عکس‌ها و اخبار ورزش لرستان

این وبلاگ در سال 1383 با هدف حمایت از ورزش و ورزشکاران لرستان ایجاد شده است

توهین مجدد فیروز کریمی !
ساعت ۱:٠٧ ‎ق.ظ روز دوشنبه ۱٤ امرداد ۱۳۸٧  کلمات کلیدی:

 

در پی توهین مجدد فیروز کریمی سرمربی سابق تیم‌های استقلال تهران و اهواز به مردم لرستان و نشر اکاذیب و دادن نسبت‌های ناروا در برنامه‌ی شب شیشه‌ای که از شبکه تهران به مجری‌گری رضا رشیدپور پخش شد، آقای همایون بهاروند رئیس هیئت فوتبال لرستان اعلام کرد که این هفته با طرح شکایتی از کریمی، به صورت جدی آن را دنبال خواهیم نمود. این برای دومین بار است که ظرف 5 سال اخیر فیروز کریمی مسئله‌ی ورود گاو و گوسفند و مرغ و خروس را  به زمین بازی تیم‌های فجر خرم‌آباد و استقلال اهواز مطرح می‌نماید در حالی که مرتبه‌ی قبلی با اظهار ندامت، از برخورد تماشاگران خرم‌آبادی (در تاریخ 18 فروردین 138۴ در ورزشگاه تختی به هنگام بازی خیبر و راه‌آهن) نجات یافت! گواه ما آقایان محمدرضا میرحسینی(دستیار کریمی و خبرنگار خبر ورزشی)، حیدری، ابراهیم تهامی و ساکت الهامی(دیگر دستیاران وی) در آن روز هستند. گویا ایشان آن روز را از یاد برده‌اند. همان روزی که 20 هزار تماشاگر هنگام ورود ایشان چگونه و با چه الفاظی از وی استقبال نمودند!

 

اما آقای بهاروند در این رابطه افزود: حالا که کار به این جا رسیده ما علاوه بر طرح شکایت از کریمی مسئله‌ی تبانی در سال 137۹ را رو می‌کنیم تا مردم از فسادهای فوتبالی آقای کریمی مطلع شوند! این از نمک‌نشناسی ایشان است که در مورد کسانی که به وی لطف کرده‌اند چنین صحبت می‌کند! اگر مرجعی در فوتبال ایران هست همانند فدراسیون فوتبال ایتالیا به این فسادها رسیدگی کند و محرومیت‌های لازم در مورد ایشان اعمال گردد:

جریان از این قرار است که فصل ۷۹ - ۱۳۷۸ تیم استقلال اهواز در لیگ دسته دوم فوتبال کشور برای صعود از گروه خود رقابت نزدیکی با استقلال رشت و مهمات‌سازی تهران داشت. فیروز کریمی با مسئولین وقت هیئت فوتبال لرستان تماس گرفته و خواهش نمود نتیجه این بازی را که برای تیم خرم‌آبادی تشریفاتی بود با اختلاف گل بسیار به تیم اهوازی واگذار نمایند تا این تیم از این گروه صعود نماید!

مسئولین تیم فجر که می‌دانستند تماشاگران خرم‌آبادی متعصب هستند و تحمل چنین شکست سنگین خانگی را نخواهند داشت، پیشنهاد نمودند بازی به جای ورزشگاه تختی خرم‌آباد در زمین کشت و صنعت خارج از شهر و بدون تماشاگر برگزار شود. گویا بین راه اتوبوس حامل تیم استقلال اهواز در محوطه مجتمع کشت و صنعت از کنار گله‌ای گوسفند عبور می‌نماید. کریمی این موضوع را با بزرگ‌نمایی به صورت مسئله‌ای طنز درآورده و اسفند ۸۳ در مصاحبه‌ی نوروزی با خبرنگار ایران ورزشی، آن را به درون زمین بازی می‌کشاند! به هر حال تیم فجر پس از تبانی 3-0 این بازی را به میهمان واگذار می‌کند و آقای کریمی به این ترتیب، بعدها از لطف بچه‌های لرستان در واگذاری نتیجه تشکر می‌نماید و از خجالت آن‌ها درمی‌آید!

 

گویا آقای کریمی در کار دلقک‌بازی تسلط بیشتری دارند تا در حرفه‌ی مربیگری! آنچنان که ایشان را پس از چند شکست تاریخی، از استقلال تهران بیرون انداختند! اما فیلم‌هایش همچنان ادامه دارد ... گفتنی است توهین بی‌مزه‌ی اخیر کریمی در شبکه تهران، از طریق گوشی‌های موبایل، به صورت فیلمی کوتاه ضبط و در سطح کشور پراکنده و پخش شده است و ایشان همانند مرتبه‌ی قبلی نمی‌تواند آن را انکار نماید! در تصویر زیر کریمی را در حال تکذیب گفته‌ها در ورزشگاه تختی خرم‌آباد می‌بینید: 

بد نیست یادآوری کنم 18 فروردین 84، برای جلوگیری از اعمال ابراز خشم تماشاگران لرستانی علیه کریمی، بالغ بر 400 نفر از نیروهای ناحیه انتظامی لرستان و یگان ویژه برای حفاظت از ایشان در ورزشگاه تختی خرم‌آباد حضور یافتند. متأسفانه همان روز بیانیه‌ی صادره‌ی هیئت فوتبال لرستان در باب میهمان‌نوازی لرها و درخواست از تماشاگران برای عدم واکنش در برابر گفته‌های کذب وی، توسط خودم از جایگاه قرائت شد که ای کاش این کار را برای چنین کسی نمی‌کردم! متن آن بیانه که از طرف هیئت فوتبال لرستان صادر شده بود: