عکس‌ها و اخبار ورزش لرستان

این وبلاگ در سال 1383 با هدف حمایت از ورزش و ورزشکاران لرستان ایجاد شده است

اخبار یک‌شنبه 22 آبان 1390
ساعت ۱٠:٠٥ ‎ب.ظ روز شنبه ٢۱ آبان ۱۳٩٠  کلمات کلیدی:

لرستان فقط یک نقره از مسابقات کشتی فرنگی کشور کسب کرد 

تیم کشتی فرنگی پزرگسالان لرستان نتوانست بین شش تیم برتر کشور قرار گیرد.

در پایان رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی بزرگسالان کشور در سقز تیم فارس به مقام قهرمانی رسید و تیم‌های تهران و هرمزگان دوم و سوم شدند.

نکته جالب توجه این مسابقات قهرمانی تعدادی از چهره‌های سرشناس در ترکیب تیم‌های استان‌های غیر محل سکونت‌شان و از طرفی استقبال بیشتر مدعیان از این مسابقات بود. کسب عنوان سوم توسط تیم هرمزگان که چند کشتی گیر غیر بومی مانند عابدین‌زاده و زیدوند و علیاری استفاده کرده بودند از دیگر نکات ویژه این رقابت‌ها بود.

همچنین در پایان این رقابت‌ها کاپ اخلاق به استان سیستان و بلوچستان اهدا شد، محمد محبی از گیلان و  ستار عباسی از هرمزگان به عنوان مربیان نمونه انتخاب شدند و محسن مهدی‌زاده از تهران و امید جراحی از کردستان به ترتیب عناوین فنی‌ترین کشتی‌گیر و کشتی‌گیر را از آن خود کردند.

رده‌بندی انفرادی:

55 کیلوگرم: 1- شیرزاد بهشتی طلا (تهران) 2- مصیب اکبری (توابع تهران) 3- محمد کردی (خوزستان) و محسن رحمتی (لرستان) 5- احسان قربانی (مازندران) و باقر توکلیان (فارس)

 60 کیلوگرم: 1- حمید زارع (فارس) 2- ابوذر نورزاده (تهران) 3- محمد سلطانی (البرز) و هادی اسکندری (اصفهان) 5- ناصر پیران (آذربایجان شرقی) و مجید یعقوبی (هرمزگان)

 66 کیلوگرم: 1- مهدی زیدوند (هرمزگان) 2- برومند اصلانی (آذربایجان غربی) 3- علی ذکایی‌مهر (خوزستان) و علیرضا همتی (تهران) 5- سعید غلامی (توابع تهران) و علی پرویزی (کرمانشاه)

 74 کیلوگرم: 1- محسن مهدی زاده (توابع تهران) 2- هادی علیزاده پورنیا (قم) 3- حمید ریحانی (فارس) و محمد سرخی‌نژاد (کیش) 5- سیروان فقیه سلیمانی (آذربایجان غربی) و فواد کریمی (کردستان الف)

  84 کیلوگرم: 1- داود عابدین‌زاده (هرمزگان) 2- وحید بیدار (اردبیل) 3- مجتبی کریم‌فر (تهران) و علی قیطاسی (فارس) 5- سید علی رضوی (خراسان رضوی) و سامان عزیزی (کردستان الف)

 96 کیلوگرم: 1- محمدرضا اکبری (مازندران) 2- محمدعلی محمدی (سیستان و بلوچستان) 3- علی علیاری (هرمزگان) و مهرداد بایندور (فارس) 5- روح‌اله عزیزخانی (کردستان الف) و داود هداوند (لرستان)

 120 کیلوگرم: 1- محمد قربانی (فارس) 2- امید جراحی (کردستان الف) 3- امیر قاسمی منجزی (خوزستان) و پارسا نظری (گیلان) 5- مهدی نوری (اردبیل) و حسین پیررسول زاده (آذربایجان شرقی)

رده‌بندی تیمی:

1- فارس 50 امتیاز

2- تهران 42 امتیاز

3- هرمزگان 34 امتیاز

4- توابع تهران 31 امتیاز

5- کردستان "الف" 27 امتیاز

6- خوزستان 24 امتیاز 

  

انتقاد رئیس هیات کشتی لرستان از نحوه اجرای مسابقات کشتی فرنگی کشور  

ایسنا لرستان: عبدالله عزیزپور با ابراز نارضایتی از نحوه برگزاری این مسابقات تصریح کرد: برخی از فرنگی کاران شاخص کشور از ما درخواست کردند برای لرستان کشتی بگیرند اما قبول نکردیم؛ چون قصد داشتیم کشتی گیران خودمان را بسنجیم. اما عابدین‌زاده و زیدوند که اهل هرمزگان نیستندبرای این استان کشتی می گیرند و این تیم سوم می شود.

وی اضافه کرد: مسابقات قهرمانی کشور بضاعت و تلاش هر استان است، ما هم می توانیم از کشتی گیران ممتاز کشوری استفاده کنیم و اول شویم اما این قهرمانی چه ارزشی دارد؟ ما می خواهیم با استفاده از کشتی گیران بومی مقام کسب کنیم.

