عکس‌ها و اخبار ورزش لرستان

این وبلاگ در سال 1383 با هدف حمایت از ورزش و ورزشکاران لرستان ایجاد شده است

اخبار و مطالب یک‌شنبه یکم مرداد 1391
ساعت ۱٢:۱٧ ‎ق.ظ روز یکشنبه ۱ امرداد ۱۳٩۱  کلمات کلیدی:

 مسوولان شهرداری و شورای شهر دورود ورزشی نیستند
 اتفاقات بازی اول تیم گهر شهرداری دورود در لیگ برتر برابر ملوان نشان داد که مسوولان شهرداری و شورای شهر دورود اطلاعاتی در مورد تیم‌داری ورزشی ندارند.
به مصداق ضرب‌المثل «آفتابه‌لگن هفت دست، شام و نهار هیچی» تا کنون هر چه هزینه‌ی بیخود و بی‌جهت بود هزینه‌ی اشتباهات مسوولان تیم شده است. پرداخت 12 میلیون تومان حق میزبانی به ورزشگاه انقلاب کرج، پرداخت هزینه‌ی چند دستگاه اتوبوس برای هوادارن و همچنین قرارداد با بازیکنانی که برخی چند سال از فوتبال روز کشور دور بوده و یا در تیم‌های مطرحی بازی نکرده‌اند، نشان می‌دهد که مسوولان بومی این باشگاه فاقد تجربه‌ی ورزشی لازم هستند و مشاور کارکشته و باتجربه‌ای هم ندارند چنان که برخی سودجویان که به این باشگاه رفت و آمد دارند، با تفرقه‌افکنی و نیز منحرف کردن افکار عمومی سعی در بستن بار خود دارند و مسوولان این باشگاه را به هر سو که مایل باشند می‌کشانند.
متاسفانه در شرایطی که مسوولان باشگاه هزینه‌های مفت و مسلم بسیاری انجام می‌دهند، در بازی اول که به میزبانی گهر در کرج برگزار شد، بدون توجه به توان بالای اصحاب رسانه استان و قدرت حمایتی آن‌ها، هیچ‌گونه مساعدتی برای حضور خبرنگاران لرستانی در ورزشگاه کرج انجام نداند و به این ترتیب بدون حضور عکاسان و تحلیل‌نویسان خبره‌ی لرستانی، هر آن‌چه از بازی اول باقی ماند، به نفع تیم ملوان انزلی و هواداران این تیم مصادره به مطلوب شد!
بدون تعارف باید گفت در فوتبال روز ایران، استفاده از شرایط و امتیازات میزبانی، نقشی تعیین‌کننده در کسب امتیازات بازی‌های خانگی دارد و مسوولان تیم‌های مختلف در این زمینه به آب و آتش می‌زنند بلکه با جلب رضایت داوران، ناظران بازی و حتی برخی مسوولان فدراسیون فوتبال، از حداقل منافع در این زمینه بهره‌مند گردند.

متاسفانه مسوولان غیرورزشی باشگاه گهر شهرداری دورود، در عین ناباوری، بر سر لج و لجبازی و نیز فریب خوردن از سوی برخی سودجویان، مصرانه خواهان بازی در خارج از استان شدند و بزرگ‌ترین قدرت تیم‌های فوتبال لرستان یعنی تماشاگران‌ و هوادارن پرشماری که زینت‌بخش ورزشگاه‌های لرستان به شمار می‌رفتند را ندیده گرفتند که صد البته در این میان خودشان متضرر شدند.
نوش‌دارو بعد از مرگ سهراب:
تقاضای مجدد مسوول ورزش شورای شهر دورود برای بازی در خرم‌آباد
در برنامه‌ی یک‌شنبه‌شب یکم مرداد «جام افلاک» چند بار مصرانه تکرار نمود که از مسوولان ارشد استان و اداره کل ورزش و جوانان لرستان خواهشمند است ترتیبی اتخاذ نمایند تا ورزشگاه تختی این شهر برای بازی‌های بعدی گهر آماده شود.
حسن امیدیان در خلال صحبت‌هایش با اشاره به اتفاقات ناگوار بازی اول که باعث گردید مشخص شود باشگاه گهر نمی‌تواند خارج از استان قدرتی داشته باشد و در مورد وقایع اتفاق افتاده در ورزشگاه‌ کرج دخالتی نماید اعتراف نمود که از روند قبلی تصمیات باشگاه نادم و پشیمان است.
وی به مشکل فراهم کردن چند دستگاه اتوبوس جهت تماشاگران برای رفتن به کرج اشاره کرد و گفت: به دلایلی فقط سرویس رفت برای برخی تماشاگران فراهم شد و نتوانستیم هنگام برگشت خدمتی به تماشاگران حامی تیم ارائه کنیم اما اگر این بازی در خرم‌آباد برگزار می‌شد می‌توانستیم برای فاصله‌ی 90 کیلومتری داخل استان چندین دستگاه اتوبوس خط و مینی‌بوس فراهم آوریم. از طرفی تعداد تماشاگران تیم ملوان از تماشاگران تیم ما بیش‌تر بود!
متاسفانه تقاضاهای دیرهنگام مسوولان باشگاه گهر دورود در شرایطی ارائه می‌شود که دیگر امکان تکمیل ورزشگاه تختی خرم‌آباد وجود ندارد. در روزهایی که شهردار و نماینده مردم دورود مسوولان استان و خرم‌آباد را که قصد کمک خالصانه از روی غیرت لری به تیم گهر را داشتند مورد شدیدترین تهمت‌ها و افتراها قرار دادند، اکنون مسوولان مرکز استان دچار نوعی بی‌انگیزگی در این زمینه شده و مضاف بر آن با فرا رسیدن ماه مبارک رمضان نیروهای ادارات مختلف استان در گرمای طاقت‌فرسای مردادماه رقبتی برای تکمیل ورزشگاه خرم‌آباد به صورت جهادگونه ندراند!

این است که رئیس هیأت فوتبال لرستان که تجربه‌ای بالا در میزبانی مسابقات داشت با لبخندی تلخ به خبرنگار ایسنا لرستان گفت: حالا که خودشان این‌طور می‌خواهند، بروند بلیط اتوبوس بخرند و هزار کیلومتر رفت و برگشت طی کنند و حالش را ببرند ...
آری! اصرارهای مسوولان ورزشی لرستان برای بازی در داخل استان که ناشی از تجربیات قبلی بود پذیرفته نشد تا با انتقال به کرج، سودجویان به کامیابی مشغول شوند. لطف که از حد گذرد، نادان خیال بد کند ...
 ای کاش مسوولان باشگاه گهر، دوست و دشمن‌شان را زودتر می‌شناختند نه حالا که عده‌ی زیادی از دوستان از آن‌ها رنجیده‌اند. زمان زیادی نیز در این میان برای تکمیل ورزشگاه‌های داخل استان از دست رفت.

آن هم از وضع جذب بازیکنان درجه چندم به این تیم ... به قول استخوان‌خوردکرده‌های فوتبال لرستان: تو با یک چوب(کنایه از بازیکن درجه پنجم) قرارداد ببند به مبلغ 350 میلیون تومان، اگر بازی هم نکند، فردا در برابر قانون ملزم به پرداخت پول او هستی ...
فعلاً مجبوریم در این زمینه سکوت کنیم و اگر تیم از هفته سوم به بعد نتیجه نگرفت، حقایقی را برای مردم لرستان روشن خواهیم کرد ...

 

قاتل فراری حاج محمد کریمی به دام افتاد، اما ...
پدر کُشتی و تخم کین کاشتی               پدر کشته را کی بود آشتی
الهام کریمی: چه سخت گذشت روزهای انتظار بازگشت پدر برای دخترانی که یگانه پناه‌شان دستان گرم او بود.
چه آواری بود روزهای شوم  تیرماه برای همسری که سال‌ها به صدای نماز شویش، چشم گشوده بود. روزهای نفس‌گیری بود برای تک‌تک یارانی که پهلوان شهرشان را دیگر نمی‌دیدند. انگار کوچه زیر بار آه مدفون شده بود، در نبود پدر ...
ما تمام روزهای این ماه را گریسته بودیم و شب‌ها تکرار روز های‌مان بود در بُهت و اندوه! گفتند: چهلم نزدیک است و به احترام مؤمنان شهر که پدر دلبسته‌شان بود، یک هفته زودتر بر مزار چراغ خانمان‌مان نشستیم. می‌آمدند یاران که پدر دل بر مِهرِشان داشت، به اندوه می‌آمدند و تازه یاد می‌گرفتیم که هم‌دردی عاشقانه چقدر درد را التیام می‌بخشد که ناگهان لشکری ظاهر شد با جلوداری که لبخند بر لب قدم برمی‌داشت!
آمده بودند و بر خون پدرمان می‌خرامیدند، آنانی که به خرید و فروش انسانیت در سال‌های روزمرگی‌شان مشغولند و فرزند بی‌خردشان را در بی‌خردی بزرگان‌شان، سمندسوار راهی قتلگاه پدر کرده بودند. راستی به کدامین تدبیر آمده بودند؟!
از اعماق قلب‌مان شیون سر دادیم که: یا حسین! به فریاد مظلومانه‌ی زنانی برس که این روزها تنها پناه‌شان را از دست داده‌اند و "و به اَیّ ذنبٍ قتلت" زمزمه‌ی دائم‌شان است. یا حسین! ما برادری نداریم که خونخواهی پدر را آرمان زندگی‌اش سازد، اما از تو می‌خواهیم که شفاعتمان را نزد خداوند که زینب‌وار زیستن را عطای‌مان بخشید، کنی ...
چقدر دلم می‌خواهد کسی دوباره برایم خطبه‌ی حضرت زینب(س) را بخواند، شاید بتوانم به ساحت مقدسش اقتدا کنم و مردانه در مقابل قبیله‌ی قاتلان پدر بایستم و فریاد سر دهم که: به خونم قسم که از خون پدرم حاج محمّد کریمی -شیرمرد لرستان- نمی‌گذرم ...

______________________________
توضیح: مرحوم حاج محمد کریمی وی ساعت 11 و 15 دقیقه صبح شنبه 27 خرداد 1391، پیاده در حال عبور از عرض بلوار شریعتی خرم‌آباد (مقابل دفتر پستی شمشیرآباد) بود که با  یک دستگاه خودرو سمند نقره‌ای رنگ تصادف کرد و  عصر 28 خرداد جان سپرد.

 «ص» راننده این خودرو که نوجوانی 17 ساله و بدون گواهی‌نامه راهنمایی و رانندگی بود از صحنه تصادف متواری و پس از دو هفته در چنگ قانون گرفتار شد. متاسفانه مراجع ذی‌ربط این جوان لاابالی را بی‌درنگ و به قید وثیقه آزاد کردند!
از زنده‌یاد کریمی 3 فرزند دختر بر جای ماند که خانم الهام کریمی کوچک‌ترین دختر ایشان و نویسنده متن، دارای مدرک کارشناسی ارشد زبان و ادبیات فارسی هستند. روحش شاد و یادش گرامی باد.

 


گزارشی علیه هواداران گهر دورود به کمیته انضباطی نرسیده
عضو کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال با اعلام این که هنوز گزارش سنگ پرانی هواداران تیم گهر به ملوان به دست ما نرسیده، گفت: در صورت محرز شدن تخلف هواداران تیم گهر با آنها برخورد خواهد شد.
حسین عبداالهی، در خصوص حوادث رخ داده پس از دیدار تیم های فوتبال گهر دورود و ملوان و سنگ پرانی برخی از هواداران تیم گهر به تماشاگران ملوانی ضمن بیان مطلب فوق گفت: متاسفانه در جریان سنگ پراکنی برخی از هواداران تیم گهر به تماشاگران تیم ملوان، در پایان دیدار تیم های فوتبال گهر دورود و ملوان که به میزبانی تیم گهر در ورزشگاه انقلاب کرج برگزار شد قرار گرفته‌ایم.
 وی درهمین خصوص افزود: در حال حاضر منتظر دریافت گزارشهای مربوطه و بویژه گزارش نماینده فدراسیون فوتبال هستیم که وظیفه گزارش حوادث رخ داده شده پس از پایان بازی در ورزشگاه بر عهده اوست ضمن اینکه در این خصوص به گزارشات دیگری که به دست ما می رسد و همچنین فیلم های مربوطه در این خصوص نیز استناد خواهیم کرد.
 عضو کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال تاکید کرد: کمیته انضباطی با توجه به این که این اتفاقات خطرناک در اولین هفته رقابت‌های لیگ برتر رخ داده، برای جلوگیری از تکرار آن در هفته‌های آینده رقابتهای لیگ برتر، در اولین و سریع‌ترین زمان ممکن برای بررسی حوادث رخ داده در پایان دیدار تیم‌های گهر و ملوان تشکیل جلسه خواهد داد و در صورتی که تخلف هواداران تیم گهر برای ما محرز شود مدیرعامل این باشگاه را به کمیته انضباطی فرا خواهیم خواند تا در صورت لزوم از وی تعهد کتبی نیز گرفته خواهد شد.
 عبداللهی در پاسخ به این پرسش که در صورت محرز شدن تخلف برخی از هواداران تیم گهر در پایان این دیدار آیا امکان محرومیت تیم گهر از برگزاری بازی بدون تماشاگر و یا جرایمی دیگر وجود دارد تاکید کرد: اگر تخلف تماشاگران تیم گهر در سنگ پراکنی به هواداران تیم ملوان برای ما محرز شود طبق بندهای 4، 5 و 6 ماده 22 آیین نامه انضباطی که مربوط به تخلفات تماشاگران تیمهاست برخورد می شود که این بندها شامل جرایم نقدی و حتی محرومیت نیز می شود،البته باید کمیته انضباطی در این خصوص تشکیل جلسه داده و تصمیم گیری شود.
 وی در خاتمه تاکید کرد: البته با توجه به اینکه تیم گهر اولین حضور خود در رقابتهای لیگ برتر را تجربه می کند و تماشاگران آن نیز برای نخستین بار مرتکب تخلف شده اند طبق روال عادی آیین انضباطی با آن برخورد خواهیم کرد و در صورت تکرار جرایم سنگین تری را در نظر می گیریم. دیدار تیم های فوتبال گهر دورود و ملوان انزلی از هفته نخست دوازدهمین دوره رقابت‌های لیگ برتر روز پنجشنبه در ورزشگاه انقلاب کرج برگزار شد و با برتری یک بر صفر تیم ملوان به پایان رسید.
توضیح به نقل از کانون هواداران گهر http://fcgahar.ir
هر چند که از الان همه کاسه و کوزه‌ها سر تیم گهر شکسته شده ولی خوب چاره‌ای نیست
وقتی مسوولان استان و باشگاه فقط به فکر جلوی دوربین رفتن هستند و پیمانکار از حلبی‌آباد با سرعت مورچه می‌آورند و می‌گویند که این پیمانکار کُند کار کند عوضش می‌کنیم، خوب معلوم است که این طور می‌شود!
این‌گونه است که ما لرستانی‌ها در مقابل مسوولان استان خودمان هم مظلوم واقع شده‌ایم. صحبت ما هواداران با شما استاندار محترم، مسوولان ورزشی استان، مسوولان باشگاه گهر و شهردار و شورای شهر، فرماندار دورود، نماینده محترم دورود و ازنا و مسوولانی که در این مسأله نقش دارند:
این بود حمایت؟
دست‌هاتون چه زیباست وقتی دست رو دست می‌ذارین
ما همه برای خودمان، برای استان‌‌مان، برای غیرت‌مان از گهر حمایت می‌کنیم.
هر چه می‌کشیم از بی‌توجهی شما مسوولان است...

 


کشتی‌گیر بااخلاق لرستانی درگذشت
روح‌الله فاضلی: سامان آرین کشتی‌گیر بااخلاق لرستانی درگذشت.
وی سابقه‌ی عضویت در تیم‌های نوجوانان و جوانان لرستان را دارد و در مسابقات قهرمانی کشور نیز افتخاراتی برای استان‌مان کسب نمود.

این قهرمان بااخلاق کشتی لرستان 31 تیرماه در سن 31 سالگی به دلیل ایست قلبی در تهران درگذشت.
پیکر آرین صبح سه‌شنبه 3 مردادماه در قبرستان چغلوندی تشییع و به خاک سپرده ‌شد. از آن مرحوم یک فرزند دختر بر جای ماند. روحش شاد و یادش گرامی باد.

 

آتش‌بس هوادارن دو تیم به احترام مرحوم سیروس قایقران و مردم فهیم انزلی
فرهاد داودوندی - بروجرد: تیم ملوان یکی از تیم‌های محبوب، مردمی و مطرح کشورمان می باشد، سالیان سال است فوتبال دوستان لرستانی به تیم ملوان بعنوان یکی از تیم‌های مطرح که فوتبال را زیبا بازی می‌نمایند احترام می‌گذارند.
هیچ‌گاه بازی‌های جاودانه مرحوم سیروس قایقران از ذهن‌ها پاک نخواهد شد، ما  در این کشور به داشتن تیم ملوان بندر انزلی افتخار می‌نمائیم. همان‌گونه که به تیم فوتبال گهر دورود هم افتخار می‌نمائیم.
 ما به خوبی می دانیم که دست‌های پشت پرده فوتبال ایران، برای تیم محبوب لرستانی ها بعنی تیم گهر دورود نقشه ها کشیده اند، به خوبی می‌دانیم که قصدشان تخریب نام مردم این دیار در اذهان بود، بعنوان یک ایرانی از اتفاقات روی داده در مسابقه بین تیمهای گهر دورود و ملوان بندر انزلی متاسفیم!
ما همه ایرانی هستیم و به ایرانی بودن خود افتخار می‌نمائیم، از فوتبال قصد رسیدن به دوستی‌های بیشتر را مد نظر داریم، برد و باخت نمک فوتبال است، هنوز بازی اول است، هیچ اتفاق خاصی نیفتاده، تا هفته‌های نهم و دهم جدول  لیگ برتر بارها بالا پائین میشود.
 تیم گهر دورود و علاقمندان پرشور اما بی امکانات این تیم مردمی امیدوارند پدیده های این فصل لیگ برتر باشند، همانطور که با دست خالی  فصل گذشته پدیده فوتبال ایران در صعود به لیگ برتر شدند.
ما به هموطنان خونگرم و مهمان‌نواز انزلی‌چی خود احترام می‌گذاریم، اگر بیگانه ای به این هموطنان شمالی مان بی‌احترامی کند جان‌مان را نیز برای دفاع از هم‌وطنان انزلی نشین خود می‌دهیم، همان‌طور که مردم غیرتمند انزلی نیز در مواقع حساس در تاریخ، جان‌شان را برای  دیگر هم‌وطنان شان در کف دست نهاده‌اند.
به شهدای جنگ تحمیلی نگاهی بیندازیم: لر و گیلک در کنار هم از مرزهای کشور نگهبانی نموده‌اند.
متاسفانه درگیری ناخواسته بازی گهر دورود با ملوان انزلی به دنیای مجازی کشیده شده است و عده ای بظاهر! از اهالی فوتبالدوست انزلی با اسامی جعلی و صد البته با اهداف خاص آتش بیار معرکه شده اند و دیده می‌شود که به لرستان و ساکنین لرستان توهین ها می‌نمایند. این دقیقا اهداف دلال‌های رده بالای فوتبال ایران است که ظاهرا با قصد قبلی و توسط عوامل خودشان در دنیای مجازی در حال پی‌ریزی سناریوی دیگری برای  تصاحب تمام و کمال،تیم فوتبال گهر دورود می باشند.
ما حساب این جماعت مغرض  و بیمار را از مردم بسیار خوب بندر انزلی جدا نموده و به حرمت کاپیتان سیروس قایقران، بزرگ مرد همیشه فوتبال ایران، و دیگر بازیکنان بزرگ تاریخ  فوتبال کشور به مانند استاد صالح نیا و غفور جهانی  و از همه مهمتر به احترام مردم خوب خطه شمال و بخصوص مردم فهیم انزلی به   پرونده توهین‌های  افراد مغرضی که از قبل در لباس هواداران ملوان یا حتی گهر، باعث شده‌اند مردم خوب دو شهر انزلی و دورود در ایران خاطرشان از این مشکل پیش آمده مکدر شود را تمام شده می‌دانیم.
در این‌جا نیز از مسوولان ورزش استان لرستان، و بخصوص مسوولان بومی و غیر بومی! تیم  گهر دورود که چند روزی است متاسفانه مهر سکوت بر لب زده‌اند و انگار نه انگار که چنین مشکلی پیش آمده، نیز گلایه داریم، حداقل می‌توانند در این رابطه با شفاف‌سازی از درگیری‌های لفظی ادامه‌دار در دنیای مجازی جلوگیری به عمل بیاورند.

 

 

پیشکسوتان پیام بر کوهدشت غلبه کردند
رضا طولابی: تیم فوتبال پیشکسوتان پیام خرم‌آباد در دیداری دوستانه موفق شد با نتیجه ی 5 بر دو مقابل پیشکسوتان کوهدشت به برتری دست یابد.
این مسابقه در استادیوم آموزش و پرورش کوهدشت برگزار شد. ستاره‌ی بی چون و چرای زمین مهرداد سمیعی با سه گل زده بود. جهانبخش باقری و حسن پیرزاد دیگر گل‌های پیام را در این بازی به ثمر رساندند.
بازی تهاجمی و هماهنگ پیامی‌ها در این رقابت اجازه‌ی خودنمایی را از بازیکنان کوهدشت گرفته بود. رهبری تیم پیام را بهمن محمدی‌پور مرد کهنه‌کار فوتبال لرستان عهده دار بود.

 

 

قهرمانی سوارکاران لرستانی در مسابقات استقامت اصفهان 
سوارکاران استان لرستان فاتح مسابقات سواری استقامت جام زاینده‌رود در رشته‌های انفرادی و تیمی شدند.
سومین رویداد ملی سواری استقامت در سال 1391 تحت عنوان مسابقات سواری استقامت جام زاینده‌رود با پیروزی سوارکاران استان لرستان در دهکده تفریحی ورزشی چادگان در استان اصفهان پایان یافت.
در این مسابقات که در حضور دکتر ذاکر اصفهانی استاندار اصفهان، محمود حیدری سرپرست فدراسیون سوارکاری، اسفنانی نماینده مردم فریدن، فریدون شهر و چادگان در مجلس شورای اسلامی، خواجه سعیدی فرماندار چادگان، خرسندی مدیرعامل سازمان عمران زاینده رود و جمعی از مقامات اجتماعی، انتظامی و قضائی این استان در مرکز ورزشهای سوارکاری دهکده تفریحی ورزشی چادگان اصفهان برگزار شد، 64 سوارکار از 12 استان به رقابت پرداختند. سوارکاران استان‌های لرستان، اصفهان، یزد، کرمانشاه، کرمان، خوزستان، همدان، فارس، بوشهر، کردستان و چهار محال بختیاری در این دوره از مسابقات سواری استقامت اصفهان حضور داشتند که در دو رشته انفرادی و تیمی به رقابت پرداختند.
رقابت‌های انفرادی در مسافت‌های 20 کیلومتر (آغازگر)، 40 کیلومتر (آغازگر)، 60 کیلومتر بزرگسالان، 60 کیلومتر غیر بزرگسال و 80 کیلومتر برگزار شد.
80 کیلومتر:
1- اصغر کرمی از لرستان
2-  رحیم مرادنژاد از لرستان
3- عرفان فلاح‌نژاد از لرستان
نتایج روز دوم :
1- تیم بیمه توسعه (ب) از استان لرستان
2-  تیم بیمه توسعه (الف) از استان لرستان
در مراسم اختتامیه این مسابقات که در تالار ورزشی دهکده تفریحی ورزشی چادگان برگزار شد، استاندار اصفهان و نماینده محترم مردم فریدن، فریدون شهر و چادگان طی سخنانی ضمن اظهار خوشوقتی از توسعه و گسترش ورزش سوارکاری در استان اصفهان به تشریح دیدگاه‌های خود پیرامون در این رشته ورزشی پرداخت.
در پایان این مراسم جوایز و هدایای نقدی سوارکاران برتر این مسابقات توسط استاندار اصفهان، سرپرست فدراسیون با نماینده محترم مردم فریدن، فریدون‌شهر، چادگان و دیگر مدیران و مسوولان حاضر در مراسم به آنان اهداء شد. 

 

 

 

 شطرنج‌بازان لرستانی دست خالی بازگشتند!

مجید کرامتی‌مقدم: با پایان یافتن یازدهمین دوره جشنواره سراسری شطرنج آقایان 23 نفر راه یافته به مرحله نهایی مسابقات شطرنج قهرمانی کشور مشخص شدند.
یازدهمین دوره جشنواره سراسری شطرنج آقایان به میزبانی استان همدان به پایان رسید و امید نوروزی از تهران با کسب 9 امتیاز موفق به کسب مقام قهرمانی شد.


گزارش عملکرد نمایندگان لرستان در مسابقات شطرنج کشوری:


نمایندگان شطرنج خرم‌آباد:
1 – علی‌رضا روح‌پرور با درجه 2060 و شماره اولیه 56 موفق شد با کسب 8 امتیاز و عملکرد 2042 به مقام 24 دست پیدا کند.
2 – امین چنگائی با درجه 2061 و شماره اولیه 54 موفق شد با کسب 8 امتیاز و عملکرد مشابه 2042 به مقام 26 برسد.
3 – سامان فرشادی‌فر: درجه 2035، شماره اولیه در جدول 66، عملکرد 1886، امتیاز 7، رتبه نهائی 53
4 – سعید بیرانوند: درجه -، شماره اولیه در جدول 257، عملکرد 2009، امتیاز 5/6، رتبه نهائی 91
5 – سهراب فلاح‌زاده: درجه 177، ریتینگ 1787، عملکرد 1796، امتیاز 5/6، رتبه نهائی 95
6- حمید گودرزی: درجه -، شماره اولیه در جدول 285، عملکرد 1605، 4 امتیاز، رتبه نهائی 285
7 – محمدمهدی عزیزی: درجه -، شماره اولیه در جدول 246، عملکرد 1528، 5/3 امتیاز، انصراف از جدول در دو دور آخر مسابقات، رتبه نهائی 295
نمایندگان بروجرد:
1 - شیرزاد داوودوندی: درجه -، شماره اولیه در جدول 262، عملکرد 1282، امتیاز 5/1، بعد از دور پنجم انصراف از جدول و رتبه نهائی 342
2 – مصطفی احمدی تاری: درجه -، شماره اولیه در جدول 234، عملکرد 1997، امتیاز 5/5، انصراف از مسابقات در دو دور آخر و رتبه نهائی 154
نماینده دورود:
جمشید نوروزی: درجه 1548، شماره اولیه در جدول 221، عملکرد 710، بعد از 3 باخت پیاپی انصراف از جدول و کسب رتبه 364
نماینده الیگودرز:
سیدمسعود موسوی: درجه- ، شماره اولیه در جدول 323، عملکرد 1462، امتیاز 2، انصراف از مسابقات بعد از دور پنجم رتبه نهائی 333
لازم به ذکر است که این رقابت‌ها طی 11 دور به روش سوئیسی با حضور 365 شرکت کننده با میزبانی استان همدان در محل ورزشگاه کارگران این شهر برگزار گردید.

