عکس‌ها و اخبار ورزش لرستان

این وبلاگ در سال 1383 با هدف حمایت از ورزش و ورزشکاران لرستان ایجاد شده است

حذف نمایندگان لرستان در ضربات پنالتی
ساعت ۸:٥۱ ‎ب.ظ روز جمعه ۱٩ مهر ۱۳۸٧  کلمات کلیدی:

پنج‌شنبه 18 مهر 1387 در ورزشگاه تختی خرم‌آباد تیم فوتبال پرسپولیس خرم‌آباد(نماینده لرستان در رقابت‌های لیگ مناطق کشور) در چهارچوب رقابت‌های جام حذفی کشور با نتیجه‌ی 3-1 مغلوب میهمان خود تیم آرمین‌سازه‌ی تهران شد. این در حالی بود که تیم تهرانی با اخراج یکی از بازیکنان در دقایق ابتدایی تا پایان 10 نفره به بازی ادامه داد. تک گل تیم پرسپولیس را منصور شاکرمی وارد دروازه‌ی حریف کرد.

*************

جمعه 19 مهر 1387 تیم افلاک لرستان (نماینده لرستان در رقابت‌های لیگ دسته دوم کشور) در همین چهارچوب و در اراک میهمان هپکوی اراک بود. در این دیدار تیم افلاک تا دقیقه 90 با گل دقیه ۳۵ سعید دولتشاه از میزبان خود پیش بود که پس از دریافت گل تساوی و در پایان 2 وقت 15 دقیقه اضافی نیز دو تیم به تساوی 1-1 رسیدند. تیم افلاک در ضربات پنالتی ۷ - ۶ و در مجموع ۸ - ۷ مغلوب هپکو شد.

***********

تیم داماش دورود در دور اول با قرعه‌ی استراحت روبرو شد.

*************

در همین روز تیم کوثر که به تازگی به لرستان منتقل شده در دور اول جام حذفی در حضور 5 هزار نفر از علاقمندان لرستانی در برابر همای تهران در پایان 120 دقیقه به تساوی 0-0 رسید و در ضربات پنالتی با نتیجه 3-۱ مغلوب این تیم شده و از گردونه‌ی رقابت‌ها حذف شد. علی‌آقابزرگ‌نژاد تنها بازیکن کوثر بود که پنالتی خود را تبدیل به گل کرد. ابوالفضل ابراهیمی و بهنام طاهرزاده ضرباتشان را به بیرون زدند و زرین‌ساعد دروازه‌بان هما پنالتی مهرداد خادمی را مهار کرد. غلامرضا نوراللهی، موسی عباسیان و علی سلیمانی سه پنالتی تیم همای تهران را به ثمر رساندند. در این دیدار بازیکنان کوثر با لباس یکدست سفید و هما یکدست آبی به میدان آمدند.

در حاشیه:

* عده‌ی زیادی از مسئولین استان جهت تماشای این دیدار در ورزشگاه تختی حضور یافتند که از آن جمله می‌توان به سید حسین صابری (استاندار)، حسن شریعت‌نژاد (فرماندار خرم‌آباد)، فتاح کمری (مدیر کل صدا و سیمای مرکز لرستان)، حسین سالاروند (مدیر کل تربیت بدنی لرستان) اشاره نمود.

* در دقیقه 20 ناصر میرزایی مربی نامدار لرستانی که روی ویلچر حمل می شد وارد ورزشگاه شد. بین دو نیمه، صابری استاندار لرستان نزد میرزایی رفت و با او روبوسی و احوال‌پرسی نمود.

 

 

* از بازیکنان سرشناس هما می‌توان به امیرحسین سلامی‌بخش، ادموند آخومیانس و علی سلمانی اشاره نمود. در ترکیب کوثر هم بهنام طاهرزاده از سایرین نامدارتر بود. ضمن این که میلاد کریمی برادر کوچکتر علی کریمی نیز عضو تیم کوثر می‌باشد و فعلاً او نیز چون سایر بازیکنان کوثر ساکن خرم‌آباد شده است. اعضای این تیم در خوابگاه پارسیلون به سر می‌برند.

* غلام‌رضا آیت‌الله‌زاده مدیر عامل کوثر عنوان نمود: با صحبت‌هایی که با مصطفوی داشته‌ایم در آینده‌ای نزدیک پرسپولیس تهران جهت انجام یک بازی دوستانه به خرم‌آباد خواهد آمد. وی افزود: این باشگاه قصد دارد در رشته‌های هاکی و کشتی نیز سرمایه‌گذاری نماید.

