عکس‌ها و اخبار ورزش لرستان

این وبلاگ در سال 1383 با هدف حمایت از ورزش و ورزشکاران لرستان ایجاد شده است

اخبار و مطالب شنبه یکم مهر 1391
ساعت ۱٢:٤٢ ‎ق.ظ روز شنبه ۱ مهر ۱۳٩۱  کلمات کلیدی:

نتایج هفته هشتم لیگ برتر فوتبال لرستان
گهرنوین دورود 2 شهرداری سپیدشت 1
فجرشهید لطوند پل‌دختر 0  شهرداری بروجرد 1
بهزیستی خرم‌آباد 3 کوثر الشتر 4
سیمان دورود 3 شاهین دارایی 0 (حاضر نشد)

 

 

معاون سیاسی استاندار لرستان:
ورزشگاه دورود باید ظرف 45 روزه آینده برای برگزاری بازی های خانگی تیم فوتبال گهر آماده‌شود
خبرگزاری ایرنا:  معاون سیاسی ،امنیتی استانداری لرستان گفت: ورزشگاه تختی شهر دورود باید تا 45 روز آینده برای برگزاری دیدارهای خانگی تیم گهر در رقابت های لیگ برتر براساس تعهدات شهرداری آماده شود.
ˈحسن شریعت نژادˈ در جلسه بررسی مسایل تیم فوتبال گهر شهرداری دورود، افزود: این تیم متعلق به شهرستان دورود است و برای ممانعت از خروج تیم ، شهرداری مالکیت تیم را پذیرفته و تعهداتی را در زمینه آماده سازی ورزشگاه و تامین منابع مالی باشگاه برعهده گرفته که باید تمام آنها را اجرایی کند.
وی اظهار داشت: صعود تیم گهر به لیگ برتر موجب شادمانی مردم استان و افتخاری برای لرستان شده و شهرداری که خود را مالک تیم و صاحب افتخارات آن می داند باید به تعهداتی که داده به طور کامل عمل کند.
معاون سیاسی، امنیتی استانداری لرستان گفت: موضوع واگذاری تیم گهر به شهرداری دورود نیز براساس تمایل خود مجموعه و مکاتباتی است که اسناد آن نیز موجود است.
شریعت نژاد افزود: در زمینه آماده سازی و بهسازی ورزشگاه دورود و استاندارد سازی آن برای برگزاری مسابقات لیگ برتر، استانداری لرستان از هیچ همکاری و حمایتی کوتاهی نکرده و اکنون باید شهرداری به عنوان متولی تیم و مسئول عمران شهری، باید به تمامی تعهدات خود در زمینه ورزشگاه و تیم عمل کند.
وی در مورد تکمیل ورزشگاه تختی خرم آباد نیز اظهار داشت: ورزشگاه تختی براساس تلاش استانداری لرستان و تامین اعتبار موردنیاز ، همزمان با ورزشگاه دورود ، بهسازی و آماده سازی می وشد.
معاون سیاسی، امنیتی استانداری لرستان افزود: به پیمانکار طرح ورزشگاه تختی خرم آباد نیز اعلام شده که باید این ورزشگاه تا یک ماه آینده به صورت کامل اجرا و تکمیل شود.
وی اظهار داشت: دراین زمینه مالک تیم گهر دورود که همان شهرداری است باید با تلاش و کوشش مستمر، علاوه بر آماده سازی ورزشگاه و رفع مشکلات تیم، زمینه حضور هرچه زودتر تیم در شهرستان و برگزاری بازی ها در ورزشگاه دورود را فراهم کند.
وی تصریح کرد: متاسفانه برغم حمایت های مالی و همه جانبه استانداری لرستان، روند اجرای طرح ورزشگاه دورود پیشرفت مناسبی ندارد که دراین زمینه شهرداری باید به صورت شبانه روزی موضوع را پیگیری کند.
شریعت نژاد ضمن تاکید بر بهره برداری هرچه سریعتر از ورزشگاه دورود، گفت: براساس تعهدات مکتوب، شهرداری دورود مسئول مستقیم و کامل تیم گهر می باشد و باید تمامی هزینه را تامین و تیم را به خوبی برای حضور در رقابت ها مدیریت کند.
وی افزود: دراین زمینه استانداری لرستان نیز همچون گذشته خود را حامی جدی تیم و شهرداری می داند و برای موفقیت تیم گهر و خوشحالی مردم این منطقه، از هیچ کمکی دریغ نمی کند.
وی اظهار داشت: استانداری لرستان به عنوان متولی آماده سازی ورزشگاه تختی خرم آباد، این ورزشگاه را حداکثر ظرف یک ماه آینده به صورت مناسب و مجهز، تحویل خواهد داد.
شریعت نژاد افزود: در ورزشگاه تختی خرم آباد استانداری لرستان خرید و نصب صندلی های موردنیاز ورزشگاه، تامین نور زمین چمن، تابلو ورزشگاه، فنس و دیوار کشی و آماده سازی چمن را برعهده گرفته که کار با شتاب مناسبی درحال انجام است.
جلسه بررسی وضعیت تیم گهر دورود که با حضور مدیرعامل و سرپرست باشگاه، مدیرکل ورزش و جوانان، روسای هیات فوتبال استان و شهرستان برگزار شد، بیش از 4 ساعت به طول کشید.

 

 

باشگاه گهر دورود از رفع مشکلات مالی این تیم خبر داد
خبرگزاری ایرنا: مدیرعامل باشگاه گهر شهرداری دورود گفت: با توجه به اقدامات و برنامه ریزی های انجام شده، مشکلات مالی این تیم به زودی رفع خواهد شد.
ˈبهرنگ دالوندˈ در جلسه بررسی مشکلات تیم گهر در استانداری لرستان، افزود: به دلیل افزایش هزینه های تجهیز و بهسازی ورزشگاه دورود ، تیم با مشکلاتی مواجه شده که با رایزنی ها و اقدامات انجام شده به زودی علاوه بر آماده سازی ورزشگاه، مشکلات مالی تیم هم برطرف می شود.
وی اظهار داشت: به طور طبیعی مدیریت و هدایت تیم به صورت همزمان با آماده سازی ورزشگاه مشکلاتی را ایجاد خواهد کرد و موجب کندی روند کار می شود که با برنامه ریزی های انجام شده، شرایط مناسبی برای مدیریت تیم و اجرای طرح های بهسازی ورزشگاه ایجاد شده است.
وی در خصوص پیشرفت فیزیکی طرح بهسازی ورزشگاه دورود نیز گفت: عملیات خاکبرداری با حجم بسیار بالا و زیرسازی بنای کار به پایان رسیده و تاکنون بالغ بر 10 میلیارد ریال برای ساخت و تجهیز مجموعه هزینه شده است.
وی گفت: درهمین ارتباط کار ساخت 84 ستون پایه های سکوی ورزشگاه نیز تمام شده و این ستون ها دراین هفته به طور کامل نصب می شوند.
شهردار دورود اظهار داشت: حداکثر تا 45 روزه آینده ستون ها، سقف ، دیوارها، سرویس های بهداشتی ، مجموعه ورودی، گیت های کنترل و دیگر بخش های ورزشگاه آماده بهره برداری می شود.
وی درخصوص رفع مشکلات مالی تیم و تعهدات بازیکنان نیز گفت: شهرداری دورود به عنوان مالک تیم دراین زمینه همه تلاش خود را بکار بسته و به زودی شرایط ایده آلی در تیم گهر حاکم می شود.

 

 

تیم فوتبال گهر به لحاظ فنی و تکنیکی در شرایط ایده آلی بسر می برد
ایرنا: سرپرست تیم فوتبال گهر شهرداری دورود گفت: تیم فوتبال گهر و مجموعه بازیکنان این تیم به لحاظ فنی و تاکتیکی در بهترین شرایط ممکن قرار دارند و تیم حضور موفقی را تاکنون در رقابت های لیگ داشته است.
ˈمحمد یاراحمدیˈ روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به مشکلاتی زیادی که اکنون تیم گهر با آن مواجه است که نداشتن زمین اختصاصی برای برگزاری دیدارهای خانگی مهم ترین آنهاست، نتایج بدست آمده از دیدارها گواه همین مسئله است.
وی با اشاره به برگزاری مرتب و مستمر تمرینات فنی تیم، اظهار داشت: جدایی پنج بازیکن از تیم گهر بیش از 15 میلیارد ریال هزینه را به ما تحمیل کرده و برهمین اساس باید با تامین منابع مالی، زمینه حضور بازیکنان مناسب برای جایگزینی آنها را فراهم کنیم.
وی تصریح کرد: همچنین جدا شدن سرمربی تیم گهر یکی از مشکلات عمده ای است که مانع از یارگیری تیم درشرایط کنونی شده است.
یاراحمدی افزود: در بازی تیم گهر با تراکتور سازی، بازیکنان بسیار عالی بازی کردند و با حفظ روحیه خود برغم مشکلاتی که دارند، بازی های خوبی را به نمایش گذاشته اند.
به گفته وی، رفع مشکلات تیم به ویژه مسایل مالی و زمین باشگاه، موجب تحولی اساسی و موفقیت چشمگیر تیم دراین رقابت ها خواهد شد.
سرپرست تیم گهر شهرداری دورود اظهار داشت: در صورت فراهم شدن زمینه بازی تیم در استان لرستان، همگان شاهد موفقیت های بیشتر و بهتری از تیم گهر خواهند بود.

 

 

 

 هفته نهم دوازدهمین دوره لیگ برتر فوتبال ایران

گهر در تبریز گل‌باران شد
 تراکتورسازی تبریز 5 گهر دورود 0
 گل‌ها: قاسم دهنوی (16)، فلاویو لوپز (26)، فرزاد حاتمی (45)، سیدمهدی سیدصالحی (65) و آنسلمو گونزالس (89)
ورزشگاه یادگار امام - جمعه 31 شهریور، ساعت آغاز 18:30
تماشاگر : بیش از 10 هزار نفر
داور: حسین برزگر – کمک‌ها : محمد ابوالفظلی - بهرام کیانی
اخطار: هادی رکابی (گهر) و سیدمهدی سیدصالحی و میلاد فخرالدینی (تراکتورسازی)
تراکتورسازی تبریز(قرمز): عقیل اعتمادی- مصطفی اکرامی- محمد نصرتی- مرتضی اسدی- میلاد فخرالدینی- مهدی کیانی- فلاویو لوپز(ژآدو ویلا 72) - قاسم دهنوی- مهدی کریمیان- محمد ابراهیمی(سیدمهدی سیدصالحی 43) - فرزاد حاتمی(آنسلمو گونزالس 61)؛ سرمربی: تونی اولیویرا
گهر دورود(سفید): سعید رازانی- علی‌رضا محمد- محمدرضا خرسندنیا- محمد پروین( تقی نائبی 68) - مجتبی زارع- هادی رکابی- ساشا کلونیا - فرید عابدی- مجید خدابنده‌لو(محمدرضا کاردوست 48)- آرمان قاسمی- امین ترکاشوند(حسین بهاروند 60)؛ سرمربی: علی‌رضا پورمند

شرح گل‌ها :
گل اول : پاس رو به بیرون حاتمی و شوت سر ضرب دهنوی که تبدیل به گل اول این دیدار شد.
گل دوم : پاس رو به جلوی اکرامی با اشتباه فاحش دروازه بان گهر همراه شد تا فلاویو لوپز از فرصت ایجاد شده نهایت استفاده را کرده و گل دوم تیمش را به ثمر رساند.
گل سوم : تراکتورسازان با یک حرکت تیمی مناسب فلاویو لوپز را در گوشه سمت راست  به حرکت انداخته تا این بازیکن با یک پاس تند و تیز و رو به جلو فرزاد حاتمی را صاحب توپ کند، این بازیکن با یک بغل پای آرام سومین گل این دیدار را هم به ثمر رساند
گل چهارم : سانتر زیبای قاسم دهنوی از کرنر با ضربه ی سر سیدی مهدی صالحی تراکتورسازان را تا دقیقه 66 چهار بر صفر از تیم میهمان پیش انداخت.
گل پنجم : مصطفی اکرامی که سانتر خود را در شرایط سختی ارسال کرد آنسلمو  را صاحب توپ نمود که او نیز با شوت سر ضرب پای چپ خود پنجمین گل تیمش را به ثمر رساند.

دقایق کلیدی:
دقیقه 13 : پاس رو به بیرون دهنوی و ارسال فلاویو با ضربه ی سر خطرناک کریمیان همراه شد که رازانی آنرا به کرنر فرستاد
دقیقه 48 : شوت سر ضرب خرسند نیا از پشت محوطه جریمه با عکس العمل عقیل اعتمادی توپ بی ثمر ماند.
دقیقه 52 : ارسال فلاویو لوپز از سمت راست و موقعیت عالی برای سید صالحی که ضربه ی سر این بازیکن از کنار تیر دروازه به اوت رفت.
دقیقه 75 : اشتباه مدافعین گهر و تقدیم توپ به آنسلمو که این بازیکن دروازه خالی را کج دید.
دقیقه 84 : پاس عمقی ژائو ویلا و موقعیت تک به تک کریمیان که ضربه‌ی این بازیکن با عکس العمل دروازه بان گهر راهی کرنر شد.
اتفاق ویژه : در شرایطی که گهر تا هفته‌ی هشتم بازی‌های قابل قبولی را در مقابل حریفان به نمایش گذاشته بود در مقابل تراکتورسازی ضعیف‌ترین بازی خود را به نمایش گذاشت تا جشنواره گل برای سرخ‌پوشان تبریزی رقم بخورد.

 

مربی گهر دورود: تنهاترین تیم تاریخ فوتبال ایران هستیم
ایرنا: مربی تیم فوتبال گهر دورود گفت: تنهاترین تیم تاریخ فوتبال ایران هستیم و به کمک و پشتیبانی مسوولان نیاز داریم.
علی‌رضا پورمند در جمع خبرنگاران اظهار کرد: مشکلات زیاد داریم و فقط به خاطر این که نماینده فوتبال یک استان هستیم در رقابت‌ها حضور می یابیم.
وی در پاسخ به این سئوال که ˈآیا تیم گهر به خاطر مشکلات مالی نتوانسته هزینه نهار بازیکنان را پرداخت کند؟ˈ افزود: گهر مشکلات زیادی دارد که مشکلات مالی در راس آن قرار دارد و امروز نیز هزینه هتل و اقامت بازیکنان دیر پرداخت شد که از نظر روحی تاثیر بدی بر روی بازیکنان داشت.
سرگروه پیشین تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز گفت: نتیجه‌ای که امروز در بازی مقابل تراکتورسازی رقم خورد قابل پیش‌بینی بود و گهر به تیم بزرگی همچون تراکتورسازی با کادر فنی خوب باخته و این از ارزش‌های این تیم نمی‌کاهد.
وی بیان کرد: متاسفانه پس از اینکه گهر به لیگ برتر راه یافت رها شد و بازیکنان این تیم همگی به تیم‌های دیگر ملحق شدند و بیشتر بازیکنان فعلی این تیم آشنایی چندانی با هم ندارند و ایجاد هماهنگی بین آنها زمان بر خواهد بود.
پورمند گفت: از نظر بازیکنان نیز با کمبود روبه‌رو هستیم و اگر دروازه بان تیم امروز آسیب می‌دید دروازه خالی می‌ماند.

      
   لیگ برتر جام خلیج فارس    
 

تیم

بازی

برد

مساوی

باخت

 زده

 خورده

امتیاز

1

سایپا کرج

9

5

2

2

11

7

17

2

تراکتورسازی

9

4

4

1

14

8

16

3

فجر سپاسی

9

4

3

2

15

6

15

4

نفت  تهران

8

4

3

1

13

6

15

5

راه آهن

9

4

3

2

11

9

15

6

سپاهان

8

4

2

2

12

7

14

7

صبای  قم

8

4

2

2

12

7

14

8

استقلال

8

3

4

1

6

3

13

9

ملوان  انزلی

9

3

4

2

10

9

13

10

پیکان

8

4

1

3

13

16

13

11

مس کرمان

9

3

2

4

6

7

11

12

فولاد  اهواز

9

2

3

4

9

11

9

13

داماش گیلان

9

2

3

4

8

14

9

14

آلومینیوم

9

1

5

3

5

7

8

15

پرسپولیس

8

1

4

3

5

8

7

16

نفت  آبادان

9

1

4

4

12

19

7

17

گهر دورود

9

1

3

5

7

16

6

18

ذوب‌آهن

9

2

0

7

6

15

6

 

 

دست پخت تارتار و شهردار؛ گهر ته‌نشین شد
لور: گهر دورود در حالی در تبریز گل باران شد تا در قعر جدول لیگ برتر (پله هفدهم) قرار بگیرد که پیش از آن تمام انگیزه از بازیکنان این تیم گرفته شده بود، بازیکنانی که تا کنون جنگنده ترین تیم لیگ برتر را تشکیل داده بودند اما وقتی دیدند حاصل زحمات شان نه فقط تشکر و پاداش نیست بلکه با گوشه و کنایه هایی از قبیل "مگر هر بازی مساوی نمی کنند چرا باید پول بدهیم؟" و "این بازیکنان در حد لیگ برتر نیستند قرارداد ها را قبول نداریم" و... حنگ روانی علیه ایشان کلید خورده است رمقی برای دویدن در ساق های خود ندیدند.
آیا این‌ها همان بازیکنانی بودند که مقابل پرسپولیس میلیاردی حماسه ساز شدند و تیم های پرقدرتی چون ذوب آهن، نفت آبادان و فجر سپاسی را به ستوه در آوردند؟
از جمله حواشی این بازی تشویق تیم گهر دورود از سوی تماشاگران تبریزی در آغاز و پایان بازی بود، پس از به صدا در آمدن صوت پایان بازی، هواداران تبریزی با شعار "لرستان با غیرت" و "لرستان عیبی یخ" بازیکنان گهر را دلداری دادند و یادآوری کردند به هر حال در دنیای فوتبال چنین نتایجی اتفاق می افتد.
به هر حال باید دانست تیم گهر متعلق به هواداران میلیونی آن است و این مردم هستند که باید بدانند تیم شان رد شرایط بحرانی است و اگر پیگیری و اصرار ایشان نباشد چنین نتایجی باز هم در انتظار نماینده مردم لر خواهد بود، اما می توان از این باخت همچون شوکی بزرگ و بیدار کننده استفاده کرد که برکاتی برای بازی های باقیمانده لیگ در پی داشته باشد.
بدون شک نخستین قدمی که برای بهبود اوضاع تیم گهر دورود برداشت فراهم نمودن هر چه سریعتر زمینه برای میزبانی است، تیم گهر باید هر چه زودتر در داخل لرستان به میدان برود و حتی تمرینات آن نیز در حضور هواداران باشد تا بازیکنان و عوامل تیم بدانند بی خود پی توپ نمی دوند بلکه چشم امید مردم بسیاری به ساق های ایشان است.
اولویت دوم نیز باید روشن شدن هرچه زودتر تکلیف تعهدات شهرداری دورود نسبت به تیم است، به هر حال همگان به یاد داریم زمانی که گهر در آستانه لیگ برتری شدن قرار گرفت شهرداری دورود با چه اصراری خواستار مالکیت و قبول مسئولیت شد و مردم دورود چگونه پیاپی پیامک‌های دسته جمعی در این رابطه دریافت می‌کردند، اینک نیز بیش از هرکس شهردار دورود مورد سوال ماست و در وهله بعد مسئولان ورزش و سایر مسئولان بلندپایه استان نیز باید با کنار نهادن دعاوی سیاسی که چندی است برای همه لرستانی‌ها اعصاب خوردکن شده است در پی رفع مشکلات تیم باشند.

 

 

قضاوت تاریخ در مورد عوامل ناکامی تیم فوتبال گهر دورود
فرهاد داودوندی- بروجرد: بدون هیچگونه شکی مطمئن باشید لیگ فوتبال این فصل هم به پایان خواهد رسید، مطمئنا در پایان فصل این تیم فوتبال گهر دورود است که بخاطر نداشتن شرایط لیگ برتری بودن، قافیه را به رقبای تا دندان مسلح خواهد باخت! و از آن مهمتر این که تا مدتها قضیه اینکه چه کسی مسبب ناکامی های این تیم بوده، روشن نخواهد شد!
دوستی می گفت در فلان کلاس پیشرفته مربیگری از مدرس خارجی کلاس در رابطه با شانس در ورزش پرسیدیم، آن استاد خارجی در جواب گفت: در ورزش شانس وجود ندارد، اما طی یک دوره ورزشی حتما شانس خودش را به شما نشان خواهد داد!!!
حالا شده حکایت حضور تیم فوتبال گهر دورود در لیگ برتر فوتبال ایران، به واقع این تیم با شرایط معجزه گونه به لیگ برتر راه پیدا نمود، اما قرار نیست که همیشه شانس در خانه تیم گهر دورود را بزند!
تجربه ثابت نموده است و همه ما هم بخوبی می دانیم که رفته رفته درهر فصل لیگ برتر، تیمهای ضعیفتر زیر دست و پا، یا بهتر بگوئیم زیر سایه  تیمهای پولدارتر قرار خواهند گرفت!
تیم فوتبال گهر دورود می توانست با مدیریت عالی، خودش را در تاریخ فوتبال کشور جاودانه نماید، تیم فوتبال گهر دورود می توانست فقط با کمی همدلی مسئولین شهرستان دورود و استان به نمادی برای نشان دادن کم و کاستی های ورزش این استان در سطح کشور معرفی بشود و تیم فوتبال گهر دورود می توانست الگوئی برای فوتبال پاک کشورمان باشد!
اما افسوس و صد افسوس، که خیلی ها مدیریت ورزشی را با مدیریت اجتماعی اشتباه گرفتند و در حالیکه بخوبی می دانستند،عرصه مدیریت ورزش در حیطه کاری آنها نیست، شتابزده خودشان را در معرکه ای انداختند که علاوه بر زیر سوال بردن خودشان، برای توجیه ناکامی مدیریتی شان و برای اینکه اذهان را از ناکارآمدی مدیریت ورزشی شان منحرف سازند، بذر تفرقه را در بین مردم استان کاشتند!
دوستانیکه حتی در صحبت های شان، نشان می دهند که طریقه سخن گفتن اصولی ورزشی را نمی دانند، وقتیکه هنر جذب رسانه ها را ندارند و حتی ساعت مچی شان، گذر لحظه به لحظه زمان به ضرر تیم گهر دورود را نشان نمی دهد!  باید در جریان قرار بگیرند که یا باید کمک رسان تیم گهر دورود باشند یا اینکه مرد و مردانه کنار بکشند و راه را برای دیگران باز نمایند.
تاریخ قاضی بدون نقصی است، دیر نیست که تاریخ در مورد تیم گهر دورود به قضاوت بنشیند  و بدون هیچگونه مصلحت اندیشی، عاملان نا کامی این تیم را به علاقمندان به تیم فوتبال گهر دورود معرفی نماید.
قضاوت تاریخ، توجیه های عوامل ناکامی احتمالی تیم گهر دورود در پایان فصل لیگ برتر را نخواهد پذیرفت، تاریخ از عوامل تفرقه انداختن بین مردم استان لرستان به بهانه حمایت از تیم فوتبال گهر دورود نخواهد گذشت و دیر نیست زمانی که دست ضربه زنندگان به این تیم مردمی برای همه باز شود!

 

 

برای تیم فوتبال گهر دورود این تازه سر شب است!
فرهاد داودوندی- بروجرد: متاسفانه روز قبل پیش بینی نموده بودم که برای تیم فوتبال گهر آینده خوبی را نمی توان متصور بود! نوشته بودم که در آینده تاریخ به قضاوت خواهد نشست و عاملان ناکامی این تیم پرطرفدرا را نخواهد بخشید!
وقتی شنیدم تیم محبوب مردم لرستان در لیگ برتر، به فاصله کمتر از 24 ساعت از دست نوشته من، قافیه را به تیم تراکتور سازی تبریز با دریافت 5 گل باخته است بیشتر متاسف شدم.
به دور از هر گونه احساسات کاملا قابل پیش‌بینی بود و هست که اگر درب، برای این تیم پرطرفدار اما محروم بر همین پاشنه بچرخد،باید منتظر شکست های هولناک این تیم در مقابل رقبا بود.
متاسفانه مسئولین این تیم و دست‌اندرکاران دور و بر تیم، هنوز از خواب بیدار نشده اند، هنوز فرق فوتبال لیگ برتر با مسابقات زمین های خاکی را نمی دانند! هنوز در جریان نیستند که رقبا در میدان لیگ برتر سراپا مسلح هستند و نمیشود تیم بی امکانات  گهر دورود را به مصاف دیگرانی که سرزنده و قبراق هستند فرستاد.
تعجب من در این است که چرا کسانیکه نمی توانند باری از دوش این تیم بردارند، کنار نمی کشند؟!
این چه منفعت پشت پرده ای است که بعضی ها را وادار می کند با توجه به اینکه خودشان بهتر می دانند که اینکاره نیستند، اما دو دستی خود را به تیم فوتبال گهر دورود آویزان نمایند؟!
نا امیدانه امیدوارم! هر چه سریعتر چاره ای اندیشیده شود، تیم ما در حال غرق شدن است، تا دیر نشده باید برای نجات این تیم فکری نمود.   


اخبار و مطالب پنج‌شنبه 30 شهریور 1391
ساعت ۱٢:٠۱ ‎ق.ظ روز پنجشنبه ۳٠ شهریور ۱۳٩۱  کلمات کلیدی:

با وعده وعیدهای شهردار، گهر به بن بست رسیده؛
مدیر اجرایی گهر: با این روند گهر از شهرداری جدا می‌شود
آبروی فوتبال لرستان در خطر است
خبرگزاری ایسنا: به دنبال اظهارات روز گذشته دالوند شهردار دورود، مدیراجرایی تیم گهر گفت: متاسفانه آقای شهردار با این اظهارات و تفکرات روحیه تیم را تضعیف کرده است.
اسماعیل حیدرپور با انتقاد شدید از صحبت‌های شهردار دورود در خصوص گهر افزود: تیمی که سال گذشته با تمام مشکلاتی که همگان نیز می‌دانند به لیگ برتر صعود کرد، 99 درصد بازیکنان فصل گذشته خود را نیز از دست داد ولی با گذشت 8 هفته تمام کارشناسان بر این باورند نتایج مطلوبی کسب کرده و با کمی خوش‌شانسی نیز می توانست در رده‌های بالاتر جدول قرار داشته باشد.
وی با بیان این که گهر برای این فصل با بودجه 5 میلیاردی بسته شده، تصریح کرد: شهرداری دورود تا کنون به تعهدات خود عمل نکرده و این امر تاثیر بسیار منفی در تیم گذاشته است؛ پس از 8 هفته هنوز 20 درصد قراردادها پرداخت نشده و می‌آییم می گوییم تیم و بازیکنان در حد لیگ برترنیست؟ کجای دنیای فوتبال دیده اند برای پرداخت قرارداد بازیکنان از این و آن قرض کرد و در ازای آن چک بدهید و برگشت بخورد. آیا این تیمداری است یا آبروریزی؟
حیدرپور با تاکید بر این که آبروی فوتبال لرستان در خطر است، ادامه داد: موقعی که ما نتوانسته ایم به تعهداتمان در قبال تیم عمل کنیم نباید دنبال بهانه جویی، بهانه تراشی بود؛ برای فرار از مسوولیت نباید این اظهارنظرها راکرد.
مدیراجرایی گهر با تاکید بر این که صحبتهای آقای شهردار در آستانه بازی حساس با تراکتورسازی روحیه تمامی بازیکنان وکادر فنی را به کلی تضعیف کرده و این به هیچ وجه قابل توجیه نیست و پیامدهای آن بر عهده شهردار دورود است، گفت:برخلاف صحبت‌های شهردار که گفته‌اند بازیکنان گهر در حد لیگ برتر نیستند، کارشناسان فوتبال معتقدند بازیکنان گهرفراتر از لیگ خود رانشان داده اند؛ تساوی با پرسپولیس میلیاردی، فجر سپاسی صدرنشین و شکست ذوب آهن همیشه مدعی دلیلی غیر قابل انکار بر این مدعاست.
وی با قدردانی از اعضای شورای شهر در رابطه با حمایت گسترده از گهر افزود: متاسفانه آقای تارتار به خاطر اظهار نظرهای شهردار از تیم کناره گیری کرده نه مسائل مالی، شهرداری تاکنون در مجموع شاید 500 میلیون برای گهر هزینه نکرده که این دور از انصاف است ولی ما باز منتظر هستیم زمینهایی که آقای دالوند قولشان را داده به فروش برسند و طلب بازیکنان پرداخت شود.
حیدرپور با بیان این که با وعده وعیدهای شهردار،گهر به بن بست رسیده، یادآورشد: شهرداری تبریز فصل گذشته با بودجه 7 میلیاردی به دسته اول سقوط کرد ولی من قول می دهم اگر مسائل مالی مرتفع شود گهر در لیگ برتر بماند.
این مقام مسوول در باشگاه گهر اضافه کرد: سوالی که من از آقای شهردار دارم این است که آیا شهردار تبریز نیز در فصل گذشته پس از هر بازی با خبرنگاران مصاحبه کرده و موضع گیری می کرد؟
وی با اظهار نگرانی از وضعیت گهر عنوان کرد: با ادامه داشتن روند فعلی و مشکلات متعدد شاید دادستانی در مورد مالکیت تیم به خاطر عدم انجام تعهدات تجدید نظر کند و این به هیچ وجه زیبنده نیست.
مدیر اجرایی گهر با بیان اینکه ارزش و اعتبار فوتبال لرستان بیش از این است،گفت: با وضعیت فعلی و جهت رفع مشکلات انتظار داریم مسوولان ارشد استان ورود پیداکرده و چاره اندیشی جهت وضع موجود کنند.
وی با بیان این که شهرداری اگر توان مالی ندارد کناره‌گیری کند،گفت: انتظار داریم تا شنبه 20 درصد قرارداد بازیکنان پرداخت شود و اگر این امر صورت نگیرد از شورای شهر می خواهیم قضیه را بصورت جدی پیگیری کند.

 

 

 

گهر دورود پول ندارد/ چالش‌های فوتبال بومی ما
شهرام شرفی: وقتی چیزی سر جای خودش نباشد می‌گوییم «بی‌عدالتی» به‌وجود آمده است. این گفته را سال‌ها قبل از میلاد حضرت مسیح (ع)، افلاطون بیان کرد؛ هر چند خیلی قبلش، هراکلیتوس این را بیان کرده بود.
در اندیشه‌ی سیاسی اسلام هم یکی از معانی عدالت یعنی این‌که هر چیز سر جای خودش باشد؛ هر کس وظیفه‌ی خودش را انجام بدهد و در کار دیگری هم دخالت نکند. این‌ها را گفتم تا ربطش بدهم به وضعیت نامناسب تیم گهر دورود! شهردار دورود گفته است ما فکر نمی‌کردیم هزینه‌ی تیم گهر خیلی بالا باشد.
بهرنگ دالوند می‌گوید: « به ما گفتند این تیم 3 میلیارد تومان هزینه دارد؛ بعد گفتند 5 میلیارد تومان و حالا می‌گویند 7 میلیارد تومان.» واقعاً این هم از آن حرف‌هاست. یک بچه‌ی کلاس سوم ابتدایی هم می‌داند بازی و ماندن در لیگ برتر و در شرایط فعلی، لااقل 10 میلیارد تومان پول می‌خواهد. 3 میلیارد کجا و 10 میلیارد تومان کجا!
شهرداری دورود همان اول نباید این تعهد سنگین را قبول می‌کرد. بی‌عدالتی یعنی همین؛ یعنی مثلاً فرمانداری خرم‌آباد بیاید به جز وظایف ذاتی خودش، تیم‌داری هم بکند! آن موقع می‌گوییم هیچ چیز سر جای خودش نیست؛ یعنی تازه برمی‌گردیم به اندیشه‌ی افلاطون. آن هم با اختلاف زمانی بیش از 2 هزار سال!
شهرداری اگر شاه‌کار کند وظایف ذاتی خودش در رابطه با مدیریت و اداره‌ی شهر را انجام بدهد. در جامعه‌شناسی سیاسی وقتی نهادی این‌گونه می‌شود می‌گویند «بار اضافی» بر دوشش وارد شده است؛ یعنی به‌جز وظایف خویش باید تعهداتی اضافی را نیز بپذیرد! حالا شده همین داستان شهرداری دورود که به‌جز اداره‌ی مطلوب شهر باید تیم‌داری هم بکند!
شهرداری دورود همان اول نباید قبول می‌کرد. واقعاً تعجب می‌کنم چطور شهرداری حاضر شده با این هزینه‌های سنگین تیم‌داری، این مسئولیت سنگین را بپذیرد؟ مشکلات گهر دورود روز به روز بیشتر می‌شود؛ همان‌طوری که قبلاً هم پیش‌بینی می‌کردم؛ به‌خاطر این‌که همه چیز را بدون مقدماتش، یک‌جا می‌خواهیم! ورزشگاه استاندارد نداریم و تیم لیگ‌برتری می‌خواهیم!
هتل و فرودگاه‌مان ضعیف است و بی‌درنگ می‌خواهیم قطب گردشگری شویم! نتیجه همین می‌شود که بعد از مدتی هیجان عمومی، مشکلات زیرساختی، خودشان را نشان می‌دهند و دوباره به همان خانه‌ی اول برمی‌گردیم! بنیان‌گذاران جامعه‌شناسی در قرن نوزدهم می‌گفتند روند پیشرفت جوامع، تکاملی و تدریجی است و نمی‌شود یک شبه همه چیز را به دست آورد. اول باید مقدمات کار را فراهم کرد و بعد به اصل کار پرداخت. وقتی گهر دورود به لیگ‌برتر صعود کرد مگر کارشناسان فوتبال لرستان نمی‌دانستند این تیم 7 تا 10 میلیارد پول می‌خواهد؟ می‌دادند نهادی یا سازمانی که بودجه‌اش را داشته باشد.
اگر هم نبود می‌دادند به سرمایه‌دار توانمند. اگر باز هم نبود می‌دادند سرمایه‌داران توانمند غیربومی. مگر با شعار: «گهر مال خومونه» می‌شود تیم‌داری کرد؟! مگر با احساسات می‌شود این تیم را اداره کرد؟ فوتبال حرفه‌ای پول می‌خواهد و برنامه‌ریزی. می‌گویند بازیکن، بی‌غیرت است! خب، پول بدهید تا باغیرت شود. کار سختی نیست. انتظار دارند بازیکن به‌صورت رایگان برایشان بازی کند.
در این دوره و زمانه، پسر برای پدر هم کار مفتی انجام نمی‌دهد چه برسد به بازیکن حرفه‌ای که شغلش همین فوتبال است! مردم شریف دورود و استان را هم این وسط سرکار گذاشته‌اند. تیم یعنی بارسلونا؛ تیم یعنی برزیل؛ تیم یعنی منچستر یونایتد؛ تیم یعنی باشگاه‌های آرژانتین. این‌ها فوتبال هستند که آدم تماشا می‌کند و لذتش را هم می‌برد. باور کنید بازی تیم فوتبال ایران برابر لبنان را حتا یک دقیقه هم نگاه نکردم! بعد خبر دادند یک هیچ باخته‌ایم! اگر بازی برزیل ساعت 4 صبح هم باشد بیدار می‌شوم و نگاه می‌کنم. می‌گویم من بازی‌های تیم ملی را هم تماشا نمی‌کنم؛ آن موقع برخی از دوستان می‌گویند بیا برویم تهران تشویق تیم بومی خودمان!
مدیریت فوتبالی برزیل، میزبانی جام جهانی فوتبال را قبول کرده و برای این کار انتخاب شده و آن وقت ما برای 6 یا 7 میلیارد تومان بودجه برای اداره تیم گهر دورود این همه با مشکل مواجه شده‌ایم! وقتی آرمان‌خواهی بدون توجه به واقعیت‌ها، حاکم شود نتیجه همین می‌شود! به امید قهرمانی تیم فوتبال برزیل در جام جهانی! 

 

 

 

تراکتور – گهر؛ روایتی متفاوت از فوتبال و فرهنگ ایران!
نشریه اینترنتی لور: هفته نهم لیگ برتر فوتبال ایران، جمعه ۳۱ شهریور، ساعت ۱۶:۳۰ با بازی تراکتورسازی تبریز و گهر دورود لرستان، در  ورزشگاه یادگار امام تبریز آغاز خواهد شد.
تیم بحران‌زده گهر دورود در حالی در هفته نهم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال ایران به تبریز می‌رود که به تازگی سرمربی گری خود را به پورمند، دستیار سرمربی مستعفی خود (مهدی تارتار) سپرده است، غیر از جدایی تارتار، اعتصاب ها و اعتراضات و حتی قهر و جدایی برخی بازیکنان برجسته به مشکلات قبلی گهر، که مهم‌ترین آن عدم انجام بازی های خانگی در دورود است افزوده شده است.
اما روزهای خوش نیز دور از انتظار نیستند، گهروندها امیدوارند بازی بعدی خانگی تیم فوتبال شان (مقابل نفت تهران) در خرم آباد انجام شود تا از فواید میزبانی و حضور پرشمار هواداران بهره‌مند شوند، به هر حال گهر نشان داده است هیچ‌گاه تیم از پیش بازنده‌ای نبوده و نیست، پورمند سرمربی جدید تیم اینک انگیزه‌های زیادی برای نتیجه گرفتن دارد، او در بازی مقابل صبای قم نیز هدایت نیمکت را در غیاب تارتار برعهده داشت و نشان داد شجاعت استفاده از بازیکنان جوان تر و بی ادعا تر را دارد او در آن بازی برای نخستین بار از سعید رازانی در درون دروازه خود استفاده کرد و از دقیقه هفتاد مجید خمیسی، جوان دورودی را به جای محمد پروین بازیکن با تجربه و نامدار خود روانه میدان نمود.
اما در سوی دیگر، تراکتورسازی نیز که از نظر امکانات مالی و سابقه فوتبالی قابل قیاس با تیم تازه وارد لرستانی نیست و امسال قرار است برای اولین بار از جمله نمایندگان ایران در لیگ اسیا نیز باشد، در هفته های اخیر چندان نتایج دلچسبی نگرفته است، این تیم هرچند تنها با چند امتیاز فاصله با صدر جدول در رده هفتم قرار گرفته اما دچار بحران هایی است که اختلاف حاج صفی، ملی پوش و از جمله تاثیرگذارترین بازیکنان تراکتورسازی (روزنامه ها از اعزام وی به پادگان خبر دادند) یکی از این موارد است.
به هر حال شکی نیست که تیم اولیویرا با استرس پا به میدان خواهد گذاشت و اگر گهر بتواند همان طور که در خانه فجرسپاسی و صبای قم از دروازه خود دفاع سخت کوشانه ای نشان داد، در این بازی نیز عمل کند می توان پیش بینی کرد با خلق یک شگفتی از دیار آذربایجان بازگردد و در آستانه انجام بازی های خانگی در جمع هوادارانش یک بار دیگر توجه ها را جلب کند و امید ها را زنده نماید.
تراکتورسازی و گهر؛ روایتی دیگر از فوتبال ایرانی
اما اهمیت این بازی فقط در عملکرد این دو تیم درون زمین فوتبال و وضعیت آن ها در جدول رقابت ها نیست، این بازی نقطه عطف روایتی دیگر از فوتبال و فرهنگ در ایران است، هرچند در سیل خروشان توجه بی امان رسانه های ملی به روایت اصلی و غالب و تهران محور (پرسپولیس و استقلال) در حاشیه مانده است.
گهر دورود و تراکتورسازی تبریز روایتی متفاوت از فوتبال ایرانی ارائه می دهند متفاوت از تمام سال هایی که دو رنگ قرمز و آبی بر زمین های چمن ایران سایه انداخته بود.
تراکتورسازی از جمله تیم های باسابقه شهر تبریز است، اما در سال های اخیر و با صعود مجدد به لیگ برتر و سپس عملکرد فوق العاده اش، این تیم را محبوب ملیون ها ایرانیِ ترک زبان در آذربایجان و سراسر کشور نموده است.
تراکتورسازی تبریز نشان داده تیم های غیر تهرانی هم می توانند در خارج از شهر خود هوادرانی داشته باشند، سال ها عادت کرده بودیم فقط دو تیم پرسپولیس و استقلال تهران را دارای هوادارانی در سراسر کشور بدانیم، اما حالا سال هاست شعارهای ترکی در همه استادیوم های ایران، در بازی های تراکتورسازی در مقابل سایر تیم ها شنیده می شود.
گهر دورود نیز گرچه از نظر سابقه فوتبالی، امکانات مالی و کسب نتایج خیره کننده قابل مقایسه با رقیب آسیایی شده خود نیست اما با توجه به شگفتی سازی و پیشتازی خود و با داشتن لقب اولین تیم لر در سطح اول فوتبال کشور، هواداران دوآتشه و پیگیری دارد که برای تشویق تیم خود در لیگ دوازدهم فوتبال ایران، پدیده ورزشگاه های شهرهای مختلف هستند.
به هر حال اگر هویت های قرمز و آبی هیچ ارتباطی به قومیت، طبقه اجتماعی، شهر محل زندگی و ... ندارند، دو تیم گهر و تراکتور را از جمله باشگاه هایی دانست که همه جای جهان هستند، معتبر ترین این نوع باشگاه ها، بارسلونای اسپانیا است که با شعار "چیزی بیش از یک باشگاه فوتبال"، توانسته است نماد و پرچم جنبشی باشد که می کوشد زبان و فرهنگ کاتالان را در ورزشگاه ها زنده نگهدارد.
البته همیشه کسانی هستند که از تیم های دارای هویت واهمه دارند و در سال های اخیر شاهد برخی حساسیت ها نسبت به تیم تراکتورسازی بوده ایم، اما اینک با فروکش کردن آن حساسیت ها و همچنین کم شدن سوء استفاده برخی جریانات سیاسی، کسی از اینک ترک ها و لرها در لیگ برتر تیمی با هویت قومی داشته باشد هراسی ندارد و به خوبی می دانیم چنین باشگاه های فوتبال می تواند بخش هایی از استعداد ورزش ایران را به ورزشگاه ها بکشاند که هرگز توسط تیم های بزرگ پایتخت نمی توانست فعال شود.
امروزه لرها از اینکه در لیگ برتر بازی می کنند احساس خوبی دارند و می توانند خود را خیلی بهتر از پیش در نقشه ایران، زنده و پویا ببینند، هواداران گهر و تراکتور همراه تیم هایشان سفر می کنند و در کشاکش رویارویی و تعامل با سایر هموطنان قرار می گیرند.
گهر و تراکتورسازی، از ایران دیگری روایت می کنند، ایرانی که چه بسا در سایه تهران بزرگ به محاق فراموشی رفته است، همان طور که فوتبال ایران فقط استقلال و پرسپولیس نیست، ایران فقط تهران نیست، همان طور که زبان و فرهنگ ایرانی، فقط گویش و فرهنگ تهرانی نیست، لازم نیست تمام مردم ایران فقط به دو رنگ قرمز و آبی تقسیم شوند.
البته تیم های پرهوادار شهرستانی دیگری نیز همیشه بوده اند، از ملوان بندرانزلی و داماش رشت گرفته تا نفت آبادان و شاهین بوشهر، باشگاه های پرهواداری سال ها در فوتبال ما بوده اند اما عرصه اقبال به این تیم ها معمولا محدود به استان خود (و حتی فقط شهر خود) بوده است، تراکتورسازی تبریز و گهر دورود تنها تیم هایی هستند که وقتی در استادیوم آزادی بازی می کنند آنقدر صدای رسایی دارند که اگر هواداران پرسپولیس به عادت همیشگی فریاد زدند "پرسپولیس" و منتظر ماندند تا طرف رو به رو بگوید "سرور استقلاله" به جای این جواب آشنا بشنوند: "سوراخه"! و بفهمند آنها تنها صدای ایران نیستند!

 

 

تارتار: نه به گهر برمی‌گردم، نه استعفا می‌کنم/ بازیکن ما مسافر کشی می‌کند!
خبرگزاری فارس: مهدی تارتار سرمربی تیم گهر دورود درباره اظهارات مدیر اجرایی گهر گفت: حیدرپور گفته من یا باید برگردم یا استعفا کنم در حالی که نه برمی‌گردم و نه استعفا می‌کنم و قانون همه چیز را مشخص می‌کند. چطور می‌توانم تیمی را تمرین دهم که دو بار تمریناتش به خاطر مشکلات مالی تعطیل شده است؟
وی ادامه داد: 30 درصد برای باشگاه کار کرده‌ام و فقط 20 درصد دستمزد گرفته‌ام. یکی از چک‌ها هم برگشت خورده است و قرار بود 50 درصد از مبلغ قراردادم را بدهند. با این حال بحث من مسائل مالی نیست، شرایط تیم سخت است.
تارتار تصریح کرد: گهر هیچ امکاناتی برای تمرین و برگزاری بازی تدارکاتی ندارد. حتی تور برای تنیس فوتبال نداریم، یک دروازه‌ متحرک استاندارد در تمرین‌ نداریم. من مجبور شدم خودم را کنار بکشم تا شاید به مسئولان شوکی وارد شود. کدام مربی با این شرایط کار می‌کند؟
سرمربی گهر با اشاره به حرف‌های کی‌روش بعد از باخت مقابل لبنان، عنوان کرد: سرمربی تیم ملی که این همه بازیکن در اختیارش است می‌گوید به دلیل مصدومیت چند بازیکن نمی‌توانم نتیجه بگیرم بعد من که سرمربی یک تیم لیگ برتری‌ هستم و کمبود بازیکن دارم چطور باید نتیجه بگیرم؟ ما حتی دروازه‌بان ذخیره روی نیمکت نداریم. دروازه‌بان تیم ما پایش شکست باید بازیکن بگیریم، آبرویم را که از سر راه نیاورده‌ام. باید برای مربی همه جور امکاناتی فراهم شود.
تارتار تاکید کرد: روز اول به من گفتند هیچ مشکل مالی نخواهیم داشت. وقتی بازیکن حاضر به تمرین نیست من با چه کسی تمرین کنم؟ آیا باید دستیارانم را تمرین بدهم تا آنها بازی کنند؟! من خیلی حرف‌ها را نمی‌خواهم بزنم اما بازیکن گهر برای گذران زندگی‌اش مسافرکشی می‌کند.