 

 

بهاروند: یگان ویژه در ورزشگاه انقلاب کرج حضور نداشت
ایسنا: رییس هیات فوتبال استان لرستان حضور نداشتن نیروهای یگان به ویژه نیروی انتظامی را در ورزشگاه انقلاب کرج، دلیل اصلی درگیری تماشاگران گهر و ملوان می‌داند.
حیدر بهاروند درباره درگیری تماشاگران دو تیم گهر و ملوان در جریان دیدارشان در هفته‌ اول لیگ برتر، اظهار کرد: من در ورزشگاه حاضر نبودم، ولی آن طور که شنیدم درگیری‌ها از اواسط بازی شکل گرفته و ادامه یافته و در پایان بازی به شکل گسترده‌ای بروز پیدا کرده است. به نظرم تیم‌ها باید ظرفیت باخت را داشته باشند و از این امور پرهیز کنند هر چند نمی‌دانم مقصر اصلی این درگیری چه کسانی بوده‌اند.
وی ادامه داد: در چنین ماجراهایی معمولا خبرنگاران سعی می‌کنند خیلی نزدیک درگیری‌ها نشوند تا مشکلی برایشان پیش نیاید و به همین دلیل اخبار دقیقی از ماجرا منتشر نمی‌شود. به هر حال این حرکت بسیار زشت بوده و ما آن را تایید نمی‌کنیم. حال می‌خواهد این حرکت از سوی طرفداران ما باشد یا ملوان یا هر کس دیگر.
بهاروند در ادامه با بیان این که هواداران ملوان بیش از حد مجاز وارد ورزشگاه شده بودند، گفت: ما میزبان بودیم و حق داشتیم که بیش از یک دهم ورزشگاه را به ملوانی‌ها ندهیم، اما حدود سه هزار بلیت به هواداران ملوان اختصاص یافته بود. تقسیم جایگاه‌های ورزشگاه به صورت مساوی بین تیم میزبان و میهمان به نوعی تضییع حق میزبان است و خود ممکن است تحریک کننده باشد. به هر حال این حرکت اصلا مورد تایید ما نیست و مطمئن هستم که فدراسیون به شدت با آن برخورد می‌کند. تماشاگر حق ندارد برای ما تکلیف تعیین کند.
رییس هیات فوتبال استان لرستان همچنین گفت: آن طور که شنیده‌ام یگان ویژه در ورزشگاه حاضر نبوده که این مساله می‌تواند در تشدید درگیری‌ها موثر باشد. اگر در یک بازی درون استانی هم یگان امنیتی نباشد ممکن است یک اختلاف سلیقه به درگیری منجر شود چه برسد به بازی‌های حساس لیگ برتر. اگر یگان ویژه در ورزشگاه می‌بود،‌ درگیری‌ها را از ابتدا جمع می‌کرد و اجازه نمی‌داد که به جاهای باریک بکشد.
وی ادامه داد: وظیفه ما در هیات فوتبال و مسئولان باشگاه‌ها این است که هواداران خود و لیدرها را توجیه کنند که در ورزشگاه باید چطور رفتار کنند. رفتار خوب باید فرهنگسازی شود و هواداران تیم‌ها هم ظرفیت باخت را داشته باشند. بارها در فصل قبل برایمان پیش آمد که شکست خوردیم،‌ اما طرفدارانمان نتیجه‌ را پذیرفتند و مشکلی پیش نیامد. اگر این رفتارها ادامه پیدا کند دیگر هواداران تیم‌ها نمی‌توانند به شهرهای دیگر بروند. فکر نمی‌کنم آبادانی‌ها به کسی اجازه بدهند که در این شهر تیمش را تشویق کند، اما در دورود این مساله وجود ندارد.

 

 

 هفته پانزدهم لیگ دسته دوم فوتسال کشور
بازی پر انتقاد تیمی که برای حضور در لیگ دسته دوم ایران توجیه نشده است!
چهارمین تساوی پی در پی دور برگشت رقم خورد:
پولاد گسترش بروجرد 3  دایتی شیراز 3
جمعه 30 تیرماه 1391 سالن ولایت بروجرد
اسامی تیم فوتسال پولاد گسترش بروجرد: نسیم حساوی، حسن جوانمرد، امبر گودرزی، مصطفی هاشمی، امیر عزیزی، سعید معظمی‌گودرزی، مسعود لک‌نژاد، حمیدرضا عرب‌زاده، اسماعیل رشنو، ایوب خورشیدی، قاسم جوکار، محسن امری، مدیر عامل: سید کمال‌الدین حسینی، کادر فنی: محسن دیناروند و احمدوند
ناظر فدراسیون: اسد اسدی، داور اول: کاظم قنبری از ساوه، داور دوم: علی حاتمی از اراک، داور سوم: مرتضی اعظمی از ساوه، وقت نگهدار: محمد حیدری از شوش
گل‌های بروجرد: امیر عزیزی، ایوب خورشیدی و ایوب رشنو
بروجرد - فرهاد داودوندی: خوردن سه گل بسیار ابتدائی که در فوتسال امروزه حتی در تمرینات تیمهای معمولی هم چنین گلهائی خورده نمیشود باعث گردید شیرازه تیم پولاد گسترش سریع‌تر از آن چیزی که تصور میشد در یک بازی خانگی از هم بپاشد!
در روزی که پولاد گسترش فقط برای فرار از شکست و کسب نتیجه مساوی هجوم می‌آورد، بازی بی‌هدف بازیکنان این تیم، جای هیچ حرفی برای دفاع از این تیم را برای علاقمندان باقی نمی گذاشت، به واقع بازیکنان تیم پولاد گسترش بروجرد، یا مسابقات لیگ دسته دوم ایران را خیلی ساده و دست کم گرفته‌اند یا این که توجیه نشده‌اند که دسته دوم ایران جای سهل انگاری نیست!
به واقع برندگان این بازی تماشاگران فهیم این تیم بودند که در یک وقت قانونی با اعصابی در هم ریخته شاهد بازی بی‌هدف بازیکنان این تیم بودند و در آخر نیز با ناراحتی سالن را ترک نمودند.

 

 

نتایج هفته سوم لیگ برتر فوتبال لرستان
شهرداری بروجرد 0 گهرنوین دورود 0
سیمان دورود 0 بهزیستی خرم‌آباد 2
کوثر الشتر 2 شاهین دارایی خرم‌آباد 2
شهرداری سپیددشت 1 فجر شهیدلطوند پل‌دختر 0
ادامه مسابقات پس از ماه مبارک رمضان برگزار می‌شود

 

 

دانلود کلیپی از بازی گهر -  ملوان

 کلیپ اختصاصی نشریه اینترنتی لور، شامل حضور استاد ایرج رحمان‌پور برای تشویق تیم گهر، به همراه صحنه‌هایی از حضور هواداران گهر دورود، قبل از بازی و در حین بازی، بر روی لینک زیر کلیک کنید:

الف) حجم فایل کمتر از یک مگابایت، مناسب برای اینترنت سرعت معمولی

http://loor.ir/vj/gahar/13910429/gaharmalavan.wmv

ب) حجم فایل کمتر از هفت مگابایت، مناسب برای اینترنت سرعت بالا:

http://loor.ir/vj/gahar/13910429/gaharmalavan910429.wmv


اخبار و مطالب جمعه 30 تیر 1391
ساعت ۱:٢٧ ‎ق.ظ روز جمعه ۳٠ تیر ۱۳٩۱  کلمات کلیدی:

در بازی به میزبانی گهر:
ملوان 3 امتیاز خانگی را از چنگ گهر کم‌‌تماشاگر درآورد
عاقبت میزبانی در غربت !

پنج‌شنبه 29 تیر 1391 ساعت 20:45
هفته اول دوازدهمین دوره لیگ برتر فوتبال ایران (جام خلیج فارس)
گهر شهرداری دورود 0 ملوان بندرانزلی 1
گل: سیدجلال رافخایی (51 پنالتی)

اخطار: حمیدرضا فتحی از گهر و حسین بادامکی و مازیار زارع از ملوان
ورزشگاه انقلاب کرج، تماشاگر: حدود 6 هزار نفر 
داور: محمدرضا اکبریان(البرز)، کمک‌ها: علی‌رضا کهوری و تورج عیوض‌محمدی
داور چهارم: غلام‌رضا جباری، ناظر: محمدعلی فروغی
*  ترکیب ملوان: علی حسنی‌صفت، علی‌رضا رمضانی، سیامک کوروشی، سیداحمد آهی، جواد شیرزاد، مازیار زارع، پژمان نوری(کاپیتان)، سعید یوسف‌زاده، مهران جعفری(حسین بادامکی از دقیقه 62)، محمد حیدری(سهیل رحمانی از دقیقه 71)، سید جلال رافخایی(آرمان رمضانی از دقیقه 87)، سرمربی: فرهاد پورغلامی
*  ترکیب گهر: گریگور ملکستیان، حمیدرضا فتحی(کاپیتان)، مجید باجلان (فرید عابدی 81)، مجید خدابنده‌لو، مجتبی زارعی(امین ترکاشوند 62)، ساشا کلونیجا، تقی نایبی، هاملت میختاریان(سیامک سرلک 66)، محمدرضا خرسندنیا، آرمان قاسمی، علی‌رضا محمد، سرمربی: مهدی تارتار

کیانوش بیرانوند:  اولین میزبانی نماینده لرستان در لیگ برتر با شکست در تاریخ به ثبت رسید.
تیم فوتبال گهر شهرداری دورود که به تقاضای مردم و مسوولان این شهرستان شهر کرج را برای برگزاری بازی‌های خانگی در دور رفت انتخاب کرده بود، در اولین گام با تک گل سیدجلال رافخایی مهاجم 28 ساله ملوان که دقیقه 51 از روی نقطه پنالتی به ثمر رسید مغلوب قوی سپید انزلی(ملوان) شد.
در شرایطی که گهری‌ها امید بسیاری به حضور لرستانی‌های پرشمار مقیم کرج برای حضور در ورزشگاه انقلاب داشتند، اما در عمل ثابت شد، هیچ‌کجا خانه‌ی واقعی آدم نمی‌شود و شمار تماشاگران ملوان از لرستانی‌ها در ورزشگاه بیش‌تر بود!
متاسفانه سرویس ایاب و ذهاب فقط در شهر دورود برای برخی تماشاگران در نظر گرفته شده بود تا به ورزشگاه انقلاب کرج بروند و در شهرهای پرجمعیت خرم‌آباد و بروجرد چنین امکانی برای تماشاگران مهیا نشده بود.
استان لرستان بالاترین نرخ آماری بیکاری در کشور را دارد و اکثر جوانان عاشق فوتبال لرستان در دو شهر خرم‌آباد و بروجرد با وجودی که حاضر بودند رنج سفر را به جان بخرند اما به دلیل مشکلات اقتصادی نتوانستند با هزینه‌ی شخصی مسافت رفت و برگشت هزار کیلومتری و هزینه‌های غذا و استراحت یک‌روزه را تامین نمایند، لذا قید حضور در کرج را زده و از پای گیرنده‌های تلویزیونی شاهد اولین شکست خانگی تیم غربت‌نشین‌شان شدند!
پرواضح است که اگر به مانند بازی‌ پلی‌آف لیگ برتر این بازی در هر کجای لرستان برگزار می‌شد، خیل عظیم تماشاگران لرستانی به عنوان یار دوازدهم تیم گهر، بار روانی سنگینی برای تیم شمالی ایجاد می‌کرد. از طرفی ملوانی‌ها می‌بایست مسافت بیش‌تری برای حضور در لرستان طی می‌کردند.
همچنین سایر مزایای میزبانی به نفع نماینده لرستان می‌شد. بسیاری از این مزایا قابل نوشتن نیست اما برای نمونه، همه می‌دانند که پذیرایی شایسته از داوران و به جای آوردن رسم مهمان‌نوازی توسط تیم‌های میزبان تأثیر به سزایی در تصمیماتی نظیر گرفتن پنالتی در جریان بازی‌ها دارد و مطمئن باشید اگر این بازی در لرستان برگزار می‌شد، داور به هیچ‌عنوان آن صحنه را به ضرر تیم میزبان پنالتی نمی‌گرفت.
خودکرده را تدبیر نیست. وقتی برخی مسوولان تیم گهر و مردم این شهر حاضرند هر کجای ایران بازی کنند بجز در لرستان پس بهتر است به قول عضو هیات رییسه فدراسیون فوتبال در مصاحبه با خبرگزاری ایسنا: بلیط اتوبوس بخرند تا کرج بروند و حالش را ببرند!

آقای لک یکی از فوتبالیست‌های قدیمی دورود که ساکن تهران است می‌گفت: من هرگز از تهران به ورزشگاه انقلاب کرج نخواهم رفت، اما اگر گهر در دورود یا لرستان به میدان برود خودم را از تهران به آن‌جا می‌رسانم تا بازی را از نزدیک تماشا کنم!
خیانت برخی در انتقال تیم به کرج که با اهدف برآوردن مقاصد شخصی خودشان صورت گرفت، حتماً باید در دادگاه پیگیری شود! آقایان می‌گویند نماینده مردم کرج در اصل لرستانی است و به ما لطف نموده و گفته بیایید این‌جا بازی کنید، در حالی که این بیچاره‌های ساده‌لوح نمی‌دانند که آن آقایان برای پربار کردن عملکرد خودشان این کار را کرده‌اند و فردا به مردم کرج می‌گویند: هم برای شما به بهای مجانی تیم لیگ برتری آورده‌ایم به این شهر و هم این که برای هر بازی 12 میلیون تومان هم از آن‌ها می‌گیریم و درآمدزایی نیز می‌کنیم!

 

 

 حاشیه‌های عجیب دیدار گهر و ملوان
زخمی شدن هواداران دو تیم و شکستن صندلی‌های ورزشگاه
 فارس: قبل از بازی به احترام درگذشت صیاد کشوری بازیکن سابق ملوان یک دقیقه در ورزشگاه سکوت برقرار شد.
نزدیک به 2 هزار تماشاگر لرستانی که با اتوبوس از شهرهای مختلف لرستان آمده بودند در ورزشگاه حضور داشتند. آن‌ها به این که چرا لرستان نباید یک ورزشگاه مناسب جهت بازی‌های لیگ برتر داشته باشد اعتراض داشتند.
کولی‌وند و اکبریان نماینده‌های مردم استان البرز در مجلس و قائدرحمت نماینده مردم دورود و ازنا در ورزشگاه حضور داشتند.
در نیمه نخست بین هواداران دو تیم درگیری لفظی به وجود آمد و با شدت گرفتن این درگیری، الفاظ نامناسبی بین تماشاگران رد و بدل شد. این درگیری لفظی به زد و خورد فیزیکی نیز منجر شد که در نتیجه آن چند تن از هواداران هر دو تیم مجروح و مضروب و توسط آمبولانس مستقر در ورزشگاه به بیمارستان منتقل شدند. همچنین صندلی‌های ورزشگاه انقلاب نیز در اثر این زد و خوردها شکسته شد.
مدیر ورزشگاه انقلاب از این درگیری بسیار ناراحت بود و معتقد بود که نیروی انتظامی باید مانع رخ دادن چنین حوادث ناگواری می‌شد.

 

رییس هیات فوتبال استان البرز:
برای انجام بازی‌های بعدی تیم فوتبال گهر در کرج تصمیم‌گیری خواهد شد
ایرنا: رییس هیات فوتبال استان البرز گفت: با توجه به حواشی و اتفاقات بوجود آمده در دیدار امشب، برای انجام بازی‌های بعدی تیم فوتبال گهر شهرداری دورود در کرج مجدداَ تصمیم‌گیری خواهد شد.
'محمد محمودی' افزود: ما قصد کمک به فوتبال کشور و تیم دورود را داشتیم ، اما اتفاقات بوجود آمده را در یک جلسه با حضور مسوولین و شورای تامین استان بررسی می‌کنیم و اگر صلاح نباشد از انجام بازی‌های این تیم در کرج جلوگیری خواهیم کرد.
وی اظهار داشت: تمامی تدابیر لازم برای امنیت این بازی اندیشیده شده بود اما به یک باره اتفاقات تلخی بوجود آمد و خساراتی نیز به ورزشگاه وارد شد.
محمودی ادامه داد: حواشی و صدمات وارده به ورزشگاه را به سازمان لیگ برتر گزارش خواهیم داد.
دیدار امشب دو تیم فوتبال ملوان و گهر دورود به درگیری هوادارن دو تیم منجر شد که تعدادی از هواداران دو تیم با توجه به صدمات وارده به بیمارستان منتقل شدند.

 


حاشیه‌نگاری خبرنگار ملوان‌نیوز از دیدار گهر _ ملوان
به گزارش بامداد جمعه‌ی خبرنگار ملوان نیوز، تیم فوتبال ملوان بندرانزلی، پنج‌شنبه‌شب در نخستین هفته‌ی لیگ برتر فوتبال ایران (جام خلیج فارس) با نتیجه‌ی  یک بر صفر گهر شهرداری دورود را شکست داد، این دیدار با حاشیه های زیر همراه بود:  
* 3000 نفر از هواداران ملوان از نزدیک نخستین پیروزی ملوان در لیگ برتر دوازدهم را از نزدیک به تماشا نشستند، آن‌ها با شعارهایی مانند ملوان آسیایی ؛ مازیار قایقران ؛ پژمان امپراطور؛ ملوان گل بزن، انزلی بی‌قراره؛ تیم محبوب خود را مورد تشویق قرار دادند. هواداران ملوان با پیراهن‌های سپید خود، نمای زیبایی به ورزشگاه کرج داده بودند.  
* حضور گیلانی‌های مقیم تهران و کرج به خصوص از لاهیجان، لنگرود، رشت و کیاشهر بسیار چشمگیر بود.
* هم‌پیمان شدن گیلانی‌ها برای پیروزی ملوان در این بازی باعث شد قوهای سپید ایران به جای میهمان بودن، احساس میزبانی کنند! 
* بنری با تصویر زنده‌یاد سیروس قایقران در کنار تصاویر مازیاز زارع و پژمان نوری در ورزشگاه نصب شده بود.
* 1000 نفر از هواداران گهر نیز در ورزشگاه انقلاب کرج حضور داشتند و مهدی تارتار را به شدت مورد تشویق قرار دادند . 
* شبکه‌ی باران پس از طی شدن یک سوم از زمان بازی در نیمه ی اول ، توانست مسابقه‌ی دو تیم را روی آنتن بفرستد . 
* پس از سوت پایان بازی در نیمه‌ی اول، سنگ‌پرانی هواداران گهر (!) باعث شد حداقل چهار نفر از هواداران ملوان زخمی شده و راهی بیمارستان گردند. پس از سنگ پرانی گهری‌ها، هواداران دو تیم با یک‌دیگر درگیری فیزیکی پیدا کردند و این عوامل موجب شد نیمه‌ی دوم با پنج، شش دقیقه تاخیر شروع شد. در نهایت با تلاش نیروی انتظامی هواداران گهر به سمت پشت نیمکت این تیم هدایت شدند تا غائله خاتمه یابد .
* صادق درودگر و محمود پیشگاه هادیان ، سنگ های پرتابی گهری ها را به ناظر بازی نشان دادند . به راستی گهری ها این سنگ ها را چگونه وارد ورزشگاه کرده بودند ؟!    
* هواداران گهر نسبت به گیلانی‌ها توهین قومیتی کردند !
* پیراهن گهر شهرداری دورود شبیه تیم ملی قطر بود !     
* گزارشگر شبکه‌ی افلاک، فامیلی دروازه‌بان خارجی تیم گهر را گیگز خطاب می کرد که این نام بی شباهت به رایان گیگز ، بازیکن ولزی منچستریونایتد نبود !  
* در دقایق پایانی بازی، هواداران گهر به سمت علیرضا رمضانی ، سنگ پرتاب کردند ! 
* پس از پایانی بازی، صدای شادی مردم انزلی در سطح شهر به گوش می رسید . 
* هواداران گهر پس از پایان بازی اقدام به شکستن شیشه‌ی خودروهای هواداران ملوان کردند !

توضیح یکی از مطالعه‌کنندگان  لرستانی این وبلاگ (ایمیل ارسالی): خبرنگار ملوان‌نیوز با زرنگی خاص سعی کرده  تماشاگران گهر را آغازگر سنگ‌پرانی معرفی کند. گیلانی‌ها حتی در اعزام خبرنگار و پوشش دلخواه رویدادها نیز سعی بسیار نموده‌اند چرا تجربیه قبلی در این زمینه داشته‌اند! اگر این مسابقه در لرستان برگزار می‌شد، حضور پرشور خبرنگاران ورزشی و اهالی لرستان، اجازه نمی‌داد دیگران وقایع و حواشی بازی را به نفع خودشان بهره‌برداری و مصادره به مطلوب نمایند. درست که لرستانی‌ها هم سنگ پرانی کردند اما گیلانی‌ها نیز با توهین قومیتی و سنگ‌پرانی شدید آتش‌بیار معرکه بودند.

چه بگوییم از دست ساده‌لوحانی که فریب سودجویان را خوردند و آلت دست آن‌ها شدند تا موفق شوند تیم را از لرستان خارج کنند ...

 

 

گهر میزبان بود یا ملوان؟ حضور پرشمار شمالی‌ها در کرج

 

 

تارتار: میزبان واقعی نبودیم

هواداران ملوان در درگیری‌ها مقصر بودند
 ایسنا: مهدی تارتار گفت: متاسفانه همانند سایر میزبان‌ها از میزبانی خود استفاده نکردیم.
سرمربی تیم گهر شهرداری دورود پس از باخت یک بر صفر تیمش برابر ملوان بندرانزلی در هفته اول رقابت‌های لیگ برتر در جمع خبرنگاران با بیان این که بازی متعادلی از خود نشان دادیم و بهترین نتیجه تساوی بود عنوان کرد: ما به تجربه بازیکنانی همچون پژمان نوری و مازیار زارع به ملوان باختیم. این بازیکنان به خوبی بازی را کنترل کرده و باعث پیروزی تیم‌شان شدند.
وی ادامه داد: تیم گهر در فصل جاری 95 درصد تغییرات داشته و تنها دو هفته با بازیکنان اصلی‌اش تمرین‌های منظمی را پشت سر گذاشته است. چطور انتظار دارید در این مدت کم مقابل ملوان باتجربه موفق عمل کرده و سه امتیاز را کسب کنیم؟
تارتار با بیان این که گهر جهت رسیدن به هماهنگی کامل نیاز به زمان زیاد دارد، عنوان کرد: با این بودجه و تیمی که در فصل نقل و انتقالات بستیم، فراتر از انتظار ظاهر شدیم و من مربی به هیچ وجه انتظار چنین بازی پایاپایی را نداشتم.
سرمربی گهر شهرداری درود با اذعان به این که امروز نسبت به سایر میزبانان نتوانستیم از امتیاز میزبانی بهره ببریم، گفت: طرفداران هر دو تیم در این بازی مساوی بودند ولی متاسفانه ما نمی‌توانیم از شرایط میزبانی واقعی استفاده کنیم و همین امر به ما لطمه می‌زند.
وی ادامه داد: من سرمربی دوست دارم بازی‌های گهر در لرستان و دورود برگزار شود تا حمایت هواداران بی‌شمار لرستانی را داشته باشیم.
تارتار با تشکر از هواداران گهر گفت: اگر در استان ورزشگاهی برای میزبانی می‌داشتیم مطمئن باشید ملوان و سایر تیم‌ها حرفی برای گفتن مقابل ما ندارند.
سرمربی گهر شهرداری دورود درباره درگیری هواداران دو تیم نیز گفت: هواداران لرستانی با شعور و فهمی که دارند به هیچ عنوان به ورزشگاه خسارت وارد نمی‌کنند. مقصر هواداران حریف بودند که باعث خسارت وارد کردن به ورزشگاه انقلاب شدند.

 

 

صادق درودگر: به سمت هواداران ما پاره آجر پرتاب می‌کردند
سایت باشگاه ملوان http://www.malavan.ir
مدیرعامل باشگاه ملوان انزلی گفت: سنگ‌پرانی صورت گرفته در بازی روز گذشته را به پای هواداران لرستانی نمی‌گذارم.
صادق درودگر درباره پیروزی یک بر صفر ملوان مقابل گهر دورود اظهار داشت: با وجودی که در این مسابقه نمی توانستیم از سه بازیکن خود به دلیل سه اخطاره بودن استفاده کنیم اما بازی خوبی انجام دادیم. امیدواریم تیم در آینده هم به این روند ادامه دهد. البته نقاط ضعفی هم داشتیم که سعی می کنیم آن را برطرف کنیم.
وی در مورد حواشی این مسابقه که از سوی هواداران گهر دورود رخ داد، گفت: به دلیل سنگ‌پرانی از سوی برخی از هواداران چهار نفر از هواداران ملوان دچار آسیب دیدگی شدند که حال یکی از این افراد شب گذشته وخیم بود و احتمال ضربه مغزی او می رفت اما خوشبختانه بهبود پیدا کرد و اکنون در یکی از بیمارستان‌های رشت بستری است و فردا مرخص می‌شود.
درودگر تصریح کرد: برخی از هواداران هم که به دلیل سنگ‌پرانی مجروح شدند سرپایی تحت مداوا قرار گرفتند. سه ماشین شخصی هواداران ما به دلیل پرتاب سنگ هواداران گهر آسیب جدی دید. شیشه‌های دو اتوبوسی که برای هواداران در نظر گرفته بودیم شکست. یکی از اتوبوس‌های ما هم وقتی شرایط را این طوری دید اصلا وارد ورزشگاه نشد و رفت و ما مجبور شدیم برای فرستادن هواداران خود به انزلی سه اتوبوس دیگر از تهران اجاره کنیم.

