عکس‌ها و اخبار ورزش لرستان

این وبلاگ در سال 1383 با هدف حمایت از ورزش و ورزشکاران لرستان ایجاد شده است

 
ساعت ۱۱:۳۸ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ٢٦ بهمن ۱۳٩۱  کلمات کلیدی:

جمعه: پخش بیست و سومین برنامه نگاهی به ورزش استان
جمعه‌شب 27  بهمن 1391 بیست و سومین برنامه نگاهی به ورزش استان روی آنتن شبکه افلاک می‌رود.
در این برنامه آیتم‌های متنوعی از ورزش استان  پخش می‌شود.
ساعت پخش این برنامه 20 شب خواهد بود.
ایمیل‌های برنامه برای ارسال تصاویر مختلف خبری و عکس‌های قدیمی از ورزش لرستان:
nbv@lorestan.irib.ir   یا   reza.jaydari@gmail.com
توضیح: تصاویر ارسالی با نام ارسال‌کننده‌ها در برنامه پخش می‌شوند

 

 

گهر باز هم مغلوب داورها شد!
بازی معوقه از هفته بیستم دوازدهمین دوره لیگ برتر فوتبال ایران
پنج‌شنبه 26 بهمن 1391، ورزشگاه آزادی تهران
پرسپولیس تهران 3 گهر دورود لرستان 2
گل‌ها: غلام‌رضا رضایى(۲۸)، هادى نوروزى(۷۷) و مارکو پروویچ(۸۶) براى پرسپولیس، حامد پورعمرانى (۴۷) و مجید خمیسى (۵۶) براى گهر
 داور: سعید بخشى‌زاده، کمک‌ها:سعید على‌نژادیان و محمدرضا امینى
اخطار: غلام‌رضا رضایى، محسن بنگر، محمد نورى و هادى نوروزى از پرسپولیس، حامد پورعمرانى و محمود شفیعى از گهر
 تماشاگر: حدود 8 هزار نفر
 پرسپولیس(قرمز): نیلسون کورئا جونیور، سیدجلال حسینى، محسن بنگر، امیرحسین فشنگچى، حسین ماهینى، رضا حقیقى، مهرداد پولادى(از دقیقه ۸۷ محمد قاضى)، ولادتکو دانوسکى(از دقیقه ۷۴ مارکو پروویچ)، محمد نورى، غلام‌رضا رضایى و کریم انصارى‌فرد(از دقیقه۶۰ هادى نوروزى)، سرمربى: یحیى گل‌محمدى
 گهر دورود(بنفش): شهرام مهربان، فرید عابدى(از دقیقه۸۲ تقى نایبى)، عمار نیک‌کار، امین ترکاشوند(از دقیقه ۸۸ امید سینک)، مجید خمیسى، محمد پروین (از دقیقه ۶۹ هاملت مختاریان)، رضا کاردوست، صابر محمدى، حامد پورعمرانى، محمود شفیعى و آرمان قاسمى، سرمربى: محمد مایلى کهن
شرح بازى:
 در یک دیدار سخت و نفسگیر و عذاب آور براى هواداران پرسپولیس براى رسیدن به یک پیروزى خانگى ۸۹ دقیقه انتظار مى کشید تا گل محمدى ضمن کشیدن یک نفس راحت به فکر ترمیم نقاط ضعف تیمش بیشتز از قبل بیفتد.

سرخ‌پوشان که ۴۵ دقیقه سرد را در نیمه نخست در مقابل گهر سپرى کرد و تنها با یک گل به رختکن رفته بودند با شروع نیمه دوم و در همان دقایق آغازین دوبار دروازه خود را باز شده دیدند تا همه چیز براى آنها به نوعى تمام شده جلوه کند اما بازیکنان این تیم به واسطه تشویق هاى بى دریغ اندک هواداران سرخ‌پوشان در ورزشگاه آزادى پس از قبول این ۲ گل به خود آمده و درصدد میدان برآمدند که موفق به این کار هم شدند اما این نتیجه، نتیجه‌اى نبود که هواداران انتظار آن را داشتند و همین مساله بر حساسیت‌هاى بازى افزود و باعث شد تا بازى فیزیکى در دستور کار دو تیم قرار گیرد.بازى که باعث شد تا کارت زردهاى بسیارى از جیب بخشى‌زاده خارج شده و نصیب بازیکنان شود اما در دقیقه ۸۹ بازى پروویچ کارى کرد کارستان و با یک شوت سنگین گلى را زد که باعث شد تا پرسپولیسى ها ضمن رسیدن به یک پیروزى شیرین از بحرانهاى احتمالى هم به نوعى رهایى یابند.
دیدار دور رفت دو تیم نیز که در ورزشگاه آزادی و به میزبانی گهر برگزار شده بود با تساوی یک بر یک به پایان رسیده بود.
 شرح گل‌ها:
 گل اول پرسپولیس: غلام‌رضا رضایى از دفع ناقص مدافعان گهر نهایت بهره را برد تا در موقعیتى مناسب دروازه ى مهربان را باز کند.
 گل اول گهر: گهرى ها با یک ضد حمله طوفانى و با سرعت خوب مهاجمان خود، توپ را به حامد پور عمرانى رساندندو این بازیکن با عبور از محمد نورى، با یک ضربه زیبا توپ را به تور دروازه ى نیلسون چسباند.
 گل دوم گهر: مجید خمیسى با سانتر زیباى هم تیمى خود در محوطه ى جریمه سرخپوشان صاحب توپ شد و به راحتى توپ را به گوشه ى دروازه ى نیلسون زد تا حساب کار ۲-۱ به سود گهر شود.
 گل دوم پرسپولیس: سانتر زیباى پولادى، ضربه سر محسن بنگر دروازه خالى را مقابل نوروزى قرار داد تا نوروزى هم با یک ضربه سر دروازه گهر را براى بار دوم باز کند.
 گل سوم پرسپولیس: مارکو پروویچ از فاصله اى نزدیک به ۳۰ مترى با یک شوت استثنایى شادى را به اردوى سرخپوشان برد و سومین گل را براى تیمش به ثمر رساند.
 لحظات حساس:
 دقیقه ۶: روى یک ارسال خوب از چپ توسط پولادى تا انصارى‌فرد با یک کنترل شینه،ضربه اش را درست جایى زد که مهربان انتظار آن را مى کشید.
 دقیقه ۹: روى یک ضربه کرنر بلند از راست و توسط پولادى انصاری‌فرد در یک موقعیت خوب گل‌زنى قرار گرفت اما ضربه او را مهربان به خوبى مهار کرد.
 دقیقه: ۱۵ارسال ماهینى از راست روى سر حسینى پایین آمد که ضربه این بازیکن با فاصله از بالاى دروازه مهربان به بیرون رفت.
 دقیقه: ۲۸ امین ترکاشوند با یک سانتر زیبا از جناح راست، فرید عابدى را در موقعیت مناسبى در محوطه جریمه ى سرخ‌پوشان قرار داد و این بازیکن با یک ضربه سر زیبا نیلسون را به واکنش مجبور کرد که این توپ با اختلاف اندکى از کنار دروازه به بیرون رفت
 دقیقه ۳۲: ضربه ایستگاهى را محمد پروین به محوطه‌ى جریمه‌ى پرسپولیس ارسال کرد که خمیسى با بى دقتى در موقعیتى تک به تک توپ را به آسمان کوبید!
 دقیقه ۷۷: فرید عابدى به مانند نیمه ى نخست میتوانست با یک ضربه ى سر شیرجه اى زیبا دروازه ى پرسپولیس را باز کند که این توپ با اختلاف اندک به بیرون رفت.
 دقیقه ۸۲: هادى نوروزى با سانتر غلام رضایى از جناح راست توپ را به تیر دروازه کوبید!
 دقیقه ۸۵: هادى نوروزى این بار تقریبا از نزدیکى نقطه پنالتى توپ را به دستان شهرام مهربان زد تا این موقعیت نیز از دست برود.
 دقیقه ۹۰: روى خطاى مدافع گهر دورود بر روى هادى نورورزى،سعید بخشى زاده بلافاصله نقطه پنالتى را نشان داد که ضربه را حسین ماهینى با بى دقتى تمام به تیر دورازه گهر کوبید تا یک فرصت خوب گبزنى را از سرخ‌پوشان سلب کرده باشد.


