عکس‌ها و اخبار ورزش لرستان

این وبلاگ در سال 1383 با هدف حمایت از ورزش و ورزشکاران لرستان ایجاد شده است

هدر رفتن استعدادهای ناب ورزشی لرستان
ساعت ۱٢:۳٦ ‎ق.ظ روز شنبه ٥ شهریور ۱۳٩٠  کلمات کلیدی:

بروجرد- فرهاد داودوندی: به این عکس خوب توجه کنید:

 

 این تیم خوب و یک‌دست منتخب فوتبال شهرستان الشتر است که موفق شد یک بازی دوستانه در بروجرد، با نتیجه 2 بر صفر میزبانش تیم شهرداری این شهر را که در لیگ دسته سوم کشور حضور دارد را مغلوب کند.

دوباره به عکس خوب توجه کنید! در عکس بالا کاورها متعلق به تیم میزبان است که در اختیار تیم الشتر قرار گرفته است! به شورت‌های ورزشی تیم الشتر نگاه کنید که هر کدام از بازیکنان‌اش در بازی مقابل تیم شهرداری بروجرد اگر نگوئیم در حد لیگ برتر بودند اما دست کمی از بازیکنان درجه یک کشور نداشتند!

 انواع و اقسام شورت ورزشی به رنگ زرد، قرمز، سفید ، مشکی و ... را بر تن بازیکنان الشتر مشاهده کنید. این تیم یک بازیکن با شماره 12 داشت که وقتی پا به توپ می‌شد یاد سید مهدی ابطحی و مجید نامجومطلق را در ذهن آدم متبلور می‌کرد. فقط فرقش این بود که این جوان رعنای لرستانی که حتی نمی‌دانم نامش چیست وقتی دو سه نفر را با هم دریبل می‌زد کسی نبود تا با صدای بلند بگوید: مسؤولین ورزش لرستان شما را به خدا نگذارید این استعداد ناب ورزشی به هدر برود!

به جای بی‌توجهی، سر سوزنی هم به فکر جوانانی باشید که هر کدام به تنهائی برای خودشان یک خداداد عزیزی یا علی کریمی هستند و متأسفانه این اعجوبه‌ها اکثرشان تا آخر عمر هیچ‌گاه به چشم نخواهند آمد!

 

8 مربی لیگ یکی تعهد دادند

ستاد منشور اخلاقی فدراسیون فوتبال از 8 مربی برای کار در لیگ دسته یک تعهد گرفت.

به گزارش خبر آنلاین، مسؤولان ستاد منشور اخلاقی فدراسیون فوتبال پیش از آغاز بازی‌های دسته اول کشور که امسال بسیاری از مربیان پر سر و صدای این سال‌های فوتبال ایران را هم در خود می‌بیند، اقدام به اخذ تعهد از 8 مربی از این تیم‌ها کرد.

این متمم که تا قبل از امضایش، مربیان نمی‌توانستند قراردادشان را ثبت کنند، شامل بندهایی چون تعهد به رعایت اصول اخلاق حرفه‌ای شامل مبارزه با دوپینگ، تبانی، دلالیسم، صحبت با داوران و بازیکنان تیم‌های حریف بود.

حجت‌الاسلام علی‌پور مسؤول ویژه بازرسی سازمان لیگ خبر اخذ تعهد را تائید کرد و گفت: «اسمی از مربیانی که تعهد دادند نمی‌آوریم اما این یک اتمام حجت است و هر جا از لیگ که ببینیم اتفاقی ناپاک رخ می‌دهد، به شدت برخورد می‌کنیم.»

این 8 مربی خیلی هم چهره‌های غریبی نیستند و به سادگی می‌توان نام‌های‌شان را در ذهن تداعی کرد! فقط کافی است نگاهی به فهرست مربیانی که این روزها در استان‌های مرکزی، همدان، هرمزگان، قزوین، خراسان رضوی، مازندران و تهران مشغول به کار هستند بیاندازید تا این 8 نفر که تعهد داده‌اند را بشناسید.