 


چرا هواداران گهر در دام  از قبل چیده شده درگیری با هواداران ملوان افتادند؟
فرهاد داودوندی- بروجرد: متاسفانه بلافاصله پس از مسابقه (و حتی در بین مسابقه) تیم فوتبال گهر دورود با ملوان بندر انزلی از سری مسابقات هفته اول لیگ برتر جام دوازدهم، بعضی خبرگزاری‌ها از درگیری شدید هواداران این دو تیم خبر دادند، شیشه اتوبوس‌های هواداران دو طرف شکسته شده است، مسئولین استان البرز از احتمال اجازه ندادن به گهری‌ها برای برگزاری مسابقات بعدی شان خبر داده‌اند و اتفاقاتی دیگر نیز روی داده که می‌تواند برای تیم گهر دورود گران تمام شود.
از همان روز اول که تیم گهر دورود جواز حضور در لیگ برتر را کسب نمود، این تیم زیر ذره بین خیلی‌ها رفت، کسانی که اصلا راضی به حضور تیم گهر در لیگ نبودند، حواشی بسیاری برای این تیم و هواداران این تیم ساخته شد که همه یکی پس از دیگری به کناری زده شد.
بالطبع برای زدن ضربه موثر به تیم گهر، توسط دلالان و حاشیه سازان فوتبال ایران باید از اولین مسابقه، تیم گهردورود بعنوان یکی از تیمهای دردسرساز لیگ به علاقمندان به فوتبال ایران معرفی می شد! چه جائی بهتر از ورزشگاه انقلاب کرج! جائی که چهارصد کیلومتر دورتر از شهر خود گهری‌ها بود!
من مطمئنم که احساسات به هواداران دو تیم غلبه نموده است و کاری که نباید می‌شده، با شروع درگیری انجام گرفته است!
اما اینک تیتر خبری خبرگزاری ها را بخوانید، هواداران تیم گهر مقصر شناخته شده اند، در حالیکه تیم ملوان یکی از تیمهای شناخته شده ایران است و امسال نیز با هدایت افراد پولداری قرار است در مسابقات حضور داشته باشند و ضمنا با جذب بازیکنان موثر، بالطبع بیشتر در چشم خبرنگاران خبرگزاری‌های مختلف می‌آید، تیم دست و پا بسته گهر دورود که حتی زمین مسابقه ندارد، چگونه می خواهد از حقانیت خود در مقابل این تیم دفاع نماید، مسئولین استان البرز در اولین اقدام خواهان لغو بازی‌های این تیم در کرج شده اند!
باید قبول کرد هواداران پرشور تیم گهر دورود خواسته یا ناخواسته تن به خواسته حاشیه سازانی که مدت‌ها بود برای این تیم خواب‌های آنچنانی دیده بودند، داده‌اند!
باید منتظر ماند و نتیجه رای فدراسیون  و یا شکایت احتمالی تیم ملوان انزلی را مشاهده نمود، اما ختم کلام  اینکه متاسفانه این دام از مدتها قبل برای هواداران تیم گهر چیده شده بود و باید  مسئولین تیم گهر دورود هواداران این تیم را قبل از مسابقه توجیه می‌نموده‌اند که ممکن است هر گونه زد و خورد با توجه به لابی قوی تیم قدیمی ملوان انزلی پرونده درگیری را به ضرر تیم گهر تمام نماید و در بازی‌های بعدی ممکن است اثرات این زد و خورد خودش را به بدترین نحوی برای تیم گهر و هواداران پر شور این تیم نشان بدهد! 

 

گزارش تصویری از بازی گهر و ملوان و حواشی آن:


اخبار و مطالب چهارشنبه 28 تیر 1391
ساعت ٢:۳٧ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ٢۸ تیر ۱۳٩۱  کلمات کلیدی:

شماره پیراهن بازیکنان ملوان مشخص شد
 
شماره پیراهن بازیکنان ملوان برای حضور در دوازدهمین دوره لیگ برتر مشخص شد.
  از سوی مسئولان باشگاه ملوان بندرانزلی اسامی بازیکنان تیم ملوان و شماره پیراهن آنها برای حضور در دوازدهمین دوره لیگ برتر به شرح زیر اعلام شد:
1- علی حسنی‌صفت 2- محمدامین حاج محمدی 4- بابک پورغلامی 5- سیامک کورشی 6- سیداحمد سیدصالح آهی 7- حسین بادامکی 8- پژمان نوری 9- مازیار زارع 10- سیدجلال رافخائی 11- محمد حیدری 13- جواد شیرزاد 14- عزیز معبودی 15- سعید سالارزاده 16- علیرضا رمضانی 17- سهیل رحمانی 18- محمد نزهتی 19- مهران جعفری 20- هادی عزیزی 22- سرگئی پشنکو 26- محمدهادی یعقوبی 27- آرمان رمضانی 28- محمد جعفری 29- شاهین ثاقبی 30- سهیل اصغرزاده 32- نیما دلاوری 33- مهدی رحیم‌زاده 34- شایان کارگر 37- صادق محرمی 38- سعید عزت‌اللهی 40- سعید یوسف‌زاده 44- ایمان صادقی
 


 

عضو هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال:
ورزشگاه خرم‌آباد تحت هیچ شرایطی آماده نمی‌شود
ایسنا: عضو هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال گفت: بازی کردن گهر شهرداری دورود در کرج، خرم‌آباد یا هر شهر دیگری هیچ فرقی برای ما نمی‌کند.
حیدر بهاروند افزود: بازی کردن در کرج یا خرم‌آباد اختلافی است که بین مردم و کادر فنی گهر شهرداری دورود وجود دارد.کادر فنی دوست دارد تا زمان آماده شدن ورزشگاه دورود در استان بازی کند ولی برخی هواداران این تیم مخالف هستند.
وی ادامه داد: بازی کردن درخرم‌آباد یا کرج برای ما فرقی نمی‌کند و برای ما مهم نیست تیم در کجا بازی کند.
رئیس هیئت فوتبال لرستان اظهار کرد: این تیم متعلق به شهرستان دورود است و ما باید به خواست مردم احترام بگذاریم.
وی یادآور شد: تیم گهر باید راضی باشد در کجا بازی کند و امیدواریم بتواند در لیگ برتر نتیجه بگیرد.
بهاروند تصریح کرد: اولویت بازی‌های گهر در لیگ دوازدهم امسال، با شهرستان دورود است و امیدواریم با تلاش و حمایت‌های مسوولین، ورزشگاه دورود هرچه سریعتر آماده شود و این حق استان است که تیم گهر شهرداری دورود در استان بازی کند.
وی با اشاره به وضعیت ورزشگاه تختی خرم‎آباد اضافه کرد: این ورزشگاه تحت هیچ شرایطی آماده نمی‌شود چون برنامه‌ریزی در این رابطه صورت نگرفته است.
این عضو هیأت رئیسه فدراسیون فوتبال بیان کرد: ایراد ورزشگاه خرم‌آباد رختکن است و همه باید تلاش کنند این ورزشگاه برای بازی‌های دسته دوم آماده شود.
بهاروند خاطرنشان کرد: نه شهرستان خرم‌آباد و نه بروجرد آمادگی برگزاری بازی‌های لیگ برتر را ندارند و در این رابطه شائبه‌ای برای تماشاگران ایجاد نشود.
وی در پایان عنوان کرد: تماشاگران پرشور لرستانی می‌توانند به کرج بروند و تیم گهر شهرداری دورود را تشویق و حمایت کنند

 

 

برترین‌های فوتسال دانش‌آموزان با نیازهای ویژه کشور مشخص شدند
بازی‌های فینال و رده‌بندی مسابقات فوتسال دسته اول و دوم دانش‌آموزان با نیازهای ویژه کشور، صبح امروز در سالن شهید مصطفی‌زاده خرم‌آباد برگزار شد.
در بازی رده‌بندی دسته دوم تیم لرستان یک بر صفر بر گیلان غلبه کرد و ضمن کسب مقام سوم، جواز حضور در مسابقات دسته اول را برای سال بعد کسب نمود. در بازی فینال دسته دوم نیز همدان 2 بر یک بر آذربایجان شرقی غلبه کرد و قهرمان شد.
بازی رده‌بندی دسته اول را نیز دو تیم کرمان و خوزستان برگزار کردند که پس از تساوی در وقت قانونی، در ضربات پنالتی کرمان بر حریفش غلبه کرد و به مقام سوم رسید.
بازی پایانی نیز بین دو تیم خراسان رضوی و هرمزگان با نتیجه 2 بر یک به نفع خراسان رضوی به اتمام رسید.
جام اخلاق این دوره از مسابقات که با حضور 28 تیم به مدت 4 روز در خرم‌آباد برگزار گردید به تیم اردبیل رسید. همچنین هادی دانش‌فر از لرستان به عنوان بازیکن برتر اخلاق این دوره از مسابقات معرفی شد و افشین عینی از خوزستان و هادی باقری از لرستان به ترتیب به عنوان بهترین بازیکن‌های دسته اول و دسته دوم این دوره از مسابقات معرفی و جوایزی نیز به آن‌ها اهدا شد.

 

 

ایران با درخشش بازیکنان لرستانی قهرمان جام جهانی کوچک کرواسی شد
تیم فوتسال دانش‌آموزی کشورمان با درخشش بازیکنان لرستانی به مقام قهرمانی جام‌جهانی کوچک دست یافت.
سرمربی تیم فوتسال دانش‌آموزی لرستان با اعلام این خبر افزود: این مسابقات با شرکت 8 تیم در زاگرب کرواسی برگزار شد که تیم کشورمان در بازی فینال با نتیجه 6 بر 3 برزیل را شکست داده و به مقام قهرمانی دست یابد.
داوود حسنوند اظهار نمود: تیم فوتسال دانش‌آموزی ایران در مسابقات مقدماتی موفق به شکست حریفان پرقدرتی چون ایتالیا، کرواسی و نماینده دیگر برزیل شده بود.
وی در ادامه گفت: در این تورنمنت 8 جانبه که با عنوان جام جهانی کوچک در زاگرب برگزار شده است، تیم‌ها با ورزشکاران رده سنی امید و بزرگسالان به این رقابت‌ها حضور یافتند، اما نماینده کشورمان با 12 دانش‌آموز به مسابقات فوتسال کرواسی رفت و توانسته با شایستگی هرچه تمام‌تر نشان با ارزش قهرمانی را تصاحب کند.
حسنوند تصریح کرد: فرید امیری، ‌مسلم اولادقباد، ‌سجاد بابایی و محمدرضا احمدپور چهار بازیکن لرستانی بودند که سهم عمده‌ای در کسب عنوان قهرمانی تیم کشورمان داشتند.
وی افزود: اولادقباد و بابایی در بازی فینال موفق به گل‌زنی شدند و در پایان مسابقات اولادقباد به عناون بهترین بازیکن این دوره از مسابقات انتخاب شد.


اخبار و مطالب دوشنبه 26 تیر 1391
ساعت ٤:٠٢ ‎ب.ظ روز دوشنبه ٢٦ تیر ۱۳٩۱  کلمات کلیدی:

استعفای حیدرپور، حاشیه جدید گهر در آستانه لیگ برتر
ایسنا:
در حالی که 3 روز دیگر به آغاز اولین دیدار تیم فوتبال گهر شهرداری دورود در لیگ دوازدهم باقی‌مانده استعفای اسماعیل حیدرپور، مدیر اجرایی این باشگاه تعجب همگان را برانگیخته است.
کمتر کسی فکر می‎کرد پس از صعود به لیگ برتر و به دنبال آن مشکلات به وجود آمده، گهر بتواند در این لیگ حضور یابد و همگان نیز دغدغه آن را داشتند ولی خوشبختانه با تلاش‌ها، پیگیری‌ها و حمایت‌های گسترده استاندار و سایر مسوولان وضعیت گهر روزبه‎روز بهتر و بهتر شد.
نکته قابل تاملی که امروز به گوش رسید(منابع غیر رسمی) استعفای اسماعیل حیدرپور، مدیر اجرایی باشگاه گهر شهرداری دورود بود که تعجت همگان را برانگیخته و این سوال را در ذهن متبادر کرده که چرا در این برهه حساس این کار انجام شده است.به گفته بسیاری از فوتبال دوستان اسماعیل حیدرپور پس از صعود گهر به لیگ برتر تلاش‌های زیادی برای حضور قدرتمندانه گهر در لیگ برتر انجام داد و جذب بازیکنان مطرحی همچون حمیدفتحی، مجتبی زارعی و... دلیلی بر این مدعاست. تارتار، سرمربی گهر نیز در یکی از مصاحبه‌های خود عنوان کرده بود که مدیر اجرایی گهر تلاش گسترده‌ای برای جذب  بازیکنان مطرح در برگزاری اردوها کرده است.
البته استعفای حیدرپور تا این لحظه از سوی هیچ مقام رسمی این باشگاه تایید یا رد نشده است ولی ظاهراً برخی اختلافات پیش آمده (به گفته منابع آگاه) باعث انجام این کار توسط مدیر اجرایی گهر شده است.
تلاش کردیم این موضوع را توسط مسوولان باشگاه گهر شهرداری دورود پیگیری کنیم که متاسفانه به نتیجه‌ای نرسیدیم، ولی امیدواریم با توجه به زمان اندک شروع لیگ برتر حاشیه‌هایی از این دست گریبانگیر گهر تازه به لیگ برتر آمده نشود.

 

مهدی تارتار: ملوان مقابل گهر حرفی برای گفتن ندارد
ایسنا: سرمربی تیم گهر شهرداری دورود گفت: علی‌رغم احترامی که برای ملوان قائلم، این تیم مقابل گهر شهرداری دورود حرفی برای گفتن نخواهد داشت.
مهدی تارتار با اشاره به اولین دیدار تیمش در لیگ برتر عنوان کرد: ملوان تیم ریشه‌دار و قدیمی فوتبال ایران بوده و همیشه فوتبال خوبی را به نمایش می‌گذارد؛ مربی بزرگ و باتجربه‌ای کنار این تیم بوده و با رفع مشکلات مالی توانسته نفرات خوبی برای این فصل جذب کند.
وی بیان کرد: بازی مقابل این حریف شمالی و البته نامی آن هم در هفته اول لیگ دوازدهم بسیار دشوار بوده ولی محکوم به برد هستیم زیرا به عنوان میزبان نیاز مبرم به 3 امتیاز داریم.
 تارتار با تاکید بر این که کارمان را دیرشروع کردیم و از لحاظ آمادگی جسمانی و هماهنگی مشکل داریم عنوان کرد: مطمئن باشید با بازی حساب شده و یک برنامه منسجم ملوان را شکست خواهیم داد و برای این بازی انگیزه زیادی داریم.
سرمربی گهر در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه برخی‌ها اعتقاد دارند این تیم در فصل نقل و انتقالات زیاد موفق عمل نکرده تصریح کرد: علیرغم نبود بودجه و زمان کافی توانستیم بازیکنان با کیفیت و تجربه بالا و داری انگیزه را جذب کنیم و به عقیده خودم در یارگیری خوب عمل کردیم.
این سرمربی با تاکید بر این که دست به دست هم داده‎ایم تا تیمی بدون حاشیه روانه بازی‌ها کنیم گفت: همانطوریکه قبلا هم گفته‌ام 4 هفته نسبت به سایر تیم ها عقب هستیم و دیر شروع کرده‌ایم ولی بازیکنانم شرایط را درک کرده و به مرز آمادگی کامل خواهند رسید.
وی افزود: علی‌رغم مشکلات زیادی که داریم ولی هدف من این است که گهر پدیده لیگ دوازدهم شود هرچند کار سختی پیش‎رو داریم.
تارتار در خاتمه با اشاره به این که در کرج منتظر هواداران لرستانی گهر در روز پنج‌شنبه خواهیم بود اذعان کرد: مسوولان استان ترتیبی اتخاذ نمایند تا هواداران پرشور این تیم برای بازی مقابل ملوان به راحتی به کرج سفر کنند.


 

پنج‌شنبه؛ کرج
 چرا حضور فیزیکی لربلاگ‌ها در نخستین دیدار گهر دورود لازم است
نشریه اینترنتی لور: تیم فوتبال گهر شهرداری دورود نخستین دیدارش در لیگ برتر را عصر پنج‌شنبه، 29 تیرماه در ورزشگاه انقلاب کرج برگزار خواهد کرد.
 به نظر می‌رسد فعالان بومی گرای لر علاوه بر مسئولیتی که همه لرها در مقابل این تیم فوتبال دارند، مسئولیت‌های مضاعفی نیز دارند که حداقل حضور فیزیکی ایشان در بازی‌های اول و دوم این تیم فوتبال را الزامی می‌کند.
ما با حضور فیزیکی هماهنگ خودمان در ورزشگاه می‌توانیم الگویی بسازیم که بر محیط‌های ورزشی مرتبط با لر سایه بیاندازد، در غیر این صورت هوادارانی که بدون الگو و شیوه‌های تشویق بومی در این دیدارها حاضر می‌شوند چاره ای جز الگوبرداری از شعارها و تشویق‌های کلیشه‌ای تیم‌های تهرانی و ... نخواهند داشت، به عبارت صریح تر اگر لربلاگ ها سردادن شعارهای لری و وحدت گرایانه را در استادیوم‌ها باب نکنند چه انتظاری از مردمی داریم که حتی در خانه‌های شان با کودکان خود "لری" سخن نمی‌گویند؟
تیم گهر می‌تواند یک شبکه افلاک دیگر برای لرستان بشود که نه فقط نماد توانمندی فرهنگ ما نباشد بلکه نشانی از عدم خودباوری و فارسی زدگی قوم لر بشود. همان طور که می دانیم فوتبال هم از جمله معدود پدیده های مدرنی است که این توانایی را دارد که توجهات گسترده توده مردم را به خود جلب کند، بنابراین لربلاگ هایی که همواره منتقد شبکه های تلویزیونی استان های لرنشین هستند باید هشیار باشند که در صورت عدم فعالیت ایشان فوتبال نیز می‌تواند در خدمت زدودن اعتماد به نفس و محو خودباوری مردم لر عمل کند.
به راستی اگر از همان روزهای نخست فعالیت شبکه افلاک، فعالان بومی‌گرای لر می‌توانستند الگوی مناسبی از "لر بودن" را به این شبکه تحمیل کنند. آیا امروزه چنین دلزدگی و بی‌هویتی گریبان برخی برنامه‌های این رسانه را گرفته بود؟
طبیعی است که شعارهای کلیشه‌ای و جا افتاده در بازی‌های پرسپولیس و استقلال و امثال آن، به راحتی در میان هواداران گهر نیز جا باز خواهد کرد، اما شعارهای لری و شیوه‌های تشویق خاص بومی در ابتدا با مقاومت و ناباوری توده هواداران رو به رو می‌شود، حضور تعدادی از فعالان آگاه و علاقه‌مند و هماهنگ می‌تواند راهکار مناسبی برای شکستن این مقاومت‌های اولیه ارائه کند، طبیعی است شعاری که توسط چند نفر مورد استقبال قرار بگیرد ممکن است به جمعیت بزرگ تر نیز تسری پیدا کند و قبح و بیم اولیه شکسته شود.
احتمالا اغلب لربلاگ ها ارتباط ناچیزی با دنیای فوتبال دارند، و شاید اصلا علاقه یا تجربه‌ای از حضور در ورزشگاه نداشته باشند، اما حساب بازی‌های نخست تیم گهر را باید از این مساله جدا بدانیم. در واقع ما با حضور در دو بازی اول این تیم که تا سال‌ها بزرگ ترین اجتماعات ورزشی لرها را رقم خواهند زد الگویی می‌سازیم و به دنیای ورزش لر می‌دهیم تا همیشه در مسابقات مختلف فوتبال، کشتی و... قابلیت تکرار داشته باشد.
علت تاکید بر بازی‌های نخست تیم این مساله است که باید احتمال داد تیم نتواند نتایج درخشانی رقم زند و استقبالی که در بازی نخست آن صورت می‌گیرد دیگر تکرار نشود، آن‌گاه باز هم باید منتظر فرصت نادری این چنین باشیم در حالی که هنوز اول راهیم و خودمان هم برنامه مناسبی برای ارائه نداریم.

 

 

لرستان به جمع 4 تیم برتر دسته دوم رسید
تیم‌های راه‌یافته به مرحله نیمه‌نهایی فوتسال دانش‌آموزان با نیازهای ویژه کشور مشخص شدند.
در بازی‌های مرحله یک‌‌چهارم ‌نهایی دسته اول، هرمزگان 6 بر صفر کهکیلویه و بویراحمد را شکست داد و خراسان رضوی نیز  5 بر صفر گلستان را مغلوب کرد.
کرمان نیز 6 بر 3 از سد مرکزی عبور کرد و خوزستان 4 بر صفر مازندران را در هم کوبید.
در بازی‌های دسته دوم، خراسان جنوبی یک بر صفر بازی را به آذربایجان شرقی واگذار کرد و همدان نیز 4 بر یک یزد را پشت سر نهاد.
بازی حساس و پرگل لرستان و فارس با نتیجه 4 بر 3 به نفع لرستان میزبان رقابت‌ها پایان یافت و گیلان نیز 2 بر یک از سد سیستان و بلوچستان عبور کرد.

 

 

برنامه جام افلاک میزبان ورزشی‌نویسان لرستان
برنامه جام افلاک از شبکه استانی لرستان (افلاک) سه‌شنبه شب‌ها از ساعت 23 و 15 دقیقه روی آنتن می‌رود، از این پس به تناوب از ورزشی‌نویسان لرستانی و کارشناسان ورزشی نشریات لرستان نیز در برنامه بهره خواهد برد.
بدین منظور برنامه سه‌شنبه‌شب 27 تیرماه این برنامه با حضور دو ورزشی‌نویس لرستانی جهت بررسی مسائل مربوط به فوتبال و ورزش لرستان به روی آنتن خواهد رفت.


اخبار و مطالب شنبه 24 تیر 1391
ساعت ۳:٤٧ ‎ب.ظ روز شنبه ٢٤ تیر ۱۳٩۱  کلمات کلیدی:

لرستان نایب‌قهرمان فوتسال کارکنان استثنایی کشور شد
شانزدهمین دوره رقابت‌های فوتسال کارکنان مرد آموزش و پرورش استثنایی کشور با شرکت 30 تیم به میزبانی اداره کل آموزش و پرورش استان البرز برگزار شد و تیم لرستان به عنوان نایب‌قهرمانی دسته اول این مسابقات دست یافت.
این مسابقات با شرکت 16 تیم در دسته اول و 14 تیم در دسته دوم برگزار شد که تیم لرستان در مرحله مقدماتی با نتایج 4-2 برابر آذربایجان شرقی، 2 بر صفر برابر قم و 2-2 برابر مرکزی دست یافت و با 7 امتیاز به عنوان سرگروه به جمع 8 تیم برتر رسید.
تیم لرستان در یک‌چهارم نهایی 2 بر یک کهکیلویه و بویراحمد را شکست داد و در نیمه نهایی نیز با همین نتیجه بر گلستان غلبه کرد و به فینال رسید.
بازی نهایی بین لرستان و خوزستان برگزار شد که دو تیم در پایان وقت قانونی و اضافی به تساوی بدون گل رسیدند و در ضربات پنالتی خوزستان 3 بر 2 پیروز شد. در بازی رده‌بندی هم گلستان بر فارس غلبه کرد و سوم شد.
در مسابقات دسته دوم نیز گیلان، کردستان و چهارمحال‌وبختیاری به ترتیب اول تا سوم شدند و به دسته اول راه یافتند. جام اخلاق این مسابقات نیز به تیم لرستان رسید.
شایان ذکر است تیم لرستان سال قبل نیز در رده چهارم دسته اول کشور قرار گرفت.
تیم لرستان: افشین آزادبخت، محمد نصرالهی، سلمان صفری، مهدی اکبری، رضا چگنی، مهدی محمدی‌نیا، حسن کسمرادی، علی مینایی و سامان قیاسوند، مربی: هادی احمدی، سرپرست: قباد عزیزی

 

 

 

 

 پیشکسوتان دورود مغلوب خرم‌آباد شدند
بهمن محمدی‌پور: دو تیم فوتبال پیشکسوتان دورود و خرم‌آباد در یک بازی دوستانه به مناسبت گرامی‌داشت یاد و خاطره مرحوم ناصر میرزایی سرمربی اسبق تیم پیام به مصاف هم رفتند.
در این بازی پر گل و جذاب، علی‌رغم برتری محسوس تیم دورود، این پیامی‌ها بودند که با بازی خوب فرزاد کرمی، مهرداد سمیعی و هادی‌زاده در نتیجه گیری موفق عمل کردند و در پایان با گل‌های سمیعی(دو گل)، باقری و پیرزادی با نتیجه 4 بر یک برابر تیم دورود به برتری رسیدند. درخشش بهروز رومیانی سنگر‌بان تیم پیام ماتع از فروپاشی دروزاه این تیم در چند صحنه شد.

 

غلبه نیروهای کادر سپاه لرستان بر تیم وظیفه

کارکنان سپاه حضرت ابوالفضل(ع) 8 سربازان وظیفه 2
سپهوند: دیدار دوستانه کارکنان نیروی انسانی سپاه حضرت ابوالفضل(ع) با سربازان وظیفه یادواره شهید بابایی‌زاده به نفع تیم کارکنان پایان پذیرفت.
طی این دیدار که در سالن سرپوشیده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) برگزار شد، تیم کارکنان توانست با گل‌های سرهنگ غلام‌عباس پورزید، سروان نریمانی، داوودی و دو گل عبدالله بابایی‌زاده تیم سربازان وظیفه را شکست دهد.
در پایان هدایایی توسط عبدالله بابایی‌زاده به تیم برنده اهدا شد. لازم به ذکر است این دیدار جهت تجلیل از مقام شامخ سردار شهید مجتبی بابایی‌زاده برگزار شد.

