عکس‌ها و اخبار ورزش لرستان

این وبلاگ در سال 1383 با هدف حمایت از ورزش و ورزشکاران لرستان ایجاد شده است

اخبار جمعه 20 آبان 1390 (4 خبر ورزشی)
ساعت ۱٢:٠٠ ‎ق.ظ روز جمعه ٢٠ آبان ۱۳٩٠  کلمات کلیدی:

اولین دوره مسابقات شطرنج فلک‌الافلاک پایان یافت

مجید کرامتی‌مقدم: اولین دوره مسابقات آزاد شطرنج فلاک الافلاک که از 14 لغایت 19 آبان در سالن مسابقات خرم‌آباد با حضور 60 بازیکن از 7 استان کشور و در 9 دور به روش سوئیسی برگزار شد.

نفرات برتر:

1- صاحب‌علی عطانژاد از اذربایجان شرقی با 7/5 امتیاز

2- بهرنگ برزگر از گیلان با 7 امتیاز

3- هوتن اتحادی از البرز با 7 امتیاز

4- عدنان ندیمی‌فر از فارس با 7 امتیاز 

5- مهرداد صداقتی از قزوین با 6.5 امتیاز

6- علی پیلوایه از تهران با 6.5 امتیاز

7- محمد وحیدی از تهران با 6.5 امتیاز

8- میلاد چگینی از لرستان با 6 امتیاز (بهترین رتبه در بین بازیکنان لرستانی)

9- بهنام سپهوند از لرستان با 6 امتیاز

10 - محمود اسکندری با 6 امتیاز

*  برترین زیر 14 سال پسران: کوشا جافریان بازیکن لرستانی ساکن تهران با 6 امتیاز

* برترین بازیکن زیر 14 سال دختران: فرنوش بیاتی از لرستان با 4 امتیاز

* مسن‌ترین شرکت کننده: ناصر ظهراب از لرستان با 3.5 امتیاز

سرپرست مسابقات: بهمن بیرانوند (سرپرست هیات شطرنج  استان)

سرداور: لاجوردی‌زاده

داوران: مصباحی، الماسیان، سوزنکار و رمضانی

 

مسابقات دانش‌آموزان استان از 29 آبان آغاز می‌شود 

کارشناس مسابقات ورزشی آموزش و پرورش لرستان گفت: رقابت‌های ورزشی دانش‌آموزان پسر و دختر استان در سال تحصیلی 91-1390 از یک‌شنبه 29 آبان‌ماه با برگزاری مسابقات دو صحرانوردی راهنمایی و متوسطه پسران در پل باباحسین جاده کمربندی خرم‌آباد به اهواز آغاز می‌شود.

عبدالرضا سلیمانی اظهار داشت: مسابقات امسال در سه مقطع ابتدایی، راهنمایی و متوسطه و در دو رده دختران و پسران توسط انجمن‌های ورزشی زیر نظر اداره تربیت‌بدنی آموزش و پرورش لرستان برگزار می‌شود.

وی افزود: در ادامه مسابقات پسران، رقابت‌های صخره‌نوردی راهنمایی و متوسطه از 16 آذرماه در سالن صالحی‌راد خرم‌آباد، کوه‌پیمایی مقطع متوسطه از 17 آذر در الیگودرز و کوه‌پیمایی مقاطع ابتدایی و راهنمایی از 20 آذر در مدبه‌کوه قاضی‌آباد خرم‌آباد برگزار می‌شود.

سلیمانی در ادامه گفت: مسابقات دو صحرانوردی دختران نیز در دو مقطع راهنمایی و متوسطه دوم آذر در خرم‌آباد برگزار می‌شود و پس از آن مسابقات کوه‌پیمایی مقاطع ابتدایی و راهنمایی 16 آذر در مخمل‌کوه و آمادگی جسمانی مقاطع ابتدایی و راهنمایی 17 آذرماه در سالن شهید صالحی‌راد خرم‌آباد برگزار خواهد شد. 

برنامه سایر مسابقات پسران 

رشته

مقطع

آغاز

مکان

آمادگی‌جسمانی

ابتدایی- راهنمایی

23/9/1390

صالحی‌راد

آمادگی‌جسمانی

متوسطه

24/9/1390

صالحی‌راد

بدمینتون

ابتدایی

27/9/1390

یادگار امام (ره)

بدمینتون

راهنمایی

28/9/1390

یادگار امام (ره)

بدمینتون

متوسطه

29/9/1390

یادگار امام (ره)

شطرنج

ابتدایی- راهنمایی

30/9/1390

یادگار امام (ره)

شطرنج

متوسطه

1/10/1390

یادگار امام (ره)

برنامه سایر مسابقات دختران 

رشته

مقطع

آغاز

مکان

اسکیت

راهنمایی- متوسطه

18/9/1390

مصطفی زاده

آمادگی جسمانی

متوسطه

20/9/1390

صالحی‌راد

تنیس روی میز

ابتدایی- راهنمایی

21/9/1390

حضرت‌معصومه(س)

تنیس روی میز

متوسطه

22/9/1390

حضرت‌معصومه(س)

کوه‌پیمایی

متوسطه

23/9/1390

مخمل‌کوه

بازی‌های‌دبستانی

ابتدایی- راهنمایی

24/9/1390

سالن نشاط

ژیمناستیک

ابتدایی- راهنمایی

27/9/1390

صالحی‌راد

شطرنج

ابتدایی- راهنمایی

28/9/1390

یادگار امام (ره)

شطرنج

متوسطه

29/9/1390

یادگار امام (ره)

بدمینتون

ابتدایی- راهنمایی

30/9/1390

یادگار امام (ره)

بدمینتون

متوسطه

1/10/1390

یادگار امام (ره)

کاراته

سه مقطع

2/10/1390

صالحی‌راد

زمان و مکان برگزاری سایر رشته‌ها متعاقباً اعلام خواهد شد

 

داور لرستانی از بیمارستان ترخیص شد

بروجرد- فرهاد داودوندی: خوشبختانه امروز 19 آبان 1390، حوالی ظهر علی صباحی داور الیگودرزی فوتبال کشور که دو شب پیش در مسیر بروجرد- خرم‌آباد بر اثر تصادفی سهمگین به شدت مصدوم شده بود و از دورود به بیمارستان شهید چمران بروجرد اعزام گردیده بود با نظر پزشک معالج از بیمارستان ترخیص و عازم الیگودرز شد.

