عکس‌ها و اخبار ورزش لرستان

این وبلاگ در سال 1383 با هدف حمایت از ورزش و ورزشکاران لرستان ایجاد شده است

سرخ‌جامگان خرم‌آباد پیشتاز دور رفت لیگ فوتبال استان
ساعت ٧:٤٧ ‎ب.ظ روز شنبه ۱٩ شهریور ۱۳٩٠  کلمات کلیدی:

رضا جایدری: هفته هفتم دور رفت رقابت‌های لیگ برتر فوتبال لرستان با برگزاری سه بازی در شهرهای مختلف زیر نظر مجید یاراحمدی مسؤول کمیته مسابقات فوتبال استان به پایان رسید.

در بازی‌های هفته پایانی دور رفت تیم پارسه الشتر با تساوی یکی بر یک مقابل سیمان دورود شانس قهرمانی نیم‌فصل را از دست داد و با کسب یک امیتاز در این بازی به دلیل تفاضل گل کم‌تر نسبت به سرخ‌جامگان خرم‌آباد در رده دوم جدول رده‌بندی قرار گرفت.

تیم بهزیستی خرم‌آباد که هفته قبل ناباورانه برابر پارسه متحمل شکست شده بود، برای باقی ماندن در کورس رقابت قهرمانی این بار با نتیجه دو بر یک گهرزاگرس‌نوین دورد را مغلوب کرد و جایگاه سوم جدول را تصاحب نمود. گهرزاگرس‌نوین که یکی از سه نماینده لرستان در مسابقات جام حذفی کشور است، سعی دارد در دور برگشت جبران مافات نماید و فاصله 5 امتیازی با دو تیم صدر جدول را در 6 بازی دور برگشت جبران کند.

در آخرین بازی هفته هفتم نیز اتحاد الشتر با نتیجه شش بر دو دهیاران کوهدشت را در هم کوبید تا همچنان برای ادامه رقابت‌ها و کسب عنوان قهرمانی امیدوار باشد.

سرخ‌جامگان خرم‌آباد که کار هدایت آن را صادق کرمی‌پور و یاسر حسنوند بر عهده دارند این هفته به قرعه استراحت مواجه بود. این تیم صدرنشینی خود در دور رفت را حد زیادی مرهون سیمان دورد است که موفق شد پارسه الشتر را متوقف نماید.

قضاوت این مسابقات بر عهده سهراب مالمیر، علی صباحی، کیومرث ضرونی، غفور محمدی، اکبر بابایی‌راد، مهدی معماری، حسین زنده‌دلی، جلال چراغی، عبدالرضا سپهوند، امیر صف‌آرا، نریمان آزادیان با برنامه‌ریزی شمس‌اله خنجری مسؤول کمیته داوران فوتبال لرستان است.

 تیم سرخ‌پوشان (قهرمان نیم‌فصل): حافظ صادقی، محمد آذرپور، علی شهبازی، ایمان جمشیدی، عزیز قنبری، عارف نظرپور، امین ولیئی، رضا بارانی، یحیی رحیمی، حمید گوهری، میلاد علی‌پور، پژمان سوری، کریم بیرانوند، محمد شمس، سعید بیرانوند، سیامک خادمی، سجاد کاظمی، احسان جابری، مهدی هدایتی‌نیا، مربیان: صادق کرمی‌پور و یاسر حسنوند، سرپرست: روزبه مرادی، مدیرعامل: شمس‌الدین سپهوند

 

http://axlor.persianblog.ir

بازی

برد

تساوی

باخت

زده

خورده

امتیاز

1

 سرخ‌جامگان خرم‌آباد

6

4

1

1

17

7

13

2

 پارسه الشتر

6

4

1

1

11

9

13

3

 بهزیستی خرم‌آباد

6

3

2

1

11

6

11

4

 گهرزاگرس‌نوین دورود

6

3

-

3

13

14

9

5

 اتحاد الشتر

6

3

-

3

13

14

9

6

 سیمان دورود

6

1

1

4

4

11

4

7

 دهیاران کوهدشت

6

-

1

5

5

13

1

 

عنوان سوم ورزشکار لرستان در سنگ‌نوردی قهرمانی کشور

رضا جایدری: دوازدهمین دوره رقابت‌های سنگ‌نوردی قهرمانی کشور در رده آقایان با مشخص شدن نفرات برتر در رشته‌های بولدرینگ، سرطناب و سرعت به پایان رسید.