 

 

توقف گهر برابر تیم لیگ یکی در بازی تدارکاتی
رضا طولابی: تیم گهر شهرداری دورود عصر پنج‌شنبه در دیداری تدارکاتی که در استادیوم صنایع دورود با نتیجه‌ی یک بر یک مقابل استقلال صنعتی اهواز متوقف شد.
شاگردان مهدی تارتار با ترکیب  گریگوریان- حمید فتحی- سوشا- هادی رکابی- علیرضا محمد- سیامک سرلک- مجید خدابنده‌لو- هاملت میختاریان- مجید باجلان- مجتبی زارعی و فرید عابدی وارد زمین شدند.
گهر شهرداری با شیوه‌ی 4 - 2 - 3 - 1 مالک بازی از همان دقایق نخستین بود. حرکات سرعتی مجتبی زارعی از چپ و علیرضا محمد از راست فشار مضاعفی بر خط دفاعی استقلال وارد ساخت.
 برخلاف جریان مسابقه در وقت اول استقلال توسط شهاب قنبری به گل دست یافت. وقت اول علی‌رغم برتری گهر شهرداری از نظر در اختیار داشتن توپ با نتیجه‌ی یک بر صفر به نفع اهوازی ها خاتمه یافت.
 در وقت دوم هر دو تیم جهت محک زدن داشته‌های‌شان تعویض‌های زیادی انجام دادند که گهر شهرداری توانست با گل مجتبی زارعی از شکست فرار کند. از این دیدار دوستانه که در سه وقت 35 دقیقه‌ای برگراز شد حدود هزار نفر دیدن کردند.

 

 

مهدی عبدالوند(میوند) قهرمان الیگودرزی جهان:

 مدال رقابت‌های جهان را به رهبرمعظم انقلاب اسلامی تقدیم می‌کنم
ایسنا: قهرمان قهرمانان مچ‌اندازی آسیا از اهدای کمربند قهرمانی‌اش به رییس جمهور خبر داد و گفت: قول می‌دهم در مسابقات جهانی نیز با دستان پرقدرت خود تمام حریفان را شکست دهم و مدال آن رقابت‌ها را به رهبر معظم انقلاب اسلامی تقدیم کنم.
مهدی عبدالوند درباره مسابقات آسیایی، اظهار داشت: در این مسابقات که به میزبانی کشور ایران برگزار شد، موفق شدم نفر اول جوانان جهان در وزن 90 کیلوگرم از کشور ازبکستان و نفر سوم وزن 110 کیلوگرم جهان از قرقیزستان شکست دهم. همچنین در فینال رقابت‌ها نیز توانستم قهرمان کشور قزاقستان را به زانو در آورم و مقام قهرمان قهرمانان آسیا و کمربند بهترین مچ‌انداز آسیا را از آن خود کنم.
عبدالوند در ادامه از اهدای کمربند قهرمانی‌اش به رییس جمهور خبر داد و بیان کرد: به پاس مقاومت و ایستادگی که رییس جمهور و رهبر کشورمان در برابر تحریم‌ها از خودشان دادند، تصمیم دارم کمربند قهرمانی آسیا را به رییس جمهور اهدا کنم.
وی افزود: همچنین امیدوارم در مسابقات جهانی نیز بتوانم مدالی کسب کنم که در این صورت آن مدال را نیز تقدیم رهبر معظم انقلاب خواهم کرد.
قهرمان مچ اندازی آسیا با اشاره به این که برای اولین بار در مسابقات جهانی شرکت می‌کند، گفت: در بیستم شهریور ماه، مسابقات جهانی برزیل را پیش رو دارم و تمریناتم به طور منظم زیر نظر مربی‌ام که برادرم است پیگیری می‌کنم.
وی ادامه داد: امیدوارم فدراسیون حمایت بیشتری کند تا در این مسابقات پر قدرت ظاهر شوم و قول می‌دهم در مسابقات جهانی، قهرمانان دنیا را شکست دهم تا بتوانیم سکوی اول تا سوم را از آن ایران کنم.
عبدالوند در پایان اظهار داشت: با توجه به این که این رشته در دنیا شناخته شده است و در المپیک بعدی نیز حضور خواهد داشت، از این رشته ورزشی حمایت چندانی نمی‌شود و از وزیر ورزش و جوانان و رییس فدراسیون و مسئولان ورزشی تقاضا دارم مردم را با این رشته آشنا کنند. چرا که مچ‌اندازی یک رشته پهلوانی است و مخاطبان زیادی دارد.


 

 

آغاز مسابقات فوتسال دانش‌آموزان بانیازهای ویژه کشور
از صبح شنبه 24 تیرماه 1391 چهاردهمین دوره مسابقات فوتسال دانش‌آموزان با نیازهای ویژه سراسر کشور در خرم‌آباد شروع شد.
در این دوره از مسابقات، تیم‌های ۲۸ استان کشور حضور دارند که 12 تیم دسته اول در سالن شهید صالحی‌راد و 16 تیم دسته دوم در دو سالن شهید مصطفی‌زاده و سه هزار نفری ولی‌عصر(عج)  رقابت می‌کنند.
این رقابت‌هابه مدت ۵ روز تا ۲۷ تیرماه ادامه دارد.
مسابقات دسته اول در سالن شهید مجید صالحی‌راد مجموعه ورزشی تختی خرم‌آباد
با شرکت 12 تیم در 3 گروه 4 تیمی
نتایج صبح روز شنبه 24 تیرماه:
گروه یک
قم 0 خوزستان 10
کهکیلویه و بویراحمد 2 مرکزی 3
گروه دو
چهارمحال و بختیاری 0  کرمان 4
مازندارن 5  اصفهان 0
گروه سه
گلستان 1 خراسان رضوی 3
اردبیل 1 هرمزگان 3

مسابقات دسته دوم در دو سالن با شرکت 16 تیم در 4 گروه 4 تیمی
سالن شهید توکل مصطفی‌زاده دره‌گرم
گروه یک
کردستان 4 ایلام 4
آذربایجان شرقی 2  همدان 1
گروه دو
خراسان جنوبی 10 آذربایجان غربی 0
کرمانشاه 5  یزد 6
گروه سه
شهرستان‌های تهران 1 گیلان 6
فارس 3 البرز3
گروه چهار
سمنان 0 بوشهر 4
لرستان 1 سیستان و بلو چستان 0

علاقه‌مندان می‌توانند اخبار روز این مسابقات را از طریق پایگاه خبری مسابقات به نشانی http://tbl.blogfa.com پیگیری نمایند.

 

 

قرارداد بازیکنان لیگ برتری گهر دورود در هیات فوتبال لرستان ثبت شد

مجتبی زارعی با پیراهن گهر شهرداری دورود

هاملت میختاریان در حال انگشت زدن و امضای ورقه قرارداد

حمید فتحی با پیراهن گهر شهرداری دورود


اخبار و مطالب پنج‌شنبه 22 تیر 1391
ساعت ۱٢:٤۸ ‎ق.ظ روز پنجشنبه ٢٢ تیر ۱۳٩۱  کلمات کلیدی:

یک لرستانی سرپرست هیأت ورزش‌های سنتی و بازی‌های بومی و محلی تهران شد
 مستجاب‌الدعوه، رییس هیأت ورزش های سنتی و محلی استان تهران شد. 
به پیشنهاد مهندس فرهمند مشاور وزیر و مدیر کل ورزش و جوانان استان تهران و طی حکمی از سوی غلام‌رضا جعفری سرپرست فدراسیون ورزش‌های سنتی و بازی‌های بومی و محلی، مهدی مستجاب‌الدعوه ورزشکار تحصیلکرده لرستانی به عنوان سرپرست هیأت ورزش‌های سنتی و بازی‌های بومی و محلی استان تهران منصوب شد.
 ضمن عرض تبریک به دوست عزیزم مهدی مستجاب‌الدعوه، برای وی آرزوی توفیق روزافزون دارم

 

 

نتایج هفته دوم لیگ برتر فوتبال لرستان
فجر پل‌دختر 1 کوثر الشتر 2
بهزیستی خرم‌آباد 3 شهرداری سپیددشت 1
گهر زاگرس‌نوین دورود 3 سیمان دورود 1
شاهین دارایی خرم‌آباد 0 شهرداری بروجرد 2

 

 

هفته چهاردهم لیگ دسته دوم فوتسال ایران
پنج‌شنبه 22 تیر:
کیان اصفهان 2 پولادگسترش بروجرد 2
سالن پیروزی اصفهان
نتیجه بازی رفت: 5-2 به نفع پولادگسترش


 

پدر اسکواش‌باز فقید لرستانی:
از سامان من که گذشت، مسئولان اگر گوش شنوائی دارند به فکر بقیه باشند
فرهاد داودوندی - بروجرد: فرصتی دست داد تا در منزل پدری مرحوم سامان تفتی ورزشکار جوان بروجردی که هفته قبل در دریاچه گهر غرق شده حضور پیدا نمایم و با پدر آن مرحوم و دیگر فامیل وابسته گفتگوی کوتاهی داشته باشم.
حاج ناصر تفتی پدر مرحوم سامان تفتی در حالی که غم سنگینی بر وجودش سایه انداخته است گفت: از سامان من که گذشت، مسئولین به فکر دیگر جوان‌هائی باشند که در کنار دریاچه گهر به امان خدا رها شده‌اند و سایه شوم مرگ هر لحظه تهدیدشان می‌نماید.
وقتی از وی خواستم در رابطه با سامان برای‌مان بگوید، آهی کشید و گفت فرزندم قهرمان اسکواش بود در چند رشته ورزشی دیگر نیز فعالیت داشت، با اخلاق و بسیار دوست داشتنی بود، اما متاسفم که قربانی بی مبالاتی مسئولینی شد که هر ساله با تبلیغات گسترده عده زیادی از جوانان ورزشکار و طبیعت دوست را به دیدار از دریاچه گهر، این شیر خفته تشویق می نمایند ولی متاسفانه با وجود این که به گفته بهترین شناگران ایران، این دریاچه یکی از خطرناکترین آبها را برای شنا دارد، دریغ از یک نجات غریق، قایق نجات یا حتی یک نفر امدادگر یا چادر امداد که در این محل مستقر نمایند.
حاج ناصر تفتی در جواب سوال من که چه پیامی برای مسئولان دارید؟ گفت: اگر گوش شنوائی برای مسئولین باشد، اتفاقی که برای جگرگوشه من افتاد ممکن است برای هر فرد دیگری نیز اتفاق بیفتد.
زیرا به گفته شناگران ماهر و با تجربه دریاچه گهر دارای آبی بسیار سرد و سنگین و فریب دهنده و بسیار خطرناک برای شناست، که جان حتی بهترین شناگران را گرفته و می‌گیرد و متاسفانه مسئولان، تاکنون منطقه امنی را برای شنا در نظر نگرفته‌اند و هیچ گونه علائم هشدار دهنده‌ای را نیز در این منطقه نگذاشته‌اند.
حاج ناصر تفتی پدر مرحوم سامان تفتی در ادامه افزود تعجب من و همگان بر این است که چرا با اینکه هر سال عده زیادی از مردم و جوانان به این صورت به کام مرگ کشیده میشوند، حتی کوچکترین اقدامی از طرف مسئولان برای نصب ابتدائی‌ترین وسایل نجات انجام نمی گیرد؟ آیا نمی‌توان با کمی توجه مسئولان برای ایجاد حداقل امکانات جان خیلی از جوانان را نجات داد؟
حاج تفتی در خاتمه نیز گفت از سامان من که گذشت ، مسئولان ورزشی اگر گوش شنوائی دارند به فکر بقیه مسافران باشند.
* البته مسوولیت حفاظت و حراست از دریاچه گهر بر عهده سازمان محیط زیست است


 

خرم‌آباد این هفته میزبانی فوتسال دانش‌آموزان با نیازهای ویژه کشور است
مدیر آموزش و پرورش استثنایی استان لرستان گفت: رقابت‌هاتی فوتسال دانش‌آموزان با نیازهای ویژه کشور (گروه کم‌توان ذهنی) هفته آینده در خرم‌آباد برگزار می‌شود.
ذبیح‌الله دادستانی بیان داشت: در این رقابت‌ها 28 تیم از سراسر کشور به مدت 5 روز در سه سالن سه هزار نفری ولی‌عصر(عج)، شهید توکل مصطفی‌زاده و شهید مجید صالحی‌راد به مصاف هم می‌روند.
وی افزود: ورود تیم‌ها عصر جمعه 23 تیرماه به اردوگاه آیت‌الله کمالوند خواهد بود و مراسم افتتاحیه این مسابقات از ساعت 16 روز شنبه 24 تیرماه در سالن شهید توکل مصطفی‌زاده دره‌گرم با حضور جمعی از مسوولان استان آغاز می‌شود.

توضیح: اخبار این مسابقات روزانه در این آدرس منتشر می‌شود:

http://tbl.blogfa.com


 

صعود گهر دورود به لیگ برتر و تکرار یک خاطره:
بروید دم خانه‌ی خودتان بازی کنید!
ساسان عسکری‌عالم: یادش به خیر! کودک بودیم و از تماشای بازی‌های منتخب لرستان در لیگ قدس و یا خیبر خرم‌آباد که برمی‌گشتیم، مخصوصاً آن سال آخری با بازی ناصر میرزایی(سال 1367)، توی کوچه‌های شهر دنبال توپی که تازه کشف کرده بودیم، اگر 3 لایه باشد سنگین‌تر می‌شود و بهتر قل می‌خورد، می‌دویدیم و تیرک دروازه‌ی‌مان دو تا آجر ناقابل بود که از کنار ساختمان نیمه کاره‌ای کش می‌رفتیم و بازی‌مان را شروع می‌کردیم و کیفش را می‌بردیم.
یادش به خیر باشد! اگر حوصله‌ی آدم‌های خانه‌های اطراف را سر می‌بردیم از پنجره یا درب، سر بیرون می‌آوردند و می‌گفتند: «بروید دم خانه‌ی خودتان بازی کنی"»
عجب! فکر نمی‌کردم بعد از 20 و خورده‌ای سال، دوباره به سطح اول فوتبال کشور برگردیم و خانه به دوش شویم! بازی‌های تیم استان لرستان برود استان البرز برگزار شود بعد آن‌جا بگویند باید بازی‌های استقلال و پرسپولیس‌تان را ببرید آزادی این‌جا نمی‌شود، آن‌جا هم بگوید یا همین یا بروید اصلن دم خانه‌ی خودتان بازی کنید!
افسوس که هیچ‌کس یادش نبوده است که باید ورزشگاه پیر شهر را سامانی بدهند تا این حرف‌های طعنه‌وار را نشنویم. وقتی مصاحبه‌ی آقای حسن امیدیان مسئول کمیسیون ورزش شورای اسلامی شهر دورود مصاحبه با خبرگزاری ایسنا را خواندیم، خواستم راهی یافته و به ایشان بگویم 2 ماه فرصت داشتید فکر کنید که خوب دورود نشد شاید خرم‌آباد بتواند میزبان باشد. شاید بروجرد بتواند تا زمان حل مشکل میزبان باشد. آن‌قدر این دعواهای صد تا یک غاز را در بوق و کرنا کردید که عاقبت این شد! حالا اگر کسی بگوید: بروید دم خانه‌ی خودتان بازی کنید چه کنیم؟! اصلن جایی را داریم که برویم؟!
نامه‌ی مضحک‌تر از مضحک مسئولان تیم گهر را هم که بعد از دقیقه 90 یادشان آمده که با دستی به سر و روی ورزشگاه تختی خرم‌آباد کشیدن، می‌شده در لرستانی میزبانی کرد تا زمانی که ورزشگاه دورود آماده می‌شده را نمی‌دانم کجا بگذارم! آخر شما خودتان 2 ماه است این دست آن دست کرده‌اید تختی دورود را آماده نکرده‌اید آن‌وقت برای سیاه‌نمایی که یعنی ما می‌خواستیم اما نشد گفتید خرم‌آباد آماده باشد می‌آییم! فقط خواستید دل‌مان را بسوزانید؟ سوختید! دست مریزاد!
آقای امیدیان پشت‌بندش فرموده‌اند: خوب کرج کلی لر دارد که تنهای‌مان نمی‌گذارند! خواستم بگویم: حاشا به غیرتت! تیم را از دورودش گرفته‌اید و برده‌اید با ندانم‌کاری! آن‌وقت انتظار دارید 500 کیلومتر آن‌طرف‌تر حامی بیاید؟! عجب! مگر فکر کرده‌اید که همان یک روز بازی پلی‌آف در بروجرد است؟
دیگر تیم‌های لیگ برتر! 17 تیم دیگر، ما خانه نداریم که برویم دم آن بازی کنیم، خوش به حال‌تان صاحب خانه‌اید. می‌توانید پزش را بدهید.
ما هم مثل بچه‌های 3 ساله گریه می‌کنیم و می‌گوییم: ما هم می‌خواهیم! و بعد برای آرام کردن‌مان می‌گویند: جیزه نباید دست بزنی!
گول‌مان می‌زنند و می‌گویند: حداقل اسم‌تان(گهر) رویش هست.
اما نه! این گهر کرج است! مبارک مردم البرز باشد. ما زاگرسی‌ها خیبری داشتیم، این‌طور نبودیم که با هم‌استانی‌های خودمان سر آن دعوا کنیم. مال همه بود. الان هم دل‌مان به شهرداری یاسوج، دارتاک و داتیس خرم‌آباد، شیرین‌فراز کرمانشاه و پاس الوند همدان خوش است. شاید امسال این تیم‌ها برای ما جا پای تیم خیبر بگذارند. امیدوارم تا آن‌زمان نشنویم: نداریم باید برویم جای دیگر دوباره!

 

 

20  بازیکن با گهر قرارداد رسمی امضا کردند
ایسنا: عصر چهارشنبه 21 تیر 1391 قرارداد رسمی بازیکنان گهر شهرداری دورود با حضور در دفتر هیأت فوتبال لرستان، ثبت شد.
حمیدرضا فتحی، علی‌رضا محمد، مجید باجلان، امین ترکاشوند، هادی رکابی، علی‌رضا نیکبخت‌واحدی، فرید عابدی، محمد فعال، سیامک سرلک، هاملت میختاریان، گریگور ملکستیان(دروازه‌بان)، آرمان قاسمی، شهرام مهربان(دروازه‌بان)، مجتبی زارعی، ساشا کلونیا، میثم امیری، مجید خدابنده‌لو، محمدرضا کاردوست، محمدرضا خرسندنیا و تقی نائبی با حضور در دفتر هیأت فوتبال استان لرستان به صورت رسمی قرارداد خود را به ثبت رساندند.
چند بازیکن دیگر این تیم پنج‌شنبه قرارداد امضا خواهند کرد.

 زارعی، امیری، فتحی، سرلک، محمد، رکابی و باجلان 7 سهمیه لیگ برتری گهر هستند و با توجه به این که تیم دورودی به لیگ برتر صعود کرده می‏تواند یک بازیکن دیگر لیگ برتری نیز به خدمت بگیرد.
سرمربی گهر شهرداری دورود گفت: برای حضور قوی در لیگ دوازدهم، 99 درصد تیم را بسته‏ایم.
مهدی تارتار با بیان این مطلب افزود: تقریباً با 24 بازیکن به توافق رسیده‏ایم که امروز یا فردا با حضور در هیأت فوتبال لرستان قراردادها را ثبت می‏کنیم.
وی با بیان این که شاید یک فوروارد دیگر به تیم اضافه شود، ادامه داد: مهاجمان ما شاید به لحاظ اسمی بزرگ نباشند اما قابلیت‏های خوبی دارند. فوروارد مطرحی که بدون تیم باشد نمانده و اگر هم مانده فرهاد مجیدی است که توان خریدش را نداریم
این سرمربی با اشاره به امیر قاسمی‎‎نژاد و علی قربانی دو بازیکن فصل گذشته گهر، خاطرنشان کرد: آنها با تیم قرارداد دارند و قاسمی‏نژاد پیگیر هستیم که برگردد اما قربانی به درد ما نمی‏خورد.
تارتار با اشاره به بیرانوند دروازه‏بان لرستانی تیم نفت تهران اضافه کرد: مذاکراتی با مدیریت باشگاه نفت داشتیم اما بیرانوند هنوز به جمع ما اضافه نشده است. در حال حاضر گریگور ملکستیان دروازه‏بان ارمنستانی، شهرام مهربان و دروازه‏بان تیم پارسه تهران را به خدمت گرفته‏ایم.
سرمربی گهر شهرداری دورود با بیان اینکه هرچه تلاش کردیم نتوانستیم حسین پاشایی و علی‌رضا عباسفرد را جذب کنیم به قرارداد مجتبی زارعی، میثم امیری و ساشا کلونیا با گهر اشاره کرد و گفت: امیری و کلونیکا قابلیت بازی در دفاع وسط و کناره‏ها را دارند و در خط دفاعی دیگر مشکلی نداریم.

 

 

هشدار به مسوولان گهر دورود:
فدراسیون در کسر امتیاز از باشگاه‌ها جدی است
خبرگزاری فارس: سرپرست سازمان لیگ از تحویل همه مدارک باشگاه‌های لیگ برتری به کنفدراسیون فوتبال آسیا خبر داد و گفت: تصور می‌کنم امتیاز ایران نسبت به فصل گذشته بیشتر شود.
غلامرضا بهروان در حاشیه کلاس توجیهی داوران لیگ برتر، در مورد مدارک باشگاه‌ها، گفت: مدارکی که باشگاه‌ها به ما تحویل دادند صددرصد کامل نبود. نواقص مدارک را رفع کردیم و آنها را تحویل AFC دادیم و تاییدیه دریافت مدارک را هم از AFC گرفتیم.
وی در مورد این که گفته می‌شد آخرین زمان تحویل مدارک 23 تیرماه بوده نه 17 تیر، گفت: می‌خواستیم کارها را به موقع و با خیال راحت انجام دهیم و مدارک را هم زودتر  ارسال کنیم. تصور می‌کنم امتیاز ایران نسبت به فصل گذشته بیشتر شود.
بهروان در مورد کسر امتیاز از باشگاه‌های بدهکار، عنوان کرد: فدراسیون در این مسئله بسیار جدی است. روز گذشته نیز جلسه‌ای با نبی و حسن‌زاده داشتیم و قرار شد به باشگاه‌های بدهکار فرصت داده شود و در صورتی که تا آن زمان باشگاه‌ها تکلیف بدهی‌های‌ خود را مشخص نکنند از آنها امتیاز کسر می‌شود. این تصمیم برای تمام باشگاه‌های در لیگ برتر، دسته اول و دوم و سایر رده‌هاست. باشگاه‌های بدهکار در صورتی که تکلیف بدهی‌هایشان را مشخص نکنند برایشان گران تمام می‌شود زیرا از آنها امتیاز کم می‌شود.
شایان ذکر است کادر فنی و بازیکنان فصل تیم گهر شهرداری دورود که به لیگ برتر صعود کرده است، هنوز پول قرارداد و پاداش فصل قبل را دریافت نکرده‌اند و اگر این مهم صورت نپذیرد ممکن است کسر امتیاز و جریمه در انتظار تیم لرستانی باشد.

در صورت نقص مدارک باشگاه‌های حرفه‌ای
امسال تیم‌ها جریمه می‌شوند اما از سال آینده از لیگ برتر حذف می‌شوند
 خبرگزاری فارس: کارشناس کمیته صدور مجوز حرفه‌ای فدراسیون فوتبال در خصوص روند بررسی باشگاه‌ها برای صدور مجوز حرفه‌ای، گفت: باشگاه‌ها علاوه بر این که باید مدارک خود را برای ارسال به AFC آماده کنند باید برای صدور مجوز حرفه‌ای هم اقدامات لازم را انجام دهند. این مدارک باید به تایید AFC برسد و از این طریق علاوه بر مجوز حضور در لیگ قهرمانان آسیا مجوز شرکت در لیگ برتر را هم بگیرند. در واقع گرفتن مجوز حرفه‌ای خیلی مهم است چون بحث حضور یا عدم حضور در لیگ برتر مطرح است. باشگاه‌ها برای تکمیل و ارسال مدارک تا پایان مردادماه فرصت دارند.
سهیل مهدی در پاسخ به این سؤال که اگر باشگاهی نتواند شرایط حرفه‌ای را کسب کند و با توجه به این که لیگ جدید از 29 تیر آغاز می‌شود، تکلیفشان چه می‌شود، گفت: چون امسال اولین سالی است که می‌خواهیم مجوز صدور حرفه‌ای شدن باشگاه‌ها را صادر کنیم، هنوز AFC برای برخورد با باشگاه‌هایی که نواقصی دارند، تصمیمی نگرفته اما این مسئله در جلسه کمیته اجرایی AFC بحث شده است. اگر مدارک باشگاهی برای حضور در لیگ قهرمانان آسیا کافی نباشد، عدم حضور در مسابقات صددرصد است اما در مورد مسابقات داخلی مشروط است. باشگاه‌های ایرانی از بهمن سال گذشته به فدراسیون تعهد داده‌اند که موارد لازم را پیگیری کنند. بحث حذف باشگاه‌ها از لیگ برتر از سال آینده(لیگ سزدهم و نه این دوره) اجرا می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: امسال اگر باشگاهی دچار مشکل باشد، طبق آئین‌نامه انضباطی جریمه می‌شود در واقع باشگاه‌ها اگر هر بندی که AFC در نظر گرفته باشد، رعایت نکند بابت آن جریمه جداگانه می‌شود.

 

 

لغو مراسم قرعه‌کشی لیگ‌های دسته اول و دوم فوتبال کشور
مراسم قرعه‌کشی رقابت‌های لیگ دسته اول و دوم کشور تا اطلاع ثانوی برگزار نمی‌شود.
مهدی محمد نبی-دبیر کل فدراسیون فوتبال با ارسال نامه ای به استانهای کشور در خصوص بررسی موضوع  برگزاری و یا عدم برگزاری مسابقات جام حذفی باشگاههای کشور در جلسه ای که 27 تیر کنفدراسیون فوتبال آسیا و ارائه تقویم بازی‌ها اعلام کرد تایخ اعلام شده توسط سازمان لیگ آزادگان در خصوص قرعه‌کشی لیگ دسته اول و دوم کشور که قرار بود در تایخ های 27 و 28 تیرماه برگزار شود، لغو شد.
زمان قرعه‌کشی جدید این مسابقات بعد از جلسه کنفدراسیون فوتبال آسیا اعلام خواهد شد.

