عکس‌ها و اخبار ورزش لرستان

این وبلاگ در سال 1383 با هدف حمایت از ورزش و ورزشکاران لرستان ایجاد شده است

اخبار دوشنبه 11 مهرماه 1390 (8 خبر و مطلب)
ساعت ۱:۱٧ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ۱٢ مهر ۱۳٩٠  کلمات کلیدی:

نتایج هفته اول لیگ دسته سوم فوتبال کشور

شهرداری بروجرد با پیروزی آغاز کرد

شهرداری بروجرد 2 شهرداری صحنه کرمانشاه 1

شهرداری بروجرد: رضا فرخ‌زادی 1 احمد ساکی 20 سعید معظمی‌گودرزی 13 امیر خان‌بابائی 17 مصطفی ستایشی 17 امیر عزیزی 29 عباس مقدسی 25 حمید صارمی 4 حسن جوانمرد 7 علی مقدسی 8 اکبر گودرزی 10،  سرمربی: علی یگانه، مربیان: ناصر حدادی، ناصر فهیمی، حسن پورعارف، سرپرست: نوراله رضائی، مدیرعامل:  موسی نیکوکار

ذخیره‌: مسعود کردی 26 امیر گودرزی 9 مهدی شاه‌محمدی 3 جواد خسروی 5 ولی صفائی 14 مهدی طهرانی 6 و حسام نجارپور

شهرداری صحنه: اسماعیل مهراب‌پور 1 مهراب الماسی 5 جلال جهانگرد 6 جابر صالحی 30 هادی علی‌زمانی 33 علی مرادی 3 بهمن رضائی 10 یزدان کاکاوندی 9 یونس رشیدی 7 شجاع مجدالتاجدینی 16 عباس کریمی‌راد 23

 ذخیره‌: احسان رضائی 8 میلاد رشتیانی 26 علی سمند خانی 4 علی جهانگرد 20 پوریا قرمیان 1 سعید اسکندری 22 و حمید کاکاوندی 18

داور: پیام حیدری- بهروزعالمی- سعیدباهنر و داور چهارم: مسعود عسکری

ناظر فدراسیون: باقر عارفی

اخطار: اکبر گودرزی 10 سعید معظمی گودرزی 13 علی مقدسی 8 حمید صارمی 4 از شهرداری و شجاع مجدالتاجدینی 16 جابر صالحی 30 از صحنه

فرهاد داودوندی- بروجرد: وقتی در روز 11 مهرماه 1390 بازی دو تیم شهرداری بروجرد و شهرداری صحنه کرمانشاه با 7 دقیقه تاخیر  ساعت 15 و 7 دقیقه بعدازظهر در استادیوم کارگران شهرداری بروجرد آغاز شد.

همه می دانستند که باید شاهد یک بازی هجومی از دو تیم باشند . البته در آخر بازی صدور 6 کارت زرد نیز از طرف داور به طرفین که سهم بروجرد 4 و صحنه 2 کارت زرد بود نیز نشان از بازی پر زد و خورد نیز داشت.

اولین خطر را تیم صحنه در دقیقه 35 پدید آورد که حمید صارمی بازیکن شماره 4 بروجرد با تکلی زیبا توپ را از روی خط دروازه برگرداند و دقیقا لحظاتی بعد در ظرف کمتر از یک دقیقه این تیم بروجرد بود که توانست با گلهای بسیار زیبای اکبر گودرزی شماره 10 و علی مقدسی شماره 8  از رقیب خود پیش بیفتد اما گل دقیقه 40 عباس کریمی راد بازیکن صحنه باعث شد که دو تیم با نتیجه دو بر یک بنفع بروجرد به رختکن بروند.

 در نیمه دوم هم حملات بی‌امان دو تیم و بخصوص تیم صحنه که اگر رشادت دروازه‌بان بروجرد نبود که چهار توپ تک به تک را از حریف گرفت می توانست نتیجه بسیار بدی را برای بروجرد به ارمغان بیاورد.

در خاتمه پس از 90 دقیقه بازی پر افت و خیز مسابقه با همان نتیجه 2 بر 1 بنفع شهرداری بروجرد به پایان رسید.