این مسابقات در در رده‌های سنی نوجوانان، جوانان و بزرگسالان در مجتمع کوهستانی پلور تهران برگزار شد که در رشته بولدرینگ با حضور ۷۱ سنگ‌نورد امیر نوری از استان مرکزی به مقام قهرمانی دست یافت.‌ غلام‌علی برات‌زاده از خراسان رضوی دوم شد و آرش دوست‌داریان از لرستان بر سکوی سوم ایستاد.

این رقابت‌ها هفته‌ی آینده در بخش بانوان نیز در همین محل برگزار خواهد شد.

 

پینگ‌پنگ ‌لرستانی در جمع برترین‌های کشور سیزدهم شد

با پایان رقابت‌های رده‌بندی دسته برتر نوجوانان کشور، مهرداد دهستانی از البرز با غلبه بر حریفان خود اول شد و علی نظری از لرستان در رده سیزدهم قرار گرفت.

 این مسابقات با حضور 15 پینگ پنگ باز برتر کشور در همدان برگزار شد و ورزشکاران در 15 دور با هم به رقابت پرداختند و در نهایت مهرداد دهستانی از البرز با 28 امتیاز در مکان نخست قرار گرفت و از لرستان با 4 برد و 10 باخت از 14 بازی و کسب  18 امتیاز سیزدهم شد. رده‌بندی کلی این مسابقات:

1- مهرداد دهستانی از البرز با 28 امتیاز

2- آرمان حاجیعی از تهران با 26 امتیاز

3- محمد بشیری از تهران با 25 امتیاز

4- مهدی ثابت از فارس با 25 امتیاز

5- محمدرضا حنطه از اصفهان با 25 امتیاز

6- بهراد عالمیان از مازندران با 24 امتیاز

7- محمدجواد باباجانیان از مازندران با 23 امتیاز

8- مهدی نصیری از خوزستان با 23 امتیاز

9- مهدی نوروزی از همدان با 22 امتیاز

10- دانیال کبیری از خوزستان با 21 امتیاز

11- متین حیدری از کردستان با 20 امتیاز

12- علی نوروزی از خوزستان با 20 امتیاز

13- علی نظری از لرستان با 18 امتیاز

14- رادین ابراهیمی از توابع تهران با 18 امتیاز

15- امیر حسین رزاق‌نیا از مازندران با 17 امتیاز

شایان ذکر است نفرات اول تا دهم این رقابت‌ها در دسته برتر باقی مانده و نفرات یازدهم تا پانزدهم از جمله نظری از لرستان به مسابقات دسته اول کشور سقوط کردند.

 

لرستان قهرمان مسابقات تیراندازی با کمان کشور شد

رقابت‌های قهرمانی تیراندازی با کمان قهرمانی کشور با شرکت 250 نفر از 22 استان به مدت دو روز در خرم‌آباد برگزار شد و تیم لرستان با کسب دو نشان طلا و یک نقره مقام نخست مسابقات تیراندازی با کمان مردان و زنان در دو رشته ریکرو و کامپوند کشور را کسب کرد. 

در نتایج مسابقات انفرادی لرستان توانست یک مدال طلا در رشته ریکرو بانوان و یک مدال طلا در رشته ریکرو مردان و همچنین با یک مدال نقره در رشته کامپوند مردان را از آن خود کند. نتایج نهایی:

رده‌بندی انفرادی کامپوند مردان: 1- عباس اسماعیل‌وندی از نفت امیدیه 2- منصور کردی از لرستان 3- شاهین حسینی از اصفهان

رده‌بندی تیمی کامپوند مردان: 1- لرستان با 840 امتیاز  2- اصفهان با 830 امتیاز 3- همدان با 820 امتیاز

رده‌بندی انفرادی ریکرو مردان: 1-  مهدی صابری از لرستان 2- مصطفی حبیبیان از اصفهان 3- مجید شهبازی از خوزستان

رده‌بندی تیمی ریکرو مردان: 1- لرستان 840 امتیاز 2- اصفهان با 809 امتیاز 3- همدان با 777 امتیاز