* حمید درخشان فقط به اسم مدیر فنی کوثر بود و خبری از وی در ورزشگاه نبود. سرپرست تیم علی‌رضا اصلی است. اسماعیل حیدرپور خبرنگار دورودی مشاور و مسئول سازمان فوتبال کوثر است. عبدالله باعزم داور خوشنام لرستانی نیز با مسئولین باشگاه همکاری دارد.

*  محمدامین آرام‌طبع مدافع چپ ۲۳ ساله کوثر بهترین بازیکن میدان بود. از او در آینده بیشتر خواهید شنید.

* دومنینگ اوکاتا مدافع جلوزن نیجریه‌ای کوثر که با شماره 15بازی می‌کرد را به نوعی می‌توان اولین فوتبالیست خارجی باشگاه‌های لرستان محسوب نمود.

* برای اولین بار واحد سیار صدا و سیمای مرکز لرستان با 3 دوربین اقدام به پوشش تصویری این رقابت نمود.

 

 

هفته گذشته قرعه کشى لیگ‌های دسته اول و دوم باشگاههاى کشور با حضور سرپرستان باشگاههاى مختلف در محل  فدراسیون فوتبال کشور انجام شد.

 تیم هاى لیگ یک در ۲ گروه ۱۴ تیمى قرار گرفتند. تیم‌های لیگ دسته اول کشور:

 

گروه اول: ۱- مقاومت بسیج فارس ۲- کاوه زنجان ۳- شهردارى تبریز ۴- پتروشیمى تبریز ۵- هما تهران ۶- مهرکام پارس ۷- گلگهر سیرجان ۸- استیلآذین کاشان ۹- نساجى مازندران ۱۰- صنعتنفت آبادان ۱۱- کوثر لرستان  ۱۲- شهردارى بندرعباس ۱۳- فولاد سپاهان نوین ۱۴- آلومینیوم اراک

 

گروه دوم: ۱- مس رفسنجان ۲- نیروى زمینى تهران ۳- تراکتورسازى تبریز  ۴- ماشینسازى تبریز ۵- شاهین اهواز ۶- دیهیم اهواز ۷- شیرینفراز کرمانشاه ۸- داماش ایرانیان لرستان  ۹- پیاممخابرات شیراز  ۱۰- اتکا گرگان  ۱۱- شاهین پارسجنوبى ۱۲- شموشک نوشهر ۱۳- تربیت یزد ۱۴- فولاد هرمزگان.

برنامه بازی‌ها:

 

گروه اول - هفته اول:

آلومینیوم اراک- مقاومت فارس        سپاهان نوین- کاوه زنجان

شهردارى بندرعباس- شهردارى تبریز        کوثر لرستان- پتروشیمى تبریز

صنعت نفت آبادان- هما تهران          نساجى مازندران- مهرکام پارس

استیل آذین کاشان - گل گهر سیرجان

 

گروه دوم - هفته اول:

فولاد هرمزگان- مس رفسنجان           تربیت یزد- نیروى زمینى

شموشک نوشهر- تراکتورسازى        پارس جنوبى- ماشین سازى تبریز

اتکا گرگان- شاهین اهواز              پیام فارس- دیهیم اهواز

داماش لرستان- شیرین فراز کرمانشاه

 

*************************************************************

 

در لیگ دسته دوم هم تیم ها به ۴ گروه ۹ تیمى تقسیم شدند.

 

گروه اول:۱- خراسان جنوبى ۲- سیستان و بلوچستان ۳- آرارات تهران ۴- صنعتىکاوه تهران ۵- سازانراه قم ۶- شهردارى لاهیجان ۷- پرسپولیس برازجان ۸- صنعتگاز سرخس ۹- نیرو محرکه قزوین

 

گروه دوم: ۱- نماینده کردستان ۲- مسسرچشمه کرمان ۳- آرمین تهران ۴- رعد تهران ۵- شهردارى یاسوج ۶- ذوبآهن اردبیل ۷- نماینده آذربایجانغربى ۸- هپکو اراک ۹- شهردارى انزلى

 

گروه سوم: ۱- دانشگاهآزاد لنگرود۲- آرد گلستان ۳- نفت تهران ۴- مقاومت تهران ۵- تربیت بندرعباس ۶- نماینده ایلام ۷- فولاد یزد ۸- چهارمحال بختیارى ۹- ایرانجوان بوشهر