 

 

 

شهردار دورود:
برای حمایت از گهر تعهدی نداده‌ایم! / خبرنگاران حق ندارند در مورد نداشتن مربی تعیین تکلیف کنند!
خبرگزاری ایسنا: شهردار دورود گفت: جلسه‏ امروز با مسوولان قضایی برای تعیین وضعیت گهر، به زمان دیگری موکول شد.
بهرنگ دالوند با بیان این که خودمان در دورود جلسه داشتیم و نتوانستیم در جلسه با دادستانی شرکت کنیم، به شایعاتی مبنی بر اینکه شهرداری دورود به مسوولان قضایی تعهد داده اشاره و تاکید کرد: نباید تیم را از ما بگیرند و بگویند چه تعهدی داده‏ایم که نتوانسته‏ایم به آن عمل کنیم.
وی اضافه کرد: به دادستانی، شخص و یا ارگانی تعهد نداده‏ایم که 5 میلیارد تومان برای گهر هزینه می‏کنیم و اگر مدعی هستند که ما تعهد داده‏ایم، آن تعهد را بیاورند و به همه نشان دهند.
دالوند ادامه داد: در ضمن تعهد نداده‏ایم که سر موقع پول بدهیم فقط گفته‏ایم تمام تلاش‎مان را به کار می‏گیریم تا تیم در لیگ برتر بماند.
شهردار دورود با بیان این که تا کنون حدود یک میلیارد تومان برای گهر هزینه کرده‏ایم، ادامه داد: آقای حیدرپور مدیر اجرایی باشگاه ابتدا به ما گفت هزینه تیم 3 میلیارد تومان است بعد گفت 5 و حالا می‏گوید 7 میلیارد. قرار بود از 5 میلیارد هم 2 میلیارد را از اسپانسر و سازمان لیگ بگیرد تا هزینه ما کمتر شود اما فعلاً که خبری نیست.
وی با اشاره به این که طبق هماهنگی‏های صورت گرفته حیدرپور باید تمام قراردادها را با رضایت ما منعقد می‏کرد، خاطرنشان کرد: برخی از قراردادها را با ما هماهنگ نکرده که آنها را قبول نداریم و به همین علت است که پول نمی‏دهیم.
دالوند با بیان این که چه کسی گفته ما نمی‏توانیم برای تیم هزینه کنیم، مدعی شد: برخی بازیکنان گهر در حد لیگ برتر نیستند و مبالغ قراردادشان بیشتر از حد معمول است.
وی یادآور شد: تارتار بی‏جهت از تیم رفته و سرمربی نباید در بحث مالی دخالت کند او که پول خودش را گرفته به بقیه چکار دارد!!! تا الان در تیمی دیده شده که سرمربی در بحث مالی باشگاه دخالت کند؟!
دالوند در پاسخ به سوال خبرنگار ایسنا که «تا کی تیم گهر بدون سرمربی باید به مصاف حریفان برود و چرا این مشکل رفع نمی‏شود؟» گفت: شما ناراحت هستید که تیم سرمربی ندارد؟! خبرنگار نباید برای ما تعیین تکلیف کند!

 

 

همه با هم از تیم‌های داتیس و دارتاک و پرسپولیس خرم‌آباد و اتحاد الشتر حمایت کنیم
کیانوش بیرانوند: در فوتبال ایران از لیگ برتر گرفته تا لیگ های پایین تر بسیار کم مشاهده میشودکه بخش خصوصی به طور مطلق سرما یه گذاری کند و همیشه نیم نگاهی هم به کمکهای دولتداشته اند جز اندک تیمهایی انهم در لیگ برتر که با رعایت برخی اصول مدیریت حرفه ایو بهره مندی از یک اسپانسر بسیار قوی و ان هم با علم به کسب سود تضمین شده دیگرتیمهای هنوز شخصیت و قالب تیمهای دولتی را دارند .اما در لیگ دسته اول و دوم و.... فوتبال ایران شرایط به گونه ای دیگر است و درصد و ضریب ریسک و عدم سرمایهگذاری  از طرف بخش خصوصی به دلیل عدم ثباتسیاستگذاریهای فدراسیون فوتبال و فضای الوده فوتبال ایران به مراتب پایین تر است ودر واقع دل شیر میخواهد که کسی در این وادی سرمایه گذاری کند و اگر کسی به عنوانبخش خصوصی به این مسیله ورود پیدا کند دیگر نباید روی ان سرمایه و برگشت ان حساب کند .چون اصلا معلوم نیست که چه اتفاق غیر منتظره‌ای خواهد افتاد. دقیقا مشابه اتفاقی که نزدیک بود برای داتیس و دارتاک لرستان بیفتد و همه زحمات و سرمایه عوامل این تیم با منحل شدن انها خیلی راحت از بین برود.
اما با همه این تفاسیر چند سالی می شود که در لرستان افرادی مانند اقایان مسعودعبدی و جافر دولتشاهی و شمس‌الدین سپهوند با نگاه و دیدی اینده نگرانه در پایین‌ترین سطح از فوتبال ایران دست به کار بزرگ و شگرفی زده اند و در این زمینه اقدامبه سرمایه گذاری کرده اند که واقعا شهامت و اینده نگری و شعور بالایی را میطلبد و در این راه هم تا الان سختی‌های زیادی را متحمل شده اند و مطمینا در ادامه هم کار اسانی را در پیش نخواهند داشت .
با توجه به مواردی که در بالا به انها اشاره شد لازم است دو نکته را یاداورشد:
1- همگی به خاطر داریم چند سال پیش برای تیم بدون ریشه و وارداتی کوثر مسولیینچه هزینه ها که نکردند و فقط هزینه خرید امتیاز این تیم چیزی قریب به 500 میلیونبود  انهم در حدود 6 سال پیش که این مبلغبسیار سنگین به شمار می امد و البته همگی به عاقبت ان اگاهیم. با داشتن اینتجربه  تلخ الان که تیم ها و افرادی بومیبا شهامت پا به این پیکار و نبرد سخت گذاشته اند و در حال ریشه دار شدن هستند و به نوعی اشتغال‌زایی هم کرده اند و ......

مسولان فارغ از هرگونه تنگ نظری  بافهم و شعور بالا و شور و شوق حمایت همه جانبه را از این عزیزان به عمل اورند.همانطور که برای کوثر وارداتی با ان ویژگی‌ها و انعاقبت سنگ تمام گذاشتند اینک پا به میدان گذاشته و با ابزارهایی که در دست دارند تمام سعی و تلاش خود را در این مقوله بسیار بسیار مهم و حیاتی مبذول فرمایند.
2- اما در نکته دوم روی سخنم با مردم لرستان است.
لرستانی که در طول تاریخ به دلیل عدم اینده نگری و عدم درک برخی شرایط حساس و سرنوشت‌ساز منفعلانه عمل کرده اند تا امروز لرستان میوه ان افکار اشتباه و بیتفاوتی های مرگبار و نابود کننده باشد.
امیدوارم و انتظارم این است که مردم استان و مخصوصا خرم‌اباد و الشتر  در این برهه حساس همانطور که مدیران عامل اینتیمها (داتیس و دارتاک و پرسپولیس و اتحاد الشتر) و عوامل انها با پذیرش ریسک وچشم انداز  چند ساله در پایین ترین سطح ازفوتبال سرمایه و وقت خود را هزینه کرده اند(می‌توانستند مانند بسیاری از افرادسرمایه شان را در اپارتمان سازی و ......به گردش دربیاورند وسود و پول به جیببزنند)ما هم با حضور خود در ورزشگاه‌ها که زحمت زیادی هم نمیخواهد از این عزیزانحمایت کنیم.یادمان نرود همین تیم ها هستند که سرمایه و زیر بنای فوتبال این استان خواهند شد و الان هم یک فرصت تاریخی و بسیار حساس است که نباید به این مقوله بسیارمهم بی تفاوت بود و باید با موقعیت شناسی از این فرصت پیش امده نهایت استفاده رابرد.
برخی بر این عقیده اند که این تیم‌ها درلیگ دسته دوم و سوم بازی می‌کنند و چون بازی‌ها در این لیگ ها از کیفیت کمی برخوردار است و لذت چندانی به انها دست نمی‌دهد مایل به حضور در ورزشگاه‌ها نیستند خدمت این عزیزان باید عرض شود مطمینا همین گونه است و کیفیت لیگ‌های بالاتر را ندارند اما نکته ای که باید به ان توجه کرد این استکه باید با تفکر و هدف ونیت حمایت از این تیم ها خود را در ورزشگاه حاضر کنیم نه لذت بردن از بازیها و البته تعداد زیاد تماشاگران در بازی‌های خانگی رابطه زیادی باکیفیت و حساسیت بازی ها خواهد داشت به این معنی که با زیاد شدن تماشاگران در بازی‌های خانگی به همان اندازه هم حساسیت و کیفیت بازیها بالا خوهد رفت.
در این شرایط بایستی مانند فردی که باغی را در مدت زیادی بدون هیچ گونه برداشت ‌و سودی نگهداری میکند و برایش هزینه متقبل میشود اما همان باغبان در سال های اینده از ان بهره برداری میکند و میوه آن باغ را میچیند فکر و عمل کنیم وباید دانست تابرای چیزی وقت نگذاریم و هزینه نکنیم هیچوقت انرا به دست نخواهیم اورد. نمیشود دستروی دست گذاشت و انتظار تیمهای لیگ یکی و لیگ برتری داشت.
فراموش نکنیم در این موقع حساس این تیمها به کمک افرادی که شرایط را درک می‌کنند احتیاج دارند و گرنه به امید خدا هنگام صعود به لیگ های بالاتر انواع حمایتهااز طرف هواداران از هر سو سرریز خواهد شد.
با نگاهی به تاریخ لرستان در خواهیم یافت که شرایط و وضعیت وخیم امروز  لرستان در همه ابعاد میوه عدم آینده نگری و بی‌‌تفاوتی گذشتگان‌مان نسبت به شرایط و مسایلروز جامعه زمان خودشان است. پس لازم است اینک که ندای طلب پیشرفت و توسعه در گوشه‌گوشه این استان به گوش می‌رسد به وظایف شهروندی خود عمل کنیم و هزینه های انرا تقبلکنیم.
برای به دست آوردن هر چیزی باید هزینه آن را بدهیم حتی اگر کمترین ارزش را داشته باشد.
 وعده ما بازی‌های خانگی داتیس و دارتاک و پرسپولیس خرم‌آباد و اتحاد الشتر

 

 

سرمربی دارتاک: امسال چند پدیده به فوتبال لرستان معرفی می‌کنیم
گفت‌وگو: رضا طولابی
در مسابقات فرسایشی و سخت لیگ دسته دوم فوتبال باشگاه های کشور تیم دارتاک خرم‌آباد با اندیشه‌های تاکتیکی غلام زینی‌وند مربی کاربلد و باتجربه‌ی لرستانی راه دشواری را در پیش خواهد داشت. زمان از دست رفته‌ی پیش از فصل– جدا شدن چند بازیکن کلیدی و مشکلات مالی باشگاه بر دغدغه‌های غلام زینی‌وند افزوده است، اما صداقت این مربی فهیم در مقابل بازیکنانش باعث شده که مجموعه‌ی دارتاک همگی متحد و باانگیزه، آماده‌ی دفاع از اعتبار فوتبال لرستان در مسابقات این فصل لیگ دو باشند .
وضعیت دارتاک را تشریح نمایید.
با توجه به این که زمان زیادی را از دست دادیم و نتوانستیم بدن‌سازی مناسبی داشته باشیم ولی در مجموع از تمرینات پشت سر گذاشته رضایت دارم و مطمئن هستم اگر بازیکنانم کیفیت واقعی خود را در شرایط مسابقه به نمایش بگذارند می‌توانیم نتایج خوبی کسب کنیم .
در بازی دوستانه با استقلال اهواز و شیرین فراز کرمانشاه از چند بازیکن جوان استفاده کردید، آیا آنها خواسته‌های تاکتیکی شما را برآورده کردند؟
بله آنها به خوبی از این موقعیت که در اختیارشان قرار دادیم استفاده کردند. بنده همیشه به بازیکنان جوان اعتقاد داشته‌ام، در تیم من اسم‌ها بازی نمی‌کنند کسانی که خوب و جدی تمرین نمایند و فرامین تاکتیکی مرا در زمین پیاده نمایند در ترکیب اصلی جای خواهند گرفت .
پیش‌بینی شما از شرایط دارتاک در مسابقات این فصل چگونه است؟
بنده با برنامه‌ی سه ساله و با صحبت‌های رد و بدل شده با مدیر عامل باشگاه آقای دولتشاه قرارداد خود را منعقد نمودم . ما قصد داریم طی این سه سال به کشف و تربیت بازیکن بپردازیم. خوشبختانه نگاه مدیر عامل دارتاک به فوتبال فقط و فقط نتیجه نیست، با ایشان به توافق رسیدیم که باشگاه را به سمت بازیکن‌سازی سوق دهیم. به شما قول میدهم اگر دامنه ی تحمل مان را بالا ببریم در آینده دارتاک از نظر بازیکن با هیچ کمبودی مواجه نباشد .
از حریفان خود در مسابقات لیگ دسته دوم شناخت دارید؟
در فوتبال ایران فاصله‌ی تیم ها به هم نزدیک است. تنها وجه تمایز بین تیم‌ها: امکانات و تمرینات بیشتر است . فوتبالیست‌های لیگ برتر و دسته یک و دو   اختلاف سطح فنی آنچنانی با هم ندارند .از برخی تیم ها تا حدودی شناخت داریم. ما باید با این ذهنیت در زمین مسابقه حاضر شویم که تمام تلاش و توان خود را برای پیروزی انجام دهیم و فرقی نداشته باشد با چه تیمی بازی کنیم. من به بازیکنانم ایمان داریم و می‌دانم که با تمام وجودشان برای موفقیت تیم زحمت می کشند .
به گواه اکثر بازیکنان‌تان شما به خوبی بر روی مسایل روحی و روانی کار می‌کنید، لطفا از اهمیت توجه به علم روان‌شناسی در نزد مربیان توضیحاتی ارائه نمایید؟
بدون تردید اگر فوتبالیستی از نظر انگیزشی و اعتماد به نفس در سطح بالایی قرار داشته باشد به خوبی و  در هر شرایطی می تواند نتیجه‌ی بازی را تغییر بدهد، به طور مثال: در دو مسابقه ی تدارکاتی که انجام دادیم تیم ما از استقلال اهواز و شیرین فراز گل خورد اما بازیکنان ما ساختار روحی و روانی و تاکتیکی  خود را حفظ کرده و توانستیم گل‌های خورده را جبران کنیم، خوشبختانه روحیه‌ی تیمی ما بالاست و بازیکنان دارتاک قدر موقعیت و جایگاه خود را به خوبی تشخیص می‌دهند .
به نظر شما دارتاک در پایان فصل کجای جدول رده‌بندی قرار خواهد گرفت؟
با توجه به مشکلاتی که توضیح دادم و همه می‌دانند بنده و بازیکنانم برای دفاع از اعتبار فوتبال لرستان تمامی تلاش خود را به کار می‌گیریم. اعتقاد دارم که بازیکنان دارتاک لیاقت صعود به لیگ یک را دارند.


اخبار و مطالب دوشنبه 27 شهریور 1391
ساعت ۱٢:٢۱ ‎ب.ظ روز شنبه ٢٥ شهریور ۱۳٩۱  کلمات کلیدی:

آخرین اخبار ورزش لرستان در آدرس: 

 http://evj.blogfa.com

 

 

توهم فوتبالیست‌های ایرانی و جدایی آنان از مردم و رسانه‌ها
ایرنا- سعید قهرمانی: مدتی است بازیکنان تیم‌های لیگ برتری فوتبال به خصوص ملی‌پوشان نامداری که پا به سن نیز گذاشته‌اند، با بی‌انگیزگی تمام در زمین راه می‌روند و انگار از سر اجبار در زمین حضور دارند.
با این تفاسیر بازهم هواداران به ورزشگاه‌ها می‌آیند و دست از تشویق تیم خود برنمی‌دارند.
سوال این‌جاست، آیا تماشاگران مشکل فوتبال ایران هستند؟ تماشاگرانی که با صرف هزینه‌های گزاف و وقت خود به ورزشگاه‌ها می‌آیند و تیم خود را بدون هیچ چشم‌داشتی تشویق می‌کنند و دست آخر، بازی‌های بی کیفیت و کسل کننده را مشاهده کرده و در ادامه و فقط برای تخلیه هیجانات خود با دشنام به بازیکنان، ورزشگاه را ترک می‌کنند.
این روزها، فوتبالیست‌های کشورمان از مقایسه کردن خود با ورزشکاران موفق سایر رشته های ورزشی در بازی های المپیک و پارالمپیک 2012 لندن بسیار ناراحت هستند و بی‌انگیزه‌تر از گذشته شده و فوتبال بازی نمی‌کنند. این در حالی است که برای مثال 10 برابر یک فوتبالیست ایرلندی درآمد دارند!
آنها حتی پا را از این هم فراتر گذاشته و مردم و رسانه‌ها را به دلیل این مقایسه، مورد بی‌حرمتی قرار می‌دهند و آنها را دلایل ناکامی خود قلمداد می‌کنند.
به راستی آنان فراموش کرده‌اند که تمامی اعتبار خود را از رسانه‌ها و علاقه‌مندی مردم دارند اما در عین بی‌تدبیری و در اقدامی هماهنگ، مردم و رسانه‌ها را تحریم کرده گویا افرادی همچون ˈلیونل مسیˈ، ˈرونالدوˈ ، ˈاینیستاˈ، ˈژاویˈ، ˈبوفونˈ و ˈنیمارˈ هستند که این همه برای مردم و رسانه‌ها به اصطلاح کلاس می‌گذارند!
با این تفاسیر آیا این فوتبال و این فوتبالیست‌ها ارزش آن را دارند که تماشاگران خودی بر سر آنها با یک‌دیگر دعوا کرده و به زد و خورد بپردازند؟
یک‌شنبه‌شب یک اتفاق جالب دیگر نیز افتاد و یکی از همین فوتبالیست ها در مصاحبه با خبرنگاران گفت چرا از عملکرد ˈیوسف کرمیˈ کاپیتان تیم ملی تکواندو ایران در بازی‌های المپیک 2012 لندن که دور از حد انتظار ظاهر شد انتقاد نمی‌کنید، گویا این بازیکن اصلا به محتوای رسانه‌ها توجهی نکرده و فقط به دنبال تیترهای فوتبالی است چرا که نمی داند پس از ناکامی یوسف کرمی، هجمه‌ای که علیه کرمی در رسانه‌ها ایجاد شد، منجر به عذرخواهی مسوولان فدراسیون تکواندو و خود این ورزشکار از مردم شد.
به نظر می‌رسد فوتبالیست‌های لیگ برتری دچار توهم شده‌اند و فکر می‌کنند مردم و رسانه‌ها آنان را فراموش کرده اند اما باید گفت این فقط یک توهم است، زیرا مردم و رسانه‌ها به هیچ وجه ورزشکارانی که با غیرت و با اراده، بازی و یا مبارزه می‌کنند را هیچ‌وقت فراموش نمی‌کنند.
شادی‌های وصف‌ناپذیری را که تعدادی از آنها و در طول زمان برای‌مان به ارمغان آورده اند، فراموش ناشدنی هستند.
پیروزی‌های تیم های باشگاهی و تیم ملی فوتبال با کمک رسانه‌ها که به حواشی لذت‌بخش این رویدادها می پردازند، بدون شک نشاط به جامعه تزریق می‌کند.
با این همه معتقدیم کافی است فوتبالیست‌های عزیز به عملکرد گذشته‌گان خود نگاهی بیاندازند و از این توهم خارج شوند و بدانند تا زمانی که از بالا به مردم و رسانه‌ها نگاه می‌کنند، باید رفتار مردم و رسانه‌ها را نسبت به خود تحمل کنند.

 

 

برخورد با خبرنگار زحمتکش ورزشی در لرستان
نفهمی تا این حد؟!
رضا جایدری: خبرنگاران زحمتکش لرستان برای پوشش رویدادهای ورزشی در لرستان با هزینه شخصی در محل برگزاری مسابقات که گاه شهرهای مجاور است حاضر می‌شوند.
از طرفی از کار و بار زندگی خود می‌زنند و بهترین زمان‌ها را که دیگران صرف پول درآوردن یا استراحت زیر باد خنک کولر در العطش تابستان یا در سرمای سوزناک زمستان می‌کنند، این قشر زحمتکش به منظور پوشش رویدادها و حمایت معنوی از ورزشکاران و مسوولان در محل مسابقات حضور می‌یابند.
انصاف نیست برخی بی‌خردان هنگام برگزاری مسابقات با چنین قشر زحمتکشی برخورد آن هم از نوع فیزیکی نمایند!
با خبر شدم یکی از خبرنگاران ورزشی بروجرد هنگام برگزاری مسابقات کشوری در این شهر مورد بی‌مهری برخی دست‌اندرکاران مسابقات قرار گرفته و فرد مذکور به منظور قدرت‌نمایی و نشان دادن عقده‌های حقارتش، اقدام به برخورد فیزیکی با خبرنگار ورزشی نموده است!
برای آخرین بار به شعبان بی‌مخ‌های حاضر در ورزش لرستان هشدار می‌دهیم هر هیاتی که از این پس کوچک‌ترین بی‌احترامی نسبت به یکی از خبرنگاران لرستانی روا دارد، آن هیات را تحریم خبری خواهیم کرد و با مسوولان آن هیات یا باشگاه از طریق قانونی برخورد خواهیم نمود. همچنین ایرادهای فراوان پشت پرده آن‌ها را برای دیگران از جمله مسوولان ورزش عیان خواهیم کرد تا در صورت لزوم نسبت به تعویض آن‌ها اقدام گردد.
 این آخرین هشدار به شعبان بی‌مخ‌ها، بی‌سوادها و بی‌فرهنگ‌ چسبیده به ورزش لرستان بود. والسلام

 × متاسفانه این خبرنگار محترم و محجوب راضی نشد اسم آن شخص هتاک و نام هیات ورزشی مذکور عنوان شود وگر نه می‌دانستیم با او چه برخوردی نماییم...

 

 

نتایج هفته هفتم(پایانی دور رفت) لیگ برتر فوتبال لرستان

گهرنوین دورود 1 بهزیستی خرم‌آباد 0

سیمان دورود 1 شهرداری بروجرد 1

 شهرداری سپیددشت 5 کوثر الشتر 4

شاهین دارایی خرم‌آباد 0 فجر شهید لط‌وند پل‌دختر 3 (حاضر نشد)

 گهرنوین دورود: حسین اکبرمنادی، مسعود و علی ساکی، سالار نصرتی، مهدی یاراحمدی، رضا احمدوند، علی و محمود قائدرحمتی، مجید رحیمی‎زاده، محمد لشنی، احمد جودکی، سعید شکری، مربی: محمدرضا نصرتی

 

http://axlor.persianblog.ir

بازی

برد

تساوی

باخت

زده

خورده

امتیاز

1

گهرنوین دورود

7

6

1

-

18

3

19

2

بهزیستی خرم‌آباد

7

4

2

1

10

3

14

3

شهرداری  بروجرد

7

3

3

1

12

4

12

4

سیمان  دورود

7

2

2

3

10

11

8

5

کوثر الشتر

7

2

1

4

12

17

7

6

شهرداری سپیددشت

7

2

1

4

10

19

7

7

فجر پل‌دختر

7

2

-

5

7

12

6

8

شاهین دارایی

7

1

2

4

4

14

5

 

 

مدیر اجرایی گهر خطاب به شهردار دورود: با شعار نمی‎شود تیمداری کرد
خبرگزاری ایسنا: مدیر اجرایی گهر باز هم از وضعیت مالی این باشگاه انتقاد کرد.
اسماعیل حیدرپور در خصوص عمل نکردن شهرداری دورود به تعهدات خود در قبال تیم گهر، اظهار کرد: قرار بود امروز پول بدهند اما هنوز خبری نشده و اگر نتوانند این کار را انجام بدهند، در جلسه‎ای که با مسوولان قضایی داریم، تصمیم دیگری می‌گیرند و احتمال دارد تیم را به شخص یا ارگان دیگری واگذار کنند.
وی با بیان این که شهرداری و شورای شهر دورود فقط وعده وعید می‎دهند، تأکید کرد: با این شعارها نمی‎شود تیمداری کرد و آنها باید در عمل به تعهدات خودشان عمل کنند.
حیدرپور با بیان این که چند متقاضی برای خرید امتیاز گهر اعلام آمادگی کرده‏اند، تصریح کرد: چون می‎خواهند تیم را از استان لرستان خارج کنند، به درخواست آنها جواب منفی داده‏ایم.
مدیر اجرایی گهر خاطرنشان کرد: آنها در پرداخت حقوق پرسنل‎شان هم مشکل دارند و زمین‏هایی که برای فروش گذاشته‎اند را باید به طلبکارها بدهند.
وی در خصوص جدایی تارتار، گفت: او با ما قرارداد دارد و به هیچ عنوان رضایت‎نامه نمی‎دهیم که به تیم دیگری برود. اگر باشگاهی هم با تارتار مذاکره کرده کار غیر اخلاقی انجام داده است.
حیدرپور ادامه داد: تارتار برای گهر زحمت کشیده و خودش تیم را بسته و اگر شرایط مهیا شود، برمی‎گردد.

 

 

سرپرست گهر دورود:
امروز تکلیف تیم مشخص می‏شود/ تارتار برمی‏گردد
خبرگزاری ایسنا: سرپرست تیم فوتبال گهر دورود گفت: اتفاقات نادر فقط به سراغ گهر می‏آیند.
محمد یاراحمدی با بیان این که امروز تکلیف تیم مشخص می‏شود، اظهار کرد: قرار است امروز در جلسه با مسوولان، اگر شهرداری دورود نتواند به تعهدات عمل کند به احتمال زیاد تیم به شخص یا ارگان دیگری واگذار می‏شود.
وی با اشاره به دیدار گهر با صبا قم، عنوان کرد: اتفاقات نادر در فوتبال فقط به سراغ گهر می‏آیند و نمی‏دانیم این اتفاقات کی دست از سر ما برمی‏دارند. نداشتن سرمربی، مصدومیت تعداد زیاد بازیکنان از جمله گلرهای اول و دوم تیم و بازی نکردن در شهر خودمان مهمترین این اتفاقات هستند.
یاراحمدی با بیان این که اگر باشگاه به تعهدات عمل کند، تارتار برمی‏گردد،ادامه داد: ایشان از باشگاه خواسته که چک‎های بازیکنان را پاس کند و 500 میلیون تومان برای جذب یک گلر و مدافع در اختیارش قرار دهند و تاکید کرده اگر این شرایط فراهم شود، برمی‏گردد.
وی عملکرد رازانی که وظیفه حراست از دروازه گهر را در دیدار با صبا به عهده داشت ستود و تصریح کرد: با اینکه برای اولین بار فرصت حضور در لیگ برتر را داشت، عملکرد خوبی داشت.
سرپرست گهر در پایان گفت: مسوولان استانی باید کمک حال تیم باشند و نباید اجازه دهند مشکلات، تیم را از پای درآورد.

 

 

 

هفته اول لیگ دسته دوم ایران 
داتیس خرم‌آباد 2 پیام سیف‌آباد کازرون 2
رضا طولابی:
از هفته‌ی اول مسابقات لیگ دسته دوم فوتبال باشگاه‌های کشور عصر دوشنبه 27 شهریورماه تیم داتیس در استادیوم تختی خرم‌آباد مقابل تیم پیام سیف‌آباد کازرون با تساوی دو بر دو متوقف شد.
در این مسابقه سیدمرتضی شاهرخی و فرشاد امامی در دقایق 23 و 33 (پنالتی) برای داتیس گلزنی کردند و هر دو گل کازرونی‌ها را مهدی مریدی(19 و 78) بازیکن دو فصل پیش داتیس وارد دروازه‌ی تیم سابقش کرد.
مریدی ضمن به ثمر رساندن دو گل بارها مدافعین داتیس را آزار داد و چند موقعیت مسلم گلزنی را نیز با بدشانسی به هدر داد. بازیکنان داتیس از شادابی و آمادگی بدنی مناسبی برخوردار نبودند و در خط دفاع نیز بسیار شکننده و آسیب‌پذیر نشان دادند.

قضاوت این دیدار بر عهده مهدی پاکزاد با کمک علی حاتمیان و رضا نعیم‌قدرتی بود.

داتیس لرستان: احسان کرامت‌فر، مجتبی اصغریان، امین بیرانوند، مسلم پروانه‌پور، سجاد محمدیان(علی نوری‌زاده)، فرشاد امامی، رضا شرفیان، مسعود برومند، ایمان القاصی(پویا عالیخانی)، مصطفی ندری، سیدمرتضی شاهرخی و یاسر درویشی  سرمربی: سعید سپهوند

 

دارتاک قلعه عقاب‌ها را فتح کرد
یک‌شنبه 26 شهریور 1391
چوکا تالش 0  دارتاک خرم‌آباد 2  
 گل‌ها:مسلم دریکوند دقیقه 56 و مهدی عبدی 78
داوران: محمدباقر باقری، رامین گنجی، مخمد شاکر
اخطار: مجید یاری‌زاده و منصور داودی‌نژاد از دارتاک 
محمود داودی‌نژاد: در هفته اول لیگ دسته دوم فوتبال ایران تیم دارتاک خرم‌آباد با اندیشه های تاکتیکی مربی باتجربه و کاردان خود غلام زینی‌وند و تلفیقی از بازیکنان جوان و باتجربه همچون سیدعلی موسوی، مجید یاری‌زاده، مسعود حسنوند، مسلم دریکوند، مصطفی رازانی، امیر منصوریان، علی مریدی، منصورداودی‌نژاد، مهدی عبدی، قاسم رحمانی، رضا سعیدیان، امین حسنوند، سجاد امیدی در این دیدار با یک بازی هجومی و زیبا توانست در اولین دیدار خود قلعه عقاب‌ها را که زمانی تیم‌های لیک برتری هم نمی‌توانستند عرضه اندام کند، را فتح کند.
در این دیدار در دقیقه 56 روی پاس عمقی منصور داودی‌نژاد هافبک طراح دارتاک، مسلم دریکوند مهاجم گلزن این تیم دروازه چوکا را بازکرد. مهدی عبدی مهاجم سرعتی دارتاک نیز در دقیفه 78 تیر خلاص را با زدن گل دوم بر پیکره چوکا وارد کرد.

 

 مدیرعامل باشگاه دارتاک خرم‎آباد: جوان‎گرایی نتیجه می‏دهد
ابراهیم شریفی: مدیرعامل باشگاه دارتاک خرم‎آباد پس از پیروزی تیمش برابر چوکای تالش در اولین هفته مسابقات لیگ دسته دوم فوتبال باشگاههای کشور در جمع خبرنگاران گفت: فوتبال لرستان در همه برهه‏های زمانی زبانزد خاص و عام بوده و هست.
جافر دولتشاهی با اشاره به بازی با چوکا عنوان کرد: چوکا یکی از تیمهای ریشه‎دار کشور به حساب می‎آید و بازی مقابل این تیم بسیار سخت و دشوار بوده و هواداران متعصبی دارد.
وی بیان کرد: بازیکنان دارتاک در این دیدار فعل خواستن را صرف کردند و به آن چیزی که استحقاقش را داشتند دست یافتند.
دولتشاهی با تأکید بر این که درست است که در چوکا بازی کردیم ولی با اعتماد به نفسی که در تیم وجود دارد حریفان در خانه هم محکوم به شکست هستند زیرا هدفمان چیزی جز صعود مقتدرانه به لیگ یک نیست، تصریح کرد: علیرغم مشکلات زیاد مالی و قول‏های مسوولان استان جهت حمایت که امیدواریم هرچه سریعتر صورت گیرد، جوان‎گرایی کردیم و مطمئن هستم این امر نتیجه مثبتی به همراه خواهد داشت.
مدیرعامل باشگاه دارتاک خرم‎آباد یادآور شد: حق لرستان و فوتبال معروفش حضور در لیگ‏های دو و سه نیست و باید تمامی مسوولان دست به دست هم داده تا به آنچه که شایسته و درخور نام استان و فوتبالش است برگردیم.
وی با بیان این که کادر فنی تیم دارتاک بسیار قوی بوده، افزود: در هر بازی تمامی فکر بازیکنان دارتاک کسب سه امتیاز است و با جنگندگی که در آنها سراغ دارم این امر دور از ذهن نیست.

 

لرستان خسته از اظهارات پوپولیستی مسوولان  گهرشهرداری دورود

رضا طولابی: در طی هشت هفته‌ی سپری شده از مسابقات لیگ برتر فوتبال، آنقدر اظهارات نسنجیده و غیرکارشناسانه از مسوولین تیم گهرشهرداری دورود شنیدیم که دیگر تاب و تحمل همه لبریز شده  است!
 افرادی که حتی در خواب هم رویای مدیریت در یک تیم لیگ برتری فوتبال را نمی‌دیدند به یک باره و بدون هیچ سابقه‌ی ورزشی در حساس‌ترین زمان ممکن بر مسند باشگاه نوپا و تازه صعود کرده‌ی گهر جلوس نمودند!
آقایان که پس از آخرین مسابقه‌ی گهر در فصل گذشته‌ی لیگ یک، شور و شوق مردم لرستان را به خوبی پس از صعود حس کردند و در ادامه به اهمیت فوتبال به عنوان ابزاری مهم در تحولات سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی پی بردند، فیل‌شان هوای هندوستان کرد و با دست خالی و پز عالی وارد عرصه‌ای شدند که سایر تیم‌های با مدیران قوی و اقتصادی در کنار چهره‌های پیشکسوت و مطرح فوتبال تدارک وسیعی برای حضور شایسته در مسابقات لیگ برتر پشت سر گذاشته بودند .
آقایان پس از آن که دادستانی کل کشور به مدت یک سال مجوز فعالیت این تیم را مجانی به آنها واگذار کرد بارها اعلام نمودند که جهت تامین هزینه‌های تیم داری مبلغ 5 میلیارد تومان برای گهر کنار گذاشته اند. این اظهارات در حالی بر روی خروجی خبرگزاری‌ها و نشریات محلی منتشر می‌شد که کارگران خدوم شهرداری دورود چندین ماه حقوق معوقه طلب داشتند.
 آقایان با این تصور که چند هکتار از زمین‌هایی که شهرداری دورد مالکیت آنها را بر عهده دارد پس از برگزاری مزایده به فروش رسانده و هزینه‌های تیم داری را می‌توانند با این روش تامین نمایند به عرصه‌ای سخت گام نهادند.
با توجه آیین نامه‌ی مسابقات لیگ برتر تمامی تیم‌ها موظف هستند قبل از شروع فصل بیست درصد از قرارداد هر بازیکن را به وی پرداخت نمایند که متاسفانه تا به امروز شهرداری دورود به تعهدات خود در قبال بازیکنان و کادر مربیگری عمل نکرده است.
 آقایان به جای عذرخواهی با بیان این جمله که: «تیم مگر نتیجه گرفته‌اند که پول پرداخت کنیم؟» ضمن شانه خالی کردن از زیر بار مسوولیت‌شان با گفتن همین یک جمله به عدم آگاهی و غیرتخصصی بودنشان مهر تاییدی زدند و یا اظهارات خنده دار دیگری چون  «11 نفر اصلی و کادر مربی‌گری با هواپیما و دیگر بازیکنان با اتوبوس به مسابقات اعزام شوند» از شایعاتی به شمار می‌رود که مسوولان تیم ابراز داشته‌اند.
مصدومیت گیگز دروازه‌بان ارمنستانی گهر باعث شد این بازیکن تا پایان فصل نتواند از دروازه‌ی نماینده‌ی لرستان محافظت نماید و باشگاه بر اساس قرارداد و قوانین موظف می‌باشد تمام و کمال حق و حقوق این بازیکن را پرداخت نماید.
با تلاش اسماعیل حیدرپور و رایزنی های صورت گرفته با مدیر برنامه‌های بازیکن فوق توافق گردید در قبال دریافت 40 درصد از مبلغ قراداد، گیگز برگه ی فسخ قرارداد را امضا و در آن شرایط گهر می‌تواند یک بازیکن سالم را به جای دروازه‌بان ارمنستانی به لیست خود اضافه نماید در این بین شهرداری دورود بی‌تفاوت نسبت به این موضوع حساس، روزها را به بطالت پشت سر می‌گذارد و فقدان درک آنها می‌تواند عواقب سختی را برای گهر بوجود بیاورد.
گیگز مصدوم با شکایت به فیفا می‌تواند تمامی حق و حقوق خود را از گهر مطالبه و دریافت نماید. برخی دیگر از آقایان نیز که انتخابات آینده را پیش روی می‌بینند هر روز نسخه‌ای جدید برای گهر خانه به دوش می‌پیچند.
آقایان (7) از گهر و فوتبال به عنوان یک ابزار جهت تحقق منافع شخصی خود استفاده می‌کنند و منافع مردم دورود و لرستان را فدای اهداف سیاسی خود می‌نمایند.
در حالی که شورای اسلامی شهر دورود طی نامه‌ای به شهردار دورود اعلام می‌کند که به دلیل کاهش هزینه‌ها و مشکلات بوجود آمده ترتیبی اتخاذ گردد که ضمن تسریع در بازسازی استادیوم تختی دورود، مسابقات خانگی گهر با محوریت خرم‌آباد در لرستان برگزار شود، تنها چند روز پس از انتشار این نامه، شورای اسلامی شهردورود مجددن  با ارسال نامه‌ای به شهردار اعلام می‌کند که تا زمان آماده‌سازی استادیوم تختی دورود مسابقات در همان کرج برگزار خواهد شد! 
این دوگانگی و تناقض در رفتار و کردار سوالات فراوانی را در ذهن فوتبال‌دوستان لرستانی ایجاد می‌کند!
آقایان در پایان فصل می‌بایست پاسخگوی کم کاری‌ها و اظهارات ناآگانه‌ی خود در قبال مردم دورود باشند. مطمئنا مردم فهیم دورود برای همیشه اسیر عوام‌فریبی برخی‌ها نخواهند شد و با درایت و منطق اجازه نخواهند داد احساسات آنها در گرو بازی‌های سیاسی به باد فنا داده شود.
مردم دورود به خوبی درک می‌کنند برخی افراد که توانایی تامین هزینه‌های تجهیز استادیوم تختی دورود را ندارند و در شرایطی که پیمانکار استادیم مبلغ 900 میلیون تومان از جیب خود هزینه صرف نموده قادر به پرداخت حتی یک ریال به پیمانکار نبوده‌اند و پروژه‌ی تجهیز استادیوم تختی دورود با همین روند شاید تا دو سال دیگر نیز زمان ببرد، نمی‌توانند نماینده‌ای مورد اعتماد برای آنها به حساب آیند.

 

 

مسابقات قوی‌ترین مردان لرستان برگزار شد
رضا طولابی: مسابقات قوی‌ترین مردان لرستان در پارک زیباکنار خرم‌آباد و با استقبال خوب ورزش‌دوستان لرستانی برگزار شد.
در این دوره از مسابقات در وزن منفی 90 کیلوگرم سلمان توفیقی به مقام اول دست یافت .
در دسته‌ی منهای 105 کیلوگرم که با حضور قهرمانان صاحب‌نام لرستانی انجام شد مراد موسوی عنوان قهرمانی را از آن خود کرد و به ترتیب ذبیح‌اله جوزایی، عباس وحدتی و مصطفی جودکی مقام‌های دوم تا چهارم را کسب کردند.
نفرات فوق جهت شرکت در مسابقات قهرمانی کشور که مهرماه برگزار خواهد شد به اردوی آماده‌سازی تیم لرستان دعوت می‌شوند.
در راه برگزاری مطلوب و منظم این دوره از مسابقات زحمات حامد امیری رییس کمیته‌ی قوی‌ترین مردان لرستان و از ورزشکاران بااخلاق لرستانی قابل تقدیر است.

 

 

نفرات برتر جام بانک‌ملی استان مشخص شدند
مجید کرامتی‌مقدم: مسابقات شطرنج جام بانک ملی لرستان در حالی به ایستگاه آخر رسید که روح‌الله شمسی بازیکن ارزنده دورودی باز هم قهرمان شد.
در پایان این مسابقات که با شرکت 36 نفر در خانه شطرنج خرم‌آباد برگزار شد، روح‌اله شمسی  با  6 و نیم امتیاز اول شد و علی‌رضا روح‌پرور با 5 ونیم، علی یاراحمدی با  5، سعید بیرانوند  با  5، شمس‌الدین سرابی با  4 و نیم و امین چنگایی با 4 و نیم امتیاز به ترتیب دوم تا ششم شدند.
 جایزه بهترین بازیکن زیر 16 سال به محمدرضا درویشی و جایزه بهترین بازیکن پیشکسوت نیز به ناصر ظهراب رسید.
در پایان این مسابقات از سوی مسوولان بانک‌ملی لرستان جوایزی به نفرات برتر اهدا شد.

 

 

برگزاری کلاس مربیگری ژیمناستیک در بروجرد
فرهاد داودوندی- بروجرد: یک دوره کلاس مربیگری درجه 3 ژیمناستیک زیر نظر تربیت بدنی آموزش و پرورش بروجرد برگزار گردید.
مسئول تربیت بدنی آموزش و پرورش بروجرد در این خصوص گفت: کلاس مربی‌گری درجه 3 آقایان از 24 تا 26 شهریور در سالن ژیمناستیک منتظران اداره آموزش و پرورش بروجرد برگزار گردید.
ناصر گودرزی در ادامه بیان داشت: این برای اولین بار است که چنین کلاسی در سطح مربیگری ژیمناستیک در بروجرد برگزار می‌گردد.
وی افزود: 30 نفر از معلمان ورزش استان در این کلاس که زیر نظر استاد دشتی مدرس فدراسیون ژیمناستیک برگزار می‌شود شرکت کردند.

 

هفته هشتم لیگ برتر فوتبال ایران
گهر در لحظه آخر زانو زد!
صبا قم 1 گهر دورود 0
گل: رامین رضاییان در دقیقه 94
شنبه 25/6/91، ساعت آغاز: 18:30، ورزشگاه یادگار امام(ره) قم
داور: جمشید محمدی، کمک‌ها: محسن فریمانی و رحیم شاهین
اخطار: میلاد سلیمان‌فلاح دقیقه 67 و مهدی مومنی 85 از صبا و تقی نایبی از گهر 85
صبا قم(سفید): حامد لک، مرتضی کاشی، مجید حیدری، سعیدصادقی(محسن خلیلی از دقیقه 53)، مجید هوتن، میلاد نوری(اکبر صادقی از دقیقه 71)، ابوالفضل ابراهیمی، رامین رضاییان، دیوید ویکروم، فرید کریمی، میلاد سلیمان‌فلاح(مهدی مومنی از دقیقه 80)، سرمربی: یحیی گل‌محمدی
گهر دورود(آبی کم‌رنگ): سعید رازانی، آرمان قاسمی، ساشا کلونیا، صابر محمدی، علی‌رضا محمد، رضا کاردوست(تقی نایبی از دقیقه 82)، مجید خدابنده‌لو(مجتبی زارع از دقیقه 53)، محمدرضا خرسندنیا، محمد پروین(مجید خمیسی از دقیقه 71)، مجیدباجلان و فرید عابدی، مربی: علی‌رضا پورمند
لحظات حساس:
دقیقه 3: شوت سنگین علی‌رضا محمد از پشت محوطه جریمه با اختلاف کمی از بالای دروازه به بیرون رفت
دقیقه 5: میلاد نوری در شلوغی محوطه جریمه گهر می‌توانست دروازه گهر را باز کند که سایه توپ را هدف قرار داد.
 دقیقه 7: پاس رو به جلوی مجید هوتن از جناح چپ در موقعیتی عالی در مقابل دروازه به میلاد سلیمان‌فلاح رسید که وی با ضربه‌ای بی‌دقت توپ را به بیرون زد.
دقیقه 22: سلیمان‌فلاح پشت مدافعان گهر صاحب توپ شد  اما در مسصافی تک به تک با رازانی توپ را با ضربه‌ای بد به بیرون زد.
 دقیقه 30: پس از حرکت پا به توپ میلاد سلیمان‌فلاح و پاس وی به دهانه دروازه، دیوید دویکروم با ضربه‌ای ضعیف توپ را به خارج زذ.
دقیبقه 53 : شوت خطرناک میلاد سلیمان‌فلاح را رازانی درازکش مهار کرد.
دقیقه 59: حرکت سریع مجتبی زارعی از سمت راست و شوت سرضرب او حامد لک را به واکنش وا داشت.
دقیقه 60: چرخش سریع محسن خلیلی در محوطه جریمه گهر و شوت محکم و زمینی وی با اختلاف ناچیزی به بیرون رفت تا بهترین موقعیت صبا از آغاز نیمه دوم با خوش‌شانسی تیم مهمان به گل تبدیل نشود.
 دقیقه 64: در یک رفت و برگشت در مقابل محوطه جریمه گهر، توپ به فرید کریمی رسید و شوت سنگین و خطرناک وی را رازانی به شکلی فوق‌العاده و دیدنی دفع کرد.
دقیقه 72: ضربه سر دیدنی محسن خلیلی با اختلاف ناچیزی راهی کرنر شد.
 دقیقه 77: فرید کریمی در محوطه جریمه گهر به شکلی مشکوک نقش بر زمین شد که داور اعتقادی به پنالتی نداشت. این صحنه، تنها صحنه بحث‌برانگیز بازی بود.
دقیقه 81: حرکت پا به توپ فرید عابدی، دفاع صبا را به هم ریخت و ضربه‌ی خطرناک وی با عکس‌العمل زیبای حامد لک دفع گردید.
 دقیقه 90: ضربه آزاد زیبای محسن خلیلی با عکس‌العمل سعید رازانی به گل تبدیل نشد.
نکات ویژه:
حدود 500 تماشاگر این بازی را از نردیک تماشا کردند که نیمی از تماشاگران متعلق به تیم گهر دورود بودند. تماشاگران گهر از ابتدا تا انتهای مسابقه، مشتاقانه به تشویق تیم خود مشغول بودند.
اتاق رسانه استادیوم یادگار امام قم و امکان دسترسی به اینترنت وایرلس در جایگاه خبرنگاران برای اولین بار فعال شد که ثمره سفر نمایندگان کنفدراسیون فوتبال آسیا به قم بود.
شرح گل:
خروج اشتباه رازانی دروازه‌بان گهر که بازی خوب خودش را با این اشتباه خراب کرد با شیرجه رضاییان و ضربه او در محوطه جریمه گهر به گل برتری صبا تبدیل شد. رضاییان واقعاً روی این گل از خود مایه گذاشت.
 بهترین بازیکن:
محسن خلیلی که در نیمه دوم به زمین آمد با عملکرد خود همه را متحیر کرد. او اگر بدشانس نبود می‌توانست دو گل به ثمر برساند. فرید کریمی هم دیگر بازیکن خوب صبا بود.

