عکس‌ها و اخبار ورزش لرستان

این وبلاگ در سال 1383 با هدف حمایت از ورزش و ورزشکاران لرستان ایجاد شده است

پخش سیزدهمین برنامه نگاهی به ورزش استان
ساعت ۱٠:٢٢ ‎ق.ظ روز پنجشنبه ۳٠ آذر ۱۳٩۱  کلمات کلیدی:

جمعه شب: پخش سیزدهمین برنامه نگاهی به ورزش استان
سیزدهمین برنامه نگاهی به ورزش استان ساعت 21:50 جمعه‌شب از شبکه استانی لرستان(افلاک) روی آنتن می‌رود.
در این برنامه گزارشی از مراسم تشییع مرحوم محمدرضا پورفرخ، وضعیت حامد امیری(قوی‌ترین مرد لرستان و نفر ششم کشور) پس از تصادف خطرناک در جاده بروجرد به چغلوندی، تصاویری از استقبال از بانوان مدال‌آور مسابقات بین‌المللی، خلاصه بازی روز چهارشنبه داتیس خرم‌آباد و نوژن نوشهر، بخش مطبوعات ورزشی استان و ... روی آنتن می‌رود.
 سوژه‌های جالب ورزشی، عکس‌های خبری مسابقات در سراسر استان و همچنین عکس‌های قدیمی را برای ما راسال کنید تا به نام شما پخش شوند:
nbv@lorestan.irib.ir
nbv مخفف اولین حرف کلمات نگاهی به ورزش است

______________________________________

علاوه بر واحد سیار صدا و سیمای مرکز لرستان که کار پخش زنده بازی را برای شبکه 3، شبکه افلاک و شبکه شما بر عهده دارد، دو اکیپ دیگر(از جمله برنامه نگاهی به ورزش استان) از صدا و سیمای مرکز لرستان کار پوشش حواشی بازی را بر عهده دارند.

حاشیه‌‌های بازی جمعه پس از تدوین، بین شنبه‌شب تا دوشنبه‌شب از شبکه افلاک پخش می‌شود.

 

به دلیل بارندگی شدید، بازی گهر و استقلال به شنبه 2 دی‌ماه موکول شد

اتوبوس تیم استقلال

 


سرپرست استقلال: به احترام مردم بازی می‌کنیم
 سرپرست تیم فوتبال استقلال گفت: زیرساخت‌های ورزشگاه تختی دورود مناسب نیست و حتی برگزاری مسابقه برای تماشاگران تیم گهر هم خطرناک است.
میرشادماجدی در خصوص عدم برگزاری مسابقه گفت: از لحظه‌ای که دورود رسیدیم مشغول صحبت با ناظرین و تیم داوری بودیم اما در این ورزشگاه، حفاظ‌ها و دیوارهایی که دیدم برگزاری این مسابقه بسیار سخت خواهد بود.
وی افزود: متاسفانه زیرساخت‌های این ورزشگاه مناسب نیست و حتی این مسئله برای تماشاگران و مردم عزیز دورود خطرناک خواهد بود. ما به احترام مردم دورود از همان ابتدای هفته پذیرفتیم که در این شهر بازی کنیم و هیچ مشکلی هم با مردم خونگرم استان لرستان نداریم ولی اعتقاد ما این است که ورزشگاه تختی گنجایش حضور آن همه تماشاگر را ندارد.
وی در خصوص اظهار نظر پورحیدری مبنی بر اینکه ما فردا بازی نمی‌کنیم گفت: از این موضوع اطلاعی ندارم ولی طبق قانون باید 24 ساعت آینده به میدان برویم.
ماجدی در پایان در خصوص اینکه تیم استقلال در ورزشگاه معطل مانده بود تا تماشاگران خارج شوند گفت: ما دقایقی در ورزشگاه حضور داشتیم تا خیل عظیم جمعیت مجددا از ورزشگاه بیرون بروند و برای اقامت به اراک برمی‌گردیم و فردا در این بازی به دورود باز خواهیم گشت.


تصاویری از مرحوم پورفرخ و مرحوم مجیدی
ساعت ۱:٤٢ ‎ق.ظ روز پنجشنبه ۳٠ آذر ۱۳٩۱  کلمات کلیدی:

تصاویر اهدایی آقای فرهاد حاتم‌پور از مرحوم پورفرخ و مرحوم مجیدی

مسابقات آغاز فصل قهرمانی کشور: 14 اردی‌بهشت 1362 در استادیوم تختی اهواز

زنده‌یاد نعمت مجیدی با پیراهن سبزرنگ در تصویر مشخص است. وی در پایان این مسابقه دوم شد

 

تیم لرستان در مسابقات دو صحرانودری قهرمانی کشور- منطقه آزاد قشم

از راست: فضل‌الله دولتشاهی، محمدرضا مرادپوریان، مرحوم محمدرضا پورفرخ، تورج سپهوند و فرهاد حاتم‌پور

 

جمعی از دبیران ورزش خرم‌آباد هنگام برگزاری مسابقات آموزشگاه‌های استان 13 آبان 1370

از راست: مجتبی علی‌پور، قاسمی، مرحوم محمدرضا پورفرخ، علی‌هاشم رضاپناه، مرحوم نعمت‌الله مجیدی و فضل‌الله دولتشاهی

 

مسابقات دوومیدانی داخل سالن دهه فجر

تیم اعزامی لرستان و برخی از ورزشکاران اتیوپی و کنیا

برخی از ورزشکاران و مربیان تیم لرستان حاضر در ردیف ایستاده: حمیدرضا عسکری، مرحوم محمدرضا پورفرخ، محمدرضا مرادپوریان، پرویز صیفوریان(بروجرد) و صحبت خسروپور

نفر نشسته: سپهوند


اخبار و مطالب چهارشنبه 29 آذر 1391
ساعت ۱:۳٦ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ٢۸ آذر ۱۳٩۱  کلمات کلیدی:

به فاصله کمتر از دو ماه:
دومین چهره بزرگ دوومیدانی لرستان درگذشت
پورفرخ هم از خط پایان گذشت ...

حاج محمدرضا پورفرخ پیشکسوت خدوم دوومیدانی لرستان و ایران درگذشت.
پس از ماه‌ها مبارزه با عارضه صفرا، استاد محمدرضا پورفرخ آخرین ساعات شامگاه دوشنبه 27 آذر 1391 در بیمارستان شهدای عشایر خرم‌آباد به سن 59 سالگی درگذشت.


شماری از خدمات و افتخارات زنده‌یاد حاج رضا پورفرخ:
کارشناس و مسوول ورزش رادیو مرکز لرستان
کارشناس برنامه‌های ورزشی مختلف سیمای مرکز لرستان
دبیر ورزش بازنشسته آموزش و پرورش لرستان (بارزترین خدمت ایشان تمرکززدایی از رشته فوتبال و توجه به سایر رشته‌های ورزشی بود که باعث شد استعدادها به سوی ورزش‌های دیگر هدایت شوند)
مدرس تربیت‌بدنی دانشگاه آزاد اسلامی واحد خرم‌آباد (چند سال مدیر گروه تربیت‌بدنی دانشگاه و نیز رئیس امور فارغ‌التحصیلان)
رئیس هیأت دوومیدانی لرستان (وی با ترغیب افراد بسیار به این رشته، موجب کشف برخی قهرمانان برجسته این رشته در لرستان شد و سال‌ها به جوانان لرستانی عاشقانه این رشته را با علم روز می‌آموخت)
مربی تیم ملی دوومیدانی جانبازان و معلولان کشورمان
عضو تیم ملی دوومیدانی کشورمان در تورنمت پاکستان و کسب نشان نقره در این مسابقات سال 1353

قهرمان مسابقات دوی نیمه‌استقامت دانشجویان کشور در سال 1354 و اعزام به تورنمنت ایتالیا
مؤلف چند کتاب مختلف در زمینه ورزش از جمله: تربیت‌بدنی عمومی، آموزش دوومیدانی، روش تدریس تربیت‌بدنی در مدارس و ...

مرحوم پورفرخ سال 1356 دانش‌نامه لیسانس تربیت‌بدنی را به عنوان یکی از اولین خرم‌آبادی‌ها در رشته تربیت‌بدنی از دانشگاه تهران گرفت و سال 1383 نیز موفق به دریافت مدرک کارشناسی ارشد از دانشگاه آزاد اسلامی واحد بروجرد در همین رشته شد.

وی پس از بازنشست شدن از آموزش و پرورش، به عنوان عضو هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد خرم‌آباد، به تعلیم دانشجویان تربیت‌بدنی این مرز و بوم پرداخت.