 

گروه چهارم: 1- شهردارى کرمان ۲- نماینده سمنان ۳- صنایع پارچین قزوین ۴- استقلالجنوب تهران ۵- پیامشهداى کلار آباد مازندران ۶- فولادنوین اهواز ۷- سپیدرود رشت  ۸- افلاک لرستان ۹- خراسان شمالى

 

برنامه هفته اول دور رفت لیگ دسته دوم ایران:

 

گروه اول - هفته اول:

گاز سرخس- خراسان جنوبى            پرسپولیس- سیستان

شهردارى لاهیجان- آرارات             سازان راه – کاوه

 

گروه دوم - هفته اول:

هپکو اراک - نماینده کردستان   شهردارى یاسوج- رعد     

آذربایجان غربى- مس سرچشمه        ذوب آهن اردبیل- آرمین

 

گروه سوم - هفته اول:

ایران بوشهر- آزاد لنگرود             فولاد یزد- آرد گلستان

نماینده ایلام- نفت تهران          تربیت بندرعباس- مقاومت تهران

 

گروه چهارم - هفته اول:

افلاک- شهردارى کرمان             سپیدرود رشت- نماینده سمنان

فولادنوین اهواز- پارچین         پیام مازندران- استقلال جنوب

****************************

نتایج کامل مرحله نخست مسابقات جام‌حذفی باشگاه‌های کشور - جام آزاد سازی خرمشهر - به شرح زیر است:

 

پنجشنبه  18 مهر 1387

پرسپولیس خرم آباد 1  آرمین تهران 3    

شهرداری کرمان 2 فولاد گستر تبریز 2 (شهرداری در ضربات پنالتی 5 بر 3 پیروز شد)

صنایع طلایی سمنان 4  سازه سرای مازندران 0      شهرداری تبریز 3 سیمان خاش 0

 

جمعه  19/7/87

شیرینفراز کرمانشاه 3  کاشیباستان میبد 1     نیرومحرکه قزوین 0 سپاهاننوین  2

پالایشگاه گاز ایلام 0  نفت تهران 1           فولاد یزد 8  استقلال چرام 2

مهرکام پارس تهران 1 شهرداری یاسوج 2        پیام شهدا کلارآباد 2 شهرداری شهرکرد 1  

مس سرچشمه کرمان 1 تراکتورسازی تبریز 1 (تراکتورسازی در ضربات پنالتی 5-4 پیروز شد)

کوثر لرستان 0 هما تهران 0    (هما تهران در ضربات پنالتی 3 بر یک برنده شد)

فولاد نوین اهواز 4  شهرداری انزلی 0         قندیل سقز 0  استیل آذین 2

شاهین پارس جنوبی 1 مقاومت تهران 0      عالی حرفهای مشهد 0 مس رفسنجان 5

مهارت سمنان 1 فولاد هرمزگان 3       پتروشیمی تبریز 2 سرخپوشان(دیهیم اهواز) 1

شهدا دهنو کوهرنگ 1 صنعتگاز سرخس 1 (صنعت گاز پنالتی 5 - 4 پیروز شد)

آزادی بندر ریگ 0 نیروی زمینی تهران 10        ارمسازان وحدت قم 3 پیروزی شیروان 0

نفتون تهران 1 سازان راه قم 2         دانشگاه آزاد لنگرود 2 دارو سازی سبحان رشت 0

استقلال آبیک 1 صنایع پارچین قزوین 3        سپید رود رشت 3 سلیم راه فارس 1

هپکو اراک 1 افلاک لرستان 1 (هپکو اراک در ضربات پنالتی 8 - 7 برد و صعود کرد)

شاهین بندرگز 2  نماینده استان مرکزی 2 (شاهین بندرگز در ضربات پنالتی پیروز شد)

شنبه:  تربیت یزد ۱ کاوه تهران  ۰

***************************************

تیم پرسپولیس خرم‌آباد هم در لیگ مناطق با تیم‌های پرسپولیس گناوه، ابوذر کنگان بوشهر، کارگر بوشهر، نفت‌نوین آبادان، نفت اهواز، لوله‌سازی اهواز، کوهرنگ چهارمحال  بختیاری و نماینده‌ی کهکیلوییه و بویراحمد در گروه پنجم قرار گرفت.