 

     
 لیگ برتر جام خلیج فارس 
 

تیم

بازی

برد

مساوی

باخت

زده

خورده

امتیاز

1

نفت تهران

8

4

3

1

13

6

15

2

فجر سپاسی

8

4

2

2

15

6

14

3

سپاهان

8

4

2

2

12

7

14

4

صبای  قم

8

4

2

2

12

7

14

5

سایپا کرج

8

4

2

2

9

6

14

6

ملوان انزلی

8

3

4

1

10

8

13

7

تراکتورسازی

8

3

4

1

9

8

13

8

پیکان

7

4

1

2

12

14

13

9

استقلال

7

3

3

1

6

3

12

10

راه‌آهن

8

3

3

2

10

9

12

11

داماش گیلان

8

2

3

3

8

13

9

12

مس کرمان

8

2

2

4

5

7

8

13

آلومینیوم

8

1

4

3

4

6

7

14

پرسپولیس

8

1

4

3

5

8

7

15

فولاد اهواز

8

1

3

4

8

11

6

16

گهر دورود

8

1

3

4

7

11

6

17

نفت  آبادان

8

1

3

4

11

18

6

18

ذوب‌آهن

8

2

0

6

6

14

6

 

 

تارتار: گفتم فقط در پرسپولیس دستیار می‌شوم
 سرمربی مستعفی تیم فوتبال گهر دورود گفت: برای مربیگری در پرسپولیس باید ابتدا با ژوزه صحبت کنم.
مهدی تارتار گفت: یکی از مسئولان باشگاه پرسپولیس تلفنی با من تماس گرفت و می‌خواست بداند حاضرم به عنوان دستیار در پرسپولیس کار کنم یا نه. من هم گفتم دوست ندارم در هیچ تیمی دستیار شوم اما بحث پرسپولیس فرق دارد.
وی ادامه داد: به خاطر پرسپولیس و هوادارانش و شخص رویانیان که برای این تیم زحمت زیادی کشیده و اکنون این تیم در جدول شرایط خوبی ندارد گفتم حاضرم با پرسپولیس کار کنم آن هم به شرطی که ابتدا با ژوزه جلسه‌ای داشته باشم و شرح وظایفم را به طور دقیق بدانم.
تارتار در مورد اینکه امکان دارد با پرسپولیس در این فصل کار کند یا نه، گفت: نظراتم را به آن مسئول باشگاه پرسپولیس گفتم و قرار شد او این حرف‌ها را منتقل کند اما دیگر خبری نشده است.
سرمربی مستعفی گهر در مورد اظهارات ژوزه در نشست خبری امروز که گفته باید خودم دستیارم را انتخاب کنم، گفت: حرف او کاملا درست است. ژوزه حق دارد دستیارش را انتخاب کند زیرا در نهایت من باید با ژوزه کار کنم و در زمین تمرین برنامه را از او بگیرم. ژوزه مربی بزرگی است و پرسپولیس هم تیم بزرگی است، دستیاری در پرسپولیس دست‌کمی از سرمربیگری در تیم‌های دیگر لیگ برتر ندارد. من هم بخاطر هواداران و پرسپولیس و شخص رویانیان چنین پیشنهادی را قبول کرده بودم.
سرمربی مستعفی تیم گهر در مورد اینکه وضعیتش با این باشگاه به کجا رسید، گفت: از مسئولان گهر خواستم 20 درصد از مبلغ قرارداد بازیکنان و مربیان را پرداخت کنند و برای جذب دو بازیکن هم پول فراهم کنند زیرا 8 بازیکن از تیم گهر جدا شده‌اند که شماری از آنها بخاطر مشکلات مالی از تیم رفته‌اند. برای گهر زحمت کشیده‌ام و دوست ندارم این تیم را به حال خود رها کنم اما باید شرایط مالی را برای پرداخت مطالبات بازیکنان و همچنین جذب بازیکنان جدید را فراهم کنند.

 

 

پیمانکار ورزشگاه تختی دورود:
900 میلیون هزینه کرده‌ام و شهرداری دورود تا به حال یک ریال به من نداده است!
رضا طولابی: رضا سالاروند پیمانکار استادیوم تختی دورود در جمع خبرنگاران لرستانی در شهرستان کرج آخرین وضیت بازسازی استادیوم تختی دورود را اینچنین تشریح کرد:
تقریبا دو ماه پیش بنده با شهرداری دورود جهت ساخت و نصب اسکلت فلزی استادیوم تختی دورود قرارداد بستم، از آن تاریخ به بعد کار را شروع کردیم یک سری آهن آلات و لوازم خریداری کردیم تا الان هم به طور کامل سازه ی فلزی ورزشگاه آماده شده و در کارگاه ما در تهران می باشد . تا به این ساعت ما یک ریالی دریافت نکرده‌ایم، تا این جا هم هر جور که شده کار را رسانده  و حسن نیت خود را نشان داده‌ایم.
از این به بعد روند بازسازی به حمایت مسوولان برمی‌گردد. در ماه های گذشته حمایت که نشدیم بعضا با سنگ اندازی و بی تفاوتی برخی‌ها مواجه شدیم، تا به امروز 900 میلیون تومان از جیب شخصی‌ام هزینه کرده‌ام ولی یک ریال از کارفرما دریافت نکرده‌ام‌.
از چند چالش پیش روی ما یکی، آقای عابدی پیمانکار قبلی استادیوم می‌باشد که  اجازه‌ی انتقال سازه را به دورود نمی‌دهد. ایشان نیز دنبال طلب خود می‌باشد و حق دارد. روزهای آینده مقداری از سازه را به دورود منتقل خواهیم کرد تا مردم بدانند که ما کار کرده‌ایم اما تا به طور کامل مبلغ قراردادم را دریافت نکنم تمامی سازه را در استادیوم نصب نخواهم کرد.
سالاروند در ادامه افزود: اگر مسوولان به تمامی تعهدات خود عمل کنند بنده تا  پنجاه و پنج روز  دیگر استادیوم تختی دورود را آماده می‌کنم در غیر این صورت و اگر وضع به همین منوال پیش برود شاید تا دو سال دیگر هم استادیوم آماده نشود.

 


خداحافظی مدرسه پیرمردها با جام جهانی !
(تحلیل روان‌شناختی تیم ملی فوتبال کشورمان در رقابت‌های انتخابی جام جهانی)
دکتر علی‌رضا دهباش(روان‌شناس): آیا فوتبال فقط یک ورزش است؟ آیا اثرات فوتبال فقط در حد یک رشته ورزشی است؟
فوتبال یک پدیده اجتماعی است که بر فرهنگ ، سیاست ، اقتصاد وتقریبا همه چیز اجتماع اثر می گذارد. فوتبال فقط بوجود آورنده اشکها و لبخندها در یک مقطع زمانی خاص نیست.
براستی فوتبال چه نیرویی دارد که گاه میلیاردها نفر در سراسر جهان به تماشای یک مسابقه می نشینند.  در واقع می توان گفت فوتبال زبان مشترک و جهانی میان ملل مختلف است.
امروزه حتی سیاستمداران از فوتبال بهترین بهره برداری را می کنند. در جریان حمله امریکا به افغانستان در سال 2001 ، یکی از اولین اقداماتی که امریکائی ها در افغانستان انجام دادند برگزاری یک مسابقه فوتبال بین نیروهای ائتلاف (اشغالگر) و تیم ملی افغانستان بود. چرا؟
برای اینکه سیاستمداران می‌دانند فوتبال بعنوان یک محرک خوشایند اجتماعی در سراسر جهان عمل می کند و با برگزاری این مسابقه قصد داشتند از خشم و کینه مردم افغانستان  نسبت به خود بکاهند و خود را پیام آور صلح و دوستی جا بزنند. بلی فوتبال فقط فوتبال نیست.
به راستی آیا سیاستمداران و مسئولین ورزش ما هم ارزش فوتبال و تاثیر آن بر حوزه‌های مختلف اجتماع را می دانند؟
با این مقدمه به سراغ تحلیل روان شناختی تیم ملی فوتبال کشورمان در رقابتهای انتخابی جام جهانی می رویم. پس از قرعه کشی و گروه بندی تیمها همگان ضمن خشنودی از نتیجه قرعه کشی به این نتیجه رسیدند که راه صعود به جام جهانی در این دوره چندان دشوار نیست و باید بدون اما و اگرها به این رقابتها صعود کنیم. قرار گرفتن یک مربی خوش سابقه  به نام کی روش در راس تیم ملی نیز این امید را بیشتر کرد.
با شروع بازیها این امید کمی همراه با نگرانی شد. آنچه در بازی اول مقابل ازبکستان دیدیم تقریبا شبیه بازی یک گله بود که فقط دروازه ایران وجود داشت و در دقایق پایانی و شاید ازروی خوش شانسی ما ایرانیها بود که روی یک ضد حمله و همکاری دو جوان فوتبال ما (خلعتبری و انصاری فرد) به گل و یک پیروزی خفیف و البته ناعادلانه رسیدیم.
آن زمان همه با این توجیه که مربی تیم ملی نیاز به زمان بیشتر ی دارد و با ید حمایت از تیم ملی در اولویت باشد ،کنار آمدند و زبان منتقدین بسته شد.
در بازی با قطر در حضور صدهزار تماشاگر در ورزشگاه آزادی به نتیجه ای بهتر ازمساوی نرسیدیم. در بازی با لبنان هم با یک دنیا ادعا و با ستاره های حبابی خود به دو رکورد شگفت آور دست یافتیم و آن هم خوردن گل از لبنان و باخت تاریخی به این تیم بود چرا؟
در یک بررسی ساده در مورد نقش عوامل روانشناختی تاثیر گذار بر عملکرد تیم ملی می پردازیم. بر این اساس می توان گفت که معنای کلیدی انگیزه کسب موفقیت است که بیشتر آن به شخصیت مربی بستگی دارد مانند رفتار دادن هیجان به بازیکنان در بهتر کردن خودشان وقبول این که آنان قادر به پیشرفت هستند.
حال این سئوال مطرح می شود که آیا آقای کی روش در این مورد موفق بوده است ؟ آیا توانسته با ایجاد انگیزه پیشرفت در بازیکنان ، تیم ملی را به سمت عملکرد مطلوب هدایت کند؟ با نگاهی به نتایج که اول برد، دوم مساوی و سوم باخت به دست آمده است می بینیم که پاسخ خیر است و تیم روند ی کاملا نزولی را طی می کند.
شاید با در نظر گرفتن سن این مربی و مشاهده علائم رفتاری ایشان بتوان گفت که میزان هیجان خواهی ایشان بسیار پایین است و با این کاراکتر توانایی تهییج و تحریک بازیکنان تیم ملی را نداشته باشد. داشتن یک ویژگی خاص شخصیتی ،  به تنهایی اختلال و اشکال نیست اما در فوتبال این ویژگی لازم و ضروری است.
در بسیاری از موارد، دلیل شکست افراد در انجام وظایف شغلی ناشی از همسو نبودن ویژگی های شخصیت شاغل و ویژگیهای شغلی است که به عهده دارند. در مورد آقای کی روش شاید اغراق نباشد که بگوئیم  که ایشان دارای برخی صفات شخصیتی خاص است که می تواند در عملکرد ایشان تاثیر منفی داشته باشد.  در واقع از دید روان شناسی کار شخصیتهای همه چیز دان داری این ویژگی ها هستند :
 فکر می کنند در همه زمینه ها متخصص هستند ، متکبر هستند ، اگر اشتباه کنند حالت تدافعی به خود می گیرند .
آیا کی روش تا به حال اینگونه نبوده است؟ آیا تا به حال انتقاد پذیر بوده یا کاملا تدافعی عمل کرده است؟ ایشان پس از بازی با لبنان گفتند: شما نمی توانید بخاطر این اشتباه بازیکنان و تیم را سرزنش کنید !
همچنین دو ویژگی که افراد منفعل از آن برخوردارند عبارتند از:
 - چهره ای سرد و بی احساس دارند ، نگاه های خیره و بی تفاوت دارند.
وقتی واکنش کی روش را پس از بازی با قطر و لبنان مورد مطالعه قرار می دهیم دو ویژگی فوق را در رفتارش بوضوح در می یابیم و انگار این آقا بقول معروف ککش هم نمی گزد که تیم ما در چه سراشیبی قرار گرفته است.
اگر بخواهیم تمام ناکامی های تیم ملی را بعلت  عملکرد مربی تیم  بدانیم راهی به دور از انصاف پیموده ایم. وقتی عملکرد بازیکنان تیم را مورد بررسی قرار می دهیم  چند نکته مهم توجه هر فوتبال دوستی را جلب می کند. شاید ابتدایی ترین آن میانگین سنی بالای تیم است که تیم ما را به مدرسه پیرمردها تبدیل کرده است بویژه در خط هافبک تیم ، که در واقع موتور محرکه تیم باید باشد این موضوع  بعنوان یک کاتالیزور منفی  کاملا خود را نشان داده است وتیم را فاقد  سرعت و شادابی و جنگندگی کرده است.
موضوع دیگربی انگیزگی بازیکنان است. اکثر بازیکنان تیم ملی کسانی هستند که اشباع شده اند و افکار آنها بیش از آنکه درگیرفوتبال باشد به مسائلی دیگر مانند مسائل اقتصادی متمرکز است.بازیکنانی که به لطف رسانه ها به شهرت بیش از اندازه رسیده اند دچار اعتماد به نفس کاذب نیز هستند و برای تیمهایی که از سابقه  نسبتا خوبی برخوردارند بزرگترین مشکل می تواند اعتماد به نفس بیش از حد و خشنودی از خود باشد. همانگون که در بازی با لبنان از همین ویژگی ضربه خوردیم.
به راستی چرا بازیکنانی که مدتها در ترکیب تیم باشگاهی خود قرار نگرفته اند و یا عملکرد قابل قبولی نداشته اند چرا در ترکیب تیم قرار می گیرند؟
تیم ما فاقد انگیزه پیشرفت است. انگیزه پیشرفت در ورزشکاران ویژگی ارزشمندی به شمار می‌رود و از همین رو ، به این حوزه از روان‌شناسی توجه بسیاری شده است .پیشرفت عبارت است از میل به انجام دادن خوب کارها در مقایسه با معیار برتری. این نیاز افراد را برای جست‌وجو کردن «موفقیت در رقابت با معیار برتری» با انگیزه می‌‌کند. انگیزه پیشرفت نشانه های رفتاری زیر را به همراه دارد: 
برای به انجام رساندن کاری دشوار به گونه ای پردوام, سخت, پیگیر و بی امان تلاش کردن. 
در راستای هدفی دوردست و بزرگ همه مساعی خویش را به کار گرفتن و با همه وجود تان خود را وقف ان  هدف کردن. 
در برنده شدن مصمم بودن. 
برای به انجام رساندن هرکاری به بهترین شیوه تلاش کردن.
از رقابت جدی لذت بردن. 
به واسطه حضور دیگران بر پیشگام بودن , برانگیخته شدن. 
نیروی اراده خویش را به کار بستن و برملالت و  خستگی چیره شدن.
با مرور بازیهای تیم ملی هیچ نشانی از این ویژگی ( انگیزه پیشرفت ) در بازیکنان نمی بینیم.
به نظر شما آیا ویژگی های فوق در بازیکنان تیم ملی دیده می شود؟
بیل بیسویک روان شناس ورزشی سابق تیم منچستر یونایتد می گوید: انگیزه لازم است زیرا بازیکن قصد دارد برنده شود و در یک تیم ورزشی بیشترین انگیزه باید وجود داشته باشد، زیرا بازیکنان می خواهند با هم برنده باشند.
بدون تعارف و با احترام به عرق ملی همه هموطنان و احترام به مجموعه تیم ملی ، باید گفت با ادامه رویه فعلی تیم ما به جام جهانی نمی رود و باید خداحافظی با جام جهانی را باور کرد.
اگر بخواهیم بیش از این صبر کنیم بدون شک در آینده و پس از بازی با کره کار بسیار دشوارتر خواهد شد و بایست دست به دعا شویم تا تیمهای دیگر برای ما بازی کنند و هزار اما و اگر و...
تیم ملی نیاز به یک خانه تکانی دارد وفدراسیون نباید دست روی دست بگذارد. متاسفانه فدراسیون به جای آنکه ناظر بر کار کی روش باشد و به ارزیابی عملکرد وی بپردازد اختیار تام را به او داده و به قول معروف ریش و قیچی دست اوست!
این تیم با بازیکنان مسن و بی انگیزه به هیچ جایی نمی رسد و تیم نیاز به خون تازه و نیروی جوانی دارد. به لیگ نگاه کنید . تیمهایی که بی ادعا و با انگیزه و بدون ستاره های حبابی کار می کنند به بالاهای جدول آمده اند و کهکشانی ها ! رتبه هایی خجالت آور را کسب کرده اند.
تیم ملی در سه بازی فقط یک گل زده است آیااین یعنی ضعف در گلزنی نیست؟ در چنین شرایطی آیا جلال رافخایی پر انگیزه که آقای گل لیگ هم هست نمیتواند کمک حال تیم باشد؟
از 9 تیم اول لیگ فقط 7 بازیکن در تیم ملی وجود دارد اما از تیمهای کهکشانی پایین جدولی ، تا دلتان بخواهد.
به اعتقاد بیل بیسویک روان شناس تیم منچستر بازیکنان و مربیان پنج پله برای رسیدن به عملکرد مطلوب را باید در نظر بگیرند: گام اول: شیوه زندگی ،گام دوم : فیزیکی ، گام سوم:فنی ، گام چهارم ذهنی ، گام پنجم هیجانی .
تیم ملی ما بدون شک در این پنج گام مشکلاتی دارد که اینچنین نتیجه گرفته و و ظیفه روانشناس و کادر فنی تیم است که به این موضوع رسیدگی کنند.
به نظر نگارنده بایستی برای تعدادی از بازیکنان تیم ملی بازی خداحافظی با شکوه برگزار کرد و از زحمات گذشته شان قدر دانی نمود و برخی دیگر نیز فعلا نمی توانند این تیم را به سر منزل مقصود برسانند. ورود جوانان با انگیزه و جویای نام از هر ستاره کاغذی دیگری برای تیم سودمند تر است.اگر می خواهیم کابوس خداحافظی با جام جهانی را کنار بزنیم باید به فکر تغییررویه باشیم ودر غیر اینصورت و با ادامه روند کنونی حتما خداحافظی می کنیم. امید است با احساس مسئولیت اجتماعی و ملی فوتبالدوستان ومتخصصین و پیشکسوتان این حوزه یک جنبش اجتماعی مثبت و حمایت کننده برای تیم ملی ایجاد شود و با تصمیم مسئولانه دست اندر کاران فوتبال کشورمان شرایط صعود به جام جهانی فراهم شود.
 

 

 

به مناسبت یکمین سالگرد درگذشت ناصر میرزایی و به همت هیأت فوتبال استان البرز:
برتری تیم فوتسال خبرنگاران استان البرز مقابل لرستان
ایسنا لرستان: تیم فوتسال خبرنگاران ورزشی البرز موفق شد تیم خبرنگاران لرستان را شکست دهد.
به مناسبت یکمین سال درگذشت ناصر میرزایی، به همت هیأت فوتبال البرز و باشگاه گهر دورود، دیدار دوستانه تیم فوتسال خبرنگاران البرز و خبرنگاران لرستان برگزار شد.
 در این دیدار که در سالن مجتمع فرهنگی ورزشی پردیس کشاورزی استان البرز برگزار شد تیم خبرنگاران البرز موفق شدند با نتیجه 7 بر 5 تیم لرستان راشکست دهند.
جعفر اسدی بازیکن تیم البرز با زدن دو گل و دادن سه پاس گل بهترین بازیکن میدان شناخته شد.
تیم البرز با ترکیب هومن ناظمی، مجتبی علیمردانی، مهدی دهقان، مرتضی تاجیک، جعفر اسدی، حشمت بهادری، مهدی جدیدی، بهزاد رستمی، امیر ملک‌محمدی به میدان رفتند و در مقابل تیم خبرنگاران لرستان با ترکیب اسماعیل حیدرپور، مهران مریدی، وحید کاظمی‌ذهابی، ابراهیم شریفی، رضا باقری‌طولابی، رامین جانی‌پور، سیداحمد موسوی، سعید مالگوچی، محمد یاراحمدی و نوید کشاورز در میدان حاضر شدند.
در این دیدار برای تیم لرستان ابراهیم شریفی ۳ بار، رضا طولابی و اسماعیل حیدرپور موفق به گلزنی شدند.
در حاشیه:
1- هیأت فوتبال البرز با نصب بنرهایی در سطح شهر کرج که عکس زنده‌یاد ناصر میرزایی روی آن‌ها حک شده بود، تبلیغات جالبی برای این بازی انجام داد.
2- پس از پایان این دیدار از خبرنگاران هر دو تیم از سوی هیأت فوتبال استان البرز با اهدای لوح یادبود تقدیر شد.
3- تیم لرستان برخی از بازیکنان خود از جمله فرهاد داودوندی، رضا جایدری، محمود داودی‌نژاد و یعقوب دالوند را به دلیل مشغله کاری به همراه نداشت.
4- به جاست مسوولان ورزش و هیأت فوتبال لرستان نیز همت به خرج دهند و حداقل برای بازی برگشت این دو تیم مقدماتی فراهم آورند و چند بنر با تصاویر استاد میرزایی در سطح شهر نصب کنند!

حمایت خوبی از تیم ورزشی نویسان البرز انجام می‌دهیم

نایب رئیس هیات فوتبال استان البرز پس از پایان این دیدار ضمن تشکر از بازیکنان تیم استانش به خاطر کسب این پیروزی اظهار داشت: هیأت فوتبال استان البرز حمایت خوبی از تیم ورزشی نویسان البرز انجام خواهد داد تا این تیم با برگزاری تمرینات به یک تیم آماده تبدیل شود.

بهروز یمینی ادامه داد: ما سعی خود را انجام خواهیم داد تا دیدارهای دوستانه ای بین خبرنگاران البرز با تیم های شهرستانی برگزار کنیم.
وی در پایان یادآور شد: خبرنگاران استان البرز در تهیه و انعکاس خبر همیشه تلاش های فراوانی انجام داده‌اند و سعی ما این است تا به نحوی از زحمات این عزیزان تشکر کنیم.

 

 

تارتار: آبرویم را از سر راه که نیاورده‌ام/ امکان ندارد دیگر به گهر برگردم
خبرگزاری فارس: سرمربی سابق تیم فوتبال گهر دورود گفت: آبرویم را ذره ذره طی سال‌ها جمع کرده‌ام و نمی‌خواهم به دلیل بی‌تدبیری برخی‌ها آن را به راحتی از دست بدهم، بر همین اساس تصمیم به قطع همکاری با این تیم گرفتم.
مهدی تارتار اظهار داشت: این تیم شرایط لازم برای شرکت در مسابقه‌های لیگ برتر فوتبال را ندارد، به همین دلیل روز دوشنبه با تمامی بازیکنان خداحافظی کرده و از این تیم جدا شدم. متاسفانه مسوولان شهرداری، برنامه‌ها را جدی نگرفتند و ما عملاً برنامه‌ای برای این تعطیلات نداشته و این مدت به بطالت گذشت.
وی ادامه داد: بازیکنان تیم، مطالبات خود را از باشگاه دریافت نکرده و در زندگی روزمره و عادی خود به طور جدی با مشکل رو به رو شده‌اند. خوش‌شانس بودم که 20 درصد قرارداد خود را دریافت کرده‌ام، خیلی‌ها هنوز این مقدار را هم نگرفته‌اند. همچنین روز دوشنبه هم موعد دریافت قسمت دیگری از مطالباتم بود که متاسفانه چک برگشت خورد.

 

 

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس:
اگر مسوولان شهرداری نمی‎توانند تیم را حمایت کنند کنار بکشند
خبرگزاری ایسنا: نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی از عدم تحقق تعهدات شهرداری دورود انتقاد کرد.
عباس قائدرحمت افزود: علت رفتن تارتار عمل نکردن مسوولان شهرداری دورود به تعهداتش است.
وی با اشاره به تکمیل نشدن ورزشگاه تختی دورود ادامه داد: در بحث ساخت و ساز ورزشگاه، به خاطر تشریفات هماهنگی‌هایی انجام شده که قرار است به یاری خدا بار مالی شهرداری سبک شود.
قائدرحمت با اشاره به این که شهرداری و شورای شهر متعهد شده‏اند هزینه‏های جاری تیم را تأمین کنند، تصریح کرد: قرار بوده دهم شهریور چک‎های بازیکنان پرداخت شود، متأسفانه این کار انجام نشد و 10 روز دیگر از تیم مهلت گرفتند اما این بار هم چک‏های بازیکنان پرداخت نشده است.
وی با بیان این که وظیفه نماینده نظارت بر اجرای قانون است، اظهار کرد: در حال پیگیری از استانداری هستم آقای استاندار به معاونین و مدیر کل ذیربط دستور داده ظرف مدت کوتاهی کارهای مربوط به ورزشگاه دورود را انجام دهند اما تاکنون 3 ماه گذشته، چه کاری انجام داده‌اند؟
قائدرحمت پاسخ به این سؤال که چرا شهرداری به تعهدات خود عمل نمی‎کند، بیان کرد: اگر نمی‎توانند به تعهدات خود عمل کنند، اعلام کنند؛ آقای تارتار هم به آنها تذکر داده که اگر نمی‎توانند تیم را حمایت کنند کنار بکشند تا شاید کسان دیگری برای حمایت از تیم قدم پیش بگذارند.
وی با اعلام این که ما قطعاً تیم را در دورود و استان نگه می‎داریم، گفت: آقایان پولی را از جاهایی قرض گرفتند و قسمتی را هم از خودشان پرداخت کردند و قسط اول بازیکنان را دادند و الان که قسط بعدی رسیده باز همین داستان ادامه دارد.
نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: اگر شهرداری و شورای شهر توان مالی ندارند، راه آن مشخص است؛ اگر کنار بکشند ممکن است افراد دیگری برای حمایت از تیم بیایند اما تا زمانی که این آقایان اسپانسر هستند کس دیگری به میدان نخواهد آمد.
قائدرحمت یادآور شد: ما یک شرط داریم برای ما فرقی نمی‎‏کند چه کسی اسپانسر باشد و یا چه کسی مدیر تیم باشد، شرط مردم که من باید از آن حمایت کنم این است که این تیم باید در دورود و به نام دورود باقی بماند.


اخبار و مطالب پنج‌شنبه 23 شهریور 1391
ساعت ۱٢:۳۸ ‎ق.ظ روز پنجشنبه ٢۳ شهریور ۱۳٩۱  کلمات کلیدی:

مسئولان تیم فوتبال گهر دورود خواستار انجام بازی‌های تیم در ورزشگاه تختی خرم آباد شدند
خبرگزاری ایرنا: معاون سیاسی، امنیتی استانداری لرستان از درخواست مسوولان تیم فوتبال گهر شهرداری دورود برای انجام بازی‌های خانگی خود در ورزشگاه تختی خرم‌آباد خبر داد.
 حسن شریعت‌نژاد در کارگروه اجتماعی، فرهنگی استان لرستان، افزود: مسئولان شهرستان دورود و تیم فوتبال گهر درخواست کرده‌اند تا ادامه بازی‌های تیم در لیگ برتر فوتبال در ورزشگاه تختی شهر خرم‌آباد برگزار شود.
وی اظهار داشت: این افراد درخواست کرده اند که تا زمان آماده شدن ورزشگاه شهر دورود، مسابقات تیم گهر  دورود در ورزشگاه تختی خرم‌آباد برگزار شود.
شریعت‌نژاد گفت: به‌رغم این‌ها تمامی تلاش مسوولان شهرستان دورود باید بر تسریع در روند بازسازی ورزشگاه و بهره‌برداری هرچه سریع‌تر از این مجموعه در شهر دورود متمرکز باشد.
به گفته وی، باید این اقدام به نحوی انجام شود که تا دو و سه بازی آینده تیم، شرایط برای بازی گهر در ورزشگاه شهر دورود فراهم شود.
 بازی‌های خانگی تیم فوتبال گهر شهرداری دورود به دلیل مشکلات ورزشگاه خانگی این تیم در ورزشگاه انقلاب کرج برگزار می‌شود.

 

 

خداحافظی پولاد گسترش بروجرد با لیگ دسته دوم فوتسال ایران
هفته بیست و دوم
پولادگسترش بروجرد 2 ایساتیس یزد 2

 

تیم

بازی

برد

تساوی

باخت

زده

خورده

امتیاز

1

برق شیراز

22

12

7

3

77

51

43

2

گیتی‌پسند اصفهان

22

10

6

6

59

43

36

3

ایساتیس یزد

22

9

7

6

61

56

34

4

همیاری اراک

22

10

3

9

59

59

33

5

بنیادمسکن هرمزگان

22

9

5

8

56

49

32

6

مقاومت شهرکرد

22

9

4

9

63

60

31

7

شاهین لردگان

22

8

5

9

45

46

29

8

دایتی شیراز

22

6

8

8

40

43

26

9

مس رفسنجان

22

8

2

12

45

59

26

10

کیان اصفهان

22

5

10

7

60

61

25

11

سجاد زابل

22

6

6

10

52

66

24

12

پولادگسترش بروجرد

22

5

7

10

52

66

22

 

 

رئیس هیأت قایقرانی استان:
«شایعات مبنی بر پلمپ شدن این هیأت را تکذیب می‌کنم»
میلادفاضلی: به دنبال انتشار خبری مبنی بر این که هیأت قایقرانی لرستان  توسط عوامل قضایی پلمپ شده است، رئیس هیأت قایقرانی استان، به «تکذیب» این خبر پرداخت.
« فریدون معتمدی» رئیس هیأت قایقرانی استان، در گفت و گو با «آفتاب لرستان» افزود: پلمپ شدن هیأت، شایعه‌ای بیش نبوده و این موضوع را تکذیب می‌کنم.
وی گفت: البته یکی از نگهبانان هیأ‌ت در زمان مدیریت قبلی مبلغی را طلب‌کار است و ما نیز با توجه به مشکلات مالی که نه تنها برای ما، بلکه برای سایر هیأت ها به وجود آمده، نتوانسته‌ایم بدهی این فرد را پرداخت کنیم.
معتمدی در خصوص گفته‌های عنوان شده- که هیأت دچار بحران شده- گفت: این مسئله نیز صحت ندارد و هیأت قایقرانی نسبت به ادوار گذشته رشد خوبی داشته است و حتی با وجود این که آب دریاچه‌ی کیو خشک شده  یک اردو را در «سد ایوشان» دایر کرده‌ایم که چهل روز از زمان آغاز آن می‌گذرد و تا به امروز نیز ادامه دارد.
هم‌چنین، برای ورزش کاران «کاناپلو» نیز استخری جهت را برای تمرینات تیم‌های آقایان و بانوان مهیا کرده‌ایم.
وی تصریح کرد: هم‌اکنون نیز چهار تن از بازیکنان تیم در اردوهای تیم ملی حضور دارند. خانم‌ صبا رحمتی و آقای محسن دلفان در تیم ملی کاناپلو و سعید عادلی نیز در تیم ملی روئینگ بزرگ‌سالان حضور دارد. محمد

رستمی هم به  مسابقات آسیایی چین به همراه تیم ملی اعزام شد. رئیس هیأت قایقرانی استان ادامه داد: تیم بانوان ما هم در این روزها در مسابقات کشوری به سر می‌برد و آقایان هم اکنون جهت شرکت در مسابقات کشوری در حال انجام تمرینات هستند و در آمادگی کامل به سر می‌برند.

«دلفان‌پور» مسئول کمیته ی کاناپلوی هیأت قایقرانی استان نیز گفت: خبر منتشره شده در خصوص هیأت را تکذیب می‌کنیم. مدیریت معتمدی عالی بوده است و اوضاع خیلی بهتر شده.

وی افزود: تمرینات ما در استخر کوثر به همت رئیس هیأت در حال برگزاری است. دلفان‌پور گفت: در خصوص تجهیزات، تعداد ده  قایق توسط معمتدی خریداری شده و خبر منتشر شده دور از اخلاق است.

«هومن صارمی» مربی سابق تیم ملی روئینگ که چهارسال سابقه ی عضویت در تیم ملی را در پرونده ی خود دارد و اکنون نیز مسئول کمیته ی آب‌های آرام هیأت استان است؛ تلفنی به «آفتاب لرستان» گفت: در زمان مدیران قبلی- در طول چهارسال -که من عضو تیم ملی بوده‌ام، مبلغ دویست هزار تومان پرداخت کردند ولی در زمان مدیریت فریدون معتمدی نه تنها من، حتی سایر ملی پوشان نیز ماهیانه حقوق دریافت می‌کنند.

وی افزود: برای آمادگی ورزش‌کاران روئینگ‌کار، چهل روز اردو را در محل سد ایوشان برگزار کرده‌ایم که در طول تاریخ هیأت، بی‌سابقه بوده است.
صارمی ادامه داد: این شایعات را در رابطه با معتمدی تکذیب می‌کنم و هیأت قایقرانی در زمان مدیریت ایشان متحول شده است.
«مهدی فاضلی» دبیر هیات نیز گفت: در ورزش به خاطر کم لطفی برخی از آقایان دیگر هیچ انگیزه ای ندارم و اگر خواسته ی دوستان ورزشی نبود ورزش را پیش از این کنار می گذاشتم.
وی ادامه داد: از روز نخستی که هیات قایقرانی در لرستان راه اندازی شد حضور فعال داشته ام و شاهد بوده‌ام که تمام روئسای قبلی هیات نیز افراد غیر تخصصی بوده اند، اما معتمدی یکی از مدیران خوب استان است و تنها عاملی که باعث شده الان هم در ورزش بمانم حضور ایشان است.
فاضلی ادامه داد: افرادی که ادعا می کنند از هیات طلب دارند، دروغ می گویند و می خواهند انگیزه‌ی افرادی مثل معتمدی را بگیرند و خود هیات را در دست بگیرند. حقوق آن ها قبلا پرداخت شده و این میزان طلب اصلا واقعیت ندارد.
وی تاکید کرد: برخی افراد چون به دلیل های مختلف جایی در هیات ندارند، سعی می کنند آن را متلاطم نشان دهند.
دبیر هیات قایقرانی که خود از مربیان این رشته می باشد؛ خبر منتشر شده را که در آن اوضاع نابسامان هیات را هدف قرار داده است رد کرد و گفت: هنوز اتفاقی پیش نیامده است که بخواهند این چنین موضع گیری کنند.
فاضلی در پایان گفت: خوش‌بختانه تمام افرادی که در هیات، مشغول به کارند از بازیکنان و مربیان تیم ملی بوده اند که این امتیاز مثبتی برای این ورزش در لرستان است.

 

 

شهردار دورود: تارتار مختار است در گهر بماند یا برود!
خبرگزاری مهر: شهردار دورود در خصوص اظهارات اخیر مهدی تارتار و همچنین استعفای وی گفت: تارتار مختار است در گهر بماند یا برود! صحبت‌های اخیری که تارتار در رسانه‌ها مبنی بر این که تیم فوتبال گهر اردوی خود را در مسافرخانه یا حتی میهمانسرا برگزار می‌کند، کذب محض است.
بهرنگ دالوند افزود: شما می توانید تحقیق کنید و ببینید که آیا بازیکنان تیم در هتل پردیس کرج مستقر شده‌اند یا در یک مسافرخانه؟ ما تمام مدارک و مستندات را داریم که یا در هتل پردیس کرج بوده‌ایم و یا در هتل المپیک تهران.
وی در همین خصوص افزود: متاسفانه تارتار در مصاحبه با خبرنگار برنامه 90 به دروغ مدعی شده که بازیکنان تیم یک شب مجبور شده‌اند بر روی پشت بام بخوابند که این اظهار نظر وی از ریشه دروغ است و مطمئن باشید ما به خاطر این مصاحبه‌های کذب از وی به کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال شکایت می‌کنیم.
شهردار دورود در خصوص تعطیلی تمرینات تیم به دلیل پاس نشدن چک 8 بازیکن این تیم و بعضی از اعضای کادر فنی تصریح کرد: ما چک‌های مختلفی را بر حسب تاریخ‌های متفاوت در اختیار بازیکنان و کادر فنی تیم قرار دادیم که فقط چک 3 بازیکن و بعضی از اعضای کادر فنی تا به امروز پاس نشده و بقیه بازیکنان به طور میانگین 20 درصد از قراردادهای خود را دریافت کرده‌اند، به طوری که حتی خود تارتار نیز چک 20 درصد اولیه قراردادش را وصول کرده است.
وی افزود: متاسفانه ما شاهد بودیم که بر خلاف توافق اولیه با این مربی، وی با همکاری مدیر اجرایی تیم، مبلغ قراردادش را از 250 میلیون تومان توافق اولیه، به 300 میلیون تومان افزایش داده است.
دالوند در خصوص استعفای تارتار نیز خاطرنشان کرد: من نیز این موضوع را از طریق رسانه‌ها شنیده‌ام اما هنوز استعفای کتبی به دست ما نرسیده است. تارتار خودش مختار است تصمیم بگیرد که بماند یا برود و اگر استعفای کتبی وی به دست ما برسد، در جلسه‌ای که با سایر مسئولان باشگاه گهر برگزار می‌کنیم، این موضوع را بررسی خواهیم کرد تا ببینیم استعفای وی را بپذیریم یا با آن مخالفت کنیم.
مهدی تارتار سرمربی تیم فوتبال گهر دورود روز دوشنبه از بازیکنان این تیم خداحافظی کرد و روز سه‌شنبه ضمن اعلام خبر جدایی‌اش از این تیم تاکید کرد که دیگر به گهر باز نخواهد گشت. دلیل این جدایی مشکلات مالی تیم گهر عنوان شده است.

________________________________

* متاسفانه مسوولان تیم گهر دورود اکثراً ورزشی نیستند و نمی‌دانند تغییرات پیاپی در کادر مربی‌گری، عدم ثبات را در پی دارد. از طرفی بیرون کردن مربیان، بدون پرداخت حق و حقوق آن‌ها و بازیکنان فصل قبل و امسال، علاوه بر بدنامی در جامعه ورزش و بدبین شدن سایرین، باعث شکایت مربیان و بازیکنان قبلی شده که نهایتاً به جریمه نقدی و کسر امتیاز از تیم منجر خواهد شد!

 

 

تارتار: شهردار دورود دست از سر گهر بردارد!
خبرگزاری مهر: مهدی تارتار که روز سه‌شنبه به همکاری‌اش با تیم فوتبال گهر دورود پایان داد. وی به صحبت‌های شهردار دورود مبنی بر "کذب بودن خوابیدن دو عضو این تیم در پشت بام" اشاره کرد و گفت: اگر من در این مورد یک کلمه دروغ گفته باشم دیگر مربی‌گری نمی‌کنم.
وی ادامه داد: شهردار دورود یا نماینده کمیته انضباطی بروند تحقیق کنند و ببینند که یک عضو کادر تیم و یک بازیکن در پشت بام مهمانسرای پردیس خوابیده بودند یا نه. اگر هم من دروغ نگفته بودم شهردار دورود دست از سر این تیم بردارد و اجازه بدهد فرد دیگری بیاید و مشکلات این تیم را حل کند.
سرمربی ابتدای فصل تیم فوتبال گهر خاطرنشان کرد: روز اولی که کارم را با این تیم شروع کردم از شهردار دورود پرسیدم آیا مشکل مالی نخواهیم داشت که ایشان هم تاکید کردند به هیچ عنوان مشکل مالی نخواهیم داشت اما هر چه پیش رفتیم فقط مشکل مالی داشتیم.
مهدی تارتار که از روز سه‌شنبه به همکاری‌اش با تیم گهر پایان داده است با تاکید بر اینکه دیگر قصد بازگشت به این تیم را ندارد گفت: برخی مسئولان این تیم از روز سه‌شنبه تا کنون بارها با من تماس گرفته‌اند اما از آن‌جایی که دیگر قصد بازگشت به این تیم را ندارم پاسخ آنها را ندادم.

 

 

سرمربی تیم فوتبال گهر دورود: مسوولان گهر به فکر انتخابات شورای شهر هستند!
خبرگزاری برنا: مهدی تارتار با ابراز نارضایتی از وضعیت تیم گهر دورود، از ترک این تیم خبر داد.
سرمربی تیم فوتبال گهر دورود با بیان این که شرایط برای کار کردن در گهر مهیا نبود، تصریح کرد: با توجه به مشکلاتی مالی که پیش آمد و این که بازیکنان به سبب پرداخت نشدن 20 درصد قراردادشان تمرینات را تعطیل کردند، من هم ترجیح دادم از تیم بروم.
وی با تاکید بر این که به هیچ وجه با این شرایط بر نمی‏‌گردم، اظهار کرد: این‏گونه نمی‌‏شود به گهر کمک کرد و اگر شرایط بهتر نشود به هیچ وجه برنمی‌گردم و در دیدار با صبا روی نیمکت نمی‏‌نشینم.
وی ادامه داد: فقط 7 بازیکنی که قبلاً از باشگاه پول گرفته‌اند در تمرینات هستند و با این شرایط کار کردن خیلی سخت است.
تارتار با بیان این که صادقانه و خالصانه برای کمک به گهر هدایت این تیم را به عهده گرفتم، وقتی در برنامه 90 شور و اشتیاق هواداران این تیم را پس از صعود به لیگ برتر دیدم خیلی مشتاق بودم سرمربی گهر شوم اما در این شرایط فقط هواداران مهم نیستند و متاسفانه برخی مدیران باشگاه به فکر تیم نیستند.
سرمربی گهر تصریح کرد: مسوولان گهر فقط دنبال پست گرفتن و ایجاد حاشیه هستند و به جای این که به فکر تیم باشند به فکر خودشان هستند.
تارتار نتایج گهر را خوب عنوان کرد و ادامه داد: تیمی که سال اول است در لیگ برتر حضور دارد، 25 بازیکن آن جدید هستند، در تمام دیدارها مهمان است و شرایط مالی خوبی ندارد نتایج مطلوبی گرفته و اگر دو بازیکن با کیفیت به تیم اضافه شود در لیگ برتر می‌‏ماند.
وی در پایان عنوان کرد: از همه هواداران که یار و یاور تیم بودند تشکر می‌‏کنم و ناراحتم از این که نتوانستم همکاری را با گهر ادامه دهم و امیدوارم شرایطی فراهم شود که بتوانم دوباره به آنها خدمت کنم.

_________________________________________
* برخی دورودی‌ها معتقدند اکثر اعضای شورای شهر دورود با هدف حضور موفقیت‌آمیز در چهارمین دوره انتخابات شورای شهر دورود، بدون هیچ‌گونه برنامه‌ریزی و فقط با اهداف تبلیغاتی، مسوولیت تیم گهر را پذیرفتند.

به جاست فرماندار دورود، هر چه زودتر جهت روشن شدن تکلیف مالکیت این تیم با مدیران دورود و سپس را مسوولان ارشد استان جلستانی برگزار نماید تا تیم پرطرفدار گهر بازیچه اهداف سیاسی و انتخاباتی عده‌ای سودجو نگردد.

 

 

 

لزوم پاک‌سازی هر چه سریع‌تر فوتبال ایران از سوی مسوولان امنیتی کشور

 

 

لرستان نایب‌قهرمان گلف بانوان کشور شد
رئیس هیأت گلف لرستان گفت: تیم گلف بانوان لرستان مقام دوم لیگ دسته اول باشگاه‌های کشور را کسب کرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان لرستان، فرزاد ترابی‌نژاد افزود: این تیم که در دیدار نیمه‌نهایی با غلبه بر اصفهان به دیدار پایانی راه یافته بود، در بازی نهایی مغلوب تیم السو تهران شد و به نایب قهرمانی بسنده کرد.
وی در ادامه گفت: تیم تهران با توجه به داشتن امکانات مطلوب گلف حرف اول را در این رشته می‏زند و متاسفانه چون مسابقات لیگ دسته اول بانوان کشور به صورت باشگاهی برگزار می‌شود، در استان ما حامی مناسبی برای حمایت از بانوان افتخارآفرین گلف استان وجود ندارد.
ترابی‌نژاد افزود: زیبا و سحر مردانی، عذرا اسکینی، مریم رحمانی و سارا بهاروند اعضای تیم گلف لرستان را تشکیل می‏دادند و هدایت این تیم را آزیتا بابابیگ به عهده داشت.