دارتاک خرم‌آباد 1 فجر دهلران 2

گل‌ها: سجاد زارعی 65 برای دارتاک و رسول صالحی 46 و 91 برای فجر

اخراج: محمدعلی بازگیر(دارتاک) دقیقه 51

داوران: علی‌اکبر مرادی، امین قشقایی، قدرت پارسانژاد

دارتاک: سیدعلی موسوی، مجتبی اصغریان، ایمان القاصی، مصطفی ندری(قاسم رحمانی)، فخرالدین بهاروند، علی مریدی(کامیار غلامرضایی)، محمد فاضلی، سعید دولتشاه(منصور داودی‌نژاد)، سجاد زارعی، مسلم دریکوند، محمدعلی بازگیر مربی:سعید سپهوند، سرپرست: محمد سعیدیان  

پرسپولیس دره‌شهر 0 گلچین رباط‌کریم 0

هما جوانرود 0 میناشی اسلام‌آباد 0

دارایی اراک 6 شهرداری بانه 1

صنایع شازند 0 خزر محمودآباد 2

 

گهرزاگرس دورود میزبان حفاری اهواز است

روز جمعه 15 مهرماه 1390 تیم فوتبال گهرزاگرس(داماش) در چارچوب دور سوم جام حذفی ایران میزبان تیم ملی حفاری اهواز است.

تیم گهرزاگرس که در دور دوم در نقده تیم شهرداری این شهر را با نتیجه 2-1 شکست داد، روز جمعه به مصاف نماینده اهواز در لیگ دسته دوم کشور می‌رود و در صورت پیروزی در این بازی حریف نفت آبادان در دور چهارم خواهد بود.

این بازی از ساعت 15 به قضاوت علی صفایی با کمک رحیم حاجیلو، محمد بوالحسنی و پیام حیدری در ورزشگاه تختی دورود آغاز خواهد شد.

 

نتایج هفته دوم لیگ دسته دوم فوتبال ایران

شنبه  9 مهر 1390 :

داتیس خرم‌آباد 1 پیام نیشابور 0

گل: مهرداد خامی (65 پنالتی)

داتیس لرستان: صادق نادرپور، رامبد عالیخانی، فرزاد بهاری، احمد علیشاهی، مسعود ویسکرمی، مهرداد خادمی، مهدی عبدی، حسین جودکی(مسعودبرومند)، رضا شرفیان، احمد تقی‌پور، پویا عالیخانی، مربی: بهمن فروتن، سرپرست: قاسم طاهری

ملی حفاری اهواز 1 نفت محمودآباد2

شهرداری اردبیل 3 البدر بندرکنگ 0

ذوب آهن نوین اصفهان 2 گاز فجر جم 2

مقاومت تهران 0 گیتی ‌پسند اصفهان 0

پرشیان زنجان 1 پاس نوین همدان 4

شهرداری دزفول 2 منطقه ویژه خلیج فارس 0

آشیان گستران ورامین 0 گسترش فولاد سهند 0

ملی حفاری اهواز 1 نفت محمودآباد2

استقلال اهواز 1 فولاد نوین اهواز 1

پرسپولیس برازجان 1 نفت نوین آبادان 3

 

برگزاری کلاس داوری درجه3 فوتبال در بروجرد

یونس موسوی- بروجرد: یک دوره کلاس داوری درجه 3 فوتبال با شرکت 23 نفر زیر نظر عبدالله باعزم مدرس فدراسیون فوتبال در بروجرد برگزار شد.

در این کلاس آرمین دیناروند، قدرت‌الله احمدوند، شاهین عباسی، امیرحسین کلینی، آرش موسوی، محسن کردی، محمد مرادی، شیرزاد کاوسی، علی موسیوند، فرشید گودرزی، حسن یاراحمدی، محمدعلی خسروی، میلاد کرکی، مهدی خسروی، امید ایران‌مهر، علی‌رضا ذبیحی، یونس موسوی، محمدرضا صابونچی، جلیل آزادی، مهدی ترابی، محمدرضا دارایی و رسول پناهی شرکت کنندگان در این کلاس بودند که به مدت 5 روز پس از آزمون‌های تئوری و عملی به نفراتی که این دوره را با موفقیت به پایان برسانند از طرف فدراسیون فوتبال کارت داوری درجه3 اعطا می‌شود.

 

مراسم چهلم ناصر میرزایی

مراسم چهلمین روز درگذشت استاد ناصر میرزایی پیشکسوت فوتبال لرستان روز پنج‌شنبه 14 مهرماه از ساعت دو و نیم تا چهار و نیم کنار تربتش واقع در قطعه هنرمندان و نام‌آوران آرامستان صالحین خرم‌آباد برگزار می‌شود.

اداره کل تربیت‌بدنی لرستان به عنوان متولی برگزاری این مراسم از ورزشکاران و مردم قدرشناس لرستان دعوت کرد در این مراسم حضور به هم رسانند.

