عکس‌ها و اخبار ورزش لرستان

این وبلاگ در سال 1383 با هدف حمایت از ورزش و ورزشکاران لرستان ایجاد شده است

دیه ورزشی کاراته‌کای لرستانی پرداخت شد
ساعت ۳:٠۸ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ٢٧ امرداد ۱۳٩٠  کلمات کلیدی:

سرپرست اداره کل تربیت‌بدنی لرستان:

نسبت به اتفاقات رخ داده برای قهرمانان استان بی‌تفاوت نیستیم

سرپرست اداره کل تربیت‌بدنی لرستان از پرداخت دیه ورزشی محمودرضا صادق‌نیا، کاراته‌کای فقید لرستانی خبر داد.

فرهاد نیکوخصال با اعلام این خبر به خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)– منطقه لرستان، افزود: پس از چهار مرتبه مکاتبه و رایزنی اداره کل تربیت‌بدنی لرستان با وزارت ورزش و جوانان و همچنین مسؤولین فدراسیون پزشکی‌ورزشی، هفته گذشته غرامت ورزشی(دیه) به خانواده این قهرمان پرداخت شد.

وی افزود: ما همچنان پی‌گیر مسائل مربوط به وقوع این حادثه هستیم و از طریق اقوام این قهرمان فقید آن‌ را دنبال می‌کنیم.

نیکوخصال در پاسخ به این سؤال که چرا از اداره کل تربیت‌بدنی لرستان نماینده‌ای در مراسم ترحیم این قهرمان حضور نداشت، گفت: متأسفانه روابط عمومی هیأت‌های ورزشی استان اکثراً به وظایف خود آشنا نیستند و دراین زمینه اطلاع‌رسانی درستی صورت نگرفته است.

وی ادامه داد: با این وجود معاون مالی اداره کل پس از اطلاع در این مراسم حضور یافته؛ نمایندگان قدراسیون کاراته و پس از آن نیز من و تعدادی از پرسنل اداره تربیت‌بدنی در منزل مرحوم صادق‌نیا حضور یافتیم.

نیکوخصال تصریح کرد: باید عنوان کنم که اظهارات یکی از معاونین تربیت‌بدنی در مورد حضور بدون اطلاع تیم اعزامی کیوکوشین به تهران، باعث ایجاد سوء ‌تفاهم در این زمینه شده است؛ ما به هیچ‌وجه نسبت به اتفاقات رخ داده شده برای قهرمانان استان بی‌تفاوت نیستیم و فقط از جنبه قوانین اداری در این مورد اظهار نظر شده است.

گفتنی است مرحوم محمودرضا صادق‌نیا از قهرمانان کاراته کشور بود که متأسفانه در دیدار نیمه‌نهایی مسابقات قهرمانی کشور بر اثر ایست قلبی دار فانی را وداع گفت.

 

وبلاگ مرحوم محمودرضا صادق‌نیا (کلیک کنید)

 در اقدامی ارزشمند، دوستان و نزدیکان محمودرضا صادق‌نیا کاراته‌کای فقید لرستانی اقدام به راه‌اندازی وبلاگی به نام این قهرمان ارزنده استان لرستان نموده‌اند.

در این وبلاگ، سوابق، تصاویر ورزشی و فیلم مبارزات این قهرمان فقید قابل مشاهده است.

زنده‌یاد شیهان محمودرضا صادق نیا دارای کمربند مشکی دان 4 و حکم مربی‌گری و داوری از سوی رییس سازمان جهانی کیوکوشین بود.

وی در طول بیش از 18 سال سابقه‌ی ورزشی در رشته کاراته، در سطح کشور و عرصه‌های بین‌المللی حضوری فعال داشت.

شاخصه اصلی ایشان تقید به احکام شرع و علاقه‌ی وافر به ائمه‌ی اطهار خصوصاً حضرت سیدالشهدا و علمدار باوفایش بود.

وی به آرزوی دیرینه‌ی «سوسای اویاما» مرد افسانه‌ای کاراته جهان و بنیانگذار کیوکوشین دست یافت که همانا مرگ بر روی تاتامی در حال مبارزه بود. چه زیبا و چه قهرمانانه اما مرگ این قهرمان کاراته ایران طوری رقم خورد که روز تولدش با روز خاکسپاری‌اش یکی باشد.

به روز ماتمش، میزان محبوبیت این قهرمان میان هم‌رزمان(کیوکوشین‌کاهای لرستان و کشور) و همکارانش(کارکنان با معرفت شرکت گاز لرستان) به خوبی نمایان شد که همانا بازخورد مردمداری و رقتار پهلوانانه‌ی او طی سال‌ها حضور در محل کار و محیط‌های ورزشی با هدف خدمت به زادگاهش بود.

روحش شاد و یادش گرامی باد

 http://mahmoodrezasadeghnia.blogfa.com/

 

 شاید گهر(داماش) دورود به خارج استان منتقل شود

دورود- قائدرحمت: چندی است شایعاتی پیرامون انتقال تیم فوتبال گهر(داماش) دورود از این شهرستان به خارج استان به گوش می‌رسد. این شایعات ابتدا جدی گرفته نشد و کسی باور نمی‌کرد باشگاهی که چند تیم مطرح را در کشور ساپورت می‌کند، به دلیل مشکلات مالی یکی از تیم‌هایش را به فروش برساند! به خصوص این که برای آوردن این تیم به دورود، امتیازاتی را هم از سال 1387 کسب کرده باشند و زمینی جهت احداث کارخانه و ورزشگاه در این شهرستان به آنها اختصاص داده شده باشد.