استان لرستان دو تیم دارتاک و داتس خرم‌آباد را در لیگ دسته دوم کشور دارد که البته زمزمه‌هایی مبنی بر فروش امتیاز یکی از این تیم‌ها به استان قزوین به گوش می‌رسد.

 

 

مطلبی در مورد دلالان فوتبال ایران در لینک زیر بخوانید
http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13910316001305

 

 

جدول لیگ دسته دوم فوتسال کشور (گروه جنوب)

 

تیم

بازی

برد

تساوی

باخت

زده

خورده

امتیاز

1

همیاری‌اراک

13

7

2

4

40

36

23

2

برق شیراز

13

5

6

2

43

35

21

3

شاهین‌لردگان

13

7

0

6

28

27

21

4

دایتی  شیراز

13

5

4

4

25

24

19

5

کیان‌سیلک‌اصفهان

13

4

7

2

35

35

19

6

گیتی‌پسندنوین‌اصفهان

13

5

3

4

29

25

18

7

مقاومت‌چهارمحال‌بختیاری

13

5

3

5

37

38

18

8

بنیادمسکن هرمزگان

13

5

2

6

33

32

17

9

سجاد  زابل

13

5

2

6

42

43

17

10

پولادگسترش لرستان

13

4

3

6

38

39

15

11

پکیج‌ایساتیس یزد

13

4

3

6

38

40

15

12

مس  رفسنجان

13

4

1

8

26

35

13


اخبار و مطالب یک‌شنبه 18 تیر 1391
ساعت ۱٢:٤٧ ‎ق.ظ روز یکشنبه ۱۸ تیر ۱۳٩۱  کلمات کلیدی:

  نتایج هفته اول فوتبال لیگ برتر استان
جمعه 16 تیر 1391
شهرداری بروجرد 3 فجر شهید لطوند پل‌دختر 1
کوثر الشتر 0 بهزیستی خرم‌آباد 1

 سیمان دورود 1 شاهین دارایی خرم‌آباد 0

 گهر‌نوین دورود 3 شهرداری سپیددشت 0

 

سرمربی استقلال خوزستان :
استان ورزشکارخیز لرستان یک ورزشگاه مناسب ندارد
خبرگزاری ایرنا: سرمربی تیم فوتبال استقلال خوزستان گفت: در فوتبال ایران حرف‌ها با عمل‌ها یکی نیست
'عبدالمجید باقری‌نیا' افزود: ورزشگاه‌هایی در شهرهای مختلف ایران مانند کاشان و زاهدان افتتاح می‌شود که هیچ حضوری در ورزش حرفه‌ای ایران ندارند در حالی که استانی ورزشکارخیز مانند لرستان، یک ورزشگاه مناسب ندارد.
وی اضافه کرد: استان لرستان با توجه به داشتن یک تیم فوتبال در لیگ برتر یک ورزشگاه مناسب ندارد که این امر نشان می‌دهد حرف و عمل مسوولان فوتبال کشور باهم هم‌خوانی ندارد.
وی تصریح کرد: ابزار کار برای سازندگی فوتبال وجود ندارد و هیمن امر برای ورود تیم شهرداری دورود به لیگ برتر مشکلاتی به وجود آورده است.
سرمربی تیم استقلال خوزستان گفت: نبود امکانات مناسب برای حضور تیم شهرداری دورود در لیگ برتر مقابله روانی با مردم ورزش دوست لرستان است که سال‌ها زحمت تیم را کشیده‌اند تا به لیگ برتر راه پیدا کند.
باقری‌نیا افزود: در فوتبال حرفه‌ای ایران اولویت با کسانی است که پول دارند و امتیاز می‌خرند و کسانی که زحمت کشیده‌اند نمی‌توانند حضور داشته باشند.

 

یا مَنَم بازی یا بازی چُوولَه !
 چنان که برخی به اشتباه فکر می‌کنند فوتبال لرستان بی درو پیکر نیست!
فرهاد داودوندی- بروجرد: همین آغاز کار برویم سر اصل مطلب، این تو بمیری از آن تو بمیری‌ها نیست! دلالان  پشت پرده وابسته به تیم فوتبال گهر دورود سر یک استان دو میلیون نفری را بخاطر این تیم کلاهی گذاشته اند که آیندگان باید در رابطه با آن کتاب‌ها بنویسند !
دلالان و عوامل پشت پرده،  در یک جنگ زرگری بر سر تقسیم منصفانه  10 میلیارد تومان قیمت  اولیه تیم گهر دورود به توافق رسیده‌اند !
این صحبت‌هائی هم که میشنوید که مثلا می‌گویند  80 در صد تیم آماده است، کاش تماشاگران بیایند کرج برای تشویق تیم‌شان ! کاش می‌شد بازیها را در شهرستان دورود برگزار کنیم! اگر استادیوم خرم‌آباد ظرف 5 روز (!) آماده می‌شد بازی‌ها را می آوردیم خرم‌آباد نیم‌فصل دوم سعی خواهیم کرد تیم را بیاوریم دورود و از این نوع حرفها ، یعنی کشک !
فکر نکنید اینگونه جملات سر کاری همینطوری بر زبان مسئولین  پشت پرده تیم گهر دورود جاری میشود ! برای هر جمله از پیش برنامه ریخته میشود !
خلاصه کلام اینکه ، اگر کوچک‌تر بودیم و مثل آن زمانهائی که دیر به بازی می رسیدیم و برای اینکه ما را هم در بازی شرکت بدهند ، حس و حالش را داشتیم ! الان با گویش محلی خودمان خطاب به مسئولین پشت پرده تیم فوتبال گهر دورود فریاد می‌زدیم یا منم بازی یا بازی چووله !  
البته درسته فعلا حس و حال گفتن این جمله آنچنان که بخواهی در وجودمان نیست، اما خاطر عزیز دلالان پشت پرده  وابسته به تیم فوتبال گهر دورود را به این نکته کلیدی معطوف بداریم که شب دراز است و قلندر بیدار !
 آنچنان هم که به اشتباه فکر می‌کنند فوتبال استان لرستان بی درو پیکر نیست و مسئولین ما هم آن‌چنان که بعضی ها فکر می کنند بی خیال این تیم و حواشی آن نیستند! ما در این استان دیر میگیریم ، اما اگر بگیریم توی تور مان شیر میگیریم! هر چند که این دلالان عزیز پشت پرده، به اندازه موشی هم ارزش ندارند!

 


هشدار: مسوولان لرستانی کلیه مسائل و حواشی تیم گهر دورود را رصد نمایند

م. ص‌ (ایمیل ارسالی برای این وبلاگ): سلام. می‌خواستم از شما خواهش کنم که به مسوولان ارشد استان اطلاع دهید مواظب باشند که برخی ممکن است در همین یک سال از تیم گهر و منافع آن، بهره‌برداری‌های بسیاری نمایند چرا که [...]
پاسخ: هم‌استانی گرامی سپاس از حساسیت و دقت نظر شما.(ببخشید که مجبور به حذف بخش پایانی نوشته شما شدم چون امکان انعکاس آن وجود نداشت) اتفاقاً مسوولان استانداری بسیار دلسوزتر و کاربلدتر از مسوولان باشگاه گهر هستند و کلیه‌ی مسائل مربوط به این تیم (از جمله مسائل پشت پرده) را به طرق مختلف رصد می‌کنند. حواس‌شان به آن‌ها که نام بردید و کارهای مخفیانه‌شان هم هست. خیال‌تان راحت!

 

 

قابل توجه مسوولان باشگاه گهر شهرداری دورود:
جلسه طلبکاران باشگاه با مسوولان کمیته انضباطی
طلبکاران شاهین بوشهر: از استیلی و انصاریان تا صاحب‌خانه و هتل‌دار!
خبرگزاری فارس: طلبکاران باشگاه شاهین بوشهر جلسه‌ای با مسوولان کمیته انضباطی برگزار می‌کنند تا وضعیت مطالبات‌شان مشخص شود.
شاهین بوشهر یکی از بدهکارترین باشگاه‌های کشور است. امروز شماری از طلبکاران این باشگاه در سازمان لیگ جلسه‌ای با مسوولان کمیته انضباطی برگزار می‌کنند تا وضعیت مطالبات‌شان مشخص شود.
طلبکاران شاهین از صنوف مختلف هستند؛ از حمید استیلی که مدتی سرمربی این تیم بوده، گرفته تا علی انصاریان بازیکن و ماساژور و فیزیوتراپ تیم، هتل‌دار و حتی صاحب‌خانه‌ای که خانه‌اش را به باشگاه اجاره داده تا در اختیار سرمربی تیم قرار بگیرد.

بهتر است مسوولان تیم گهر دورود لرستان هم مواظب عواقب برخی قراردادهای بدون پیش‌بینی و تبعات آن باشند... (مثل اولین قرارداد که با پیمانکار ورزشگاه تختی دورود به مشکل  برخورد!)


با این شرایط، تیم‌داری گهر دورود برای لرستان هیچ منفعتی ندارد
کیانوش بیرانوند: مسوولان تیم گهر شهرداری دورود(کرج !) پس از کش و قوس‌های فراوان، سرانجام حرف آقای عابدینی را به کرسی نشاندند و تیم فوتبال گهر را به خارج از استان منتقل کردند.
برخی از آن‌ها با اجرای برنامه‌ای هدف‌دار، جوی در استان به وجود آوردند از این قرار که مردم خرم‌آباد و بروجرد سعی دارند تیم گهر را برای همیشه به شهر خودشان منتقل کنند. با همین بهانه و پس از دفع‌‌الوقت بسیار، در تاریخ 12 تیر 1391 از طرف این باشگاه نامه‌ای به هیأت فوتبال لرستان ارسال شده است بدین مضمون که ظرف 5 روز ورزشگاه خرم‌آباد را آماده کنید تا آن‌جا بازی کنیم! (یعنی با وجودی که می‌دانستند این کار نشدنی است، به خاطر برخی مسائل این نامه ارسال شده است)
تمام شیرینی حضور تیم گهر شهرداری کرج (دورود !) در لیگ برتر به این بود که تیم‌های پرسپولیس و استقلال تهران پس از گذشت بیش از دو دهه در لرستان به میدان بروند که متاسفانه بر اساس قرعه‌کشی دور رفت لیگ برتر این دو تیم در هفته سوم و چهاردهم مهمان گهر خواهند بود و هر دو بازی گهر با استقلال و پرسپولیس در ورزشگاه کرج برگزار می‌شود!
از این جهت، خسته نباشیدی جانانه خدمت مسوولان تیم گهر شهرداری دورود و بخصوص آن عده از واسطه‌هایی که به هدف مورد نظرشان رسیدند، عرض نموده و برای آن‌ها توفیقات مکرر جهت برآورده شدن منافع‌شان در آینده را خواستاریم!
نامه ارسالی باشگاه گهر(به تاریخ ارسال نامه و مهلت سازمان لیگ توجه کنید)

 حالا از روی تاریخ نامه قضاوت کنید مسوولان شهرداری و گهر دورود با مردم صادق نیستند که مدام مسوولان استانداری و اداره کل ورزش و جوانان را برای تیم‌داری این باشگاه خصوصی  مورد اتهام قرار می‌دهند یا قصور از سمت خودشان است که گهر در لرستان بازی  نمی‌کند؟

اسماعیل حیدرپور مدیر اجرایی تیم گهر شهرداری دورود در مصاحبه روز دوشنبه 19 تیر واحد خبر مرکز لرستان به وقت‌کشی مجدد مسوولان شهرداری دورود اشاره کرد و گفت: من در تاریخ 11 تیرماه از مسوولان شهرداری دورود حکم گرفته‌ام و به همین خاطر تاریخ ارسال نامه بازی در خرم‌آباد 11 تیرماه است!
وی همچنین افزود: برای هر بازی در ورزشگاه انقلاب کرج باید حدود 11 و نیم میلیون تومان پرداخت کنیم! این هم از وقت‌ تلف کردن مجدد مسوولان شهرداری دورود و نمونه‌اش تاخیر در دادن حکم انتصاب به مدیر اجرایی تیم! حال بفرمایند مردم و مسوولان سایر شهرهای لرستان وقت‌کشی و کم‌کاری کرده‌اند!

گویا آقایان دورودی فراموش کرده‌اند که هر چه پاداش به تیم گهر در فصل قبل داده شد از طرف استانداری و اداره کل ورزش و جوانان لرستان بود و داود مهابادی با گلایه شدید از این موضوع اظهار داشت: دو روز پس از صعود در دورود برای ما جشنی گرفتند اما دریغ از یک ریال جایزه و هدیه به بازیکنان!

 سوال این‌جاست: مسوولان محترم شهرداری و شورای شهر دورود که مردم این شهر و لرستان را سر کار گذاشته‌اند و به آن‌ها آدرس غلط می‌دهند که  «ای مردم! می‌خواهند تیم شهرتان را ببرند یا هیچ کاری برای تیم دورود نمی‌کنند»، پاسخ دهند که: چطور خودتان فرصت سه ماهه داشتید و کاری برای ورزشگاه شهرتان نکردید و حالا طی یک مانور ظاهری به خاطر این که بگویید ما مایل بودیم در لرستان بازی کنیم، انتظار دارید که ظرف 5 روز ورزشگاه خرم‌آباد را آماده کرده و تحویل شما دهند؟

نه جانم! هر کس خربزه می‌خورد پای لرز آن هم خواهد نشست. منتظر می‌مانیم ببینیم این تیم با چه هدفی به کرج رفته و پشت پرده این تیم چه‌ها می‌گذرد و از همه مهم‌تر: گهر چه نتایجی در مسابقات کسب خواهد کرد (و وای به روزتان اگر این تیم نتیجه نگیرد ...)

 

 

بازیکن تیم لیگ برتری اسکواش لرستان در دریاچه گهر غرق شد
بازیکن برجسته تیم لیگ برتری اسکواش استان لرستان هنگام شنا در دریاچه گهر شهرستان دورود، در آب این دریاچه غرق شد و جان خود را از دست داد.
رییس هیات اسکواش استان لرستان با اعلام این خبر گفت: در این حادثه که روز گذشته روی داد  وسامان تفتی بازیکن بااخلاق و برجسته اسکواش استان لرستان جان خود را از دست داد.
محمود داوودی‌نژاد افزود: این بازیکن 24 ساله تیم اسکواش لرستان، سابقه دو سال حضور در لیگ برتر اسکواش کشور را داشت و با تیم تربیت بروجرد در رقابت‌های لیگ برتر اسکواش بازی می‌کرد.
وی اظهار داشت: پیکر این ورزشکار با اخلاق کشورمان برای برگزاری مراسم تشییع و خاکسپاری به بروجرد منتقل شده است.
به گفته داودی‌نژاد، مراسم تشییع و خاکسپاری پیکر این ورزشکار صبح یک‌شنبه در بروجرد برگزار می‌شود.
ورزشی‌نویسان لرستان این مصیبت را به خانواده آن مرحوم و جامعه ورزش بروجرد و استان لرستان تسلیت عرض می‌نمایند


اخبار و مطالب پنج‌شنبه 15 تیر 1391
ساعت ۱:٢۸ ‎ق.ظ روز پنجشنبه ۱٥ تیر ۱۳٩۱  کلمات کلیدی:

با دو گل کاپیتان فتحی
اولین پیروزی گهر دورود در یک بازی تدارکاتی
مهدی نعمتی- نشریه اینترنتی لور: عصر پنج‌شنبه تیم گهر شهرداری دورود در نخستین دیدار تدارکاتی تیم  البدر بندرکنگ حریف دسته دومی‌اش را با نتیجه دو بر یک شکست داد، این درحالی بود که سرمربی پر امید گهر در این دیدار به همه بازیکنانش اجازه بازی داد و فقط در اندیشه ارزیابی بازیکنان و توانایی تیمش بود و توجهی به نتیجه بازی نداشت.
حمیدرضا فتحی درحالی که بازوبند کاپیتانی گهر را بسته بود توانست دوبار (یک بار از روی نقطه پنالتی) دروازه حریف را باز کند، تیم البدر بندرکنگ نیز تک گل خود را از روی نقطه پنالتی وارد دروازه گریگور ملکستیان کرد.
ظاهراً قرار است پیراهن تیم گهر متفاوت از تیم‌های حاضر در لیگ برتر و ترکیبی از لباس نخست و دوم تیم به رنگ آبی-اناری باشد.
در این بازی فقط سالاروند دروازه‌بان دوم گهر و نیکبخت واحدی که کاپیتان دوم گهر است به زمین نرفتند، گفته می شود نیکبخت با توجه به مقداری احساس ناراحتی وی و به منظور حفظ سلامتش اجازه حضور در میدان نیافته است.
شایان ذکر است با وجود تمدید مهلت نقل و انتقالات تا بیست و دوم تیرماه، تارتار اعلام کرده 80 درصد تیم گهر هم‌اکنون کامل شده است و قصد داریم چند بازیکن لیگ برتری دیگر به خدمت بگیریم.

 

 

ابراهیم میرزاپور:
اگر واقعیت را بگویم برای تیم استانم بد می‌شود
 برخی مربیان از دلال‌ها دستور می‌گیرند
ابراهیم شریفی- ایسنا لرستان: دروازه‌بان سابق تیم ملی فوتبال ایران گفت: شرایط جوری بود که دیگر نمی‌توانستم در تمرینات گهر شرکت کنم اما این روزها حرف‌هایی می‌شنوم که اگر لازم باشد درباره مسئولان این باشگاه افشاگری می‌کنم.
ابراهیم میرزاپور اظهارداشت: برخلاف آنچه مسئولان باشگاه گهر دورود می‌گویند من هیچ تقاضای مالی از این باشگاه نداشته ام. من به مدت یک هفته با تیم گهر تمرین کردم اما دیدم شرایط به گونه ای است که نمی توانم ادامه دهم و به همین دلیل جدا شدم.
وی ادامه داد: خیلی دوست داشتم به تیم شهرم کمک کنم اما دیدم کمکی از دست من برنمی‌آید. فردای روزی که از گهر جدا شدم شنیدم گفته اند من به خاطر پول رفته‌ام. این اصلا صحت ندارد و اگر بخواهم واقعیت‌ها را بگویم خیلی برای تیم استانم بد می‌شود.
میرزاپور گفت: من به خاطر گهر بقیه پیشنهاداتم را هم از دست دادم زیرا وقتی با این تیم تمرین می‌کردم همه فکر کردند قرارداد بسته‌ام.
وی ادامه داد: در دو سال اخیر بدشانسی آورده‌ام و به هر تیمی که رفته‌ام سقوط کرده است. با این حال اگر بازی‌های من را ببینید متوجه می‌شوید که من در سقوط این تیم‌ها نقش نداشته‌ام و بازی‌های خوبی ارایه داده‌ام. در این 2 سال فشار زیادی روی من بوده و فعلا برای فصل بعد هم تصمیمی نگرفته‌ام.
میرزاپور افزود: دلیل اصلی که من فعلا بدون تیم مانده‌ام دلال‌ها هستند. چون با برخی از آقایان دلال کار نکرده‌ام نتوانسته ام به تیمی بروم. برخی از مربیان از دلال‌ها دستور می گیرد و چون دهن‌بین هستند بازیکنی که با دلال‌ها کار نکند را جذب نمی کند.
 

ابراهیم میرزاپور:
بلاتکلیفی و بی‌برنامگی گهر باعث جدایی‌ام شد
قراردادی نداشتم که چک بگیرم!
خبرگزاری مهر: دروازه‌بان پیشین تیم ملی فوتبال ایران با اعلام این که با بلاتکلیفی و بی‌برنامگی باشگاه گهر دیدم موثر نیستم، گفت: نه قرارداد و نه چکی از باشگاه گهر داشتم که با پاس نشدن آن بخواهم جدا شوم.
ابراهیم میرزاپور در خصوص دلایل جدایی اش از تیم فوتبال گهردورود ضمن بیان مطلب فوق گفت: من خیلی دوست داشتم تا در تیمی از استان لرستان بازی کنم چون مدیون مردم استان هستم و از زمانی که فوتبال خود را در تیم فجر خرم‌آباد شروع کردم تا هنگامی که به تیم ملی رسیدم همواره از من حمایت کردند.
وی درهمین خصوص افزود: درحال حاضر تیم گهر شرایط خوبی نداشته و بلاتکلیف است و در واقع می‌توان گفت برنامه کاری این تیم هنوز مشخص نیست من فکر می‌کنم با چنین شرایطی نمی‌توانم کنار بیایم و در نتیجه برای تیم گهر تاثیرگذار نخواهم بود.
 دروازه‌بان سابق تیم ملی فوتبال ایران تاکید کرد: درحال حاضر با توجه به این که تیم گهر به رقابت‌های لیگ برتر صعود کرده انتظارات از این تیم بالا رفته و با شرایطی که این تیم دارد خیلی سخت می‌دانم که انتظارات هوادارانش برآورده شود البته امیدوارم که تفکر من اشتباه بوده و تیم بتواند نتیجه بگیرد و در رقابت‌های لیگ برتر باقی بماند.
وی با تاکید بر این که صحبت هایی که در خصوص جدایی او مطرح شده مبنی بر این که او بخاطر پاس نشدن چکش تصمیم به جدایی از گهر گرفته، گفت: این صحبت‌ها کذب محض است چون من نه با باشگاه گهر قرارداد بسته بودم و نه چکی از آنها گرفته بودم که پاس نشدن آن دلیل جدایی‌ام باشد. من 5 روز در کنار تیم بودم و تمرین کردم، اما همانطور که گفتم شرایط گهر را به گونه ای دیدم که به این نتیجه رسیدم نمی توانم برای این تیم کارآیی داشته باشم و دو روز است که دیگر در تمرینات این تیم شرکت نمی کنم تا مسئولان تیم هر چه سریع‌‌تر بتوانند جایگزینی برای من پیدا کنند.
 میرزاپور با تاکید بر این که هیچ‌گونه اختلافی با کادر فنی تیم وبویژه تارتار سرمربی این تیم نداشته، در خصوص آینده کاری خود گفت: با توجه به این که مدت زمان محدودی تا پایان فصل نقل و انتقالات باقی مانده و من نیز به دلیل حضور در تمرینات گهر زمان را از دست دادم در حال حاضر پیشنهادی از باشگاهی ندارم و شرایط کارم کمی سخت شده است.

 


هفته سیزدهم لیگ دسته دوم فوتسال ایران
پولاد گسترش بروجرد 1 برق شیراز 1
داور اول: داود خان‌احمدی، داور دوم: حامد حبیبی، داور سوم: علی‌رضا قربانی، وقت نگهدار: جاسم نبیئی 
ناظر فدراسیون: غلام‌رضا سلیمانی
بروجرد، سالن سرپوشیده ولایت، پنج‌شنبه 15 تیر 1391
پولادگسترش بروجرد: حسن جوانمرد(کاپیتان)،  نسیم حساوی، اکبر گودرزی، مسعود لک نژاد، سعید معظمی گودرزی، مصطفی هاشمی، محمد علی پناه، اسماعیل رشنو، امیر عزیزی، ایوب خورشیدی، علی قاسم جوکار، مصطفی سلیمانی، سرمربی: محسن فروغی، مربی: قدرت احمدوند،  مدیرعامل: سید کمال‌الدین حسینی، سرپرست : محسن دیناروند
برق شیراز: احسان جامه‌بزرگی، آرش داریوشی، محمدحسن عباسی، محمد منتظرالمهدی، میثم برمشوری، فرشید شبانی، سعید خوش‌خلق، محمدرضا مرادیان، احسان پناه‌پورصالحی، بهرزاد زارعی، امیر آسمان‌بخش، علی حسن‌شاهی، سرمربی: محمدامین شرقی، سرپرست: احمد فرشچیان، مربی: عباس دوکوهی، پزشک: یحیی اخلاقی‌مقدم، تدارکات: اله‌کرم سلیمی، آنالیزور و کمک مربی: مهدی شرقی 
فرهاد داودوندی: زانوی غم در بغل گرفته بازیکنان دو تیم در خاتمه مسابقه، نشان از ناراضی بودن دو تیم از کسب نتیجه به دست آمده را داشت  .
در حالی که بیشتر زمان نیمه اول مسابقه در دست بازیکنان تیم برق شیراز بود و بازیکنان این تیم با شیوه دفاع از جلوی دروازه حریف و حمله از جلوی دروازه خودی نبض بازی را در دست داشتند، تیم بروجرد نیز به حملات بی‌هدف و احساسی دست می‌زد .
در دقیقه 7 بازی، این تیم برق شیراز بود که توانست از حملات خود استفاده برده و تک گل نیمه اول را به ثمر برساند، هر چند که بقیه حملات این تیم با درخشش دروازه‌بان بروجرد راه به جائی نبرد .
در نیمه دوم تیم بروجرد به خود آمد و مزد بازی خوبش را در دقیقه 12 نیمه دوم گرفت. گل استثنائی مسعود لک‌نژاد که با به توپ با دریبل زدن چند بازیکن تیم برق و پس از اینکه توپ در یک رفت و برگشت شوت زدن از دست دروازه‌بان شیرازی به زمین افتاد، با زدن ضربه آخر به توپ، شاهکار خودش در به ثمر رسانیدن این گل را تکمیل نمود و توانست نتیجه را به مساوی بکشاند.
بعد از این گل حملات دو تیم شتاب بیش‌تری گرفت که با بی‌دقتی بازیکنان دو تیم و بخصوص برقی‌ها به بیرون زده شد. در کل حاضرین در سالن بازی جذاب و تماشاگرپسندی را از دو تیم شاهد بودند و هیچ‌گونه حاشیه ضد فوتبالی از بازیکنان دو تیم دیده نشد.

 

  
 

نامه تأمل‌برانگیز مسوولان گهر برای آماده‌سازی ورزشگاه تختی خرم‌آباد
ابراهیم شریفی: مسوولان گهر برای آماده‌سازی تختی خرم‌آباد به اداره کل ورزش و جوانان لرستان نامه‌نگاری کرده‌اند موضوعی که انجام آن در این زمان اندک به برگزاری مسابقات لیگ برتر کمی قابل تامل است.
نوشتن این نامه آن هم الان و در این زمان اندک ذهن فوتبال دوستان استان و دورودی را مشغول کرده که چرا مسوولان گهر دو ماه قبل به این فکر نیفتاده بودند و بارها و بارها از منابع غیررسمی شنیده بودیم که آنها با انجام بازی‌های خانگی در خرم‌آباد تا زمان آماده شدن کامل ورزشگاه تحتی دورود مخالفت کرده بودند و در برخی مصاحبه‌های‌شان اراک، کرج و ... را مناسب برای بازی‌های گهر اعلام کرده بودند.
نمی‌دانیم چه اتفاقی افتاده که این نامه الان نوشته شده، آیا نمی‌شد زودتر این کار انجام می‌گرفت، مع‌هذا موضوع مهم و اساسی این بوده که استاندار محترم استان اعتبار قابل توجهی را برای بازسازی ورزشگاه تختی دورود از محل استان متقبل شده است و عملاً ورزشگاه خرم‌آباد نیز با این تفاسیر نیازمند اعتبار میلیاردی بوده و ظرف این زمان اندک بازسازی نخواهد شد.
ورزشگاه تختی خرم‌آباد میزبان بازی‌های خانگی گهر است یا دورود و موضوع‌گیری‌های که در این رابطه صورت گرفت و انجام برخی مصاحبه‌های مسوولان گهری به جای رسیده که مدیرکل ورزش و جوانان استان نیز کاسه صبرش لبریز شد و در نشست خبری اشاره‌هایی به این موضوع نمود:
برخی افراد به دنبال حاشیه‌سازی برای تیم گهر هستند
مدیر کل ورزش و جوانان استان لرستان با اشاره به این که باشگاه گهر شهرداری دورود یک باشگاه خصوصی است و ما نیز با همین دید به آن نگاه می‌کنیم، اظهار داشت: اما واقعیت این است که این تیم هنوز نیازمند به کمک‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری است.
فرهاد نیکوخصال با بیان این که متاسفانه برخی افراد جوسازی می‌کنند و به دنبال حاشیه‌سازی برای تیم هستند، یادآور شد: رسانه‌ها و مطبوعات استان تیغ برنده‌ای دارند و باید با انعکاس این مطالب در رسانه‌ها با افراد سودجو برخورد کنند.
وی با تاکید بر این که تیغ رسانه‌ها از ما نیز برنده‌تر است و می‌توانند جلو حاشیه‌سازی برای تیم گهر را بگیرند، ادامه داد: تیم گهر شهرداری دورود متعلق به لرستان است و همه مردم نیز درک درستی از این موضوع دارند و در این مورد متفق‌القول هستند.
رسانه‌ها حاشیه‌سازان را سر جایشان بنشانند
نیکوخصال با بیان این که اگر قرار باشد برخی افراد سودجو از آب گل آلود ماهی بگیرند بهتر است جراید و رسانه‌های استان این مطالب را اعلام کنند، افزود: به نظر من بهتر است برخی مطالب هر چند سربسته در رسانه‌ها گفته شوند تا مردم از موضوع مطلع شوند.
وی با اشاره به این که افرادی را که به دنبال شیطنت و ایجاد حاشیه برای تیم هستند باید سر جای‌شان نشاند، تصریح کرد: باید این‌گونه موارد به اطلاع مردم رسانده شوند و در رسانه‌ها انتشار پیدا کنند.
مدیر کل ورزش و جوانان استان لرستان با تاکید بر این که برخی افراد فکر می‌کنند مسائل تیم مربوط به اختلافات قومی قبیله‌ای است، اظهار داشت: همه باید بدانند مردم لرستان با هم متحد هستند و با افتخار کنار یک‌دیگر کار می‌کنند.

 
 

نامه رسمی برنامه هفته اول لیگ برتر فوتبال ایران ابلاغ شد

دوست گرامی آقای آرش قنبری کارمند لرستانی سازمان لیگ حرفه‌ای فوتبال ایران محبت نموده و برنامه هفته اول لیگ برتر را ارسال نمودند:

بر این اساس تیم گهر شهرداری دورود ساعت 20:45 شب پنج‌شنبه 29 تیر در ورزشگاهی که تا هفته آینده مشخص می‌شود، میزبان ملوان بندرانزلی خواهد بود. رنگ لباس ملوان در این بازی سفید خواهد بود و هنوز رنگ رسمی پیراهن تیم گهر شهرداری دورود اعلام نشده است.

برای مشاهده نامه در ابعاد بزرگ‌تر، آن را ذخیره و سپس مشاهده کنید

 

 
نقش لرها در بنیان‌گذاری باشگاه پرسپولیس تهران
نشریه انیترنتی لور: شیخ محمدتقی عبدو (عبده) بروجردی، یکی از حقوق‌دانان و مبتکران دادگستری نوین بود. قاطعیت او در امور قضایی مشهور بود. او نزدیک به 30 سال ریاست محکمه‌ی عالی انتظامی قضات را برعهده داشت و قاضی‌القضات دادگستری بود. شیخ در 1258 شمسی در بروجرد به دنیا آمد و جدش ملامحمدتقی گلپایگانی بود.
شیخ عبدو، در کنار فعالیت‌های قضایی، به تدریس در مدرسه‌ی عالی حقوق و سپس دانشکده‌ی حقوق تهران پرداخت. دروس فقه و اصول و سپس حقوق مدنی و اصول محاکمات مدنی را تدریس کرد.

او در کلاس‌های قضایی دادگستری و حوزه‌های علمیه تهران مانند حوزه‌ی علمیه صد و همچنین مدرسه‌ی عالی سپهسالار نیز به تدریس پرداخت. در دوران بازنشستگی نیز تاپایان عمر مدرس دانشکده الهیات دانشگاه تهران بود و دروس اصول فقه و معارف اسلامی را تدریس کرد. سرانجام 15 تیر 1346 درگذشت.
شیخ محمدتقی عبدو چهار پسر داشت که علی عبده (1358-1303)، بنیان‌گذار باشگاه پرسپولیس یکی از آن‌ها بود، از دیگر فرزندان شیخ محمد، جلال عبده بود که مدت‌ها به عنوان نماینده ایران در سازمان ملل خدمت کرد و بعدها توسط این سازمان به مدت چهار سال به عنوان حاکم گینه بیسائو برگزیده شد....
علی عبده پس از کودتای 28 مرداد 1332 به ایران بازگشت و شرکتی را در سال 1335 به جهت حضور چشمگیر امریکایی‌ها تاسیس کرد. در سال 1343 باشگاه پرسپولیس توسط عبده تاسیس و در رشته‌‌های والیبال، بسکتبال و بولینگ فعال شد.
تیم فوتبال باشگاه پس از انحلال شاهین در دسته‌ی دوم به سر می‌برد؛ تیمی که بلندپرواز نبود و بهترین بازیکنش با موهای صاف متمایل به طلایی به نام محمود خوردبین به شمار می‌‌رفت. عبدو با همکاری مرحوم پرویز دهداری (بازیکنی که ستاره تیم منحل شده شاهین به شمار می‌رفت) در زمستان 1346 چهار بازیکن شاهین شامل ابراهیم آشتیانی، ناظم گنجاپور، کاظم رحیمی و بهمن نوروزی را در بازی دوستانه با باشگاه جم آبادان در ترکیب تیم پرسپولیس قرار داد. حضور آن چهار نفر زمینه‌ساز پیوستن سایر بازیکنان شاهین به پرسپولیس بود...
روح این لرستانی‌های خدمتگزار به مردم قرین رحمت الهی باد.
* منبع: کتاب "روزی روزگاری فوتبال" نوشته دکتر حمیدرضا صدر، نشر چشمه، صص: 88-89

 

 

نقش پررنگ لرها در بازی تاریخی پرسپولیس و استقلال (تاج)

پرسپولیس 6 استقلال صفر

گل‌ها: همایون بهزادی(50، 86 و 90)- ایرج سلیمانی(45 و 56) و حسین کلانی(32)

نیمه اول: ۲ - ۰ پرسپولیس

دور رفت اولین جام تخت جمشید

  16 شهریور 1352

بازیکنان پرسپولیس: بهرام مودت، ابراهیم آشتیانی، مسیح مسیح‌نیا، رضا وطن‌خواه، جعفر کاشانی، اسماعیل حاج‌رحیمی‌پور، علی پروین، حسین کلانی، همایون بهزادی(کاپیتان)، اصغر ادیبی، ایرج سلیمانی، مربی: آلن راجرز

بازیکنان تاج (استقلال): منصور رشیدی(ناصر حجازی)، محمدرضا عادلخانی، نصرالله عبداللهی، اکبر کارگرجم، علی جباری(کاپیتان)، کارو حق‌وردیان، عزت جان‌ملکی، حسن روشن(هادی نراقی)، جواد الله‌وردی، جواد قراب، غلام‌حسین مظلومی(مسعود مژدهی، مربی: رایکوف

داور: نیکولای پتری‌چیانو (رومانی)                 ورزشگاه: آزادی

تماشاگر: ۶۰ هزار نفر                   اخطار  -                      اخراج : -

همایون بهزادی زننده 3 گل پرسپولیس متولد سال 1320 در شهر خرم‌آباد است و به دلیل شغل پدرش که نظامی بود کودکی خود را در این شهر گذراند.

همچنین مرحوم ایرج سلیمانی (5/12/1387-1325) که اصالتاً از لرهای بختیاری ساکن مسجدسلیمان است همسری لرستانی(از کوهدشت) به نام پریوش مظفری دارد.

مرحوم سلیمانی از 1358 تا 1363 به عنوان دبیر ورزش در مدارس خرم‌آباد کار می‌کرد و در کنار آن مربی تیم‌های مختلف خرم‌آباد و لرستان نیز بود و سپس راهی تهران شد.

با این حساب 5 گل از 6 گل بازی تاریخی را باید به حساب لرها گذاشت!

 

 

طنز ورزشی
مصاحبه با کلنگ ورزشی در لرستان
 فرهاد داودوندی - بروجرد : سلام آقای کلنگ ورزشی!
- سلام، اما من آقا نیستم!
- ببخشید، سلام خانم کلنگ!
- اما من خانم هم نیستم!
- عجب! اگر آقا یا خانم نیستی، پس چی هستی؟
- من خنثی هستم !
- اِه ! چه جالب ! برای چی خنثی هستی؟
- راستش کلنگی که فقط به زمین بخورد و ثمره ای نداشته باشد، خنثی است!
- یعنی چی؟ می‌‌شه بیشتر توضیح بدهید؟
-  جوونم واستون بگه توی این استان لرستان خودمان، از هم جنس‌های کلنگ من در انبار های ادارات تربیت‌بدنی هر شهری سه چهار تا دسته روبان گرفته وجود دارد!
 ما کلنگ‌های ته انباری سالی چند بار از انبار بیرون می‌آئیم  و به دست مسئولین ورزشی در چند نقطه زمین هر شهر به زمین می خوریم! بعضی وقت‌ها چنان ما را به زمین می‌زنند که پیش خودمان می گوئیم نکند این مسئول ورزشی با این شوری که در سر دارد ما را زمین نگذارد و طی بیست و چهار ساعت کلنگ زدن مداوم  پی ساختمان را به تنهائی بکند! 
اما نام به این نشان که بعد از دو سه بار ما را به زمین زدن، دوباره سر از ته انبار در می‌آوریم! البته تا این جای کار هم ایرادی ندارد، اما قضیه وقتی جالب میشود که روز کلنگ زدن، مصاحبه پشت مصاحبه که ورزشگاه 25000 نفری ساخته خواهد شد، بعد از چند روزی 20000 نفر میشود و سپس بعد از چند ماهی رقم به 15000 نفر تقلیل پیدا می‌کند و در نهایت می گویند برای  10000 نفر بودجه نداریم 5000 نفر را شاید بتوانیم بسازیم!
این طور است که ما می‌شویم کلنگ ورزشی خنثی در لرستان!

 

 

تقاضای مسوولان تیم گهر برای بازی در خرم‌آباد
رضا باقری‌طولابی: پیمانکار استادیوم تختی دورود زمان آماده‌سازی کامل ورزشگاه تختی دورود را 2 یا 3 ماه آینده اعلام کرد.
مدیر اجرایی گهر شهرداری دورود با بیان خبر فوق تصریح کرد: استادیوم تختی جهت بازسازی در اختیار پیمانکار قرار گرفته است و بر اساس قرارداد می‌بایست حداکثر تا سه ماه آینده استادیوم را به طور کامل تجهیز و آماده‌ی مسابقات نماید.
اسماعیل حیدرپور در ادامه افزود: به دلیل عدم وجود زیر ساخت‌‌ها در لرستان متاسفانه باید هفته‌های نخستین را در خارج از لرستان بازی کنیم؛ از چند استادیوم دیدن نموده‌ایم و احتمال این که تا آماده‌سازی استادیوم تختی دورود بازی‌ها را در اراک برگزار کنیم بسیار زیاد است.
وی در ادامه گفت: البته بنده دیروز طی نامه‌ای به مدیر کل اداره ورزش و جوانان لرستان اعلام داشته‌ام که اگر  شرایط استادیوم تختی خرم آباد استانداردهای afc را داشته باشد با کمال میل بازی‌ها را در خرم‌آباد برگزار خواهیم کرد.
حیدرپور گفت: حضور 20 هزار تماشاگر پرشور در استادیوم تختی خرم‌آباد می‌تواند برای هر تیمی یک نعمت محسوب شود، امیدوارم مسوولان بتوانند در این مدت کوتاه استادیوم خرم‌آباد را مهیای بازی نمایند در غیر این صورت و به اجبار می‌بایست چندین هفته را در خارج از خانه برگزار کنیم

 

 

فعالیت‌های  موسسه خیریه باب‌الهوائج در مناطق آسیب‌پذیر  خرم‌آباد
مسوول کمیته ورزش مؤسسه خیریه باب‌الهوائج خرم‌آباد گفت: این مؤسسه با تمام توان سعی در مبارزه با پدیده شوم اعتیاد از طریق ترویج فعالیت‌های ورزشی دارد.
بهروز بنیادیان‌مقدم اظهار داشت: کمیته ورزش مؤسسه در چند رشته ورزشی در کوی علی‌آباد و گل‌سفید فعالیت می‌نماید.
وی افزود: به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر، این مؤسسه با همکاری شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر و با مشارکت معاونت اجتماعی ناجا، اقدام به برگزاری کوه‌پیمایی با شعار جامعه سالم و عاری از اعتیاد نموده است.
وی اظهار در پایان ضمن تقدیر از مساعدت‌های مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) و مسوول امور فرهنگی این کمیته، اظهار داشت: امیدواریم سایر مسوولان استان نیز به وظایف انسانی خود عمل کنند تا شرایط برای ظهور استعدادهایی که به خاطر عدم توانایی مالی نتوانسته‌اند به جایگاه واقعی‌شان برسند فراهم شود


اخبار و مطالب دوشنبه 12 تیرماه 1391
ساعت ۸:٠۸ ‎ب.ظ روز یکشنبه ۱۱ تیر ۱۳٩۱  کلمات کلیدی:

 

اندر احوالات تیم‌داری شهرداری و شورای شهر دورود:
همسایه‌ها یاری کنید تا من همسرداری کنم!
رضا جایدری: درخشش خیره‌کننده‌ی بازیکنان جوان و توانمند تیم فوتبال گهر دورود در فصل 91-90 لیگ دسته اول فوتبال ایران، موجب شد ظرف یازده سالی که از عمر لیگ برتر فوتبال کشورمان می‌گذرد، استان لرستان برای اولین بار سهمیه‌ای در سطح اول فوتبال کشور داشته باشد.
از آن پس، دنبال کردن اخبار تیم گهر و حواشی پرشمار این تیم، مورد توجه اکثر لرستانی‌ها قرار گرفت و اینک علاقه‌مندان فوتبال در دورافتاده‌ترین نقاط استان لرستان همچون روستاهای سلسله و دلفان، طرحان، رومشکان و ... نیز نسبت به تیم فوتبال گهر شهرداری دورود، تعصب خاصی دارند به این دلیل که قرار است نام لرستان محروم از کانال تیم لیگ برتری گهر دورود در کشورمان طنین‌انداز شود!
متأسفانه فوتبال و به تبع آن ورزش استان‌مان نیز چون سایر مسائل فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی لرستان تا حد زیادی دچار بی‌نظمی و بی‌برنامگی است. از آن‌جا که شوق و ذوق اولین صعود فوتبالی، هوش و حواس خیلی‌ها را در این دیار برده است، با وجود گذشت دو ماه از صعود این تیم به لیگ برتر، هنوز در فراهم آوردن مقدمات حضور در لیگ برتر در جا زده و نتوانسته‌اند گامی مؤثر و مثبت جهت برآوردن معیارها و خواسته‌های کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) و سازمان لیگ حرفه‌ای فوتبال کشور بردارند.
انگار که با صعود تیم گهر به لیگ برتر و اعلام شرایط حضور در این مسابقات توسط فدراسیون فوتبال بود که تازه متوجه شدیم عمق محرومیت استان‌مان تا چه میزان است! از این طریق بود که دریافتیم در استان ما چیزی به نام اتاق کنفرانس در ورزشگاه‌ها وجود ندارد و پروازهای تنها فرودگاه استان در خرم‌آباد، باید همه روزه انجام پذیرد. از همه مهم‌تر آن که تازه پی بردیم که در این دیار چیزی به عنوان هتل چهار ستاره که مد نظر آقایان است موجود نیست و خلاصه با این صعود تاریخی، پرده‌ی «محرومیت» از سر ورزش، صنعت، اقتصاد و ... لرستان کنار رفت و چهره‌ی واقعی نداشته‌های‌مان نمایان شد!
در کنار این‌ها، سنگ‌اندازی و کارشکنی عده‌ای سودجو که قصد داشتند تیم گهر را به عنوان گوشت قربانی تیم داماش گیلان درآورند، مزید بر علت شد تا برای روشن شدن تکلیف مالکیت این تیم که جزو اموال مختلس سه هزار میلیاردی هستند، زمان بیش‌تری از کف برود و بالاخره، شهرداری دورود به عنوان متقاضی بومی جهت اداره‌ی این تیم در لیگ برتر پای پیش نهاد، اما از آن‌جا که دورودی‌ها سال‌ها از این عرصه‌ دور بوده‌اند و فقط در زمینه‌ی کشتی اقداماتی انجام داده‌اند، لذا این دست و آن دست کردن‌های شهرداری به عنوان یک نهاد غیردولتی با محدودیت‌های خاص، باعث هدر رفتن زمان به زیان نماینده‌ی پرطرفدار استان لرستان شد.
پس از حاشیه‌پردازی فراوان مسوولان شهرداری و شورای شهر دورود، با دلسوزی و اطلاع‌رسانی اصحاب رسانه، جلسات مختلفی توسط مسوولان استان برای اجرایی شدن حضور گهر در لیگ برتر تشکیل و بالاخره تصمیماتی جهت مرمت و مهیاسازی ورزشگاه‌ تختی دورود گرفته شد.
در یکی از این جلسات مشخص گرید که مسوولان شهرداری و شورای شهر دورود به دلیل ناآشنا بودن با روال کار و همچنین از روی احساسات، تصمیم‌هایی گرفته‌اند که باعث ایجاد اختلال در روند عملیات اجرایی بازسازی ورزشگاه شهرشان شده است. از آن جمله عقد قرارداد با پیمانکار غیربومی ورزشگاه تختی دورود بود. شهردار به عنوان مالک جدید باشگاه ادعا می‌کرد پیمانکار مربوط با وجود امضای قرارداد و چند روز فعالیت، به دلیل فشارهای وارده از سوی برخی عوامل دورودی، از خیر کار کردن گذشته و حاضر نیست به تعهداش عمل نماید!
از سوی دیگر، مسوولان شهرداری و شورای شهر دورود در پاسخ این پرسش استاندار که «از تاریخ صعود تیم تا کنون چه کار اجرایی‌ای صورت داده‌اید؟» یا سکوت اختیار کردند و یا به موضوع عقد قرارداد با بازیکنان جدید پرداختند که این‌ها جزو کارهای عمرانی مسوولان باشگاه جهت حضور در لیگ برتز ظرف دو ماه گذشته به شمار نمی‌رفت!
به هر حال، با پا در میانی به موقع استاندار و مدیر کل ورزش و جوانان لرستان، هزینه‌های خرید و نصب صندلی‌های ورزشگاه، اسکوربورد، صندلی‌های بازیکنان ذخیره، آمپلی‌فایر، دکل‌های ورزشگاه، دوربین مدار بسته، سیستم آبیاری، برق‌کشی و فنس‌کشی با هزینه‌ای در حدود یک میلیارد تومان انجام شد تا سنگ اول جهت حضور تیم گهر شهرداری دورود توسط استانداری و اداره کل ورزش و جوانان لرستان برداشته شود!
به نظر می‌رسد مسوولان شهرداری و شورای شهر دورود فقط منتظر تقسیم پست و مسوولیت‌های باشگاه و استفاده از شهرت آن بودند و انتظار نداشتند در پیچ و خم هزینه‌های سنگین حضور در لیگ برتر که مستلزم برنامه‌ریزی و رایزنی‌های مختلف است، گرفتار شوند!
همچنین نماینده جدید مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی نیز تحت تأثیر القائات سودجویان، با طرح تمرکز بر روی مرمت کامل ورزشگاه تختی دورود که از جمله ورزشگاه‌های درجه سوم استان لرستان به شمار می‌رفت، اجازه نداد ورزشگاه تختی خرم‌آباد که مجهزترین ورزشگاه حال حاضر لرستان است، به عنوان پشتیبان ورزشگاه دورود برای میزبانی چند بازی اول این تیم مرمت شود و به همین دلیل تیم گهر شهرداری دورود ناچار است تا زمان بازسازی ورزشگاه تختی این شهر، چند بازی آغاز فصل از جمله بازی حساس هفته‌ی سوم مقابل پرسپولیس تهران را به جای لرستان، در خارج از استان میزبانی کند!
ای کاش استاندار لرستان دارای مشاور ورزشی بود و یا امسال اتاق فکر ورزش لرستان تشکیل می‌شد تا مسوولان از تجربه‌ها و گفته‌های متخصصان امر جهت استفاده‌ی بهینه از زمان و فضاهای موجود، حداکثر استفاده را می‌نمودند و اجازه نمی‌دادند بخش عمده‌ای از زمان باقی مانده تا آغاز دوازدهمین دوره لیگ برتر فوتبال ایران به بطالت بگذرد. با این وجود، باید دانست که اکثر تیم‌های لیگ برتری نیز با چنین مشکلاتی دست به گریبان هستند، لذا مسوولان لرستان با ایجاد وفاق و همدلی و نیز به کارگیری ابزار لازم می‌توانند نماینده لرستان را در اولین حضور لیگ برتری سربلند از میدان خارج نمایند، اگر و تنها اگر از متخصصان و کاربلدان استفاده نمایند.
امید که تیم گهر در رقابت‌های این فصل لیگ برتر آبروداری کند و نماینده‌ای شایسته برای استان لرستان باشد.‌
 

 

آشوبی از حضور در گهر دورود منصرف شد
 هافبک فصل گذشته تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز از حضور در تیم فوتبال گهر دورود منصرف شد.
 در شرایطی که پیش از این مدیران باشگاه گهر دورود مذاکرات جدی برای به خدمت گرفتن فرزاد آشوبی داشتند این بازیکن از حضور در این تیم لرستانی منصرف شد.
آشوبی با تائید این خبر به ایلنا گفت: مذاکرات جدی با مدیران گهر داشتم، اما از آن‌جایی که اعتقاد قلبی به استخاره دارم و استخاره‌ام خوب نشد، از حضور در این تیم منصرف شدم!

 

 

پرسپولیس خرم‌آباد هم به همراه ایثار الشتر در لیگ دسته سوم فوتبال کشور حضور می‌یابد
محمود داودی‌نژاد: به همت همایون بهاروند رئیس هیات فوتبال لرستان وعضو هیات رئیسه فدراسیون فوتبال تیم پرسپولیس خرم‌آباد امسال در لیگ دسته سوم ایران حضور خواهد داشت.
شمس‌الدین سپهوند مالک و مدیر عامل این باشگاه که برای اعتلای ورزش لرستان زحمات زیادی را متحمل شده است گفت: با توجه به این که در دو فصل گذشته به خاطر فوتبال لرستان و جوانان خرم‌آبادی مبلغ 30 میلیون تومان از هزینه شخصی خودم صرف تیم‌داری باشگاه کوثر که در آن زمان سرمربی این تیم بودم و مدیریت این باشگاه در بدترین شرایط مالی قرار داشت هزینه کردم و متاسفانه فدراسیون فوتبال با بی‌مهری و بدون اطلاع ما در فصل گذشته امتیاز این باشگاه را به شهر اراک فروخت و امتیاز این باشگاه و فوتبال استان به یغما رفت با پیگیریهای رئیس هیات فوتبال لرستان وموافقت کفاشیان رئیس فدراسیون فوتبال بار دیگر سهمیه از دست رفته فوتبال لرستان به این استان اهداء شد.
 البته شمس الدین سپهوند که خود از مربیان طراز اول فوتبال لرستان می باشد با تلاش شبانه روزی در کسب این سهمیه متحمل زحمات زیادی شد تا بار دیگر جوانان باشگاه پرسپولیس پس از چند سال دوری امسال هم در لیگ دسته سوم ایران حضور موفق داشته باشند

 

 

نتایج هفته دوازدهم لیگ دسته دوم فوتسال کشور
یک‌شنبه 11 تیر 1391:
همیاری اراک 3 پولادگسترش بروجرد 3
نتیجه بازی رفت در بروجرد:  4-2 به نفع اراک

 

 

همایش بزرگ پیاده‌روی خانوادگی دلفان برگزار می‌شود
رئیس هیأت ورزش‌های همگانی لرستان گفت: همایش بزرگ پیاده‌روی خانوادگی به مناسبت روز عفاف و حجاب و همچنین نیمه شعبان در نورآباد برگزار می‌شود.
تیمور احمدی اظهار داشت: در این همایش که با مشارکت اداره کل ورزش و جوانان لرستان، فرمانداری دلفان و دستگاه‌های اجرایی این شهرستان برگزار می‌شود، جوایز ارزنده‌ای به قید قرعه به تعداد زیادی از شرکت‌کنندگان اهدا می‌شود.
وی افزود: زمان برگزاری این همایش صبح روز جمعه 23 تیرماه است و همایش با همکاری شبکه 3 صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران به صورت زنده پخش خواهد شد.