اخبار سه‌شنبه 24 بهمن 91
ساعت ۱:۱٦ ‎ق.ظ روز یکشنبه ٢٢ بهمن ۱۳٩۱  کلمات کلیدی:

بازیکن سابق خیبر خرم‌آباد به کما رفت
بازیکن سابق تیم فوتبال خیبر خرم‌آباد و منتخب لرستان به دلیل سکته قلبی به بیمارستان منتقل شد.
به گزارش یافته، علی خلیلی فوتبالیست سرشناس دهه 60 استان لرستان و ملی‌پوش سابق تیم ملی فوتبال جوانان کشورمان، به دلیل سکته قلبی به بیمارستان شفای خرم‌آباد منتقل شد.
گزارش تکمیلی حاکی است که متأسفانه وی در بیمارستان نیز سکته مغزی نمود و به خاطر دو سکته متوالی به حالت کما رفت.

 

 

 

جوانان گهر دورود هم لیگ برتری شدند

سه‌شنبه 24 بهمن 91

هفته سیزدهم لیگ دسته اول فوتبال جوانان کشور

شهرداری همدان 1 گهر دورود 0

خورشید قروه 2 پتو لاله اصفهان 1

جدول رده‌بندی در فاصله یک هفته تا پایان رقابت‌های این گروه:

1- گهر دورود 29 امتیاز    2- پتو لاله اصفهان 25 امتیاز

به جاست مسوولان استان و باشگاه گهر این تیم 100 درصد بومی را مورد حمایت قرار دهند

 

 

هفته نوزدهم لیگ دسته دوم فوتبال ایران
دارتاک خرم‌آباد 0 کاسپین قزوین 1

 

 

 

نفرات برتر مسابقات قهرمانی رزمی بانوان لرستان معرفی شدند
مسوول روابط عمومی هیأت ورزش‌های رزمی لرستان گفت: به مناسبت ایام دهه فجر یک دوره مسابقه رزمی قهرمانی استان انتخابی تیم بانوان برگزار و نفرات برتر معرفی شدند.
محمد میر افزود: این مسابقات در 4 رده سنی و با حضور 280 ورزشکار در سالن خانه رزمی خرم‌آباد برگزار شد.
وی اظهار داشت: پس از دو روز رقابت میان 10 تیم شرکت کننده، تیم‌های بروجر و خرم‌آباد به ترتیب اول و دوم و تیم‌های نورآباد و رومشکان نیز به صورت مشترک سوم شدند.
میر تصریح کرد: نفرات برتر این رقابت‌ها اسفندماه به مسابقات انتخابی تیم ملی اعزام می‌شوند.

 

 

 

بازیکن لرستانی با تیم ملی راهی عمان شد
بازیکن لرستانی تیم ملی فوتبال نیروهای مسلح کشورمان، جهت حضور در بازی‌های انتخابی جام جهانی ارتش‌ها به مراه این تیم راهی عمان شد.
به گزارش یافته، شهریار هاجری بازیکن لرستانی که سابقه عضویت در تیم‌ پرسپولیس خرم‌آباد را دارد و امسال نیز به همراه تیم فوتبال لشکر 84 خرم‌آباد قهرمان کشور شد، به عنوان تنها بازیکن تیم ارتشی ملی نیروهای مسلح، موفق به پوشیدن پیراهن این تیم برای شرکت در مسابقات عمان شد.
هاجری همراه با محمد انصاری از فجر شهید سپاسی، کیانوش رحمتی از استقلال تهران، رضا عنایتی از مس کرمان، یعقوب کریمی از نفت تهران و داود حقی پیکان تهران نفراتی هستند که زیر نظر علی روزبهانی سرمربی تیم نیروهای مسلح و جواد مقدسی مربی تیم به دنبال کسب سهمیه مسابقات جام جهانی هستند.
شایان ذکر است این مسابقات از 24 بهمن تا دوم اسفندماه 91 در مسقط عمان با حضور تیم‌های ایران، عراق، عمان، قطر، بحرین و قزاقستان در دو گروه سه تیمی به رقابت می‌پردازند که در گروه اول ایران با تیم‌های قطر و عمان و در گروه دوم تیم‌های عراق ، بحرین و قزاقستان حضور دارند.
برنامه دیدارهای تیم ملی به شرح زیر است:
26/11/91  ایران- عمان
28/11/91   ایران – قطر