عزیزپور با اشاره به کشتی گیر کرمانشاهی که برای فارس در این مسابقات طلا کسب کرده، عنوان کرد: اگر این کشتی گیر برای فارس کشتی نگیرد مسلما این تیم اول نمی‌شود، آیا حق خوزستان ششم است و لرستان نباید جزء شش تیم اول باشد؟ آیا جایگاه هرمزگان سوم است؟

وی مدعی شد اگر هر استانی از کشتی گیران بومی استفاده می کرد بدون شک رده بندی تیمها اینگونه نبود.

رئیس هیات کشتی لرستان در ادامه صحبتهایش ابراز کرد: برومند اصلانی کشتی‌گیر لرستانی که در مسابقات انتخابی استان پنجم شده بود، برای آذربایجان غربی در این مسابقات کشتی گرفته و دوم شده، الان نفرات دوم و سوم استانی به من اعتراض می کنند چرا ما را به این مسابقات نفرستادید که برای تیمهای دیگر کشتی بگیریم و این در حالی است که من به هیچ وجه راضی به این کار نیستم.

وی با بیان اینکه ما مخالف کشتی گرفتن کسی نیستیم، افزود: مشخص کنند عنوان این مسابقات چیست، آیا مسابقات لیگ است قهرمانی کشور یا انتخابی تیم ملی؟!

عزیزپور تاکید کرد: با ادامه این روند سال آینده باید شاهد حضور کشتی گیران کشورهای ارمنستان و آذربایجان در این مسابقات باشیم و ظاهرا هدف برخی استانها فقط کسب مقام است و دنبال بضاعت خودشان نیستند و می خواهند با کشتی گیران سایر استانها مقام کسب کنند.

رئیس هیات کشتی لرستان در پایان با اشاره به برگزار نشدن لیگ برتر کشتی فرنگی، گفت: به نوعی این مسابقات لیگ کشتی فرنگی بود؛ چون هر کسی دوست داشت برای هر تیمی بازی کرد و تنها تفاوتش با لیگ، متمرکز برگزار شدنش بود.

 

لرستان قهرمان پنجمین دوره مسابقات پهلوانی (غدیر)

پهلوان لرستانی سومین سال پیاپی قهرمان کشور شد

آرش مردانی از لرستان با قهرمانی در پنجمین دوره مسابقات پهلوانی غدیر، برای سومین سال پیاپی بازوبند پهلوانی ایران را به نام خود کرد.

در پنجمین دوره مسابقات پهلوانی غدیر که با حضور 142 ورزشکار در قالب 23 تیم از 23 استان در دو رشته کشتی پهلوانی 90+ کیلوگرم و هنرهای فردی ورزش زورخانه‌ای چون میل گیری سنگین، میل بازی سنگین، چرخ تیز و چرخ چمنی، سنگ و کباده برگزار شد استان لرستان با 2 طلا و 1 برنز به مقام اول رسید، اصفهان با 1 طلا ، 2 نقره و 2 برنز دوم شد و مرکزی با 1 طلا و 2 نقره به سکوی سوم ایستاد.

نتایج کامل مسابقات:

در کشتی پهلوانی 90+، آرش مردانی از لرستان قهرمان شد، امین مردانی از مرکزی دوم شد و خشایار دهستانی از مازندران نیز در مکان سوم قرار گرفت.

در سنگ، حمید رضا جوادیان از اصفهان اول، هادی داودی از ایلام دوم و حسین شاه پرور از تهران سوم شدند.

در کباده، محمود چیزفهم از فارس قهرمان شد، محمد بهرامیان از اصفهان در مکان دوم قرار گرفت و حسین بشیری از همدان در جایگاه سوم جای گرفت.

در میل‌گیری، یدالله زنگنه از لرستان به مدال طلا رسید، احسان سلاجقه از کرمان دوم شد و محسن شمس از اصفهان در مکان سوم ایستاد.

در میل‌بازی، سید حمید رضا ترابیان موسوی از کرمان، رضا سفید دشتی از اصفهان و حسن پیش قدم از خراسان رضوی به ترتیب اول تا سوم شدند.

در چرخ تیز، بهروز روشن از مرکزی قهرمان شد. ارسلان مقصودی از کرمانشاه و رضا سفید دشتی از اصفهان به ترتیب دوم سوم شدند.

در چرخ چمنی، ابوالفضل رمضان نژاد از خراسان رضوی، بهروز روشن از مرکزی و مصطفی امانی از لرستان به ترتیب اول تا سوم شدند.

این دوره از رقابت‌ها را پیش‌نمازی معاون فرهنگی و آموزشی و رسولی نژاد معاون حقوقی و مجلس از نزدیک پی‌گیری می کردند.

نکته جالب توجه این که در فینال کشتی پهلوانی کشور، امین مردانی برادر بزرگ‌تر آرش که او هم لرستانی است و به نام استان مرکزی در مسابقات حضور یافته بود، حاضر نشد مقابل برادرش کشتی بگیرد و دست برادر را به عنوان فرد پیروز بالا برد تا آرش برای سومین سال متوالی پهلوان ایران شود.

 

جدول جام جهانی 2014 آسیا (گروه E)

 
 

تیم

بازی

برد

مساوی

باخت

 زده

 خورده

امتیاز

1

ایران

4

2

2

0

11

2

8

2

قطر

4

2

2

0

8

3

8

3

بحرین

4

1

2

1

3

7

5

4

اندونزی

4

0

0

4

2

12

0