اخبار و مطالب جمعه 9 تیرماه 1391
ساعت ٢:٢٦ ‎ق.ظ روز پنجشنبه ۸ تیر ۱۳٩۱  کلمات کلیدی:

نشان طلای دوبل تنیس‌روی‌میز کشور به لرستانی‌ها رسید
مسوول انجمن تنیس روی میز آموزش و پرورش لرستان و دبیر هیأت تنیس روی میز استان گفت: رقابت‌های تنیس روی میز مقطع راهنمایی دانش‌آموزان کشور با حضور راکت به دستان 31 استان در بیرجند برگزار شد که تیم لرستان نشان طلای مسابقات دوبل را کسب کرد.
محمد محمدزاده اظهار داشت: تیم دو نفره مقطع راهنمایی لرستان متشکل از علی و محمد نظری پس از آن که در مرحله یک‌‌چهارم نهایی 3 بر یک اصفهان را شکست داد، در نیمه‌نهایی نیز 3 بر یک بر تهران غلبه کرد و در بازی نهایی با غلبه 3 بر صفر برابر تیم استان فارس، مقام اول کشور را کسب نمود.
وی افزود: مربیگری تیم لرستان بر عهده صادق فرج‌الهی بود و مهران میرزاوند از لرستان نیز در این مسابقات به قضاوت پرداخت.

 

 

وزیر ورزش و جوانان دوشنبه به خرم‌آباد سفر می‌کند
وزیر ورزش و جوانان روز دوشنبه 12 تیرماه 1391 وارد خرم‌آباد می‌شود.
به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان لرستان، مدیر کل ورزش و جوانان لرستان با بیان این خبر افزود: دکتر محمد عباسی وزیر ورزش و جوانان به منظور شرکت در آئین اختتامیه همایش بین‌المللی الگوی اسلامی جوان ایرانی، ساعت 8 و 30 دقیقه صبح از کرمانشاه به خرم‌آباد وارد می‌شود و در منطقه دره‌گرم مورد استقبال جمعی از مسوولان استان قرار می‌گیرد.
فرهاد نیکوخصال با اشاره به برگزاری این همایش در سطح بین‌المللی و در چهار بخش مبانی، رویکردها، چالش‌ها و راهکارها، گفت: «جوان، جهاد، ایثار و شهادت»، «جوان، ولایت، بصیرت و بیداری اسلامی»، «جوان، نشاط، امید و آرمان‌خواهی»، «جوان، اشتغال، ازدواج و تربیت دینی»، «جوان، عدالت، پیشرفت، جامعه اسلامی» و «جوان، تهاجم فرهنگی و جنگ نرم» از محورهای این همایش است.
وی اظهار کرد:  وزیر ورزش و جوانان علاوه بر کلنگ‌زنی سالن سرپوشیده 5 هزار نفری خرم‌آباد در محل پیست سوارکاری سابق، از مرکز استعدادیابی و پیکرسنجی قاضی‌آباد خرم‌آباد نیز دیدن خواهد کرد.
نیکوخصال در پایان افزود: همایش مشترک رؤسای هیأت‌های ورزشی، نواب رئیس بانوان هیأت‌ها، دبیران سمن‌های استان و رؤسای ادارت ورزش و جوانان شهرستان‌های استان به همراه کارکنان ادارات و جمعی از پیشکسوتان رشته‌های مختلف ورزشی لرستان نیز با حضور وزیر ورزش و جوانان برگزار می‌شود.

 

 

به منظور حضور در مسابقه های ستارگان آسیا:
دو نماینده دوومیدانی لرستان به قزاستان اعزام شدند
تیم ملی دوومیدانی کشورمان با 10 ورزشکار تهران را به مقصد قزاقستان محل برگزاری مسابقات بین‌المللی دوومیدانی ستارگان آسیا ترک کرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان لرستان، سرپرستی این تیم بر عهده حسن جوادی رییس هیات دوومیدانی استان قزوین است و ایگور پاکلین، تاتیانا الکسیووا دو مربی خارجی و رضا ابوالفتحی مربی لرستانی، تیم برگزیده دوومیدانی ایران را در سفر به قزاقستان، همراهی می‌کنند.
احسان مهاجرشجاعی در دوهای نیمه استقامت به همراه 9 ورزشکار دیگر از جمله مریم طوسی، ورزشکاران دوومیدانی کشورمان در این مسابقه‌ها هستند.
تیم کشورمان روز 15 تیر ماه با پایان این رقابت‌ها به ایران بازخواهد گشت.

 

 

4 نشان کشوری توسط جوانان مشت‌زن لرستانی کسب شد
تیم بوکس جوانان استان لرستان به مربیگری آرش روشنایی از بروجرد به 4 نشان از مسابقات بوکس جوانان کشور دست یافت.
به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان لرستان، بیست و سومین دوره رقابت‌های بوکس قهرمانی جوانان کشور و انتخابی تیم ملی با شرکت 142 مشت‌زن از 30 استان در سالن دو هزار نفری مجموعه ورزشی شهید حیدریان قم برگزار شد و تیم لرستان به یک طلا، یک نقره و دو برنز در این مسابقات دست یافت.
برای تیم لرستان مجتبی پیری بوکسور الشتری در وزن 91 کیلوگرم یک نشان طلا کسب کرد. حمید کرمی از خرم‌آباد در وزن 69 کیلوگرم به نشان نقره رسید و در وزن 56 کیلوگرم حسین عزیزی مشت‌زن جوان نورآبادی و سامان زبیرم مشت‌زن بروجردی در وزن 81 کیلوگرم نیز دو نشان برنز کسب کردند.
در پایان این مسابقات که در 10 ورزن برگزار شد، تیم استان قم با کسب 25 امتیاز عنوان قهرمانی را به خود اختصاص دادو تیم‌های سیستان و بلوچستان و خوزستان به ترتیب با 21 و 17 امتیاز دوم و سوم شدند.

 

 

 چهار لرستانی مسافر کرواسی شدند
سازمان لیگ فوتسال دانش‌آموزی، اسامی 12 بازیکن تیم منتخب فوتسال دانش‌آموزی کشور برای شرکت در تورنمنت کرواسی را اعلام کرد.
سازمان لیگ فوتسال دانش آموزی از میان 29 بازیکن دعوت شده به اردوهای تیم منتخب فوتسال دانش‌آموزی ایران،  4 دانش‌آموز فوتسالیست لرستانی به نام‌های سجاد بابایی، مسلم اولادقباد، فرید امیری و محمدرضا احمدپور را جزو 12 بازیکن برتر کشور جهت اعزام به مسابقات کرواسی معرفی کرد.
علی‌رضا رضایی دیگر بازیکن لرستانی دعوت شده به اردو، نتوانست به جمع نفرات نهایی راه یابد.
این تورنمنت از 21 تیرماه در زاگرب کرواسی با حضور تیم‌های قدرتمندی از کشورهای اسپانیا، ایتالیا و چند کشور اروپایی دیگر برگزار خواهد شد.

 

 

لرستان در مرحله یک‌هشتم نهایی فوتسال مدارس راهنمایی کشور  حذف شد
کارشناس تربیت‌بدنی آموزش و پرورش بروجرد گفت: تیم فوتسال مقطع راهنمایی پسران استان لرستان با کسب دو پیروزی و یک تساوی در مرحله مقدماتی به جمع 16 تیم برتر کشور راه یافت.
علی‌رضا شریفی اظهار داشت: تیم لرستان که در گروه یک این رقابت‌ها که در بیرجند برگزار می‌شود با تیم‌های فارس، آذربایجان غربی و خراسان جنوبی هم‌گروه بود که در بازی افتتاحیه با نتیجه 4 بر صفر میزبان رقابت‌ها یعنی خراسان جنوبی را در هم کوبید.
وی در ادامه گفت: لرستان که با استخوان‌بندی تیم بروجرد قهرمان مقطع راهنمایی لرستان در این مسابقات حضور یافته بود در دومین بازی نیز با نتیجه 5 بر 4 از سد تیم قدرتمند آذربایجان شرقی گذشت.
شریفی اضافه کرد: تیم لرستان در آخرین بازی خود برابر فارس به تساوی دست یافت و به همراه این تیم به مرحله یک‌هشتم نهایی فوتسال راهنمایی کشور صعود کرد و در مرحله یک‌هشتم نهایی با نتیجه 2 بر یک بازی را به کهکیلویه و بویراحمد واگذار و از دور مسابقات حذف شد.
وی افزود: علی دیناروند، محمد صابونچی، بهروز و امین گودرزی، مهدی پیریایی، علی‌رضا عظیمی، هنام و احمدرضا گودرزی، آرش ترکاشوند، علی‌رضا دلیران، مهران احمدی و احمدرضا بازدار به مربیگری بیرانوند اعضای تیم لرستان در این مسابقات بودند.

 

 

سرمربی گهر دورود:

ازدحام تماشاگران خرم‌آباد به حدی بود که به زحمت وارد زمین شدیم
ایسنا لرستان: سرمربی جدید تیم گهر شهرداری دورود گفت: قصد دارم تیمی را روانه دوازدهمین دوره لیگ برتر کنیم، که پدیده مسابقات شود.
مهدی تارتار افزود: با کمک بازیکن‎های فصل قبل و جذب بازیکنان با تجربه و باانگیزه تیم منسجمی را تشکیل می‎دهیم که از نام لرستان به خوبی دفاع کند.
وی تنها نگرانی خودش را آماده نشدن ورزشگاه تختی دورود عنوان کرد و ادامه داد: چون دوست دارم از حمایت هواداران بهره‎مند باشیم، از مسوولان انتظار دارم هرچه سریع‎تر ورزشگاه تختی دورود را مهیا کنند تا دیدارهای خانگی در این شهر برگزار شود.
تارتار تأکید کرد: اگر در دیدارهای اوایل فصل ورزشگاه تختی آماده نشد، طوری برنامه‎ریزی شود که بازی‎ها در شهرهای برگزار شود تا هواداران راحت‎تر به ورزشگاه بیایند.
سرمربی گهرشهرداری دورود با بیان این که علاقه‎مندان تیم در هرشهری ما را تنها نگذارند، خاطرنشان کرد: 22 سال پیش که همراه تیم پاس تهران به خرم‎آباد آمدم، ازدحام ماشاگران به حدی بود که به زحمت توانستیم وارد زمین شویم و امیدوارم این اتفاق در دیدارهای گهر هم رخ دهد.
وی با اشاره به اینکه در حال حاضر با هیچ بازیکنی به صورت رسمی قرارداد نبسته‎ایم، تصریح کرد: از ابراهیم میرزاپور و حمیدرضا فتحی دو بازیکن لرستانی تشکر می‎کنم که تمرینات را با تیم شروع کرده‎اند و این نشان‎دهنده تعصب این بزرگان است و همین ما را دلگرم می‎کند.

 


تارتار اضافه کرد: سعی می‎کنیم بازیکن‎های بومی دیگری را هم جذب کنیم تا اسکلت اصلی تیم بومی باشند، کاری که فصل قبل در داماش هم انجام دادم و به مرور زمان از تیم‎های پایه بازیکن اضافه می‎کنیم تا در سال‎های آینده نیاز چندانی به بازیکنان غیربومی نداشته باشیم.
وی با بیان این که با چند بازیکن مطرح و باتجربه مذاکره کرده‎ایم، اظهار کرد: با مجتبی زارعی، نیکبخت واحدی و حسین پاشایی صحبت‎هایی شده که به‎زودی این بازیکنان به تیم اضافه می‎شوند. بازیکنان را در قالب گروه باتجربه و جوان کنار هم قرار می‎دهیم و تیمی را می‎بینیم که هدفمان در وهله اول این است که سقوط نکنیم و در ادامه نیم‎نگاهی هم به بالی جدول داشته باشیم.
سرمربی سابق داماش گیلان با بیان این که تمرینات تیم در تهران برگزار می‎شود، یادآور شد: نفرات مدنظر را به‎زودی جذب کرده و هفته آینده اردوی تیم را در دورود برگزار می‎کنیم!
تارتار در پایان از مهابادی و بازیکنان این تیم که فصل قبل گهر را به لیگ برتر آورده‏اند تشکر کرد و افزود: می‏دانم که فصل گذشته زحمات زیادی برای تیم کشیده شده و امیدوارم با کمک مسوولان، هواداران و بازیکنان نتایج خوبی در لیگ برتر بگیریم.

 

 

مسابقات کیک‌بوکسینگ استان برگزار می‌شود
مسوول روابط عمومی هیأت ورزش‌های رزمی لرستان گفت: مسابقات کیک‌بوکسینگ قهرمانی استان گرامی‌داشت روز جوان، با حضور 252 رزمی‌کار در قالب 15 تیم در چهار رده سنی به مدت دو روز در خانه رزمی استان برگزار خواهد شد.
محمد میر افزود: نفرات برتر این مسابقات که روزهای هشتم و نهم تیر برگزار می‌شود به عنوان اعضای تیم منتخب لرستان در رقابت‌های قهرمانی کشور که 24 تیر در شهر قم آغاز خواهد شد، اعزام می‌شوند.


اخبار و مطالب دوشنبه 5 تیر 1391
ساعت ٤:٠٧ ‎ق.ظ روز دوشنبه ٥ تیر ۱۳٩۱  کلمات کلیدی:

 

http://axlor.persianblog.ir    جدول گروه 2 دسته 2 فوتسال دور رفت

 

تیم

بازی

برد

تساوی

باخت

زده

خورده

امتیاز

1

دایتی شیراز

۱۱

۵

۴

۲

۲۱

۱۶

۱۹

2

همیاری اراک

۱۱

۶

۱

۴

۳۴

۳۱

۱۹

3

گیتی‌پسند اصفهان

۱۱

۵

۳

۳

۲۸

۲۰

۱۸

4

برق شیراز

۱۱

۴

۵

۲

۳۵

۳۰

۱۷

5

بنیادمسکن‌هرمزگان

۱۱

۵

۲

۴

۳۰

۲۶

۱۷

6

مقاومت شهرکرد

۱۱

۴

۳

۴

۳۰

۳۲

۱۵

7

شاهین لردگان

۱۱

۵

-

۶

۲۱

۲۴

۱۵

8

سجاد زابل

۱۱

۴

۲

۵

۲۹

۳۸

۱۴

9

پولادگسترش‌بروجرد

۱۱

۴

۱

۶

۳۵

۳۵

۱۳

10

مس رفسنجان

۱۱

۴

۱

۶

۲۴

۲۵

۱۳

11

کیان اصفهان

۱۱

۲

۷

۲

۳۲

۳۵

۱۳

12

جام‌جم یزد

۱۱

۲

۳

۶

۳۲

۴۰

۹

 

 

شاهین‌جوان کوهدشت قهرمان لیگ برتر فوتسال لرستان شد
شاهین‌جوان کوهدشت با برتری مقابل کلاسیک خرم‌آباد با کسب ۱۸ پیروزی به رکورد صددر صد پیروزی در مسابقات  رسید و قهرمان لیگ برتر استان شد.
 این تیم با زدن ۹۰ گل و دریافت ۲۱ گل، صاحب بهترین خط حمله و دفاع مسابقات گردید. نتایج هفته هجدهم(پایانی) لیگ برتر فوتسال استان لرستان:
سایپا خرم‌آباد 6  بوژان خرم‌آباد 1
کلاسیک خرم‌آباد 1 شاهین جوان کوهدشت 5
فجر شهیدموسوی خرم‌آباد 3  مقـاومت الیـگودرز 0
یافتــه چگنی 3  کهمان الشتر 0

 تیم شاهین‌جوان کوهدشت: فرشاد عبدی، امید شریفی، بهروز سبزعلی‌پور، محمد ‌آدینه‌وند، ایوب خورشیدی، میلاد رضایی، احسان نیازی، سعادت نورخدایی ، مسلم اولادقباد، امین کوشکی، سعید نبی‌پور،  فیروز تقی‌پور،  مربی رضا درویش‌پور، مدیر:  همایون محمدی

 

تیم

بازی

برد

مساوی

باخت

زده

خورده

امتیاز

1

شاهین‌کوهدشت

۱۸

۱۸

-

-

۹۰

۲۱

۵۴

2

کلاسیک خرم‌آباد

۱۸

۱۴

۱

۳

۵۶

۳۰

۴۳

3

مقاومت الیگودرز

۱۸

۱۰

۲

۶

۴۶

۴۰

۳۲

4

کهمان الشتر

۱۸

۹

-

۹

۴۹

۵۰

۲۷

5

یافته چگنی

۱۸

۸

۲

۸

۴۴

۳۹

۲۶

6

فجر خرم‌آباد

۱۸

۶

۴

۸

۶۰

۵۸

۲۲

7

سایپا خرم‌آباد

۱۸

۶

۲

۱۰

۳۳

۵۸

۲۰

8

بــــــوژان خرم‌آباد

۱۸

۳

۱

۱۴

۲۶

۶۷

۱۰

این جدول بر اساس نتایج چهار تیم انصرافی یعنی هیأت نورآباد، الکتریکی دورود، اندیشه بروجرد و بانک‌سپه بروجرد در نیم‌فصل اول مسابقات ترسیم گردیده و به علت کناره‌گیری این تیم‌ها در نیم‌فصل دوم، نام آن‌ها در جدول نیامده است

 

 

علی صالح‌نیا در یک قدمی پیوستن به گهر دورود
 بروجرد- فرهاد داودوندی: مسوولین تیم فوتبال گهر دورود در حال رایزنی برای جذب علی صالح نیا مربی جوان بدنسازی کشورمان برای پیوستن به کادر مربیان این تیم هستند .
 البته از آنجا که وی فعلا در بروجرد به سر می‌برد، قرار شده طی 48 ساعت آینده با مهدی تارتار سرمربی گهر دورود دیداری داشته باشد.
 لازم به ذکر است علی صالح‌نیا مربی جوان و صاحب نام ورزش کشورمان متولد بروجرد است و تا کنون مربیگری تیم‌های صنایع اراک، کاوه تهران، سایپا، استیل‌آذین، تیم ملی فوتسال و ... را در کارنامه ورزشی خود دارد و  در حال حاضر نیز از طرف چند تیم فوتبال سطح بالای  کشور دعوت به همکاری شده است . 

 

 

گهر دورود استارت زد
وحیدکاظمی‌ذهابی: تمرینات تیم فوتبال گهرشهرداری دورود دیروز در تهران کلید خورد. تیم فوتبال گهرشهرداری دورود رفته‌رفته سروشکل خود را پیدا می‌کند تا بتواند حضور در خوری را در اولین فصل حضور خود در لیگ برتر ارائه دهد. لذا این تیم دیروز با حضور پانزده بازیکن و زیر نظر مهدی تارتار تمرینات خود را آغاز کرد. البته تمرینات این تیم به مدت یک هفته در تهران ادامه خواهد داشت و پس از آن آبی‌پوشان به دورود خواهند آمد تا مراحل پایانی آماده‌سازی را در این شهر پشت سربگذارند.
در کنار مهدی تارتار محمدپورمند، فرشاد فلاحت‌زاده و احمد فاتحی تمرینات گهر را زیر نظر داشتند. پورمند کاپیتان اسبق فجرسپاسی شیراز قراراست این فصل به عنوان دستیار تارتار را کمک کند. فرشاد فلاحت‌زاده مدافع سابق تیم‌های استقلال تهران و سایپاکرج نیز در این فصل روی نیمکت آبی‌های دورودی خواهد بود. ضمن این‌که فلاحت‌زاده در مقطعی به همراه بهزاد داداش‌زاده کار هدایت تیم فوتبال ساحلی ایران را بر عهده داشت.

احمد فاتحی نیز از مربیان نام‌آشنای فوتبال دورود و لرستان است که در تمرینات دیروز گهر حضور داشت. البته به نظر می‌رسد حضور فاتحی در گهر قطعی است چرا که در مراسم قرعه‌کشی دور رفت بازی‌ها به عنوان نماینده گهردر سازمان لیگ حضور داشت.
در بین بازیکنان حاضر در تمرینات گهرنفراتی همچون ابراهیم میرزاپور، حمید فتحی، حسین پاشایی بازیکن اسبق تیم‌های پاس‌تهران، راه‌آهن و نفت تهران، مجتبی زارعی بازیکن سابق تیم‌های فجرسپاسی، پرسپولیس، راه‌آهن و نفت تهران، محمد فعال بازیکن سابق تیم‌های استقلال اهواز و فولاد این شهر، محمد دامادی مدافع راست فصل گذشته‌ی گهر، محمد غلامین مهاجم فصل گذشته دورودی‌ها، وحید امیری و همایون گراوند هافبک‌های لرستانی فصل گذشته نفت مسجد سلیمان حضور داشتند. البته وحید امیری در مورد پیوستن به گهرگفت: هنوز هیچ چیز مشخص نیست.

وی افزود: باشگاه گهر از من خواسته‌اند که رضایت‌نامه‌ام را از نفت مسجد سلیمان بگیرم تا این انتقال عملی شود. امیری عنوان کرد: با توجه به این‌که قرارداد من با نفت دو ساله است خیلی مشکل به نظر می‌رسد که رضایت‌نامه بگیرم، اما تلاش خودم را انجام می‌دهم. وی در ادامه گفت: باعث افتخار من است که درقالب یک تیم لرستانی در رقابت‌های لیگ برتر حضور داشته باشم.

وحید امیری در پایان تصریح کرد: ظرف این هفته تکلیف قرارداد با گهر مشخص خواهد شد.

همایون گراوند دیگر بازیکن لرستانی است که فصل گذشته به همراه امیری در ترکیب نفت مسجد سلیمان حضور داشت و دیروز در تمرینات گهر آفتابی شد.

قرارداد گراوند با مسجد سلیمان به پایان رسیده است و در صورت موافقت تارتار مشکلی برای پیوستن به گهر نخواهد داشت.
اسماعیل حیدر پور مدیر اجرایی گهرشهرداری دورود در حاشیه تمرین گفت: خوشبختانه کار اجاره باشگاه انجام شده است و شهرداری دورود برای اجرای برنامه‌های خود در باشگاه مشکلی نخواهد داشت.

وی افزود: ما از امروز تمریناتمان را با جدیت آغاز کردیم و رفته‌رفته سر و شکل می‌گیریم.

حیدرپور در مورد بازیکنان فصل گذشته گهر گفت: هر بازکنی با ما قرارداد داشته باشد نمی‌تواند از گهر جدا شود چرا که ما رضایت‌نامه صادر نخواهیم کرد.

وی ادامه داد: بازیکنی که بخواهد از گهر برود در صورت داشتن قرارداد باید رضایت‌ باشگاه را جلب کند، درغیر این صورت باید هرچه سریعتردر تمرینات حاضر شود.

مدیر اجرایی گهرشهرداری دورود همچنین گفت: بازیکنان زیادی برای انجام مذاکره و پیوستن به گهر به دفتر باشگاه آمدند که در صورت تأیید کادر فنی با آن‌ها قرارداد خواهیم بست.

وی در پایان گفت: تکلیف قراردادها نهایتا ظرف این هفته مشخص خواهد شد.  

 

 

تیر عابدینی در فروش گهر لرستان به سنگ خورد
سرانجام امیر عابدینی اعتراف کرد که موفق به یافتن راهی جهت تامین هزینه‌های تیم داماش گیلان نشده است و کسی نیز حاضر نیست امیتاز این تیم را بخرد!
عابدینی که مایل بود همانند سابق با پول‌های دیگران مدیرعامل یک باشگاه باشد، تلاش بسیاری نمود تا با فروش امتیاز گهر شهرداری دورود، مخارج سال آینده داماش گیلان را تامین کرده و هم‌چنان به عنوان مدیر عامل یک تیم لیگ برتری، در عرصه فوتبال کشور خودش را مطرح کند.

اگر چه عابیدنی موفق شد ذهن مردم دورود را نسبت به میزبانی بازی‌های خانگی تیم گهر درخرم‌آباد یا بروجرد تا زمان آماده شدن ورزشگاه تختی دورود مغشوش کند و این تیم را از امتیاز میزبانی در چند بازی اول در استان لرستان محروم نماید، اما بالاخره مسوولان استان اجازه ندادند نیات شوم عابدینی به مرحله اجرا درآید و تیم گهر با تعیین سرمربی جدید و همچنین تامین بخش مهمی از اعتبارات ساخت ورزشگاه تختی دورود، در دوازدهمین دوره مسابقات لیگ برتر حضور  خواهد یافت.
مصاحبه عابدینی با خبرگزاری مهر و اعتراف او به ناامیدی از تامین اعتبار راه‌های مختلف از جمله فروش تیم گهر دورود را بخوانید: 
مدیر عامل باشگاه داماش گیلان از منتفی شدن خرید این تیم توسط آخرین مشتری این باشگاه با ارسال یک "اس ام اس" خبر داد.

امیر عابدینی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، در مورد این که قرار بود روز شنبه با یکی از مشتریان باشگاه مذاکرات نهایی را انجام دهد، ضمن بیان مطلب فوق گفت: متاسفانه امروز آقایان یک "اس ام اس" دادند و انصراف خودشان را از خرید باشگاه اعلام کردند.
وی که بسیار ناراحت بود، اضافه کرد: وضعیت تیم رفت روی هوا، خسته شدم از اینکه یک نفری برای تامین منابع مالی از صبح تا شب دویدم و هیچ نتیجه‌ای نداشت. اصلا نمی‌دانم چه اتفاقی برای تیم داماش خواهد افتاد. از اینکه یکسری نامه بدهم، جلسه بگذارم و آخرش هیچی در نمی‌آید، کلافه شدم.
مدیرعامل باشگاه داماش گیلان با بیان این که نمی‌داند با خودش یا تیم مشکل دارند که نمی‌گذارند تیم به فروش برود، افزود: ما آدم‌هایی هستیم که برای حفظ تیم فقط جان کندیم اما نه کمک و نه مساعدتی برای تیم نرسید. هنوز قرارداد بازیکنان را هم ثبت نکردیم و واقعا رها هستیم.
عابدینی در پایان گفت: همه انرژی‌‍ام را گرفتند، انگیزه‌ای ندارم و حسابی در این مدت اذیت شدم. امیدوارم خدا کمک کند و باشگاه و تیم داماش از این وضعیت خارج شوند.