 

 

 

احکام جهانی تیم فوتبال دانش‌آموزی لرستان به بازیکنان این تیم اهدا شد
طی مراسمی که به مناسبت یوم‌الله 22 بهمن در دبیرستان نمونه مردمی شهید نواب صفوی ناحیه یک خرم‌آباد برگزار شد، از دانش‌آموزان افتخارآفرین لرستانی تجلیل به عمل آمد.
به گزارش یافته، در این مراسم که با حضور مدیر کل آموزش و پرورش لرستان و جمعی از مسوولان اداره کل آموزش و پرورش لرستان و ناحیه یک خرم‌آباد برگزار شد، احکام جهانی دانش‌آموزان لرستانی که توسط سازمان جهانی ورزش دانش‌آموزان پس از کسب عنوان قهرمانی توسط این تیم در مسابقات جهانی ترکیه که فروردین‌ماه امسال در ترکیه برگزار شد، به مربیان و بازیکنان این تیم اهدا شد.

 

 

مسابقات ژیمناستیک زیر 9 سال استان برگزار شد

به مناسبت گرامی‌داشت سال‌روز پیروزی انقلاب اسلامی، یک دوره مسابقه ژیمناستیک استانی در رده سنی زیر 9 سال به میزبانی خانه ژیمناستیک خرم‌آباد با حضور 5 تیم برگزار شد.

به گزارش یافته، در این رقابت‌ها 17 ژیمناست از الشتر، بروجرد، دورود و دو تیم خرم‌آباد  برگزار و ورزشکاران در 3 وسیله پرش خرک، خرک حلقه و حرکات زمینی به رقابت پرداختند.

 

اسامی نفرات و تیم‌های برتر:

 

حرکات زمینی

امتیاز

تیم

1

رضا  دولتشاه

4/9

خرم‌آباد

2

علی‌رضا  میر

3/9

خرم‌آباد

3

آرین سیاه‌منصور

2/9

خرم‌آباد

 

 

پرش خرک

امتیاز

تیم

1

امیررضا آب‌روشن

4/9

خرم‌آباد

2

محمدامین خدادادپور

5/8

خرم‌آباد

3

امیرحسین ابوالفتحی

3/8

بروجرد

                                                                  

 

خرک حلقه

امتیاز

تیم

1

محمدمهدی روشنی

4/9

خرم‌آباد

2

رضا  علی‌پور

8

خرم‌آباد

3

حسین   علی‌زاده

5/7

خرم‌آباد

 

 

قهرمان قهرمانان

امتیاز

تیم

1

محمدمهدی روشنی

6/27

خرم‌آباد

2

آرین سیاه‌منصور

5/25

خرم‌آباد

3

حسین   علی‌زاده

1/25

خرم‌آباد

 

 

نتایج تیمی

امتیاز

1

خرم‌آباد

5/101

2

بروجرد

6/34

3

الشتر

26


معذوریت اخلاقی
ساعت ۱٠:٢٠ ‎ق.ظ روز شنبه ٢۱ بهمن ۱۳٩۱  کلمات کلیدی:

نمی‌دانم برخی در کدام عالم سیر می‌کنند؟! خدا خیرشان دهد! فکر می‌کنند آدم در هر شرایطی که هست باید کار و زندگی‌اش را رها کند و به دنبال خواسته‌های بعضاً نامعقول آن‌ها باشد!

متأسفانه از چند ماه قبل که به عنوان تهیه‌کننده‌ی برنامه "نگاهی به ورزش استان"، این برنامه را روی آنتن پخش شبکه افلاک می‌برم، تماس‌های بسیاری جهت انجام مصاحبه یا تهیه‌ی گزارش از سوی برخی هم‌استانی‌ها با من گرفته می‌شود و این عزیزان بدون توجه به اصول کار و شرایط هر رسانه یا نهادی، تقاضاهایی از آدم دارند که گاه از عهده‌ی رئیس سازمان صداوسیمای کشور نیز برنمی‌آید! به ناچار زیر فشارهای عصبی ناشی از این کار، سعی دارم آن را کنار نهاده و تا حدی به زندگی شخصی‌ام برسم ...

دیروز دو نفر با من تماس گرفته و تقاضا کردند که حتماً گفت‌وگویی مفصل با آن‌ها در مورد فعالیت ورزشی‌شان ترتیب دهم و حدود یک ساعت پخش کنم! دوستان طوری صحبت می‌کردند که انگار علی دایی هستند و تمام لرستان منتظرند که مثلاً دلایل کنار گذاشته شدن آن‌ها از تیم ملی به اطلاع هم‌استانی‌های‌شان برسد! چطور باید به این دسته از آدم‌ها حالی کرد: اگر قرار باشد هر کس به همین راحتی روی آنتن رسانه‌ی ملی برود، خوب تهیه‌کننده‌ها یا مجری‌ها هر روز پدر و برادر یا سایر اقوام‌شان را جلوی دوربین می‌بردند!

جهت روشنگری در مورد طرح اجرایی برنامه‌ی کنونی "نگاهی به ورزش استان" این چند خط را می‌نویسم. ساختار اصلی برنامه به مدت 30 دقیقه در زمستان 91 متشکل از 5 آیتم است:

1- گزارشی از مسابقات برگزار شده در استان

2- آشنایی با ملی‌پوشان یا پیشکسوتان نامدار ورزش استان

3- پخش تیترهای ورزشی مطبوعات استان جهت اطلاع‌رسانی و نیز حمایت از مطبوعات محلی

4- پخش عکس‌ها و اخبار ارسالی بینندگان (از طریق ایمیل) به منظور جبران این نقیصه که امکان حضور عوامل برنامه در نقاط مختلف و دورافتاده استان وجود ندارد

5- بخش "گزارش ورزشی دوم" که اگر مسابقه‌ای برای پخش برگزار نشده بود، به پخش گزارشی ویژه از اماکن ورزشی لرستان می‌پردازد

هر برنامه که روی آنتن پخش می‌رود باید پس از تدوین، توسط ارزیاب پخش مورد بازبینی قرار گیرد بلکه از نظر کیفیت تصاویر، کیفیت استاندارد صدا و نیز مطالب گفته شده در برنامه مشکل خاصی نظیر تبلیغات نداشته باشد.

