عکس‌ها و اخبار ورزش لرستان

این وبلاگ در سال 1383 با هدف حمایت از ورزش و ورزشکاران لرستان ایجاد شده است

نتایج هفته بیست و چهارم لیگ دسته اول فوتبال ایران
ساعت ٩:۱۳ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۸۸  کلمات کلیدی:

شیرین فراز ٠ آلمینیوم هرمزگان ١

کوثر لرستان 0 صنعت‌نفت آبادان 0

پتروشیمی تبریز 2 مقاومت فارس 0

شاهین اهواز ۱ تراکتورسازی تبریز ۴

ماشین سازی تبریز ۳ مس رفسنجان ۱

هما تهران ۱ شهرداری تبریز ۲

استیل‌آذین 2 سپاهان‌نوین 1

شهرداری زنجان 0 مهرکام پارس 1

 گل گهر سیرجان 2 آلومینیوم اراک 1

شاهین پارس جنوبی 3 اتکا گلستان 2

نیروی زمینی تهران 1 مقابل دیهیم اهواز 1

دیدار تربیت یزد 0 داماش لرستان 0

پیام مخابرات فارس 2 شموشک نوشهر 1

نساجی مازندران ١ شهرداری بندرعباس ٠ 

 

یک بازی سرد و کسل‌کننده!

در هفته بیست و چهارم لیگ دسته اول فوتبال کشور، طی یک بازی تشریفاتی و سرد، تیم‌های کوثر خرم‌آباد و نفت آبادان در ورزشگاه تختی خرم‌آباد به تساوی بدون گل رسیدند. قضاوت این دیدار بر عهده‌ی جمشید دانش‌مهر از کرمانشاه با کمک جواد رنگ‌رز از قم و کیومرث رضایی از کرمانشاه بود. حدود 500 نفر از این بازی دیدن کردند. رضا غنی‌زاده از نفت با دریافت کارت قرمز از بازی اخراج شد. کوثری‌ها پس از 12 بازی دوباره مساوی کردند. ین تیم آخرین تساوی خود را دور رفت در هفته یازدهم در برابر همین صنعت نفت در آبادان کسب کرده بود و پس از آن در 12 بازی صاحب 6 برد و 6 باخت شده بود.

با وجود توافقات قبلی، به دلیل عدم پرداخت حق‌الزجمه‌ی نیروهای صدا و سیمای مرکز لرستان توسط اداره کل تربیت‌بدنی استان، این بازی از شبکه استانی لرستان پخش به صورت زنده نشد. اما در حدود 30 دقیقه از حواشی این بازی و سخن‌های مسئولین و هواداران پیرامون فوتبال لرستان، در برنامه‌ی نگاهی به ورزرش استان پخش خواهد شد.

بین دو نیمه ی این بازی از 5 نفر از داوران پیشکسوت لرستان به اسامی علی یوسف‌وند(الشتر)، برزو بابایی(کوهدشت)، حسن حسین‌عربستانی(الیگودرز) عبدالمحمد حجتی(بروجرد) و بهمن محمدی‌پور(خرم‌آباد) و همچنین 2 داور فعال استان یعنی سهراب مالمیر و شمس‌الله خنجری تقدیر به عمل آمد. جوایز توسط آیت‌الله‌زاده مدیر عامل کوثر و سرگرد حسنوند رئیس کمیته امداد نیرو انتظامی اهداء شد.

عکس: پژمان نعمت‌پور

دومین تساوی بدون گل برای تیم‌های لرستانی

در هفته بیست و چهارم مسابقات فوتبال قهرمانی لیگ دسته اول کشور تیم فوتبال تربیت یزد در مقابل میهمان خود تیم داماش لرستان متوقف شد. این مسابقه که عصر پنج‌شنبه در ورزشگاه شهید نصیری یزد برگزار شد با نتیجه مساوی بدون گل پایان یافت.

قضاوت این مسابقه بر عهده‌ی جمشید محمدی از اصفهان با کمک علی ارومیه‌ای و محمدجواد محمدی از کرمان و ناظر فدراسیون هم محمد رضا ایران‌منش از کرمان بود.

بهروان رئیس کمیته مسابقات شد

طی حکمی از سوی علی کفاشیان ریس فدراسیون فوتبال، غلام‌رضا بهروان به عنوان رئیس کمیته‌ی مسابقات فدراسیون معرفی شد.

بهروان عضو هیأت رئیسه فدراسیون فوتبال و نایب ریس کمیته‌ی داوران نیز هست و علاوه بر این‌ها به عنوان رئیس هیات فوتبال استان مازندران فعالیت می‌کند!

یکی از وظایف کمیته‌ی مسابقات برگزاری رقابت‌های فوتبال قهرمانی دسته اول باشگاه‌های کشور است. مسئولیت کمیته مسابقات سال‌ها بر عهده مهدی محمدنبی بود.