عکس‌ها و اخبار ورزش لرستان

این وبلاگ در سال 1383 با هدف حمایت از ورزش و ورزشکاران لرستان ایجاد شده است

نتایج هفته سوم لیگ دسته اول فوتبال ایران
ساعت ٦:۳٧ ‎ب.ظ روز جمعه ٢٤ آبان ۱۳۸٧  کلمات کلیدی:

هما تهران 2  مهرکام پارس تهران 0       آلمینیوم هرمزگان 2  اتکا گلستان 1

آلمینیوم اراک 1 نفت آبادان 0        مقاومت فارس 1  شهرداری بندرعباس 1

کوثرلرستان 0 سپاهان نوین اصفهان 0        شهرداری تبریز 3 استیل آذین 1

گل گهر سیرجان3  پتروشیمی تبریز5            شاهین پارس جنوبی1  تربیت یزد0

مس رفسنجان 2 شموشک نوشهر 0   پیام مخابرات فارس 2 نیروی زمینی 3

تراکتورسازی تبریز 1 داماش لرستان 0     شیرین فراز 1 ماشین سازی تبریز 0

شاهین اهواز 1 دیهیم اهواز 0   نساجی مازندران - شهرداری زنجان (لغو)

 

 

تساوی خانگی کوثر لرستان

از هفته سوم رقابت‌های لیگ دسته اول فوتبال کشور، جمعه 24 آبان 1387، تیم کوثر لرستان در ورزشگاه تختی خرم‌آباد مقابل سپاهان‌نوین اصفهان به تساوی بدون گل رسید.

شاگردان مصطفی قنبرپور طی یک بازی سرد و کسل کننده در برابر میهمان نامدار اصفهانی به تساوی بدون گل رضایت دادند تا با کسب 5 امتیاز در کنار سپاهان‌نوین در جدول رده‌بندی قرار گیرند. در این بازی، تیم اصفهانی 2 موقعیت مناسب گل‌زنی را از دست داد و یک بار هم توپ را به تیرک افقی دروازه‌ی میزبان کوبید.

گفتنی است سپاهان‌نوین سال قبل به رقابت‌های لیگ برتر فوتبال کشور صعود نمود اما به دلیل سقف حضور 2 تیم از هر شهر(بجز تهران) در رقابت‌های لیگ برتر، امتیاز این تیم به فولاد خوزستان فروخته شد.

قضاوت این دیدار بر عهده‌ی سعادت باغبان از چهارمحال و بختیاری با کمک مجید شمس، سعید زارع بود. در همین چهارچوب، تیم داماش دورود در گروه دوم میهمان تراکتور سازی تبریز بود که با یک گل مغلوب میزبان گردید.

در حاشیه:

* 15 هزار تماشاگر خونگرم لرستانی یک صدا 90 دقیقه تیم کوثر را تشویق نمودند و با وجود ریزش باران ورزشگاه را ترک نکردند و به صورت ایستاده تا پایان نظاره‌گر این مسابقه بودند.

* رالف بورگس پری‌یرا سرمربی برزیلی سپاهان‌نوین نسبت به رفتار تماشاگران لرستانی معترض بود و مدعی بود در جریان بازی به طرف وی و همراهانش سنگ و پرتاب شده است! لجمیری ناظر فدراسیون گفته‌های او را رد نمود و فقط از ناهماهنگی در سازماندهی‌خبرنگاران و حضور افراد اضافی در کنار زمین بازی گله‌مند بود.

* پری‌یرا در مصاحبه‌ی پایان بازی در جمع خبرنگاران عنوان نمود که بازی دفاعی تیم‌های‌حریف سپاهان‌نوین مانع از کسب نتیجه مطلوب در برابر کوثر و شهرداری زنجان بوده است!

* ساکت، مدیر عامل باشگاه فرهنگی ورزشی سپاهان نیز در ورزشگاه حضور داشت. زمانی که استاد ناصر میرزایی وارد ورزشگاه شد و مورد تشویق هواداران لرستانی قرار گرفت، از بلندگوی ورزشگاه اعلام شد که از سوی آقای ساکت مبلغ 5 میلیون ریال جهت مداوای وی اختصاص یافته است. باز هم گلی به جمال غریبه‌ها!

* سپاهان‌نوین برای این فصل جوان‌گرایی را در رأس برنامه‌های خود قرار داده و تنها بازیکن با تجربه و نامدار این تیم فرهاد بهادرانی بود.

* میلاد کریمی برادر کوچک‌تر علی کریمی هم از دقیقه 85 جانشین مهرداد خادمی در تیم کوثر شد و در دو صحنه چشمه‌هایی از حرکات پا به توپ برادرش را به نمایش گذاشت.

* دهناد(معاونت برنامه‌ریزی استانداری لرستان)، علی چراغیان(سرپرست معاونت سیاسی امنیتی)، حسین سالاروند(مدیر کل تربیت بدنی لرستان) و تیمور احمدی از دیگر تماشاگران ویژه‌ی این دیدار بوند.

 

* ابوالفضل ابراهیمی در دقیقه 46 و میلاد کامل در دقیقه 72 از داور این بازی کارت زرد گرفتند

 

خیبر با شکست آغاز کرد

 تیم فوتبال فولاد نوین اهواز دریک بازی برتر در مقابل تیم فوتبال خیبر(افلاک) خرم‌آباد به برتری رسید. در این مسابقه که از هفته سوم مسابقات لیگ دسته دوم باشگاه‌های ایران و در زمین اختصاصی فولاد اهواز برگزار شد، تیم فولاد نوین با سه گل برحریف خود چیره شد. پیام حاجی‌نجف در دقیقه ‪۲۲‬، محمد سرافراز در دقیقه ‪ ۳۵‬ و نسیم زارعی در دقیقه ‪ ۸۴‬ گل‌های تیم فولادنوین اهواز را به ثمر رساندند. دو تیم در این مسابقه هر کدام یک پنالتی را به هدر دادند! در هفته چهارم، خیبر چهارشنبه 29 آبان در خرم‌آباد میزبان استقلال‌جنوب تهران است.