× آقای عابدینی چاه‌کن جایش ته چاه است! درست که موفق شدی بین مردم لرستان تفرقه بیندازی و به این طریق میزبانی چند بازی اول از جمله بازی گهر و پرسپولیس را از لرستانی‌ها بگیری، اما سرانجام تیمی که می‌خواستی قربانی کنی، با حمایت  مسوولان و مردم لرستان در مسابقات شرکت می‌کند و تیم مورد علاقه‌ات(داماش گیلان) بدون ‌حامی و بلاتکلیف باقی مانده است.

 

 

مهدی تارتار، سرمربی جدید تیم فوتبال گهر شهرداری دورود شد
مدیر باشگاه گهر زاگرس شهرداری دورود گفت: براساس رایزنی‌ها و بررسی کارشناسی انجام شده از سوی هیات مدیره باشگاه، 'مهدی تارتار' به عنوان سرمربی جدید تیم انتخاب و منصوب شده است.
'اسماعیل حیدرپور' روز یک‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: انتخاب تاتار با منتفی شدن حضور داوود مهابادی به عنوان سرمربی در تیم گهر بوده است.
وی اظهار داشت : سرمربی جدید گهر شهرداری دورود که داماد فیروز کریمی است تجربه مربیگری خود را از باشگاه راه‌آهن آغاز کرده است.
وی دوران بازیگری، سابقه حضور در تیم‌های فوتبال تراکتورسازی، بهمن، پرسپولیس، ابومسلم و راه‌آهن در پست هافبک را دارد.
 
تیم فوتبال گهر شهرداری دورود در فصل گذشته با سرمربیگری داوود مهابادی از رقابت‌های لیگ دسته یک به رقابت‌های لیگ برتر کشور صعود کرد.

 

 

استاندار لرستان خطاب به شهردار دورود:

اگر شرایط میزبانی را فراهم نکنید، علیه‌تان اعلام جرم می‌کنم
خرم‌آباد- خبرگزاری مهر: قرعه‌کشی لیگ برتر فوتبال ایران در شرایطی انجام شد در حالی که تیم گهر دورود به عنوان اولین تیم لرستانی لیگ برتر هنوز سرنوشت مبهمی دارد و با کم‌کاری‌های صورت گرفته توسط شهرداری این شهر، رویای ندارها برای حضور در لیگ برتر در حال تبدیل شدن به کابوس حذف از لیگ است.
در حالی که در جلسه قبلی تعیین وضعیت تیم گهر دورود لرستان قرار بر این شد که با واگذاری تیم به شهرداری دورود، متولیان امر اقدام به آماده‌سازی ورزشگاه این شهر و ایجاد زیرساخت‌های لازم در این زمینه کنند، اما در جلسه پیگیری اقدامات صورت گرفته مشخص شد که شهرداری دورود تا کنون اقدام خاصی را در این رابطه انجام نداده است!
این جلسه که با حضور استاندار لرستان، معاونان وی، فرماندار دورود، مدیرکل ورزش و جوانان استان لرستان و همچنین شهردار و اعضای شورای شهر برگزار شد، دارای حواشی زیادی بود که متاسفانه بخش زیادی از آن به کوتاهی‌های صورت گرفته توسط شهرداری و شورای شهر دورود و عملی نشدن وعده‌های مسوولان این شهر باز می‌گشت.
این در حالی است که در جلسه قبلی شهردار و اعضای شورای شهر دورود تنها مشکل خود را برای کمک به تیم واگذاری مالکیت آن به شهرداری عنوان می‌کردند که به‌رغم رفع این مشکل توسط استاندار لرستان، شهرداری دورود هیچ‌کدام از وعده‌های خود برای آماده‌سازی ورزشگاه، تامین اعتبار خریداری بازیکن، بازگردان سرمربی تیم و ... انجام نداده است!

هنوز پیمانکار کار آماده‌سازی ورزشگاه دورود را انجام نداده است

فرماندار شهرستان دورود در این جلسه در سخنانی اظهار داشت: متاسفانه علی‌رغم عقد قرارداد با یک پیمانکار جدید هنوز این فرد اقدام به تجهیز و آماده سازی ورزشگاه دورود نکرده است.
نصرالله رشنو با بیان این که پیمانکار آماده‌سازی ورزشگاه دورود علی‌رغم وجود قرارداد اقدام به تجهیز این ورزشگاه نمی‌کند، تصریح کرد: عده‌ای سودجو وی را از تجهیز این ورزشگاه منصرف کرده‌اند و گفته‌اند که شهرداری پولی نخواهد داد!
وی همچنین با اشاره به وضعیت مالکیت تیم گهر دورود لرستان نیز گفت: بر اساس اقدامات صورت گرفته و رایزنی با دادستانی، این تیم به مدت سه سال به شهرداری دورود واگذار شده است.
فرماندار شهرستان دورود همچنین با اشاره به وضعیت تعیین مربی تیم گهر تصریح کرد: متاسفانه داوود مهابادی سرمربی قبلی تیم با تیم مس سرچشمه قرارداد بسته است و برای انتخاب مربی جدید نیز پیگیری‌هایی در دستور کار قرار گرفته است.

استاندار خطاب به شهردار دورود: شما را مجبور کردیم که مسوولیت قبول کنید؟
استاندار لرستان نیز با انتقاد از وضعیت به وجود آمده در آستانه برگزاری مسابقات لیگ برتر فوتبال برای تیم گهر دورود، تلویحاً به انتقاد از جوسازی منفی مسوولان دورود در مصاحبه‌های مختلف علیه مسوولان مرکز استان پرداخت و گفت: ما همه توان خود را به کار بستیم تا این تیم در دورود بماند.
حبیب‌الله دهمرده با بیان این که همه تلاش خود را برای حل مشکلات سر راه تیم گهر دورود با پیگیری‌های ویژه به گونه‌های مختلف حل کردیم، ادامه داد: من به عنوان استاندار لرستان به دادستان کل کشور نامه نوشتم تا این تیم در دورود بماند.
وی با بیان این که ما در جلسه قبل تقسیم کار و اقدامات لازم را برای تعیین وضعیت تیم گهر مشخص کردیم، ادامه داد: این در حالی است که شهردار دورود با قبول کردن مسوولیت هنوز کار خاصی انجام نداده است.
استاندار لرستان در ادامه سخنان خود خطاب به شهردار دورود پرسید که آیا ما به زور شما را وادار کردیم که این مسوولیت را قبول کنید؟ و ادامه داد: به طور حتم در صورت ادامه روند قبلی و کم‌کاری، با شما برخورد خواهم کرد.

هیچ استانداری به اندازه من برای رفع مشکلات یک تیم فوتبال ورود پیدا نمی‌کند

دهمرده با تاکید بر این که هیچ استانداری برای رفع مشکلات یک تیم فوتبال به اندازه‌ای که من ورود پیدا کرده کار انجام نمی‌دهد به شهردار دورود گفت: سال گذشته که یک استان دیگر می‌خواست تیم گهر دورود را با مبلغ 700 میلیون تومان خریداری کند شما کجا بودی؟
وی با بیان این که من در آن زمان با استاندار آن استان برای حفظ تیم گهر صحبت کردم، یادآور شد: اگر در سال گذشته من در این رابطه دخالت نمی‌کردم تیم را معامله کرده بودند.
استاندار لرستان با تاکید بر این که من تا کنون برای ماندن این تیم در شهر دورود تلاش کرده‌ام، ادامه داد: این در حالی است که شما به عنوان مالک تیم هنوز اقدام خاصی برای آماده‌سازی زمین و تیم نکرده‌اید.
دهمرده تصریح کرد: من همه تلاش خودم را برای حمایت از این تیم خواهم کرد تا گهر در دورود بماند.
وی با بیان این که از نظر قانونی من اجازه ندارم در این زمینه کمک مالی داشته باشم، گفت: اما برای اینکه تیم گهر در دورود باقی بماند سعی خواهیم کرد از هر جایی که باشد اعتباراتی را اخذ و مشکلات تیم را رفع کنیم.
زمان را از ما گرفتید و کاری انجام ندادید!
استاندار لرستان که به شدت از کم‌کاری‌های صورت گرفته برای آماده‌سازی شرایط برگزاری بازی‌های گهر در دورود از شهرداری انتقاد داشت، خطاب به شهردار دورود گفت: مگر خود شما تعهد نکردی که پیمانکار را انتخاب و اقدام به آماده‌سازی ورزشگاه خواهی کرد؟ این در حالی است که شما زمان را از ما گرفته و ما را معطل کرده‌اید!
دهمرده با تاکید بر این که شما اگر توانایی لازم را در این رابطه نداشتی از اول نیز نباید این مسوولیت را قبول می‌کردید، گفت: شما که نمی‌توانستید کاری انجام دهید پس چرا مالکیت تیم را قبول کردید؟!

استاندار: اگر به وعده‌های خود عمل نکنید علیه شما اعلام جرم خواهم کرد
وی خطاب به شهردار دورود تاکید کرد: اگر شما تا زمانی که نمایندگان "ای اف سی" از وضعیت ورزشگاه گهر بازدید می‌کنند نتوانید اقداماتی را که به عنوان مالک قول داده‌اید که انجام دهید علیه شما اعلام جرم خواهم کرد.
این سخنان استاندار لرستان در شرایطی مطرح می‌شود که تیم گهر دورود فرصت چندانی تا آغاز مسابقات لیگ برتر ندارد تا بازهم حبیب‌الله دهمرده خودش دست به کار و برای رفع مشکلات گهر دست به جیب شود.
وی در ادامه سخنان خود در این جلسه با طرح این موضوع که باز هم ما به عنوان استاندار لرستان یک سری موانع را از روی دوش شما برمی‌داریم، ادامه داد: یکی از اقداماتی که برای آماده‌سازی ورزشگاه دورود انجام خواهیم داد خریداری همه صندلی‌های مورد نیاز این ورزشگاه از محل اعتبارات استانداری است.
دهمرده با اشاره به خریداری اسکوربرد این ورزشگاه نیز توسط استانداری و اداره کل ورزش و جوانان لرستان ادامه داد: برای خرید این وسیله و تامین روشنایی ورزشگاه نیز اعتباری بالغ بر 300 میلیون تومان اختصاص خواهیم داد.
وی همچنین از فنس‌کشی اطراف زمین ورزشگاه شهر دورود خبر داد و تصریح کرد: برای این موضوع نیز اعتباری بالغ بر 52 میلیون تومان اختصاص خواهیم داد.
استاندار لرستان با اشاره به اختصاص 300 میلیون تومان برای بحث روشنایی ورزشگاه دورود، ادامه داد: همچنین خریداری دوربین مدار بسته، کابل‌کشی برق و دیگر نیازهای ورزشگاه را نیز استانداری لرستان تقبل خواهد کرد.
دهمرده با بیان این که همچنین مصوب خواهیم کرد که دستگاه‌های اجرایی شهرستان دورود و بخش خصوصی نیز به کمک این تیم بیایند، گفت: برای خریداری بازیکنان خارجی نیز ما از طریق سفارتخانه‌ها اقدام به پیگیری خواهیم کرد.
سوگند استاندار: نمی‌گذارم تیم گهر در خرم‌آباد میزبان باشد!
دهمرده پس از اعلام نرسیدن ورزشگاه دورود برای بازی‌های نخستین توسط شهردار دورود و تقاضای وی که خواستار میزبانی خرم‌آباد شد، با قاطعیت پاسخ منفی داد و گفت: تا کنون چنین درخواستی نداده‌اید و این اولین بار است که چند روز مانده به شروع مسابقات تقاضای میزبانی خرم‌آباد را می‌دهید!
وی افزود: با توجه به جوی که به وجود آوردید و اختلافی که با مدیر کل ورزش و جوانان لرستان در جلسه قبلی داشتید، به هیچ‌وجه اجازه نمی‌دهم خرم‌آباد میزبان تیم گهر باشد چون در آن صورت خودم زیر سؤال خواهم رفت!
استاندار گفت: از بسیاری از شما تجربه ورزشی بیش‌تری دارم؛ من با فوتبال بیگانه نبودم و نیستم و زمانی که خارج از کشور هم بودم، به تماشای مسابقات فوتبال [در انگلستان] می‌رفتم!

 

 

مراسم قرعه‌کشی لیگ دوازدهم در حضور 17 نماینده باشگاه‌ها برگزار شد
مراسم قرعه‌کشی دوازدهمین دوره رقابت‌های لیگ برتر عصر امروز با حضور نماینده 17 باشگاه در محل سازمان لیگ برگزار شد.
در این جلسه احمد ابهران سرپرست تیم تراکتورسازی، میرشاد ماجدی سرپرست تیم استقلال، رحیم ایرانیان سرپرست تیم نفت، احمد عاری سرپرست تیم فجر، جعفری‌نژاد سرپرست تیم راه‌آهن، رضا رهقی سرپرست پیکان در این مراسم شرکت کردند.
ساعی نماینده تیم آلومینیوم، قانونی نماینده ذوب‌آهن، نمازیان نماینده مس، احمد فاتحی نماینده گهر لرستان، شیرینی نماینده پرسپولیس، ابوطالب نماینده صبا، حسین‌زاده نماینده نفت آبادان، پناهنده نماینده سپاهان، خداداد مربی فولاد، نجفی نماینده داماش و خبیری مدیر رسانه‌ای تیم ملوان دیگر حاضران در این جلسه بودند، ولی مشخص نشد نماینده سایپا در این قرعه‌کشی چه کسی بود!
این مراسم ساعت 15:05 یک‌شنبه 4 تیر 1391 با حضور بهروان و کاظمی و در حضور پرتعداد خبرنگاران و عکاسان برگزار شد. دوازدهمین دوره رقابت‌های فوتبال لیگ برتر از روز 29 تیرماه آغاز خواهد شد.

تصویری از جلسه قرعه‌کشی با حضور وثوقی‌راد لیدر تماشاگران لرستان(سمت راست)؛ عکس از: آرش قنبری

 


 برنامه کامل این رقابت‌ها که قرعه‌کشی آن روز یک‌شنبه در محل سازمان لیگ برگزار شد، به این شرح است
هفته اول : زمان برگزاری – پنج‌شنبه 29 تیرماه و جمعه 30 تیرماه
(نام تیم میزبان اول آمده است)
گهر دورود لرستان - ملوان انزلی
صنعت نفت آبادان - پرسپولیس تهران
فجر شهید سپاسی شیراز – ذوب‌آهن اصفهان
صبای قم - پیکان تهران
تراکتورسازی تبریز - سایپا البرز
نفت تهران – راه‌آهن تهران
سپاهان اصفهان - مس کرمان
استقلال تهران - آلومینیوم هرمزگان
* تیم گهر در بازی اولش که جمعه 30 تیر برگزار می‌شود، به احتمال زیاد در تهران میزبان ملوان انزلی خواهد بود
هفته دوم: زمان برگزاری: 3و4مردادماه
راه‌آهن - گهر

هفته سوم زمان برگزاری: 9و10 مرداد ماه
گهر  - پرسپولیس

هفته چهارم: زمان برگزاری :‌ 15 و 16 مرداد ماه
پیکان - گهر

هفته پنجم:زمان برگزاری:‌27 و 28 مردادماه
گهر - ذوب آهن

هفته ششم: زمان برگزاری:‌ 2 و 3 شهریورماه
فجر سپاسی - گهر
پرسپولیس - استقلال

هفته هفتم: زمان برگزاری:‌7 و 8 شهریورماه
گهر  - نفت آبادان

هفته هشتم:زمان برگزاری:‌24 و 25 شهریور ماه
صبای قم - گهر

هفته نهم: زمان برگزاری : 31 شهریور ماه ،‌یک و دو مهرماه
تراکتورسازی تبریز - گهر

هفته دهم: زمان برگزاری:6 و 7 مهرماه
گهر  - نفت تهران

هفته یازدهم: زمان برگزاری:‌28 و 29 مهر ماه
سپاهان - گهر

هفته دوازدهم: زمان برگزاری:5 ،6 و 7 آبان ماه
گهر - فولاد

هفته سیزدهم: زمان برگزاری: 26 و 27 آبان ماه
داماش - گهر

هفته چهاردهم: زمان برگزاری:‌1 و 2 آذرماه
گهر- استقلال

هفته پانزدهم: زمان برگزاری: 6 و 7 آذرماه
آلومینیوم - گهر

هفته شانزدهم: زمان برگزاری 11 و 12 آذرماه
گهر- مس کرمان

هفته هفدهم: زمان برگزاری ‌17 و 18 آذرماه
سایپا - گهر

 

 

حضور در قرعه‌کشی دلیل بر شرکت در لیگ نیست/ مشکلات مالی را حل کنید
سرپرست سازمان لیگ حضور تیم‌ها در مراسم قرعه‌کشی رقابت‌های دوازدهمین دوره لیگ برتر را دلیل حتمی بودن حضورشان در این مسابقات ندانست.
به گزارش خبرنگار مهر، غلام‌رضا بهروان در آغاز مراسم قرعه‌کشی دوازدهمین دوره رقابت‌های لیگ برتر با تبریک به تیم‌های صعود کننده گفت:‌ حضور در مراسم قرعه‌کشی امتیاز و دلیلی برای شرکت قطعی تیم‌های در لیگ برتر نیست، مگر این که تیم‌ها بتوانند الزامات AFC، فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ را که به آنها اعلام شده و در آیین‌نامه‌های مربوطه تاکید شده است را احراز کنند.
وی اضافه کرد: بحث مجوز حرفه‌ای جدی است من امروز انتقاد نرمی از تیم هایی دارم که این موضوع را جدی نگرفته و مدارک شان را برای ما ارسال نکرده‌اند. حتی نماینده آنها در کلاس‌های آموزشی صدور مجوز حرفه‌ای شرکت نکردند.
رئیس سازمان لیگ ادامه داد: صورت‌های مالی برخی باشگاه‌ها هنوز در اختیار ما قرار نگرفته و این موردی است که آنها باید جدی بگیرند.
وی با اشاره به این که کاظمی به عنوان مسوول کمیته صدور مجوز حرفه‌ای کارش را مدت‌ها پیش آغاز کرده است ادامه داد: بازدید از ورزشگاه‌ها، امکانات باشگاه‌ها و مسایل دیگر اقداماتی است که در این مدت انجام داده‌ایم اما برای صدور مجوز حرفه‌ای 5 محور اصلی وجود دارد که برخی باشگاه‌ها یک محور را هم به درستی ارایه نکرده‌اند، ضمن اینکه تاکید می‌کنم نقطه بحرانی این قضیه بدهی‌های باشگاه است
بهروان در این خصوص ادامه داد: مسئولان باشگاه باید رضایت شاکیان را جلب کنند و از آنها رضایت‌نامه بگیرند همچنین برخی ورزشگاه‌ها هم مشکلاتی دارند که باید مسئولان تیم‌ها مدیران استان‌های خود را برای این حل مشکلات فعالتر کنند. همچنین از وزارت ورزش و جوانان و همچنین شرکت توسعه و تجهیز بخواهند در این خصوص به آنها کمک کنند
وی افزود: اگر شرایط باشگاه فراهم شده و ما هم مجوز حرفه‌ای به آنها بدهیم گروه AFC هم به ایران آمده و کارمان را ممیزی می‌کنند. پس امکانات لازم برای کسب این مجوز باید اصولی و واقعی باشد.
سرپرست سازمان لیگ حرفه‌ای فوتبال ایران گفت: حضور تیم‌ها در قرعه‌کشی دلیلی بر شرکت‌شان در لیگ نیست، اضافه کرد: تاکید من خصوصا روی سه تیم صعود کننده از لیگ دست اول است که باید الزامات لازم AFC و فدراسیون فوتبال را رعایت کند تا بتواند مجوز حرفه ای را کسب کند.
غلام‌رضا بهروان خاطرنشان کرد: سال سختی را پیش رو داریم زیرا از یک سو با توجه به برنامه‌ریزی صورت گرفته چهار تیم لیگ برتر به صورت قطعی و یک تیم در صورت پیروزی در مسابقه با برنده پلی آف لیگ دسته اول سقوط می کند.
بهروان خاطرنشان کرد: همچنین 8 تیم از دسته اول به دسته دوم می روند. برنامه فشرده لیگ برای کمک به تیم ملی را کنار این مسائل بگذاریم و اگر جام حذفی هم برگزار شود مطمئنا فشار مضاعفی به این تیم‌ها وارد خواهد شد.
وی با تاکید بر اینکه 30 خردادماه آخرین مهلت تیم‌ها برای ارسال مدارکشان بود که با نظر مسوولان فدراسیون 17 تیرماه آخرین فرصت برای تیم ها خواهد بود، افزود: متاسفانه در زمان اولیه فقط دو باشگاه مدارک دادند و دو باشگاه دیگر مدارک ناقصی را به ما ارائه کردند. این یعنی 14 باشگاه مدرکی ارائه نکردند. بنده اعلام خطر می کنم زیرا اگر مدارک خودشان را ارائه نکنند سهمیه ایران در آسیا کاهش و به فوتبال باشگاهی و ملی ایران لطمات بزرگی خواهد خورد.
سرپرست سازمان لیگ با تاکید بر انجام همه گونه همکاری با باشگاه ها برای حل مشکلاتشان ادامه داد: به طور مثال در ورزشگاه خلیج فارس هرمزگان هیچ اقدامی صورت نگرفته و در این شرایط انتظار برگزاری مسابقات آلومینیوم در این شهر را نداشته باشید. البته مسوولان استان لرستان و شهرداری دورود اعلام کردند مشکلات ورزشگاهی این شهر حل می‌شود. امیدواریم این اتفاق تا بیش از ورود نمایندگان AFC به ایران جنبه عملی پیدا کند.
بهروان نقطه بحران باشگاه‌ها برای کسب مجوز حرفه ای را مسائل مالی دانست و ادامه داد: ما نمی توانیم مانند سال های قبل سندسازی کنیم زیرا نمایندگان AFC مرداد ماه به ایران می آیند و اقدامات ما و باشگاه ها را به صورت کامل بررسی می‌کنند. دیگر ما همانند گذشته اختیار نداریم و اگر باشگاه ها مشکلاتشان را حل نکنند دچار معضل‌های اساسی خواهیم شد.
بهروان در پایان گفت: باشگاه‌ها امروز بیش از توجه به بحث دریافت مجوز حرفه‌ای به یادگیری و جذب نفرات جدید تمرکز کردند. این مسائل درست است اما آنها باید توجه ویژه‌ای به ساختار باشگاه، حل نقاط ضعف و رفع بدهی‌ها داشته باشند.

 

 

هشدار دبیر سازمان لیگ برتر:
تغییر محل میزبانی دیدارهای خانگی تیم‌هایی که ورزشگاه‌شان نور ندارد!
دبیر سازمان لیگ برتر فدراسیون فوتبال هشدار داد، تیم‌هایی که محل برگزاری دیدارهای خانگی‌شان مجهز به نور کافی نباشد، باید در ورزشگاهی دیگر دیدارهای خود را در ماه رمضان میزبانی کنند.
به گزارش خبرنگار مهر، علی کاظمی ضمن تاکید براینکه سازمان لیگ برتر به هیچ عنوان در برگزاری فشرده مسابقات لیگ مقصر نیست، گفت: تقویم فصل 92 - 91 مسابقات فوتبال قبل از اینکه به تصویب برسد در اختیار باشگاه‌ها قرار گرفت تا نظرات خود را اعلام کنند.
 
وی با اعلام این که در شرایط فعلی امکان تغییر در برنامه مسابقات لیگ برتر وجود ندارد، افزود: بعد از تغییراتی که در برنامه مسابقات به وجود آمد، آقای کی‌روش پیشنهاد کرد برای آنکه بازیکنان بیشتر در اختیار تیم ملی باشند، تغییری در برنامه مسابقات اعمال شود. به همین منظور دو راهکار را می‌توانستیم مورد توجه قرار دهیم؛ نخست کاهش تیم‌های لیگ برتری و دیگری حذف پیکارهای جام حذفی.
دبیر سازمان لیگ برتر حذف مسابقات جام حذفی را تصمیم جمعی اعضای هیات رئیسه سازمان لیگ برتر عنوان کرد و گفت: شرط اینکه مسابقات جام حذفی از تقویم فوتبالی کشور برداشته شود، این است که کنفدراسیون فوتبال آسیا موافقت خود را با این درخواست ما اعلام کند، چرا که امکان دارد این موضوع موجب کسر امتیاز از فوتبال ایران در مسابقات لیگ قهرمانان آسیا شود.
کاظمی با اعلام اینکه هنوز کنفدراسیون فوتبال آسیا به درخواست ایران مبنی بر حذف مسابقات جام حذفی از تقویم مسابقات فوتبال کشورمان پاسخی نداده است، افزود: شروع مسابقات لیگ برتر با ماه مبارک رمضان همزمان است به همین خاطر در نظر داریم دیدارهای هفته اول را نیز در شب برگزار کنیم.
وی از باشگاه لیگ برتری خواست ورزشگاه‌های محل برگزاری دیدارهای خانگی خود را مجهز به نور کنند و تصریح کرد: اگر نور ورزشگاه محل میزبانی تیمی مناسب نباشد مکان برگزاری دیدار آن تیم تغییر می‌کند. از آن‌جائی که ما زمان کافی برای انجام مسابقات نداریم، امکان تعویق مسابقات نیست و ناچاریم محل برگزاری دیدار تیمی که ورزشگاه خانگی‌اش مجهز به نور نیست را تغییر دهیم.
دبیر سازمان لیگ برتر در خاتمه اعلام کرد، در صورتی که کنفدراسیون فوتبال آسیا با حذف مسابقات جام حذفی مخالفت کند، برنامه مسابقات جام حذفی نیز در تقویم فوتبالی ایران گنجانده می‌شود.