 
پیکر زنده‌یاد محمدرضا پورفرخ ساعت 9 صبح چهارشنبه 29 آذر از ورزشگاه تختی خرم‌آباد تشییع و پس از مرحوم رضا سقایی، مرحوم ناصر میرزایی و مرحوم عیسی سپه‌ونی به عنوان چهارمین نام‌آور لرستانی در قطعه هنرمندان و نام‌آوران آرامستان صالحین خرم‌آباد به خاک سپرده می‌شود. روحش شاد و یادش گرامی باد.
به همین مناسبت مجلس یادبودی از ساعت 15:30 الی 17 در مسجد بعثت شیرخوارگاه خرم‌آباد منعقد است
همچنین مجلس یادبودی نیز به مناسبت درگذشت سعید گودرزی فوتبالیست دهه 40 خرم‌آباد (فرزند صحبت‌اله و برادر سیروس، مسعود و بهروز گودرزی از ورزشکاران اسبق لرستان) که هفته قبل در تهران درگذشت از ساعت 14:30 تا 16 در همین مسجد بر پاست.

 

 

جمعه یکم دی 1391 دور دوم جام حذفی ایران

ورزشگاه تختی دورود

گهر دورود - استقلال تهران - ساعت 13:30

هواداران گهر به هوش باشند

هواداران گهر به هوش باشند که میزبانی شایسته و به دور از حاشیه در این بازی، تآثیر بسیاری بر روی میزبانی تیم گهر در مسابقات لیگ برتر در همین ورزشگاه خواهد داشت.

یکی از کارکنان لرستانی فدراسیون فوتبال که در زمینه میزبانی تیم گهر برابر استقلال تلاش بسیاری نموده بود، تقاضا کرد این مطلب را به هواداران فوتبال لرستان اطلاع دهیم که غلام‌رضا بهروان(رئیس سازمان لیگ) نیز روز جمعه در دورود حاضر می‌شود و قصد دارد از نزدیک با وضعیت میزبانی شهرستان دورود آشنا شود، لذا بهتر است میزبانی به نحود شایسته و به دور از هرگونه تنش، درگیری و شعار و ... باشد بلکه مسوولان فدراسیون متقاعد شوند تا گهر از این پس در دورود میزبان تیم‌های لیگ برتری باشد.

 

 

چهارشنبه 29 آذر ساعت 14 ورزشگاه تختی خرم‌آباد

داتیس خرم‌آباد 0 نوژن مازندران 1

 

 

هفته نهم لیگ دسته سوم فوتبال کشور

سرخ‌پوشان خرم‌آباد 1 نبرد شهرکرد 2

نتیجه بازی رفت: 3-2 به نفع نبرد 


اخبار و مطالب شنبه 25 آذر 1391
ساعت ۱۱:۳۸ ‎ق.ظ روز یکشنبه ٢٦ آذر ۱۳٩۱  کلمات کلیدی:

 تداوم صدرنشینی آموزش و پرورش در لیگ برتر فوتسال امیدهای استان
دور رفت رقابت‌های فوتسال امیدهای استان با صدرنشینی تیم آموزش و پرورش خاتمه یافت.
رئیس اداره تربیت بدنی آموزش و پرورش لرستان با بیان این خبر افزود: در دور سوم این رقابت ها با حضور 4 تیم پیگیری می‌شود تیم امید آموزش و پرورش با غلبه 3 بر یک برابر کوثر الشتر قهرمان دور رفت شد.
محمد محمدزاده اظهار داشت: در دیگر بازی دور سوم تیم کوهشدت با نتیجه 6 بر 2 بروجرد را شکست دادو در رده دوم جدول قرار گرفت.
وی افزود:   نیما محمدی‌محتشم، پدرام کرمی‌پور، پویا احمدی، محمدرضا احمدپورشکری، فرید امیری، امیرحسین رشنو، محمد بیرانوند، آرش یوسفی، یاسین میردریکوند، آرمان خوشیار و نوید هادیان به مربیگری داود حسنوند و سرپرستی فرشاد نادری اعضای تیم دانش‌آموزی خرم‌آباد را در این مسابقات تشکیل می‌دهند.

 

 

 

 

هدایتی از تیم‌داری منصرف می‌شود
امور ایثارگران متولی جدید تیم گهر دورود
منابع آگاه خبر می‌دهند که حسین هدایتی مالک 3 باشگاه ملوان انزلی، گهر دورود و استیل‌آذین تهران، تا پایان هفته آینده از عرصه فوتبال جدا خواهد شد.
فشار رسانه‌ها در مورد فعالیت‌های مالی هدایتی و همچنین معضلات و مشکلاتی که در تیم‌های تحت پوشش توسط وی ایجاد شده و باعث افزایش گرفتاری‌های روحی برای وی شده است، از دلایل اصلی اتخاذ چنین تصمیمی از سوی عابربانک فوتبال ایران به شمار می‌رود.
بر همین اساس، وی صبح روز شنبه 25 آذر باشگاه استیل‌آذین تهران که در لیگ 2 حضور دارد را به جوانان جنوب شهر تهران هدیه داد و به زودی این تیم با جوانان جنوب شهر زیر نظر باشگاهی جدید کار خود را آغاز خواهد کرد.
همچنین با توجه به دیدار حساس ملوان مقابل پرسپولیس در مرحله یک شانزدهم جام حذفی ایران تکلیف ملوانی‌ها پس از بازی مقابل پرسپولیس در چارچوب جام حذفی مشخص خواهد شد.
گهر دورود نیز یکی از تیم‌های است که هدایتی کلیه امورات این تیم زیر نظر او است.
وی که روز پنج‌شنبه 10 درصد از پول بازیکنان را داده بود و قرار بود در هفته جاری مطالبات کامل بازیکنان را پرداخت کند با توجه به اتفاقات اخیر و مذاکره با چند باشگاه قرار است که گهر را نیز ظرف چند روز آینده واگذار کند.
بنیاد امورایثارگران گزینه‌ای اصلی واگذاری گهر هستند که البته این امر مربوط به تایید قوه قضاییه است.
مدیرعامل تیم گهر دورود در مورد شایعه جدایی حسین هدایتی از گهر دورود اظهار داشت: متاسفانه برخی از رسانه‌ها علیه ایشان جو سازی کردند و مدام می‌گویند هدایتی این پول‌ها را از کجا آورده است؟! اگر او می‌رفت و باشگاه بیلیارد می‌زد و درآمد زایی داشت کسی به او ایرادی نمی‌گرفت اما اکنون که آمده است که برای فوتبال و جوانان هزینه می‌کند از او ایراد می‌گیرند.
غلام‌رضا آیت‌الله‌زاده اظهار داشت: این برخوردها باعث دلسردی هدایتی شده، لذا اعلام کرده  که می‌خواهد از فوتبال و ورزش جدا شود و دیگر نمی‌خواهد در این عرصه حضور داشته باشد.
 وی ادامه داد: این اتفاق باعث شده سرنوشت 3 تیم فوتبال یعنی استیل آذین تهران، گهر دورود و ملوان انزلی در پرده‌ای از ابهام قرار بگیرد. با این شرایط شاید من هم از گهر بروم.
مدیر عامل باشگاه گهر تصریح کرد: در حالی که در آستانه دیدار حساس با استقلال هستیم انتشار این خبر به تیم و بازیکنان از لحاظ روحی لطمه می‌زند با این حال در تلاشیم نهادی مثل بنیاد امور ایثارگران متولی تیم گهر شود و در این باره در حل رای‌زنی با نماینده قوه قضائیه هستیم.

 

 

مطابق قانون، گهر میزبان استقلال است/ جمعه یکم دی بازی در دورود برگزار می‌شود
 مراسم قرعه‌کشی مرحله یک هشتم جام حذفی عصر شنبه 25 آذرماه در سالن روابط عمومی سازمان لیگ برگزار شد:

پنج‌شنبه 30 آذرماه
نفت آبادان- راه‌آهن ساعت 14:00 ورزشگاه تختی آبادان
فجر سپاسی- سایپا شمال، ساعت 14:00 ورزشگاه حافظیه شیراز
شهرداری یاسوج- ذوب‌آهن، ساعت 13:30 ورزشگاه تختی یاسوج
ابومسلم مشهد - صبای قم، ساعت 13:30، ورزشگاه ثامن مشهد
مس رفسنجان- سپاهان، ساعت 13:30 ، ورزشگاه تختی رفسنجان
داماش گیلان- تراکتورسازی، ساعت 14:00، ورزشگاه عضدی رشت
جمعه اول دی‌ماه
گهر دورود- استقلال (در صورت موافقت شواری تامین لرستان، این بازی در یکی از ورزشگاه های استان برگزار می شود و در غیر این صورت در یکی از استان های مجاور) ساعت 14:30
(نام تیم‌های میزبان اول آمده است)