اخبار و مطالب سه‌شنبه 21 شهریور 1391
ساعت ٢:٢۸ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ٢۱ شهریور ۱۳٩۱  کلمات کلیدی:

مدیرعامل دارتاک: توانایی صعود به لیگ برتر را داریم
مدیر عامل باشگاه دارتاک خرم‎آباد مدیر عامل باشگاه دارتاک خرم‎آباد گفت: در صورت کمک مسوولین، توانایی صعود به لیگ دسته اول فوتبال باشگاه‌های کشور را داریم.
به گزارش روابط عمومی باشگاه دارتاک لرستان، جافر دولتشاهی افزود: تمرینات آماده‎سازی تیم از 26 مرداد شروع شده و تقریباً به آمادگی 70 تا 80 درصدی رسیده‌ایم.
وی اظهار کرد: 7 نفر از بازیکنان فصل گذشته از دارتاک جدا شده‎اند و به تیم داتیس پیوسته‎اند و 4 نفر نیز به تیم اضافه شده‌اند.
مدیر عامل باشگاه دارتاک خرم‎آباد با اشاره به قول کمک معاون سیاسی و امنیتی استاندار بیان کرد: تاکنون هیچ یک از مسوولین کمکی نکرده‌اند و مشکلات مالی ما حل نشده و اگر همین طور پیش رود حتی ورودی مسابقات را هم نمی‎توانیم پرداخت کنیم.
دولتشاهی در پایان اعلام کرد: با توجه به سرمربی بزرگی که داریم این توانایی را در تیم می‎بینم که بتوانیم در رده‏های بالا قرار بگیریم و در نهایت به لیگ دسته یک صعود کنیم.

 

 

معاون استاندار:
تیم "گهر" متعلق به مردم دورود است/ آماده‌سازی ورزشگاه بر عهده شهرداری دورود است
خبرگزاری مهر: معاون سیاسی‌امنیتی استانداری لرستان با تاکید بر این که تیم گهر متعلق به مردم دورود است، گفت: تا زمانی‌که ورزشگاه دورود آماده شود مسابقات گهر دورود به‌صورت موقت در ورزشگاه تختی خرم‌آ‌باد برگزار می‌شود.
حسن شریعت‌نژاد در کارگروه فرهنگی اجتماعی با تبریک موفقیت بزرگ ورزشکاران لرستانی در رقابت پارالمپیک لندن؛ اظهار داشت: در مجموع امسال نام لرستان در رسانه‌های منطقه‌ای و جهانی چندین بار درخشید.
وی ادامه داد: پس از موفقیت تیم فوتسال دانش‌آموزی استان در رقابت‌های جهانی قهرمانان لرستانی حدود 17 درصد نشان‌های رقابت‌های پارالمپیک لندن را برای کشورمان به ارمغان آوردند
معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان در ادامه سخنان خود در خصوص تیم فوتبال گهر دورود نیز گفت: این تیم متعلق به شهرستان دورود است و در این شهرستان باقی خواهد ماند.
شریعت‌نژاد با بیان این که همه تعهدات استانداری برای این تیم انجام شده است، تصریح کرد: بحث آماده‌سازی ورزشگاه برای این تیم به عهده شهرداری دورود بوده که تا زمانی‌که ورزشگاه دورود آماده شود، به منظور حمایت از تماشاگران دورودی و مسوولان باشگاه، دو یا سه مسابقه تیم گهر دورود به‌صورت موقت در ورزشگاه تختی خرم‌آ‌باد برگزار می‌شود.

 

 

مهدی تارتار از گهر دورود جدا شد!
تارتار: مسوولان گهر به فکر پست گرفتن هستند!
 خبرگزاری ایسنا: مهدی تارتار با ابراز نارضایتی از وضعیت تیم گهر دورود، از ترک این تیم خبر داد.
سرمربی تیم فوتبال گهر دورود با بیان این که شرایط برای کار کردن در گهر مهیا نبود، تصریح کرد: با توجه به مشکلاتی مالی که پیش آمد و این که بازیکنان به سبب پرداخت نشدن 20 درصد قراردادشان تمرینات را تعطیل کردند، من هم ترجیح دادم از تیم بروم؛ امرزو موعد 10 روزه مسوولان شهرداری دورود به سر آمد اما باز هم خلف وعده کردند و پولی پرداخت نکردند!
وی با تاکید بر این که به هیچ وجه با این شرایط برنمی‏‌گردم، اظهار کرد: این‏گونه نمی‌‏شود به گهر کمک کرد و اگر شرایط بهتر نشود به هیچ وجه برنمی‌گردم و در دیدار با صبا روی نیمکت نمی‏‌نشینم.
وی ادامه داد: فقط 7 بازیکنی که قبلاً از باشگاه پول گرفته‌اند در تمرینات هستند و با این شرایط کار کردن خیلی سخت است.
تارتار با بیان این که صادقانه و خالصانه برای کمک به گهر هدایت این تیم را به عهده گرفتم، وقتی در برنامه نود شور و اشتیاق هواداران این تیم را پس از صعود به لیگ برتر دیدم خیلی مشتاق بودم سرمربی گهر شوم اما در این شرایط فقط هواداران مهم نیستند و متاسفانه برخی مدیران باشگاه به فکر تیم نیستند.
سرمربی گهر تصریح کرد: مسوولان گهر فقط دنبال پست گرفتن و ایجاد حاشیه هستند و به جای اینکه به فکر تیم باشند به فکر خودشان هستند.
تارتار نتایج گهر را خوب عنوان کرد و ادامه داد: تیمی که سال اول است در لیگ برتر حضور دارد، 25 بازیکن آن جدید هستند، در تمام دیدارها مهمان است و شرایط مالی خوبی ندارد نتایج مطلوبی گرفته و اگر دو بازیکن با کیفیت به تیم اضافه شود در لیگ برتر می‌‏ماند.
وی در پایان عنوان کرد: از همه هواداران که یار و یاور تیم بودند تشکر می‌‏کنم و ناراحتم از این که نتوانستم همکاری را با گهر ادامه دهم و امیدوارم شرایطی فراهم شود که بتوانم دوباره به آنها خدمت کنم.
 

 

 

دفتر هیات قایقرانی لرستان پلمپ شد!
رضا طولابی: به دلیل بدهی مالی و به دستور مقام قضایی محل تمرینات و دفتر هیات قایقرانی لرستان پلمب شد.
به دنبال شکایت نگهبان مستقر در اسکله‌ی قایقرانی و پس از بررسی های به عمل آمده به دلیل ماه‌ها عدم پرداخت حق‌الزحمه‌ی فرد مذکور  به عنوان شاکی، مقام قضایی دستور پلمب مکان هیات قایقرانی واقع در دریاچه ی کیو را صادر نمود.
مدت‌هاست که این هیات با بحران‌های فراوانی مواجه شده است. افت شدید این رشته‌ی مدال‌آور و قهرمان‌پرور می‌تواند تلنگر به انتخاب‌های غیرکارشناسی و غیرتخصصی مسوولان ورزش لرستان در خصوص روسای هیات‌های ورزشی باشد.
نارضایتی جمع وسیعی از ورزشکاران و مربیان این رشته نشان دهنده‌ی اوضاع نابه سامان قایقرانی لرستان دارد.

 

 

حضور لرستان در بدمینتون نوجوانان کشور
مجید کرامتی‌مقدم: مسابقات بدمینتون نوجوانان کشور با حضور 27 استان به مدت 5 روز در شیراز برگزار شد.
تیم لرستان با وجود قرعه سخت و قرار گرفتن در تنها گروه 4 تیمی جدول به خاطر همگروه بودن با تیم میزبان و تیم قدرتمند سیستان و بلوچستان، شانس صعودش کمرنک شد و وداعی زود هنگام با این مسابقات داشت.
در قسمت دوبل شرفی و سپهوند از لرستان موفق شدند تا مرحله یک چهارم صعود کنند که در نهایت از رسیدن به مدال ناکام ماندند. مجتبی میرزاده و رامین صاحب‌ زاده مسوولیت مربیگری و سرپرستی تیم لرستان را بر عهده داشتند
لازم به ذکر است حضور سرپرست فنی و داوران لرستانی در این مسابقات نشان از موقعیت ممتاز بدمینتون لرستان در سطح کشور دارد.
منصور سجادیان داور ملی لرستانی از طرف فدراسیون به عنوان سرپرست فنی و برادران والی زاده(ارشیا و پوریا) در مسابقات به قضاوت پرداختند.
در حاشیه این رویداد ورزشی نحوه اجرای مسابقات باعث شد رکوردی در زمان برگزای این مسابقات ثبت شود. رقابت‌ها از 8 صبح شروع و تا 5 بامداد(21 ساعت متوالی) ادامه پیدا کرد که باعث خستگی بازیکنان و داوران شده بود

 

 

لرستان قهرمان پینگ پنگ دانش‌آموزان استثنایی کشور شد
رییس آموزش و پرورش استثنایی استان لرستان گفت: تیم دانش‌آموزان استثنایی پسر لرستان مقام اول رقابت‌های تنیس روی میز کشور را کسب کردند.
ذبیح‌الله دادستانی افزود: چهاردهمین دوره مسابقات ورزشی تنیس روی میز ظرف 4 روز به میزبانی استان کرمان برگزار شد.
وی اظهار داشت: در این دوره از مسابقات، تیم تنیس روی میز دانش آموزان پسر با نیازهای ویژه ذهنی استان متشکل از رضا علی‌پناهیان، سعید دریکوند، محمد سلیمانی و سید مهدی شاهنشاهی‌وند موفق به کسب عنوان اول کشور شد.

 

 

 

درخشش دانش‌آموزان لرستانی در مسابقات کشوری
کارشناس مسوول تربیت‌بدنی پسران آموزش و پرورش لرستان از کسب 11 نشان کشوری توسط دانش‌آموزان لرستانی خبر داد.
سپهدار محمدی‌محتشم اظهار داشت: در مرحله چهارم سی‌امین دوره مسابقات ورزشی دانش‌آموزان پسر سراسر کشور که در شهرهای یزد و همدان برگزار شد، ورزشکاران لرستانی 11 نشان رنگارنگ کسب کردند.
وی گفت: تیم دوومیدانی لرستان به مربی‌گری محمد سامانی و سرپرستی امیرعلی امیری، موفق شد توسط مهدی نظامی در دوی 300 متر بامانع یک نشان طلا کسب کند.
محمدی در ادامه اظهار داشت: در شنای مقطع ابتدایی تیم لرستان به مربی‌گری نوربخش مولایی و سرپرستی مهدی عباسی، برای اولین بار توسط محمدحسین نادی دو نشان نقره و یک برنز کسب کرد که در تاریخ ورزش آموزش و پرورش استان کسب مدال در شنا بی‌سابقه بوده است.
کارشناس مسوول تربیت‌بدنی پسران آموزش و پرورش لرستان با بیان این که تیم‌های کشتی فرنگی و آزاد لرستان نیز در رده نونهالان موفق به کسب 4 نشان برنز شدند، اظهار داشت: تیم فرنگی به مربی‌گری روح‌الله دل‌انگیز و سرپرستی سجاد آزادی دو نشان برنز توسط سعید زمانی و اشکان میرکاری کسب نمود و تیم کشتی آزاد نیز به مربی‌گری ابراهیم بیرانوند و سرپرستی فرهاد محمدی به دو نشان برنز توسط یاسین جان‌بزرگی و محمد محسن‌زاده دست یافت.
محمدی بیان نمود: در کشتی پهلوانی تیم اعزامی لرستان به مربی‌گری مسعود علی‌زاده و سرپرستی بهروز خورزمان، یک عنوان برتر توسط ابراهیم امیرعیوضی به دست آورد.
وی در پایان افزود: تیم ژیمناستیک لرستان نیز به مربی‌گری سیدمرتضی جزایری و سرپرستی سامان سیاه‌منصور، پس از 15 سال موفق شد لرستان را توسط ایلیا حیدری و مهرداد دولتشاه دو مقام دومی در کشور کسب کند.

 

 

بازیکنان گهر:
شهرداری نمی‏تواند، کنار برود/ آقای شهردار آیا حاضر هستید یک ماه کار کنید و حقوق نگیرید؟
خبرگزاری ایسنا: تمرینات تیم فوتبال گهر شهرداری دورود دوباره تعطیل شد.
ظاهراً قرار نیست حاشیه‏ها و مشکلات تیم فوتبال گهر شهرداری دورود تمام شود و هر روز شاهد اتفاقات عجیب و غریب در این تیم هستیم که همین مشکلات زیادی را برای نماینده لرستان و به قول برخی نماینده (کرج) ایجاد کرده است.
پس از این که قرار بود 20 درصد اول قرارداد گروه دوم بازیکنان گهر دهم شهریور پرداخت شود اما چون شهرداری دورود پولی نداشت با وساطت و پادرمیانی حیدرپور مدیر اجرایی و کادر فنی تیم، بازیکنان فرصت 10 روزه‏ای به مالکان باشگاه دادند ولی امروز که به بانک مراجعه کردند بازهم طبق معمول پولی در حساب باشگاه نبود و این مشکل سبب شد به نشانه اعتراض بازیکنان تمرینات را تعطیل کنند.
این در حالی است که تمرینات گهر در گذشته هم به همین علت تعطیل شده و در آن زمان اردوی تیم در دورود برگزار شده بود که با قرض گرفتن از مدیرعامل باشگاه پرسپولیس و آقای هاشمی توسط مدیر اجرایی تیم 20 درصد اول قرارداد گروه اول بازیکنان پرداخت شد.
در خصوص تعطیلی تمرینات مهاجم گهر به ایسنا گفت: شهرداری نتوانست به تعهدات مالی خود در قبال بازیکنان عمل کند، ما هم چند بار با اصرار حیدرپور و تارتار به تمرینات برگشتیم اما ظاهراً فایده‎ای ندارد.
فرید عابدی ادامه داد: برای بار چندم است که این بدقولی‏ها اتفاق می‏افتد، 10 روزی که فرصت دادیم، سودی نداشت و تا تکلیف مشخص نشود که مسوول تیم کیست به تمرینات باز نمی‏گردیم.
وی با بیان این که بیشتر بازیکنان تیم‏های لیگ برتری قبل از شروع لیگ 20 درصد را گرفته‏اند، اضافه کرد: حدود سه ماه از تمرینات گذشته که شهردار تعهد داده اما عمل نکرده، ما هم تا اندازه‏ای صبر داریم و اگر به تعهدات‌شان عمل نکنند به هیچ وجه حاضر نیستیم تمرینات را از سر بگیریم.
عابدی با بیان اینکه متاسفم برای ارگانی که قول می‏دهد و عمل نمی‏کند، مدعی شد: در روزهایی که گهر خوب نتیجه می‏گیرد و روند روبه‏رشدی دارد، انگار نمی‏خواهند تیم موفق شود و دائم برای تیم حاشیه درست می‏کنند!
مهاجم گهر عنوان کرد: آقای شهردار آیا حاضر هستید یک ماه کار کنید و حقوق نگیرید؟ این 20 درصد باید چند ماه قبل پرداخت می‏شد؟
یکی دیگر از بازیکنان گهر که فصل قبل هم در این تیم بوده، گفت: در لیگ دسته اول با «نداری» ساختیم و با هر سختی که بود توانستیم به لیگ برتر صعود کنیم اما شرایط لیگ برتر به مراتب از لیگ یک سخت‏تر است.
رضا کاردوست با اشاره به این که پول فصل گذشته را هنوز نگرفته‏ایم و آن را بخشیده‏ایم، خاطرنشان کرد: این فصل به این امید قرارداد بستم که شرایط از فصل قبل بهتر می‏شود و حداقل با اسپانسری شهرداری دورود فصل قبل به نوعی جبران خواهد شد اما شرایط بهتر که نشد حتی، بدتر هم شده.
وی با بیان این که برای بار چندم پاس شدن چک‏ها به تعویق می‏افتد، اظهار کرد: شرایط خیلی بدی داریم و برخی تیم‏های لیگ دسته دوم هم از گهر بیشتر هزینه کرده‏اند بعد شهردار دورود می‏گوید برای چه پول بدهیم گهر که خوب نتیجه نمی‏گیرد! الان پرسپولیس که 30 میلیارد تومان هزینه کرده هم‏امتیاز ماست بعد می‏خواهند ما با 3 میلیارد قهرمان شویم؟!
کاردوست با بیان این که امکانات ما با سایر تیم‏ها قابل قیاس نیست، افزود: بیشتر بازیکنان تیم‏های لیگ برتری 40 درصد قرارداد را گرفته‏اند اما هنوز 20 درصد ما وصول نشده؛ اگر نمی‏توانند هزینه کنند کنار بروند تا شخص یا ارگان دیگری ساپورت تیم را به عهده بگیرد.
این صحبت‏ها در حالی عنوان می‏شود که تارتار نیز روز گذشته تهدید کرده بود اگر روند بی‏پولی تیم همچنان ادامه داشته باشد گهر را ترک می‏کند.


اخبار و مطالب شنبه 18 شهریور 1391
ساعت ۳:٤٦ ‎ق.ظ روز جمعه ۱٧ شهریور ۱۳٩۱  کلمات کلیدی:

نتایج هفته بیست و یکم لیگ دسته دوم فوتسال کشور
سجاد زابل 2 پولادگسترش بروجرد 2

 

 

 

نتایج هفته ششم لیگ برتر فوتبال لرستان
شهرداری سپیددشت 2 سیمان دورود 2
بهزیستی خرم‌آباد 3 فجر شهید لطوند 0
 کوثر الشتر 1 شهرداری بروجرد 0
گهر نوین دورود 5 شاهین دارایی خرم‌آباد 0
رده‌بندی: 1- گهرنوین دورود 16 امتیاز   2- بهزیستی خرم‌آباد 14 امتیاز

برنامه هفته هفتم و پایانی نیم فصل اول:
پنج‌شنبه
گهرنوین دورود - بهزیستی خرم‌آباد
شهرداری سپیدشت - کوثر الشتر
جمعه
فجر شهید لطوند پلدختر - شاهین دارایی خرم‌آباد
شهرداری بروجرد - سیمان دورود


 

 

بیانیه لربلاگ‌های دورودی درباره وضعیت میزبانی باشگاه گهر دورود

درخواست ما و مردم دورود و همچنین هواداران پرشور گهر، تسریع در روند آماده سازی ورزشگاه تختی دورود و آماده نمودن آن مطابق مصاحبه‌های مسئولان (پایان نیم فصل اول حدوداً اواخر آبان ماه) است که به تبع موجب برگزاری بازی‌های تیم فوتبال گهر دورود لرستان در نیم فصل دوم در ورزشگاه تختی دورود خواهد شد.

جمعی از وبلاگ‌نویسان دورودی با صدور بیانیه‌ای بر لزوم فراهم سازی هرچه سریعتر زمینه میزبانی گهر دورود در استان لرستان تاکید کردند. به گزارش نشریه اینترنتی لور متن این بیانیه بدین شرح است:

به نام خدا

نظر به این که شهر خرم‌آباد هم اکنون بعد از دورود به یکی از اصلی‌ترین پایگاه هواداران گهر دورود لرستان تبدیل شده است و همچنین شرایط ورزشگاه تختی خرم‌آباد در حال حاضر بسیار مناسب تر از شرایط کنونی ورزشگاه تختی دورود می باشد، ما خواهان برگزاری موقت بازی های تیم فوتبال گهر دورود لرستان در ورزشگاه تختی خرم‌آباد تا آماده شدن ورزشگاه تختی دورود هستیم.

البته درخواست ما و مردم دورود و همچنین هواداران پرشور گهر، تسریع در روند آماده‌سازی ورزشگاه تختی دورود و آماده نمودن آن مطابق مصاحبه‌های مسئولین (پایان نیم فصل اول حدوداً اواخر آبان ماه) است که به تبع موجب برگزاری بازی‌های تیم فوتبال گهر دورود لرستان در نیم فصل دوم در ورزشگاه تختی دورود خواهد شد.

جمعی از وبلاگ‌نویسان و اهل قلم دورود

ظفر پاپی http://zafarpapi.blogfa.com/

مهدی محرابی http://www.sarzaminlor.blogfa.com/

احمد قائدرحمت http://gahartim.blogfa.com/

رضا درمیانی http://doroudcity.blogfa.com/

مسعود خوانساری http://doroudcity.blogfa.com/

ابراهیم خدایی http://loor.ir/

اسفندیار خدایی http://www.lorna.ir/

عیسی قائد رحمت http://loor.ir/

ابوذر رحیمی http://www.doroudonline.com/

پرویز هداوند http://loor.ir/

عباس سالاروند http://teevillage.mihanblog.com/

مهرداد فولادوند http://www.gaharfc.blogfa.com/

سعید فریدنیhttp://fcgahar.ir/

حامد قلی‌زادهhttp://fcgahar.ir/

محمد پاپیhttp://www.gaharfc-doroud/

 

 

مصاحبه جدید عبدالرضا قاسمی با لیدر بلندپرواز لرستانی (بهروز وثوقی‌راد) را این‌جا بخوانید:

http://abdy2007.blogfa.com/post/831/%d9%84%db%8c%d8%af%d8%b1-%d8%a8%d9%84%d9%86%d8%af-%d9%be%d8%b1%d9%88%d8%a7%d8%b2-

 

 

کسب دو نشان طلا و نقره محسن کاییدی، نشان برنز فرزاد سپه‌وند و نشان نقره کامران شکری‌سالاری را در مسابقات دوومیدانی پارالمپیک 2012 لندن به جامعه ورزش استان لرستان و کشور تبریک عرض می‌کنم.

 

 

حریفان اتحاد الشتر در لیگ دسته 3 کشور مشخص شدند
مدیر عامل باشگاه اتحاد الشتر گفت: قرعه‌کشی‌ رقابت‌های لیگ دسته سوم باشگاه‌های کشور انجام شد و حریفان تیم فوتبال اتحاد الشتر نماینده لرستان در این رقابت‌ها مشخص شدند.
محمد نوروزی اظهار داشت: تیم اتحاد در گروه پنجم با تیم‌های نبردشهرکرد، شهرداری سنندج، ذوب‌آهن‌نوین و صفاهان اصفهان، هما قم، استقلال خمین و امید حسن‌آباد تهران به رقابت خواهد پرداخت.
وی در ادامه بیان داشت: اگر تیم شهرداری سنندج در رقابت‌ها شرکت نکند این پرسپولیس خرم‌آباد هم در گروه اتحاد الشتر قرار خواهد گرفت و در صورتی که سنندجی‌ها بازی کنند، پرسپولیسی‌ها باید در گروه ششم و با تیم‌های شهرداری صحنه، خوراک دام کرمانشاه، آذرباتری ارومیه، شهرداری نقده، مهر همدان، میهن ایلام و شاغول کرمانشاه به رقابت بپردازند.
نوروزی گفت: این رقابت ها با شرکت 72 تیم در 9 گروه از  پانزدهم مهرماه آغاز خواهند شد و طبق برنامه اتحاد الشتر در اولین بازی مهمان نبرد شهرکرد خواهد بود.
وی افزود: برای میزبانی در الشتر مشکلی نداریم و بازی‌های خانگی ما در این شهر برگزار خواهد شد.

 

 

خط و نشان دارتاک خرم آباد برای مدعیان؛
شیرین فراز کرمانشاه به لطف داور از شکست گریخت
ابراهیم شریفی: تیم فوتبال دارتاک خرم آباد در دیداری دوستانه مقابل شیرین فراز کرمانشاه به تساوی دست یافت.
تیم فوتبال دارتاک خرم آباد که خود را برای حضوری قوی در لیگ دسته دوم کشور آمده می کند عصر امروز در دیداری تدارکاتی مقابل تیم دسته اولی شیرین فراز کرمانشاه به تساوی یک بر یک دست یافت.
در این دیدار که به میزبانی تیم کرمانشاهی برگزار شد، امیر منصوریان در دقیقه 44 موفق به گشودن دروازه حریف شد؛ منصور داوودی نژاد نیز یک ضربه پنالتی را به گل تبدیل کرد که داور آن را قبول نکرد.
لازم به ذکر است تیم فوتبال دارتاک خرم آباد در بازی دوستانه قبلی خود نیز استقلال اهواز دیگر تیم دسته اولی باشگاههای کشور را با نتیجه دو بر دو متوقف کرده بود.

 

برنامه لیگ دسته دوم باشگاههای کشور
یکشنبه26/6/91- هفته اول
مقاومت تهران-گازفجر جم بوشهر جم-پنجم آذر-تهران-ساعت 16:30
نفت محمودآباد-صنعت ساری-بهشتی-محمودآباد-ساعت 16:30
چوکا تالش-دارتاک خرم آباد-پوریای ولی-تالش-ساعت 16:45
منطقه ویژه بندرعباس-شهرداری لنگرود-متعاقبا اعلام می شود-ساعت 16:45
نفت و گاز گچساران –شهر صنعتی کاوه تهران-شهدا-گچساران-ساعت 17:00
فولاد نوین اهواز-شهرداری اردبیل-اختصاصی فولاد-اهواز-ساعت 17:00
نفت امیدیه-گیتی پشند اصفهان-شهدا نفت-امیدیه-ساعت 17:00

دوشنبه27/6/91-هفته اول
استقلال ساری-نوژن شهرداری نوشهر-شهدا-ساری-ساعت 16:30
استیل آذین تهران-مهر کرج-هما-تهران-ساعت 16:30
سپیدرود رشت-البدر بندر گز-سردار جنگل-رشت-ساعت 16:45
داتیس خرم آباد-پیام مخابران شیراز-تختی-خرم آباد-ساعت 16:45
صنعت نفت نوین آبادان-مس سونگون ورزقان تبریز-تختی-آبادان-ساعت 17:00
شهرداری دزفول-سیاه جامگان مشهد-مجدیان-دزفول-ساعت 17:00
پرسپولیس گناوه-آشیان گستران ورامین –سراجی-گناوه-ساعت 17:00

 

 

شریفی مدیر روابط عمومی دارتاک شد
طی حکمی از سوی مدیرعامل باشگاه دارتاک خرم‌آباد، ابراهیم شریفی به سمت مدیر جدید کمیته روابط عمومی این باشگاه منصوب شد.
در حکم جافر دولتشاهی آمده است: «نظر به تجارب و تخصص جناب‌عالی در حوزه رسانه و روابط عمومی، به موجب این حکم به سمت رئیس کمیته روابط عمومی باشگاه فرهنگی‌ورزشی دارتاک خرم‌آباد منصوب  می‌شوید. امید است با اتکال به خداوند منان و تعامل با مجموعه اعضای باشگاه، ضمن ارتباط و رعایت احترام متقابل با ارباب رسانه و علاقه‌مندان دارتاک، در جهت سربلندی و دست‌یابی به اهداف متعالی گام بردارید.»
شایان ذکر است شریفی سردبیر خبرگزاری ایسنا (منطقه لرستان)، رئیس هیأت مدیره خانه مطبوعات استان عضو انجمن ورزشی‌نویسان کشور است.
برای وی آرزوی موفقیت را در این سمت را داریم

 

 


به مناسبت 15 شهریور سالروز اجباری شدن درس ورزش
مجید کرامتی¬مقدم/کارشناس تربیت¬بدنی
اجباری شدن درس ورزش در مدارس ایران از چنین روزی در سال 1306 قانون شد و قرارشد که از آغاز سال تحصیلی (2‌ هفته بعد) به برنامه هفتگی مدارس اضافه شود.
 لایحه مربوط، چند روز پیش از این، از تصویب مجلس گذشته بود که پس از طی مراحل مرسوم، از 15 شهریور 1306به‌صورت قانون درآمد. در آن زمان هدف از درس ورزش، تندرستی و آشنا شدن دانش‌آموزان با تاریخچه و اصطلاحات بازی‌ها بود، نه تماما تمرین فوتبال، والیبال و... . در اجرای این قانون، از همان سال در مدارس کشور وسایلی از قبیل پارالل و بارفیکس نصب شد. دویدن، شنا کردن، قدم آهسته و رژه رفتن نیز در برنامه‌های درسی ورزش مدارس قرارگرفت(همشهری آنلاین)
القصه: بعد از گذشت 85 سال با نگاهی اجمالی پی خواهیم برد که چه اندازه پیشرفت داشته¬ایم. مدارس فعلی ما با کمترین وسائل ورزشی چگونه می¬توانند به دانش¬آموزان خدمات ارائه بدهند. شیوه اداره کردن کلاس¬های ورزش مخصوصا در طی دهه¬های اخیر همه را نسبت به این درس و آموزگاران؛ معلمین و دبیران ورزش بدبین کرده چرا که در حافظه آنها کلاسی سراسر آزاد از حیث فعالیت¬های ورزشی و غیر ورزشی است. در بیشتر اوغات هم اگر ساعت ورزش زنگ اول و آخر بود از طرف یکی از مسوولین مدرسه یا خود بچه¬ها کلاس تعطیل می¬شد.
خانواده¬ها نیز در مقاطع پایین¬تر به گونه¬ایی برنامه¬ریزی می¬کردند که در ساعت ورزش اجازه بچه¬اشان را گرفته و مانع از اتلاف وقت بیشترعزیزانشان شوند.
به راستی چرا بعد از گذشت این همه سال مدارس ما با این¬چنین مسائلی روبرو هستند و به تربیت بدنی، الگوهای بنیادی و آموزش مهارت¬های حرکتی بی¬اهمیت؟ چرا مسابقات دانش¬آموزی را سعی می¬کنیم در یک روز سرو ته¬اشان را هم بزنیم و خودمان را خلاص؟ چرا از کتاب و طرح درسی واحد هنوز بعد از گذشت 85 سال از تصویب این قانون عاجزیم؟
چرا مدرسین این درس را به کم¬کاری متهم می¬کنند؟ در حالی که بیشتر اوقات از دادن کمترین امکانات به آنها خودداری می¬شود؟ چرا کلاس¬های فوق برنامه در صورت نداشتن وقت خالی در ساعت ورزش برگزار شود؟ و یا به علت کمبود نیروی متخصص به دیگر معلمین اجازه فعالیت در ساعت ورزش را با داشتن رشته غیرمرتبط بدهیم؟
 خب طبیعی است که نباید انتظار معجزه هم داشت!
مگر مشکل چاقی یا اسکلتی مخصوصا در بین دختران نمی¬تواند در اثر فقدان ساعات ورزش به صورت علمی و مستمر باشد؟ مگر افسردگی و نبود انگیزه کافی در بین جوانان ما غوغا نمی¬کند؟ مگر در رویدادهای جهانی، کشورهای آسیای شرقی از همین امکانات در مدارس واستعدادیابی مستمر بهترین نتایج را در مسابقات ورزشی کسب نمی¬کنند؟
 تشک ژیمناستیک نداریم ولی آموزش را برای پایه دوم الزامی می¬کنیم؟ شهرستان¬های لرستان استخر مناسب و سانس کافی ندارند طرح سباح را تبلیغ می¬کنیم! سطح مدارس که اغلب سیمان و آسفالت است برای طنابزنی مناسب نیست ولی طرح طناورز؛ آنهم با طناب¬های غیر استاندارد را پیش می¬کشیم! صحبت از پینگ¬پینگ، دو ومیدانی و شطرنج هم به میان آمده ولی، الله وکیلی چه اندازه زیرساخت، نیروی متخصص و ساعت کافی و... در اختیار داریم؟ حتما انتطار داریم که همه کاستی‌ها با 45 دقیقه ورزش و این شرایط و امکانات حل و فصل شود. محوطه مدارس محل مناسبی برای ورزش در گرما و سرما نیست؛ دانش آموزان نمی‌توانند به راحتی با لباس ورزشی فعالیت کنند؛ در عوض تاکید می‌کنند معلیمن ورزش حتما لباس ورزشی بپوشند! دقیقا عکس تیم¬های لیگ برتر که همه لباس ورزشی بر تن دارند به جز مربی که با کت و شلوار کنار زمین ایستاده! (البته نه این و آن!)
این را هم اضافه کنم طی چند سال گذشته حرکت‌های مثبتی در جهت هرچه تخصصی شدن تدریس در این ساعات، طرح درس و کتاب و.. انجام شد اما در عمل باز هم رویکرد سنتی، نبود امکانات(مخصوصا در مدارس غیرانتفاعی و دور افتاده به علت نبود فضای مناسب و کافی) مشاهده می‌شود. امیدوارم با نزدیک شدن به یک قرن! از تصویب و اجرای این قانون بتوانیم مدارس خودمان را از این نظر بی‌نیاز کرده و این درس مهم را بیش از پیش به جامعه تعمیم دهیم.


خرم‌آبادی‌ها اجازه‌ی حضور به گهر در خرم‌آباد را ندهند
ساعت ٤:۳٠ ‎ب.ظ روز دوشنبه ۱۳ شهریور ۱۳٩۱  کلمات کلیدی:

چکیده برخی مطالب و نظرات خوانندگان و مردم:

 

 

برخی مردم لرستان: دورودی‌ها در تقابل بین مردم استان و دلال‌ها و سودجویان، آن‌ها را به ما ترجیح دادند پس نباید در هیچ‌کجای لرستان به آن‌ها ورزشگاه بدهند. بروند شهر خودشان بازی کنند و بودجه‌اش را هم نماینده‌شان جذب کند

 

حالا که شهرداری دورود پول ندارد و مالک تیم شده، لطفا برای مدتی شخض مرا مالک باشگاه کنید چون غیرت دارم! (برای اداره باشگاه غیرت کافی نیست! از کجا معلوم از روی طمع نبوده؟ کسی که توانایی انجام کاری را ندارد و آن را بر عهده می‌گیرد خائن است نه قهرمان)

 

لطفاً  آن را به خرم‌آباد یا سایر شهرهای استان نیاورید چون فقط مال دورودی‌هاست، اما از نظر دورودی‌ها هزینه‌ و امکانات تیم‌‌شان را بقیه باید تامین کنند!

 

 ____________________________

اخبار و نظرات برخی خوانندگان وبلاگ در مورد تیم گهر  دورود

 

 

این آخرین مطلبی است که در این بخش درج می‌شود. امیدوارم با خواندن مطالب زیر متوجه باشید مقصر اصلی چه کسی است و چرا مردم و خبرنگاران لرستانی دوست ندارند تیم گهر در خرم‌آباد بازی کند:

 

برای آخرین بار:
 پاسخی به تفرقه‌افکنان بین لرستانی‌ها
ساسان عسکری‌عالم: شما فقط کافیست که نظرات و مطالب خیلی از وبلاگ‌های غیر خرم آبادی و همچنین سخنان  آقای بهرنگ دالوند شهردار دورود و صحبت‌های خیلی از مردمان سایر شهرهای استان را در این چند ماهه بخوانید و سپس حتما به وبلاگ‌نویسان خرم آبادی و خیلی از مردمان خرم آباد حق می‌دهید که کاری را کنند که در این چند روزه دارند انجام می‌دهند.
قبل از هرچیزی باید گفته شود که عامل این نوشتار، صحبت‌هایی ست که اکثریت هواداران دورودی و غیر دورودی گهر در این چند ماه در نظراتشان در وبلاگ‌ها و سایت‌ها و حتی برنامهٔ نود متوجه مردمان خرم آباد در درجهٔ اول و سپس در بخش دوم متوجه سایر هم استانی‌های خود کرده‌اند. صحبت‌هایی که در این مدت عده‌ای فرصت طلب هم از آن استفاده کرده و گفته‌های خودشان و آرزوهای دیرینهٔ خودشان را که تفرقه میان لرستانی‌ها بوده است را به سر منزل مقصود برسانند. در این بین مردم کوچه و بازار (نه وبلاگ نویسان و بسیاری از مردمان محترم دورود و سایر لرستانی‌های عزیز) هم به طرف آن‌ها رفته و حرف آن‌ها را باور کرده و با تعصبی کورکورانه دائما در حال تیر زدن و زخم زدن به هم قومی‌های خودشان هستند. اتفاقی که شایسته مردمان این دیار نیست، اما چه می‌شود کرد که سخت است در افکار مردمان کوچه و بازار، آنچه که واقعیت است را قبولاند. این اتفاق و هجمه از دو سو وجود دارد! اما باید دانست آنهایی آغاز کنندهٔ این اتفاقات شوم بوده‌اند، که به جای نزدیکی مردمان این دیار قدم در مسیری گذاشته‌اند که ‌‌نهایت آن را هم اکنون شاهد هستیم!
۱. آن‌ها می‌گویند شما قصد دارید تیم ما را بدزدید یا اگر تیم به خرم آباد یا سایر شهرهای استان برود دیگر به دورود بر نمی‌گردد.
پاسخ: خیر ما در خرم آباد نیازی به حضور تیم گهر و برگزاری بازی‌های این تیم در خرم آباد نداشتیم و نخواهیم داشت.شهر خرم آباد سابقه‌ی داشتن تیم هبه شده را دارد، که به شکست منجر شده، همانطوری که پاس در همدان و پیکان در قزوین به شکست خوردند!اما داتیس و دارتاک با شروع از پایین ترین سطح فوتبال کشور یعنی لیگ‌های استانی روز به روز پیشرفت کرده ما علاقه‌مندیم امسال با تمام قوا از تیم‌های شهرمان حمایت کنیم!
باید به این دسته از هوادران محترم گهر گفته شود که در زمان صعود گهر به لیگ بر‌تر به خاطر وجود بودجهٔ بازسازی ورزشگاه تختی خرم آباد مصوب مجلس شورای اسلامی که مقداری آن از سال ۹۰ و رقم دقیق ۳۵۰ میلیون تومان برای سال ۹۱ بوده است و باید این ورزشگاه بازسازی می‌شد، مسئولان شهری و استانی بیان کردند که تا زمان بازسازی ورزشگاه تختی دورود، تیم در خرم آباد بازی کند! اما هواداران چه کردند؟ با دامن زدن به بحث‌های خلاف واقع کسانی که در جهت تفرقه میان لرستانی‌ها گام بر می‌داشتند توانستند آن‌ها را مجاب کنند که بازی در کرج بهتر از خرم آباد یا جایی دیگر از استان است! برخی از هواداران برای همین وبلاگ هم کامنت گذاشتند که اگر تیم به خرم آباد برود، مردم دورود همه چیز را به آتش می‌کشند (هنوز نظر آن خواننده عزیز که خود را دورودی معرفی می‌کرد در قسمت نظرات وبلاگ وجود دارد)، یا نمونه‌ای دیگر از کامنتهای فردی با نام یار احمدی در کامنتی عنوان کرده بود که بروجردی است و خوشحال است که کار‌هایشان به نتیجه رسیده است و تیم در خرم آباد بازی نخواهد کرد. این‌ها تنها بخشی از نظرات کسانی است که کم نیستند، بلکه اکثریت نظرات وبلاگ‌هایی هستند برای اتحاد لرستانی‌ها می‌کوشیدند، اما آن‌ها هیزم در آتش تفرقه اندازان انداختند و حالا همچنان بر نظرات خود ایستاده‌اند و پافشاری می‌کنند.

۲. آن‌ها می‌گویند محرومیت شهر ما حاصل از مسئولان خرم آباد و کلا خرم آباد است یا هرچه می‌کشیم از دست خرم آباد است اما از آنطرف می‌گویند، اگر ما نبودیم شما هیچ چیز نبودید، یا می‌گویند ما صنعتی‌ترین شهر استان هستیم، یا ما دارای کارخانه‌های متعدد هستیم (خواهش می‌کنم کامنت ننویسید که اینگونه نیست و شما به این حرف‌ها توجه نکنید، این عین حرف اکثریت کسانی است که کامنت می‌نویسند و مدام ما، ما می‌کنند و دیگران را متهم همهٔ نابسامانی‌ها می‌دانند)

پاسخ: اگر شما محروم هستید و محرومیتتان حاصل از خرم آباد بوده است:

الف) خوب خرم آباد در مجلس شورای اسلامی، تنها ۲ نماینده دارد، و سایر شهرهای استان ۷ نماینده. می‌بینید که اکثریت در اختیار شهر‌هایی است که آن‌ها مدعی محرومیت در آن هستند! در ابتدایی‌ترین فعالیت یک نماینده استان می‌توان به انتخاب استاندار و یا دخالت در نحوهٔ انتخاب استاندار دانست! اگر آن‌ها نتوانسته‌اند استاندار را مجاب به فعالیت برای محرومیت زدایی و صرف هزینه‌ها از محل بودجهٔ استان بکنند، این گناه اقلیت ۲ نفری نمایندگان خرم آباد در مجلس نیست! این گناه کسانی است که در اکثریت بوده‌اند و می‌توانسته‌اند فعالیتی در خور داشته باشند اما نتوانسته و یا نخواسته‌اند که کاری از پیش ببرند. و یا آنها با وجود اکثریت داشتن نمایندگانشان چرا نتوانسته‌اند بودجه‌ای مناسب برای شهرشان در بودجه‌ی سالانه‌ی کشوری بگیرند!؟

ب) کارخانه‌های شهرهای استان اعم از کارخانه‌های کاشی جم و سامان و داروسازی اکسیر و صنایع زرهی دورود و سیمان دورود و چند کارخانهٔ دیگر، که فعال هم هستند، در شهرهای کسانی افتتاح شده است که می‌گویند ما هیچ چیز نداریم! (نا‌گفته نماند که این کارخانه‌ها کمترین حق مردمان این شهر‌ها است و بیشتر از این‌ها برای اعتلای شهرهای استان نیازمند است.) اگر هیچ چیز ندارید!؟ و در محرومیت کامل به سر می‌برید باید بدانید تمام کارخانه‌های شهر خرم آباد در تعطیلی کامل هستند! و نرخ بیکاری در شهر ما بیشتر از سایر شهرهای استان است! بحمدلله دارد کارهایی می‌شود که از این خمودگی خارج شویم اگر این تفرقه‌ها بگذارد همه از آن سود خواهیم برد. اما روی صحبتم با کسانی است که مدام می‌گویند هرچه می‌کشیم از خرم آباد است اما در آن روی سکه می‌بینیم که آن‌ها دارند و ما نه!! پس ما چه گناهی کرده‌ایم که مجبوریم مدام در این استان سنگ تهمت‌ها و افترا‌ها را بخوریم در حالیکه دیگران حتی حاضر نیستند بپذیرند که یکی از مهم‌ترین عامل‌های عقب ماندگی و محرومیت تفرفه است! هنوز دعواهای نمایندگان و خروج پتروشیمی از استان از خاطرمان پاک نشده است! پتروشیمی به اراک رفت اما ببینید که ساوه و محلات و فراهان چگونه از وجود این نعمت که ما با تفرقه و دعواهای پوچ از خود گرفتیم، بهره بردند!
ج) می‌گویند اگر شهرداری دورود پا پیش نمی‌گذاشت امروز گهر در مشهد، ساوه، کاشان، اصفهان و یا سایر شهرهای کشور بازی می‌کرد، می‌گویند شهرداری دورود غیرت کرده است که این کار را پذیرفته است!
پاسخ) از تمام کسانی که این جمله را تکرار می‌کنند می‌پرسم آن روز که تیم به ارومیه داشت می‌رفت و با همت استاندار از آن اتفاق شوم جلوگیری کرد چرا کسی در دورود پا پیش نگذاشت و مسئولیت بپذیرد؟! چرا نماینده دورود در آن زمان فعالیتی در خور و شایسته برای تیم گهر انجام نداد؟ استاندار لرستان (و نه استاندار خرم آباد که تکه کلام عده‌ای شده است) وظیفه‌اش را در قبال گهر دورود به بهترین نحو ممکن انجام داده است، دادن بودجه‌ای مناسب برای بازسازی ورزشگاه تختی دورود در حدود یک میلیارد و دویست میلیون تومان و هم چنین گرفتن امتیاز تیم گهر به صورت مجانی برای شهرداری دورود به جای پرداخت شش تا هشت میلیارد تومان برای خرید امتیاز این تیم توسط شهرداری دورود. وظیفه‌ای را که استاندار برای گهر انجام داده است، وظیفه‌ای بوده است که از طرف تمام لرستانی‌ها انجام داده است، پس کسی بدهکار برخی از هواداران متعصب گهر نیست!!! وقتی شهرداری این شهر قبول مسئولیت کرده است پس دیگر نباید از کسی انتظار کمک داشته باشد،آیا می‌شود کسی وظیفه کسب درآمد در خانوده را قبول کند و انتظار داشته باشد کسی هزینه‌های خانواده را تامین کند؟ ولی متاسفانه می‌بینیم که مدیریت شهرداری دورود در پرداخت دو قسط از قرارداد بازیکنان و مربیان دورود عاجز مانده است و دیگران دارند به جای آنان به پرداخت هزینه‌های می‌پردازند و یا ریش گرو می‌گذراند!

از هواداران متعصب گهر می‌پرسم آیا داشتن غیرت و پا پیش گذاشتن کافی بود؟! می‌بینید که کافی نبوده است! مگر غیر این است که تیم از دورود خارج شده است!؟ نکند آن‌ها فکر می‌کنند تیم گهر دارد در دورود بازی می‌کند؟! پیش آن‌ها احتمالا که نه، به طور قطع و یقین همین که تیم در درجهٔ اول در خرم آباد و در درجهٔ دوم در سایر شهرهای استان بازی نمی‌کند و ۵۰۰ کیلومتر آنطرف‌تر بازی می‌کند کافی به نظر می‌رسد!
۴) برخی از هواداران متعصب گهر می‌پرسند که اگر تیم شهر شما بود حاضر بودید که تیم شهرتان مثلا در دورود بازی کند؟
الف) باید به استحضار این دسته از هواداران گهر برسانم که تیم خیبر خرم آباد بنا به دلایلی در سال‌های آخر دههٔ ۶۰ در بروجرد و پلدختر به میدان رفته است! ما نه تنها در آن زمان، بلکه در همین تاریخ و حضور گهر در لیگ بر‌تر چشم داشتی به تیم لیگ برتری دورود، نداشته و نخوهیم داشت، اما حاضریم و راضی که تیممان در استان خودش بازی کند اما ۵۰۰ کیلومتر آنطرف‌تر نرود! تا انگشت نمای خاص و عام نشویم!
ب) به این دسته از هواداران گهر دو مثال را می‌گویم یکی عینی و دیگری خیالی!
-سال قبل مس رفسنجان با وجود اینکه تمام ملزومات‌ای اف سی را داشت، اما تنها به دلیل بعد مسافت، حاضر شد در کرمان بازی کند و حاضر به خارج از استان کرمان نشد! کسی هم تیم را از رفسنجان ندزدید، فقط چون ای اف سی و فدراسیون موافقت نکردند، نتوانست در شهر خود میزبانی کند!آیا آنجا از این دعواها خبری بود؟خیر!به هیچ وجه!اگر هم بود، همه قبول کردند که تیم باید در استان بماند و خارج نشود!شما فقط ببینید که چطور با اتحاد نگذاشتند امتیاز تیمشان به همدان منتقل شود!
-آیا به نظر شما اگر بر فرض محال تراکتور سازی تبریز قادر به بازی در تبریز نباشد هواداران این تیم حاضر می‌شوند تیمشان به خارج از استان آذربایجان شرقی برود؟!؟ خیر! هرطور شده است در یکی از شهرهای اطراف تبریز امکان میزبانی را فراهم خواهند کرد!
۵) می‌گویند چرا ورزشگاه پانزده هزار نفری خرم آباد و یا ورزشگاه تختی خرم آباد بودجهٔ بازسازی دارد؟!؟
این دسته از هواداران متعصب گهر گویا دارای کمترین اطلاع از وضعیت تخصیص بودجه هستند!
الف) ورزشگاه پانزده هزار نفری خرم آباد، ورزشگاهی است که از سال ۸۲ باید عملیات ساخت آن آغاز می‌شده است  و در سال 84-85 افتتاح می‌شده است و همچنین در سفر رهبری به استان لرستان در سال ۷۰ قرار بر این بوده است ورزشگاهی با ظرفیت بیشتر ساخته شود که متاسفانه ساخت آن تا کنون عقب افتاده است و حالا توانسته بودجهٔ مهر ماندگار گرفته و امیدواریم اگر مشکلی پیش نیاید در خرداد سال ۹۲ این ورزشگاه افتتاح شود! (در چند مطلب و همچنین در سطور بالا مسئله بودجهٔ ورزشگاه تختی خرم اباد هم توضیح داده شده است) همچنین باید بگویم تنها ورزشگاه تختی خرم آباد بودجه بازسازی ندارد بلکه ۶ ورزشگاه دیگر در استان نیز دارای بودجه بازسازی هستند و نیز ۴۸ پروژه در استان بودجهٔ مهر ماندگار دارند که گمان کنم در این بین خرم آباد دارای ۱۵ پروژهٔ مهر ماندگار است!