حال آقای فلانی را در نظر بگیرد که در عمرش حتی عضو تیم محله‌اش هم نبوده و با هدف تخریب رئیس یکی از هیأت‌های ورزشی و گرفتن جای وی، تقاضا می‌کند که یک ساعت از گفته‌های او در برنامه پخش شود! تو گویی همه عالم منتظرند تا ایشان لب به سخن گشوده، افشاگری کند و با کنار زدن رقیب، نابغه‌ای را در عرصه‌ی مدیریت ورزشی به مردم معرفی نماید!

نه جانم! کار حساب و کتاب دارد! اول باید عدالت و نوبت برای پخش رشته‌های مختلف ورزشی رعایت شود. سپس بر اساس اصولی نظیر جامعیت، شهرت و ... سوژه‌های برنامه انتخاب شوند. صداوسیما ملک شخصی یا پدری امثال من نیست که هر موقع بخواهم کسی را دعوت کنم و دو ساعت چهره‌ی مبارک ایشان را روی ْآنتن پخش ببرم! این‌ها نه می‌دانند آفیش چیست، نه می‌دانند ارزیاب چه وظایفی در بازبینی دارد، نه می‌دانند کنداکتور یعنی چه و چه کسی آن را می‌بندد و بنا بر چه اصولی ... این‌ها مشکلاتی است که توی تهیه‌کننده باید آن را حل کنی! هر چه بگویی پدر من زمان پخش بر اساس طرح برنامه و برآورد 30 دقیقه است، می‌گوید تو باید یک ساعت از فوتبال تیم ما را پخش می‌کردی!

برخی دیگر نیز از منظر شخصی فقط به منافع خویش فکر می‌کنند و انتظار دارند رسانه ابزاری باشد برای کوبیدن دشمنان آن‌ها یا بردن آبروی کسانی که با این آقایان اختلاف نظر دارند! این قبیل افراد که فقط موقع نیاز به رسانه سر و کله‌شان اطراف ما پیدا می‌شود با زدن انگ‌هایی نظیر ترسو و محافظه‌کار به امثال ما، سعی در شیر کردن خبرنگاران دارند در حالی که تجربه‌ی برخوردهای قبلی و اعمال آن‌ها می‌نمایاند که: زمانی با عده‌ای خبرنگار خوش هستند و پشت سر هم به آن‌ها عناوین دهان‌پرکنی مثل مدیر روابط عمومی باشگاه و ... را اهدا می‌کنند، به امثال ما احتیاجی ندارند. آن‌ها در چنین روزهایی حتی از یک تماس تلفنی با ما جهت برگزاری نشست‌های خبری‌شان غافلند، اما همین که خبرنگارهای جون‌جونی این آقایان از کمک به آن‌ها در چنین مواقعی خودداری می‌کنند، یادشان می‌افتد که اگر ما برای آن‌ها کاری نکنیم، ترسو و محافظه‌کار هستیم! منطق آقایان این است که ما باید در چنین مواقعی علیه هر کس که آن‌ها می‌خواهند بنویسیم یا برنامه بسازیم!

نه بدهکار کسی در عرصه‌ی ورزش لرستان بوده‌ام و نه بر سر کسی منتی داشته و طلبی دارم. هر کاری که در ارسال اخبار یا تهیه گزارش انجام می‌دهم وظیفه‌ام است، اما در حد توان و با حفظ حرمت دیگران. لذا خواهشمندم پای ما را به دعواهای شخصی باز نکنید و همچنین تقاضاهای غیرمعقول نظیر پخش چهره مبارک‌تان به مدت یک ساعت از آنتن رسانه ملی را نیز نداشته باشید!

شاید باور نکنید اما هیچ‌وقت در زندگی تا این حد زیر فشار روحی قرار نگرفته‌ام. متاسفانه برخی سعی دارند به طرق مختلف ما را در "معذوریت اخلاقی" قرار دهند بلکه به خواسته‌ی شخصی‌شان برسند. ناچارم برای ادامه‌ی فعالیت در این عرصه تجدید نظر کنم ...

 

 

 

نگاهی به برنامه‌های ورزشی شبکه افلاک

از سال 67 که پخش برنامه‌های شبکه استانی به صورت یک روز در هفته (جمعه‌ها صبح) بر روی آنتن شبکه یک آغاز شد، برنامه‌های ورزشی، پس از برنامه‌های طنز، سهمی عمده در جذب مخاطب برای شبکه استانی لرستان (افلاک) داشته‌اند.

جدول زیر با یاری آقای علی‌رضا(حمید) زندلشنی تنظیم شده و اطلاعاتی در مورد برنامه‌های ورزشی شبکه لرستان ارائه می‌دهد:

نام برنامه

شروع پخش

پایان پخش

تهیه‌کننده

مجری و گزارشگر

ورزش و نشاط

1367

1370

عباس رضوان‌طلب(گله‌دار)

محسن رشنو

ورزش و نشاط

1370

1374

محسن رشنو

احمد شاهرودی

ورزش و نشاط

1374

1374

احمد شاهرودی

فریدون تحویلداران- مجید شیران

گذری بر ورزش

1374

1381

حمید لشنی

فریدون تحویلداران- مجید شیران- شریف پاک‌نژاد

 

پس از راه‌اندازی شبکه افلاک در 17 مهر 1381، برنامه‌های گذری بر ورزش و نگاهی به ورزش استان به مدت 30 دقیقه، هفته‌ای یک بار (جمعه شب‌ها) از این شبکه پخش می‌شد که "نگاهی به ورزش استان" تا کنون نیز به عنوان "قدیمی‌ترین برنامه‌ی ورزشی این شبکه"، استمرار پخش داشته است. فهرستی از تهیه‌کننده‌ها، مجری‌ها و گزارشگران برنامه "نگاهی به ورزش استان":

