عکس‌ها و اخبار ورزش لرستان

این وبلاگ در سال 1383 با هدف حمایت از ورزش و ورزشکاران لرستان ایجاد شده است

خرم‌آباد قهرمان مسابقات ایروبیک بانوان استان شد
ساعت ٧:٤۳ ‎ب.ظ روز شنبه ۱٥ امرداد ۱۳٩٠  کلمات کلیدی:

یک دوره مسابقه ایروبیک و استپ بانوان با  حضور 200 ورزشکار در قالب 10 تیم از سراسر استان زیر نظر هیأت آمادگی جسمانی و ایروبیک لرستان در شهرستان بروجرد برگزار شد.

به گزارش محمد میر مسؤول روابط عمومی هیأت آمادگی جسمانی و ایروبیک لرستان، در پایان مسابقات رشته ایروبیک تیم باشگاه آزاد خرم‌آباد مقام اول را کسب نمود و تیم‌های باشگاه‌های کهمان دورود و غزال بروجرد به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را کسب نمودند

در رشته استپ باشگاه ترنج خرم‌آباد مقام اول را کسب نمود و باشگاه‌های آزاد خرم‌آباد و ترنم دورود به ترتیب مقام‌های دوم وسوم را تصاحب کردند.

لازم به ذکر است که تیم‌های اول هر رشته به مسابقات قهرمانی کشور که شهریورماه برگزار می‌گردد اعزام می‌شوند.

 

لرستان قهرمان کیک‌بوکسینگ بانوان کشور

تیم بانوان  سوپر کنتاک کیک بوکسینگ(هنرهای فردی) استان لرستان در مسابقات قهرمانی کشور که با حضور 17 استان در 4 رده سنی به میزبانی شهرری برگزار گردید با کسب 24 نشان طلا، 11 نقره  و 11 برنز موفق به کسب مقام قهرمانی گردید.

به گزارش محمد میر مسؤول روابط عمومی هأیت ورزش‌های رزمی استان، پس از لرستان استان‌های همدان و البرز به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را کسب کردند.

اسامی افتخارآفرینان لرستانی به شرح زیر می‌باشد:

نونهالان:

 1- سلاح کوتاه: نازنین محمدیان‌فیض  مدال طلا

2- شادو:  سماء بارانی‌بیرانوند مدال طلا

3- آکروبات:  فاطمه مهراب‌نژاد مدال نقره

4- فرم ابداعی: نرگس مرادی مدال نقره

 5 - شادو:  فاطمه سلیمانی مدال برنز

6- فرم ابداعی گروهی: نرگس مرادی‌‌گودرزی مدال برنز

نوجوانان:

1- آکروبات: نیلوفر بهاروند مدال طلا

2- سلاح بلند: محدثه دریکوند مدال طلا

3- آکروبات گروهی: عاطفه مینایی مدال طلا

4- آکروبات گروهی: نساء بارانی بیرانوندمدال طلا

5- آکروبات گروهی: فاطمه میردریکوند مدال طلا

6- شادو: مریم بهرامی مدال طلا

7- سلاح کوتاه: کیمیا برخورداری مدال طلا

8- فرم سبک: مهسا میرزاوند مدال طلا

9- فرم ابداعی: رؤیا ساکی مدال نقره

10- فرم ابداعی گروهی: نیلوفر نقوی مدال نقره

11- فرم ابداعی : سمیه زمانی‌سپهوند مدال طلا

12- شادو: فاطمه صبوری مدال نقره

 13- شادو گروهی: کیمیا نادری مدال طلا

جوانان:

1- فرم ابداعی: شبنم کربیرانوند مدال طلا

2- سلاح بلند: شیرین زرین جویی مدال طلا

3- شادو: مانا ایام مدال طلا

4- شادوگروهی: شادی بارانی مدال نقره

5- فرم ابداعی: شکوفه فلاح‌زاده مدال نقره

6-فرم سبک: زهرا هراتی مدال نقره

7- سلاح بلند: مینا رفیعی مدال نقره

8-سلاح بلند: فاطمه قائدرحمتی مدال برنز

9- فرم ابداعی گروهی: معصومه قاسمی مدال برنز

10- فرم ابداعی گروهی: مژگان پیردایه مدال برنز

11- فرم ابداعی گروهی : سهیلا پیردایه مدال برنز

بزرگسالان:

1- فرم ابداعی : نسیم دهقان‌پور مدال طلا

2- فرم سبک: راضیه نیک‌سرشت مدال طلا

3- سلاح بلند: زهرا مؤعظی مدال طلا

4- فرم گروهی: مریم روزبهانی مدال طلا

5- سلاح کوتاه گروهی: سارا محبیان‌راد مدال طلا

6- سلاح کوتاه گروهی: سمانه کاظمی مدال طلا

7- سلاح کوتاه گروهی : زینب رضایی مدال طلا

8- سلاح کوتاه: سیده شهلا نرگسی مدال طلا

9- فرم ابداعی: مهتاب شاهرودی مدال نقره

10- آکروبات: فرحناز باباعلی‌مبارکی مدال نقره

11- فرم ابدعی: شیوا شریعت مدال برنز

12- آکروبات: صبا نجاتی مدال برنز

13- فرم گروهی: ندا ابوالفتحی مدال برنز

14- فرم گروهی: ام‌البنین میرزایی مدال برنز

15- سلاح کوتاه: بهناز رسولی مدال برنز

16- فرم ابداعی: شهناز نظامی مدال طلا

همچنین ازطرف فدراسیون ورزش‌های رزمی سبک سوپر کنتاک کیک بوکسینگ، طی بررسی‌های انجام شده جهت عملکرد استان‌های فعال سبک سوپر کیک بوکسینگ استان لرستان برای سومین سال متوالی به عنوان استان برتر این سبک انتخاب گردید.

 

آخرین مدال قهرمانی در خاک !

 حمایت وزیر ورزش از خانواده "صادق نیا" 

 خبرگزاری مهر: انتشار گزارشهای خبرگزاری مهر پیرامون مرگ کاراته کار لرستانی منجر به حضور هیأتی از سوی فدراسیون کاراته جمهوری اسلامی ایران به منظور دلجویی از خانواده مرحوم صادق نیا شد که در جریان حضور این هیأت آخرین مدال و کاپ قهرمانی این کاراته کار لرستان به خانواده وی داده شد.

 به دنبال پیگیریهای خبرگزاری مهر هیأتی از فدراسیون کاراته استان به سرپرستی حسین نگینی عضو هیأت رئیسه فدراسیون کاراته و نایب رئیس سبک های آزاد فدراسیون کاراته و همچنین سید مرتضی خورشید رئیس سبک کیوکوشین ایران و عضو کمیته فنی سبک های آزاد کاراته در منزل کاراته کار لرستانی حضور یافتند

در جریان این دیدار خانواده مرحوم صادق نیا در سخنانی به طرح برخی مسائل خود با هیأت اعزامی پرداختند. همچنین رئیس فدراسیون کاراته جمهوری اسلامی ایران که موفق به حضور در لرستان نشده بود در تماسی تلفنی با خانواده مرحوم صادق نیا گفتگو کرد و پیرامون حل مسائل و پیگیری مشکلات آنان قول مساعد داد.

 

بنابراین گزارش در جریان سرکشی هیأت اعزامی از فدراسیون کاراته مدال، لوح و کاپ قهرمانی مسابقات سبک کیوکوشین کشور که در جریان آن محمودرضا صادق نیا دچار ایست قلبی شده بود به خانواده آن مرحوم اعطا شد تا آخرین مدال مرحوم صادق نیا در نبودش به کلکسیون مدال هایش افزوده شود.

عضو هیأت رئیسه فدراسیون کاراته و نایب رئیس سبک های آزاد فدراسیون کاراته در جریان این بازدید در گفتگو با خبرنگار مهر در خرم آباد با تاکید بر حمایت از خانواده کاراته کار لرستانی اظهار داشت: قرار است نامه ای از طرف فدراسیون کاراته کشور به وزیر ورزش و جوانان برای حمایت از خانواده این کاراته کار لرستانی ارسال شود.

 

حسین نگینی با بیان این که همچنین در این راستا از طریق صندوق حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان کشور حمایتهای لازم نیز صورت خواهد گرفت، عنوان کرد: قرار بر این است که از طریق این صندوق حق و حقوق لازم به خانواده این کاراته کار لرستانی پرداخت شود.

