عکس‌ها و اخبار ورزش لرستان

این وبلاگ در سال 1383 با هدف حمایت از ورزش و ورزشکاران لرستان ایجاد شده است

اخبار چهارشنبه 9 آذر 1390
ساعت ٩:۳٧ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ۸ آذر ۱۳٩٠  کلمات کلیدی:

آرش مردانی پس ا ز کسب عنوان دائمی پهلوان کشور:

مسوولیتم نسبت به گذشته سنگین‌تر شده است

در مراسم تجلیل از نخبگان بسیجی کشور بازوبند پهلوانی ایران توسط مقام معظم رهبری به بازوی آرش مردانی بسته شد.

این ورزشکار خوش‌نام کشورمان که سه دوره متوالی این بازوبند را دریافت کرده است در این مراسم پهلوانان دائمی ایران نام گرفت.

آرش مردانی با ابراز خوشحالی از این که توانسته سه دوره متوالی این بازوبند را کسب کند، گفت: کسب عنوان پهلوانی مسوولیت سنگینی را از حیث اخلاقی، اجتماعی و ورزشی بر عهده صاحب عنوان می گذارد، چرا که این واژه در واقع تداعی کننده ارزش‌های والای انسانی و اخلاقی است. ارزش‌هایی والا و وابسته به فطرت و ذات انسانی که مورد پسند و احترام تمام اقشار جامعه است.

کشتی‌گیر پهلوان کشورمان ادامه داد: پهلوان و پهلوانی به نوبه‌ی خود دو واژه قابل احترام در ذهن و باور جامعه است و در کنار سایر ارزش‌های اجتماعی همیشه مطرح بوده است، به همین دلیل در طول تاریخ تنها تعداد کمی از ورزشکاران حرفه‌ای به این عنوان شناخته می‌شوند.

مردانی توضیح داد: جاودانه ماندن نام و یاد ورزشکاران تنها به مدال و کسب عناوین قهرمانی نیست بلکه مزین بودن آنها به خصوصیات اخلاقی و صفات پهلوانی ممتاز است که نام‌شان را بلند آوازه می‌کند، به عنوان مثال در دوره‌ی جهان‌پهلوان تختی، کشتی‌گیران و ورزشکاران بسیاری بودند که از لحاظ رنگ و تعداد مدال از وی پیش‌تر بودند، اما ایشان به واسطه زیبنده بودن به خصایل اخلاقی نیکو، نام خود را در دفتر تاریخ ورزشکاران نامدار و با اخلاق به عنوان جهان پهلوان ثبت کرد.

دلیرمرد استان لرستان اظهار داشت: ورزش ایرانی از دیرباز به اخلاق پیوند خورده است و با توجه به نگاه حرفه‌ای صرف و مدال‌آوری، اندکی با این مقوله فاصله گرفته‌ایم.

وی گفت: یک ورزشکار حرفه‌ای از جهات مختلف متحمل فشارهای روانی ،‌ اجتماعی بسیاری است که بسیاری از این بداخلاقی‌ها در مجامع ورزشی به همین دلیل صورت می‌گیرد که باید با انجام برخی تمرینات اخلاقی از تکرار یا انجام آن پیش‌گیری شود.

وی توضیح داد: ورزشی که با اخلاق و خصائل انسانی فاصله داشته باشد، ورزشکار را از مسیر اصلی‌اش که همان خدمت به خلق خدا، افتخارآفرینی و انسان بودن است دور می‌کند، بنابراین به اعتقاد من باید ااز تکنولوژی نوینی که پتانسیل‌ها و استعدادهای ورزشی را شناسایی می‌کند بهره بگیریم و در کنار تمرینات سخت ورزشی، تمرینات سخت‌تر اخلاقی را از همان ابتدا ی آموزش‌های ورزشی و حرفه‌ای به ورزشکار بیاموزیم.

وی در پایان گفت: خوشحالم که توانستم مقام معظم رهبری را زیارت کنم و بازوبند پهلوانی ام را از ایشان دریافت کنم، ‌از اتفاقی که افتاد هم خوشحالم و هم احساس غرور و افتخار می‌کنم وامیدوارم بتوانم به عنوان یک ورزشکار از این نام پاسداری کنم.

شایان ذکر است این بازوبند هر ساله به یک پهلوان اهدا می‌شود و هر فردی که سه سال پیاپی این بازوبند را دریافت کند عنوان پهلوان دائمی نام خواهد گرفت و دلیر مرد استان لرستان توانست با کسب سه بازوبند پهلوانی در سه دوره پیاپی نام خود را به عنوان یکی از پهلوانان به نام ایران ثبت کند. 

آرش مردانی پهلوان سه دوره کشورمان، نخستین بازوبند پهلوانی‌اش را به خانواده شهدا، دومین بازویند را به آستان مقدس امام رضا(ع) و سومین آن را به مقام معظم رهبری تقدیم کرد.