نام برنامه

شروع پخش

پایان پخش

تهیه‌کننده

مجری و گزارشگر

نگاهی‌به‌ورزش‌استان

1382

شهریور 83

غلام چگنی

شریف پاک‌نژاد- موسوی- رضا جایدری(از شهریور 82)

نگاهی‌به‌ورزش‌استان

مهر 83

اردی‌بهشت 84

حسن خیرایی

رضا جایدری

نگاهی‌به‌ورزش‌استان

خرداد 84

تیر 89

امین محمودوند

شریف پاک‌نژاد- رضا جایدری- اسماعیل احمدحسینی(از بهمن 84)- احسان شیران(از 86)- یعقوب دالوند(از 87)

نگاهی‌به‌ورزش‌استان

مرداد 89

شهریور 91

حمید لشنی

رضا جایدری-

سیدبهمن نجفی

نگاهی‌به‌ورزش‌استان

مهر 91

 

رضا جایدری

رضا جایدری

 

 

همچنین خانم‌ها سمیه طرهانی و سمیه صفایی‌پور طی سال‌های 84 تا 87 با این برنامه به عنوان گزارشگر بخش ورزش بانوان همکاری داشته‌اند.

اما سایر برنامه‌های ورزشی که طی دهه‌ی گذشته از شبکه افلاک پخش شده‌اند:

نام برنامه

شروع پخش

پایان پخش

تهیه‌کننده

مجری و گزارشگر

آلبوم قهرمانان

فروردین 82

شهریور 82

حمید لشنی

-

گزارش ورزشی

1382

1382

حمید لشنی

رضا جایدری

گذری بر ورزش

1385

1385

حمید لشنی

شریف پاک‌نژاد-

رضا جایدری

دایره ورزش

1386

1387

حمید لشنی

رضا جایدری-

محمد آساره

عصر ورزش

1387

1388

رضا حاتمی‌نژاد

شریف پاک‌نژاد

جام افلاک

آذر 90

 

یعقوب دالوند

یعقوب دالوند

 

برای اولین بار در تاریخ ورزش لرستان، از ساعت 14 روز جمعه 29 آذر 1387 یک رقابت ورزشی از شبکه افلاک (لرستان) به صورت زنده بین تیم‌های کوثر لرستان و شهرداری تبریز از شبکه افلاک پخش شد که این بازی با یک گل به نفع نماینده آذربایجان خاتمه یافت. خبر این رویداد به نقل از روابط عمومی صدا و سیمای مرکز لرستان:

پخش زنده مسابقات تیم‌ کوثر لرستان از شبکه افلاک

مسابقات فوتبال تیم دسته اولی کوثر لرستان در قالب برنامه‌ای تازه تحت عنوان "فوتبال اول" از شبکه افلاک پخش می‌شوند.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز لرستان، بعد از انجام هماهنگی‌های لازم با تربیت‌بدنی، نیروی انتظامی و سایر دستگاه‌های مرتبط با مرکز، از این پس مسابقات فوتبال خانگی تیم کوثر در این برنامه به طور زنده پخش خواهند شد. دست‌اندرکاران این برنامه:

تهیه‌کننده: امین محمودوند

کارگردان تلویزیونی: [مرحوم] محسن دوستی‌زاده و مهدی بهاروند

گزارشگر: رضا جایدری

تصویربرداران: باقر سپهوند، مهدی دلیری، سعید رشنوئیان‌مقدم و محسن مرادی‌نژاد

صدابرداران: مجید بلوری و ابوذر فرخیان

عوامل فنی: رضا و عباس دالوند، روح‌الدین بلواسی و ناصر سپهوند


پنج‌شنبه 19 بهمن 91
ساعت ۱٢:٢٧ ‎ق.ظ روز پنجشنبه ۱٩ بهمن ۱۳٩۱  کلمات کلیدی:

جمعه: پخش بیست و دومین برنامه نگاهی به ورزش استان
جمعه‌شب 20 بهمن 1391 بیست و دومین برنامه نگاهی به ورزش استان روی آنتن شبکه افلاک می‌رود.
در این برنامه آیتم‌های متنوعی از جمله حاشیه بازی گهر دورود و صبای قم پخش می‌شود.
ساعت پخش این برنامه 18:30 عصر خواهد بود.

ایمیل‌های برنامه برای ارسال تصاویر مختلف خبری و عکس‌های قدیمی از ورزش لرستان:
nbv@lorestan.irib.ir یا reza.jaydari@gmail.com
تصاویر ارسالی با نام ارسال‌کننده پخش خواهند شد

 


سه‌شنبه 17 بهمن 1391
ساعت ۱:۳٩ ‎ق.ظ روز دوشنبه ۱٦ بهمن ۱۳٩۱  کلمات کلیدی:

هفته هجدهم لیگ دسته دوم فوتبال کشور

دوشنبه 16 بهمن 91

صنعت ساری 8 دارتاک خرم‌آباد 1

 

 

هفته چهاردهم لیگ دسته سوم فوتبال کشور

ذوب‌آهن‌نوین اصفهان 4 امید حسن‌آباد تهران 1

سرخ‌پوشان (پرسپولیس) خرم‌آباد 3 اتحاد الشتر 0 (اتحاد دور برگشت انصراف داد)

هما قم 3 استقلال دربند خمین 0 (استقلال حاضر نشد)

صفاهان اصفهان 0 نبرد شهرکرد 3 (صفاهان دور برگشت انصراف داد)

رده

Axlor.persianblog.ir

بازی

برد

تساوی

باخت

زده

خورده

امتیاز

1

 امید حسن‌آباد

14

10

2

2

22

8

32

2

 نبرد شهرکرد

14

9

4

1

24

10

31

3

 ذوب‌آهن‌نوین‌اصفهان

14

9

3

2

31

7

30

4

 سرخ‌‌جامگان‌خرم‌آباد

14

9

-

5

25

11

27

5

 استقلال ‌دربند‌خمین

14

5

-

9

19

24

15

6

 صفاهان اصفهان

14

3

1

10

11

30

10

7

 اتحاد الشتر

14

2

1

11

5

29

7

8

 هما قم

14

2

1

11

13

38

7

 