ب) حالا که ورزشگاهی در گوشه‌ای دیگر از استان ساخته می‌شود، بدانید که شما نیز از وجود آن بهره خواهید برد! و حتی می‌بینید اگر گهر به دسته پایین‌تر سقوط کند ورزشگاهی برای شما یادگار خواهد ماند (در صورتی که شهرداری دورود به تعهداتش عمل کند)

ج) ورزشگاه‌های کشور در تملک سازمان ورزش و جوانان آن استان هستند که به صورت رایگان ورزشگاه تختی دورود به شهرداری دورود داده شده است و نیز کمکی یک میلیارد و دویست میلیون تومانی برای بازسازی آن! اما متاسفانه با همجه‌ها می‌گویند چرا ورزشگاهی در اختیار آن‌ها قرار داده نشده است!؟ ورزشگاه که رایگان، پول بازسازی هم موجود دیگر چه می‌خواهند بعضی از هواداران متعصب گهر؟ ما بیاییم بیل و کلنگ بگیریم و بسازیم خوب است؟! راضی می‌شوید؟ ما ورزشگاه بشویم خوب است؟!معلوم نیست حرف حساب برخی از این هواداران چیست!؟

د) بخشی از بودجهٔ تخصیص یافته به ورزشگاه تختی خرم آباد که مصوب از پیش بوده و ربطی به صعود گهر دورود نداشته است، در هفته‌های ابتدایی از خرم آباد داشت گرفته می‌شد و صرف ورزشگاه تختی دورود می‌شد و حتی بازسازی آن با تعطیلی روبرو شد! (باور بفرمایید اگر ورزشگاه تختی دورود را طبق وعده می‌ساختند و بازسازی می‌کردند ما راضی می‌شدیم که امسال ورزشگاه تختی خرم آباد بازسازی نشود، صرفا برای این خاطر که هم استانی‌هایمان سربلند باشند!
در پایان می‌گویم که امیدوارم به زودی‌‌ همان طوری که هجمه‌های اخیر عده‌ای از هواداران متعصب گهر به خرم آباد آغاز شده و در برنامه نود و طومار نویسی‌شان علیه ماست و نمی‌خواهند تیم شهرشان برای مدتی کوتاه تا زمانیکه شهر دورود آماده شود، در استان بازی کند، ما هم حرف همان‌ها را می‌زنیم و می‌گوییم حرفتان را، چنان که قبلا دست یاری ما را پس زدید این بار هم پس بزنید و می‌گوییم چشم! فقط دو ماه، طبق وعده‌ها تحمل کنید تا تیم در شهر دورود که شهر تیم است بازی کند، انشالله!
هرچند که برخی از هواداران متعصب گهر، این کار ما را عامل تفرقه می‌دانند و پز لیگ برتریشان را می‌دهند و خیبر و شهیاد (مجتمع گوشت) را فراموش می‌کنند (شاید اصلا نشناسند) و حرف‌های خودشان را که ما را به آنچه که هست و نیست متهم می‌کنند را نادیده می‌گیرند و می‌گویند هرچه می‌کشیم از دست شماست!
به هر صورت امیدوارم به زودی تیم در دورود بازی کند و هم چنین از بسیار دورودی‌های عزیزم و سایر لرستانی‌ها، پوزش می‌طلبم، به هر حال نیاز بود به عنوان "یک خرم آبادی" پاسخ کسانی که عامل دوری ما و شما از یکدیگر شده‌اند را بدهم!
امیدوارم روزی برسد که یکدیگر را به چیزهای ناشایست متهم نکنیم و یکدیگر را دوست داشته و در اتحاد با یکدیگر باشیم تا شاید بسیار از محرومیت‌ها از چهرهٔ استانمان رخت ببندد و ما در کنار یکدیگر باشیم و نه علیه یکدگیر!

 

 

رضا طولابی خبرنگار ورزشی: خواهشا دیگه این بحث رو ببند تمام حرف ها زده شد و قضاوت با کسانی که فوتبال و ورزش رو می فهمند - قرار نیست برای اثبات حرف منطقی ما خودمونو به در و دیوار بکوبیم حتما اینو شنیدی که میگن : سخت ترین کار دنیا متقاعد کردن یک احمق است - پس دیگه نه توضیح بده نه حرفی بزن - توی این کامنت ها اینقدر حرف غیرکارشناسی و غیرآگاهانه خوندم که متاسف شدم برای بعضی ها - البته چند تا از دوستان و هم استانی هامون خیلی دقیق و ظریف نظرات خودشونو بیان کردن که لذت بردم - آقایون مسوول تیم اگر عرضه دارن استادیوم رو آماده کنند اگر کسی در حد و اندازه ی های یک پست نباشد و آن پست را قبول کند به مردم خیانت کرده است - آقای شهردار شما که می گی : مگر گهر نتیجه گرفته که بازیکنان پول بگیرن معلومه که هیچ بویی از ورزش نبردی - این چه طرز اظهار نظره ؟؟!! آقایونی که در بازی با پرسپولیس در استادیوم آزادی اونقدر ضایع بازی درآوردن که همکارای خبرنگار ما هنوز هم ماها رو مسخره میکنن - وقتی همکارای خبرنگارم از تهران در مورد حرکات شما پس از گل تساوی گهر حرف می زنند از خنده رودهام درد میگیره البته خنده ی تلخ من از گریه غم انگیزه تره - یا اینکه برای مصاحبه پس از بازی پرسپولیس مسافت طولانی رو با کت و شلوار و در عرض چند ثانیه طی کردید که جلوی دوربین 90 قرار بگیرید - مردم دورود گول سیاه بازی و مظلوم نمایی بعضی ها رو نخورن و مطالبات به حقشونو از آدم هایی که دارن شونه خالی میکنند از زیر بار مسوولیت شون درخواست کنند

 

 

کیانوش بیرانوند:من یک لرستانیم. من یک خرم ابادیم. من یک هوادار گهردرودم موقعی که دوست داشتم گهر موقتا بیاد خرم اباد بازی کنه تا زمانیکه ورزشگاه درود اماده میشه دلایل زیادی واسه این تفکر داشتم که توی این چند وقت بسیاری از دوستان به برخی از انها اشاره کرده اند. اما راستشو بخوایید دیگه دوست ندارم موقتا و حتی واسه یه بازی هم که شده بیاد خرم اباد بازی کنه چون : 1-از این میترسم مثل چند سال گذشته هنگام بازی کوثر خرم اباد و مس سرچشمه یک طرف ورزشگاه طرفدار استقلال باشه و پرچم ابی بیاره و یک طرف ورزشگاه هم طرفدار پرسپولیس باشه و پرچم قرمز بیاره(واقعیت رو میگم.کسی ناراحت نشه)در صورتی که بازی کوثر خرم اباد بود با مس سرچشمه و اصلا خبری از پرسپولیس و استقلال نبود. 2-یک مثل معروف هست که میگه زخم شمشیر خوب میشه اما زخم زبون خوب نمیشه!!!!!!!!!!! توی این چند وقت از (برخی) از هم استانیهایم و هم قومی هایم در درود زخم زبونها و توهین ها و مسخره هایی رو شنیدم و تحمل کردم که راستشو بخوایید دیگه نمیخوام بشنوم.دیگه بسه .تا حالا هر چی گفته شده به کنار اما دیگه نمیخوام بشنوم. برای خودم هم متاسفم که چقدر وقت و هزینه ام رو گذاشتم واسه اتحاد قوم لر در تمام ایران غافل از اینکه در بیخ گوشمان و در همین لرستان خودمان فعلا اتحاد نداریم.خسته نشدم و به راهم ادامه میدم اما باور کنید دلم شکست از این همه بی مهری نسبت به شهر عزیزم.
3-از این میترسم که خرم اباد موقتا میزبان بازیهای گهر بشه بعداز طرف چند نفر افراد مجهول الهویه که خرم اباد رو به این روز انداخته اند و کاری کرده اند که هم استانیهایمان در درود در مورد ما اینگونه فکر کنن رفتار ناهنجار کوچکی سربزنه که در دریای ناهنجاریهای فوتبال گم باشه ولی برنامه های ورزشی و خبرگذاریها با ذره بین اونو بزرگ کنن و ما شرمنده درودیها بشیم ودشمن هم بشکن بزنه و حالشو ببره و به ریش هممون بخنده و از اب گل الود ماهی بگیره.تلخی این رویداد زمانی بیشتر میشه که خرم ابادیها نقش بسیار کمی در اینگونه وقایع دارند ولی در پایان همه چیز به اسم خرم اباد و خرم ابادی تموم میشه و همه کاسه کوزه ها سر ما شکسته میشه و زخم زبونها و توهینها و مسخره ها و سرکوفتها مال ماست اما مسببش کسی دیگست.بگذریم
4-این که برخی میگن چرا باید ورزشگاه جدید خرم اباد ساخته بشه اما مال درود نه و عکس اون رو هم توی نود پخش کردن و اتحادمون رو به رخ جهانیان کشیدن باید عرض کنم که این طرح هم اکنون 60درصد پیشرفت داره و تصویبش هم مال سال 1370 بوده و توی این 6 ماه نبوده و واسه هاپولی کردن تیم گهر درود عزیز نیست واسه اون داره ساخته میشه که چند سال دیگه قضیه ای پیش نیاد و بازم واسه نبود امکانات ابرومون بره.طرح بازسازی ورزشگاه چهل ساله خرم اباد هم 6 ماه پیش از صعود گهر عزیز توسط گروه مهندسی اقای خدامی شهردار سابق خرم اباد اغاز شده بود.به جای اینکه از این طرح ها استقبال کنید میگید چون درود نداره خرم اباد هم نباید داشته باشه!!!!!!خدا وکیلی توی قرن 21 این چه تفکریه؟!؟!؟!؟!چتون شده؟!؟!؟!؟گناه کیه که شهرداری درود و نماینده درود ورزشگاه تختی درود رو اماده نمیکنند؟؟؟؟؟؟
چرا با دیدن یک وبلاگ(گهر خرم اباد) کلی به خرم ابادیها بد بین میشید و توهین میکنید و عقایدتون سریع عوض میشه اما با حمایت خبرنگاران ورزشی نویس خرم ابادو هنرمندان خرم اباد  و ورزشکاران خرم اباد و هفته نامه اقتصاد لرستان و روزنامه افتاب لرستان و دیگر مطبوعات لرستان و حضور هواداران خرم ابادی طرفدار گهر در ورزشگاههای کرج و تهران خوشحال و خوشبین نمیشید!؟!؟!؟!؟!
راستی اگه اینجوریه پس توصیه میکنم یه سر به وبلاگ گهر بروجرد هم بزنید!!!!!!!!!!!!!اصلا از کجا معلوم چند نفر عمدا و واسه شکر اب کردن روابط ما این کار هارو نکردن؟؟؟؟؟؟؟من خواهش میکنم بیایید بیشتر فکر کنیم.
اما درودی های عزیز از شما انتظار دارم که :
1-حداقل به گونه ای فکر کنید و تصمیم بگیرید که اگه چند سال دیگه به یاد این روزا افتادید عرق شرم روی پیشونیتون نرقصه.این تیمها میان و میرن مهم اون رفتاریه که ما از خودمون توی ذهن ها به جا میذاریم و با این کارها و این حرفها خرم اباد و کوهدشت و الیگودرز و ازنا(اشاره به واکنش هایی که در برابر گهر ازنا گرفته شده)و .......از خودتون نرنجونید.
2-به حرفهای بیهوده یک عده نادان و عوام و رفتارهای تنگ نظرانه مسولین اهمییت ندین.مسولین درگیر لج و لجبازیهای خودشون هستن.
3-خواهش میکنم که درودی های عزیز خدا وکیلی همت کنید و پیگیر بشید و از شهرداری بخوایید هر چه زودتر ورزشگاه درود رو اماده کنن2 هفته تعطیله چند هفته دیگه هم روش صبر کنید تا ورزشگاه درود رو اماده کنن و تیم رو هم یه راست ببرید درود تا این قایله هرچه زودتر تموم بشه و بیشتر از این پرده عدم اتحاد لرستان کنار زده نشه و این پروژه اتحاد قوم لر رو هم بزارید واسه یه وقت دیگه و اون رو تبدیل کنیم به یک پروسه و بذاریم یواش یواش جا بیفته و با ازمون و خطا این مهم بدست بیاد نه یک شبه(هرچه زود براید     دیر نپاید) مانند اذری زبانها که  دست کم 10 سال تمرین اتحاد کردند.
پس درودی های عزیز و هم استانیهای خوبم هر چه سریعتر تمومش کنید و گهر سالار را به درود ببرید و سعی کنید مسولان شهرداری درود رو مجبور کنید که ورزشگاه رو اماده کنن و کمتر به این و اون فحش و طعنه بدید.اخه تقصیر کیه که زمینهای شهرداری فروش نمیره تا ورزشگاه رو بسازن؟تقصیر کیه که شهرداری تیمداری بلد نیست؟تیم رو به درود ببرید  و اصلا اگه نیومد درود نذارید بیاد خرم اباد وهمون کرج بمونه بهتره تا بیاد خرم اباد اونوقت شما میمونید  و دنیا دنیا پشیمانی و ما هم برادران شما خواهیم ماند و تا قیام قیامت دوستتان خواهیم داشت
4-نکته ی دیگر اینکه جمعیت خرم اباد به دلیل افزایش مهاجرت  در 10 – 15 سال گذشته ترکیبی است از تمام استان و حتی اذری زبانهای زیادی هم در ان وجود دارن پس خوبی ها و بدی های ان مربوط به تمام استان است.
اینکه شما از صدا و سیمای استان ناراحتید حرف دل ما هم هست اما چقدر از هویت پرسنل ان اطلاع دارید؟مدیر کل این سازمان اقای کمری اهل کجاست و ......؟هیچ میدانید استان لرستان 220 سال است که استاندار و والی بومی ندارد و هزاران سوال دیگر که من دارم و جایش  در این مقال نیست.
پس خواهش میکنم در مورد خرم اباد اینگونه فکر نکنید و اینگونه سخن نرانید.
خرم اباد بد شانس ترین و مظلوم ترین شهر ایران است.
 در پایان لازمه که بگم لرستان و خرم اباد و کوهدشت و بروجرد و درود و پلدختر و ازنا و الیگودرز و الشتر و نوراباد و ......... و گهر رو تا همیشه دوست خواهم داشت و میدونم که این حرف تمام درودی ها نیست و من هم به حساب همه ی درودی ها نمیذارم.
http://www.simashki.blogfa.com/post-62.aspx

 

 

 


گهر دورود قربانی دعوای مدیر ورزش و جوانان و  شهردار دورود!
مهدی محرابی از دورود: برای مردم دورود و استان لرستان و همچنین رسانه های سراسری محرز شد که مشکلات تیم گهر به خاطر همین اختلاف نظرها و بی تدبیری ها و جنگ های سیاسی مقامات سیاسی دورود و لرستان است که این تیم را آواره کرج کرده نه مشکلات و سوتفاهمات پیش آمده نزد مردم دورود و لرستان.
درابتدای فصل قرار بر این بود که هم ورزشگاه تختی دورود برای برگزاری بازیهای گهر دورود لرستان مورد بازسازی قرار گیرد ولی پس از بازدید مسئولین فدراسیون فوتبال از این ورزشگاه مشخص شد که بازسازی این ورزش باید بسیار بنیادی انجام شود به طوری که شاید بیش از 3 ماه وقت ببرد.در این بین استاندار لرستان پیشنهاد کرد که هر کدام از ورزشگاه های استان که آماده کردن آن آسان تر و کم هزینه تر است را انتخاب کرده تا این ورشگاه به طور موقت در اختیار تیم گهر دورود لرستان برای برگزاری بازیهای خانگی قرار گیرد تا ورزشگاه تختی دورود شرایط برگزاری مسابقات را پیدا کند.
در این بین ورزشگاه تختی خرم آباد که به نظر آماده کردن آن به نظر زیاد زمان  و هزینه بر نبود پیشنهاد شد و قرار بر این شد که این ورزشگاه برای برگزاری موقت بازی های گهر تا آماده شدن ورزشگاه تختی دورود آماده شود. بعد از مدتی صحبت هایی به گوش رسید مبنی بر اینکه مردم دورود راضی نیستند تیم گهر به خرم آباد برود! این اظهارنظر کمی تعجب برانگیز بود و به سبب آن استانداری اعلام کرد که آماده سازی ورزشگاه خرم آباد دست کشیده اند و منتظر آماده سازی ورزشگاه تختی دورود می مانند.
روزها گذشت و ولی روند تکمیل ورزشگاه تختی دورود با کندی پیش می رفت تا جایی که شهردار دورود رسماً اعلام کرد که مشکلات مالی باعث دیر حاضر شدن ورزشگاه شده است و درخواست کمک از استانداری نمود، استانداری هم قول های مساعدی برای برخی قسمت های استادیوم از قبیل نصب اسکوربرد، فنس ها، دوربین های مداربسته، نورافکن ها و برخی دیگر از قسمت های ورزشگاه را به شهرداری دورود داد ولی متاسفانه باز شهرداری توان مالی ادامه کار را نداشت و از طرفی بازیکنان و مربیان تیم گهر هم چک هایشان برگشت خورد.
پس از این مشکلات دوباره زمزمه تکمیل ورزشگاه خرم آباد برای برگزاری موقت بازی ها گهر دورود لرستان به روی زبان افتاد، همچنین آقای نیکوخصال اعلام کرد که علیرغم موافقت بسیاری از مسئولین شهر و شهرستان دورود برای برگزاری موقت بازی های گهر در خرم آباد، عده ای از مقامات سیاسی شهرستان اجازه این کار را نمی دهند! دراین بین آقای دالوند شهرداردورود اعلام کرد که مردم مخالف برگزاری بازی های گهر در خرم آباد هستند! حالا آقای دالوند به چه طریقی این نظرسنجی را انجام دادند خدا می داند!
بعد از این اظهار نظر بود که بیشتر برای مردم دورود و استان لرستان و همچنین رسانه های سراسری محرز شد که مشکلات تیم گهر به خاطر همین اختلاف نظرها و بی تدبیری ها و جنگ های سیاسی مقامات سیاسی دورود و لرستان است که این تیم را آواره کرج کرده نه مشکلات و سوتفاهمات پیش آمده نزد مردم دورود و لرستان.

____________________________________

نه ما که همه مسوولان استان فهمیده‌اند که آتش این اختلافات از گور چه کسی بلند می‌شود. استاندار نیز به همین شخص تذکر داده که در صورت کم‌کاری برخورد قانونی با وی خواهد شد که حتی ممکن است به بازداشت شدن این فرد دروغگو بیانجامد!

 

 

ساسان عسکری‌عالم: فقط دوست داشتم صحبتهای دوستمون میثم رو بدم، اومده بودم که بگم رضا جان برای آخرین بار جواب امثال دوستمون میثم و سایرین رو مفصل نوشتم که این نظر خنده دار رو دیدم! 1.آقای دکتر عباسی کلا چند ساعت خرم آباد نبوده و در ضمن مگر یک میلیارد و دویست میلیون تومن از محل وزارت خانه ی تحت امر آقای عباسی که سازمان ورزش و جوانان لرستان بوده برای ورزشگاه دورود داده نشده؟؟پس این حرفهای پوچ جیه؟ 2.غیر از این بود که انواع و اقسام نشستها رو پارسال برای لیگ 1 داشتن و از وقتی صعود کردن دم به دیقه جام افلاک به این تیم میپردازه و دارتاک و داتیس هیچ؟! 3.آقای بهاروند هرچه تلاش کردند که این تیم توی استان بمونه نذاشتند این حرفهای من در آوردی رو از کجا می آرید؟ایشون وقتی تلاشهاشون بی ثمر موند گفتن حالا برید کرج بازی رو ببینید و حالشم ببرید! 4.پسر آقای بهاروند کدومه که نمیبینیمش؟!اصلا مگه این تیم بازیکن لرستانی داره؟خرم آبادی هیچ! 5شما اصلا شبکه افلاک رو نگاه میکنید؟!به غیر از بازی با نفت آبادان اونم به خاطر مشکلات اجلاس سران کدوم بازی پخش نشده؟ 6.ما نگفتیم تیم بیاد خرم آباد کو؟کجاست؟ما که داریم حرف شما رو میزینم!
6.مسئولین استان جز اینکه نذاشتند تیم بره ارومیه؛جز اینکه به جای پرداخت شش میلیارد برای خرید امتیاز تیم از قوه ی قضاییه این تیم رو مجانی براتون حفظ کردن و بودجه برای بازسازی تختی دورود اختصاص دادن چیکار باید میکردن؟!فراموش نکنیم که اینها هم اگر انجام دادن وظیفه شون بوده نه چیز دیگه! 7.به خدا دم به دقیقه نوشتیم تیم دورود بمونه!اما الان مگه دوروده که شما میگید دورود بمونه؟!مگه الان میرید دورود تیم رو تشویق میکنید؟!مگه نرفته کرج؟!همین که خرم آباد نیومد شما راضی شدید؟!حرف ما اون زمان این بود که تا دورود آماده میشه به دیده ی منت تیم گهر بیاد خرم آباد!اما بعضی رفتارها ما رو از گفته هامون پشیمون کرده!!! 8.ایشالا داتیس و دارتاک صعود میکنن و افتخار میشن!

 

 

امیرحسین از دورود: برنامه بعدی استان حمایت از تیمهای داتیس و دارتاک باشه تا انشالله سال آینده هر دو تیم به لیگ یک صعود کنن تو این زمان هم کار آماده سازی ورزشگاه خرم اباد رو انجام بدیم برنامه سال بعدمون صعود یکی از تیمها به لیگ برتر باشه.و تلاشمونو بیشتر کنیم برای سایر شهرهامونم زیرساختهای ورزشی و...رو آماده کنیم به قول نماینده شهر دورود اقای قائدرحمت باید این دوره سه برابر دوره های قبل کار کنیم تا عقب افتادگیهارو جبران کنیم به خدا همه این کارها شدنی اگه خودمون بخواییم وبا هم همدل و متحد باشیم مگر ما از گیلان چی کم داریم که اونا دو تیم لیگ برتری دارن.
امروز اقای نیکوخصال دورود تشریف داشتن و همراه با نماینده دورود اقای قائدرحمت بعد از بازدید ورزشگاه دورود و طرحهای آینده و شنیدن نظرات مردم دورود تصمیم گرفتند دیگه کسی برای تیم حاشیه سازی نکنه وحرف از بردن تیم نزنه و همه با هم هرچه سریعتر ورزشگاه دورود رو اماده کنن.
ما هم همین جا از همه دلسوزان واقعی خواهشمندیم فقط حمایت همه جانبه از تیم گهر دورود لرستان داشته باشن و اجازه حاشیه سازی به کسی ندن وبا اون عده تماشاگرنما که با آبروی همه بازی میکن و شعار اخر بازی جنگه میدن به شدت برخورد کنن که به نظرمن عده کمی هستن و هم اونایین که الان میگن ما دیگه طرفدار گهر نیستیم و طرفدار پرسپولیسیم من هم به همشون میگم ما با داشتن شما دیگه به دشمن احتیاج نداریم و اگر نفوذ اقای حیدرپور نبود به خاطر نادانی شما تا الان کسر امتیاز هم میشدیم.

 

 

بهزاد از تهران: سلام اقای جایدری . از قول ما هم به مسئولا بگو نذارن گهر بیاد خرم اباد و راهشون ندن . بازی با پرسپولیس در تهران توی جایگاه ویژه ورزشگاه ازادی بودیم. بعد از زدن گل مساوی شهردار دورود مثل یک بچه 5 ساله پرید به فنسهای سمت تماشاگران پرسپولیس و داد و فریاد میکرد و هو میکشید . خبرنگارها پرسیدن این کیه توی جایگاه ویژه ؟ وقتی فهمیدن شهردار دوروده کلی بهمون خندیدن
 

 


میثم بچه دورود ساکن اصفهان: اقای جایدری عزیز چند تا سوال؟ لطفا جواب بدید:  1-چرا وقتی که اقای دکتر عباسی اومد خرم اباد نذاشتن بیاد ورزشگاه دورود رو ببینه؟ 2-چرا وقتی تسم لیگ یک بود شبکه افلاک کوچکترین حمایت رو اذ تیم نکرد بجز یک یازی هیچ بازی دیگری نمایش نداد 3-چرا اقای بهاروند به دورودی ها توحین کردن و گفتن تیم بره اندیمشک 4 -چرا وحید همراز رو از تیم اخراج و یسر اقای بهاروند جانشینش کردن 5-چرا شبکه افلاک بجای بازی گهر سریال نمایش میده 6 -به چه دلیلی تیم باید بیاد خرم اباد وقتی لیگ یک بود که مسعولین مرکز استان هیچگونه حمایتی از تیم نکردن تیم با اتوبوس شهرداری رفت تا تبریز 7- چرا نمیخواید تیم تو دورود بمونه بابا بخدا ما جون کندیم تیم اومد لیگ برتر8-.....   شما هم تیم دارتاک وداتیسو حمایت کنبد بخدا میان بالا  هممون کمک کنیم ورزشگاه دورود اماده بشه بخداتو این 4سال از اصفهان اومدم دورود  لیگ 1بودیم تیمو تشویق کردم  مرسی

 

بهرام بیرانوند از قم: یه سوال از دورودی ها. به نظر شما به عنوان مثال تیم تراکتور سازی اگه استادیوم تبریز شرایط میزبانی رو نداشت آیا مردم تبریز نمیذاشتن بازیای تیمشون تو یکی دیگه از شهرای استانشون انجام بشه؟؟به نظر شما اونا راضی میشدن بازی تو شهرای آذربایجان باشه یا تهران و کرج؟؟البته اینو میدونم دورود از اون شهرای هفت بیجاره ک یه دست دورودی نیستن برعکس بقیه شهرای استانن..پس غیرت لریشون خیلی کمتره... خرم آبادیا و بقیه مردم استان به دارتاک و داتیسشان مینازند... چون همه ی بازیکناشون از بچه های همین استانن.. چون با اینکه هیچ امکاناتی ندارند مثل شما نمی نالند..م ا تعصب این هارو میکشیم نه یک تیم اصالتا رشتی که اسم گهر رو غصب کرده... ما نمی خوایم گهر خرم آباد بیاد... حیف ما که تا کرج و تهران واسه تشویق شما اومدیم... ما لرا چشم و رو داریم نمک نمیخوریم و نمکدان بشکنیم.. ولی شماها....متاسفم

 

 

 

نورالحسینی از خرم آباد: باسلام خدمت جناب آقای جایدری صدای رسای فوتبال لرستان اول میخواستم به آقای امیر حسین از دورود عرض کنم ببینم چراخودشون رو از استان جدا میدونند آقای بیرانوند از خرم آباد از که جمع ما استفاده کرده یعنی استاندار ما یعنی کل استان ایشون که نگفته استاندار من یاخرم آبادکه شما ایشون رو نژادپرست میدونید.
دوم فکر کنم این هم استانیهای عزیز ما مسئولین شهرستان دورود کلاتو عمرشون حتی یک بارهم به ورزشگاه تختی خرم آبادهنگام بازیهای خیبریااوایل حضور کوثردرخرم آباد حضور نداشتن بلکه از طریق اخبار جو ورزشگاه خرم آباد رو ندیدن که به هیج تیمی باج نمیدن و به قول یکی از بچه های تیم های مهمان و داوران باید از تونل وحشت تماشاگران رد بشن و وارد زمین بشن اگه این تیم گهر از اول فصل در ورزشگاه تختی خرم آباد بازی می کرد الان جز 3 تیم اول بالای جدول بود
حالا هم این تیم که با زحمات شبانه روزی استاندار محبوب ما به صورت رایگان در اختیار شهرداری دورود( نه مردم دورد)مبارک شهرداری دورود باشه و اگه این طور هم پیش بره تاآخرنیم فصل سقوطش به دسته یک قطعی میشه این تیم اگه مال مردم دورود و استان بودمردم دورود بابازی های اول فصل درخرم آبادمشکل نداشتند

 

 

 

میلاد فاضلی خبرنگار ورزشی روزنامه آفتاب لرستان: باسلام. میزبانی گهر شهرداری دورود در حال حاضر باید در شهری برگزار شود که بالاترین نفع را برای این تیم داشته باشد.
اگر مسئولان فدراسیون با بازی های خانگی این تیم در ورزشگاه تختی دورود موافقت کنن، خب این فرصت ارزشمندی است که باید از آن درجهت میزبانی های این تیم که شایسته و نام لرستان وگهر است از آن استفاده کنند.
اما اگر اگر غیر از این باشد هر عقل سلیمی که خیر خواه تیم و منافع آن برای استان باشد باید بگوید که بازی های گهر درلرستان، به نفع تیم است و با توجه به امکانات مرکز استان، شهرستان خرم اباد بهترین گزینه برای میزبانی های تیم گهر است.
باید به این نکته توجه کنیم که کسی از مردم استان عملکرد ضعیف گهر را در رقابتهای لیگ برتر دوست ندارد و همه دوستانی که در این خصوص اظهار نظر می کنند در باب دلسوزی شان برای گهر است.
تیم فوتبال گهر باید بهانه ای برای اتحاد« قوم لر»باشد و نباید اجازه بدهیم که هر کسی که بدنبال منافع شخصی خود است نظرات خود را تحمیل کنند.
بیایید از این فرصت ناب که برای لرستان به وجودآمده، فرهنگ اصیل و ناب لری را برای همگان معرفی کنیم. زیرا ممکن است این گهر.....!

 

 

 

میثم از اصفهان: اقایان عزیز که از تیم گهر متنفرید عزیز من من یه دورودی ساکن اصفهانم خیلی ناراحتم که خرم ابادی ها جنگجال چند سالشونو بابروجرد تموم کردن اومدن سراغ دورود اینقدر حسودیتون شد به پیشرفت بروجرد حالا نوبت دوروده عزیز من دورود صنعتی ترین شهر استانه کارخانه سیمان صنایع دفاع کارخانه فولاد وچدن  کارخانه فارسیت بزرکترین شرکت اب معدنی وصنایع غذایی خاور میانه بیشترین شیلات ماهی کشور خط راه اهن شمال جنوب و وطبیعتشم که زبانزده  وووو حالابشمارید ببینید بقیه استان چی داره بخدا من خودم از اقای بهاروند شنیدم تیم باید بره اندیمشک بازی کنه اخه مرد ناحسابی اندیمشک کجاست نه دیگه به خرم اباد نزدیکتره  دورود که مهم نیست   اینم شعار خنده دار شبکه افلاک شبکه افلاک شبکه خودمون  بقیه شهر ها هم هیچ  اقا تو روخدا حاشیه نسازید واسه تیم

 

 

اظهار نظر جالب شهردار دورود:
مگر گهر خوب نتیجه می‏گیرد که پول بدهیم؟!
خبرگزاری ایسنا: شهردار دورود گفت: تاریخ چک‎های بازیکنان را 10 روز عقب انداخته‎ایم.
بهرنگ دالوند در خصوص پرداخت نشدن 20 درصد قرارداد اول گروه دوم بازیکنان اظهار کرد: مگر هر بازی مساوی نمی‎کنند، برای چه پول بدهیم!
وی ادامه داد: باید دهم شهریور پول‎های گروه دوم بازیکنان را پرداخت می‎کردیم اما چون پول نداشتیم 10 روز مهلت گرفته‎ایم و امیدواریم تا آن زمان بتوانیم این مشکل را رفع کنیم.
دالوند با بیان این‎که تاریخ بقیه چک‎ها را هم 10 روز عقب انداخته‎ایم، تصریح کرد: اگر این چک‎ها نقد شود فقط پرداخت چک‎هایی باقی می‎ماند که متعلق به آقایان حیدرپور، یاراحمدی و کسانی است که بومی هستند و در این مورد مشکلی نداریم.
_____________________________
به قول آقا عسکری‌عالم، آقای دالوند شهرداری دورود را هم همین‌طوری اداره می‌کنند؟

 

 

تناقض آشکار در گفتار مسئولان گهر دورود
 ساسان عسکری‌عالم: 1- شما را به نامهٔ ۵ روز قبل از آغاز رقابت‌های لیگ بر‌تر ارجاع می‌دهم که در آن نامه مسئولان شهرداری دورود، خواستار آماده شدن ورزشگاه تختی خرم آباد برای برگزاری مسابقات خانگی تیم فوتبال گهر شده بودند.
آن زمان کاملا پیدا و آشکار بود نیت و قصد مسولان شهرداری دورود که بدون پرداخت هیچ هزینه‌ای صاحب تیم فوتبالی شده بودند، این است که وجهه خودشان را در بین مردمان لرستان حفظ کنند و بگویند ما که راضی به خروج تیم از استان نبودیم، اما کیست که نداند این فقط برای دلسوزاندن هواداران گهر در تمام شهرهای استان بوده است.
مسئولان شهرداری دورود در جلسات متعددی که با استاندار لرستان برگزار کرده بودند، ایشان را مجاب کرده بودند که می‌توانند از پس هزینه‌های تیم داری برآیند، استاندار به آن‌ها اعتماد کرده و با رایزنی‌هایی که صورت داد توانست امتیاز این تیم را بدون پرداخت کمترین هزینه‌ای و به صورت مجانی به شهرداری دورود منتقل کند. (البته در تمام روزنامه و سایت‌های خبری و کلام مردم همچنان می‌گویند، گهرزاگرس است نه گهرشهرداری و نیز لازم به گفتن دوباره است که حق مردمان دورود بوده و هست و خواهد بود که این تیم تحت مالکیت هرجایی و هرکسی در  شهر دورود بازی کند و نه تنها استادیومی در خور و شایسته، یلکه سایر نیازهای سخت افزاری را در حد خوب دارا باشند)
اما آقای بهرنگ دالوند شهردار دورود در مصاحبه‌ای با خبرگزاری ایسنا اعلام کرده است که:" گفته‌های آقای نیکوخصال موضع‌گیری‌های بدی را داشته و راضی به بازی در خرم‌آباد نیستیم! "
سوال پیش می‌آید که چطور ۵ روز قبل از بازی‌های لیگ بر‌تر نامه می‌نویسیند و درخواست کتبی می‌دهند برای برگزاری بازی‌ها در خرم آباد؟ آیا آن زمان موضع گیری‌های بد وجود نداشته؟! باید گفت که آن زمان اتفاقا باید موضع گیری‌های مردمان دورود تند‌تر می‌بوده، چرا که آن زمان از زحمت رفتن به کرج را به صورت مداوم اطلاع نداشتند، آن زمان آن‌ها شاید نمی‌دانستند که وعده‌های مسولان دورود برای بازسازی ورزشگاه تختی دورود این همه طول بکشد (طبق آخرین گفته‌ها دو تا سه ماه آینده)، آن‌ها آن زمان فکر می‌کردند که فقط چند بازی را در کرج برگزار می‌کنند و بعد به دورود برمیگردند، آن زمان از حمایت تماشاگر در بازی‌های خانگی خبر نداشتند، اما با این تفاسیر، هنوز خبری از افتتاح ورزشگاه تختی دورود نیست!
حالا که دوباره مسولان استانی می‌خواهند به یاری تیم گهر بشتابند باز هم دست یاری را پس می‌زنند، به جای آنکه به مردمان توضیح بدهند که خرم آباد (نه تنها خرم آباد بلکه تمام شهرهای استان) قصد دزدیدن تیم‌تان را ندارد و در صورت بازی کردن در شهر دیگری در استان در اولین فرصت تیم به دورود برمی‌گردد، آتش بیار معرکه شده‌اند و حرف همان‌هایی را می‌زنند که عامل تفرقه بین لرستانی‌ها شده‌اند و هیچ پیش خودشان حتی فکر هم نمی‌کنند، عاقبت این رفتار‌ها در کمترین نگاه، تفرقه‌ای بی‌سابقه و نگاهی بدبینانه هم استانی‌ها به یک‌دیگر می‌شود!
اما نکته دیگر این مصاحبه، این جمله است که، آقای دالوند اعلام داشته‌اند: «ما این همه زحمت کشیده‏ و ورزشگاه را آماده کرده‏ایم؛ استاندار لطف کرده و اسکوربرد آماده شده، وضعیت نور هم به‏زودی درست می‌‏، کمتر از یک هفته دیگر تمام اسکلت آن نصب و صندلی‎‌ها به‏زودی تمام می‌‏شود.»
و این سوال که اگر تا کمتر از یک هفته دیگر کار نصب اسکلت و صندلی‌های آن تمام می‌شود چرا وعدهٔ ۲-۳ ماه آینده را می‌دهید؟ یا اگر همه چیز آماده بوده است چرا ۵ ماه است تعلل کرده‌اید؟ یا اگر این همه زحمت کشیده‌اید چرا چیز عینی از اقدام‌های شما دیده نمی‌شود؟! یا اگر آقای استاندار لطف کرده و به شما کمک کرده چرا در دورود علیه ایشان که همه شکل در حمایت از تیم گهر برخواسته، موضع می‌گیرند
۲. مسئولان شهرداری دورود قبل از اینکه مالکیت تیم را دارا شوند، دم به دقیقه مصاحبه می‌کردند که عاقبتش این می‌شود که هزینهٔ تیم‌داری را از محل فروش زمین‌های تحت تملک شهرداری پرداخت خواهیم کرد! همانجا باید فکر این روز‌ها را می‌کردیم که تیمداری آقایان چگونه خواهد بود! سوال پیش می‌آید امروز که تیم در منجلاب مالی قرار گرفته چرا اقدام به فروش آن زمین‌ها نمی‌کنید؟ نکند آدرس آن زمین‌ها را گم کرده باشید؟ چرا حاضر به پرداخت هزینه‌هایی که وعده دادید نیستید؟ چرا از بار مسئولیتی که پذیرفته‌اید شانه خالی می‌کنید؟ نتیجه می‌شود این حرف که امروز شهردار محترم دورود در مصاحبه‌ ایسنا اعلام داشته‌اند مگر گهر نتیجه می‌گیرد که پول بدهیم؟ سوال پیش آمده این است که آقای دالوند روی چه حسابی این صحبت را کرده است؟! آیا در قراردادهایی که با بازیکنان بسته‌اند ذکر شده است در صورت نتیجه نگرفتن پولی به آن‌ها پرداخت نخواهد شد؟ خیر، آیا کسی مالک تیمی بشود و تیم تحت مالکیتش، یا هر چیز دیگری که تحت مالکیت فردی باشد، در صورت به نتیجه نرسیدن باید از پرداخت هزینه‌ها به افراد مجموعه‌اش سرباز زند؟ خیر، آیا آقای دالوند در شهرداری دورود هم به همین ترتیب مدیریت می‌کنند؟! احتمالا خیر، آیا آقای دالوند از منطق پشت این حرف‌شان آگاهی دارند؟ احتمالا بله!
حقیقتا نیت پشت پرده این که شهرداری دورود با ۱۲ میلیارد بودجه قدم به وادی تیم‌داری در بالا‌ترین سطح فوتبال کشور گذاشت چه بوده است؟! آیا آن‌ها خبر نداشتند که وقتی می‌خواهند تیم‌داری کنند باید هزینه‌ها را بپردازند، بدون نگاه به نتیجه!؟ گویا خیر! از زمانی که لیگ تخت جمشید، قدس، آزادگان، برتر برگزار می‌شود کدام تیم سقوط کرده و نتیجه نگرفته را سراغ دارید که با این جمله از تعهداتش سر باز زده باشد؟
اگر سیستم جدیدی است پیشنهاد می‌کنم آن را به سایر مدیران عامل تیم‌ها بگویید تا آنها هم از پرداخت هزینه‌ها سر بابزنند! به جای آنکه بدانند اولویت مالی برای انگیزه یک بازیکن مهم است، عملا با این جمله انگیزه را در بازیکن می‌کشید و این ترس را در بازیکن به وجود می‌آورید که نکند واقعا پولم را ندهند؟ حاصل چه می‌شود؟ تحریم تمرینات و اعتصابات که شاهد آن هستیم!
 قسط اول چک‌های بازیکنان گهر دورود (کرج) را با کمک آقایان رویانیان و هاشمی (اگر در نام آقای هاشمی اشتباه نکنم) پرداخت کرده‌اند، و قسط دوم پرداخت به بازیکنان را که ۱۰ شهریور بوده است را نتوانسته پرداخت کنند با ریش گرو گذاشتن آقای حیدرپور مهلت ۱۰ روزه گرفته‌اند! باز هم سوال پیش می‌آید چطور می‌شود کسی مالکیت یک تیم را بر عهده بگیرد و اینچنین حتی یک قسط از پرداخت بازیکنان را نتواند پرداخت کند! چطور می‌شود وقتی می‌گویند که چرا هزینه‌ها را پرداخت نمی‌کنید با منطقی عجیب می‌گویند مگر نتیجه گرفته‌اید که پول بدهیم؟! پول چه چیزی را بدهیم؟ آیا آقایان هنوز هم نمی‌دانند که مالکیت یک تیم را بر عهده دارند؟! آیا آقایان هنوز باور نکرده‌اند که دارند تیم‌داری می‌کنند؟! آیا آقایان پیش خودشان خیال کرده‌اند که مالکیت برای ما باشد، هزینه‌ها را دیگران پرداخت کنند؟  آیا آقایان با خیال خود فکر کرده‌اند که در صورتی که قدم پیش بگذراند و مالکیت تیم را عهده دار شوند تیم از دورود خارج نمی‌شود و کار بزرگی را صورت داده‌اند!؟ باید گفت که تیم تحت هر شرایطی اگر در استان می‌ماند باز هم در دورود بازی می‌کرد، شاید به نحوی بهتر و شایسته‌تر و در مالکیتی پاسخگو!
خودتان کلاه‌تان را قاضی کنید و به تیم‌داری دوستانمان در شهرداری دورود نگاهی بیاندازید، می‌بیند که وقتی حتی از پرداخت هزینه برای اردوی یزد و ارمنستان بر نمی‌آیند، آیا می‌توانند با ریش گرو گذاشتن‌ها و مهلت گرفتن‌ها تیم‌داری کنند؟! شاید بگویید که همهٔ تیم‌های لیگ برتری این مشکلات مالی را دارند، اما آیا بیست درصد قرارداد بازیکنان گهر با قراردادهای سایر تیم‌ها برابر است؟! خیر!
در پایان برای تیم گهر آرزوی موفقیت دارم و آرزویم این است به زودی در دورود و در میان حمایت تماشاگرانش به میدان برود، البته اگر تا آن زمان گفته‌ها منطقی‌تر شود و دوستان حاضر به انجام تعهدات‌شان شوند.

 

 

ابراهیم از دورود: من فقط یه سوال ازخرم آبادی ها دارم. اگه بجای دورودی ها بودن وتیمشون لیگ برتری میشد حاضر بودن تیمشون توی بروجرد بازی کنه؟ و آقای رضا جایدری سایت شما مال خرم آبادی هاست ومعلومه بیشتر مخاطبین ونظر دهنده های شما خرم آبادی خواهند بود لطفا این بحث رو توی سایت بی طرفی راه بندازید
رضا جایدری: سلام. بله من با بازی نماینده خرم‌آباد در هر کجای موافقم حتی اگر به ضرر تیم‌مان باشد!
مگر غیر از این است که به دلیل زیر کشت رفتن زمین چمن خرم‌آباد در سال 1369 بازی‌های دور برگشت این تیم در بروجرد و پل‌دختر برگزار شد؟ اتفاقا تیم خیبر در تبریز ماشین‌سازی را یک بر صفر شکست داد اما در بازی برگشت با حمایت تماشاگران بروجردی از تیم ماشین‌سازی این تیم 3-2 خیبر را مغلوب کرد! بازی‌های تیم پارسیلون نماینده خرم‌آباد در لیگ دسته سوم کشور هم در دورود برگزار شد.