وی با تاکید بر این که دلیل حضور هیأت اعزامی از فدراسیون کاراته در لرستان حمایت از خانواده کاراته کار لرستانی است ادامه داد: رئیس فدراسیون کاراته کشور نیز در زمینه حمایت از این خانواده قول مساعد داده است.

نگینی ضمن اعلام حمایت سازمان تربیت بدنی در این زمینه نیز بیان داشت: سازمان تربیت بدنی کشور موظف است در این زمینه حمایتهای لازم را از خانواده این کاراته کار لرستانی داشته باشد.

گفتگوی خبرنگار مهر با هیأت اعزامی از فدراسیون کاراته

وی با بیان اینکه این کاراته کای لرستانی عضوی از خانواده کاراته کشور محسوب می شده است، عنوان کرد: به طور حتم خانواده کاراته ایران نیز از خانواده این کاراته کای لرستانی حمایتهای لازم را انجام خواهد داد.

عضو هیأت رئیسه فدراسیون کاراته و نائب رئیس سبک های آزاد فدراسیون کاراته با بیان اینکه مرحوم محمود رضا صادق نیا از اعضای خانواده معظم شهدا بوده است، ادامه داد: وظیفه ما است که نسبت به همه خانواده شهدای کشور و به خصوص خانواده مرحوم محمود رضا صادق نیا ادای دین کنیم.

اعطای کاپ قهرمانی مرحوم صادق نیا به پدر و برادر وی

نگینی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برخی شائبه ها پیرامون عدم حضور پزشک در زمان برگزاری مسابقه مرحوم محمودرضا صادق نیا بیان داشت: زمان برگزاری این مسابقه پزشک مسابقات از طرف سازمان تربیت بدنی و فدراسیون کشتی کشور و نیروی زمینی ارتش حضور داشته است.

 

وی با بیان این که بر اساس اظهار نظر پزشک مسابقات مرحوم محمودرضا صادق نیا بر اثر ایست قلبی فوت کرده است، یادآور شد: تمام برنامه ریزی های لازم توسط سازمان تربیت بدنی و فدراسیون کاراته کشور برای برگزاری این دوره از مسابقات به نحو مطلوب انجام گرفته بود.

عضو هیأت رئیسه فدراسیون کاراته و نائب رئیس سبک های آزاد فدراسیون کاراته با بیان اینکه پزشکی که در زمان برگزاری مسابقه مرحوم محمود رضا صادق نیا حضور داشته عضو سازمان نظام پزشکی کشور است، افزود: باشگاهی که مسابقات در آنجا برگزار شده نیز جزء باشگاههای مطرح کشور است و امکانات و تجهیزات لازم را در صورت بروز هرگونه مشکل در اختیار داشته است.

 

بنابر این گزارش محمودرضا صادق نیا ورزشکار باسابقه لرستانی همزمان با 31 تیرماه سالجاری در سن 35 سالگی در حین مسابقات قهرمانی کاراته کشور دچار ایست قلبی شد و دار فانی را وداع گفت. مراسم خاکسپاری این ورزشکار با اخلاق لرستانی همزمان با روز تولدش بدون حضور مسوولان ملی و استانی و در اوج مهجوریت برگزار شد.

مرحوم محمود رضا صادق نیا در سال 1371 ورزش کیوکوشین کاراته را در شهرستان خرم آباد آغاز کرد و در طول دوران فعالیت ورزشی 18 ساله خود در این رشته توانست بارها به مقام قهرمانی کیوکوشین و سبکهای آزاد استان نائل شود.

این در حالی است که این ورزشکار با اخلاق لرستانی بیش از 10 دوره مقام قهرمانی کیوکوشین در رده های مختلف جوانان، امید و بزرگسالان را کسب کرده و عضو تیم ملی کشور بوده است.

آخرین حکم قهرمانی مرحوم صادق نیا - همزمانی تاریخ قهرمانی و مرگ

مرحوم محمودرضا صادق نیا دارای کمربند مشکی دان 4 بوده و گواهینامه مربیگری و داوری را زیر نظر رئیس سازمان جهانی کیوکوشین و فدراسیون کاراته جمهوری اسلامی دریافت کرده بود.