در این زمینه دو شهر ارومیه و نطنز به عنوان گزینه‌های اصلی خرید امتیاز تیم داماش دورود برشمرده می‌شوند. به گزارش وبلاگ اخبار لیگ دسته اول فوتبال کشور، رییس هیات فوتبال آذربایجان غربی گفت: همچنان پیگیر خرید امتیاز تیمی در دسته یک لیگ آزادگان هستیم.

عزیز حافظی افزود: ما مذاکرات خود را همچنان با تیمهای دسته یکی دنبال می کنیم؛ بزودی نیز به همراه مدیرعامل اسپانسری ( آذرباطری ارومیه) که قرار است از تیم انتقال یافته به استان حمایت کند و همچنین نادر قاضی‌پور، نماینده‌ی ارومیه در مجلس شورای اسلامی نشستی را با مدیران تیم داماش دورود جهت انتقال امتیاز آن به ارومیه برگزار خواهیم کرد.

رییس هیات فوتبال آذربایجان غربی با اشاره به این که قیمت بالای تیم های دسته یکی باعث تاخیر در روند خرید امتیاز تیمی برای استان شده است، گفت: تیمی که بدنبال انتقال امتیاز آن به استان هستیم، پیشنهاد مالی‌ای که مد نظر ما است را داده و در صورت عدم به وجود آمدن اتفاق غیر منتظره‌ای به زودی قرار داد این انتقال امضا می شود.

وی با بیان این که اگر امسال موفق به خرید امتیاز تیمی در دسته یک فوتبال کشور نشویم، در لیگ دسته‌ی دو تیمداری خواهیم کرد، ابراز کرد: در این مورد نیز با چند تیم از جمله فولاد نطنز مذاکراتی داشته ایم و در صورت عدم خرید امتیاز تیمی در دسته یک، قصد داریم اعتباری که استانداری در اختیار هیات فوتبال برای انتقال امتیاز تیمی به استان قرار داده است را در دسته ی دو سرمایه گذاری کنیم.

حافظی در پاسخ به این که با توجه به آغاز رقابت‌های لیگ دسته یک کشور فکر نمی‌کنید تاخیر در خرید امتیاز یک تیم دسته یکی، باعث از دست رفتن زمان برای آماده سازی این تیم خواهد شد، گفت: کانون مربیان هیات فوتبال استان، 31 بازیکن فوتبال در استان را انتخاب کرده و در صورت انتقال امتیاز تیمی به ارومیه، قطعا بلافاصله تمرینات شروع می‌شود.

پایگاه اطلاع رسانی لیگ یک نیز این خبر را تأیید اکرده است. به هر حال اگر تیم داماش امسال نیز فقط با نام  با نام دورود در بازی‌های لیگ یک شرکت کند، تا هفته دوازدهم (دور رفت) برنامه مسابقاتش به این شرح خواهد بود(نام میزبان اول آمده است):

هفته اول- جمعه ۱۱ شهریور: نساجی مازندران-گهر دورود

 هفته دوم- جمعه ۱۸ شهریور: گهر دورود- برق شیراز

 هفته سوم- جمعه ۲۵ شهریور: آلومینیوم -گهر دورود

 هفته چهارم- جمعه ۸ مهر: گهر دورود – تربیت یزد

هفته پنجم- جمعه۲۲ مهر: ماشین سازی - گهر دورود

 هفته ششم- پنج‌شنبه ۲۸مهر: گهر دورود-نفت

 هفته هفتم- یک‌شنبه ۸ آبان: گل گهر -گهر دورود

 هفته هشتم- شنبه  ۱۴آبان: گهر دورود-شیرین فراز

هفته نهم- جمعه ۲۰ آبان: شهرداری یاسوج-گهر دورود

 هفته دهم- جمعه ۲۷ آبان: پاس- گهر دورود

 هفته یازدهم- جمعه ۱۸ آذر: گهر دورود-کاوه تهران

 هفته دوازدهم- جمعه ۲۵ آذر: نیروی زمینی-گهر دورود

 

ادامه مسابقات فوتسال جام رمضان 90 بروجرد

بروجرد- حسین زنده‌دلی: رقابت‌های فوتسال جام رمضان بروجرد که با حضور 66 تیم در سالن شهید بروجردی واقع در مجموعه ورزشی  امام علی(ع) آغاز این شهرستان برگزار می‌شود پی‌گیری شد و این نتایج به دست آمد:

شمس 7-3 اسدآباد                             مهرشاد 5-1 میلاد

جم 10- 0 نساجی                                 صبا 2-6 زنده‌یاد داداشی

شاهین ب 3-2 منتخب سی‌متری                آمینو 5-4 میلاد الف

شاهین 3-0 جم                                  صدف 4-5 ماهان