 

قرارداد فروش داماش دورود به ارومیه فاقد وجاهت قانونی است

پس از فروش تیم فوتبال داماش دورود به ارومیه، رئیس هیأت فوتبال لرستان گفت: این قرارداد فروش هیچ‌گونه ارزش قانونی ندارد.

همایون بهاروند در گفت‌وگو با خبرنگارخبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه لرستان، در پاسخ به این سؤال که واکنش هیأت و مسؤولین استان در خصوص فروش تیم فوتبال داماش دورود به ارومیه چیست، افزود: قبلاً هم گفته‌ام که تحت هیچ شرایطی داماش از لرستان خارج نخواهد شد.

وی بیان داشت: داماش از منابع و امکانات استانی استفاده کرده و نمی‌گذاریم از لرستان خارج شود.

 رئیس هیأت فوتبال لرستان با بیان این که استانداری، تربیت‌بدنی و هیأت فوتبال تحت هیچ شرایطی تیم را از استان خارج نخواهند کرد، ادامه داد: قرارداد فروشی که منعقد شده هیچ‌گونه ارزش قانونی نداشته و پشیزی ارزش ندارد و فاقد وجاهت قانونی است.

بهاروند با تأکید بر این که تا زمانی که هیآت فوتبال لرستان موافقتی نکند، انتقال داماش امکان‌پذیر نخواهد بود، اظهار داشت: رئیس هیأت فوتبال آذربایجان‌غربی در این خصوص چندین بار با من تماس گرفته است و من به ایشان متذکر شده‌ام که تیم داماش حق مردم لرستان است.

همایون بهاروند تصریح کرد: موقعی که شهرهای اراک و ... دنبال آوردن تیم لیگ برتری هستند ما چطور اجازه خواهیم داد تیم لیگ یکی را از لرستان خارج کنند؟!

وی با تأکید بر این که دوستان فوتبالی ظاهراً اطلاع چندانی از قوانین فدراسیون فوتبال ندارند، ادامه داد: برای خروج تیم بایست موافقت اداره کل تربیت‌بدنی و هیأت فوتبال اخذ شود و آقایان باید این را بدانند.

رئیس هیأت فوتبال لرستان افزود: اگر قرار باشد داماش حتی در لیگ دو هم بازی کند نمی‌گذاریم از استان برود؛ به آقای بهروان(مسؤول کمیته مسابقات قدراسیون) گفته‌ام داماش متعلق به لرستان بوده و نمی‌گذاریم خارج شود.

بهاروند گفت: داماش سهمیه استان بوده و نظر تمامی مسؤولین لرستان حفظ داماش در استان است.

 

فضاهای ورزشی باید در اختیار هیأت‌ها باشد

رییس هیأت اسکواش لرستان گفت: با خصوصی‌سازی ورزش به صورت حاضر موافق نیستم و اماکن ورزشی باید در اختیار هیأت‌های ورزشی باشد نه بخش خصوصی زیرا آنها به دنبال درآمدزایی هستند.

محمود داودی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)- منطقه لرستان، افزود: با این رویه پیشرفت و گسترش ورزش معنای واقعی خود را از دست می‌دهد؛ هیأت‌های ورزشی استان لرستان، نیاز حیاتی به امکانات و اعتبار مناسب دارند تا برای توسعه ورزش، قدم‌های محکم و بلندی بردارند.

وی اضافه کرد: تیم‌های تحت پوشش ما به سالن نیاز دارند و برای برگزاری مسابقات و اردوها، ناچار هستیم سالن از شهرهای دیگر استان‌ها اجاره کنیم؛ بعضاً به دلیل اجاره‌های بالا و کمبود اعتبار، جوابگوی تیم‌ها نیستیم.

وی از مسؤولان وزارت ورزش کشور خواست که اماکن ورزشی را در اختیار هیأت‌ها قرار دهند و ادامه داد: بدون شک اگر سالن‌های ویژه در اختیار هیأت اسکواش قرار گیرد، به نوعی می‌توانیم هم درآمدزایی کنیم و هم این که در راه تقویت تیم‌های تحت پوشش خود گام‌های مؤثری برداریم.