 

 

 

بهرام بیرانوند از قم: با سلام به همه بزرگواران..از مطالبی ک دوستان دورودی اینجا گذاشتن فقط همین نتیجه رو میشه گرفت که تیم فقط مال دوروده و به بقیه هم استانی ها برد و باختش ربطی نداره باید بودجه خرم آباد و بقیه شهرا استان رو هم بدین به ما تا بریزیم تو حلق تیم گهر....گهری که فقط اسمش لریه...بازیکناش رو که دلال ها همه به گهر انداختن و شرایط طوری پیش رفت که بازیکنان بومی استان هیچ کدوم نتونستن و حاظر نشدن تو گهر بازی کنن چون تمام کارا دست دلال ها بود...دوستان دورودی بهتره یه نگاه بندازن ببینن فقط چه بازیکنا لرستانی بزرگی داریم ک به خاطر رفتار بعضی از شما و دلال هایی ک پول مردم لرستان رو چپاول کردن دوست ندارن تو همچین تیمی بازی کنن...یه حمید فتحی بود ک وقتی رقتار شما و مسولان تیمتون رو دید فرار را بر قرار ترجیح داد...اینم برخی از اسامی بازیکنان لرستانی ک میتونستن تو گهر باشن بندازین...علیرضا بیرانوند دروازه بان تیم نفت تهران و تیم ملی امید..کیوان امرایی مس کرمان...مهدی کیانی تراکتور سازی و....کسی از مردم لرستان نمیخواد تیم رو به شهر دیگه جز دورود  ببره...غیرت لری مردم لرستان بود ک میگفتن چرا کرج بازی باشه ولی خرم آباد نه؟؟

 

 

ایمانی از پل‌دختر: من یک پلدختری هستم که تیم گهر را دوست داشتم اما حالا از آن متنفرم . خرم آبادیها تورا خدا آنها راه ندهیددو بازی با نفت و استقلال را شهر شما بازی کنند . اگر این دو بازی هم در کرج برگزار شود به امید خدا دیگر سقوطشان قطعی میشود و دل ما خنک میشود . اینها لر نیستند وگرنه اینقدر به لرها بی احترامی نمیکردند

 

 

مهدی محرابی از دورود: جناب جایدری بنده بیش از 4،5 سال است که در این فضای مجازی شما را می شناسم و هر از گاهی مطالب شما را اعم از ورزشی و اجتماعی و فرهنگی و . . . خوانده ام ولی اصلاً از شما انتظار نداشتم که به این شکل در برابر گهر موضع بگیرید. شما نظرات چند نوجوان 16،17 ساله احساسی را نظرات مردم دورود می دانید!؟ شما نظرات مختلفی که زیر بعضی از مطالب به نام مردم دورود می آید را نماینده دورود می دانید؟ در فضای مجازی هر کس می تواند با چندین اسم و مشخصات بیاید در زیر مطالب شما و دیگر وبلاگ ها پیغام بگذارد، آیا شما می دانید که آن فردی که این پیغامها را گذاشته کیست؟ آیا مطمئنید که آن فرد اصلاً دورودی باشد؟ بنده افتخار این را داشته ام که در 2 بازی گهر مقابل پیکان و پرسپولیس در ورزشگاه حضور داشته ام و اصلاً این حرفهایی که اختلاف هایی را که شما می گویید نشنیده ام، حتی در بازی مقابل پرسپولیس همه هواداران آخر بازی شعار لرستان لرستان سر دادند. از شما و دیگر دوستانی که عمری برای ورزش لرستان فلم فرسایی نموده اند بعید است که اینگونه تند موضع گیری کنند و نظر خود را نظر مردم لرستان بدانند.
رضا جایدری: سلام آقای محرابی. دو بار در برنامه 90 دوردی‌ها اقدام به تخریب مردم خرم‌آباد جلوی چشم میلیون‌ها بیننده‌ی تلویزیونی کردند که باعث سرکوفت زدن برخی خبرنگاران تهرانی به ما شد ...
رفتار بچه‌گانه شهردار دورود را هم چند بار از نزدیک دیده‌ام که چگونه آتش‌بیار معرکه شده است، لذا خواست افکار عمومی را در لرستان و خرم‌آباد در قبال آن‌ها مطرح می‌کنم که: هم‌چنان که خودتان مایل نیستید در خرم‌آباد یا لرستان بازی کنید، خرم‌آبادی‌ها نیز دوست ندارند تیم گهر (که کلا بازیکنان غیربومی دارد) در خرم‌آباد به میدان برود و در راستای تلاش‌ها و زیرآب‌زنی‌های برخی مسوولان دورود که می‌خواهند خودشان را از فشار مسوولیت رها کرده و تقصیرها را به گردن دیگر هم‌استانی‌ها بیاندازند، ماه هم هم‌قسم شده‌ایم که این تیم مطابق خواسته همان‌ها در خرم‌آباد بازی نکند و در شهر خودش(دورود) پذیرای تیم‌های مهمان باشد.

 

 

امیرحسین از دورود: ببینید دوستان خرم ابادی و همه اونایی که دم از بردن تیم دورود میزنید لطفا خودتونو جای ما دورودیها بذارید و یکبار هم که شده منطقی از خودتون بپرسید چرا دورودیها راضی به بردن تیم به خرم اباد نیستن؟
خواهشا برای نظر ما دورودیها احترام قائل بشید و این همه توهین به شعور مردم دورود و استان نکنید
ببینید ناراحتی ما بی دلیل نیست یکی از دلایل ان نوع ادبیات شماست مثلا اقای روح الله بیرانوند نوشتند استاندار بیجاره ما صحبت ایشون کاملا نزادپراستانست یعنی تمام امکانات استان رو فقط مختص خرم اباد میدونه و بقیه شهرها رو شهروند درجه دوم میدونه یا اقای بهاروند گفتند اگر تیم بیاد خرم اباد بودجه واسش اختصاص میدیم ولی دورود بمونه باید خودتون واسش بودجه تهیه کنید والله ما موندیم جز استان هستیم یا نیستیم سالهای قبل که تیم لیگ یک بود هر وقت میبرد اخبار اونشب اعلام نمیکرد پخش بازیهاش که برای ما یک رویا بود.
اقایان همه میگن ما تیم خیبرو داشتیم ما هم منکر نیستیم ولی همه میدونیم اسم تیم خیبر خرم اباد بود کسی اون موقع خیبر لرستان نمیگفت الان همه یه شبه عاشق لرستان شدن و میگن چرا میگید گهر دورود. ببینید دوستان یه مشکل دیگه ما اینه که میگیم اقایان شما که بیست وشش سال قبل با پرسپولیس بازی داشتید ایا نباید فکر ساختن ورزشگاهی در شان مرکز استان میبودوید و بعد از اون واسه بقیه شهرها هم میساختید.
متاسفانه مسئولین شما نه برای شما کار کردن نه میزارن بقیه شهرها پیشرفت کنن چون اون موقع بی لیاقتیشون بیشتر به چشم میاد.
حالا بعد از سالها که تیم دورود به لیگ برتر رفته و باید همه با هم هر چه سریعتر ورزشگاه دورود رو اماده کنیم همه یادمون افتاده که ای دل قافل خرم اباد هم نه تیم داره نه ورزشگاه و دورودیها هم که مهم نیستن تیم رو کامل میبریم ورزشگاهمونم میسازیم دورود تیم نمی خواد تازه اونا ترمینال هم دارن ما نداریم .
واقعا متاسفیم بجای مقایسه مرکز استان با اصفهان ما خودمونو با شهرهامون مقایسه میکنیم تازه داریم میفهمیم بروجرد چرا اینقدر از شما میناله.
خلاصه بگم ما دورودیها به مسئولین شما اعتماد نداریم نمونش زلزله دورود بود که چادرهارو بردید برا یخرم اباد و در جواب اعتراض ما دورودیها گفتید شاید خرن اباد زلزله بیاد پس باید چادرها رو ببریم خرم اباد وامها رو هم همه بردید خرم اباد و سر ما بی کلاه مونید ....
جایدری: مگر اظهار نظر چند نفر که نام بردید، نظر بقیه مردم لرستان و خرم‌آباد است که شما به همه هم‌استانی‌های‌تان توهین می‌کنید؟
ما هم داریم حرف دل شما را می‌زنیم و می‌گوییم این تیم به خرم‌آباد نیاید! والله بلله استاندار و مدیر کل ورزش لرستان این‌قدر فصل قبل به گهر رسیدند نصف به بقیه تیم‌ها و ورزش‌های لرستان نرسیدند. اطلاعات دورودغ به شما می‌دهند. نمی‌بینید تیم‌های دارتاک و داتیس خرم‌آباد تا آستانه منحل شدن پیش رفتند؟ گهر پارسال بیش از 150 میلیون از مسوولان استان گرفت اما بقیه تیم‌ها روی هم 70 میلیون!
در مورد ساخت ورزشگاه هم باید بگم از نوشتت مشخصه اصلا از قانون اطلاعی نداری! بودجه‌های عمرانی سال قبل در مجلس تصویب میشه و بودجه‌ای که برای ورزشگاه خرم‌آباد که به قول خود 26 سال قبل پرسپولیس در اون باخته را نمی‌شود برای پروژه‌ای دیگر صرف کرد! نماینده شهر شما با مدیران دستگاه‌های دولتی شهرتان برای ورزشگاه دورود باید اقدام به رایزنی برای جذب بودجه می‌کردند که نکردند! در مورد زلزله هم آدرس غلط داری میدی؟ سند و مدرک بیار برادر. من که از همه چیز خرم‌آباد اطلاع دارم تا حالا ندیدم کسی در این زمینه ادعایی بکنه

 

 


شترسواری دولادولا نمیشود
آیاحضور شهرداری دورود فقط در حد نام روی لباس تیم گهر است؟
ظفر پاپی از دورود: باز هم چک بازیکنان گهر شهرداری پاس نشد تا کار تیم به ریش گرو گذاشتن و قسم و قرآن برای ادامه ی رقابت ها بیافتند. آنقدر کادر فنی در اداره تیم ضعف نشان داده اند که بازیکنان براحتی به خود اجازه می دهند که تمرینات تیم را به راحتی تعطیل کنند و به بهانه های صرفا مالی در کار تیم اخلال وارد کنند.از سوی دیگر شهرداری به عنوان مالک تیم باید یک ضمانت معتبر به بازیکنان تیم بدهد که مبلغ قرارداد آنان دیر یا زود پرداخت خواهد شد تا خیال بازیکنان از این بابت راحت شود.
شنیده ها حاکی از آنست که شهرداری دورود از ساخت ورزشگاه دورود شانه خالی کرده است و خود را فقط مسئول حمایت از تیم کرده است. این در حالیست که برخی از بازیکنان تیم گهر با سررسید اولین طلبشان از باشگاه وقتی حساب را خالی دیدند اردو را ترک کردند. از طرفی دیگر شهرداری به عنوان مالک اصلی تیم برای یک سال ،تا اواخر مرداد ماه برای اداره باشگاه هیات مدیره ای تشکیل نداد و تیم در این مدت معلوم نیست زیر نظر چه کسانی بسته و اداره شد.
شهرداری دورود می بایست پس از تحویل گرفتن باشگاه هیات مدیره ای تشکیل می داد تا همه ی کارها زیر نظر شهرداری صورت بگیرد.از سوی دیگر درست است که باشگاه به نام شهرداری است ولی چه خوب بود که دالوند شهردار دورود از پیشکسوتان فوتبال و اهل فن ورزش دورود در هیات مدیره و مشاوره باشگاه خود استفاده می کرد و صرفا چون نام شهرداری بر تیم است بیشتر اعضا از شورای شهر نباشند.
واضح است که اعضای شورای شهر و شهردار در زمینه فوتبال آن هم در سطح لیگ برتر و تیمداری تجربه چندانی ندارند ولی آیا کسی در دورود یا لرستان برای گرفتن مشاوره یا منصوب کردن به عنوان مشاور ورزشی شهرداری پیدا نشد؟ متاسفانه شهردار در اداره تیم بیشتر اختیار آن را تعداد معدود افرادی سپرده است در حالی که خود نقش چندانی در تائید یا رد اتفاقات تیم ندارد تا انجا که حمید فتحی نیز به عنوان یک دورودی از این تیم کنار گذاشته می شود و کسی هم" ککش نمی گزد".
قرار بر این بود که از بازیکنان مستعد استان تست گرفته شود که این کار انجام نشد. برای تشکیل تیم های پایه که متعلق به استان لرستان است باید از استعدادهای پایه لرستان استفاده شود و تیم های پایه باید صددرصد بومی باشند ولی شنیده ها حاکی از آن است که بازیکنانی از استان هایی مانند اصفهان برای حضور در تیم های پایه و امید به دورود آمده اند. واقعا باعث تاسف است که حتی کنترل تیم های پایه به دورود داده نشده است و بازیکنان تحمیلی به آنان داده می شود. باز صد رحمت به داماش عابدینی با اینکه بازیکن دورودی یا لرستانی نداشتند ولی باز در دورود بازی می کردند.
در کادر فنی تیم گهر چرا از افرادی استفاده شده است که نام دورود را یدک می کشند ولی تا امسال که تیم به لیگ برتر صعود کرده است برای ادای دینشان به شهرشان بازنگشته اند؟تا حالا شده است که این سوال را از خودمان بپرسیم که چرا از حضور گهر در لیگ برتر خوشحال شدیم؟؟؟پیش خودمان فکر می کردیم که لرستان در فوتبال کشور هم حرفی برای گفتن خواهد داشت و فونبالیست های ما نیز مانند جوانان جویای کارمان به شهرهای دیگر هجرت نکنند.هزاران رویا و خیال داشتیم ولی همه نقش بر آب شدند و تیم از لرستان پر کشید.جالب اینجاست که در تیم، شهرداری و لرستانی ها هیچ نقشی ندارند ولی چشم به جیب ما
  روح‌الله بیرانوند از خرم‌آباد: با سلام خدمت آقای جایدری . این هم استانی ما که میگه شما تیم ندارید و ورزشگاه می سازید معلومه که اصلا فوتبال استان رو پیگری نکرده ما یه تیم خیبر داشتیم که تو دسته های پاین بازی میکرد و هر موقع بازی داشت چون ورزشگاه تختی مرکز شهر است تمام بازار به خاطر بازی های این تیم تعطیل میشد هم به خاطر بازی هم به خاطر ازدحام مردم . حا لا هم اومدین تیم گهر به خرم آباد به جز دردسر برای ما کاسب ها هیچ دیگه نداره . ولی ما اول فصل به خاطر این که تیم مال استان بود حاضر بودیم این تعطیلی رابه جان و دل بخریم ولی حالا که تیم مال دوروده ما نمیخواهیم کار وکسب خود را تعطیل کنیم  برن هر جا که دوست دارن بازی کنن . ما هنوز رفتار تماشگران دورودی رو بعد از بازی پلی آف از یاد نبردیم که از برنامه نود هم پخش شد و انگار ما رفته بودیم بروجرد که تیم رو بیاریم خرم آباد   . راستی مسئولین شهر دورود تا حالا چقدر برای ایت تیم خرج کردن مگر تمام هزینه های تجهیز ورزشگاه رو استاندار بیچاره ما نداده که این طور تو بازی پیکان از خجالتش در اومدین ؟
امیرحسین از دورود: با سلام به همه هوادارای واقعی گهر دورود
واقعا متاسفم از این همه دروغ و تهمت زدن و این همه حسادت که خیلیها نسبت به تیم و مردم شریف دورود دارن چرا با احساسات مردم بازی میکنید و بحث بردن تیم دورود رو به خرم اباد هر روز به یه بهانه جدید پیش میکشید
من دورودی به شدت از دست اقایان جایدری و یعقوب دالوند و...که جز اصحاب رسانه هستند و باید نسبت به رسالت مهمی که به عهدشونه پایبند باشن ولی متاسفانه بجای حمایت از تیم دورود دارن همه جوره این تیم رو میکوبن اونم فقط به این دلیل کاملا منطقی که مردم دورود میگن تیم حق مردم دورود و مثل شناسنامه دورود میمونه پس باید دورود بمونه وهمه استان همکاری کنن نه اینکه بگن چون نیومده خرم اباد پس به ما هم مربوط نیست به خودتون مربوط میشه و از استان کمک نخواهید والله ما هم از خرم اباد چیزی نمی خواییم و ارزومونه که مرکز استان ما هم مثل اصفهان یا تبریز باشه ولی چه کنیم که افراد نالایق سالهاست که ذر راس امور استان قرار
دارن و همه هم خرم ابادین من دورودی اگر بودجه میخوام گناهم چیه که نیکوخصال خرم ابادی مسئول ورزش استانه یا بهاروند  مسئول هیات فوتبال استانه پس باید نسبت به دورود هم جوابگو باشه

 

 

پیمان از دورود: سلام . اقا من بچه دورودم و جونممم برای تیمم میدم گهر توی کرج بازی کنه بهتر از اینه که بره خرم اباد . اون کسی که مینویسه نمیخوایم تیم بیاد خرم اباد هیچ عددی نیست که بخواد تصمیم بگیره که بیاد ونیاد  بعدشم ما تیممون رو نمیزاریم ببرن خرم اباد  فقط دورود بزار بگن ما عقب مونده هستیم ویا تعصبی به جهنم اصل فقط دورود فقط دورود وگهر دوزود . اقا ی شهر دار هم مرد هستش که تیم رو نگه داشته اون اقایون که اون بالا هستن توی خرم اباد اقا به فکر ورزشگاه های استان نبودن .  اقای فلانی نوشته که ما از وارد جمهوری اسلامی به بعد از نظر ورزشگاه هیچی نداشتیم شما خودتون بی عرضه هستین چرا گردن شهردار  وتعهداتش میندازین.شما ها که بودجه میاد براتون پس میفرستین  هههههههه خدایش ادم خندش میگره همین  اندازه بسه ببخشید همگی ولی فقط دورود و گهر دورود

 


اشترینان: سلام به جناب آقای جایدری عزیز وهمه  خوانندگان این سایت:از اینکه در حال تخریب هم هستیم بسیار متاسف هستم.از دورودی های عزیزتقاضا دارم با دید باز ترنسبت به مسائل قومیتی ومرکز استان فکر کنندوبجای تفرقه انگیزی که در آخرنتیجه اش سقوط تیم گهر به دسته پایین تراست فکری نودرجهت اتحاد دیگر مردمان دیار همیشه مظلوم  مان لرستان عزیزدر جهت حمایت پرشوراز تیم باشیم.آیا زدن حرف های بی ربط که باعث خنده ومضحکه مردم دیگر استانهای کشور است درمورد شهرهای لرستان سزوار مردم لر هست؟الگوی تیم تبریزی را کمی مطالعه  وتحقیق کنید تا متوجه همه مسائ در مورد فوتبال باشید.کیفیت بازیکنان گهر بمراتب خیلی بالاتر ازتیم تراکتورسازی وحتی خیلی تیمهای دیگر است،پس تادیر نشده با همدلی وصمیمیت وبرادری خاص مردمان لر جانانه ازتیم محبوب همه لر زبانان حمایت کنیم.به امید موفقیت همه ورزشکاران لر

جایدری: سلام. مگر نمی‌بینید چگونه در برنامه 90 هم‌استانی‌های خودشان را مورد تهمت قرار می‌دهند و به آن‌ها توهین می‌کنند؟

 

 

شهردار دورود: مایل نیستیم در خرم‌آباد بازی کنیم!/ نیکوخصال حرف سیاسی زده است!
خبرگزاری ایسنا: مسوولان دورود موضع خودشان را مشخص کنند پس از اینکه هفته گذشته مدیرکل ورزش و جوانان لرستان از آماده شدن ورزشگاه تختی خرم‏آباد برای برگزاری دیدارهای خانگی گهر خبر داد، این خبر بازتاب‎های زیادی بین مردم و مسوولان استان داشته است.
نیکوخصال عنوان کرده بود: استاندار با توجه به خواسته مردم و مسوولان دورود برای آماده شدن ورزشگاه تختی خرم‏آباد، دستور داد دوباره کار بازسازی و تجهیز این ورزشگاه را از سر بگیریم‏ و در این راستا روزی 16 ساعت کار انجام می گیرد تا این ورزشگاه برای دیدار گهر با نفت تهران در هفته نهم آماده شود.
اعضای تیم گهر دورود بارها و بارها اعلام کرد‏ه‏اند که تا آماده شدن ورزشگاه تختی دورود شرایطی فراهم شود تا در استان بازی کنند و این در حالی است که مسوولان شهرداری دورود طبق گفته خودشان به هیچ وجه مایل نیستند گهر به‏جز دورود در شهرستان دیگری از استان لرستان بازی کند.
این صحبتها در حالی عنوان شده که مسوولان شورا و شهرداری دورود در تاریخ اول مردادماه کتباً نامه نوشته و ابراز تمایل کرده اند تا آماده شدن ورزشگاه این شهر، دیدارهای خانگی گهر در شهرستان دیگری از استان با اولویت خرم‏آباد برگزار شود اما اظهار نظرهای تازه آنها با این نامه مغایرت دارد.
در این خصوص شهردار دورود گفت: صحبت‏های نیکوخصال مدیرکل ورزش و جوانان لرستان موضع‎گیری‎های بدی را به دنبال داشته و اصلاً موافق نیستیم بازی‎ها در خرم‏آباد برگزار شود.
بهرنگ دالوند با بیان اینکه بازی‏ها باید در دورود برگزار شود به ورزشگاه دستغیب شیراز اشاره کرد و ادامه داد: در دیدار گهر با فجر سپاسی در این ورزشگاه بودم و با صراحت می‏گویم ورزشگاه تختی دورود به مراتب از ورزشگاه دستغیب شیراز بهتر است.
وی با بیان اینکه چرا ورزشگاه آنها با مشکلاتی که دارد تایید می‏شود؟ خاطرنشان کرد: این ورزشگاه نور مناسب نداشت و به خدا قسم از روی سکو توپ را نمی‏دیدیم، اسکوربرد نداشت و تعداد صندلی‏ها زیر 2 هزار بود اما ورزشگاه دورود که بهتر است تایید نمی‏شود.
شهردار دورود عنوان کرد: ما با برگزاری بازی در خرم‏آباد کاری نداریم و این مخالفت هم نظر مردم است اما متقاضی هستیم با توجه به اقداماتی که در ورزشگاه تختی دورود اجرا شده، بازی‎ها هرچه سریع‎تر در این شهر برگزار شوند.
دالوند تصریح کرد: ما این همه زحمت کشیده‏ و ورزشگاه را آماده کرده‏ایم؛ استاندار لطف کرده و اسکوربرد آماده شده، وضعیت نور هم به‏زودی درست می‏شود، کمتر از یک هفته دیگر تمام اسکلت آن نصب و صندلی‎ها به‏زودی تمام می‏شود.
وی در پایان گفت: آقای نیکوخصال که گفته بازی‎های گهر در خرم‏آباد برگزار می‏شود حرف سیاسی زده و باید خودش جوابگو باشد.
__________________________
خبرها حکایت از آن دارد برخی عوامل در دورود به پشتوانه همین مسوولان تندرو، مشغول متشنج کردن جو علیه مسوولان استان هستند. از طرفی مردم خرم‌آباد و اکثر شهرهای استان، در پی اظهارات این عده قلیل که از سوی جریانی مشخص هدایت می‌شوند، ضمن ابراز انزجار از حرکت زشت آن‌ها، اعلام کرده‌اند دیگر طرفدار تیم گهر دورود نیستند و از مسوولان استان تقاضا دارند به هیچ‌وجه اجازه‌ی حضور این تیم در خرم‌آباد یا شهر دیگری در استان داده نشود. بهتر است یا در کرج بازی کنند یا در شهر خودشان!

 

 

چک‌های شهرداری دورود برای بار دوم برگشت خورد! / بازیکنان گهر در آستانه قهر مجدد!
 پس از به وجود آمدن مشکلات مادی، قرار شد مبلغ قرارداد بازیکنان گهر شهرداری دورود در سه مرحله پرداخت شود و مسئولین شهرداری و شورای شهر دورود در موعد مقرر قسط اول را پرداخت کنند که موفق به این کار نشدند و در تعطیلات شهریورماه لیگ برتر، تیم گهر تعطیل شد!
پس از تعطیلی بار اول این تیم، اسماعیل حیدرپور مدیر اجرایی باشگاه گهر شهرداری دورود با کمک رویانیان مدیر عامل باشگاه پرسپولیس و آقای هاشمی یکی از دورودیهای مقیم کرج قسط اول قرارداد را پرداخت کرد.
قرار شد قسط دوم قرارداد بازیکنان گهر که به صورت چک بود طی روزهای گذشته پرداخت شود که این امر صورت نگرفت و تمامی چکها برگشت خورد و بازیکنان به این امر اعتراض شدید کردند.
 در این خصوص مدیر اجرایی باشگاه گهر شهرداری دورود به خبرنگار ایسنا منطقه لرستان، گفت: بازیکنان اعتصاب کرده‎اند و عقیده دارند مبلغ قرارداد آنها باید هر چه سریعتر پرداخت شود، مالک تیم باید هر چه سریعتر نسبت به پرداخت قسط بازیکنان اقدام کند.
حیدرپور با بیان این که مشکلات مالی باعث شده وضیعت مطلوبی نداشته باشیم، تصریح کرد: با وساطت صورت گرفته، بازیکنان به خاطر مردم لرستان، دورود، کادر فنی و مدیریت باشگاه فرصت 10روزه‎ای به گهر داده‎اند و امیدواریم این امر به نحو شایسته‎ای مرتفع شود.
وی عنوان کرد: درست است مشکل داریم ولی بازیکنان و کادر فنی با قدرت در لیگ حضور خواهند یافت تا از نام و اعتبار فوتبال لرستان دفاع کنند.

حیدرپور گفت: به علت مشکلات مالی هیچ اردویی برگزار نخواهیم کرد و این به ضرر تیم است ولی تمرینات در کرج ادامه خواهد یافت.

*  هواداران دورودی تیم گهر فردا قصد دارند در یک تجمع اعتراض خود را نسبت به دیر آماده شدن استادیوم این شهر چهارشنبه  ۱۵/۶/۹۱ راس ساعت ۱۱:۰۰ در ورزشگاه تختی دورود گرد هم آیند.

 

 

فراخوان سایت لور برای ساخت آهنگ تیم گهر
نشریه اینترنتی لور قصد دارد اقدام به تهیه یک ترانه مخصوص تیم فوتبال گهر دورود لرستان نماید. شورای نویسندگان نشریه، به عنوان هیات داوران، ابتدا از سروده های پیشنهادی یک مورد را انتخاب می کند و سپس این سرود توسط گروهی از هنرمندان اجراء و در اختیار جامعه هواداران گهر قرار خواهد گرفت.
لازم به تاکید است نشریه اینترنتی لور به گونه ای داوطلبانه و براساس رسالت خود اقدام به این حرکت فرهنگی می کند و در این مساله هیچ رابطه و هماهنگی با باشگاه فوتبال گهر شهرداری دورود و یا کانون هواداران آن ندارد.
نشریه لور تا یکم مهر 1391 اقدام به دریافت و بررسی سروده های ارسال شده به ایمیل نشریه [Loorinfo@gmail.com] خواهد نمود، سپس از سوی شورای نویسندگان نشریه سروده برتر انتخاب و اعلام می شود.
فعلا مبلغ پنجاه هزارتومان جایزه از سوی نشریه لور برای بهترین سروده اختصاص داده شده است، در صورت دریافت حمایت مالی از سوی اشخاص و نهادها مبلغ جایزه افزایش خواهد یافت و ممکن است بیش از یک سرود انتخاب شود.
توصیه می شود سروده های ارسالی تا حد امکان دارای شرایط زیر باشند:
الف) ترجیحا با گویش های رایج در شهر دورود باشد، هرچند استفاده از هر یک از زبان های لکی، مینجایی، بختیاری، بروجردی و.. نیز بلامانع است
ب) متناسب با فضای حماسی، شاد و پرسر و صدای ورزشگاه های فوتبال باشد
ج) متناسب برای تنظیم با آهنگ های معروف موسیقی لری باشد
د) به وحدت مردم لر و تعلق خاطر همه شاخه ها و گروه های لرتبار اشاره کند
ه) به شعار "دورود؛ پایتخت طبیعت ایران" و همچنین زیبایی های طبیعی لرستان و مناطق لرنشین تلویحا (و یا تصریحا) اشاره کند
توصیه می شود شاعران و ترانه سرایان پیش از هرچیز نمونه هایی از سرودها و ترانه های قهرمانی تیم های ورزشی دیگر را بررسی کنند، برای تهیه نمونه هایی از سرودهای قهرمانی باشگاه های دیگر عبارت "دانلود سرود قهرمانی" را در موتور جستجوی
گوگل وارد کنید.

 

 

 سعید از کوهدشت: ظرفیت برخی از درودیها همینقدر است . بیچاره ما که تا کزج رفتیم و اینها را تشویق کردیم . از کوهدشتیها میخوام که اینها را بی اعتنا کنند . زنده باد پرسپولیس تهرا ن حیف نیست طرفدار تیم این لاتهای بی سروپا باشیم . نهایتش این تیم امسال سقوط میکند بعد درودیها با چه رویی نگاه ما میکنند
جایدری: سلام آقا سعید. این‌ها بخش کوچکی از هواداران تیم گهر دورود هستند. اکثر مردم فهیم دورود، مواضع‌شان با این فریب‌خورده‌ها که از سوی جریانی خاص حمایت می‌شوند، مواضعی جدا دارند و نباید دیگاه این‌ها را به پای همه مردم دورود نوشت. ما خرم‌آبادی‌ها هم مثل شما دیگر راضی نیستیم این تیم در شهرمان بازی کند.

 

 

آرش از خرم‌آباد: سلام رضا جان... من تیم گهر رو دوست داشته و دارم و آرزویم موفقیت این تیم هم استانی است ولی اگه بنا باشه که با اومدن این تیم به خرم آباد،عده ای تندروی درودی به مردم شهرم توهین کنند و تهمت های ناروا به خرم آباد و خرم آبادیها بزنن در حالی که  ما خرم آبادیها قصد و غرضی در مورد میزبانی تیم گهراز اول نداشته و نداریم در چنین شرایطی  با اومدن این تیم به خرم آباد موافق نیستم و  خرم آباد احتیاجی به این میزبانی ها نداره و فوتبالش هم به اندازه کافی در گذشته خوش درخشیده و الانش هم روند رو به رشد خودشو طی میکنه ...

 

 

 


اندر حکایت ورزشگاه‌هائی که باید در لرستان ساخته شود:
برای خانه همسایه‌ات روشنایی آرزو کن، مطمئنا نورش به خانه تو هم خواهد رسید!
فرهاد داودوندی- بروجرد: در محه مان همسایه ای داریم که خانه بسیار بزرگی دارد، سالیان پیش که این خانه را بنا نهاد، عده ای بدون دلیل ناراحت بودند که چرا خدا می خواهد به این شخص اینقدر پول بدهد که خانه ای به این بزرگی داشته باشد؟!
روز اولی که در منزلش مستقر شد، به اهالی محل اعلام نمود، هرکسی میهمانی، عروسی، مراسم ختم دارد برای برگزاری میهمانی می تواند از منزل وی استفاده کند.
 خداوند بیامرزدش، سال گذشته جان به جان آفرین تسلیم نمود، اما در این چند سالی که هم محلی هستیم، برای برگزاری مراسم های مختلف اهالی محل، "نه" بر زبانش نبود، و همه اهالی بنوعی از امکانات منزل این شخص برای میهمانی های شان استفاده نمودند.
غرض از گفتن خاطره فوق اینکه قدیمی ها به درستی گفته اند برای همسایه ات از خدا آرزوی بهترین ها را داشته باش تا خدا به تو نیز بهترین ها را بدهد.
مدتی است علاقمندان به فوتبال در این استان در پی صعود تیم فوتبال گهر دورود به لیگ برتر، با توجه به کمبود امکانات ورزشگاهی در شهر و دیارشان با دیده رقابت ناسالم به هم استانی های دیگرشان می نگرند.
 ساختن یک ورزشگاه در شهری دیگر باعث شده گروهی دیگر احساس نمایند که شهر خودشان از زمین و زمان عقب مانده است!
سال‌هاست شهرستان بروجرد دارای امکانات ورزشی نساجی بروجرد است، هتل زاگرس بروجرد نیز چون نگینی در امر اسکان توریست ها می درخشد، اما آیا فقط این بروجردی ها هستند که از این امکانات نفع می برند؟!
بارها دیده ایم که تیمهای فوتبال شهرهای دیگر استان در کمپ نساجی به دیدار تیمهای لیگ برتر ایران آمده اند، همین سال گذشته تمامی تیمهائی که برای دیدار با تیم گهر دورود می آمدند، شبها را در هتل زاگرس بروجرد به سر می بردند!
واقعا این چه ضرری دارد که مثلا بروجرد، دورود، خرم آباد ، الیگودرز، کوهدشت ، الشتر، نور آباد و.... دارای امکانات مجهز ورزشی باشند. وقتی که فوتبالیست های بروجردی برای تمرین در طول سال از زمین ورزشگاه اشترینان استفاده می کنند، چرا ما باید در مقابل رشد اشترینان زانوی غم به بغل بگیریم؟
به شخصه امیدوارم هر کدام از شهر های ایران و بخصوص این استان دارای مجهز ترین امکانات ورزشی بشوند،اما اگر قرار است فعلا دوشهردورود و خرم آباد ورزشگاه هایشان تعمیر یا نوسازی شود، همه باید خوشحال باشیم که از برکت وجود تیم فوتبال گهر شهرستان دورود و هواداران بیشمارش امکانات ورزشی  گوشه و کنار استان در اولوبت کارهای عمرانی ورزشی قرار گرفته است.
هیچ می دانید که شاید صعود گهر دورود باعث شده که ورزشگاه 15000 نفری بروجرد نیزساخت و سازش بالاخره بعد از سالیان سال آغاز شده است؟!
به عنوان یک ورزشی نویس این موقعیت پیش آمده را که شاید موردی بسیار نادر و تاریخی برای ورزش استان باشد را به فال نیک می گیرم.
 همین که مسئولین شهری و ورزشی مرکز استان و شهر های مختلف استان به تکاپو افتاده اند که هر چه سریعتر در شهر های خودشان ورزشگاه ها را تعمیر یا نوسازی نمایند را باید به فال نیک گرفت و به یاد داشت که اینها همه بخاطر صعود تیم فوتبال گهر شهرستان دورود نماینده همه ما در این استان در لیگ برتر فوتبال ایران است.
به جای منفی نگری و پیش آوردن مسائل حاشیه ای از مسئولین ورزشی و عمرانی شهر های خودمان بخواهیم که در یک رقابت سالم برای پیشی گرفتن در ساخت و سازهای ورزشی نسبت به شهر های دیگر استان، دستی بجنبانند!     
به جای این که بدانیم چرا همسایه مان خانه اش بزرگتر از خانه ما می باشد، در فکر این باشیم که ما هم خانه بزرگی بسازیم و در خانه را برای استفاده همه همسایه ها در مراسم های شادی و غم باز بگذاریم!
جایدری: سلام و سپاس فراوان ار سرورو استاد ارجمندم فرها داودوندی عزیز. مردی بزرگ از دیار فرزانگان. افتخار می‌کنم که یک دوست بروجردی خوب مثل شما دارم. امیدوارم هم‌استانی‌های دورودی نیز با رعایت ادب و احترام و بدون اتهام زدن به دیگران به خواسته‌شان برسند

 

 

رضا درمیانی(دورود): سلام ، این طور که شما نشان می دهید باید گفت مقصر اصلی این حواشی ما مردم دورودیم که تنها به دنبال حق خود یعنی میزبانی از تیم محبوبمان گهر شهرداری دورود هستیم که متاسفانه بعضی از همتباران لر نتنها حمایتی نمیکنند بلکه بعضا حاشیه سازی هم میکنند .
تیم گهر دورود نماینده همه ی لرزبانان است و به اتحاد ما نیاز دارد . بهتر است یه ذره از هموطنان آذری یاد بگیریم که به جای اینکه بگویند تراکتورسازی متعلق به شهر تبریز است و ربطی به دیگر شهرها مانند اردبیل ، ارومیه ، زنجان و ... ندارد با جان و دل از این تیم به عنوان نماینده ترک ها در لیگ برتر فوتبال حمایت می کنند و با اتحاد خود از هرگونه حاشیه سازی جلوگیری میکنند .
جایدری: سلام. مقصر اصلی در درجه اول سودجویانی بودند که موفق شدند بخشی از تماشاگران دورودی را فریب دهند. بعد هم کسانی هستند که خودشان را دورودی معرفی می‌کنند و این تیم را مال خودشان می‌دانند و به همه مردم لرستان توهین می‌کنند!
خوب حالا که شما از تیم شهر و منافع شهرتان دفاع می‌کنید، سایر مردم استان هم این حق را دارند که از منافع شهر خودشان دفاع کنند و دیگر از تیم گهر خوش‌شان نیاید.
به همین خاطر بهتر است تکلیف‌تان را با شهرداری و شورای شهر دورود مشخص کنید ببینید وقتی این همه مشکل از سر راه‌شان توسط مسوولان استان برداشته شده چرا عرضه ندارند تیم‌داری کنند و مدام شما را به جان هم‌استانی‌های بی‌گناه‌تان می‌اندازند.(رجوع کنید به همان مطلبی که در بخش نظرات آن خطاب به من نوشته‌اید: نامرد ...)

 

 

غیر از خودمان کسی دل‌سوزمان نیست!
مجید کرامتی‌مقدم: در حالی که نماینده لیگ برترمان بلاتکلیف و آواره شهرستان‌های مختلف برای برگزاری دیدارهای خود می‌باشد،  روزی نیست که خبری جدید از سوی مسوولان به گوش نرسد.
هرچه هست رکوردی است که به نام لرستان زده شد. چرا که به تنها تیمی در تاریخ فوتبال تبدیل شدیم که میزبانی برای مردمش کمتر از آرزو نیست!
در طی بازی¬های گذشته ارزش بازی کردن در خانه بیشتر درک شد صحنه‌های مشکوک در دیدار با ملوان و پرسپولیس را عرض می¬کنم! امتیازات حساسی که به قیمت چند پله صعود در جدول و قرار گرفتن در حاشیه امنیت بود. هرچند نفوذ سرخابی‌های تهران با بررسی دعوت شده های ارودی تیم ملی بیش از پیش مشخص می‌شود. اینکه سرمربی داخلی باشد یا خارجی مهم نیست. مهم نیست عملکرد و جایگاه این تیم‌ها چگونه باشد. مهم نیست چه مقدار از پول بیت‌المال خرج ایشان شود.
مهم اینست که نیمی از تیم ملی سهمیه و ارث پدر این دو تیم است. در تازه¬ترین لیست دعوت شده‌های تیم ملی از نفت تهران(صدرنشین لیگ) صفر بازیکن، سپاهان، راه اهن و سایپا جمعا 2 بازیکن و... اما تیم¬های دهم و شانزدهم جدول به تنهائی 10 بازیکن را در بین دعوت شده¬های تیم ملی دارند. جالبتر اینکه هاشم بیگزاده(هافبک چپ استقلال) که به علت مسدومیت از لیست خط خورده؛ جایش را به علی حمودی(هافبک مدافع راست استقلال) داده! پست تخصصی هم مهم نیست؛ تیم و سهمیه مهم است!
 سابق بر این شاکله اصلی تیم ملی را این دو تیم تشکیل می¬دادند اما زمانی بود که بهترین¬های ایران جذب این دو تیم می‌شدند و ماحصل آن نتایج خوب باشگاهی و ملی بود ولی در حال حاضر که بازیکنان با رانت، واسطه و دلال جذب این دو تیم می¬شوند؛ شایسته نیست تیم ملی را همچون باشگاهی روز به روز ضعیف وضعیفتر کینم. که اگر کاری از دست این بازیکنان برآید برای باشگاهشان انجام می دهند.
از ورزشگاه و میزبانی که بهره ایی نبرده ایم، از امتیازات داوری و تیم ملی هم که انتظاری نداریم لااقل فردای روزگار اگر میزبان شدیم تو را به خدا(تماشاچیان لرستانی را عرض می‌کنم) به جای دو دستگی و تشویق تیم های خدادار، نماینده استان‌مان را تشویق کنیم بلکه بیش از پیش در حق خودمان اجحاف نکنیم. زیرا غیر از خودمان کسی دل‌سوزمان نیست!

 

 

لر دورود: من یک دورودی هستم و معتقدم با همین روند فوقالعاده ی که گهر داره طی یک ماه اینده نه تنها تیم گهر قهرمان جهان می شه بلکه همبستگی لرستانی ها که فوقالعاده بوده به جای می رسه که زبان زد خاص و عام میشه ، چیزی نموده که همدیگه رو تیکه پاره کنیم انواع الفاظ زیبا رو از همه شنیدیم و چه تهمت های که نزدیم به نظر من مسئولین ارشد کشوری شناخت کامل روی ما داشتن که به ما امکانات نمی دادن و ما رو محروم می شمردن وگرنه معلوم نبود چه خون و خونریزی به پا می شدالان یه تیم لیگ برتری اومده داریم بهم تهمت می زنیم و همدیگر و بی ابرو خطاب می کنیم ای کاشک تیم به لیگ برتر نمی اومد تا ابرومون پیش استانای دیگه نمی رفت قبلش کسی خبر از این رسوای نداشت و همه ما رو ساده دل خطاب می کردن الان القابی که به ما اختصاص دادن ده برابر شده

 

 

ابراهیم ... از دورود: سلام رضا جان... مطالب تو داوود وندی، گهروند و حرفهای یاراحمدی اشک هر دوست دار لرستانی را در می آورد. در این میان من شخصا از بخشهایی مطلب خودت حس خوبی نداشتم، من به عنوان کسی که تو بیش از ده سال است می شناسی و با ارمان هایم آشنا هستی می نویسم که تو داری همان اشتباهی را می کنی که عوام دورود را بدان متهم می کنی، من همین لحن حرف های حضرتعالی را روزانه از هم استانی های خرم ابادی دیگر می شنوم (به جهنم می خام صد سال سیاه این تیم نیاد خرم اباد)، استدلالت هم اینست که به ضرر خرم آباده! ممکنه گهر ببازه و به اسم خرم اباد تمام بشه! ببین رضای عزیز اگر دورودی به فکر منافع دورود است و تو به فکر منافع خرم ابادی، پس این وسط لرستان و منافعش چه می شود؟ من همان روز قبل از پلی آف موضعم را به شما گفتم و بعد هم نوشتم در آفتاب هم چاپ شد و عوام دورود هم انگشت در چشم من کرد که چرا خیانت می کنی! حرف همین بود که امروز برخی مسئولان دورود  به آن رسیده اند (مالکیت تیم و نام آن با دورود باشد و تا زمان آماده شدن استادیوم در خرم آباد بازی کند).
به هرحال اگر آن روز من مقابل عوام فریب خورده شهرم ایستادم امروزه جنابعالی هم نباید موضعت موضع مردم کوچه و بازار باشد، شما همه چیز را گردن عابدینی ها، مسئولان دورود و عوام دورود نیانداز، دل من یکی پر است از سوتی های بهاروندها و نیکوخصال ها .... اما رسوا کردن بهاروند و نیکوخصال و دالوند و حیدرپور و قایدرحمت و... چه دردی از ما دوا می کند؟ گیرم فلانی از اطراف تیم برود کسی بهتر از او جایگزینش خواهد شد؟ بنابراین کاش به جای این مچ گیری ها و کُری خواندن ها و به قول لری خودمان (هوریتو، خو وتو رت) گفتن ها بهتر است ما اشتباه دیگران را تکرار نکنیم به جای آنکه بگویم "اوفیش، هوریتو" بهتر است بگوییم: اگر آمدید شهر برادر و مرکز استان تان قدم تان روی چشم نیامدید هم خدا سیتو بسازه. من انتظار دارم جنابعالی هم مثل هم استانی مان داودوندی منافع استان ا بر منافع شهرت اولویت بدهی و موضعت
رضا جایدری: سلام. داش ابراهیم من مخلص شما و سایر مردم فهیم دورود هستم اما برخی از همشهریان بی‌وجدان شما چنان فحش‌ها و تهمت‌هایی نثار آدم می‌کنند که شرم دارم آن‌ها را در وبلاگ منعکس کنم
ای کاش شما یک بار در جلسات ساماندهی تیم گهر حضور می‌داشتی و می‌دیدی که مسوولان شهرتان حتی با خودشان مشکل دارند و ببینی کسانی که با خودشان مشکل دارند چطور می‌خواهند مشکل دیگران را حل کنند؟!
به ناچار مطالب جلسات را برعکس به دورودی‌ها منتقل می‌کنند تا از خودشان قهرمان بسازند.
این تیم اگر اول فصل می‌آمد خرم‌آباد و می‌باخت هم حرفی نبود و همه چیز را تحمل می کردیم اما الان مسائلی پشت پرده است که نمی‌توانم همه را بنویسم... به نفع ما و شماست به خرم‌آباد نیاید. بگذارید ورزشگاه خودتان در دورود آماده شود. این طور بهتر است ...

 

 

وحید کاظمی ذهابی (دبیر سرویس ورزشی روزنامه آفتاب لرستان): سلام به رضا جایدری، حضور یک تیم کاملا غیربومی چیزی به جز ضرر برای خرم‌آباد نخواهد داشت. علاوه بر اظهارات مدیریت سایت، ضرر قضیه به اینجا بر می‌گردد که در فصل پیش‌روی لیگ‌های دسته دوم و سوم کشور مرکز استان سه نماینده دارد، قطعا حضور گهر و دردسرهایش در خرم‌آباد به ضرر نمایندگان کاملا بومی و ریشه‌دار ما در لیگ دو و سه فوتبال کشور خواهد بود. چرا که در سایه‌ی این دردسرها، نسل افتخارآفرین خرم‌آباد و لرستان که در قالب تیم‌های داتیس و دارتاک شکل گرفته است نابود خواهند شد.