 

 

به زودی اولین خبرگزاری دارای مجوز  استان لرستان (27121/91) آغاز به کار می‌کند

جدیدترین اخبار ورزشی و فرهنگی را در خبرگزاری یافته (ویژه  لرستان) دنبال کنید

این نشریه الکترونیک به صاحب امتیازی و مدیر مسوولی محمدرضا جایدری در جسله مورخ 22 آبان 1391 هیات نظارت بر مطبوعات کشور، مجوز انتشار گرفت

 

 

 

 

گهر دورود طعم تساوی خانگی را هم چشید
در هفته بیست و پنجم رقابت‌های فوتبال لیگ برتر کشور تیم گهر دورود به مصاف صبای قم رفت.
به گزارش یافته، طی این بازی که در ورزشگاه تختی دورود و در حضور نزدیک به هزار و پانصد نفر از تماشاگران خونگرم دوردی برگزار گردید، دو تیم در پایان 90 دقیقه به تساوی یک بر یک رسیدند.
دقیقه 31 اشتباه محمود شفیعی مدافع تیم گهر، منجر شد تا دروازه نماینده لرستان توسط مدافع‌اش گشوده شود. پس از به ثمر رسیدن این گل دو تیم چند موقعیت مناسب گل‌زنی را هدر دادند.
سرانجام در دقیقه 86 ارسال امین ترکاشوند از جناح راست گهر، همراه با لمس توپ توسط مدافع صبا توام گردید و با نظر قاضی میدان یک ضربه پنالتی به نفع گهری‌ها اعلام شد.
محمدرضا خرسندنیا در دقیقه 87 گل مساوی را از روی نقطه پنالتی در خلاف جهت حرکت دروازه‌بان صبا وارد دروازه‌ی این تیم کرد.
قضاوت این بازی بر عهده سعید مظفری‌زاده با کمک آرمان اسعدی و حسن طوماری بود. امید سینگ و محمدرضا خرسندنیا  از گهر دورود در این بازی از داور کارت زرد دریافت کردند.
برای تیم قرمزپوش گهر دورود، شهرام مهربان، عمار نیک‌کار، آرمان قاسمی(از دقیقه46 محمدرضا خرسندنیا)، صابر محمدی، رضا کاردوست، امید خراجی(از دقیقه 46 امید سینگ)، هاملت میخیتاریان، محمود شفیعی، حامد پورعمرانی، فرید عابدی، مجید باجلان(از دقیقه 46 امین ترکاشوند) به مربی‌گری محمد مایلی‌کهن به میدان رفتند.
همچنین برای سفیدپوشان صبای قم، مهرداد طهماسبی، مرتضی کاشی، رامین رضائیان، سعید لطفی، مسعود حق‌جو، ابوالفضل ابراهیمی، اکبر صادقی، میلاد نوری، فرید کریمی، کریم اسلامی(از دقیقه 68 میلاد سلیمان‌فلاح)، مهدی مومنی(از دقیقه 81 سعید صادقی) به مربی‌گری عبدالصمد مرفاوی به میدان رفتند.
با یک امتیاز این بازی مجموع اندوخته‌های گهر به عدد 18 رسید و این تیم اکنون در مکان هفدهم جدول رده‌بندی لیگ برتر قرار دارد. فاصله امتیازی این تیم با پیکان تیم شانزدهم جدول دو امتیاز است، لذا احتمال جاگذاشتن تیم پیکان در هفته‌های آینده برای گهر لرستان دور از ذهن نیست.


اخبار شنبه 14 بهمن 1391
ساعت ٢:۱٢ ‎ق.ظ روز جمعه ۱۳ بهمن ۱۳٩۱  کلمات کلیدی:

در یک رقابت نزدیک:
خرم‌آباد قهرمان کشتی آزاد بزرگسالان استان شد
مسابقات کشتی قهرمانی بزرگسالان استان جام ولایت روز جمعه ۱۳ بهمن‌ماه به میزبانی سپیددشت  در سالن جهان پهلوان تختی و با حضور ۱۰۷ کشتی‌گیر  از ۱۴ شهرستان استان لرستان برگزار گردید.
در یک رقابت شانه به شانه و نفس‌گیر و نزدیک خرم‌آباد  با ۶۰ امتیاز قهرمان شد و دورود با ۵۹ امتیاز نایب قهرمانی این مسابقات را از آن خود کرد و الیگودرز با ۳۵ امتیاز سوم شد .
در رده‌بندی انفرادی نیز این نتایج حاصل شد:
۵۵ کیلو گرم: روزبه فرازمند از خرم آباد
۶۰کیلو گرم : محمدرضا خسروی از ازنا
۶۶ کیلو گرم : حسن بیرانوند از زاغه
۷۴ کیلو گرم : یونس مرادی از خرم‌آباد
۸۴ کیلو گرم : مصطفی کردعلیوند از خرم‌آباد
۹۶ کیلو گرم : وحید یوسفوند  از کوهدشت
۱۲۰ کیلو گرم : اشکان مردانی خرم آباد
نفرات برتر این مسابقات به مسابقات قهرمانی کشور اعزام می‌شوند.

 

 

 

 

سایت کوه‌های لرستان راه‌اندازی شد
مجتبی رومانی(رومیانی) سایت جالبی در مورد کوه‌های لرستان با هزینه شخصی گردآوری کرده و کسانی که می‌توانند این سایت را پربار نمایند دعوت به همکاری نموده است.
این سایت پایگاهی است مناسب برای معرفی کوه‌های زیبای لرستان و همچنین کوه‌نوردان هم‌استانی. برای دیدن سایت به این نشانی بروید:
www.lorestanmountains.ir
برای ارسال اطلاعات و تصاویر از این طریق اقدام کنید:
ایمیل:          mn_romani@yahoo.com
پیامک:                     10000118118776

 

 

 

جمعه: پخش برنامه نگاهی به ورزش استان
بیست و یکمین برنامه از سری جدید نگاهی به ورزش استان، از ساعت 23:25 جمعه 13 بهمن‌ماه روی آنتن پخش شبکه افلاک می‌رود.