 

هفته دهم لیگ دشته دوم فوتبال کشور

 داتیس خرم‌آباد 1 آشیان‌گستر ورامین 0

گل: حسین جودکی(40)

 

لرستان از صعود به مرحله نهایی لیگ برتر کبدی باز ماند

رضا جایدری: دور برگشت لیگ برتر کبدی کشور در شهرهای گرگان و اصفهان برگزار شد و تیم لرستان که در گروه دو با حریفانش مصاف می‌داد، از صعود به مرحله نیمه‌نهایی باز ماند.

در بازی های دور برگشت گروه دوم که با شرکت 5 تیم به میزبانی اصفهان برگزار شد، تیم لرستان برابر خرمشهر لرستان 38‌–‌24 خرمشهر پیروز شد اما با 3 شکست مقابل نقده با نتیجه 31-‌41، راه و ترابری اصفهان 47‌–33 و سیستان و بلوچستان 37-27  از دور مسابقات کنار رفت.

شایان ذکر است تیم‌های راه و ترابری اصفهان با 16 امتیاز، نقده با  10 امتیاز و سیستان و بلوچستان با 8 امتیاز در این گروه اول تا سوم شدند و به دور نهایی راه یافتند و از گروه الف نیز که رقابت‌های آن در گرگان برگزار شد تیم‌های ایثار گرگان، تختی تهران و کرمانشاه به دور نهایی صعود کردند.

 

برگزاری منظم مسابقات شطرنج بروجرد

فرهاد داودوندی: مسابقات شطرنج بروجرد، صبح هر هفته جمعه زیر نظر هیأت این شهرستان برگزار می‌شود.

طبق روال هر هفته‌، جمعه گذشته نیز این مسابقات در خانه شطرنج بروجرد به روش سویسی برگزار گردید.

 رئیس هیأت شطرنج بروجرد در این زمینه گفت: در رده نوجوانان پسران، موسیوند، صارمی، خورشیدی، شیرازی، باورسا، مشعلی و بادروج به ترتیب مقام‌های برتر را کسب نمودند.

مهندس شیرزاد داودوندی افزود: در رده نوجوانان دختران نیز که زیر نظر مرجان غلامی برگزار شد، گلناز گودرزی، سپیده تولائی، سارا معظمی، گلشید گودرزی، آیلین قطبی، رزا صباغی، مهلا باستانی نیز به ترتیب حائز رتبه‌های برتر مسابقات شدند.

 

 

3 کشتی‌گیر لرستانی به اردوی تیم ملی فرنگی جوانان دعوت شدند

ناصر نوربخش سرمربی لرستانی‌الاصل تیم ملی کشتی فرنگی جوانان، 37 کشتی گیر را به اردوی آماده‌سازی این تیم دعوت کرد.

در میان دعوت شدگان 3 گشتی‌گیر جوان لرستانی به نام‌های رضا همتنی در 60  کیلوگرم، علی‌رضا محمدی‌فر و آرمان نظری در 120 کیلوگرم حضوردارند.

مرحله دوم اردوی تیم کشتی فرنگی جوانان با دعوت از نفرات منتخب طی روزهای 16 تا 28 آذرماه در سالن شماره 2 مجموعه ورزشی آزادی تهران برگزار خواهد شد.

 

نتایج هفته سوم  و چهارم لیگ دسته اول استان

میرهاشمی:

پرسپولیس الیگودرز 1 شاهین دارایی خرم‌آباد 1

ذوالفقار نورآباد 0 سزار سپیددشت 4

شاهین دارایی 0 ذوالفقار نورآباد 0

ذوالفقار نورآباد 4 یاسین خرم‌آباد 1

رده‌بندی: 1- شاهین دارایی 8 امتیاز  2- شهرداری سپیددشت 7 امتیاز  3- ذوالفقار نورآباد 5 امتیاز

 

نتایج هفته چهارم لیگ دسته اول فوتبال خرم‌آباد

جام‌جم 4 آزادی  0           امید اسدآبادی 1 سرخ‌پوشان 1

پیام 2 تام 1                بهاران 2 پاسارگاد 1

وحدت (استراحت داشت)

تیم شاهین خیرآباد  نیز در هفته چهارم از حضور در ادامه مسابقات انصراف داد.

 

رده‌بندی مسابقات والیبال جام جهانی 2011 ژاپن تا روز هشتم(چهراشنبه)

رده

تیم

امتیاز

 

بازی

برد

باخت

ست برده

ست باخته

 

1

لهستان

22

8

7

1

23

7

 

2

روسیه

21

8

7

1

21

6

 

3

ایتالیا

17

8

6

2

20

11

 

4

برزیل

16

8

5

3

20

12

 

5

کوبا

14

8

5

3

17

13

 

6

ایران

12

8

5

3

15

16

 

7

آمریکا

12

8

4

4

14

12

 

8

آرژانتین

9

8

3

5

13

18

 

9

ژاپن

8

8

2

6

12

19

 

10

صربستان

6

8

2

6

11

21

 

11

چین

4

8

1

7

6

21

 

12

مصر

3

8

1

7

5

21