عکس‌ها و اخبار ورزش لرستان

این وبلاگ در سال 1383 با هدف حمایت از ورزش و ورزشکاران لرستان ایجاد شده است

اخبار ورزشی لرستان - پنج‌شنبه 7 مهرماه 1390 (8 خبر و مطلب)
ساعت ۸:٤۱ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ٧ مهر ۱۳٩٠  کلمات کلیدی:

کوثر لرستان از لیگ دسته سوم کنار گذاشته شد

گروه‌بندی جدید لیگ دسته سوم فوتبال ایران (فصل 91 -90)

رضا جایدری: فدراسیون فوتبال پس از اخطاری که به برخی باشگاه‌های حاضر در لیگ دسته سوم کشور داده بود، تیم‌های بی‌انضباط را لیگ دسته سوم کشور کنار گذاشت و به جای آن‌ها تیم‌های جدیدی جایگزین نمود!

فصل جدید رقابت‌های لیگ دسته سوم فوتبال ایران با حضور 72 تیم در 6 گروه برگزار خواهد شد و تیم‌های حاضر در این رقابت‌ها، از یک شنبه 10 مهر بازی‌های خود را آغاز می‌کنند.

 تیم فوتبال کوثر لرستان که در گروه 4 قرار داشت به دلیل عدم ارسال به موقع مدارک بازیکنان و همچنین تصفیه نکردن بدی‌های چند سال اخیر این باشگاه از مسابقات کنار گذاشته شد.

گروه ‌یک (12 تیم): ذرت‌کاران اردبیل، شهرداری لاهیجان، صنایع آلومینیوم آدربایجان شرقی، مس سونگون و زرقان، کیوان‌مرغ آذربایجان غربی، مقاومت مکریان مهاباد، شهرداری فومن، نفتون تهران، شهرداری انزلی، انتظام تهران، شرکت خلخال رشت، آذرباتری ارومیه

گروه دو (12 تیم): طلایه‌داران سرخ پوشان بوئین‌زهرا، آرمین قزوین، عقاب تهران، شاهین کرج، سپیدرود آستانه، شاهین تهران، شهرداری چابکسر، شهرداری لنگرود، صبای نوین قم، البرز شهرداری زنجان، استقلال ساری، شهرداری آستارا

گروه سه (12 تیم): اترک بجنورد خراسان شمالی، شهرداری بهشهر، شهرداری اسلامشهر، صنایع شازند، پارس‌فوتبال چالوس، اتحاد پاکدشت، خزر محمودآباد، استقلال‌جنوب(بهمن‌جوان) تهران، پیام بابل، پیروزی گرمسار، کیمیا رشد آق‌قلا، میعاد شهریار

گروه چهار (12 تیم): دارایی اراک، فجر دهلران، ذوب و فلزات الوند بهار، گلچین رباط‌کریم، هما جوانرود، شهرداری صحنه، میناشی اسلام‌آباد غرب، پرسپولیس دره‌شهر(پالایش گاز ایلام)، مهر اراک، شهرداری بروجرد، دارتاک خرم‌آباد و شهرداری بانه

گروه پنج (12 تیم): مینا نخل میناب، شهرداری کهنوج، سپاهان‌نوین اصفهان، صفاهان اصفهان، مس‌نوین کرمان، مس‌نوین رفسنجان، خراسان جنوبی، سراوان سیستان و بلوچستان، مس شهربابک، پرسپولیس شیراز، شهرداری اشکذر یزد، آنزان ایذه

گروه شش (12 تیم): بهمن شیراز، جنوب باغملک خوزستان، سرداران شهید لردگان، جهان‌فولاد اصفهانف کارگر بنه‌گز، پرسپولیس گناوه، شهرداری نی‌ریز فارس، نادری بوشهر، میلاد دزفول، رعد پدافند هوایی کیش، شهرداری ممسنی(آسیا ویژن)، و سپاهان یاسوج

 

برنامه هفته اول (گروه چهارم):    یک‌شنبه 10 مهر 1390 ساعت 15

داراریی اراک- شهرداری بانه (اراک)