استاد ناصر میرزایی بامداد دوشنبه 7 شهریورماه پس از تحمل 3 سال و 5 ماه رنج و بیماریف دار فانی را وداع گفت.

 

رییس هیات آمادگی جسمانی و ایروبیک لرستان معرفی شد

الهام بارانی: رییس هیات آمادگی جسمانی و ایروبیک استان لرستان با حضور رباب شهریان رییس فدراسیون این رشته ورزشی و اعضا آن در استان لرستان معرفی و منصوب شد.

به گزارش روابط عمومی هیات آمادگی جسمانی و ایروبیک لرستان، رای‌گیری برای انتخاب رییس هیات آمادگی جسمانی و ایروبیک لرستان با حضور 18 نفر عضو این هیات در محل اداره کل تربیت بدنی لرستان برگزار شد.

مجمع رای‌گیری با اعلام داوطلبی روح‌انگیز جهان‌افروز و فاطمه قیاسوندی برای تعیین رییس هیات آمادگی جسمانی و ایروبیک لرستان تشکیل شد.

در این رای‌گیری روح‌انگیز جهان‌افروز با 16 رای حائز اکثریت آرا و به مدت چهار سال به عنوان رییس هیات آمادگی جسمانی و ایروبیک لرستان معرفی شد.

جهان افروز پیش از این با عنوان سرپرست هیات آمادگی جسمانی و ایروبیک لرستان فعالیت داشت.

رییس فدراسیون آمادگی جسمانی و ایروبیک کشور گفت: رشته اول بیش از 87 درصد باشگاه‌های موجود در سطح کشور، آمادگی جسمانی و ایروبیک است.

رباب شهریان در حاشیه مراسم معرفی رییس هیات آمادگی جسمانی و ایروبیک لرستان درجمع خبرنگاران افزود: بنابر آخرین آمار سازمان تربیت بدنی کشور 14 هزار باشگاه ورزشی در سراسر کشور فعال است که در این میان رشته آمادگی جسمانی بیشترین تعداد ورزشکاران علاقه مند در این باشگاهها را به خود اختصاص داده است.

وی اظهار داشت: همچنین از مجموع ورزشکاران این رشته ورزشی، 70 درصد را زنان دختران تشکیل می دهند.

وی تصریح کرد: فدراسیون امادگی جسمانی و ایروبیک کشوردر سال جاری با شعار کاهش هزینه های درمان و پیشگیری از بیماری ها برنامه های حرفه ای و قهرمانی خود را با جدیت دنبال می کند.

شهریان از برگزاری جشنواره ویژه هیات های آمادگی جسمانی و ایروبیک کشور در اسفندماه جاری خبر داد و گفت: توجه به تربیت نیروی انسانی متخصص، و دعوت از مربیات توانمند خارجی برای ارتقا سطح دانش مربیان از جمله اهداف برگزاری این جشنواره است.

وی همچنین در خصوص تجویز برخی مواد نیرو.زا در باشگاههای امادگی جسمانی و ایروبیک افزود: باشگاههای این رشته ورزشی به صورت دایم توسط بازرسان کنترل و بررسی می شود و در صورت مشاهده هر گونه استفاده از مواد نیروزا با افراد خاطی به شدت برخورد می شود.

وی با تاکید بر برخورد قاطع با ورزشکاران و مربیانی که استفاده از این مواد را در کارنامه ورزشی خود داشته باشند اضافه کرد: اثرات مخرب و زیان آور مواد نیروزا بسیار فراتر و مرگبارتر از مواد مخدر است و فدراسیون آمادگی جسمانی و ایروبیک کشور نیز مقابله با این امر را به همراه فدراسیون پزشکی همواره در دستور کار دارد.

 

مسابقات قوی‌ترین مردان لرستان در ازنا برگزار شد

خبرگزاری فارس: به مناسبت هفته دفاع مقدس و یادبود مرحوم روح‌الله داداشی مسابقات قوی‌ترین مردان لرستان در ازنا برگزار شد.

رقابت‌های قوی‌ترین مردان لرستان امروز به مناسبت هفته دفاع مقدس با عنوان یادبود مرحوم روح‌الله داداشی در دسته منهای 105 کیلوگرم با شرکت 24 نفر در سالن ورزشی تربیت بدنی شهرستان ازنا زیر نظر هیأت پرورش اندام و بدنسازی لرستان و کمیته قوی‌ترین مردان شهرستان ازنا برگزار شد.

