عکس‌ها و اخبار ورزش لرستان

این وبلاگ در سال 1383 با هدف حمایت از ورزش و ورزشکاران لرستان ایجاد شده است

لرستان در رده‌ی چهارم کشتی فرنگی کشور
ساعت ٢:٥٩ ‎ب.ظ روز یکشنبه ٢۱ آذر ۱۳۸٩  کلمات کلیدی:

مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی بزرگسالان کشور یادواره 14600 شهید استان فارس با شرکت 34 تیم از 31 استان طی روزهای 18 و 19 آذرماه در سالن شهید دستغیب شیراز برگزار شد که در پایان تیم فارس به مقام قهرمانی دست یافت و تیم‌های خوزستان و تهران به ترتیب دوم و سوم شدند. رده‌بندی انفرادی:

55 کیلوگرم: 1- باقر توکلیان (فارس ب) 2- محمد فقیری (تهران) 3- مصیب اکبری (هرمزگان) و شیرزاد بهشتی طلا (کرمانشاه) 5- مهدی باستانی (خراسان جنوبی) و ایوب گراوند (لرستان)

60 کیلوگرم: 1- حمید زارع (فارس ب) 2- مجید یعقوبی (خراسان رضوی) 3- عبدالمحمد پاپی (خوزستان) و پژمان شاه‌بداغی (تهران) 5- محمد سلطانی (البرز) و رحیم گیوی (گلستان)

66 کیلوگرم: 1- علی محمدی (تهران) 2- مهدی زیدوند (آذربایجان شرقی) 3- سیدفاضل یعقوبی (فارس الف) و سید صابر میرزاده (مازندران) 5- مختار قهرمانی (خراسان شمالی) و حسین محمدی‌فرخی (لرستان)

74 کیلوگرم: 1- میلاد خسروی (لرستان) 2- بابک محبی (اردبیل) 3- کمال محمدعلیزاده (فارس ب) و محمد سرخه‌نژاد (خوزستان) 5- مسعود رشیدیان (خراسان رضوی) و سالار فاتحی (یزد)

84 کیلوگرم: 1- مجتبی کریم‌فر (فارس ب) 2- ایمان بهرام‌سری (خوزستان) 3- محسن نعمت‌پور (لرستان) و داود عابدین‌زاده (تهران) 5- جواد عارفی‌نیا (خراسان رضوی) و محمد شوان ویسی (کردستان)

96 کیلوگرم: 1- مهدی عسکری زاده (فارس ب) 2- مهدی علی‌یاری (هرمزگان) 3- مجتبی کبابی (خوزستان) و داود گیل‌نیرنگ (مازندران) 5- داود اخباری (البرز) و حمید سرشوق (اصفهان)

120 کیلوگرم: 1- بشیر باباجان‌زاده (مازندران) 2- حسن بیگدلی (هرمزگان) 3- علی خلج (قزوین) و امیر قاسمی منجزی (خوزستان) 5- شادمان عظیمی (فارس الف) و مهدی بابایی (البرز)

رده‌بندی تیمی:

1- فارس ب 52 امتیاز 2- خوزستان 41 امتیاز 3- تهران 36 امتیاز 4- لرستان 31 امتیاز 5- مازندران 26 امتیاز 6- هرمزگان 26 امتیاز

میلاد خسروی از لرستان به عنوان فنی‌ترین گشتی‌گیر این دوره از مسابقات انتخاب شد. گفتنی است تیم لرستان مهرماه سال گذشته در مسابقات قهرمانی کشتی فرنگی کشور که در خرم‌آباد برگزار شده، به مقام قهرمانی دست یافت.

 

خسروی به آرزویش رسید

حضور در اردوهای آماده‌سازی تیم‌ملی و توجه محمد بنا سرمربی تیم‌ملی فرنگی به میلاد خسروی کشتی‌گیر جوان و آینده‌دار خرم‌آبادی به وی اعتماد به نفس بیشتری داد تا در مصاف با بزرگان خود در وزن 74 کیلوگرم مبارزه‌های خوبی را به نمایش بگذارد، کشتی‌گیر لرستانی که هدفش فقط اولی بود بعد از برتری مقابل افشین بیابانگرد کشتی‌گیر مطرح اردبیلی به خود باوری بیشتری رسید و همین برد دلچسب انگیزه او را بیشتر کرد که در نهایت توانست با برتری مقابل کمال محمد علی‌زاده کشتی‌گیر شیرازی نفر سوم جوانان جهان نیز برتر میدان باشد، او در مبارزه نهایی مقابل بابک محبی کشتی‌گیر قرص و محکم اردبیلی ابتدا در تایم اول 2 بر صفر روی بارانداز خود به پیروزی رسید سپس در تایم دوم در شرایطی که کشتی با نتیجه 2 بر 2 به اتمام رسید به دلیل اینکه او امتیاز آخر را گرفت از سد محبی گذشت و مدال طلا را برای لرستانی‌ها کسب کرد، کشتی‌گیر اردبیلی در جای دوم ایستاد مدال برنز همین وزن نصیب  کمال محمدعلیزاده از فارس‌ب و محمد سرخه‌نژاد از خوزستان شد.

 

نتایج هفته یازدهم دسته سوم کشور

دارتاک خرم‌آباد 3 وحدت ایوان‌غرب 1

رهپویان کرمانشاه 1 داتیس لرستان 1

خیبر متوسلیان پلدختر 1 شهرداری شازند 1

احسان سپید نهاوند 3 اوراز مریوان 3

 

چهار

Axlor.persianblog.ir

بازی

بـرد

تساوی

باخت

زده

خورده

امتیاز

1

موکریان مهاباد

10

5

3

2

16

9

18

2

دارتاک لرستان

10

5

2

3

12

13

17

3

داتیس لرستان

9

4

3

2

16

8

15

4

پالایش‌گاز ایلام

9

4

3

2

11

5

15

5

وحدت ایوان‌غرب

10

4

3

3

14

13

15

6

آراغرب کرمانشاه

10

3

4

3

14

17

13

7

خیبرمتوسلیان‌پلدختر

9

3

3

3

13

17

12

8

اوراز مریوان

9

3

2

4

15

13

11

9

احسان‌سپیدنهاوند

10

2

5

3

12

18

11

10

شهرداری شازند

10

2

2

6

13

17

8

11

استقلال همدان

7

1

2

4

4

13

5

 

مسابقات آمادگی جسمانی دانش‌آموزان استان برگزار شد

اکبر والی‌پور مسؤول انجمن آمادگی جسمانی دانش‌آموزان استان گفت: این مسابقات به مدت 3 روز در 3 مقطع ابتدایی، راهنمایی و متوسطه با شرکت 9 تیم ناحیه یک و ناحیه 2 خرم‌آباد، الشتر، بروجرد، کوهدشت، چغلوندی، الیگودرز، کاکاوند وطرهان در سالن یادگار امام خرم آباد برگزار شد.

در مقطع ابتدایی این مسابقات بروجرد به مقام قهرمانی رسید و ناحیه 2 خرم‌آباد و الشتر دوم و سوم شدند.

در مقطع راهنمایی نیز تیم الشتر عنوان نخست را کسب کرد و تیم های کوهدشت و ناحیه 2 خرم‌آباد عناوین بعدی را از آن خود کردند.

در مقطع متوسطه نیز پس از ناحیه 2 خرم‌آباد تیم طرهان دوم و کاکاوند نیز مقام سوم را به دست آورد.