 

 

رضا طولابی (خبرنگار ورزشی هفته‌نامه‌های اقتصاد لرستان و سیمره): یادم میاد وقتی برای پوشش دیدار دوستانه بین تیم‌های گهر و استقلال صنعتی اهواز به دورود رفتیم همون ورودی استادیوم بعضی از تماشاگرهای دورودی جلوی ما رو گرفتن و ما رو محکوم کردن که چرا میخواین تیم ما رو ببرین خرم آباد ؟ ما دلم نمی‌خواد این تیم بیاد شهر شما! حاضریم تیم هر جای ایران بره ولی خرم آباد نیاد و ...
اون قضیه گذشت و من و دیگر دوستانم فقط حمایت کردیم - الان هم از صمیم قلبم دوست دارم گهر به خاطر منافع لرستان نتیجه بگیره ولی دیگه دوست ندارم این تیم به خرم آباد بیاد - آقایون مسوول که بوی از ورزش نبردن و سینه جلو میدادن که استادیوم تختی دورود رو آماده و تجهیز میکنیم الان کم آوردن - به خدا هر کسی اگر تخصص در کاری نداشته باشه و مسوولیت قبول کنه به مردم خیانت کرده - همون کرج خوبه دیگه تا دو ماه البته من قول میدم که تا شش ماه دیگه ورزشگاه دورود آماده نشه تا شش ماه دیگه همون کرج بازی کنند بهتره

 

 

 ... (خبرنگار): سلام. عده‌ی دیگری از لرستانی‌ها نیز طی برخوردهای مختلف اظهار می‌دارند: وقتی مردم دورود چنین برخورد می‌کنند پس این تیم، متعلق به ما نیست و فقط مال خودشان است که همه جه به ما اهانت می‌کنند، لذا راضی نیستند این تیم در هیچ شهری از استان بازی کند و بهتر است گهر فقط در دورود پذیرای تیم‌های مهمانش باشد.
هر چه باشد فوتبال برای خیلی از تندروهای دوردی بیش‌تر از رفاقت و هم‌استانی بودن ارزش دارد پس بگذارید به آرزوی‌شان برسندلذا از همه‌ی خبرنگاران و علاقه‌مندان ورزش تقاضا دارم به هر طریق که می‌توانند جلوی بازی این تیم در شهرهای دیگر استان از جمله خرم‌آباد را بگیرند.

آقا رضا همانطور که شما هم نوشته‌ای  به خاطر اهانت‌های مکرر برخی از دورودی‌ها نسبت به سایر مردم استان، از مسوولان لرستان تقاضا داریم اجازه‌ی حضور تیم گهر در خرم‌آباد یا شهر دیگری از استان را ندهند وگرنه هشدار می‌دهیم که اگر چنین کنند، منتظر عواقب وخیم آن از جمله حضور این عده از تماشاگران تندروی دورودی‌های در خرم‌آباد و بر هم زدن ورزشگاه و خسارت به آن و نیز پرداخت هزینه‌های گزاف میزبانی توسط خرم‌آباد از قبیل تأمین خوابگاه شب بازی و غذا و ... باشند.

 تیمی که فقط مال همین عده دورودی است به هیچ‌وجه متعلق به ما نیست و دلیلی ندارد از آن حمایت کنیم.
خبرنگاران لرستانی فقط به انتشار اخبار این تیم مبادرت ورزند و از این طرق حمایتی از تیم دورود هر کجا که هست به عمل بیاورند. تیمی که متعلق به همه نیست، چرا همه باید آن را حمایت کنند؟!

 

 
ساسان عسکری‌عالم(خرم‌آباد): چند وقت پیش در برنامه نود عکسی از اعلام بودجهٔ مهرماندگار ورزشگاه پانزده هزار نفری خرم آباد نمایش داده شد و بیننده‌ای که اعتراض داشت چرا در خرم آباد بودجه صرف این ورزشگاه دارد می‌شود و ما که تیم در لیگ بر‌تر داریم ورزشگاه‌مان هنوز ساخته نشده است!
همان لحظه که تصویر را دیدم سخت آزرده خاطر شدم از این دید هم استانیهای بسیار مهربانم با مرکز استان خودشان و هچنین با هم استانی‌ها و هم قومی‌های خودشان!
دوست داشتم به آن دوست عزیزم بگویم ما بعد از سفر رهبری به خرم آباد در سال ۱۳۷۰ تا کنون منتظر این لحظه بوده‌ایم که ورزشگاه جدید شهر افتتاح شود! هرچند قبلا از ظرفیت بیشتر آن صحبت می‌شد، اما حالا که بودجه‌ای مناسب گرفته و پیشرفتی در خور و قابل توجه دارد از بد روزگار (!) همزمان شده است با صعود گهرزاگرس به لیگ بر‌تر!
همچنین آن‌ها اعتراض می‌کنند چرا ورزشگاه چهل و چند سالهٔ خرم آباد را دارید بازسازی می‌کنید؟! آخر آنجا مگر تیم دارند که دارید کار می‌کنید برایشان؟! پس ما چه؟
خوب شاید حق داشته باشند، هم دورودی‌های عزیزم و هم کسانی که آتش بیار معرکه شده‌اند و منتظر این فرصت بوده‌اند تا بر دعواهای پوچ ما هم استانی هایِ هم قومِ یک‌نژاد، چیزی بیشتر بیافزایند. به جای اینکه در جهت دوستی گام بردارند، ما را از یکدیگر می‌خواهند دور‌تر کنند، خیلی از دوستان دورودی و سایر دوستانمان در دام این حرف‌ها می‌افتند و طرف باطل را می‌گیرند!
دوستان عزیزمان در دورود به جای آنکه از مسئولان شهرشان و نماینده محترمشان بپرسند پس ورزشگاه ما چه شد؟ می‌گویند چرا خرم آباد دارند صاحب ورزشگاه جدید می‌شود، می‌گویند حالا که ما نداریم خرم آباد هم حق ندارد داشته باشد و شنیده شده می‌خواهند جلوی بازسازی ورزشگاه تختی خرم آباد و همچنین آرزوی دیرینه‌ای مردمان این شهر یعنی ورزشگاهی در خور و شایسته که بشود در آن بازی کرد را بگیرند و اما با دیدی کاملا منفی و مغرضانه حرفهای بی‌سر و ته می‌زنند به جای آنکه بگویند، چه خوب است پروژه‌هایی از این دست که در جهت تعالی استان است افتتاح شود! اما کسی به این مهم توجه نمی‌کند، که اگر پروژه‌ای در گوشه‌ای از استان افتتاح شود سود آن برای همه خواهد بود و نه مردمان آن شهر!
دوستان دورودی عزیزم به جای آنکه از مسئولان شهرشان بپرسند با پولی که استاندار به آن‌ها داده چه کرده‌اند، در شعار‌هایشان در ورزشگاه دستگردی در بازی با پیکان، علیه ایشان شعار می‌دهند! به جای آنکه بگویند چه مرد خوبیست که به جای پرداخت بیشتر از ۶ میلیارد برای گرفتن مجوز این تیم از قوهٔ قضاییه، آن را مجانی برایمان حفظ کرد، علیه ایشان موضع می‌گیرند! به جای آنکه به مسئولان شهرشان بگویند شما که ۱۲ میلیارد تمام بودجه‌تان بوده چرا قدم پیش گذاشتید و با ابروی شهر دورود و استان لرستان اینچنین بازی کردید! مگر آن‌ها از مبالغ هنگفت تیمداری در لیگ بر‌تر کشور خبر نداشتند!؟ (گویا نداشتند که می‌گفتند زمین می‌فروشیم تا خرج تیمداری را بدهیم) چرا تمام چشمشان به مرکز استان دوخته شده است؟! مگر نمی‌بینند ما خودمان داشتیم داتیس و دارتاک را هم از دست می‌دادیم؟! مگر نمی‌دانند بخشی از بودجهٔ بازسازی ورزشگاه تختی خرم آباد (بخشی از آن یا تمام آن، که از سال ۹۰ حدود ۴۰۰ میلیون و از سال ۹۱ حدود ۳۵۰ میلیون تومان بوده) به ورزشگاه تختی دورود داده شده تا آماده و پذیرای بازی‌ها شود! مگر استاندار، آقای دهمرده، تعهد نکردند که صندلی‌ها را می‌خرند، اسکوربورد را می‌خرند، سایر نیازهای سخت افزاری را تامین می‌کنند و آقایان آن‌ها را فقط نصب کنند، اما کاری از پیش نبرده‌اند، اگر دوستان دورودی عزیزم نمی‌دانند بدانند که‌‌ همان صندلیهای نصب شده در سکوهای قدیمی، از محل تقبل استانداری و بودجهٔ ورزش و جوانان استان لرستان بوده است!
و سوال آخر از دوستان عزیزم در دورود، به جای اینکه چشمداشتی از مرکز استان، بیشتر از این داشته باشید، چرا از کارخانهٔ سیمان دورود و صنایع زرهی شهرتان که الحمدلله فعال هم هستند، تقاضای کمک نمی‌کنید؟! چرا طومارتان را به جای جلوگیری از بازسازی ورزشگاه تختی خرم آباد و ورزشگاه پانزده هزار نفری خرم آباد که بودجهٔ آن‌ها مصوب از قبل بوده و ربطی به صعود گهر نداشته، بنویسید، برای کارخانه‌های فعال شهرتان نمی‌نویسید؟ مگر نمی‌بینید همهٔ صنایع خرم آباد عملا در تعطیلی هستند؟ مگر وضعیت دارتاک و داتیس ما را نمی‌بینید؟ ما چه گناهی کرده‌ایم جز اینکه مرکز استان هستیم، و شما چه گناهی کرده‌اید جز اینکه مسئولان شهرتان مسئولیت پذیر نبوده‌اند و شما را به آدرسهای اشتباه می‌فرستند و حالا که مشکلات پدیدار شده قایم شده‌اند و گناه را تقصیر ما خرم آبادی‌های و شخص استاندار می‌اندازند و شما هم این حرف‌ها را به راحتی می‌پذیرید!
در پایان به عنوان یک لر حامی تیم گهر زاگرس دورود هستم و خواهم ماند، حتی روزی که مقابل تیم محبوبم استقلال بازی کند، همانطوری که با صعود تیم شهرداری یاسوج حامی آن تیم هم به عنوان تیم قوم لر خواهم بود. و هچنین حامی تام و تمام برگزاری بازیهای تیم گهر در دورود.
اما به عنوان یک خرم آبادی می‌گویم که به هیچ وجه دوست ندارم تیم گهر زاگرس دورود در خرم آباد بازی کند! تمام تلاشتان را به جای بازگرداندن این تیم به استان، به باز گرداندن آن به شهر دورود معطوف کنید که ما بسیار خوشحال‌تر خوهیم شد چون پیش از این دست یاری ما را پس زده‌اید با غرض ورزی کامل در همسویی با کسانی که چشم پیشرفت ما را و روی پا ایستادن ما را نداشتند! امیدوارم و انشالله تیم گهر که تیم قوم لر است به زودی در دورود بازی کند!
http://khorramabadcity.mihanblog.com

 

 

مسعود خوانساری از دورود: با سلام خدمت شما. انگار که شما بر سر مواضع خود سرسختانه ایستاده اید. من به شما حق می دم درسته دورودی ها شاید گاهی کم لطفی کردن اما خرم آبادی ها هم با کم کاری جوابشونو دادن. الان اقای نیکوخصال میگه تیم بیاد خرماباد ادامه بده بعد شهرداری که توانایی اداره تیم رو نداره تیم را به ما بده همینه که مردم یکم بد بین میشن. باور کنید الان هم انتظار داریم با کنار گذاشتن تمام باور های غلط ایجاد شده در این چند وقت ، تیم رو درست و حسابی حمایت کنیم همین که شما اخبار تیم رو پیگیری میکنید معلومه که بازم دنبال این هستید که تیم استانمونو از این آواره گی نجات بدید با سپاس از شما
جایدری: سلام و سپاس از شما. نیکوخصال تعصب تیم گهر رو می‌کشه و میگه بیاد داخل استان بازی کنه تا از حمایت تماشاگر و داور  و ... برخوردار باشه! تنها مجموعه ورزشی خرم‌آباد(تختی) چون نیم قرن از ساختش می‌گذره و بودجه‌ای از سال قبل داشت و امسال هم بودجه مرمت داره(نماینده‌های خرم آباد گرفتن) ورزشگاه دورود بودجه مرمت کلی نداره.

دهقان نماینده قبلی‌ شما سال قبل  یک کمک 70 میلیونی برای ورزش دورود گرفت که 40 میلیون اون رو به تیم گهر داد، اما بودجه دورود باید برای سال بعد مصوب بشه که با پیگیری استاندار و قائدرحمت قراره وزارت و ورزش و جوانان دو میلیارد به یک نحوی امسال از جایی پیدا کنه و به ورزشگاه دورود اختصاص بده(اونایی که میدونند اعتبار و ردیف بودجه چیه بخونن و نرن بگن ورزشگاه خرم‌آباد چرا داره درست میشه اما مال ما نه) ورزشگاه خرم‌آباد سال 90 مرمت جزئی شد و بقیه بودجه موند تا امسال کار کلی را انجام بدهند، اما فشار افکار عمومی به تحریک برخی مسوولان دورود، تکمیل ورزشگاه خرم‌آباد را با مشکل و وقفه مواجه کرد!

ما عصرها ورزشگاه شهرمون می‌ریم و می‌دویم. حالا با آمدن تیم گهر یقینا چند روز در هفته ورزشگاه برای تمرین قبل از بازی این تیم و حریفش و همچنین روز مسابقه تعطیل خواهد شد و حدود 3-4 هزار مراجع به تنها ورزشگاه خرم‌آباد ناچارند دور ورزش رو خط بکشند! هیچ‌کدام از آن‌ها راضی نیستند این تیم به خرم‌آباد بیاید!

با توهین‌هایی که مردم دورود به خرم‌آباد کردند، دیگه فوتبال برای آن‌ها اهمیتی نداره و بالغ بر 90 درصد مردم  خرم‌آباد از دست آن‌ها ناراحت هستند و مایل نیستند به خاطر یک فوتبال یا یک تیم در پیتی کسی بهشون اهانت کنه و تیم گهر این‌جا بازی کنه! بدون فوتبال هم خرم‌آباد همون خرم‌آباده و نیازی به تیم گهر ندارند و از نظر اون‌ها بهتره این تیم در کرج یا شهر دیگری بازی کنه! این جا دیگه زیاد کسی هوادار تیم گهر نیست یا اگر هست از ته دل نیست پس بهرته به خرم‌آباد نیاد!

 

 

بهرام بیرانوند(لرستانی ساکن قم): با سلام به همه ی دوستان بزرگوار....وقتی رضا جایدری عزیز که تعصب و اصالتش نسبت به دیار و سرزمین پاک لرستان زبانزده ومن شخصا به این مرد نازنین شهرم ارادت دارم اینچنین از دست عده ای آدم کوته فکر به ستوه آمده وای به حال بقیه...من بچه خرم ابادم ولی قم زندگی میکنم....تا الانم برای حمایت از گهر هم به کرج رفتم هم تهران.. بچه های خرم‌آباد تا الان پشت گهرو خالی نکردن...اونایی ک مخصوصا بازی با پرسپولیس استادیوم بودن دیدن ک اکثرا مردم خرم آباد برای حمایت اومده بودن...کاش اون عده دورودی تندرو نیم نگاهی به تراکتور و هواداراش داشتن تا شاید خیلی مسائل دستشون میومد و رمز ماندگاری یک تیمو یاد میگرفتن..به تازگی صفحه‌ای تو فیس بوک برای حمایت از تیم گهر ایجاد کردم www.facebook/gahardouroudlorestan.comک مخصوص تمام لرهای ایرانه(کاش گهروندها هم تراکتوری فکر کنن) ولی متاسفانه افسوس برای یک سری آدم کوته فکر و تندرو در دورود که دل بقیه مردم استان رو به درد آوردن.... با خوندن یادداشت آقای جایدری عزیز از این حمایتم پشیمون شدم

 

سایر عزیزانی که مایلند نظر آن‌ها هم منعکس شود در بخش نظرات آن را درج کنند اما عاری از توهین!


اخبار و مطالب شنبه 11 شهریور 1391
ساعت ٢:٤٧ ‎ق.ظ روز شنبه ۱۱ شهریور ۱۳٩۱  کلمات کلیدی:

مشکلات مالی دوباره قد علم کرد / چک بازیکنان برگشت خورد
سایت کانون هواداران گهر: پس از به وجود آمدن مشکلات مالی، قرار شد مبلغ قرارداد بازیکنان گهر شهرداری دورود در سه مرحله پرداخت شود و مسئولین شهرداری و شورتی شهر در موعد مقرر قسط اول را پرداخت کنند که موفق به این کار نشدند و تمرینات تیم تعطیل شد.
پس از تعطیلات این تیم، اسماعیل حیدرپور، مدیر اجرایی باشگاه گهر شهرداری دورود با کمک رویانیان مدیر عامل باشگاه پرسپولیس و هاشمی یکی از دورودیهای مقیم کرج قسط اول قرارداد بازیکنان را پرداخت کرد.
قرار شد قسط دوم قرارداد بازیکنان گهر که به صورت چک بود طی روزهای گذشته پرداخت شود که این امر صورت نگرفت و تمامی چکها برگشت خورد و بازیکنان به این امر اعتراض شدیدی کردند.
حیدرپور گفت: بازیکنان اعتصاب کرده‎اند و عقیده دارند مبلغ قرارداد آنها باید هر چه سریع‌تر پرداخت شود، مالک تیم باید هر چه سریعتر نسبت به پرداخت قسط بازیکنان اقدام کند.
حیدرپور با بیان این که مشکلات مالی باعث شده وضیعت مطلوبی نداشته باشیم، تصریح کرد: با وساطت صورت گرفته، بازیکنان به خاطر مردم لرستان، دورود، کادر فنی و مدیریت باشگاه فرصت ۱۰روزه‎ای به گهر داده‎اند و امیدواریم این امر به نحو شایسته‎ای مرتفع شود.
وی عنوان کرد: درست است مشکل داریم ولی بازیکنان و کادر فنی با قدرت در لیگ حضور خواهند یافت تا از نام و اعتبار فوتبال لرستان دفاع کنند.
حیدرپور گفت: به علت مشکلات مالی هیچ اردویی برگزار نخواهیم کرد و این به ضرر تیم است ولی تمرینات در کرج ادامه خواهد یافت.

 

 

"جشن" صعود یا "جنگ" صعود گهر به لیگ برتر؟!
فرهاد داودوندی- بروجرد: در همه جای دنیا صعود تیم‌های فوتبال هر منطقه به عاملی برای وحدت مردم آن دیار تبدیل می‌شود.
در همه گوشه و کنار این کره خاکی هر کس از هر کیش و آئینی آرزو دارد که با مردم دیار خود راهیابی تیم‌های ورزشی خود به مراحل بالاتر را جشن بگیرد.
اما چه شده که بعد از صعود تیم فوتبال گهر دورود به لیگ برتر فوتبال ایران، به ناگهان همه علاقمندان به فوتبال لرستان، برای همدیگر مو را از ماست بیرون می‌کشند؟
آیا ما هنر شاد بودن از اینکه تیمی از استان مان به لیگ برتر صعود نموده را نداریم؟ آیا می خواهیم تا وقتی که این تیم به لیگ برتر سقوط کند به اختلافات مان ادامه بدهیم؟ و از همه مهمتر اینکه چرا نمی توانیم در محیطی منطقی مشکلات میزبانی مان را حل و فصل نمائیم؟
بلافاصله بعد از پایان سوت مسابقه تیم فوتبال گهر دورود با ایرانجوان بوشهر، که منجر به صعود تیم دورود به لیگ برتر شد، عده‌ای فرصت‌طلب از شرایط حساس استان لرستان بیش‌ترین منفعت را بردند، به واقع آنچنان آب را گل آلود نمودند که به جای ماهی‌های ریز، تا کنون نهنگ‌های غول‌پیکر شکار نموده‌اند!
یک روز مدعی شدند که قرار است خرم آبادی ها این تیم را برای خودشان ببرند، روز دیگر ادعا نمودند که بروجردی ها هم برای این تیم  نقشه ها کشیده اندو سپس با اخراج محترمانه داود مهابادی مربی کاربلد تیم دورود، به یکباره و طوری که هنوز که هنوز است نمی دانیم به چه خاطر، تیم گهر شهرستان دورود را به کرج کوچ دادند!
فرصت طلبان حتی تمرین این تیم را نیز از دورود و درودی ها دریغ نمودند و تیمی را که متعلق به مردم دورود است،  را برای تمرین نمودن به تهران بردند.
متاسفانه حافظه تاریخی ما در ورزش این استان بسیار کند است، تا جائیکه حافظه مان در رابطه با افراد فرصت طلبی که همین چند ماه قبل، کار را به جائی رساندند که فوتبالدوستان دورودی و خرم آبادی بین شان کدورت پیش آمده را نیز به یاد نمی آوریم!   
همیشه ما ورزشدوستان لرستانی سوار بر بالهای احساسات بوده ایم، در حالیکه دیگران در جامعه ورزش استانهای دیگر منطق را پیشه نموده اند، ما دلخوشیم به وعده های آبکی عده ای فرصت طلب که جشن صعود مان به لیگ برتر  را تبدیل نموده اند به جنگ صعودمان!
سخن به اینجا که رسید، لازم است بگویم که فوتبالدوستان شهر های دورود و خرم آباد قرار است یک عمر با همدیگر زندگی کنند اما فرصت طلبان به مانند آب روان بعد از اینکه ماموریت شان در تفرقه انداختن و سرکیسه نمودن تیم گهر دورود را به سر انجام برسانند از این استان خواهند رفت!
پس بهتر است به جای اینکه خود را در گیر جنگ دو سر باخت نمائیم، به فکر تجهیز هر چه سریعتر هر ورزشگاهی که قرار است زودتر تجهیز شود باشیم و از مسئولین بخواهیم با در اولویت قرار دادن ورزشگاه دورود، تمامی سعی و توان خود را برای اتمام این پروژه ها بگذارند.
در عین اظهار تاسف، باید گفت خوشبختانه!!! ثابت شد مرکز استان تاکنون آنچنان که در گوش ما خوانده بودند، حقی از شهر های دیگر استان برای ساخت زیر ساخت های ورزشی خودشان هزینه ننموده اند! که اگر چنین شده بود باید هم اکنون خرم آباد بهترین مراکز ورزشی استان و حتی غرب ایران را داشته باشد که صد البته با توجه به اینکه این شهر هم ورزشگاه استاندارد ندارد، به همه باید ثابت شده باشد که چنین نبود و طی چندین سال گذشته بودجه های ورزشی تک تک شهر های استان و حتی مرکز استان، صرف موارد زود گذر و کم بازده شده  است!
 و باید گفت، این بودجه ها کم یا زیاد به همه شهر های استان تخصیص یافته است، اما نوع مدیریت ورزشی مرکز استان به مانند مدیریت شهر ستانهای تابعه باری به هر جهت بوده است، تا جائیکه هم اکنون داشتن یک ورزشگاه استاندارد برای لرستانی ها خواب و رویا شده است و خرمنی که منتظر یک جرقه بود تا همه ورزشدوستان لرستانی، کمبودهای ورزشی شهر های خود را از چشم دیگران ببینند ، متاسفانه مدتی است شعله ور گردیده است.
امیدواریم که با قطع دست فرصت طلبانی که برای رسیدن به اهداف مادی خود، فوتبالدوستان این استان را به جان همدیگر انداخته اند، هر چه سریعتر این دست پلید از سر ورزش و بخصوص فوتبال این دیار برداشته و کوتاه شود، تا با طلوع نور دوستی‌ها، همه لبخند بر لب پیگیر خبرهای تیم فوتبال گهر دورود، نماینده همه‌مان در لیگ برتر فوتبال ایران باشیم.   

 

 

مدیران اجرایی دارتاک و پرسپولیس خرم‌آباد منصوب شدند
پایگاه خبری ورزش دیار فلک‌الافلاک: مدیرعامل باشگاه دارتاک طی حکمی سید احمد موسوی مسوول فصل گذشته روابط عمومی باشگاه را به سمت مدیر اجرایی و سخنگوی این باشگاه منصوب نمود. در متن این حکم خطاب به موسوی آمده است: احتراماً با توجه به توانایی جناب‌عالی به موجب این حکم به عنوان مدیر اجرایی و سخنگوی باشگاه منصوب می‌شوید. امیداست با توکل به خداوند متعال و همت و تلاش بی‌پایان در ارائه خدمت به ورزش و جوانان موفق باشید.
طی حکمی از سوی شمس‌الدین سپهوند مدیر عامل باشگاه پرسپولیس خرم‌آباد، محمود داودی‌نژاد چهره ورزشی و مطبوعاتی استان به عنوان مدیر اجرایی و مسوول روابط عمومی باشگاه پرسپولیس خرم‌آباد منصوب شد.
به این عزیزان تبریک گفته برای‌شان آرزوی توفیق دارم

 

 

نتایج هفته پنجم لیگ برتر فوتبال لرستان
فجر شهید لطوند پل‌دختر 0 گهرنوین دورود 3
شاهین دارایی خرم‌آباد 1 شهرداری سپیددشت 0
بهزیستی خرم‌آباد 0 شهرداری بروجرد 0
سیمان دورود 5 کوثر الشتر 1

 رده‌بندی:

1- گهرنوین دورود 11  امتیاز

2- شهرداری بروجرد 11  امتیاز

3- بهزیستی خرم‌آباد  10 امتیاز (یک بازی کمتر)

4- کوثر الشتر 4  امتیاز

 

 

 شماره پیراهن و سابقه بازی بازیکنان تیم گهر دورود در این فصل لیگ برتر
شماره 1 گریگور ملکتسیان ملقب به گیگز دروازه‌بان ارمنستانی سابقه بازی در تیم پیکان تهران
شماره 2 علی‌رضا محمد مدافع 31 ساله با 3 بازی ملی سابقه بازی در تیم پرسپولیس
شماره 3 هادی رکابی مدافع چپ 34 ساله با سابقه بازی در تیم نفت تهران
شماره 4 ساشا کلونیجا مدافع 25 ساله صربستانی با سابقه بازی در استیل‌آذین سمنان
شماره 6 محمدرضا کاردوست هافبک گیلانی عضو گهر فصل قبل و نساجی مازندران
شماره 7 مجید باجلان هافبک راست 31 ساله لرستانی با سابقه بازی در تیم مس سرچشمه
شماره 8 سیامک سرلک هافبک 28 ساله هرمزگانی عضو سابق فولادخوزستان، داماش و تراکتورسازی
شماره 9 فرید عابدی مهاجم 34 ساله و تحصیل کرده(مقطع کارشناس ارشد) با سابقه بازی در تیم راه‌آهن تهران
شماره 10 علی‌رضا واحدی‌نیکبخت هافبک مهاجم 31 ساله با 77 بازی ملی
شماره 11 مجتبی زارعی مهاجم 28 ساله اهل نورآبادممسنی و سابقه در نفت تهران، پرسپولیس و راه‌آهن
شماره 12 محمد فعال مهاجم 30 ساله با سابقه بازی در تیم ایرانجوان بوشهر
شماره 13 امین ترکاشوند مهاجم 28 ساله همدانی با سابقه بازی در تیم داماش گیلان
شماره 14 محمدرضا خرسندنیا هافبک با سابقه بازی در تیم پیکان تهران
شماره 15 هاملت میختاریان هافبک 39 ساله ارمنستانی با سابقه در تیم پاس همدان
شماره 16 آرمان قاسمی هافبک کرجی 25 ساله با سابقه بازی در تیم همیاری اراک
شماره 17 تقی نائبی مهاجم  بازیکن سابق نیروزمینی تهران
شماره 18 میثم امیری مدافع با سابقه بازی در تیم نفت آبادان
شماره 19 مجید خمیس هافبک 25 ساله لرستانی با سابقه بازی در تیم گهر
شماره 20 حمیدرضا فتحی مدافع 34 ساله لرستانی با سابقه بازی در تیم نفت تهران
شماره 21 دروازه‌بان سوم 
شماره 23 عماد نیک‌کار هافبک وسط
شماره 27 صابر محمدی‌سپهر هافبک راست
شماره 30 محمد پروین هافبک 24 ساله با سابقه بازی در پرسپولیس و پیکان تهران
شماره 33 شهرام مهربان دروازه‌بان با سابقه بازی در تیم پیکان تهران
شماره 36 مجید خدابنده‌لو هافبک دفاعی 26 ساله با سابقه در تیم استیل‌آذین و پیکان
* برگرفته از سایت کانوان هوادارن باشگاه

 

 

آقایی به نام مستعار گهروند این مطلب را در بخش نظرات وبلاگم منعکس کرده‌اند:
به این جنگ هر دوسر باخت پایان بدهیم/ بیایید درباره میزبانی گهر گفت‌وگو کنیم
باورکنید من به عنوان یک دورودی گلو و گوشم هر دو پاره شدند اینقدر این روزها نظرات مختلفی درباره میزبانی تیم گهر از این و آن شنیده‌ام و برای آن ها حرفهای‌شان را ترجمه کرده ام تا هر یک حرف دیگری را بفهمند و از این سوءتفاهم ها و اختلافها بگذرند، همه خود را حق به جانب می دانند و هیچکدام هم حاضر نیستند حرف دیگری را بفهمند، لازم است کمی تحمل و اندیشه کنیم بگذاریم حرف ها زده شود و پاسخ را هم بشنویم شاید راهکاری یافته شد:
الف) منظر لرستانی ها: رفتن تیم گهر از لرستان و یا انجام بازی های آن در غربت برای لرستان تحقیر آمیز است، باید هرچه زودتر زمینه حضور تیم در استان فراهم شود، مخالفت با آماده سازی ورزشگاه تختی خرم آباد خیانتی تاریخی به منافع لرستان است.
ب) منظر دورودی‌ها: رفتن تیم گهر از دورود برای دورود تحقیر آمیز است، باید هرچه زودتر زمینه حضور تیم در شهر فراهم شود، تلاش مرکز استان برای بردن تیم خیانت در حق دورودی هاست که هفت سال است به پای این تیم زحمت کشیده اند، همان طور که خرم ابادی ها بدشان می آید تیم استان خارج از استان بازی کند ما هم دوست نداریم تیم دورود خارج از دورود بازی کند.
ج) منظر لرهای مقیم مرکز (اعم از دورودی و...) : به خدا آبرو و حیثیت برای ما نگذاشته اید، در کوچه و محل کار و اتوبوس و.. جرات نداریم بگوییم لرستانی هستیم می گویند یعنی استان شما چند متر زمین صاف ندارد که تیمتان در آن بازی کند؟ این چه مسخره‌بازی‌ای است؟ کاش زودتر تیم در استان بازی کند.
د) نقد لرستانی ها بر دورودی ها: بابا ما و شما نداریم، این تیم گهر دوروده ولی مال همه است حتی لرهای خارج استان هم دل به این تیم بسته اند، چرا اینقدر تنگ نظر هستید؟ فاصله خرم‌آباد تا دورود مگر چقدره؟
ه) نقد دورودی ها بر بقیه لرها: مگر تهران و لرستان همه یک کشور نیستیم و زیر یک پرچم؟ چه فرق می کنه؟ اصلا گهر را بفروشیم به ساوه یا اصفهان، همانطور که استان خودمانه کشور خودمان هم هست! اگر هم بناست گهر متعلق به گهروندهایی باشد که در گرما  سرما به استادیوم می آیند که باید در دورود بازی کند، وقتی ورزشگاه خرم اباد تکمیل شود ورزشگاه ما تعطیل می شود و سر ما بی کلاه می ماند. از این گذشته بلایی که دلال های مرکز استان بر سر کوثر و خیبر آوردند دامان گهر را می‌گیرد.
و) نگرانی من: به عنوان یک دورودی عشق می کنم ببینم همه لرستانی‌ها و همه لرها به تیم شهر من افتخار می کنند و چشم امید به ما دارند، فقط از این حرصم می گیرد که: یکی ظاهرا بیشترین سود را از رفتن تیم به کرج او و اطرافیانش برده‌اند دارد دورودی ها را تحریک می کند که برای توقف ساخت ورزشگاه خرم اباد تومار بنویسند.
ز) امید من: تیم گهر در لرستان بازی کند و از شرایط میزبانی استفاده کند، اول اجازه بدهیم تیم به لرستان بیاید بعد تمام تمرکزمان را روی آوردن تیم به دورود بگذاریم، ما دورودی ها خیانت نکنیم، البته ممکن است بعد از آمدن تیم به خرم اباد بقیه علیه دورودی ها خیانت کنند (ما جلوی تکمیل ورزشگاه آن ها را نمی گیریم ولی آنها شاید جلوی ما را بگیرند)، اما ما ساکت نمی نشینیم، خرم اباد اگر قدرت داشت الآن به عنوان یک مرکز استان ورزشگاه داشت، من به شخصه معتقدم اگر تیم از کرج به خرم آباد بیاید، آوردنش به دورود آسانتر است. شخصا از برخی حرفهای دوستان که می گویند -تیم بره خرم اباد همانجا میمانه- خنده ام می گیرد، به این سادگی ها نیست، مگر وقتی پلی آف در بروجرد بازی شد و یا اینهمه باز یدر کرج کردیم تیم ماند بروجرد و کرج؟ مالکیت تیم یک مساله حقوقی است، تیم سند مالکیت دارد، فعلا هم در اجاره شهرداری دورود است.
 امید من اینست که همانطور که جامعه ورزش خرم اباد و بروجرد چندی پیش بیانیه داد (لینک بیانیه) و از خواست دورودی ها حمایت کرد، مثل مرد روی حرف‌شان بایستند و با تکمیل استادیوم مرکز استان به ما در آوردن تیم به شهر اصلی اش کمک کنند.
به هر حال در این "جنگ دو سر باخت" به قوم لر، لرستان، دورود و تیم گهر خیانت می‌شود، ای کاش لااقل یک طرف برنده باشد!
آدرس مطلب: http://www.gaharshahrdari.ir/Forum/Catgory/4/Post/149

 

پاسخ به آقای گهروند و مطلب تکمیلی:
بخش تجهیزات ورزشگاه دورود تعهد اداره کل ورزش و جوانان بوده؛ بخش عمرانی جزو تعهد شهرداری دورود است
اما نظر من (جایدری!) در مورد مطلب آقای گهروند: بهتر است این تیم الآن دیگر به خرم‌آباد نیاید! اگر می‌خواست بیاید باید همان اول فصل می‌آمد یعنی موقعی که آقای قائدرحمت و شهردار و اعضای شورای شهر دورود با فشار بر افکار عمومی اجازه ندادند ورزشگاه تختی خرم‌آباد که 300 میلیون تومان در سال 90 و 400 میلیون در سال 91 اعتبار داشت، تکمیلش به تعویق بیافتد و مردم شهر خرم‌آباد به خاطر تیم گهر متضرر شوند. (بخصوص کسانی که از تنها ورزشگاه این شهر که بیش از 45 سال از ساخت آن می‌گذرد استفاده می‌کنند) به عنوان یک خرم‌آبادی هیچ‌گاه آن‌ها را نمی‌بخشم که جلوی مرمت ورزشگاه را برای چند ماه گرفتند! اگر راست می‌گویند اعتبار ورزشگاه دورود را سریع‌تر جذب کنند...
ما ورزشی‌نویسان خرم‌آبادی به هیچ‌وجه مایل نیستیم تیم گهر اکنون در خرم‌آباد بازی کند. بهتر است این دو ماه را هم صبر کنید تا با همت نماینده‌تان بودجه‌ای جذب شود و ورزشگاه شهرتان تکمیل گردد تا در دورود میزبان بازی‌ها باشید!

منابع آگاه خبر می‌دهند برخی مسوولان تیم گهر حالا که فهمیده‌اند این تیم مشکل مالی دارد، تقاضای حضور در خرم‌آباد را مطرح کرده‌اند تا علاوه بر اعمال فشار بر مسوولان در مرکز استان جهت تأمین هزینه‌های این تیم، باخت‌های احتمالی را هم به گردن مردم خرم‌آباد بیاندازند. لذا هر عقل سلیمی در این شهر خواهان دور نگه داشته شدن تیم گهر از خرم‌آباد است.
وقتی مسوولان دورودی از عدم حضور خبرنگاران شهرشان در نشست‌های خبری و جلسات ساماندهی تیم گهر سوء استفاده می‌کنند و اطلاعات غلط به مردم دورود می‌دهند و مردم دورود نیز مدام مردم خرم‌آباد و سایر شهرهای استان را مورد اهانت قرار می‌دهند، چرا ما باید از تیمی حمایت کنیم که نفعی برای ما ندارد و به خاطر آن باید مورد توهین قرار بگیریم؟!
زمانی که مسوولان شهرداری و شورای شهر دورود تقاضا کردند مسوولیت این تیم را بر عهده بگیرند در فکر قیافه گرفتن جلوی دوربین‌های تلویزیونی و عکاسان بودند تا شهرتی کسب کنند(بروید از خبرنگاران کرج بپرسید برخی مسوولان شهرتان برای حضور جلوی دوربین 90 چند صد متردویده‌اند و خواهش کرده‌اند خبرنگار 90 با آن‌ها مصاحبه کند و باعث آبروریزی مردم لرستان شده‌اند. حتی اطرافیان آن آقا به دلیل مسخره کردنش توسط برخی حاضرین با آنها درگیر هم شده‌اند...) فکرش را نمی‌کردند که باید برنامه‌ای برای جذب اسپانسر داشته باشند و تلاشی برای برآوردن حداقل یک بخش از کار!
واضح بگویم:
 1- تمامی پاداش‌های فصل قبل تیم گهر که به کادر فنی و بازیکنان داده شد با دستور استاندار از محل اعتبارات اداره کل ورزش و جوانان لرستان به آن‌ها داده شد و کسی در دورود تا قبل از پایان فصل کمکی به این تیم نکرد.
2- استاندار لرستان طی رایزنی با دادستانی کشور، امتیاز این تیم را به صورت رایگان به مسوولان دورودی بخشید.
3- ورزشگاه صنایع دفاع را به دلایلی در اختیار شهرداری و شورای شهرتان قرار ندادند. کارخانه سیمان دورود هم که وضع مالی توپی دارد یک ریال کمک تیم گهر نکرد. ورزشگاه تختی که متعلق به اداره کل ورزش و جوانان استان است و این اداره مطابق قانون نباید حامی باشگاه‌های ورزشی خصوصی باشد را بدون دریافت یک ریال اجاره به شهرداری و شورای شهر دورود دادند.(دو ماه پیش برای کمک به تیم گهر)
4- تا این‌جای کار که شهرداری و شورای شهرتان کاری نکرده‌اند(بجز آقای حسن امیدیان که انسان معقولی است) و همه‌اش تلاش مسوولان استان(استانداری و اداره کل ورزش و جوانان لرستان) بوده ‌است. حالا مطلع شوید از دو وظیفه کوچکی که شهرداری و شورای شهر دورود داشته و از انجام همان دو وظیفه هم عاجز بوده است:
قرار شد نیازهای ورزشگاه برای برآوردن نظر کارشناسان AFC به دو بخش تقسیم شود. یک بخش تجهیزات که توسط استانداری و اداره کل ورزش و جوانان لرستان به سرعت ظرف دو هفته تأمین شد(اسکوبورد، صندلی‌ها، نورافکن‌ها، سیستم صوتی و...) و یک بخش مسائل عمرانی ورزشگاه دورود که به همراه مبلغ قرارداد بازیکنان دو وظیفه شهرداری و شورای شهر دورود بوده که تا این لحظه در انجام درست هر دو وظیفه کوتاهی کرده‌اند.
جالب این‌جاست هر موقع افکار عمومی به آن‌ها فشار می‌آورد چون دست مسوولان استان از دورود کوتاه است، این آقایان تقصیرها را گردن مسوولان استانداری و اداره کل ورزش و جوانان استان می‌اندازند!

صندلی‌ها، اسکوبورد، نورافکن و ... دو ماه پیش توسط استانداری و اداره کل ورزش و جوانان حاضر شده بود و باید در ورزشگاه دورود نصب می‌شد اما شهرداری هنوز سکوها را نساخته بود و نقشه‌ای ارائه نکرده بود...
در یکی از جلسات سامان‌دهی وضعیت تیم گهر که دو ماه قبل در استانداری برگزار شد، شهردار دورود در پاسخ سؤالات استاندار در مورد وظایفش در قبال تیم آن‌قدر طفره رفت که استاندار عصبانی شد و با صدای بلند دو مرتبه خطاب به او گفت: اگر به تعهدهایی که داده‌ای عمل نکنی، دستور می‌دهم برخورد قانونی با تو صورت پذیرد و ... هر بار دکتر دهمرده از شهردار دورود می‌پرسد برای بخش عمرانی ورزشکار و پیمانکار چه کرده‌ای شهردار می‌گفت: با رفتن مهابادی مذارکرات خوبی با چند مربی از جمله تارتار داشته‌ایم! دکتر دهمرده بار سوم عصبانی شد و تذکری جدی داد و گفت: من با این چیزها کاری ندارم در بخش عمرانی چه کرده‌ای؟! شهردار جواب داد: هیچ! پیمانکار کار نمی‌کند! استاندار گفت: کسی از تو خواست پیش‌قدم شوی و تیم را بگیری؟ خودت پیش آمدی. کسی از تو خواست با این پیمانکار قرارداد ببندی؟ خودت رفتی این را پیدا کردی! حالا دیگران باید جور تو را بکشند؟ می‌روی و همه جا می‌گویی عالم و آدم مقصرند بجر ما، در حالی که مقصر اصلی شما هستی!
استانداری و اداره کل ورزش که تمام هزینه‌های فصل قبل را داده‌اند. مجوز مجانی این تیم را از دادستانی برای دورود گرفته‌اند. ورزشگاهی مفت و مجانی بدون اجازه هم که به آن‌ها داده‌اند. خوب خودشان تیم‌داری کنند بهتر است تا شهرداری و شورای شهر دورود! دیگر چرا تلاش و هزینه کنند تا به اسم یکی دیگر تمام شود؟

مگر همین تیم کوثر در خرم‌آباد نبود که از عدم کمک مسوولان استان و ورزش می‌نالید. مگر همین تیم‌های دارتاک و داتیس خرم‌آباد نیستند که کسی از آن‌ها حمایت نمی‌کرد؟ دیگر دورودی‌ها چرا به خرم‌آباد و مسوولانش تهمت می‌زنند و بار این تهمت را هم مردم شریف خرم‌آباد که بی‌خبر از همه جا فقط قصد حمایت از تیم گهر از روی غیرت لری را دارند باید تحمل کنند؟ شما را به خدا شرم کنید. حیا کنید ... چرا هم‌استانی‌های خودتان را به خاطر یک تیم فوتبال می‌رنجانید؟ مرده‌شوی هر چه فوتبال است را ببرد. حتی حضور در جام جهانی نیز ارزش این را ندارد رفاقت دو انسان و مردم دو شهر به خاطر آن به هم بخورد ... بفهمید ما از دست برخی هم‌استانی‌های بی‌معرفتی مثل شما(توهین‌کنندگان) چه می‌کشیم!
این آقایان مسوول دورودی هر موقع به بن‌بست می‌رسند، دیواری کوتاه‌تر از دیوار خرم‌آباد پیدا نمی‌کنند و تقصیرها را جلوی افکار عمومی به گردن ما می‌اندازند که قصد داشتیم کمک‌تان کنیم اما الآن به هیچ‌وجه مایل نیستیم این تیم به خرم‌آباد بیاید! سهیل مهدی کارشناس صدور مجوز پروانه باشگاه‌های حرفه کشور هم خوب پته‌ی برخی از این آقایان مسوول دورودی را روی آب ریخت و گفت که اول فصل نگذاشتند مجوز میزبانی گهر در ورزشگاه تختی خرم‌آباد صادر شود!
تیم گهر ارزانی خودتان! من هم به عنوان یک خبرنگار لرستانی فقط سعی می‌کنم از این تیم حمایت کنم تا نتایج بهتری بگیرد و اخبار آن منعکس شود اما شما را به خدا نگذارید به خرم‌آباد بیاید! اصلاً اگر بیاید همان می‌شود که می‌ترسید یعنی دیگر نمی‌گذارند به دورود بیاید. پس سعی کنید جلوی آمدن این تیم به خرم‌آباد را  هر طور شده بگیرید.

ما مرد هستیم و سر قولی که در بیانیه‌مان یک ماه پیش برای ماندن گهر در دورود صادر کردیم هستیم. شما هم مرد باشید و به قول‌تان عمل کرده و نگذارید این تیم به خرم‌آباد بیاید. به زودی مشخص می‌شود که نامرد چه کسی است!

 

 

سرپرست گهر :
ذهنیت مردم پاک شود، برگزاری بازی‌ها در خرم‏آباد به نفع ماست/ بازی‌های سیاسی منجر شده گهر در استان بازی نکند
خبرگزاری ایسنا: سرپرست تیم فوتبال گهر  دورود از بازی‏های سیاسی که منجر شده گهر در استان لرستان بازی نکند انتقاد کرد.
محمد یاراحمدی با تاکید بر این که بازی‏های گهر باید در لرستان برگزار شود، افزود: برنامه داریم تا آماده شدن ورزشگاه تختی دورود بازی‏های خانگی تیم در خرم‏آباد برگزار شود.
وی تصریح کرد: ذهنیت بدی توسط عده‌ای بین برخی مردم دورود ایجاد شده که اگر تیم به خرم‏آباد برود دیگر به دورود برنمی‏گردد که این به هیچ وجه صحت ندارد و هر زمانی که دورود آماده میزبانی باشد، بازی‏ها در این شهر برگزار می‏شود.
یاراحمدی با بیان این که به احتمال زیاد بازی بعدی خانگی گهر با نفت تهران در ورزشگاه تختی خرم‏آباد برگزار می‏شود، یادآور شد: این ورزشگاه در حال بازسازی است و به مراتب از ورزشگاه دستغیب شیراز بهتر است؛ ما استادیوم انقلاب کرج را به عنوان ورزشگاه اصلی معرفی کرده‏ایم و پس از بازدید نمایندگا AFC، می‌توانیم در استان خودمان بازی کنیم.
سرپرست گهر دورود خاطر نشان کرد: کارشناسان AFC چهاردهم شهریور به ایران می‏آیند و از امکانات تیم‏های پیکان قزوین، آلومینیوم هرمزگان، صبای قم و گهر بازدید می‏کنند که ما در حال حاضر مشکلی نداریم و امید می‎رود پس از این‏که امکانات ما در کرج تایید شد و امتیازی از کشورمان کم نشد، می‎توانیم در لرستان بازی کنیم.
وی با بیان این که هیأت مدیره گهر به سبب کمبود وقت عوض نشدند و همان هیأت مدیره فصل قبل هستند، عنوان کرد: چون این کار زمان‏بَر بود و حداقل عوض شدن آن یک ماه طول می‏کشید ترجیح دادیم همان هیأت مدیره فصل قبل را اعلام کنیم و دفتر باشگاه هم با کمک آقای هاشمی در کرج راه‌اندازی شده و مشکلی از این بابت هم وجود ندارد.
یاراحمدی تاکید کرد: باز هم می‏گویم اگر بازی‎ها در استان لرستان برگزار شود، به نفع ماست و خرم‏آباد یا دورود فرقی نمی‏کند. چون دلم می‏سوزد این‏ها را می‎گویم و بدون شک هر کسی اهل ورزش باشد، با برگزاری مسابقات در خرم‏آباد تا آماده شدن ورزشگاه دورود موافق است؛ اگر بازی‏ها در استان خودمان باشد گهر نتایج به مراتب بهتری می‏گیرد و داوران به راحتی حق ما را نمی‏خورند.