دارتاک خرم‌آباد- فجر دهلران (تختی خرم‌آباد)

الوند بهار- مهر اراک (جوانان بهار)

پرسپولیس دره‌شهر- گلچین رباط‌کریم (دره‌شهر)

هما جوانرود- میناشی اسلام‌آبادغرب (تختی جوانرود)

شهرداری بروجرد- شهرداری صحنه (بیات بروجرد)

 

برنامه هفته دوم (گروه چهارم):    یک‌شنبه 17 مهر 1390 ساعت 15

دارتاک خرم‌آباد- دارایی اراک (تختی خرم‌آباد)

مهر اراک- شهرداری بانه (5 مرداد اراک)

فجر دهلران- پرسپولیس دره‌شهر (تختی دهلران)

میناشی اسلام‌آبادغرب- الوند بهار (ریزوندی اسلام‌آباد)

 گلچین رباط‌کریم- شهرداری بروجرد (رباط کریم)

شهرداری صحنه- هما جوانرود (آزادی صحنه)

 

نتایج هفته دوم لیگ دسته اول فوتبال باشگاه‌های کشور

تیم فوتبال گهرزاگرس دورود با تک گل دقیقه 67 محمد غلامین برابر مهمانش برق شیراز به اولین برد در مسابقات لیگ دسته اول باشگاه‌های کشور دست یافت.

این بازی عصر پنج‌شنبه 7 مهرماه در حضور 5 هزار نفر به قضاوت علی‌رضا شیخی با کمک سعید آل‌وردی و محمد عطایی در ورزشگاه تختی دورود برگزار شد.

بازیکنان گهرزاگرس دورود: پیمان شاملو،جلال کرمی، محمدرضا جلالی، باقر محمدی، علی قربانی(88 محمدرضا الماس‌خانه)، محمد غلامین، منصور توحیدیان(78 رضا کاردوست)، ایمان نعمت‌پور(70 سیدمحمد امامی)، رضا عافیت‌طلب، احسان ختایی، علی واقف، مربی: داود مهابادی، سرپرست: اسماعیل حیدرپور

گهر زاگرس لرستان 1 - 0 برق شیراز

ابومسلم مشهد 1 - 0 مس رفسنجان

   شهرداری اراک 1 - 1 گسترش فولاد تبریز

   پیکان قزوین 1 - 1 فولاد یزد

   پیام مخابرات شیراز 0 - 0 سایپای شمال

   نیروی زمینی تهران 2 - 2 شهرداری یاسوج

   صنعتی کاوه تهران 0 - 0 استقلال صنعتی

   گل گهر سیرجان 2 - 1 تربیت یزد

   شیرین فراز کرمانشاه 1 - 1 آلومینیوم هرمزگان

   شهرداری بندرعباس 0 - 1 داماش تهران

   نفت مسجدسلیمان 1 - 0 ماشین سازی تبریز

   ایران‌جوان بوشهر 2 - 1 اتکا گرگان

   پاس همدان 2 - 1 نساجی مازندران

استیل آذین ? -? صنعت ساری (به تعویق افتاد)

 

شاهین‌نوین قهرمان فوتبال جوانان بروجرد

بروجرد- یونس موسوی: رقابت‌های لیگ دسته اول فوتبال جوانان بروجرد که با شرکت 8 تیم به مدت یک ماه در زمین چمن شهید علی بیات برگزار گردید با قهرمانی تیم شاهین‌نوین خاتمه یافت.

دوشنبه ۴ مهرماه در روز پایانی این مسابقات، پولادگسترش در یک بازی جنجالی به مصاف الغدیر رفت و با دو گل از این تیم شکست خورد. در بازی بعد تیم وحدت توانست ۳-۲ استقلال را شکست دهد. به این ترتیب پس از شاهین‌نوین تیم‌های پولادگسترش و استقلال دوم و سوم شدند.