در این رقابت‌ها سید مراد موسوی از خرم‌آباد، امین رشنو از بروجرد و مجتبی خلیلی از ازنا به ترتیب اول تا سوم شدند.

هفته قبل نیز مرحله اول این مسابقات در خرم‌آباد برگزار شد که موسوی در آن مرحله نیز عنوان نخست را کسب کرده بود.

نفرات برتر این رقابت‌ها در قالب تیم لرستان به مسابقات قهرمانی کشور که در ورامین برگزار می‌شود، اعزام می‌شوند.

 

با دست خودمان چوب لای چرخ ورزش شهر و دیارمان نگذاریم

فرهاد داودوندی: هر چه که ورزشی نویسان و منتقدین ورزشی فریاد بزنند که مسئول هیات ورزشی بودن یا همچنین قهرمان ورزشی بودن، موروثی نیست! ظاهراً حکایت میخ آهنین است که  نرود در سنگ ! من نمی دانم چرا ما بدون منطق قوی ، خواهان آنیم که بعد از ما فرزندانمان مسئول هیات ورزشی تحت نظرمان باشند یا اینکه اگر قهرمان ورزشی هستیم دوست داریم  بعد از خودمان فرزند ذکور خود یا فرزند برادر و خواهرمان جای ما را بگیرند !

اگر فکر می کنیم که بدون ما ممکن است چرخ این ورزش از کار بیفتد که سخت در اشتباهیم!

اگر می اندیشیم که با جانشینی فرزندمان به جای ما ، این ورزش رشد سرسام آوری در استان و کشور و حتی جهان خواهد کرد ! که باید گفت مگر خود ما چه گلی به سر این رشته ورزشی زده ایم که حالا بعد از ما فرزندمان بزند و یا اگر فکر می کنیم که بخاطر اینکه چند سال ما زحمت این هیات ورزشی را کشیده ایم پس حق صددرصد مان است که بعد از خودمان یکی از افراد خانواده مان مسئول هیات ورزشی تحت نظر ما بشوند که باید در جواب گفت چه کسی چنین قانون اشتباهی را در ورزش به رشته تحریر در آورده است؟

در کجای کتاب ورزش سازمان ورزش و جوانان  نوشته شده که بعد از مسؤولین هیات های ورزشی، فرزندانشان ؟! در ضمن باید گفت چرا با دست خودمان استعداد فرزندان مان را می خواهیم تباه نمائیم ؟ ممکن است فرزند هر کدام از مسئولین هیات های ورزشی! در زمینه های اقتصادی ، اجتماعی ، سیاسی ، علمی و ادبی  سر آمد تمام دوران شوند و برای همیشه نام نیکی از خود به جای بگذارند اما با هدایت غلط ما به سمت و سوی مدیریت بعد از ما بر فلان هیات ورزشی ، استعداد دیگرشان در زمینه های دیگر هیچگاه کشف نشود !

 پس بهتر است خودمان از ورزش نمودن لذت ببریم و سعی ننمائیم از حالا برای سالیان بعد هیات ورزشی تحت نظرمان برنامه ریزی اشتباه ! نموده و بخواهیم فرزندانمان را به جای خود در راس فلان هیات ورزشی بگذاریم . ورزش موروثی نیست، مثل همه موارد دیگر یک درصد استعداد است و 99 درصد پشتکار ممکن است فرزند ما اصلا با ورزش میانه خوبی نداشته باشد.

برای ورزش مورد نظرمان زحمت کشیده ایم ! باشد قبول، دست مان هم درد نکند اما قضیه مدیریت ما، بر هیات زیر نظرمان را با اصرار بر اینکه باید هدایت این هیات در خانواده مان موروثی باشد را لوث نکنیم ! جدیدا کار به جائی رسیده که حتی فلان قهرمان ورزشی توقع دارد بعد از خودش ، فرزندش در همان وزن میدانداری کند !!! و فکر می کند بقیه جوانان ورزشکار باید میدان رقابت را برای ایشان خالی کنند !

جداَ من درمانده‌ام که بعضی ها با چه استدلالی فکر می‌کنند فرزندانشان می توانند بعد از خودشان ، تنور فلان وزن ورزشی را داغ نگه دارند ؟! چه خوب است بگذاریم ورزش خودش راه خودش را پیدا کند و از صمیم قلب کمک کنیم مسوولین محترم سازمان ورزش و جوانان شهر و دیارمان برای انتصاب یا انتخاب نفر بعدی دست شان باز باشد  و ما هم با ندانم کاری‌مان با دست خودمان چوب لای چرخ ورزش استان و شهرمان نگذاریم.