عکس‌ها و اخبار ورزش لرستان

این وبلاگ در سال 1383 با هدف حمایت از ورزش و ورزشکاران لرستان ایجاد شده است

اخبار یک‌شنبه 6 آذر 1390
ساعت ۱:٤۳ ‎ب.ظ روز یکشنبه ٦ آذر ۱۳٩٠  کلمات کلیدی:

بازوبند پهلوانی توسط مقام معظم رهبری به مردانی اهدا شد 

بازوبند پهلوانی کشور توسط مقام معظم رهبری به آرش مردانی اهدا شد.

در مراسم تجلیل از نخبگان بسیجی کشور بازوبند پهلوانی ایران توسط حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به بازوی آرش مردانی بسته شد.

این پهلوان لرستانی برای سومین سال متوالی است که این بازوبند را دریافت می‌کند و به این ترتیب یکی از پهلوانان دائمی ایران نام گرفت.

بازوبند پهلوانی کشور هر ساله به شخصی اهدا می‌شود و هر فردی که سه سال پیاپی این بازوبند را دریافت کند به عنوان پهلوان دائمی نام خواهد گرفت.

این برای اولین بار بود که بازوبند پهلوانی توسط مقام معظم رهبری اهدا شد.

 

مسابقات دو صحرانوردی دختران دانش‌آموز استان برگزار شد

کارشناس مسوول تربیت‌بدنی دختران آموزش و پرورش لرستان گفت: مسابقات دو صحرانوردی دانش‌اموزان دختر استان در دو مقطع راهنمایی و متوسطه با حضور 55 دانش‌آموز دونده از 7 شهر و منطقه استان در جاده کمربندی خرم‌آباد زیر نظر زهره منتظری مسوول انجمن دو ومیدانی دختران آموزش و پرورش استان برگزار شد.

مهری هدایت‌پور افزود: در مسابقات مقطع راهنمایی که به مسافت 3 کیلومتر برگزار شد، خدیجه مرادی از بخش کاکاوند اول شد و زهرا عزیزی از ناحیه‌یک خرم‌آباد و سهیلا باقری از کاکاوند نیز دوم و سوم شدند.

وی افزود: در مجموع امتیازات تیمی مقطع راهنمایی تیم‌های کاکاوند، ناحیه‌یک و کوهدشت به ترتیب اول تا سوم شدند.

هدایت‌پور در ادامه اظهار داشت: مسابقات مقطع متوسطه نیز به مسافت 4 کیلومتر برگزار شد که در نهایت فرشته جمالی‌نسب از کوهدشت زودتر از سایرین از خط پایان عبور نمود و آناهیتا امرایی و نیلوفر امرایی هز دو از رومشکان دوم و سوم شدند.

وی در پایان گفت: در رده‌بندی تیمی مقطع متوسطه نیز کوهدشت، رومشکان و ناحیه‌دو خرم‌آباد در رده‌های اول تا سوم قرار گرفتند.

 

انتصاب معاون ورزشی اداره کل ورزش و جوانان لرستان

همایون مرآت معاون ورزشی اداره کل ورزش و جوانان لرستان شد.

طی حکمی از سوی فرهاد نیکوخصال، مدیر کل ورزش و جوانان لرستان، همایون مرآت به سمت معاونت ورزشی اداره کل ورزش لرستان منصوب شد.

همایون مرآت از کارشناسان دارای مدارک تحصیلی کارشناسی تربیت‌بدنی و کارشناسی ارشد مدیریت و برنامه‌ریزی است.

شایان ذکر است پیش از این رحیم میرنصوری برای مدت 6 ماه مسوولیت معاونت ورزشی اداره کل ورزش لرستان را عهده‌دار بود.

 

به دنبال نتایج ضعیف نمایندگان لرستان در لیگ دسته سوم کشور

زنگ‌ها برای که به صدا در می‌آیند ؟!

فرهاد داودوندی : وضعیت یکی از دو نماینده فوتبال لرستان در گروه چهارم لیگ دسته سوم کشور امیدوار کننده نیست !

تیم فوتبال شهرداری بروجرد یکی از نمایندگان لرستان در لیگ دسته سوم ، ظاهرا با دو باخت پیاپی ، در خانه و در بانه ، وضعیت خود را در جدول بسیار متزلزل نموده است.