تکرار پخش این برنامه یک‌شنبه 15 بهمن خواهد بود.
برنامه‌ی نگاهی به ورزش استان تا پایان دهه فجر در این ساعت پخش می‌شود و پس از آن مطابق معمول از ساعت 22 شب پخش خواهد شد.

 ایمیل‌های برنامه برای ارسال تصاویر مختلف خبری و عکس‌های قدیمی از ورزش لرستان:
nbv@lorestan.irib.ir یا reza.jaydari@gmail.com
تصاویر ارسالی با نام ارسال‌کننده پخش خواهند شد

 

 

 

 

گهر 10 نفره از برزیل امتیاز گرفت
هفته بیست و چهارم لیگ برتر فوتبال ایران
سه‌شنبه 11 بهمن 1391
صنعت نفت آبادان 0 گهر دورود 0
داور: سعید بخشى‌زاده، کمک‌ها: تورج عیوض‌محمدى و سعید قاسمى،
اخطار: روح‌الله عرب و حسین بغلانى از نفت و امید سینگ و شهرام مهربان از گهر
اخراج: مجید خمیسی از گهر در دقیقه ۲۶
 ورزشگاه: تختى آبادان، تماشاگر : حدود سه هزار نفر
 نفت آبادان(پیراهن زرد): حبیب دهقانى، حسین بغلانى، سجاد مشکل‌پور، مهدى کیانى، على ممبینى، سیامک کوهنورد، هوگو ماچادو، محمدزبیر نیک‌نفس، روح‌الله عرب، رضا خالقى‌فرد و مهدى دغاغله، سرمربى: علیرضا فیروزى
 گهر دورود(پیراهمن قرمز): شهرام مهربان، مجید خمیسى، امین ترکاشوند(از دقیقه‌ى ۵۹ محمدرضا خرسندنیا)، حامدپور عمرانى، تقى نایبى، آرمان قاسمى، محمود شفیعى، امین سیف(از دقیقه‌ى ۸۱ محمد پروین)، رضا کاردوست، صابر محمدى و عمار نیک‌کار، سرمربى: محمد مایلى‌کهن
 دقایق حساس
 دقیقهى ۳۴: خالقى فرد در صحنه اى مشکوک در محوطه ى جریمه ى گهر متوقف شد که تصمیم داور مبنى بر ادامه‌ى بازى سبب اعتراض آبادانى‌ها شد.
 دقیقه‌ى ۴۱: اشتباه بازیکنان خط دفاعى تیم فوتبال گهر در دفع توپ موقعیت را براى فرار زیباى دغاغله فراهم کرد و این بازیکن نیز با یک پاس به بیرون زیبا خالقى فرد را در موقعیت عالى قرار داد ولى ضربه ى این بازیکنان بار دیگر با واکنش مهربان دفع شد. توپ برگشتى نیز در اختیار بغلانى قرار گرفت که شوت این بازیکن نیز راهى به دروازه نیافت.
 شرح بازى: دو تیم در ۲۰ دقیقه ى اول محتاطانه عمل کردند و تنها صنعت نفت دو موقعیت خوب گل‌زنى داشت که با درخشش دروازه بان گهر، شهرام مهربان به گل تبدیل نشد.در ۲۵ دقیقه ى دوم نیمه ى اول تیم صنعت بعد از اخراج بازیکن گهر توپ و میدان را در دست گرفت ولى مهاجمین این تیم ضربات آخر را بى دقت زدند تا همچنان نتیجه بدون گل باقى بماند. البته از درخشش شهرام مهربان سنگربان گهر نمى توان به سادگى گذشت.
شاید با ادامه این روند، نفتى‌ها بتوانند یک پیروزى دل چسب را در آبادان جشن بگیرند.تیم نفت آبادان بطور کامل توپ و میدان را در اختیار گرفته و گهرى‌‌ها به دنبال ضد حمله هستند. شاگردان مایلى‌کهن با خط دفاع پرشمار در حال حراست از دروازه‌ى خود بوده‌اند و این امر سبب شده تا کار نفتى‌ها سخت گره بخورد و تنها راه براى آن‌ها شوت از راه دور باشد.
در ۱۵ دقیقه پایانى گهر مدام دنبال تاخیر در بازى بود و این کار به کام آبادانى ها خوش نیامد. تلاش دو تیم در نهایت به ثمر ننشست تا بازى مانند خیلى از بازى ‌هاى دیگر این هفته صفر بر صفر به پایان برسد.

در دقایق پایانى دو موقعیت تک به تک و عالى را حامد پورعمرانى از دست داد، مى‌توانست با دقت بیشتر تیمش را به یک برد شیرین برساند.


دوشنبه 9 بهمن 1391
ساعت ۱٠:٠۸ ‎ب.ظ روز یکشنبه ۸ بهمن ۱۳٩۱  کلمات کلیدی:

احتمال عدم حضور لرستان در بازی رده‌بندی لیگ برتر هاکی
فدراسیون هاکی تاریخ برگزاری بازی فینال و رده‌بندی لیگ برتر هاکی ایران را مشخص کرد.
بر اساس برنامه اعلام شده، سه‌شنبه 24 بهمن‌ماه جاری، تیم‌های نت و گاز گچساران و هیأت هاکی نقده بازی فینال را در سالن فدراسیوه هندبال واقع در خیابان سئول تهران برگزار می‌کنند. دو تیم ماشین‌سازی لرستان و شهرداری اراک نیز برگزارکننده بازی رده بندی هفتمین دوره لیگ برتر هاکی ایران خواهند بود.
این دو بازی به صورت زنده از سیمای جممهوری اسلامی ایران پخش خواهند شد.
اما خبر می رسد که 9 بازیکن از 12 بازیکن اصلی تیم ماشین‌سازی لرستان به دلیل عدم پرداخت مبلغ ناچیز قراردادشان توسط مدیرعامل جدید این شرکت، بر سر تمرینات حاضر نمی‌شوند و قیاسیان سرمربی این تیم به ناچار قصد دارد از حضور در این رقابت انصراف دهد یا از بازیکنان تیم جوانان لرستان به جای آن‌ها در این بازی استفاده کند.
به جاست مسوولان استان قدردان زحمات مهندس رشنو مدیرعامل سابق و ورزش‌دوست شرکت ماشین‌سازی لرستان باشند و دلیل عدم توجه به ورزش را توسط مدیرعامل جدید این شرکت پی‌گیری نمایند.
شایان ذکر است تیم هاکی لرستان در سال‌های 1384 و 1385 دو بار عنوان نایب‌قهرمانی لیگ برتر هاکی ایران را کسب کرده و اکنون نیز 7 بازیکن ملی‌پوش و اصلی این تیم برای سایر تیم‌های لیگ برتر از جمله نفت و گاز گچساران مدافع عنوان قهرمانی به میدان می‌روند.

