عکس‌ها و اخبار ورزش لرستان

این وبلاگ در سال 1383 با هدف حمایت از ورزش و ورزشکاران لرستان ایجاد شده است

اخبار و مطالب دوشنبه 9 آبان 1390 (7 خبر و مطلب)
ساعت ٢:٤٠ ‎ب.ظ روز یکشنبه ۸ آبان ۱۳٩٠  کلمات کلیدی:

 نتایج هفته ششم لیگ دسته دوم فوتبال ایران

داتیس لرستان ۱ نفت‌نوین آبادان ۱

گل‌ها: پویا عالیخانی(۵۲) برای داتیس و توفیق خضیراوی(۴۷) برای نفت‌نوین

داوران: داود مهرابی، حمیدرحیمی، بهروز عالمی

جدول تا هفته ششم(از وبلاگ آقای رضا عصمتی):

 

 

اسکیت لرستان  به حمایت نیاز دارد

ایرنا: رییس هیأت اسکیت استان لرستان خواستار حمایت بیشتر از این رشته ورزشی در سطح استان شد و گفت: لرستان در ورزش اسکیت دارای ظرفیت بسیار خوبی است که در صورت حمایت و فراهم کردن زیر ساخت ها این استان می تواند در رشته اسکیت ورزشکاران و قهرمانان صاحب نامی را تربیت کند.

مهرداد کریم‌پور در نشست خبری با اصحاب رسانه لرستان، افزود: به رغم این که بیش از یک هزار نفر در لرستان به رشته ورزشی اسکیت به صورت همگانی و یا حرفه ای مشغول هستند، این استان از داشتن پیست اسکیت استاندارد محروم است.

وی احداث پیست اسکیت استاندارد در شهرهای خرم آباد و بروجرد را ضروری دانست و گفت: به دلیل نبود پیست اسکیت استاندارد در استان امکان میزبانی مسابقات کشوری در لرستان وجود ندارد ضمن اینکه لرستان به دلیل هزینه بالای اعزام تیم اسکیت بزرگسالان به مسابقات کشوری تاکنون نتوانسته در رده بزرگسالان تیمی را به مسابقات کشوری اعزام کند.

رییس هیات اسکیت لرستان با اشاره به مقام ها و موفقیت های کسب شده توسط ورزشکاران اسکیت باز لرستانی در مسابقات کشوری افزود: در صورت حمایت از این رشته ورزشی و احداث پیست اسکیت ، می توان رشته اسکیت را به صورت حرفه ای در لرستان گسترش داد.

کریم پور اظهار داشت: برغم کمبود امکانات و نبود زیر ساخت ها در این رشته ورزشی در استان ، تیم اسکیت استان لرستان در مسابقات لیگ دسته یک کشور امسال موفق به کسب هشت مقام شد ضمن اینکه شش اسکیت باز لرستانی از سوی کمیته استعداد یابی تیم ملی به اردو دعوت شده اند.

وی اسکیت بازان لرستانی دعوت شده به اردوی استعداد یابی تیم ملی را کامیاب زندی ، سیدپارسا سیدمیرزا ، مهدی مهدیان فر و نیز خانم ها سیده آرزو عظیمی ، سعیده هداوند و فاطمه هداوند معرفی کرد.

رییس هیات اسکیت لرستان در ادامه از راه اندازی خانه اسکیت در خرم آباد خبر داد و خاطر نشان کرد:به منظور گسترش این رشته ورزشی خانه اسکیت در خرم آباد راه اندازی شده و 400 نفر زیر نظر مربیان به صورت حرفه ای و یا به عنوان همگانی به این رشته ورزشی می پردازند.

کریم پور شرکت در مسابقات کشوری ، توجه به شهرستانها و برگزاری لیگ اسکیت استان لرستان را از جمله برنامه های این هیات در ماههای باقی مانده از امسال عنوان کرد و گفت : برگزاری کلاس آموزش مربیگری از دیگر برنامه های امسال این هیات می باشد.

وی همچنین برگزاری لیگ اسکیت استان را گامی در راستای گسترش هر چه بیشتر این رشته ورزشی در استان دانست و اظهار داشت : هیات اسکیت لرستان در تلاش است با برگزاری لیگ ضمن معرفی هر چه بهتر این رشته ورزشی ، نسبت به راه اندازی و فعال نمودن هیات اسکیت در سایر شهرهای استان اقدام کند.

رییس هیات اسکیت لرستان در ادامه از گسترش این رشته ورزشی در مدارس استان نیز خبر داد و گفت :‌به منظور گسترش این رشته ورزشی در مدارس با آموزش و پرورش استان مذاکرتی شده تا با هماهنگی این سازمان ، ورزش اسکیت را در مدارس و بین دانش آموزان مقاطع مختلف گسترش دهیم.