تا همین هفته قبل این تیم بروجرد بود که به مدت هشت هفته صدرنشین مقتدر این گروه بود ! اما همانطور که کارشناسان امر ، نیز بر آن گواهی می دادند از اواسط بازیها باید منتظر ناکامی ها و امتیاز هدر دادن این تیم می بودیم ، که همانطور هم شد و در آستانه گذر از اواسط نیم فصل مسابقات امسال ، به یکباره همه چیز بر هم ریخت و تیم فوتبال شهرداری بروجرد به فاصله دو هفته پیاپی قافیه را به رقبا باخت !

حالا دیگر حتی اگر این تیم دوباره اوضاعش روبراه شود باید منتظر رد و بدل نمودن امتیازات دیگر رقبا باشد ! به بیانی دیگر سرنوشت تیمی که تا هفته قبل در دست خودش بود اینک در دست یازده تیم دیگر حاضر در این گروه است ! باید اما و اگر ها شروع شوند تا تیم شهرداری بروجرد بتواند دوباره صدر جدول را به دست بیاورد !

در حالی که همه می‌دانیم که رقبای دیگر دست و پا بسته نیستند و آنها هم به این راحتی صدر جدول را از دست نخواهند داد . پیش بینی می شد که شهرداری بروجرد جایگاهش در صدر را از دست بدهد ، اما حال که فاصله امتیازات بین تیمهای بالای جدول و تیمهای وسط جدول یکی دو امتیاز است باید در کوتاه مدت ، منتظر خیزش چند تیم ، در ربودن گوی پیشتازی از دیگر تیمها بود . اتفاقی که ظرف دو سه هفته آینده حتما رخ خواهد داد و به نوعی باید منتظر ماند و دید که زنگها برای کدام تیم به صدا در خواهد آمد !

از صمیم قلب آرزومندیم که دو تیم شهرداری بروجرد و دارتاک خرم آباد بار خود را در چند بازی آینده ببندند و شاهد تثبیت جایگاه‌شان در صدر جدول گروه چهارم لیگ دسته سوم کشور باشیم. 

 

دانش‌آموز ناشنوای لرستانی به همراه تیم ملی قهرمان جهان شد

سیاوش زینی‌وند دانش‌آموز ناشنوای مرکز استثنایی تربیت2 ناحیه‌دم خرم‌آباد به همراه تیم ملی فوتسال ناشنوایان کشورمان به عنوان قهرمانی جهان دست یافت.

دیدار فینال مسابقات جهانی فوتسال ناشنوایان در شهر اوربرو سوئد برگزار شد و تیم ملی ایران با مربی‌گری محمد پرگر موفق شد 4 بر 2 ترکیه را شکست دهد و به مقام قهرمانی جهان برسد.

مسابقه فینال درحالی برگزار شد که سالن 3 هزار نفری رقابت‌ها مملو از جمعیت بود و ایرانی‌های زیادی به یاری ملی‌پوشان آمده بودند. نیمه اول این مسابقه با برتری 2 بر یک ایران به پایان رسید. در نیمه دوم نیز ایران موفق شد 2 بار دیگر گلزنی کند و در نهایت ترکیه را 4 بر 2 شکست دهد.

ملی‌پوشان ناشنوای ایران که اولین حضور خود در مسابقات جهانی را تجربه می‌کردند شگفتی‌ساز بزرگ این دوره از رقابت‌ها لقب گرفتند.

اوکراین (مدافع قهرمانی)، روسیه، نروژ و سوئیس دیگر تیم‌هایی بودند که دراین رقابت‌ها مقهور قدرت فوتسالیست‌های ناشنوای ایران شدند. مراسم اهدای مدال این رقابت‌ها نیز با حضور رئیس فدراسیون جهانی ناشنوایان برگزار شد.

شایان ذکر است زینی‌وند عضو تیم فوتبال پرسپولیس(سرخ پوشان) خرم‌آباد در لیگ برتر استان نیز هست. وی فوتبال را زیر نظر شیرمحمد میرزایی مربی سازنده‌ی فوتبال ناشنوایان استان آغاز کرده است.