نام‌تیم‌های میزبان اول آمده است. مرحله یک هشتم جام حذفی در روز پنج‌شنبه این هفته برگزار می‌شود.
در سایر دیدارها تیم‌هایی که در بازی قبل میهمان بودند در این مرحله میزبان هستند.
در این مورد، رئیس سازمان لیگ در گفت و گو با سایت رسمی فدراسیون فوتبال درباره قرعه‌کشی مرحله بعدی جام حذفی به نکاتی اشاره کرد.
به گزارش سایت رسمی فدراسیون فوتبال، بهروان در این باره گفت: با توجه به ماده 4-1-5  آیین‌نامه رقابت‌های جام حذفی باشگاه‌های کشور گرامی‌داشت آزادسازی خرمشهر، باید بگویم در صورتی که هر دو تیم صعودکننده از مرحله قبل میزبان یا میهمان بوده باشند، تعیین محل مسابقه ودر اصطلاح میزبانی و میهمانی دوره بعد باید با قرعه‌کشی مشخص شود.
بر اساس گفته‌های بهروان، با توجه به میزبانی تیم استقلال مقابل سایپا در ورزشگاه آزادی و مهمان بودن گهر در اهواز، در بازی بعد، گهر میزبان استقلال است که البته برخی منابع نیز لحظاتی قبل، این موضوع را تایید کرده و عنوان نمودند شهر دورود به عنوان میزبان این بازی انتخاب شده است
باید توجه داشت که در رقابت‌های جام حذفی تیم‌های لیگ دسته اول کشور نیز حضور دارند و الزاماً ورزشگاه‌های این تیم‌ها نیازمند تایید AFC نیست و دیگر فدراسیون فوتبال نمی‌تواند در مورد میزبانی گهر در جام حذفی بهانه‌تراشی کند!

 برای مشاهده در ابعاد بزرگ‌تر جدول را ذخیره نمایید

 

 

هفته‌ سیزدهم (پایانی) لیگ دسته دوم فوتبال کشور
دارتاک خرم‌آباد 0 مقاومت تهران 0

 

 

یکی دیگر از پیشکسوتان ورزش خرم‌آباد درگذشت
پیشکسوت خوش‌اخلاق ورزش لرستان درگذشت.
حاج توکل الماسیان فوتبالیست و دونده دهه 40 خرم‌آباد صبح شنبه 25 آذر 1391 به سن 71 سالگی بر اثر نارسایی قلبی در تهران درگذشت.
مرحوم الماسیان از بازیکنان ثابت تیم‌های کُلُنی خرم‌آباد و منتخب آموزشگاه‌های لرستان در دهه 40 بود که در مسابقات برون‌استانی بسیاری برای تیم لرستان به میدان رفت.
پیکر این پیشکسوت محجوب ورزش لرستان صبح یک‌شنبه 26 آذر 1391 در خرم‌آباد تشییع و به خاک سپرده می‌شود. 

سال 1387 زمانی که از ایشان تقاضا کردم برای انتشار کتاب تاریخ ورزش لرستان تصاویر ورزشی‌اش را در اختیارم بگذارد، با خوش‌رویی پذیرفت. نمونه‌هایی از این تصاویر:

سال 1332 میدان گل‌زرد(شهدا کنونی) خرم‌آباد- از راست: توکل الماسیان و شهاب لشکری در حال کشتی گرفتن

 

سال 1338 مرحوم حاج توکل الماسیان در حال تمرین پرش طول

 

24 خرداد 1342 مرحوم حاج توکل الماسیان کاپیتان تیم منتخب آموزشگاه‌های خرم‌آباد قبل از بازی با تیم بروجرد در زمین منوچهرآباد(ورزشگاه تختی کنونی) خرم‌آباد


روحش شاد و یادش گرامی باد

 

 

استاد پورفرخ در بیمارستان شهدای عشایر بستری است
رضا جایدری: استاد محمدرضا پورفرخ پیشکسوت خدوم ورزش دو ومیدانی لرستان، دبیر ورزش بازنشسته آموزش و پرورش و مدرس تربیت‌بدنی دانشگاه آزاد اسلامی واحد خرم‌آباد در بیمارستان شهدای عشایر خرم‌آباد بستری است.
استاد پورفرخ که از چند ماه قبل به دلیل ناراحتی صفرا دچار مشکل شده بود با پیشرفت این عارضه از هفته قبل در بخش ICU بیمارستان شهدای عشایر خرم‌آباد بستری شد. وی از روز پنج‌شنبه با مساعدت دکتر بهاروند به بخش توراکس این بیمارستان انتقال یافت.
متآسفانه با پیشرفت بیماری وی، کلیه‌ها و روده‌ی استاد پورفرخ نیز کارایی خود را از دست داده‌ا و ایشان چند روز قبل دچار سکته خفیف قلبی نیز شدند.
خانم طوبی رباطی همسر استاد پورفرخ و آقای احمد کاظمی از ملی‌پوشان اسبق هاکی لرستان بر بالین استاد حضور دارند.
جامعه ورزش استان بخصوص ورزشکاران قدرشناس رشته دوومیدانی نیز طی این هفته حضوری پررنگ در عیادت از استاد پورفرخ داشته‌اند.
امیدواریم با دعای خیر مردم شریف لرستان و لطف پروردگار متعال، این پیشکسوت ارزشمند ورزش لرستان هر چه زودتر سلامتی خود را باز یابد.

خواندن مطلب مرتبط در وبلاگ آقای عبدالرضا قاسمی (کلیک کنید)

نفرات برتر دو استقامت خرم‌آباد- سال 1351 میدان مجسمه (آزادی)- ایستاده از راست: سروان محمدعلی رسولی(رئیس باشگاه پاس خرم‌آباد)- رحیم مرادی- رضا پورفرخ- خسرو دیناروند و پرویز جایدری(مسؤول برگزاری مسابقات) ؛ ردیف عقب: محمدحسین شفافی و کرم‌الهی


جمعه 24 آذر 1391
ساعت ۱۱:۳٥ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ٢۱ آذر ۱۳٩۱  کلمات کلیدی:

 گهر اس‌اس اول را کنار زد تا حریف اس‌اس دوم شود
اهواز دوباره در دقیقه آخر برابر گهر زانو زد
استقلال اهواز 2 گهر دورود 3
گل‌ها: احمد بوعذار(5) و رضا جابری (114) برای استقلال و امین ترکاشوند (17 و 97) و تقی نایبی (120) برای گهر

داور: جمشید دانشمهر(کرمانشاه)، کمک‌ها: کیومرث رضایى و فرزاد بهرامى
 اخطار: احمد بوعذار، محمد مدملیسى از استقلال و آرمان قاسمى، نقى نایبى، هاملت میختاریان و مجید خدابنده لو از گهر
 اخراج: احمد بوعذار(دقیقه ۱۱۰) از استقلال و هاملت میختاریان(دقیقه ۱۱۰) از گهر
 ورزشگاه: تختى اهواز، تماشاگر:حدود هزار نفر، ساعت آغاز: 14:15
 استقلال اهواز (آبی): على عباس‌زاده، محمد مدملیسى، فرزاد جعفرى، محسن امینى، امین هاشمى‌فر، عبدالله مجیدى، رسول پیرشیخى(از دقیقه ۱۰۴ احمد دوستان‌عاشورى)، عباس بوعذار(از دقیقه ۹۰ رضا جبارى)، احمد بوعذار، مصیب جمعه‌زاده(از دقیقه ۶۵ محمد جلیلى) و سید جمال موسوى، سرمربى: على حنطه
 گهر دورود (زرشکی): سعید ارزانى، ساشا کلونیا، آرمان قاسمى، نقى نایبى، هاملت میختاریان، محمدرضا خرسندنیا، محمود شفیعى، مجید خدابنده‌لو، امین ترکاشوند(از دقیقه ۱۰۱ محمد خلیفى)، حامد پورعمرانى(از دقیقه ۱۱۸ محمد پروین) و عماد نیک‌کار، سرمربى: محمد مایلى‌کهن

مرحله یک شانزدهم نهایی جام حذفی عصر جمعه 24 آذر پی‌گیری شد و تیم گهر دورود با پیروزی مقابل استقلال اهواز به مرحله یک هشتم نهایی راه یافت.
در این بازی که در ورزشگاه تختی اهواز برگزار شد، شاگردان محمد مایلی‌کهن در یک بازی سخت و نفس‌گیر مقابل تیم دسته اولی استقلال اهواز پیروز شدند.

این بازی در وقت عادی به تساوی 1-1 انجامید.

این اولین برد محمد مایلی‌کهن با تیم گهر در پنجمین بازی‌اش بود.

جالب این که گهر در آخرین بازی سال گذشته لیگ دسته اول کشور نیز با گلی که در آخرین لحظات بازی در اهواز به ثمر رساند راهی بازی پلی‌آف لیگ برتر شد.
گهر در مرحله یک هشتم نهایی روز 30 آذر به مصاف استقلال تهران برود. بازی دو تیم در ورزشگاه آزادی تهران خواهد بود!

 

 

صعود لرستان به مرحله نیمه‌نهایی لیگ برتر هاکی کشور
درخشش تیم لرستان در دور برگشت لیگ برتر هاکی کشور باعث صعود این تیم به مرحله نیمه‌نهایی شد.
هاکی‌بازان لرستانی در روز پایانی با نتیجه 3 بر 2 از سد گلستان گذشتند تا با کسب 22 امتیاز پس از تیم آذربایجان غربی که 26 امتیازی بود، بالاتر از همدان 20 امتیازی در رده دوم جدول قرار گیرند.
شاگردان سیدیدالله قیاسیان در دور برگشت که به میزبانی نقده برگزار شد به 4 پیروزی و یک تساوی دست یافتند.

در دیگر بازی حساس روز پایانی نیز تیم آذربایجان غربی در شرایطی که از قبل صعودش به مرحله نیمه‌نهایی مسجل شده بود، با ارائه یک بازی جوانمردانه که در سرنوشت صعود تیم لرستان نقش داشت، برابر همدان به برتری 7 بر 3 رسید.

 

 

پخش دوازدهمین برنامه نگاهی به ورزش استان از شبکه افلاک
جمعه 24 آذر دوازدهمین برنامه نگاهی به ورزش استان با آیتم‌های متنوع از شبکه استانی لرستان (افلاک) روی آنتن پخش می‌رود.

 
بخش‌های مختلف برنامه این هفته:
1- گزارشی از کلاس کارگاهی خبرنویسی و عکاسی ورزشی در استان
2- نگاهی به آخرین تغییرات ورزشگاه تختی دورود
3- گزارشی از مسابقات دو صحرانوردی دانش‌آموزان لرستان
4- گزارشی از پایگاه استعدادیابی کشتی نونهالان استان
5- یادی از استاد محمدرضا پورفرخ پیشکسوت ورزش و مدرس دانشگاه که در بخش ICU بیمارستان شهدای عشایر خرم‌آباد بستری است
6- نگاهی به تیترهای ورزشی مطبوعات لرستان (خبر ورزشی، طلوع ورزش، آفتاب لرستان، اقتصاد لرستان، سیمره، جام جم بروجرد، سفیر قلم، پیغام بروجرد)
7- عکس‌های ارسالی بینندگان(جدید و قدیمی) از طریق ایمیل
8- و در صورتی که زمان اجازه دهد، بخش «یادی از قهرمانان لرستانی» و «آموزش پیکرسنجی ورزشی» نیز نمایش داده خواهد شد.


ایمیل برنامه نگاهی به ورزش استان:  nbv@lorestan.irib.ir
ساعت پخش برنامه نگاهی به ورزش استان: جمعه ساعت 20
تکرار پخش برنامه: یک‌شنبه ساعت 14


عوامل برنامه:
تهیه کننده، گزارشگر و مجری برنامه: رضا جایدری
تصویربرداران: فرهاد عیسایی، فرشاد حسنوند، محسن مرادی‌نژاد، احمد آدینه و جابر امرایی
صدابرداران: امیرعباس امیری، صحبت سبزواری و سامان کرم‌پوریان
تدوین: حجت‌اله آزادمنش
بخش مطبوعات: سیداحمد موسوی و فرهاد داودوندی
اینجست: صفورا پاپی، طاهره کاویانی و نسیم عزیزی
هماهنگی سیما: مجتبی امیری، سکینه نامداریان و لیلا عزیزی
با تشکر از: مدیریت سیما، تولید، حراست، حمل و نقل و کلیه کسانی که ما را در ساخت این برنامه یاری می‌نمایند
تهیه شده در: گروه ورزش صدا و سیمای مرکز لرستان (افلاک)

 

 × توضیح: مسوولان مطبوعاتی که مایل هستند تیترهای ورزشی آنها در برنامه پخش شود، صفحات پی دی اف ورزشی را به ایمیل برنامه ارسال کنند.

 

 

اشترینان و الیگودرز قهرمان دو صحرانوردی دانش‌آموزان استان شدند
رئیس اداره تربیت‌بدنی آموزش و پرورش لرستان از قهرمانی تیم‌های اشترینان و الیگودرز در رقابت‌های دو صحرانوردی دانش‌آموزان استان خبر داد.
محمد محمدزاده بابیان این خبر افطود: این مسابقات با شرکت 115 ورزشکار از 10 شهر و منطقه استان زیر نظر ادرشیر کاظمی مسوول انجمن دوومیدانی آموزش و پرورش لرستان در جاده کمربندی خرم‌آباد برگزار شد.
وی در ادامه اظهار داشت: در مسابقات انفرادی مقطع راهنمایی که به مسافت 4 هزار متر برگزار شد، امیرمهدی صابونچی از بروجرد اول شد و فرهاد حیدری از چگنی و ایمان کلهری از اشترینان دوم و سوم شدند.
محمدزاده بیان نمود: در مجموع امتیازات تیمی مقطع راهنمایی، تیم‌های اشترینان، بروجرد و زز و ماهرو به ترتیب اول تا سوم شدند.
رئیس اداره تربیت‌بدنی آموزش و پرورش لرستان در ادامه گفت: در مسابقات انفرادی مقطع متوسطه نیز که به مسافت 5 هزار و 500 متر برگزار شد، علی جمشیدی از الیگودرز زودتر از سایرین از خط پایان عبور کرد و پس از وی، کیهان رحیمی از کوهدشت و اشکان مرادی از چگنی، دوم و سوم شدند.
وی افزود: در مجموع امتیازات تیمی مقطع متوسطه نیز الیگودرز در جایگان نخست قرار گرفت و کوهدشت و ززوماهرو نیز به ترتیب دوم و سوم شدند.

 

 

اخباز پنج‌شنبه 23 آذر 1391

رقابت نزدیک لرستان و همدان برای صعود به نیمه‌نهایی برتر هاکی کشور
رقابت‌های دور برگشت لیگ برتر هاکی سالنی باشگاه های کشور با تداوم پیروزی‌های هیات هاکی نقده و صدرنشینی این تیم ادامه دارد .
در ادامه دور برگشت هفتمین دوره مسابقات لیگ برتر هاکی سالنی باشگاه‌های کشور که به میزبانی نقده در حال برگزاری است روز پنج‌شنبه بازی‌های دور سوم و چهارم برگزار شد .
در این دیدارها که در سالن دو هزار نفری ولایت این شهرستان برگزار می‌شود صبح پنج‌شنبه تیم هاکی نقده 5 بر 2 شهرداری تبریز را شکست داد، شهربازی رنگین کمان همدان 3 بر یک هیات هاکی گلستان را مغلوب کرد و ماشین‌سازی لرستان نیز با نتیجه 4 بر2 بر هیات هاکی البرز پیروز شد .
همچنین در بازی‌های عصر، تیم هاکی نقده با کسب نتیجه تساوی 1 بر 1 در مقابل تیم ماشین‌سازی لرستان و با کسب 23 امتیاز در مجموع بازی‌های رفت و برگشت صعود خود را به دور بعدی مسابقات (مرحله نیمه نهائی) قطعی کرد و روز جمعه در آخرین بازی به مصاف تیم همدان خواهد رفت.
در دیگر بازی‌ها تیم شهر بازی رنگین کمان همدان با نتیجه 4 بر 1 در برابر تیم شهرداری تبریز به برتری دست یافت و تیم هیأت هاکی البرز نیز 1 بر صفر مقابل تیم هیئت هاکی گلستان شکست خورد.
روز جمعه 24 آذر در مسابقات لیگ برتر هاکی سه دیدار برگزار می‌شود و در پایان از بین تیم‌های ماشین‌سازی لرستان و شهربازی رنگین کمان همدان یک تیم به همراه تیم نقده به مرحله نیمه نهائی صعود خواهد کرد.
تیم لرستان در دورهای اول و دوم از دور برگشت موفق شد با نتیجه مشابه 3 بر 2 برابر تیم‌های شهرداری تبریز و رنگین‌کمان همدان صاحب پیروزی شود.
هم‌اکنون تیم هیات هاکی نقده با 23 امتیاز صدرنشین است و تیم‌های شهربازی رنگین کمان همدان با 20 و ماشین‌سازی لرستان با 19 و دوم و سوم هستند .
پس از پایان دور برگشت، تیم های اول و دوم به مرحله بعدی صعود می‌کنند.


اخبار یکشنبه 19 آذر 1391
ساعت ۱٢:٢۳ ‎ق.ظ روز جمعه ۱٧ آذر ۱۳٩۱  کلمات کلیدی:

نتایج هفته هشتم لیگ دسته سوم فوتبال کشور
شنبه 19 آذر 1391

استقلال دربند خمین 1 سرخ‌جامگان خرم‌آباد 2
اتحاد الشتر لرستان 0 نبرد شهرکرد 3 (اتحاد از ادامه رقابت‌ها انصراف داد)

 

 

4 لرستانی و یک بازیکن گهر در اردوی تیم ملی فوتبال دانشجویان
پنجمین مرحله اردوی آمادگی و انتخابی تیم ملی فوتبال دانشجویان ایران برای شرکت در رقابت‌های دانشجویان جهان 7 تیرماه برگزار می‌شود. 
ازسوی کمیته فنی تیم ملی فوتبال دانشجویان ایران نفرات ذیل به اردو دعوت شدند: محمد محمدی– عباس قاسمی– پژمان تیمورنژاد– رضا عطائی– سپهرحیدری– سعید قزلگچلی– محمد دالوند– علی آذری– ابراهیم شکوری– روح‌الله اسماعیلی– سیدعلی ذبیحی– سعید لطفی– پیروز قربانی– محمد نصرتی– حمید فتحی– حبیب علی‌زاده– محمد آتی‌ترک – پژمان جمشیدی– کاوه رحیمیان– عباس رهنمایان– رحیم رجب‌پور– محسن گیاهی- مصطفی اکرامی– حمیدرضا تاجیک– محسن یوسفی– جواد نکونام– علی لشگری– مهرداد کریمیان– مهرداد خادمی– سجاد بیگی– نیما حقی– کریم مطلبی– مهدی کریمیان– احمد جمشیدیان– بهمن طهماسبی– فرید عابدی– رسول خطیبی– سعید دقیقی– میثم فلاحت‌پیشه– حسین ساقی.
نفرات دعوت شده می‌بایست راس ساعت 8 صبح روزسه شنبه 7 تیرماه خود را به همراه کلیه مدارک درخواستی به مربیان مربوطه درمحل کمپ تیم‌های ملی فوتبال معرفی نمایند.
بیست و سومین دوره رقابت‌های دانشجویان جهان مرداد ماه سال جاری به میزبانی کشور ترکیه برگزار خواهد شد تیم ملی فوتبال دانشجویان ایران در گروه D  این رقابت‌ها با تیم‌های چک، انگلیس و مکزیک هم‌گروه می‌باشد.
حائز ذکراست تمرینات این تیم ازهفتم تا دهم تیرماه پی‌گیری می‌شود و در نهایت 30 نفر برتر انتخاب می‌شوند و این نفرات تا پایان تیرماه سال جاری در اردو باقی می‌مانند.
در لیست فوق نام محمد دالوند، حمید فتحی، مهرداد خادمی و سجاد بیگی از لرستان و فرید عابدی از تیم گهر دورود دیده می‌شود.

 

 

آغاز کلاس مربی‌گری شنا در خرم‌آباد
رئیس اداره تربیت‌بدنی آموزش و پرورش لرستان در آغاز دوره تخصصی مربیگری درجه 3 شنا در خرم‌آباد خبر داد.
محمد محمدزاده با بیان این خبر افزود: این کلاس با شرکت 30 نفر از دبیران مرد تربیت‌بدنی آموزش و پرورش لرستان به مدت یک هفته در استخر الغدیر خرم‌آباد برگزار می‌شود.
وی اظهار داشت: مدیریت کلاس بر عهده عبدالرضا نجفی مسوول انجمن شنای آموزش و پرورش لرستان و است و در پایانبه نفراتی که این دوره را با موفقیت سپری کنند، گواهی‌نامه مربیگری درجه 3 شنا از سوی فدراسیون اعطا خواهد شد.

 

 

مسابقات دو صحرانوردی دانش‌آموزان استان برگزار می‌شود
رئیس اداره تربیت‌بدنی آموزش و پرورش لرستان گفت: رقابت‌های دو صحرانوردی دانش‌آموزان استان با شرکت 115 دونده در 2 مقطع راهنمایی و متوسطه صبح روز دوشنبه 20 آذر برگزار می‌شود.
محمد محمدزاده اظهار داشت: این مسابقه که جنبه‌ی انتخابی تیم استان را دارد در جاده کمربندی خرم‌آباد به بروجرد برگزار می‌شود.

 

 

صدرنشینی آموزش و پرورش خرم‌آباد در لیگ برتر فوتسال امیدهای استان
کارشناس مسوول تربیت بدنی پسران آموزش و پرورش لرستان گفت: تیم فوتسال امید آموزش و پرورش خرم‌آباد تا پایان هفته دوم رقابت‌های فوتسال امیدهای استان با کسب 4 امتیاز در صدر جدول این مسابقات قرار دارد.
 سپهدار محمدی‌محتشم در ادامه اظهار داشت: تیم امید آموزش و پرورش خرم‌آباد در هفته دوم این رقابت‌ها در بروجرد با نتیجه 4 بر یک مقابل میزبانش تیم فوتسال امید بروجرد صاحب برتری شد و با توجه به تساوی یک بر یک مقابل کوهدشت در هفته اول این رقابت‌ها، در صدر جدول رده بندی این مسابقات قرار گرفت.
وی گفت: در دیگر دیدارهای هفته اول و دوم این مسابقات که با شرکت 4 تیم به صورت رفت و برگشت برگزار می‌شود، الشتر با یک گل از سد بروجرد گذشت و کوهدشت نیز با نتیجه 2 بر یک الشتر را مغلوب کرد.
محمدی افزود: در هفته سوم این رقابت‌ها، عصر جمعه 24 آذر، تیم آموزش و پرورش خرم‌آباد میزبان الشتر است و کوهدشت نیز با بروجرد مصاف خواهد داد.
نیما محمدی‌محتشم، پدرام کرمی‌پور، پویا احمدی، محمدرضا احمدپورشکری، فرید امیری، امیرحسین رشنو، محمد بیرانوند، آرش یوسفی، یاسین میردریکوند، آرمان خوشیار و نوید هادیان به مربیگری داود حسنوند و سرپرستی فرشاد نادری اعضای تیم دانش‌آموزی خرم‌آباد را در این مسابقات تشکیل می‌دهند.

 

 

کسب دو نشان لرستانی‌ها در مسابقات تکواندوی ناجا
مسوول تربیت‌بدنی نیروی انتظامی لرستان گفت: تکواندوکاهای فرماندهی انتظامی لرستان در مسابقات تکواندوی قهرمانی کشور ناجا به دو نشان نقره و برنز دست یافتند.
 سرهنگ جافر وفایی اظهار داشت: این مسابقات با شرکت 146 تکواندوکا در 8 وزن به میزبانی اراک برگزار شد که تیم لرستان در این مسابقت یک نشان نقره و یک برنز کسب کرد.
وی گفت: در وزن منهای 63 کیلوگرم این مسابقات، محمد خورشیدوند از لرستان پس از سالار صداقت از یگان ویژه ناجا و محمدامین فاطمی از ستاد ناجا در رده سوم ایستاد.
وفایی افزود: همچنین در فینال وزن منهای 78 کیلوگرم نیز حسن امیدپور از لرستان با قبول شکست برابر مهدی قربانی از مرکز آموزش محمد رسول‌الله بیرجند به نشان نقره بسنده کرد.

 

 

بازیکن سابق فوتبال لرستان درگذشت
ستاره سابق تیم فوتبال منتخب لرستان درگذشت.
 سعید گودرزی که در دهه‌های 40 و 50 عضو تیم‌های منتخب آموزشگاه‌ها و منتخب لرستان در رقابت‌های کشوری بود، جمعه 17 آذر 1391 در تهران درگذشت.
پیکر این فوتبالیست لرستانی شنبه در لواسان تهران به خاک سپرده شد.

مرحوم گودرزی بازنشسته سازمان صدا و سیما بود.

سیروس گودرزی برادر کوچک‌تر مرحوم سعید گودرزی نیز عضو تیم‌های منتخب لرستان در دهه 50 بود و به همراه تیم لرستان سال 1358 به جام آقاخان بنگلادش نیز اعزام شد.

جمعی از پیشکسوتان فوتبال خرم‌آباد در حرکتی قابل تقدیر، روز پنج‌شنبه 23 آذر هنگام برگزاری مسابقات فوتسال پیشکسوتان خرم‌آباد در سالن میراسماعیلی شرکت مخابرات واقع در شمشیرآباد گرد هم می‌آیند تا یاد این فوتبالیست فقید لرستانی را گرامی بدارند. عکس از صفحه 19 کتاب تاریخ فوتبال لرستان
تیم منتخب لرستان در رقابت‌های قهرمانی کشور (فروردین 1346 در کرمان)
ایستاده از راست: مرحوم غلام‌رضا کاروان(مربی تیم از بروجرد)، مرحوم ابراهیم صفوی(خرم‌آباد)، مرحوم اسماعیل بختی(خرم‌آباد)، احمد حبیبی(بروجرد)، عبدالمحمد بنایی(بروجرد)، احمد جمالی(بروجرد)، قاسم طبیبی(خرم‌آباد)، قدرات‌الله کاوه(خرم‌آباد) و مرحوم سعید گودرزی(خرم‌آباد)
نشسته از راست: اردشیر ارکانی(بروجرد)، حجت‌الله صارمی(بروجرد)، غلام محرابی(دورود)، دوانلو(دورود)، کاظم ساکی(خرم‌آباد) و محمدرضا دبیری(الیگودرز)

 

 

 

دزدی هویت در روز روشن!