وی برگزاری همایش های عمومی با شرکت اسکیت بازان در سطح استان را اقدامی دیگر از سوی هیات اسکیت بیان کرد و گفت: گسترش این رشته ورزشی در استان لرستان به تعامل ، همکاری و حمایت هر چه بیشتر ادارات و دستگاههای اجرایی نیاز دارد.

کریم‌پور تعامل، همکاری و نیز حمایت اداره کل ورزش و جوانان لرستان از این رشته ورزی را ارزشمند دانست و گفت : نگاه علمی مدیر کل ورزش و جوانان لرستان به این رشته ورزشی طی چند ماه اخیر نقش مهمی در گسترش و معرفی ورزش اسکیت در سطح استان داشته و با پشتوانه این حمایت ، توجه به حل مشکلات رشته اسکیت در لرستان بیشتر شده است.

وی همچنین از اجرای طرح اسکیت پارک در سطح شهر خرم آباد با همکاری و مشارکت بخش خصوصی خبر داد و گفت: با اجرای این طرح بیش از 100 اسکیت باز سازماندهی شده‌اند.

 

سرمربی تیم فوتسال دانش آموزی لرستان گفت: اولین دوره رقابت‌های لیگ حرفه‌ای فوتسال دانش‌آموزی کشور با شرکت 10 تیم در دو گروه شمال و جنوب از پنج‌شنبه 12 آبان آغاز می‌شود.

داود حسنوند اظهار داشت: این مسابقات به صورت رفت و برگشت برگزار می‌گردد و تیم لرستان در اولین بازی مهمان تیم کرمانشاه خواهد بود.

وی افزود: به دلیل اعلام شرایط سنی جدید از سوی تربیت بدنی وزارت آموزش و پرورش، فقط دو بازیکن از ترکیب اصلی تیم لرستان در مسابقات دانش‌آموزی کشور را در اختیار داریم و سایر نفرات قادر به همراهی این تیم نخواهند بود.

حسنوند بیان کرد: به همین دلیل از مربیان تیم‌های فوتسال استان تقاضا داریم چنانچه دانش‌آموزی مستعد با تاریخ تولد 1374 یا بالاتر دارند، حتماً برای تست‌گیری و عضویت در تیم لرستان معرفی نمایند تا از وجود نفرات نخبه در این مسابقات که زیر ذره بین وزارت برای انتخاب بهترین‌ها به تیم ملی است قرار گیرند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در صدد جذب اسپانسری قوی برای تیم لرستان هستیم تا علاوه بر پرداخت مبلغ ماهانه 600 هزار ریال حقوق از سوی وزارت، مبلغی نیز از این راه در اختیار بازیکنان مستعد استان قرار دهیم.

 

 

برگزاری کلاس داوری والیبال درجه 3 در خرم‌آباد

رئیس اداره تربیت‌بدنی آموزش و پرورش لرستان گفت: یک دوره کلاس داوری درجه 3 والیبال با شرکت 22 نفر از دبیران مرد تربیت‌بدنی استان لرستان به مدت 5 روز از 3 تا 8 آبان در مجتمع ورزشی شهید توکل مصطفی‌زاده دره‌گرم آموزش و پرورش لرستان برگزار گردید.

مجتبی کلانتری‌فرد اظهار داشت: این کلاس در دو بخش عملی و تئوری زیر نظر مسعود قاری مدرس رسمی فدراسیون والیبال از استان کرمانشاه با همکاری و مشترک تربیت‌بدنی آموزش و پرورش لرستان و هیأت والیبال لرستان برگزار شد و در پایان کلیه شرکت‌کنندگان با موفقیت دوره را به پایان رساندند.

وی در پایان نفرات حاضر در این دوره را جواد سلیمانی، علی عبدالهی‌فر، محمدرضا جایدری، سجاد شمسی‌نیا، جواد مرادی، محمد حیدری، نقی ناظمی‌زاده، سید ابراهیم موسویان، علی سهراب‌وند، رمضان کولیوند، جواد نورعلی، محمد سوخته‌زاری، عباس مرادی، علی و حسین حسنوند، سعید مرادی‌چگنی، ناصر حقی، علی‌‌اکبر گراوند، عین‌الله کمالی، فخرالدین دریکوند، کیانوش خادمی و قنبری معرفی نمود.

 

کلاس‌های کارآموزشی کوه‌پیمایی و شطرنج برای دبیران زن استان برگزار می‌شود

کارشناس مسوول تربیت‌بدنی دختران آموزش و پرورش لرستان از برگزاری کلاس‌های کارآموزی کوه‌پیمایی و داوری و مربی‌گری شطرنج برای دبیران زن استان خبر داد.

مهری هدایت‌پور با اعلام این خبر گفت: کلاس کاراموزی کوه‌پیمایی بانوان از چهارشنبه 11 آبان به مدت 3 روز زیر نظر پروین رضایی مدرس رسمی فدراسیون در سالن نشاط خرم‌آباد با شرکت بیش از 40 نفر از دبیرا ن زن آموزش و پرورش استان برگزار می‌شود.