رده‌بندی انفرادی کامپوند زنان: 1- سارا تبیان از فارس 2- نفیسه رییسی از اصفهان 3- سمیه ملا از اصفهان

رده‌بندی انفرادی ریکرو زنان: 1- فاطمه فراشی از لرستان 2- پریسا اسحاقیان از اصفهان 3- سارا بنیادیان از فارس

 رده‌بندی تیمی ریکرو زنان: 1- لرستان 2- فارس 3- اصفهان

این رقابت‌ها در دو رده آقایان و بانوان در مسافت 18 متر و در دو رشته کامپوند و ریکرو در سالن ورزشی میراسماعیلی مخابرات خرم‌آباد به میزبانی هیأت تیروکمان لرستان برگزار شد.

 

لرستان قهرمان مسابقات تای کیک‌بوکسینگ کشور شد

ایرنا: مسابقات تای کیک‌بوکسینگ قهرمانی کشور با درخشش کاراته‌کاهای لرستانی و کسب عنوان قهرمانی و نائب قهرمانی دو تیم لرستانی در خرم آباد خاتمه یافت. 

در این مسابقات که روز جمعه به مدت یک روز به میزبانی استان لرستان در شهر خرم‌آباد برگزار شد تیم لرستان الف مقام اول را کسب کرد، لرستان ب دوم شد و تیم استان کرمانشاه به عنوان سومی دست یافت.

در این دوره از مسابقات که در سالن مجموعه ورزشی تختی شهر خرم‌آباد برگزار شد 400 ورزشکار از استان‌های مختلف کشور در قالب 22 تیم شرکت داشتند.

این پیکارها در چهار رده سنی نونهالان، نوجوانان، جوانان و بزرگسالان برگزار گردید.

 

کلاه خودمان را برای ورزش بروجرد قاضی کنیم !

فرهاد داودوندی: بدون هیچ‌گونه هیاهو و شلوغ‌کاری‌های رایج، خوب است بعضی مسؤولین هیأت‌های ورزشی در بروجرد برای دقایقی با خود خلوت کنند و از مدت زمان ریاست‌شان بر هیأت زیر نظر خود، یک بیلان کاری برای خودشان نه بقیه مردم ترسیم کنند!

آیا برای ورزش شهر مثمر ثمر بوده‌اند؟ آیا ایده‌های جدید برای پیشبرد ورزش شهر دارند؟ آیا خودشان را با علم روز، به روز نموده‌اند؟ ثمره چند سال ریاست‌شان بر هیأت‌های ورزشی خودشان چند مدال استانی، کشوری، آسیائی و جهانی بوده است؟

بودجه‌هائی را که از تربیت‌بدنی گرفته‌اند چگونه برای پیشبرد ورزش شهر هزینه نموده‌اند؟ از همه مهم‌تر چند ملی‌پوش در رده تیم‌های ملی جهت اعزام به مسابقات برون‌مرزی تقدیم جامعه ورزش بروجرد نموده‌اند؟

حتماً سؤالات دیگری هم هست که خودشان باید به خودشان جواب بدهند، اما چگونه نتیجه‌گیری و جواب دادن به خودشان بسیار مهم است!

ما به عنوان مسؤولین هیات‌های ورزشی نباید این حق را برای خودمان محفوظ بدانیم که اگر ما در رأس فلان هیأت ورزشی نبودیم چنان می‌شد و چنین می‌شد! اتفاقاً برعکس، شاید نفر بعدی بتواند بهتر از ما پا به پای مسؤولین تربیت‌بدنی شهر، حرکت کند! 

اگر در راه رشد ورزش زیر نظرمان قدمی برداشته‌ایم فبه‌المراد! حتماً مردم علاقه‌مند به ورزش در بروجرد نیز از ما به نیکی یاد خواهند نمود، اما اگر نتوانسته‌ایم در راستای اهداف بلندمدت و کوتاه‌مدت مسؤولین تربیت‌بدنی شهر قدم برداریم، بهتر است تجدید نظری اساسی در اهداف هیأت زیر نظرمان داشته باشیم.

 

کابوس ارومیه را فراموش کنید و به فکر بحران تمام عیار باشید!