خبرگزاری جمهوری اسلامی(ایرنا) با درج خبری مدعی شده است یعقوب (ساسان) بهرامی هاکی‌باز لرستانی تیم ملی کشورمان اهل استان کهکیلوییه و بویراحمد می‌باشد.

بهرامی که در مسابقات داخل سالن آسیا که در تایلند برگزار شد به عنوان بهترین بازیکن این مسابقات برگزیده شد، اهل خرم‌آباد بوده و هاکی را زیر نظر سید یدالله قیاسیان مربی پرافتخار این استان آغاز نموده است.

به دلیل مشکلات مالی هیات هاکی لرستان، وی مدت 2 سال است که برای تیم نفت و گاز گچساران در لیگ برتر به میدان می‌رود اما اهل کهکلیلویه و بویراحمد نیست!

لینک خبر

 http://news.parseek.com/Url/?id=7363080

 

 

نتایج هفته دوم والیبال لیگ استان
نورآباد 0 الشتر 3

ازنا 0 بروجرد 3
چگنی 0 خرم‌آباد 3
کوهدشت 3 زاغه 0

 اشترینان استراحت داشت

 

 

لیگ دسته دوم فوتبال کشور

پنج‌شنبه 16 آذر 1391

نفت محمودآباد 1 دارتاک خرم‌آباد 1


اخبار و مطالب سه‌شنبه 14 آذر 91
ساعت ۳:٠٧ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ۱٤ آذر ۱۳٩۱  کلمات کلیدی:

 


 

یازدهمین برنامه نگاهی به ورزش استان جمعه پخش می‌شود
جمعه شب 17 آذرماه ۱۳۹۱ یازدهمین برنامه نگاهی به ورزش استان حدود ساعت 23:20  شب روی آنتن شبکه افلاک می‌رود.
در این برنامه گزارشی از مسابقات برگزار شده در استان و همچنین پخش عکس‌های ارسالی بینندگان، آیتم‌های برنامه را تشکیل می‌دهند.
علاقه‌مندان کشتی، سوارکاری و فوتبال می‌توانند گزارش‌هایی از این رشته‌ها همراه با پخش تیترهای ورزشی مطبوعات استان ملاحظه نمایند.
عکس‌های قدیمی ورزش لرستان و یا عکس‌های مسابقات خود را به این ایمیل ارسال کنید تا با نام شما در برنامه پخش شوند:    NBV@LORESTAN.IRIB.IR
تکرار پخش: یک‌شنبه 19 آذر  ساعت 14
مسوولان محترم نشریات استان می توانند جهت انعکاس تیترهای ورزشی مطبوعات، فایل PDF  صفحات ورزشی را به آدرس فوق‌الذکر ایمیل نمایند.

 

 

اولین امتیاز گهر پس از 4 شکست
سایپا البرز 2  گهر دورود 2 
گل‌ها: سجاد شهباززاده (4 و 53) برای سایپا- محمد پروین (45  پنالتی) و فرید عابدی (94) برای گهر 
داور: جمشید محمدی، کمک‌ها: سجاد طوری، حسن ظهیری
اخطار: امین ترکاشوند، محمود شفیعی 70 و فرید عابدی 93 (گهر)- جونیور تورتا 36، حامد ظهیر 59 و کاوه رضایی 63(سایپا)
اخراج: وحید مهدی‌خانی (سایپا 41)
سایپا البرز(نارنجی): وحید مهدی‌خانی(لطف‌الله‌نژاد 41)- حامد شیری- مجید ایوبی- مجید غلام‌نژاد- ابراهیم شکوری- جونیور تورتا (44  حمید لطف‌الله‌نژاد)- ابراهیم صادقی- سجاد شهباززاده- کاوه رضایی- اسحاق سبحانی- سعید دقیقی، سرمربی: مجتبی تقوی
گهر دورود(سفید): شهرام مهربان- آرمان قاسمی- ساشا کلونیا- تقی نایبی- محمود شفیعی- محمدرضا خرسندنیا - رضا کاردوست- محمد پروین- امین ترکاشوند- صابر محمدی- مجید خدابنده‌لو، سرمربی: محمد مایلی‌کهن
در این بازی که از ساعت 15 عصر روز دوشنبه در ورزشگاه انقلاب اسلامی کرج برگزار شد، گل زود هنگام سجاد شهباززاده که در دقیقه 3 بازی به ثمر رسید تا حدود زیادی خیال سایپا برای پیروزی در این دیدار را راحت کرد.
اما با اخراج وحید مهدی‌خانی دروازه‌بان تیم سایپا فشار حملات تیم قعر جدولی گهرافزایش یافت و محمد پروین موفق شد در دقیقه 45 بازی را به تساوی بکشاند.
در ادامه، بار دیگر سجاد شهباززاده در دقیقه 53 با درخشش خود سایپا را پیش انداخت اما باز هم این پایان کار نبود و حملات تیم گهر ادامه داشت تا اینکه فرید عابدی در دقیقه 94 بازی را به تساوی کشاند و بعد از چند دیدار، گهر موفق شد یک امتیاز به دست آورد.
شرح گل‌ها:
 دقیقه 4: هنوز دو تیم به درستی در زمین جا نیفتاده بودند که سجاد شهباززاده در محوطه جریمه گهر صاحب موقعیت شد و گل اول بازی را وارد دروازه شهرام مهربان کرد.
دقیقه 45: خطای دروازه‌بان سایپا تیم گهر را صاحب یک ضربه پنالتی کرد تا محمد پروین از روی نقطه پنالتی بازی را به تساوی بکشاند. روی این خطا دروازه‌بان سایپا هم از بازی اخراج شد.در دقیقه 53روی خلاقیت فردی سجاد  سجاد شهباززاده سایپا برخلاف جریان بازی به گل دست یافت و گهر در واپسین لحظات بازی روی ضربه دیدنی فرید عابدی بازی را به تساوی کشاند تا این تیم پس از 5 هفته یک امتیاز این بازی را کسب کند.
اتفاق ویژه:
به دلیل مصدومیت رحمان احمدی سایپا بالاجبار از وحید مهدی‌خانی در دروازه خود استفاده کرده بود. مهدی‌خانی هم در دقیقه 41 با انجام خطای پنالتی اخراج شد تا نارنجی‌پوشان با انجام یک تعویض اجباری دروازه‌بان سوم خودشان را جایگزین او کنند. به این ترتیب لطف‌الله‌نژاد برای اولین بار فرصت حضور در لیگ برتر را پیدا کرد.

 

جدول رده‌بندی لیگ برتر تا پایان دور رفت (فصل 92-91)

 

تیم

بازی

برد

مساوی

باخت

زده

خورده

امتیاز

1

سپاهان اصفهان

17

9

4

4

28

18

31

2

استقلال تهران

17

9

4

4

18

11

31

3

فولاد خوزستان

17

8

5

4

29

19

29

4

ملوان انزلی

17

8

5

4

20

17

29

5

راه‌آهن تهران

17

8

5

4

17

14

29

6

تراکتورسازی تبریز

17

7

7

3

27

17

28

7

سایپا کرج

17

7

5

5

18

14

26

8

فجرسپاسی شیراز

17

6

6

5

21

13

24

9

مس کرمان

17

6

6

5

12

11

24

10

نفت تهران

17

5

7

5

20

18

22

11

داماش گیلان

17

5

7

5

17

22

22

12

پرسپولیس تهران

17

5

6

6

20

17

21

13

صبا قم

17

5

6

6

17

16

21

14

پیکان تهران

17

5

5

7

16

32

20

15

آلومینیوم هرمزگان

17

3

8

6

12

15

17

16

ذوب‌آهن اصفهان

17

3

4

10

16

27

13

17

صنعت‌نفت آبادان

17

1

8

8

16

28

11

18

گهر دورود

17

1

6

10

11

26

9

 


اخبار و مطالب شنبه 11 آذر 1391
ساعت ۱۱:۳۱ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ٧ آذر ۱۳٩۱  کلمات کلیدی:

 هفته هفتم لیگ دسته سوم فوتبال کشور
شنبه 11 آذر 1391
سرخ‌جامگان (پرسپولیس) خرم‌آباد 1 اتحاد الشتر لرستان 0

 گل: فرزاد بهاری (55) از روی نقطه پنالتی

 صفاهان اصفهان 2 نبرد شهرکرد 3
امید حسن‌آباد 0 ذوب‌آهن‌نوین اصفهان 0

 

 

نتایج هفته اول لیگ والیبال لرستان
 الشتر  3  اشترینان 0                       کوهدشت 3 چگنی 0
 خرم‌آباد 3  زاغه 1                            بروجرد 3 نورآباد 0
زاغه استراحت داشت
برنامه هفته دوم
پنج‌شنبه  16 آذر 91 (نام میزبان اول آمده است)
ازنا - بروجرد                                     نورآباد - الشتر
چگنی- خرم آباد                                کوهدشت - زاغه
اشترینان استراحت دارد

 

 

74 مدرسه تخصصی ورزش در لرستان راه‌اندازی می‌شود
رئیس اداره تربیت بدنی اداره کل آموزش و پرورش لرستان از راه‌اندازی 74 مدرسه تخصصی تربیت بدنی در استان طی نیم‌سال دوم سال تحصیلی جاری خبر داد.
محمد محمدزاده با بیان این خبر افزود: این مدارس در مقاطع تحصیلی ابتدایی تا متوسطه و در رشته های مختلف ورزشی برای پسران و دختران در نظر گرفته شده اند.
وی با بیان این که کلیه هزینه های مربوط به این مدارس توسط وزارت آموزش و پرورش تأمین شده است اظهار داشت: بودجه مربوط به وسائل و تجهیزات این مدارس از قبل توسط وزارت به حساب سرانه این مدارس واریز می‌شود.
محمدزاده در ادامه بیان نمود: این مدارس که دارای کد شناسایی اختصاصی ورزشی هستند در قالب کلاس‌هایی با سقف 35 دانش‌آموز در دل مدارس آموزشی برپا می‌شوند و برای آنها یک مدیر اجرایی و یک مربی ورزشی تخصصی در نظر گرفته شده است.