جوانان شاهین‌نوین بروجرد (عکس از: یونس موسوی)

از چپ به راست: سلمان کلهر(مربی)، مهرداد گودرزی، محمد بردبار، محسن قائدرحمت، حسین شیخی، حسین ده‌کردی، رضا زیار، محمدرحمتی، فرشاد گودرزی، عادل منصوری(سرپرست)

ردیف دوم از چپ به راست: محمد مقدسی، علی پوروالی، آرش کوشکی، ناصر کردی، حسین یاراحمدی، مرتضی ترکاشوند، سامان ولی‌الهی، میلاد دیناروند

ردیف سوم از چپ به راست: محمد آجرلو، مهدی شهبازی، مهرداد یاراحمدی، محمد گودرزی، میثم مهدی‌پور و پوریا پیریای

 

وحدت قهرمان نوجوانان بروجرد شد

بروجرد- فرهاد داودوندی: تیم فوتبال نوجوانان وحدت با 39 گل زده و تنها یک گل خورده قهرمان لیگ فوتبال نوجوانان بروجرد در سال 1390 شد.

نوجوانان وحدت

ایستاده از راست: مهران واقعی، امیرمحمد تقسیمی، علی حیدری، حامد گودرزی، رضا قمبری، علی رحمانی، محمد لری، فرشاد مرادپور، محمد گودرزی، مهدی یاری‌نژاد، میلاد حمیدپور، رامین بیرانوند، صابر معظمی، رحیم بختیاری

نشسته از راست: مرتضی شمسی، عباس معظمی، امیر نعمتی، حسین یاراحمدی، سجاد لری، رضا کاوسی، ایمان بابارئیسی، مجید کریمی

 

خرم‌آباد قهرمان مسابقات تکواندو لرستان شد

ایسنا: به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس مسابقات تکواندو قهرمانی استان در دوره آقایان و بانوان در مجموعه ورزشی تختی خرم‌آباد برگزار شد.

در پایان این رقابت‌ها خرم‌آباد قهرمان و تیم‌های دورود و بروجرد دوم و سوم شدند.

در بخش آقایان حامد کشوری از خرم‌آباد، علی آریان‌فر از خرم‌آباد، مجید مهدوی از بروجرد، مصطفی لیریای از دورود، جواد طولابی از خرم‌آباد، علی احمدی و رشید فتحی از خرم‌آباد و در رده بانوان معصومه کشاورز از بروجرد، مرجان بهرامی از دورود، مرضیه فلاحی از دورود، زینب پاپی و مرضیه هداوند از دورود، زهرا حاجی‌وند و بهاره میری از دورود و نسرین امامی‌زاده از بروجرد مقام‌های نخست اوزان مختلف را کسب کردند.

 

زیرآب‌زنی غیرورزشی بین ورزشکاران لرستانی !

فرهاد داودوندی: طرف بلند می‌شود کار و زندگی‌اش را تعطیل می‌کند و از آن طرف شهر به این طرف شهر می‌آید که روبه‌روی من نشسته و چشم در چشمم بدوزد و از مسائل خصوصی زندگی فلان پیشکسوت یا ورزشکار مطرح برای من بگوید!

از این که فلان سال ورزشکار مورد نظر با خانمش مشکل داشته است یا این که بدهکار سیستم بانکی است و یا این که مدت‌هاست یا برادرانش قهر است برایم می‌گوید! متأسف می‌شوم وقتی می‌بینم یک هم‌وطن پشت سر هم‌وطن دیگرش این قدر بدگوئی می‌کند و از این که سالیان قبل با هم رفت و آمد خانوادگی داشته‌اند  و هر چه را در آن زمان دیده یا شنیده بدون هیچ‌گونه کم و کسری به ذهنش سپرده برای چنین روزی که بیاید و دوست سابق خود را به زعم خود رسوا کند!

باز هم می‌گویم متأسفم از این که چنین جوی بر جامعه بخصوص ورزشی ما حاکم است که همه برای هم می‌زنند و فکر می‌کنند که با زیر پای هم‌دیگر را خالی نمودن، می‌توانند جا را برای خوشان باز نموده و یا به قولی خودشان را ثابت کنند!

در همین جا لازم است بگویم که  من به عنوان روزنامه‌نگار یا منتقد ورزشی به هیچ‌وجه به مسائل خصوصی زندگی مردم کاری نداشته و ندارم و در واقع اصلاً مایل نیستم از زندگی خصوصی مردم چیزی بدانم!