وی در ادامه افزود: همچنین کلاس داوری درجه 3 شطرنج بانوان از 15 تا 17 آبان و کلاس درجه 3 مربی‌گری شطرنج از 25 تا 27 آبان‌ماه جاری زیر نظر عباس خاکپور مدرس رسمی فدراسیون برای در خرم‌آباد برگزار می‌شود.

وی همچنین خاطرنشان کرد: هفته گذشته کلاس توجیهی شنا برای دبیران زن با شرکت 34 نفر به مدرسی لیلا همتی‌پور در استخر غدیر خرم‌آباد برگزار گردید.

 

نتایج هفته پنجم لیگ دسته سوم فوتبال ایران

هما جوانرود 0 دارتاک لرستان 1

گل: محمد فاضلی دقیقه ۴۲

 شهرداری بروجرد 1 پرسپولیس دره‌شهر 1

 گل‌ها: سعید معظمی‌گودرزی دقیقه 83 برای شهرداری و ایرج قوچی دقیقه 61 برای پرسپولیس

 

سهمیه ورزش لرستان را چگونه حفظ یا بیشتر نمائیم ؟!

فرهاد داودوندی: حتما دیده یا شنیده اید که استانهای مهم کشور مان در عرصه ورزش از هر موقعیت برای حفظ و ارتقا ورزش خود با کسب سهمیه های مختلف ورزشی در لیگ های مختلف ورزشی کشور استفاده می کنند !

شاید در جریان باشید که تیم‌های آذربایجانی ما در فوتبال به مانند تراکتور سازی  وشهرداری و حتی زمانی ماشین سازی یک زمانی در لیگ فوتبال کشور، این استان را صاحب سه تیم نموده بودند ، هر چند که هم اکنون نیز تراکتور سازی و شهرداری  و گسترش فولاد تبریز در سطح بالای فوتبال کشور خود نمائی می کنند ! حتما نام سپاهان ، ذوب آهن ، سپاهان نوین اصفهان نامهای آشنائی برای علاقه‌مندان می باشد تیم‌هائی که از استان اصفهان برخاسته و هم اکنون حرف اول را در فوتبال ایران می زنند، خوزستان را که با نامهای فولاد و صنعت نفت و استقلال اهواز حتما معرف حضورتان هستند ! در حالیکه استانهای دیگر کشور بدون لحظه ای درنگ در حال کسب بیشتر از پیش سهمیه های لیگهای برتر همه ورزشهای فعال کشور می باشند ، سهم لرستان در کجای این پازل قرار گرفته است ؟

در حالیکه تیمهای دارتاک ، داتیس ، گهر و شهرداری لرستان در لیگ های زیر گروه حضوری نیم بند دارند و هر آن احتمال میرود با کمبود مسائل مالی بساط تیمهای مورد علاقه ورزشدوستان لرستانی برچیده بشود ، چرا ما نتوانیم به مانند دیگر استانهای فعال کشور در پی سهمیه های بیشتر و بالاتر از حد کنونی مان باشیم ؟ شنیده ها حاکی از این است که افراد صاحب نفوذ استانهای نام برده شده از تمام توان خود برای استفاده از همه حقوق قانونی خود برای ابقا و یا اضافه نمودن سهمیه های خود در لیگ های معتبر ورزش کشور استفاده می نمایند و با به خدمت گرفتن پیشکسوتان محلی صاحب نفوذ و خوش نام در فدراسیون های مختلف حتی المقدور علاوه بر اینکه نمی گذارند حقی از حقوق تیمهای هم استانی شان ضایع شود ، با رایزنی های قانونی !

همیشه قدرت خود را به رخ تیمهای دیگر نقاط کشور می کشند . اما براستی ما در استان لرستان در  چه حالی هستیم   و مشغول به چه نوع فعالیت جانبی برای رشد و حفظ تیمهای مان در سطح اول مثلا فوتبال کشور قدم بر می باشیم ؟

آیا مسئولین طراز اول ورزش استان به فکر استفاده از تمامی پتانسیل افراد صاحب نفوذ لرستانی در فدراسیون های مختلف هستند ؟ آیا اگر روزی برای سقوط یا ابقا تیمهای لرستانی به مشکل برخورد نمائیم ما لرستانی ها آنقدر نفوذ در ورزش کشور داریم که براحتی آب خوردن مشکلات مان را حل کنیم یا باید قربانی تیمهای صاحب نفوذ در ورزش کشور باشیم ؟  به هر حال لازم است که مردان رده بالای ورزش لرستان بدون لحظه ای درنگ ، به فکر بالا بردن نفوذ  لرستانی ها در فدراسیون های مختلف و سازمان ورزش و جوانان باشند ، زیرا دیگر برای همه روشن شده است که هر  استانی در عرصه ورزش نفوذش بیشتر ، مشکلاتش کمتر و سهمیه ها و بودجه‌اش نیز بیشتر !