دورود- قائدرحمت: خوشبختانه کابوس انتقال تیم گهر دورود (داماش لرستان سابق) گذشت و تمام شد اما باید بدانیم که با وضعیت پیش روی تیم به گونه‌ای است که باید منتظر کابوس‌های دیگری باشیم. در حالی که چند روز بیش‌تر به شروع بازی‌های لیگ دسته اول کشور نمانده است تیم گهر دورود نه سرمربی خود را می‌شناسد و نه فهرست قطعی بازیکنان خود را دارد!

 هر روز اخباری می‌شنویم از پیوستن نام‌هایی که پیش از این قرار بود در دورود بازی کنند اما به علت ابهام در وضعیت تیم گهر مجبورند به تیم‌های دیگر بپیوندند.

در آخرین اخبار از این دست باید به پیوستن همایون گراوند به تیم نفت مسجدسلیمان اشاره کنیم او به همراه سعید شیرازی(کاپیتان استیل‌آذین، داماش و نفت تهران)، حامد امیرخانی(بازیکن تیم کاوه تهران و یک فصل سابقه حضور در پرسپولیس تهران)، حمید خدابنده‌لو(آقای گل لیگ امیدهای کشور و استیل‌آذین تهران) با نفت مسجدسلیمان قرار داد بست.

وضعیت ابراهیم قاسم‌پور سرمربی شایسته‌ای که به او امیدها بسته بودیم و حتی سخن از صعود به میان آورده بود نامشخص است. در آخرین اظهار نظرها رضا احدی و احمد(حمید) فاتحی را به عنوان مربیان تیم نام بردند. حتی مدیرعامل تیم هم هنوز مشخص نیست و قبلاً مهراب حسنی را با این عنوان یاد کردند در حالی که اکنون از میثاقی که قرار بود شاهین را در ساری راه‌اندازی کند، به عنوان مدیرعامل گهر(شاهین) دورود نام می‌برند.

همه چیز ما پا در هواست و این یعنی بحرانی تمام عیار در آغاز فصل جدید! با این وضعیت باید منتظر بحران در تیم باشیم. وظیفه همه هواداران تیم، دلسوزان فوتبال لرستان و خبرنگاران، سایت‌ها و نشریات است که از همین الان درباره این بحران هشدار بدهند و گر نه با شروع بازی‌ها و عقب افتادن گهر در کورس مسابقات ناله و فریادها به جایی نخواهد رسد چرا که برای علاج بحران زمان را از دست خواهیم داد.

 

شاهین دورود بازگشت به نام 55 ساله

رضا جایدری: پس از تعیین میثاقی به عنوان مدیرعامل جدید تیم گهر(داماش) دورود، وی نام شاهین را برای تیم نماینده لرستان و دورود در مسابقات دسته اول فوتبال کشور برگزید.

علاقه‌مندان فوتبال لرستان اطلاع دارند که مرحوم مرید ارشد بانی اولین باشگاه خصوصی در لرستان در دهه 1330 با تشکیل شاهین دورود، اعتباری برای این شهرستان در استان و حتی در کشور کسب کرد.

در آن‌ها سال‌ها بازیکنان مطرح و ملی‌پوشی نظیر سرهنگ محمود یاوری، ناظم گنجاپور و مهراب شاهرخی به دورود آمدند و با پیراهن تیم شاهین به میدان رفتند.

اکنون پس از گذشت بیش از نیم قرن یاد و خاطره‌ی شاهین دورود دوباره زنده می‌شود و نماینده این شهر در مسابقات لیگ دسته اول کشور با نام خاطره‌انگیز شاهین دورود در میدان حضور می‌یابد و از حیثیت و اعتبار فوتبال لرستان دفاع خواهد کرد.

 نفرات تیم‌های شاهین دورود(تیره) و منتخب اراک(پیراهن سفید) سال 1338

 

تسلیت

جناب آقای پیمان یاراحمدی

دارنده مدال برنز کشتی نوجوانان جهان

در گذشت پدر گرامی‌تان مرحوم مرتضی یاراحمدی را به شما و خانواده محترم‌تان تسلیت عرض می‌نمایییم

ورزشی‌نویسان استان لرستان

 

تسلیت

جناب آقای علی صناعی

 مربی و داور پرتلاش فوتبال بروجرد

درگذشت عموی گرامی‌تان را به شما و خانواده محترم‌تان تسلیت عرض می‌نماییم 

از طرف: ورزشی‌نویسان استان لرستان