داودی‌نژاد اظهار داشت: ما از اداره کل تربیت‌بدنی انتظار داریم تا در تقسیم اعتبارات، میزان فعالیت هیأت‌ها را نیز مد نظر داشته داشته باشد.

 

ترکیب تیم‌های ملی کشتی برای مسابقات جهانی اعلام شد

ترکیب تیم‌های کشتی آزاد و فرنگی ایران برای حضور در رقابت‌های قهرمانی جهان اعلام شد.

به گزارش فارس، در حالی‌که مسؤولان فدراسیون کشتی برای اعلام اسامی تیم‌های ملی کشتی آزاد و فرنگی امروز و فردا می‌کنند، اما اسامی تیم‌های ایران برای حضور در رقابت‌های قهرمانی جهان از سوی سایت فدراسیون جهانی کشتی (فیلا) اعلام شد.

در فهرست اعلام شده از سوی فیلا در هر وزن نام 2 نفر به اعلام شده است که نام نفر اول در ابتدا آمده است. بر این اساس ترکیب تیم‌های کشتی ایران در این رقابت‌ها به شرح زیر است:

* کشتی آزاد:

55 کیلو: حسن رحیمی، فرزاد جعفری

60 کیلو: مصطفی آقاجانی، عباس دباغی

66 کیلو: مهدی تقوی، مصطفی حسین‌خانی

74 کیلو: صادق گودرزی، رضا افضلی

84 کیلو: علی‌رضا گودرزی، احسان امینی

96 کیلو: رضا یزدانی، عرفان امیری

120 کیلو: فردین معصومی، محمدرضا آذرشکیب

* کشتی فرنگی:

55 کیلو: حمید سوریان، محسن حاجی‌پور

60 کیلو: امید نوروزی، عبدالمحمد پایی

66 کیلو: سعید عبدولی، علی محمدی

74 کیلو: فرشاد علی‌زاده، محسن قاسمی

84 کیلو: حبیب‌الله اخلاقی، طالب نعمت‌پور

96 کیلو: قاسم رضایی، مهدی عسکری‌زاده

120 کیلو: بشیر باباجان‌زاده، اسماعیل نظری

در کشتی آزاد نیازی تنها لرستانی حاضر در اردوی تیم ملی بود که خط خورد و در کشتی فرنگی نیز نام‌های نعمت‌پور و قاسمی از لرستان به عنوان نفرات دوم کشورمان ثبت شده است. رقابت‌های جهانی کشتی و گزینشی المپیک روزهای 20 تا 27 شهریورماه در استانبول ترکیه برگزار می‌شود.

 

دختران دانش‌آموز ایران بر سکوی سوم آسیا ایستادند

در آخرین روز از رقابت‌های والیبال دانش‌آموزان آسیا در ویتنام، والیبالیست‌های دختر ایران به مقام سوم قاره کهن دست یافتند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، تیم ملی والیبال دانش‌آموزی دختران ایران در مسابقات آسیایی ویتنام به مقام سومی دست یافت. در دیدار رده‌بندی این مسابقات، ایران در برابر تیم هنگ‌کنگ قرار گرفت و با پیروزی قاطع 3 بر صفر برابر این تیم موفق به کسب مقام سومی این رقابت‌ها شد.

در فینال این رقابت‌ها نیز تایلند با پیروزی سه بر یک برابر چین به مقام قهرمانی دست یافت.

از ویژگی‌های اصلی این مسابقات حضور دختران دانش آموز کشورمان با حجاب کامل اسلامی بود که با توجه به نتایج کسب شده توجه همگان را به خود جلب کرده بود.

یکی از مربیان تیم ملی والیبال دانش‌آموزی کشورمان فریده جلدانی دبیر ورزش ناحیه‌دو خرم‌آباد بود.