 

 

جایگاه گهر در قعر جدول مستحکم شد

کاندیدهای سقوط همه امتیاز جمع کردند بجز گهر

عیار طلای لرستان از مس کرمان کم‌تر بود!

هفته شانزدهم لیگ برتر باشگاه‌های ایران- جام خلیج‌فارس
گهر دورود 0 صنعت مس کرمان 1
گل: رضا عنایتی در دقیقه 78
داور: سعید مظفری‌زاده، کمک‌ها: علی میرزابیگی، حمیدرضا کنعانی
اخطار: هاملت میختاریان و شهرام مهربان از گهر و کیوان امرایی از مس
چهارشنبه هشتم آذرماه 1391- ساعت شروع 15:15
ورزشگاه تختی تهران، تماشاگر: 300 نفر
گهر دورود(قرمز): شهرام مهربان- آرمان قاسمی- ساشا کلونیا- تقی نایبی- محمود شفیعی- محمدرضا خرسندنیا(60  هاملات میخیتاریان)- رضا کاردوست- محمد پروین- امین ترکاشوند (80  امید خراجی)- صابر محمدی- مجید باجلان (84  مجید خدابنده‌لو)، سرمربی: محمد مایلی‌کهن
مس کرمان(سفید): میلان یتایوویچ- شجاع خلیل‌زاده- استفان باتیس- مسعود نظرزاده- پویا سیف‌پناهی- فرزاد حسین‌خانی- مهرداد کریمیان- شهرام گودرزی (90  آرش روشنی‌پور)- کیوان امرایی- رضا عنایتی- مصطفی شجاعی، سرمربی: ابراهیم قاسم‌پور
شرح بازی- سایت گل: تیم گهر دورود که از زمان ورود مایلی‌کهن هنوز موفق به کسب امتیاز نشده است برای موفقیت در مقابل مس کرمان با همراهی حدود 200 هوادار خود پا به ورزشگاه تختی گذاشته بود.
در مقابل مس کرمان بعد از 5 بازی بدون شکست در هفته‌های اخیر برای ادامه روند خوبش به مصاف تیم قعرنشین جدول آمد. این بازی برای هر دو تیم که سعی می‌کنند خود را از جمع قعرنشینان خارج کنند اهمیت زیادی داشت. مس با ترکیبی نسبتا دفاعی بازی را آغاز کرد و در طول نیمه اول به ندرت توانست دروازه حریف خودش را با خطر روبه‌رو کند.
در مقابل گهر با تکیه بر تشویق تماشاگران خود حملاتی را با تلاش محمد پروین، ترکاشوند و مجید باجلان بر روی دروازه مس طرح‌ریزی کرد که در گام آخر به ثمر ننشست.
نیمه دوم هم با برتری نسبی گهر آغاز شد اما بعد از این که حملات نصفه و نیمه این تیم در 20 دقیقه ابتدایی این نیمه ثمر نداد کرمانی‌ها کم کم بر بازی سوار شدند و حملاتی را تدارک دیدند که بالاخره در دقیقه 78 با شوت عنایتی از راه دور به گل تبدیل شد.
در دقیقه 87 مس باز هم بر حریفش برتری داشت و با خطای دروازه‌بان گهر روی شهرام گودرزی صاحب یک ضربه پنالتی شد اما این ضربه را خود مهربان دفع کرد تا فاصله دو تیم بیش‌تر نشود.
گهر می‌توانست در آخرین دقیقه با شوت سرکش میختاریان از پشت محوطه جریمه به گل تساوی برسد که این شوت با بدشانسی به تیر افقی دروازه برخورد کرد.

 

 

تیم

بازی

برد

مساوی

باخت

زده

خورده

امتیاز

1

استقلال

16

9

4

3

18

10

31

2

سپاهان

16

9

3

4

27

17

30

3

فولاد

16

7

5

4

26

18

26

4

ملوان

16

7

5

4

17

15

26

5

راه‌آهن

16

7

5

4

16

14

26

6

تراکتورسازی

16

6

7

3

26

17

25

7

سایپا

16

7

4

5

16

12

25

8

فجر سپاسی

16

6

6

4

21

12

24

9

مس کرمان

16

6

5

5

12

11

23

10

نفت تهران

16

5

7

4

19

15

22

11

پرسپولیس

16

5

6

5

20

16

21

12

صبای قم

16

5

5

6

17

16

20

13

داماش گیلان

16

4

7

5

16

22

19

14

پیکان

16

5

4

7

16

32

19

15

آلومینیوم

16

3

7

6

11

14

16

16

ذوب‌آهن

16

3

4

9

14

24

13

17

نفت ‌آبادان

16

1

7

8

16

28

10

18

گهر دورود

16

1

5

10

9

24

8

 

 

برنامه هفته هفتم لیگ دسته سوم فوتبال کشور
شنبه 11 آذر 1391
سرخ‌جامگان خرم‌آباد – اتحاد الشتر لرستان - ساعت 14:15 – تختی خرم آباد
صفاهان اصفهان – نبرد شهرکرد - ساعت 14:15 – تختی اصفهان
امید حسن‌آباد – ذوب‌آهن‌نوین اصفهان - ساعت 14:15 – شهرداری حسن‌آباد
استقلال دربند خمین- هما قم

 

 

داتیس  به دسته سوم سقوط کرد!
نتایج هفته یازدهم لیگ دسته دوم فوتبال کشور
چهارشنبه 8 آذر 1391
دارتاک خرم‌آباد 1 نفت و گاز گچساران 5
سایپامهر کرج 3 داتیس خرم‌آباد 0 (داتیس حاضر به بازی نشد)
به دلیل عدم حضور در بازی، تیم داتیس از جدول لیگ دسته دوم فوتبال کشور حذف و به لیگ دسته سوم کشور در فصل آینده سقوط کرد.

 

 

دهمین برنامه نگاهی به ورزش استان جمعه پخش می‌شود
جمعه شب 10 آذرماه 1391 دهمین برنامه نگاهی به ورزش استان حدود ساعت ۲۲  شب روی آنتن شبکه افلاک می‌رود.
در این برنامه گزارشی از مسابقات برگزار شده در استان و همچنین پخش عکس‌های ارسالی بینندگان، آیتم‌های برنامه را تشکیل می‌دهند.
عکس‌های قدیمی ورزش لرستان و یا عکس‌های مسابقات خود را به این ایمیل ارسال کنید تا با نام شما در برنامه پخش شوند:    NBV@LORESTAN.IRIB.IR

 

 

جدول رده‌بندی گروه الف فوتبال دسته دوم باشگاه‌های کشور

 

تیم

بازی

برد

تساوی

باخت

خورده

زده

امتیاز

1

نفت و گاز گچساران

11

7

4

0

5

18

25

2

میناب‌طیورهرمزگان

11

6

4

1

10

16

22

3

فولادنوین اهواز

11

6

3

2

8

18

21

4

صنعت ساری

11

5

3

3

13

16

18

5

شهرداری اردبیل

11

4

5

2

6

15

17

6

گاز فجر جم بوشهر

11

4

4

3

10

10

16

7

گیتی‌پسند اصفهان

11

3

6

2

11

21

15

8

نفت امیدیه

11

4

3

4

14

16

15

9

شهرداری لنگرود

11

3

4

4

10

7

13

10

مقاومت تهران

11

3

3

5

13

14

12

11

کاسپین قزوین

11

2

5

4

11

15

11

12

چوکا تالش

11

1

4

6

18

9

7

13

دارتاک خرم‌آباد

11

2

1

8

26

4

7

14

دریا محمودآباد

11

1

3

7

27

8

6

 

 