* آقای یارحمدی! اکثر مردم خرم‌آباد به هیچ‌وجه مایل نیستند این تیم در شهرشان بازی کند. چرا اول فصل آن را نیاوردید؟ بهتر است به فکر ورزشگاه دورود باشد و آن را تکمیل کنید. ما هم کمک می‌کنیم تا زودتر به دورود بیائید.

از مردم و مسوولان شریف خرم‌آباد تقاضا دارم به هیچ‌عنوان اجازه ندهند تیم گهر در خرم‌آباد بازی کند.

آقای استاندار! لطفاً شهرداری و شورای شهر دورود را خلع ید نموده و کارخانه سیمان یا صنایع دفاع را مالک تیم گهر کنید تا با حمایت آن‌ها بتوانند در دورود بازی کنند.

 

 

کائیدی سومین طلای ایران را کسب کرد
 دلاور لرستانی پرتاب نیزه ایران در رقابت‌های پارالمپیک لندن به مدال طلا دست یافت.
به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان لرستان، محسن کائیدی در رقابت‌های روز سوم پارالمپیک و در رشته پرتاب نیزه با پرتابی به طول 38 متر و 30 سانتی‌متر ضمن شکست رکورد جهانی و المپیک، موفق به کسب نشان طلا شد.
در این رشته ورزشکاران چین و الجزایر به ترتیب صاحب نشان نقره و برنز شدند.
کائیدی سومین نشان طلای کاروان ایران را پس از جلیل باقری در پرتاب وزنه و نادر مرادی در وزنه‌برداری کسب کرد.

 

 

 

برنامه نگاهی به ورزش استان
زمان پخش: عصر جمعه 17 شهریور 1391
آیتم‌ها:
1- گزارش اردوی تیم ملی جودوی بانوان در خرم‌آباد
2- اجرای بخش حرکات اصلاحی
3- معرفی نام‌‌آوران و چهره‌های برتر ورزش لرستان
4- گزارش جشن تجلیل از ژیمناست‌های لرستانی
تهیه‌کننده: علی‌رضا(حمید) زندلشنی

 

 

نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی:
هیچ‌کس حق ندارد بودجه عمرانی ورزش خرم‌آباد را در جای دیگر هزینه کند
احداث زیرساخت‌های ورزشی، زمینه‌ساز کسب مدال ورزشکاران لرستانی است
 نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: موفقیت‌های فراوان ورزشکاران لرستانی در رقابت‌های مختلف نشان داد ورزشکاران استان از توانمندی و قابلیت زیادی برخوردار هستند که اگر زمینه‌های لازم برای آن‌ها فراهم شود، می‌توانند پیام‌‌آور شادی و نشاط برای مردم ایران باشند .
ابراهیم آقامحمدی در جمع خبرنگاران لرستانی گفت: اگر خواهان جامعه شکوفا هستیم، باید توجه ویژه‌ای به ورزش همراه با معنویت در جامعه داشته باشیم، زیرا این امر موجب برطرف شدن ناهنجاری‌های اجتماعی و اخلاقی در جامعه می‌شود.
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس ادامه داد: ترویج فرهنگ ورزش، جوانان را از دام اعتیاد مصون نگه داشته و بستر پویایی و تحرک را در جامعه فراهم می‌کند.
وی گفت: به طور قطع جامعه‌ای که ورزش آن پویا و بالنده باشد، هیچ‌گاه راه تباهی را در پیش نمی‌گیرد و به سوی قله‌های سعادت و سرافرازی گام برخواهد داشت.
آقامحمدی افزود: ورزش و تفریحات سالم امری مهم و ارزشمند برای جوانان است و گسترش ورزش موجب افزایش روحیه نشاط و شادابی در جامعه می‌شود.
وی تصریح کرد: از روند کنونی ورزش استان و شهر خرم‌آباد راضی نیستیم. عدم حمایت از ورزشکاران لرستانی و نداشتن امکانات اولیه در خرم‌آباد در شأن مرکز استان نیست و به همین دلیل با عوامل کم‌کار برخورد خواهد شد
نماینده مردم خرم‌آباد مشکل دو تیم خرم‌آبادی در لیگ دسته دوم فوتبال ایران را نامطلوب توصیف کرد و گفت: هر کمکی از دست ما برآید برای حل مشکل این دو تیم انجام می‌دهیم ولی ما قادر به گرفتن پروژه پیمانکاری برای مدیران عامل این دو باشگاه لرستانی نیستیم!
آقامحمدی در پایان افزود: ورزشگاه خرم‌آباد بودجه‌ای مصوب داشت و با مدتی کار مرمت آن تعطیل شده بود. با استاندار که صحبت کردیم ایشان ابراز تمایل کرد که این ورزشگاه هر چه زودتر مهیا شود که این مهم توسط اداره کل ورزش و جوانان در حال اجراست.

 

 

 مراسم سالگرد استاد میرزایی برگزار شد
با حضور جمع کثیری از مردم قدرشناس خرم‌آباد، مراسم سالگرد استاد ناصر میرزایی اسطوره فوتبال لرستان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان لرستان، در این مراسم علاوه بر حضور مسوولان ورزش، پیشکسوتان و ورزشکاران لرستانی، جمعی از هنرمندان لرستان نیز برای ادای احترام به بزرگ‌مرد فوتبال لرستان بر سر مزارش حضور یافته بودند.
زنده‌یاد ناصر میرزایی بین سال‌های 1349 تا 1367 به عنوان بازیکن ‌در تیم‌های مختلف لرستان و نیز تیم‌های مطرح کشور از جمله تراکتورسازی و ماشین‌یازی تبریز، بوتان، پیام و راه‌آهن تهران و پس از آن در کسوت مربی بین سال‌های 1367 تا 1387 با کار سازندگی در فوتبال لرستان و هدایت تیم‌های دیارش همت مجدانه گمارد.
وی علاوه بر تعلیم و تربیت جوانان این دیار از نظر ورزشی، به لحاظ مردی و مردانگی و اخلاق نیز از سرآمد مردان روزگار در لرستان به شمار می‌رفت که محبوبیت بی‌نظیر وی بین علاقه‌مندان فوتبال دیارش، گواه این مدعاست که:
هرگز نمیرد آن که دلش زنده شد به عشق         ثبت است بر جریده عالم دوام ما
روح بلندپرواز این معمار بزرگ و شریف فوتبال لرستان ساعت 4 بامداد هفتم شهریور 1390 سرای فانی را به دیار باقی ترک گفت، اما یاد و خاطره‌اش برای همیشه نزد ورزشکاران دیارش به یادگار باقی ماند. روحش شاد و یادش گرامی باد

سایر تصاویر را در لینک‌های زیر تماشا کنید:

تصاویر خبرگزاری مهر:

http://www.mehrnews.com/fa/newsdetail.aspx?NewsID=1685257 

تصاویر وب‌سایت اداره کل ورزش و جوانان لرستان:

http://evj.blogfa.com/post/297

 

 

هفته بیستم لیگ دسته دوم فوتسال کشور
جمعه 10 شهریور 1391
پولادگسترش بروجرد 1 شاهین لردگان 3


اخبار و مطالب پنج‌شنبه 9 شهریور 1391
ساعت ٧:٥۸ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۸ شهریور ۱۳٩۱  کلمات کلیدی:

هفته هفتم دوازدهمین دوره لیگ برتر
تساوی یک امتیازی و سقوط یک پله‌ای گهر
گهر شهرداری دورود 2 صنعت نفت آبادان 2
گل‌ها: فرید عابدی(14) و تقی نایبی(92) برای گهر و رضا خالقی‌فر(16) و رسول نویدکیا(63) برای نفت
داور: محسن ترکی، کمک‌ها: آرمان اسعدی و حمید غمزه
ساعت آغاز: 19، ورزشگاه انقلاب کرج
تماشاگر: حدود هزار و چهارصد نفر
 گهر دورود(سفید): شهرام مهربان، آرمان قاسمی، ساشا کلونیا، علی‌رضا محمد(تقی نایبی 77)، هادی رکابی(ترکاشوند 59)، محمدرضا خرسندنیا، مجید خدابنده‌لو، هاملت میختاریان، محمد پروین(صابر محمدی 59)، فرید عابدی و مجید باجلان، سرمربی: مهدی تارتار
نفت آبادان(زرد): مارکو سیمیچ، مصطفی صبری، نبی‌الله باقری‌ها، ابوذر رحیمی، عباس مرداسی،  سجاد مشکل‌پور، حسین بغلانی، حامد سرلک(علی ممبینی 70)،  رسول نویدکیا، روح‌الله عرب،  رضا خالقی‌فر(76 الهایی)، سرمربی: آلبرتو کاستا
گل‌ها:
14: فرید عابدی در دقیقه 14 با یک ضربه سر تیمش را پیش انداخت.
16: فقط 2 دقیقه بعد از گل گهر، رضا خالقی‌فر با یک ضربه سر در محوطه جریمه میزبان بازی را مساوی کرد
63: رسول نویدکیا با استفاده از غفلت مهربان از 50 متری دروازه گهر را باز کرد.
92: ارسال کلونیا با ضربه سر نایبی تبدیل به گل گهر شد. نایبی تعویض طلایی تارتار بود.

عکس از: امیررضا قاسمی

   
   لیگ برتر جام خلیج فارس    
 

تیم

بازی

برد

مساوی

باخت

زده

خورده

امتیاز

1

نفت تهران

7

4

2

1

13

6

14

2

سپاهان

7

4

1

2

11

6

13

3

سایپا کرج

7

4

1

2

7

4

13

4

راه‌آهن

7

3

3

1

10

7

12

5

ملوان انزلی

7

3

3

1

9

7

12

6

تراکتورسازی

7

3

3

1

8

7

12

7

صبای قم

7

3

2

2

11

7

11

8

فجر سپاسی

7

3

2

2

9

5

11

9

پیکان

6

3

1

2

10

13

10

10

استقلال

6

2

3

1

4

3

9

11

داماش گیلان

7

2

3

2

7

7

9

12

آلومینیوم

7

1

4

2

3

4

7

13

مس کرمان

7

2

1

4

3

5

7

14

فولاد اهواز

7

1

3

3

7

9

6

15

گهر دورود

7

1

3

3

7

10

6

16

پرسپولیس

7

1

3

3

5

8

6

17

نفت آبادان

7

1

2

4

10

17

5

18

ذوب‌آهن

7

1

0

6

4

13

3

 

تارتار: در هر دو نیمه بازی را در اختیار داشتیم
 سرمربی تیم فوتبال گهر دورود گفت: برابر نفت آبادان گل‌هایی خوردیم که هر چند سال اتفاق می‌افتد.
 مهدی تارتار پس از تساوی 2 بر 2 مقابل نفت ‌آبادان عنوان کرد: بازی زیبایی از هر دو تیم شاهد بودیم. در دو نیمه بازی را در اختیار داشتیم اما نفت آبادان دو گل اتفاقی زد.
وی افزود: نفتی‌ها تیمی هستند که توپ را در زمین خوب نگه داشتند و از نظر هجومی خوب کار کردند. با توجه به این که در نیمه اول از یک جناح حمله کردیم در نیمه دوم از هر دو جناح استفاده کردیم اما گل هایی خوردیم که هر چند سال اتفاق می افتد.
تارتار در خصوص این که فکر نمی کند بد نتیجه گرفته، گفت: در 3 بازی 5 امتیاز گرفته ایم که فکر نمی کنم نتیجه بدی باشد.

 

حاشیه‌های بازی به نقل از عبدالرضا قاسمی:
بازهم تماشاگران مجبور بودند حدود هزار کیلومتر مسافت رفت و برگشت را طی کنند تا بتوانند تیم محبوب خود را تشویق کنند. ورزشگاهی که بعید می‌دانم استانداردهایش بیشتر از ورزشگاه تختی خرم‌آباد یا حتی ورزشگاه بروجرد باشد .
-           حدود 1000 تماشاگر گهری و 200 تماشاگر آبادانی از نزدیک از این مسابقه دیدن کردند.
 -          تماشاگران گهر در طول 90 دقیقه بازی و حتی بین دو نیمه به تشویق تیم خود پرداختند.
-           در این دیدار از بنرها و پلاکاردهای همیشگی خبری نبود و فقط دو بنر مردمی در دست تماشگران بود .
-           تیم گهر با لباس سفید به زمین رفت. هر چند تماشاگران پرچم هایی به رنگ زرشکی و آبی در دست داشتند .
-           رضا کاردوست بازیکن تیم گهر در سوگ مادر خود عزادار بود. تماشاگران با فراخواندن او دلجویی‌اش کردند
-     لیدرهای تیم باز هم بسیار ناهماهنگ با تماشاگران بودند. یک بار هم بهروز وثوق از شدت ناراحتی قهر کرد که با وساطت چند تماشاگر به میان آنها برگشت    
  - در طول بازی و بین دو نیمه آهنگ‌های لری از علی‌رضا نادری و گروه رستاک پخش شد که با رقص لری برخی تماشاگران همراه شد .
-           بعد از گل اول صنعت نفت که مشکوک هم بود تماشاگران شعارهایی علیه تیم داوری سر دادند که محمد پروین از آنها خواست که از ادامه این کار خودداری کنند  
-           برخی شعارهای تماشاگران تیم گهر در این بازی عبارت بودند از :
توپ تانک فشفشه       این تیم باید گل بشه
لرستان با غیرت
وای وای وای تیم گهر حمله حمله حمله
حمله حمله تیم گهر      ما گل میخایم ما گل میخایم
و   چند شعار دیگر که از ذکرشان شرمنده‌ام !!!...

 

 

آموزش و پرورش قهرمان فوتسال جام رمضان ادارات لرستان شد
رقابت‌های فوتسال جام رمضان ادارات لرستان که با شرکت 12 تیم برتر از سه هفته قبل آغاز شده بود، با قهرمانی تیم آموزش و پرورش خاتمه یافت.
به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان لرستان، بازی‌های رده‌بندی و فینال این مسابقات پس از ماه مبارک رمضان با حضور جمعی از مسوولان استان برگزار شد که در بازی رده‌بندی تیم دانشگاه پیام نور با نتیجه 5 بر 3 از سد میراث فرهنگی لرستان گذشت.
در بازی نهایی نیز تیم قدرتمند آموزش و پرورش با برتری قاطع 8 بر 3 برابر راه و شهرسازی به عنوان قهرمانی این مسابقات دست یافت.
در تیم فوتسال کارکنان آموزش  و پرورش لرستان مهرداد راست‌پور، مسعود عالی‌نژاد، قاسم رحمانی‌نسب، حمید پیامنی، اسد فرهمند، امیر بهاروند، احمد فولادی، رضا صدری و محمد طالبی به مربی‌گری علی پاکیده و سرپرستی رضا جایدری حضور داشتند.
این مسابقات زیر نظر تیمور احمدی رئیس هیأت ورزش‌های همگانی لرستان و هبت جعفری‌کمالوند مسوول کمیته فوتسال کارکنان دولت لرستان برگزار شد.

 

 

کارشناس صدور مجوز حرفه‌ای باشگاه‌های ایران:
برخی مسوولان دوست نداشتند ورزشگاه خرم‏آباد را تایید کنم!
ایسنا لرستان: کارشناس صدور مجوز حرفه‌ای باشگاه‌ها گفت: ما فقط وظیفه داریم نواقص استادیوم‏ها را اعلام کنیم.
سهیل مهدی در خصوص تایید نشدن ورزشگاه‏های استان لرستان، اظهار کرد: ورزشگاه‏هایی که معرفی شد ما روی آنها کار کردیم و نواقص را گفتیم و اگر بخواهد مورد اصلاح و بازسازی قرار بگیرند یا ورزشگاه دیگری برای برگزاری مسابقات درنظر گرفته شود، باید کمیته مسابقات نظر دهد.
وی با بیان این که استانداردها AFC به طور کلی زیاد است، ادامه داد: ما خیلی سعی کردیم استادیوم‏های لرستان از جمله ورزشگاه تختی خرم‏آباد تایید شوند اما برخی مسوولان دوست نداشتند این کار صورت گیرد و من هم این ورزشگاه را تایید نکردم!
مهدی در پاسخ به سوالی چرا ورزشگاه دستغیب شیراز با این که استانداردهای لازم را نداشته، تایید شده، جواب داد: بنده این ورزشگاه را تا حالا ندیده‏ام و فدراسیون از من نخواسته که آن را ببینم یا تایید کنم. اما شنیده‏ام که گهری‏ها به این ورزشگاه خیلی اعتراض داشته‏اند.
کارشناس صدور مجوز حرفه‌ای باشگاه‌ها تاکید کرد: تیم گهر هم می‏توانست یک ورزشگاه مثل انقلاب کرج را به‏عنوان ورزشگاه اصلی اعلام کند ولی بازی‏ها را در ورزشگاه دیگر برگزار کند.
وی یادآور شد: ورزشگاه اصلی فجر سپاسی، حافظیه است که چند نقص داشت و شیرازی‏ها در حال حاضر مشغول تجهیز آن هستند که با این شرایط آنها دستغیب را تا آماده شدن حافظیه، جایگزین کرده‏اند و این دیگر جزء کار ما نیست و تایید برگزاری بازی در این زمین وظیفه کمیته مسابقات است.
مهدی در پایان خاطرنشان کرد: دو هفته دیگر نمایندگان AFC به ایران می‏آیند که ما مشکلات ورزشگاه‏ها را مشخص کرده‏ایم و باید تا آن زمان این مشکلات رفع شوند.

 

 

چهار طرح ورزشی در استان لرستان به بهره‌برداری رسید
مدیر کل ورزش و جوانان استان لرستان از افتتاح چهار طرح ورزشی در مناطق روستایی استان لرستان به مناسبت هفته دولت خبر داد.
به گزارش اداره کل ورزش و جوانان لرستان، فرهاد نیکوخصال این طرح‌ها را شامل 4 سالن چندمنظوره ورزشی معرفی کرد و گفت: سالن‌های ورزشی مذکور در روستاهای درب گنبد، پیرجد، آب باریک و یکی از روستاهای شهرستان بروجرد افتتاح شد.
وی اعتبار هزینه شده برای ساخت هر سالن ورزشی را بین دو تا پنج میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: این سالن‌های چندمنظوره ورزشی استاندارد بوده و فضای مناسب برای پرداختن به فعالیت‌های ورزشی را دارا می‌باشند.
نیکوخصال همچنین نارضایتی خود را از کندی روند احداث برخی طرح‌های ورزشی در دست ساخت در استان لرستان اعلام کرد و خواستار تسریع در روند اجرای این طرح‌ها بخصوص طرذح‌هایی که مجری آن مسکن و شهرسازی است شد.
مدیر کل ورزش و جوانان لرستان همچنین از بازسازی استخر سرپوشیده کوهدشت خبر داد و گفت: این استخر که پیمانکار آن توسط مسکن و شهرسازی انتخاب شده، دارای معایت و نواقصی بود مجددا بازسازی شده و مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

 

 

لرستان برای میزبانی مسابقات لیگ برتر آماده می‌شود
مدیر کل ورزش و جوانان لرستان از آماده‌سازی ورزشگاه‌های تختی خرم‌آباد و دورود برای میزبانی مسابقات فوتبال لیگ برتر در این استان خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان لرستان، فرهاد نیکوخصال در نشست تجلیل از خبرنگاران ورزشی استان لرستان افزود: با آماده شدن این ورزشگاه‌ها، دیدارهای خانگی تیم لیگ برتری گهر شهرداری دورود در استان لرستان برگزار خواهد شد.
وی اولویت میزبانی مسابقات را شهر دورود اعلام کرد اما گفت: با توجه به کندی روند آماده‌سازی ورزشگاه تختی دورود به‌رغم کمک‌های صورت گرفته از سوی استانداری، ورزشگاه تختی خرم‌آباد نیز برای برگزاری مسابقات لیگ آماده می‌شود.
نیکوخصال اظهار داشت: کار آماده‌سازی ورزشگاه تختی خرم‌آباد برای میزبانی مسابقات لیگ برتر از هفته قبل آغاز شده و پیش‌بینی می‌شود ظرف کمتر از 40 روز این ورزشگاه برای آماده بهره‌برداری علاقه‌مندان ورزش و همچنین برگزاری دیدارهای خانگی تیم گهر شهرداری دورود شود.
وی برگزاری دیدارهای خانگی تیم گهر شهرداری دورود در خارج از استان لرستان را ظلم مضاعفی به مردم این استان به ویژه علاقه‌مندان به ورزش فوتبال دانست و گفت: برگزاری دیدارهای خانگی این تیم در خرم‌آباد به دلیل آماده نشدن ورزشگاه تختی دورود و بنا به خواسته استاندار و مسوولان شهرستان دورود در دست پی‌گیری است.
مدیر کل ورزش و جوانان استان لرستان خاطرنشان کرد: کار آماده‌سازی ورزشگاه تختی خرم‌آباد شامل نصب صندلی و دیگر الزامات اعلام شده از سوی AFC در دو نوبت کاری صبح و عصر و 16 ساعت کار روزانه در حال انجام می‌باشد.
وی گفت: در صورتی که ورزشگاه تختی دورود که شهرداری این شهر آماده‌سازی آن را متعهد شده، پیش از ورزشگاه تختی خرم‌آباد آماده شود، بازی‌های تیم گهر در دورود برگزار خواهد شد.
نیکوخصال با اشاره به حمایت‌ها و کمک‌های قابل توجه استاندار لرستان به ورزشگاه دورود گفت: استاندار محترم با رایزینی‌های لازم امتیاز این تیم را از دادستانی برای شهر دورود اخذ کرد و ما هم ورزشگاه را به صورت مجانی در اختیار تیم گهر قرار دادیم و در ادامه نیز نیازهای ورزشگاه را به دوبخش تجهیزات و عمرانی تقسیم کردیم که بخش تجهیزات که تعهد استانداری و اداره کل ورزش و جوانان است آماده شده، اما بخش عمرانی بسته به همت شهرداری و شورای شهر دورود دارد.
مدیر کل ورزش و جوانان استان لرستان در ادامه افزود: با پی‌گیری شخص استاندار 12 میلیارد ریال برای خرید و نصب تجهیزات مورد نیاز ورزشگاه دورود هزینه شد اما شهرداری دورود که متعهد به انجام کارهای عمرانی این ورزشگاه شده تا کنون نتوانسته به تعهدات خود عمل کند.
نیکوخصال برگزاری دیدارهای خانگی تیم گهر شهرداری دورود در خرم‌آباد را بنا به تقاضای مسوولان این شهرستان از شخص استاندار عنوان کرد و گفت: کندی عملیات عمرانی ورزشگاه تختی دورود از سوی شهرداری این شهر، میزبانی مسابقات لیگ برتری را در این شهرستان با مشکل مواجه کرده است. آن‌ها می‌توانستند ورزشگاه صنایع دفاع را انتخاب کنند که مشکلات عمرانی کم‌تری داشت اما موفق به اخذ مجوز لازم برای این کار نشدند.
وی تلاش این اداره کل برای برگزاری دیدارهای خانگی تیم گهر شهرداری دورود در استان لرستان را اقدامی در راستای حل مشکل هواداران این تیم لیگ برتری دانست و افزود: اداره کل ورزش و جوانان با حمایت و ابلاغ استاندار لرستان با جدیت، کار آماده‌سازی ورزشگاه تختی خرم‌آباد در کوتاه‌ترین زمان ممکن را دنبال می‌کند تا بیش از این به هواداران این تیم ظلم نشود.


اخبار شنبه 4 شهریور 1391
ساعت ٩:٢٥ ‎ق.ظ روز شنبه ٤ شهریور ۱۳٩۱  کلمات کلیدی:

سری جدید برنامه «نگاهی به ورزش استان» از شبکه افلاک پخش می‌شود
سری جدید برنامه ورزشی «نگاهی به ورزش استان» از یکم مهرماه 1391 با رویکردی تازه به روی آنتن شبکه استانی لرستان (افلاک) خواهد رفت. لذا از علاقه‌مندان دعوت می‌شود جهت پوشش مناسب رقابت‌های ورزشی که در استان برگزار می‌شود با تهیه‌کننده برنامه همکاری لازم را داشته باشند.
به همین منظور جهت پوشش رقابت‌ها باید از دو هفته قبل زمان برگزاری مسابقات به تهیه‌کننده برنامه اطلاع داده شود تا امکان هماهنگی لازم در صدا و سیما جهت تأمین دوربین مقدور باشد.
شماره تماس تهیه کننده (جایدری):   09161611917
در سری جدید برنامه، بخشی به نام «با شما» وجود دارد که اختصاص به پخش تصاویر قدیمی و یا کنونی شما از ورزش استان دارد. جهت ارسال از طریق ایمیل اقدام نمایید:  NBV@LORESTAN.IRIB.IR  توضیحات لازم در مورد عکس‌ها را نیز در متن ایمیل ارسالی ذکر کنید.

برنامه نگاهی به ورزش استان، جمعه‌ها روی آنتن شبکه افلاک می‌رود.

 

 

هفته نوزدهم لیگ دسته دوم فوتسال ایران

مقاومت شهرکرد 5 پولادگسترش بروجرد 3

 

 تیم

بازی

برد

تساوی

باخت

زده

خورده

امتیاز

۱

برق شیراز

۱۹

۱۰

۶

۳

۶۶

۴۳

۳۶

۲

مقاومت شهرکرد

۱۹

۹

۳

۷

۵۶

۵۰

۳۰

۳

گیتی‌پسند اصفهان

۱۹

۸

۵

۶

۴۸

۳۶

۲۹

۴

ایساتیس یزد

۱۹

۸

۵

۶

۶۰

۵۷

۲۹

۵

بنیادمسکن هرمزگان

۱۹

۸

۳

۸

۴۶

۴۲

۲۷

۶

همیاری اراک

۱۹

۸

۳

۸

۴۷

۵۳

۲۷

۷

شاهین لردگان

۱۹

۷

۴

۸

۴۰

۵۱

۲۵

۸

کیان اصفهان

۱۹

۵

۹

۵

۵۲

۵۰

۲۴

۹

دایتی شیراز

۱۹

۵

۸

۶

۳۵

۴۰

۲۳

۱۰

سجاد زابل

۱۹

۶

۵

۸

۵۶

۶۳

۲۳

۱۱

مس رفسنجان

۱۹

۶

۲

۱۱

۳۷

۴۸

۲۰

۱۲

پولادگسترش بروجرد

۱۹

۵

۵

۹

۵۰

۶۲

۲۰

 

 

نفرات برتر بدمینتون نوجوانان استان مشخص شدند
مجید کرامتی‌مقدم: مسابقات انتخابی بدمینتون نوجوانان استان با حضور 23 بازیکن از شهرهای خرم‌آباد، بروجرد و الشتر به مدت یک روز در سالن یادگار امام(ره) خرم‌آباد برگزار شد.
پس از انجام طی 62 بازی، حامد خاکیان و سهند بوجارزاده از بروجرد در رده‌های اول  و دوم قرار گرفتند و مهرزاد شرفی از خرم‌آباد نیز سوم شد.
غیر از نفرات برتر، یاسین سپهوند، بابک باقری، علی بابائی از خرم‌آباد و رضا مسیبیان از بروجرد نیز جواز حضور در مسابقات قهرمانی کشور را که 12 شهریور به میزبانی شیراز آغاز می‌شود را دریافت کردند.
برگزاری و قضاوت این مسابقات بر عهده ارشیا والی‌زاده، نامداری، دولتشاهی‌فر، فتحی، اسدزاده، سجادیان، میرزاده، صفائی، شفیع‌پور، فرج‌اللهی، وحید مدهنی، عزیزی و بخشی‌زاده بود.
شایان ذکر است مسابقات انتخابی جوانان استان نیز هفته قبل در بروجرد برگزار شد.

 

 

6 لرستانی در اردوی تیم ملی نوجوانان کشتی فرنگی
مجید کرامتی‌مقدم: روح‌الله دل‌انگیز که خود از قهرمانان فرنگی و ورزشکاران بااخلاق لرستانی است طی یک سال گذشته در 5 اردوی مقطعی در کنار خلیل رشیدمحمدزاده(سرمربی) هدایت تیم ملی نوجوانان را بر عهده دارند و باعث دلگرمی ورزشکاران فرنگی‌کار لرستانی شده است.
لازم به ذکر است در حال حاضر از بین اردونشینان تیم ملی نوجوانان عرفان سعادتی(در وزن 58 کیلوگرم)، عرفان نعمتی‌راد(85)، رضا  نورمحمدیان(63)، علی هاشمی(69) و مصطفی بهرامی(50) نمایندگان لرستانی هستند که شانس حضور در مسابقات جهانی نوجوانان را به همراه مربی لرستانی خود دارند.

 

 

نتایج هفته چهارم مسابقات فوتبال لیگ برتر استان
گهرنوین دورود 3 کوثر الشتر 2
فجر شهید لط‌وند پل‌دختر 2 سیمان دورود 0
شهرداری سپیددشت 1 شهرداری بروجرد 6
بهزیستی خرم‌آباد -  شاهین دارایی خرم‌آباد

 

 

هفته ششم لیگ برتر فوتبال ایران
گهر اولین امتیاز خارج از خانه را دشت کرد
فجرسپاسى شیراز 0 گهر دورود لرستان 0
داور: یدالله جهانبازى، کمک‌ها: سعید زارع و حسین ظهیرى
اخطار: محمد آفند(فجر سپاسى) و علی‌رضا محمد(گهر)
جمعه 3 شهریور1391؛  ورزشگاه: شهید دستغیب شیراز؛
ساعت آغاز: 18:45؛ تماشاگر: حدود ۵۰۰ نفر
 فجرسپاسى شیراز(زرد): وحید شیخ‌ویسى، سعید قزل‌گچى، دیه‌گو ماکسیمو، علی‌رضا جلیلى، محمد آفند، رضا حقیقى(کاپیتان)، عباس محمدرضایى( از دقیقه ۸۱ خالد شفیعى)، حمید جوکار، مجتبى ترشیز(از دقیقه ۵۷ جابر انصارى)، سیدمحمدرضا حسینى(از دقیقه ۷۰ بابک لطیفى) و محمدمهدى نظرى، سرمربى: محمود یاورى
 گهر شهرداری دورود(سفید): شهرام مهربان، علی‌رضا محمد(کاپیتان)، ساشا کلونیا، هاملت میختاریان(از دقیقه ۸۹ سیامک سرلک)، رضا کاردوست، فرید عابدى، صابر محمدى(از دقیقه ۷۶ محمد پروین)، هادى رکابى، محمدرضا خرسندنیا، آرمان قاسمى، مجتبى زارعى(از دقیقه ۶۳ امین ترکاشوند)، سرمربى: مهدى تارتار


 شرح بازى
 در ۳۰ دقیقه ابتدایى بازى گهر به دفاع مطلق پرداخت و فجرى ها هم به بازى هجومى پرداختند که نتیجه اى نداشت. بعد از آن شاگردان تارتار سعى کردند روى ضد حملات به گل برسند اما در این کار هم موفق نبودند تا موقعیتى را به وجود بیاورند.

در نیمه دوم نیز بیشتر بازى در میانه زمین دنبال شد و شاگردان یاورى هم که قصد داشتند ۳ امتیاز این بازى خانگى را بگیرند از تک موقعیت‌هایشان استفاده نکردند و در نهایت بازى با تقسیم امتیازات به پایان رسید.

  
       
 

تیم

بازی

برد

مساوی

باخت

زده

خورده

امتیاز

1

سایپا

6

4

1

1

7

3

13

2

نفت تهران

6

3

2

1

12

6

11

3

فجر سپاسی

6

3

2

1

9

4

11

4

ملوان

6

3

2

1

9

7

11

5

تراکتورسازی

6

3

2

1

8

7

11

6

صبا قم

6

3

1

2

11

7

10

7

سپاهان

6

3

1

2

10

6

10

8

پیکان

6

3

1

2

10

13

10

9

راه آهن

6

2

3

1

9

7

9

10

استقلال

6

2

3

1

4

3

9

11

داماش گیلان

6

2

2

2

7

7

8

12

مس کرمان

6

2

1

3

3

4

7

13

فولاد خوزستان

6

1

2

3

6

8

5

14

گهر دورود

6

1

2

3

5

8

5

15

پرسپولیس

6

1

2

3

4

7

5

16

آلومینیوم

6

0

4

2

2

4

4

17

نفت آبادان

6

1

1

4

8

15

4

18

ذوب آهن

6

1

0

5

4

12

3


اخبار و مطالب پنج‌شنبه 2 شهریور 1391
ساعت ۱:٢٥ ‎ق.ظ روز پنجشنبه ٢ شهریور ۱۳٩۱  کلمات کلیدی:

هفتم شهریورماه مصادف با یکمین سالروز درگذشت ناصر میرزایی بازیکن پرافتخار و مربی زحمتکش فوتبال لرستان است. به همین مناسبت مزاسم یادبودی  عصر پنج‌شنبه 9 شهریورماه بر مزارش برگزار می‌شود. روحش شاد و یادش گرامی باد

 

لرستان بر سکوی سوم لیگ منطقه‌ای کشتی فرنگی جوانان
مرحله نهایی مسابقات لیگ منطقه‌ای کشتی فرنگی جوانان به مدت دو روز در شهریار مرحله نهایی مسابقات لیگ منطقه‌ای کشتی فرنگی جوانان به مدت دو روز در شهریار برگزار شد که در پایان تیم لرستان در رده سوم کشور قرار گرفت.
به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان لرستان، در پایان مرحله مقدماتی این مسابقات تیم‌های خوزستان، المهدی(عج) شهریار، لرستان و فارس به مرحله نهایی راه یافتند که در مسابقات ضربدری خوزستان با نتیجه 6 بر 2 مقابل لرستان به برتری رسید و المهدی(عج) شهریار از سد فارس گذشت.
در مسابقات نهایی این رقابت‌ها نیز تیم خوزستان توانست با برتری مقابل المهدی(عج) شهریار عنوان قهرمانی را از آن خود کند و در مسابقات رده‌بندی نیز لرستان با شکست فارس به مقام سوم دست یافت.
در این مسابقات تیم‌های گلستان- صندوق قرض‌الحسنه المهدی(عج) تهران (شهریار)- البرز- گیلان- اردبیل- لرستان- کردستان- خوزستان- چهارمحال و بختیاری- فارس و سیستان و بلوچستان در دو گروه حضور داشتند.

 

 

پایان مسابقات والیبال دختران خرم‌آباد
مسابقات والیبال جام رمضان دختران خرم‌آباد با شرکت 12 تیم در دو مقطع با همکاری تربیت بدنی آموزش و پرورش ناحیه دو به مدت یک هفته برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان لرستان، در پایان این مسابقات که در سالن‌های یادگار امام(ره) و حضرت معصومه(س) برگزار شد، تیم‌های تختی، کوثر و حضرت معصومه به ترتیب اول تا سوم شدند.
نیکتا والی‌زاده، پریسا جانی‌پور، آیدا ملکشاهی، مائده حجازی، فاطمه نعمت‌زاده، مریم کرمی‌پور، مینا محسن‌زاده، فائزه سجادی و فاطمه رشیدی نفرات تیم برتر را تشکل می‌دادند.
این مسابقات به سرپرستی و قضاوت فریده جلدانی، فاطمه حافظی، مهسا رایگان و لیلا اکبری برگزار شد.

 

 

برترین‌های مسابقات جام رمضان بیران‌شهر مشخص شدند
رقابت‌های فوتسال جام رمضان بیران‌شهر(چغلوندی) با شرکت 28 تیم به مدت 3 هفته در سالن شهید بهشتی بیران‌شهر برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان لرستان، در پایان این مسابقات تیم‌های جوانان زاغه و منتخب کاسیان اول و دوم شدند و تیم‌های امید شرف‌بگ و وحدت داربلوط علیا نیز در رده‌های سوم و چهارم قرار گرفتند. تیم جوانان غیرت نیز صاحب جام اخلاق شد.
این مسابقات زیر نظر هیأت فوتبال بیران‌شهر و با همکاری اداره ورزش و جوانان این شهرستان برگزار شد و به تیم‌های اول تا چهارم نیز جوایزی از سوی مسوولان اهدا گردید.

 

 

شکایت گهری‌ها علیه علی‌فر گزارشگر صدا و سیما!

هواداران گهر شهرداری دورود به شدت از دست گزارشگر بازی استقلال و ملوان شاکی هستند.

در دقایق پایانی بازی استقلال و ملوان بود که سرهنگ علی‌فر گزارشگر قدیمی تلویزیون در زمانی که نتایج بازی‌های دیگر لیگ زیرنویس می‌شد گفت: «حالا فقط مانده بود، گهر بالاتر از پرسپولیس باشد که به لطف آقای مانوئل این اتفاق هم افتاده!»

جمله علی فر باعث دلخوری شدید مردم دورود شده که در همان شب تیم شهرشان توانسته بود اولین پیروزی تاریخش در لیگ برتر را جشن بگیرد. جمعیت زیادی از مردم شهر بعد از این گفته برای اعتراض به جلوی فرمانداری دورود رفتند و صورت‌جلسه‌ای را علیه این گزارشگر سیما برای توهین به تیم شهرشان تنظیم کردند تا مقامات مسئول شهر به نمایندگی از آ‌نها شکایتی را علیه این گزارشگر تنظیم کنند.

اسماعیل حیدرپور، مدیر اجرایی گهر در این باره به خبرآنلاین می گوید:« مردم شهر از این گفته به شدت دلخور هستند. واقعا نمی‌دانم چرا چنین حرف‌هایی را گفتند. جناب سرهنگ علی‌فر همه ملت دیدند که چطور توپ ما از خط دروازه پرسپولیس گذشت و ما این تیم را در آزادی و جلوی تماشاگرانش بردیم. این حرف‌ها را چرا مطرح می‌کنید که باعث دلخوری مردم استان ما شود؟»

 

 

مسابقات انتخابی بدمینتون نونهالان استان
مجید کرامتی‌مقدم: این مسابقات با شرکت بدمینتون‌بازان شهرستان‌های بروجرد و خرم آباد در مجموعه ورزشی طالقانی بروجرد به صورت دو حذفی برگزار شد.

در پایان این رقابت‌ها مهدی مسیبیان، ایمان چوپانی، امیرمحمد شفیع‌پور، امیرحسین چرمیان، حسین گودرزی، مهدی نوراحمدی، امیرمحمد سجادیان و حمیدرضا طولابی جواز حضور در رقابت‌های قهرمانی کشور امسال را گرفتند.

قضاوت این مسابقات را آقایان: سجادیان، صفائی، نیکوفرد، عزیزی، شفیع‌پور، فرج‌اللهی و پوریا والیزاده بر عهده داشتند.

مسوولیت برگزاری نیز بر عهده نامداری، میرزاده و ارشیا والیزاده بود.
لازم به ذکر است نفرات منتخب به عنوان نمایندگان استان 12 شهریور ماه به مسابقات قهرمانی کشور که به میزبانی قم برگزار می‌شود، اعزام خواهند شد.

 

  کلیپی دیدنی از شیوه تشویق و شادی هواداران گهر دورود در بازی با ذوب‌آهن اصفهان
http://loor.ir/News.asp?nid=6454&ln=fa

 

 
مصاحبه‌های افشاگرانه ورزشی یعنی کشک!
فرهاد داودوندی- بروجرد: در آنجا آن طور است که: اگر قرار باشد یک شخص حقیقی یا حقوقی در یک مصاحبه افشاگرانه، لب باز کند، تا ده نسل هر چه حواشی پشت پرده ورزشی بوده را روی دایره می‌ریزد و دودمان حاشیه‌سازان را بر باد می‌دهد! در طی مصاحبه با ذکر نام می‌رود سر اصل مطلب و به جای صغری‌کبری چیدن تمامی مسائل پشت پرده را رو می‌کند!
اما در اینجا این طور است که: مصاحبه‌های افشاگرانه ورزشی یعنی کشک! طرف می‌آید جلوی خبرنگاران می‌نشیند و در حالی که چهره مظلومی به خود می‌گیرد، این طور بیان می‌کند که دلم خون است، اما نمی‌توانم حرفی بزنم، البته به موقعش همه مسائل را خواهم گفت!!!
حالا متوجه شدید فرق مصاحبه‌های افشاگرانه آنها با ما در چیست؟! آنها واقعا حرف می‌زنند و اینجا کسانی که قصد افشاگری ورزشی دارند فیلم بازی می‌کنند! البته دیگر همه ما هم می‌دانیم که هیچ‌وقت برای افشای حواشی ورزشی پشت پرده، وقتش نخواهد رسید که افشاگران حرف دل‌شان را بزنند! فقط برای باری به هر جهت، مصاحبه مطبوعاتی ترتیب می‌دهند که خودشان و ما را مسخره کنند!

 

 

تاریخ ورزش لرستان را از روز اول با حاشیه نوشته‌اند!
فرهاد داودوندی- بروجرد: خدا پدر و مادر مخترعین فناوری نوین عکس و فیلم و رسانه‌های دیجیتال و موتور های جستجوی اینترنتی را بیامرزد.
مطلب بالا را داشته باشید تا قسمت دوم عرایضم را نیز به حضورتان برسانم و سپس در مرحله سوم  یک جمع بندی نصفه و نیمه خواهم نمود.
خدا به داد ورزشی‌نویسان لرستانی(منظورم تعدادی از ورزشی‌نویسان شهرهای لرستان می‌باشد) برسد که علاوه بر تهیه خبر و گزارش، هر وقت بخواهند در رابطه با تاریخ ورزش شهر و استان خودشان پای صحبت بعضی(توجه بفرمائید بعضی) از تیره قدیمی‌های ورزش  بنشینند و بخواهند مطالب آنها را به رشته تحریر در آورند، سخنان غلوآمیزی میشنوند که اگر روی سر ورزشی‌نویس مورد نظر ما دو تا شاخ در بیاید، نباید زیاد تعجب نمود!
حالا برویم سر سومین قسمت و یک جمع‌بندی از سخنان بالا داشته باشیم: اگر طرف را منع نکنی ادعا می‌کند که تنها لرستانی یا بروجردی عضو تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی 1978 آرژانتین بوده است و از آنجا که خیلی انسان افتاده ای است از خبرنگاران دنیا خواسته که حضورش در جام جهانی را پوشش ندهندو به همین خاطر است که نامش را در رسانه‌های آنزمان ننوشته اند وگرنه در سه بازی ایران مقابل اسکاتلند و پرو و هلند فیکس بازی کرده و چند گل هم به تیم ملی هلند زده است!!!
 آن دیگری ادعا می‌کند که تاریخ ورزش این استان به دو بخش قبل از ایشان و بعد از ایشان تقسیم شده است!!! حالا تصور کنید قیافه ورزشی‌نویس داستان ما را که خواسته با جمع‌آوری مطالب تاریخی ورزشی لرستان خدمتی به تاریخ ورزش این استان بنماید و از آن طرف هم خودش به خاطر مطالعه تاریخی و دانستن خیلی از قضایا ختم تاریخ ورزش استان است! و در حالیکه به ظاهر در تائید حرفهای آن شخص تیره قدیم، سرش را تکان می‌دهد، در دل خود خطاب به آن شخص می‌گوید: بابا تو دیگه کی هستی؟!
اینجاست که باید به مخترعین علوم ارتباطی و فناوری جدید اینترنتی جدید احسنت گفت، که با ثبت تمام قضایای ورزشی در دنیای مجازی باعث شده‌اند، خیلی از حرفهای غلو آمیز ورزشی را قبول نکنیم!
و با یک کلیک نمودن، سریعا خیلی از مطالب دستگیرمان بشود و در جریان قرار بگیریم که ورزش این استان از قدیم الایام فقط در یک مورد سرآمد تمام استانهای کشورمان بوده است و آن هم درگیرشدن اکثر قریب به اتفاق اهالی ورزش در حاشیه‌های درون شهری و درون استانی بوده است و جالب است بدانیم این حاشیه‌ها بعضی وقتها چنان رشد صعودی داشته است که  هر وقت هم کسی خواسته برای پیشرفت این استان کاری بکند، چنان از طرف اکثریت جامعه ورزش استان برایش چاه کنده‌اند، که بنده خدا عطای کار را به لقای آن بخشیده است.
خوشبختانه بعضی از همین بزرگان خوش نام و بدون ادعا که بار اصلی رشد ورزش استان در سال‌های دور و نه چندان دور را بر دوش کشیده‌اند، هنوز هم در قید حیات هستند و میشود از این بزرگان خواست که گوشه‌ای از حاشیه‌های ورزش این دیار از روز اول تاکنون را برای‌مان بیان نمایند.
بزرگانی که در خیلی از عکس‌های قدیمی ورزش شهر و استان‌مان حضور دارند و می‌شود فهمید که آن زمان از کار و زندگی خودشان برای رشد ورزش این خطه مایه گذاشته‌اند، اما اینک گروهی دیگر که متاسفانه اکثریت هستند و هیچ کاری برای ورزش لرستان نکرده‌اند، با فرصت طلبی، فیگور و پز بزرگ بودن را به خود می‌گیرند و پیشکسوتان واقعی را به کناری رانده و خود نقال تاریخی شده‌اند که خودشان برای خودشان جعل نموده‌اند!