 

 

لیگ دسته دوم فوتبال کشور

دوشنبه 9 بهمن 1391

دارتاک خرم‌آباد 1 گاز فجر جم بوشهر 1

 رضا طولابی: در ادامه‌ی مسابقات لیگ دسته دوم فوتبال باشگاه‌های کشور دارتاک خرم‌آباد مقابل تیم مدعی گاز فجر جم بوشهر به تساوی یک بر یک دست یافت.

 شاگردان اکبر حسنوند و بهزاد پشتدار با ترکیبی هجومی و با روش 4-4-2 وارد زمین شدند. بازیکنان دارتاک که در بازی خانگی هفته‌ی قبل  در برابر تیم فولادنوین اهواز علی‌رغم برتری نسبی و در شرایطی که لایق کسب 3 امتیاز بودند با تساوی بدون گل رضایت دادند در استادیوم تختی خرم‌آباد از  همان نیمه‌ی نخست، مسابقه را طوفانی آغاز کردند.

حملات بی‌امان نماینده‌ی لرستان در مسابقات لیگ دسته دوم در چندین صحنه می‌توانست این تیم را به گل برساند که شتاب‌زدگی مهاجمین در نواختن ضربات آخر مانع از فروپاشی دروازه‌ی گاز فجر شد.

نفوذهای هماهنگ و  ارسال‌های خوب از جناحین چپ و راست توسط مصطفی ندری، مسلم پروانه‌پور و امیر منصوریان چند موقعیت مناسب را بر روی دروازه‌ی گاز ایجاد کرد که فرصت‌ها یکی پس از دیگری به هدر رفت تا نیمه‌ی نخست بدون رد و بدل شدن گلی پایان پذیرد.

در نیمه دوم باز هم دارتاکی‌ها بودن که برای رسیدن به گل بی‌تابی می‌کردند. حرکات پا به توپ و ویران‌کننده‌ی مهدی عبدی مهاجم فیزیکی و قدرتمند دارتاک در کنار سرعت یاسر درویشی بارها مدافعین گاز را به دردسر انداخت.

در ده دقیقه‌ی واپسین مسابقه که دامنه‌ی حملات دارتاکی‌ها گسترده‌تر شده بود بازیکنان گاز و فجر با استفاده از ضدحملات بسیار زهردار نشان داده و چند موقعیت مناسب گل‌زنی را هدر دادند.

گل تیم گازفجر بوشهر در دقیقه‌ی 57  از روی نقطه‌ی پنالتی توسط عبداله جم رتبه و برای دارتاک امین بیرانوند در دقیقه‌ی 59 گلزنی کردند.

این تساوی در حالی رقم خورد که تیم با امکانات بوشهری با هزینه کردن فراوان در صدد صعود به لیگ دسته اول می باشد در مقابل بازیکنان دارتاک از ابتدای فصل تا به حال یک ریال دریافت نکرده و با مشکلات شدید مالی مواجه هستند.

تا به حال تلاش‌های جافر دولتشاهی مدیر عامل دارتاک برای رهایی از مشکلات مالی نتیجه‌بخش نبوده است. امید آن می‌رود قبل از این که دیر شود و این تیم نیز مانند سایر تیم‌های لرستانی در مسابقات لیگ طعم سقوط را بچشد مسوولان به یاری جوانان دارتاکی بشتابند.

 

 

 

نتایج هفته سیزدهم لیگ دسته سوم فوتبال کشور

سرخ‌جامگان(پرسپولیس) خرم‌آباد 7 هما قم 1   (بازی رفت  5-0 سرخ‌جامگان)

ذوب‌آهن‌‌نوین 4 استقلال دربند خمین 1    (بازی رفت 3-1 ذوب‌آهن‌نوین)


یک‌شنبه 15/11/91- ساعت 14:15- هفته 14
ذوب‌آهن‌نوین اصفهان- امید حسن‌آباد- ملت ‌اصفهان
هما قم- استقلال دربند خمین- تختی ‌قم

 رده

Axlor.persianblog.ir

بازی

برد

تساوی

باخت

زده

خورده

امتیاز

1

امیدحسن‌آباد

12

10

1

1

21

4

31

2

نبرد شهرکرد

13

9

3

1

24

10

30

3

ذوب‌آهن‌نوین‌اصفهان

12

7

3

2

25

6

24

4

سرخ‌‌جامگان خرم‌آباد

13

8

-

5

22

11

24

5

استقلال‌دربندخمین

12

4

-

8

16

21

12

6

صفاهان اصفهان

14

3

1

10

11

30

10

7

هما قم

12

2

1

9

13

32

7

8

اتحاد الشتر لرستان

14

2

1

11

5

29

7

 × تیم‌های اتحاد الشتر و صفاهان اصفهان به دلیل انصراف، از دور مسابقات کنار گذاشته شده‌اند(لذا نتیجه بازی این دو تیم برابر هم شکست 3-0 برای هر دو منظور شده است)

 

 

بازی‌های پلی‌آف لیگ دسته دوم فوتسال کشور 

پولادگسترش بروجرد 3 سجاد زابل 0

پولادگسترش بروجرد 2  مقاومت البرز 4

پولادگسترش بروجرد 6 شمس خوی 5


← صفحه بعد صفحه قبل →