جدول رده‌بندی گروه ب فوتبال دسته دوم باشگاه‌های کشور

رتبه

تیم

بازی

برد

تساوی

باخت

خورده

زده

امتیاز

1

سیاه‌جامگان خراسان

11

8

2

1

4

12

26

2

مس سونگون ورزقان

11

7

2

2

10

16

23

3

البدر بندر گنگ

11

7

2

2

10

18

23

4

سپیدرود رشت

11

7

1

3

11

27

22

5

سایپامهر کرج

11

5

2

4

8

16

17

6

پرسپولیس گناوه

11

4

3

4

15

14

15

7

سیف‌آباد کازرون

10

4

2

4

16

12

14

8

نفت‌نوین آبادان

10

3

4

3

6

8

13

9

استیل‌آذین تهران

11

3

3

5

9

7

12

10

شهرداری دزفول

11

3

1

7

21

12

11

11

داتیس خرم‌آباد

11

3

1

7

18

10

10

12

استقلال ساری

10

2

2

6

12

3

8

13

شموشک نوشهر

11

2

2

7

18

8

8

14

پرسپولیس ورامین

11

1

4

6

20

10

7


اخبار و مطالب پنج‌شنبه 2 آذر 1391
ساعت ۱:۱٢ ‎ق.ظ روز جمعه ۳ آذر ۱۳٩۱  کلمات کلیدی:

بازی معوقه از هفته یازدهم لیگ برتر فوتبال ایران
باز هم دقایقی پایانی بلای جان گهر شد
فولاد مبارکه سپاهان اصفهان 2 گهر دورود لرستان 1
گل‌ها: امین ترکاشوند (34) برای گهر و فرشید طالبی (38) و محمدرضا خلعتبری (88) برای سپاهان
اخطار: محمدحسین مرادمند(26)، فرشید طالبی(46)، بولکو (73) و حسن جعفری(90) از سپاهان و محمود شفیعی(59) و رضا کاردوست(79) از گهر
اخراج: آرمان قاسمی (86) از گهر- محمدحسین مرادمند (93) از سپاهان
داوران: رحیم مهرپیشه– رسول فروغی– رضا عبدوس– موعود بنیادی‌فر– ناظر: مسعود عنایت
پنج‌شنبه دوم آذر 1391، ورزشگاه: فولادشهر اصفهان
ساعت شروع: 15:15،  تماشاگر: حدود 1500 نفر
سپاهان اصفهان(زرد): محمدباقر صادقی- مهدی جعفرپور (46 حسن جعفری)- محمدحسین مرادمند- فرشید طالبی- حسن اشجاری (77 حسین پاپی)- امید ابراهیمی- اروین بولکو- محمدرضا خلعتبری- محرم نویدکیا- جواهیر سوکای- رادومیر جالوویچ (46 محمد غلامی) سرمربی: زلاتکو کرانچار
گهر دورود(قرمز): شهرام مهربان- ساشا کلونیا- محمدرضا خرسندنیا- محمد پروین- تقی نایبی- امین ترکاشوند (68 مجتبی زارعی)- آرمان قاسمی- صابر محمدی- محمود شفیعی- رضا کاردوست- مجید باجلان (77 فرید عابدی) سرمربی: محمد مایلی‌کهن


شرح بازی: نیمه اول سرمربی سپاهان با یک تغییر در خط دفاعی به میدان آمد و به جای علی احمدی که در این بازی محروم بود در قلب خط دفاعی تیمش از وجود محمدحسین مرادمند بازیکن جویای نام تیم امید سپاهان بهره جست.
زردپوشان حملات پردامنه خود را از دو جناح بر روی دروازه گهر تدارک دیدند اما محمد مایلی‌کهن سرمربی کهنه کار گهر به خوبی تیم کرانچار را آنالیز کرده بود. قرمزپوشان گهر با تجمع در نیمه زمین خود منافذ ورودی را بر روی بازیکنان سپاهان به خوبی بسته نگه داشتند و روی ضدحملات هم حساب ویژه‌ای داشتند که بر همین اساس به گل اول بازی هم رسیدند. سانتر ارسالی روی دروازه سپاهان را محمد پروین با سر به بیرون پاس داد تا امین ترکاشوند با ضربه‌ای روپا و دقیق دروازه محمدباقر صادقی را باز کند.
بعد از گل، سپاهانی‌ها که متوجه شده بودند تیم گهر به هیچ عنوان حریف دست و پا بسته‌ای نیست دست به حملات پرتعدادی زدند و سه دقیقه بعد از گل میهمان محمدرضا خلعتبری با سانتری زیبا بر روی نقطه پنالتی تیم گهر فرشید طالبی را صاحب موقعیت گل کرد تا ضربه سر او وارد دروازه شهرام مهربان را باز کند.
نیمه دوم با شروع نیمه دوم کرانچار با دو تعویض و آوردن حسن جعفری و محمد غلامی سعی داشت قدرت تهاجمی تیمش را بیشتر کند. شاگردان مایلی‌کهن مانند نیمه اول با دفاع چندلایه به هر طریق ممکن از یورش های زردپوشان جلوگیری می‌کردند. زردپوشان برای شکستن قفل دروازه تیم گهر در بعضی مواقع با چهار مهاجم به دروازه شهرام مهربان می‌تاختند اما گهری‌ها با چنگ و دندان از دروازه خود محافظت می‌کردند.
فشار بی امان شاگردان کرانچار آن قدر شدت یافت که آرمان قاسمی در دقیقه 86 مسابقه برای مهار بازیکن سپاهان مجبور به خطا شد و توسط مهرپیشه از مسابقه اخراج شد. بعد از اخراج آرمان قاسمی سانتر حسین پاپی سبب شد تا محمدرضا خلعتبری با ضربه سر توپ را وارد دروازه تیم گهر کند و فرشته نجات کرانچار و سپاهان لقب بگیرد.
دقایق کلیدی:

 ۷: محمدرضا خلعتبری با دریبل مدافع گهر و شوتی سرضرب بخت خود را آزمایش کرد که مهربان توپ را دفع کرد.
 ۱۳: شوت سرکش محمد پروین از روی تیر افقی به شکل خطرناکی به بیرون رفت.
 ۱۵: امید ابراهیمی از پشت محوطه جریمه با شوتی سهمگین دروازه بان گهر را به زحمت انداخت.
 54: ضربه سر تقی نائینی به شکل خیلی خطرناکی از کنار تیر عمودی دروازه سپاهان به بیرون رفت.
 65: امید ابراهیمی با چند قدم پیشروی در محوطه جریمه گهر شوتی را روانه دروازه مهربان کرد که به اوت رفت.


اتفاق ویژه:
*وقتی جالوویچ در دقیقه 40 موقعیت عالی را برای گلزنی از دست داد، خلعتبری از فرط عصبانیت با لگدهای متوالی تیر دروازه و تابلوی تبلیغاتی را هدف قرار داد! جالب این‌که همزمان تماشاگران سپاهان هم به تشویق محمد غلامی پرداختند.
* پیش از آغاز مسابقه هواداران تیم گهر، سپاهان و بازیکنانش را به شدت تشویق کردند و حتی از محرم نوید‌کیا خواستند بازیکنان این تیم را به نزد آنها ببرد. هواداران سپاهان وقتی چنین رفتاری دیدند تیم گهر را مورد تشویق قرار دادند.
*در صحنه‌ای که تماشاگران گهر اعتقاد داشتند باید یک پنالتی به سود آنها اعلام شود، اعتراض خودشان را با یک شعار مودبانه به رحیم مهرپیشه داور مسابقه نشان دادند: «داور بی‌تجربه نمی‌خوایم نمی‌خوایم!»
*محمدحسین مرادمند بازیکن تیم امید سپاهان که برای اولین بار در لیگ برتر به میدان رفته بود در نیمه اول کارت زرد گرفت و در دقیقه 90 با کارت زرد دوم از بازی اخراج شد تا تجربه منحصربه‌فردی از اولین حضور خودش داشته باشد.

 

تیم

بازی

برد

مساوی

باخت

زده

خورده

امتیاز

1

استقلال

15

9

4

2

16

7

31

2

سپاهان

15

8

3

4

24

17

27

3

ملوان

15

7

4

4

15

13

25

4

تراکتورسازی

15

6

6

3

25

16

24

5

سایپا

15

7

3

5

16

12

24

6

فجرسپاسی

15

6

5

4

21

12

23

7

فولاد

15

6

5

4

23

16

23

8

راه آهن

15

6

5

4

15

14

23

9

نفت تهران

15

5

6

4

19

15

21

10

پرسپولیس

15

5

5

5

18

14

20

11

صبای قم

15

5

5

5

17

15

20

12

مس

15

5

5

5

11

11

20

13

داماش گیلان

15

4

7

4

16

19

19

14

پیکان

15

5

3

7

16

32

18

15

آلومینیوم

15

3

6

6

10

13

15

16

ذوب آهن

15

3

3

9

13

23

12

17

نفت آبادان

15

1

6

8

15

27

9

18

گهر دورود

15

1

5

9

9

23

8