پزشک معالجش معتقد بود باید تا مدتی استراحت کند و حتی‌الامکان به خاطر شدت مصدومیت تا چند هفته نباید ورزش کند!

به هر حال ... خوشبختانه رسیده بود بلائی ، به خیر گذشت! برای این داور محجوب لرستانی فوتبال ایران، آرزوی سلامتی هر چه سریع‌تر و حضور مجدد به عنوان داور در مسابقات فوتبال کشور را دارم.

 

نتایج هفته ششم لیگ دسته اول

اولین تساوی خانگی گهر رقم خورد

پنج‌شنبه ۱۹ آبان 

گهر زاگرس لرستان 1 - 1 نفت مسجدسلیمان  

گل‌ها: دقیقه 38 محمد قاسمی‌نژاد برای گهر و دقیقه 50 اسماعیل علی‌شیرازی برای نفت به ثمر رسید

اتکا گرگان 3  - 0 داماش تهران

   استیل آذین 0 - 0 فولاد یزد

   پیکان قزوین 1 - 0 ابومسلم مشهد

   شهرداری اراک 1  - 1 سایپای شمال

   کاوه تهران 1 - 1 تربیت یزد

   نساجی مازندران 1 - 0 شهرداری یاسوج

   گسترش فولاد تبریز 1 - 0 صنعت ساری

   شهرداری بندر عباس 1 - 0 پیام مخابرات شیراز

   شیرین فراز کرمانشاه 0  - 0 گل گهر سیرجان

   پاس همدان 0 - 1 ماشین سازی تبریز

   استقلال صنعتی 1 - 1 برق شیراز

 

لیگ آزادگان گروه الف

 
 

تیم

بازی

برد

مساوی

باخت

 زده

 خورده

امتیاز

1

پیکان

6

5

1

0

15

5

16

2

استیل آذین

5

3

2

0

8

4

11

3

شهرداری اراک

6

3

2

1

7

5

11

4

اتکا گرگان

6

3

1

2

10

7

10

5

شهرداری‌بندرعباس

6

3

1

2

6

4

10

6

فولاد یزد

6

2

3

1

6

5

9

7

ابومسلم

6

2

2

2

4

4

8

8

سایپا قائمشهر

6

1

3

2

6

5

6

9

ایران جوان بوشهر

5

1

3

1

4

5

6

10

گسترش فولاد

6

1

3

2

5

7

6

11

داماش تهران

6

2

0

4

5

8

6

12

صنعت ساری

5

1

1

3

3

7

4

13

پیام مخابرات

6

0

3

3

1

9

3

14

مس رفسنجان

5

0

1

4

3

8

1

 

لیگ آزادگان گروه ب

 
 

تیم

بازی

برد

مساوی

باخت

 زده

 خورده

امتیاز

1

ماشین‌سازی‌تبریز

6

4

0

2

6

3

12

2

گل گهرسیرجان

6

3

2

1

8

5

11

3

نساجی مازندران

6

3

1

2

7

4

10

4

پاس

6

2

3

1

6

4

9

5

نیروی زمینی

5

2

3

0

6

4

9

6

آلومینیوم هرمزگان

5

2

3

0

5

3

9

7

برق شیراز

6

2

3

1

4

3

9

8

شهرداری یاسوج

6

2

1

3

6

6

7

9

گهر زاگرس

6

2

1

3

6

8

7

10

تربیت یزد

6

2

1

3

8

11

7

11

شیرین‌فراز‌

6

1

3

2

4

5

6

12

نفت‌مسجد‌سلیمان

6

1

2

3

4

8

5

13

استقلال صنعتی

6

0

4

2

2

5

4

14

کاوه تهران

6

0

3

3

2

5

3

 

سری آ ایتالیا

 
 

تیم

بازی

برد

مساوی

باخت

 زده

 خورده

امتیاز

1

اودینزه

10

6

3

1

13

4

9

2

لاتزیو

10

6

3

1

16

8

8

3

آث میلان

10

6

2

2

23

14

9

4

یوونتوس

9

5

4

0

15

7

8

5

پالرمو

10

5

1

4

14

12

2

6

ناپولی

9

4

2

3

13

7

6

7

آ اس رم

10

4

2

4

13

11

2

8

کاتانیا

10

3

5

2

12

16

4-

9

سیه نا

10

3

4

3

12

8

4

10

کالیاری

10

3

4

3

9

10

1-

11

آتالانتا

10

5

3

2

13

12

1

12

جنوا

9

3

3

3

13

12

1

13

فیورنتینا

10

3

3

4

10

9

1

14

کیه وو

10

3

3

4

8

11

3-

15

پارما

10

4

0

6

12

18

6-

16

بلونیا

10

3

1

6

9

16

7-

17

اینترمیلان

9

2

2

5

11

16

5-

18

لچه

10

2

2

6

8

16

8-

19

نوارا

10

1

4

5

12

19

7-

20

چزنا

10

0

3

7

3

13

10-