 من منتقد رفتار و کردار ورزشی پیشکسوتان و ورزشکاران در جامعه هستم، اما وجدان خودم این اجازه را نمی‌دهد که در زندگی خصوصی مردم کنجکاوی کنم! اگر قرار بود چنین کاری کنم، کاراگاه خصوصی می‌شدم!

در ضمن خوب است همگی‌مان در جریان باشیم همان طور که از نامش پیداست، زندگی خصوصی مربوط به مسائل غیرعمومی ورزشکار است و به دور از اصل جوانمردی است اگر نقطه ضعفی از زندگی خصوصی کسی می‌دانیم آن را بر دهل بکوبیم زیرا در جهان امروز نیز برای کسانی که لباس منتقد ورزشی بر تن نموده‌اند، کاوشگری در زندگی خصوصی ورزشکاران  دست آخر رسوائی برای منتقد ورزشی بر جا خواهد گذاشت.

 در ضمن مملکت قانون دارد و مثلاً ورشکست شده فلان سال فلان پیشکسوت ورزشی حتماً مراحل قانونی اش را در قوه قضائیه طی نموده است و رفع مشکل شده که در حال حاضر فلان پیشکسوت چنین آزادانه به زندگی شرافتمندانه‌اش ادامه می‌دهد!

یاد بگیریم  پشت سر دوست سابق و ورزشکاران استان‌مان بد نگوئیم و این بدعت بد را از بین ببریم زیرا حتماً در همان زمان که ما در حال زیر آب‌زنی از نوع ورزشی‌اش(!) هستیم کسانی نیز در حال کندو کاو در زندگی خصوصی ما خواهند بود.

 ختم همه مردان عالم به خیر! یا علی، دست حق نگه‌دارتان

 

مربی اسکواش خرم‌آباد به قتل رسید

محمود داودی‌نژاد: سیدمیثم حمزه‌فر مربی تیم اسکواش خرم‌آباد چهارشنبه‌شب در درگیری با یک فرد شرور در خرم‌آباد به قتل رسید. 

این ورزشکار لرستانی  در منطقه 24 متری حکیم‌آباد (نزدیکی درب‌دلاکان) خرم‌آباد توسط  فردی شرور به وسیله چاقو به شدت زخمی شد.

قاتل که از افراد شرور و سابقه‌دار است بعد از ارتکاب قتل از محل متواری شده است.

سید میثم حمزه‌فر بعد از اصابت چاقو به ناحیه‌ی ران پایش به بیمارستان شهدای عشایر خرم‌آباد منتقل شد که به دلیل شدت خون‌ریزی و به‌رغم انجام عمل جراحی بر روی وی، ساعت 24 چهارشنبه شب در این بیمارستان در گذشت.

این مربی و ورزشکار لرستانی با 27 سال سن، یک دوره به عنوان کمک‌مربی تیم ملی نوجوانان اسکواش انتخاب شدف ضمن این که در دوران مربی‌گری وی تیم اسکواش نوجوانان استان لرستان موفق به کسب چندین عنوان کشوری شد.

شایان ذکر است قاتل توسط مأموران انتظامی شناسایی شده و تلاش برای دستگیری وی ادامه دارد.

اعضای انجمن ورزشی‌نویسان لرستان این مصیبت را به جامعه ورزش استان و خانواده آن مرحوم تسلیت عرض می‌نمایند.

 

بانوی اسنوکرباز لرستانی به تیم ملی دعوت شد

مرتضی درویشی(رئیس هیأت بولینگ و کیواسپرت لرستان): بانوی اسنوکرباز لرستانی به سومین مرحله از اردوی آماده‌سازی تیم ملی اسنوکر بانوان دعوت شد.

ساناز جوکار که در رقابت‌های قهرمانی شکور جزو 4 نفر برتر قرار گرفت در این اردو از تاریخ هفتم تا دوازدهم مهرماه در پایگاه قهرمانی مجموعه ورزشی آزادی تهران برگزار می‌گردد، حضور دارد.

ساناز جوکار