مرحوم صادق نیا در مسابقات قهرمانی کشور پس از پشت سر گذاشتن چندین حریف قدر خود متاسفانه و در کمال ناباوری و در جلوی دیدگان دوستان و اعضای تیم اعزامی به مسابقات در روز 31 تیرماه سالجاری دچار ایست قلبی و دار فانی را وداع گفت.

بنابراین گزارش اداره کل تربیت بدنی استان لرستان پیش از این مدعی شده بود که این ورزشکار لرستانی بدون کسب مجوز به مسابقات قهرمانی کشور اعزام شده و مسوولیت پیگیری اتفاق رخ داده بر عهده این اداره کل نیست.

این در حالیست که مسوول کمیته سبکهای آزاد هیأت کاراته لرستان و عضو کمیته فنی و داوری کیوکوشین کان کشور در واکنش به این ادعا اعلام کرد که برخلاف ادعاهای تربیت بدنی استان لرستان مرحوم محمودرضا صادق نیا طبق روال قانونی به مسابقات کشوری کیوکوشین با شماره بخشنامه 1077/95/265 مورخه 18 تیرماه فدراسیون کاراته که در تهران برگزار شد اعزام شده است.

از سوی دیگر مسوولان تربیت بدنی استان لرستان با طرح این ادعاها از حضور در مراسم تشییع و خاکسپاری این قهرمان کاراته سرباز زدند که این امر از سوی خبرگزاری مهر در گزارشهایی مورد انتقاد قرار گرفت که در نهایت مسوولان فدراسیون کاراته جمهوری اسلامی ایران برای دلجویی از خانواده این کاراته کار لرستانی در خرم آباد حضور یافتند.

.........................................

گزارش: فاطمه حسینی                   عکس: محسن تیزهوش

________________________________________________________

در تماسی که عصر یک‌شنبه با برادر مرحوم صادق‌نیا و استاد سید حبیب‌الله موسویان از مربیان زحمتکش کیوکوشین کاراته لرستان داشتم، آنها ضمن تشکر از خبرنگاران شریف لرستان(به خصوص خبرگزاری مهر و ایسنا)، فدراسیون کاراته و همچنین هیأت کاراته لرستان که در این چند روز مدام پیگیر وضعیت خانواده صادق نیا بودند، اظهار داشتند که مسوولین شرکت گاز لرستان نیز قول مساعد جهت استخدام و جایگزینی همسر آن مرحوم و یا تعیین مستمری برای بازماندگانش اقدام لازم را صورت دهند.

مهندس علی گودرزی رئیس شرکت گاز استان لرستان قبلاً رئیس هیأت رزمی الیگودرز بوده است. امیدواریم وی که از مدیران ورزش‌دوست استان است هر چه زودتر به قولش عمل نماید.

 

2 گلف باز لرستانی به عضویت تیم ملی درآمدند

سرپرست هیأت گلف لرستان گفت: دو بازیکن لرستانی این هفته در قالب تیمهای ملی کشورمان به مسابقات برون مرزی اعزام می شوند.

فرزاد ترابی‌نژاد اظهار داشت: زیبا مردانی پنج شنبه آینده به همراه تیم ملی دانشجویان کشورمان در مسابقات دانشجویان جهان که در چین تایپه برگزار می شود تیم ملی دختران دانشجوی کشورمان را همراهی می کند.

وی افزود: ابراهیم نوری نیز در قالب 4 نفر اصلی تیم ملی گلف کشورمان به مسابقات قهرمانی آسیا- اقیانوسیه که در کشور فیجی برگزار می گردد حضور خواهد یافت.

ترابی‌نژاد تصریح کرد: نوری 20 ساله اولین ورزشکار کشورمان است که با این سن کم به چنین افتخاری دست می یابد.

وی ادامه داد: اکثر ورزشکاران ملی پوش رشته گلف از سن و سال و تجربه بالا در این رشته ورزشی بهره می برند.

سرپرست هیأت گلف لرستان اظهار داشت: تیم ملی گلف کشورمان بامداد دوشنبه به مسابقات آسیا- اقیانوسیه اعزام خواهد شد.