عکس‌ها و اخبار ورزش لرستان

این وبلاگ در سال 1383 با هدف حمایت از ورزش و ورزشکاران لرستان ایجاد شده است

اخبار و مطالب شنبه 30 اردی‌بهشت 1391
ساعت ٧:٠٥ ‎ب.ظ روز جمعه ٢٩ اردیبهشت ۱۳٩۱  کلمات کلیدی:

گهر دورود با ترکیبی از مس سرچشمه و تراکتورسازی؛
 به مشکلات گهر باید در سطح ملی نگاه شود نه در سطح شهرستان
نشریه اینترنتی لور: طبق ارزیابی‌ها، بین 6 تا 8 میلیارد تومان پول جهت آماده کردن ورزشگاه دورود نیاز است، مبلغی که فقط پول دستمزد یک سال چند بازیکن تیم‌های قرمز و آبی پایتخت است، اما این مخارج فقط برای یک سال بازی نیست، بلکه در واقع زیر ساختی مناسب لیگ برتر در استانی ایجاد می کند که علی‌رغم داشتن بازیکنانی در تمام پستها و پراکنده در تیمهای دیگر کشور (از دروازه بان موفق الیگودرزی صبای قم گرفته تا کاپیتان دورودی نفت تهران و مهاجم کوهدشتی مس کرمان و...) هرگز حضوری رسمی در سطح برتر فوتبال کشور نداشته است، سرمایه‌گذاری در چنین بستر مستعد و در عین حال بکری، کاملا به صرفه و از نظر ملی تامین کننده منافع کشور است.

24 میلیارد برای نیمکت‌نشینان خارجی و یک بارک‌الله برای لرستان
فوتبال یکی از پدیده های مدرن است که توانسته با همه‌گیر شدن خود مرزهای ملی و محلی را در نوردد، بخشی از این جریان جهانی در قالب گردش خود بازیکنان نمودار می‌شود. لیگ های ایران نیز علی‌رغم ایجاد برخی محدودیت‌ها برای حضور بازیکنان خارجی (مثلا ممنوعیت کامل بازی در برخی پست‌ها) حضور بازیکنان خارجی یک پدیده کاملا رایج است.
غیر از بازیکنان خارجی موفق، طبق اعلام مقامات فدراسیون فوتبال کشور، بیست و چهار میلیارد تومان دستمزد آن دسته بازیکنان خارجی بوده است که بازی نکرده اند و به اصطلاح نیمکت نشین بوده اند. در این لیست از بازیکنانی که مصدوم بوده اند و به تیم ایرانی قالب شده اند هست تا بازیکنانی که به خاطر اشتباه های مدیریتی یا  فنی در تیمهایی جذب شده اند که نیازی به آنها نداشته اند.
ذکر این مبلغ در کنار اشاره به رقم های میلیاردی برای برخی بازیکنان و مربیان سرشناس، سودمند است تا بدانیم صرف چند میلیارد تومان در فوتبال رقم بسیار ناچیزی است.

به مشکلات گهر باید در سطح ملی نگاه شود نه در سطح شهرستانی
طبق ارزیابی ها، بین شش تا هشت میلیارد تومان پول جهت آماده کردن ورزشگاه دورود نیاز است، مبلغی که فقط پول دستمزد یکسال چند بازیکن تیم های قرمز و آبی پایتخت است، اما این مخارج فقط برای یکسال بازی نیست، بلکه در واقع زیر ساختی مناسب لیگ برتر در استانی ایجاد می کند که علیرغم داشتن بازیکنانی در تمام پستها و پراکنده در تیمهای دیگر کشور (از دروازه بان موفق الیگودرزی صبای قم گرفته تا کاپیتان دورودی نفت تهران و مهاجم کوهدشتی مس کرمان و...) هرگز حضوری رسمی در سطح برتر فوتبال کشور نداشته است، سرمایه گذاری در چنین بستر مستعد و در عین حال بکری، کاملا به صرفه و از نظر ملی تامین کننده منافع کشور است.
در چنین شرایطی مقامات ارشد فدراسیون فوتبال ایران بی رحمانه از نداشتن زیرساخت ها در استان سخن می گویند و ضرورت انتقال تیم! مدیران ورزش لرستان نیز ظاهرا فیلشان یاد هندوستان کرده و مایلند تیم را به خرم آباد ببرند تا آسان تر بتوانند در کنار آن عکس بگیرند و مصاحبه بکنند.

مدیرکل ورزش استان در گفتگو با برنامه نود و دبیر هیات فوتبال استان در گفتگو با خبرگزاری‌ها گفته‌اند "اگر مسئولان دورود بتوانند تیم‌داری کنند ما حرفی نداریم"، واضح است، این جمله در واقع عین این است که بگوییم"ان‌شاءالله که نمی‌توانند". واضح است که برآمدن از پس کاستی‌ها در توان شهر کوچک دورود نیست. انتظار از مقامات ارشد فوتبال کشور و مقامات لرستان کمک و یاری به مسئولان محلی است و نه نظاره کردن و خدای نکرده کارشکنی.
به هرحال پرس و جوی ما نشان داده که علیرغم وعده صریح استاندار و وعده های مکرر مسئولان شهر، تا کنون هیچ اقدام عملی در شهر دورود برای تیم‌داری در لیگ برتر مشاهده نشده است، و ظاهرا عزم جابه جایی تیم جزم شده و فعلا از اطلاع‌رسانی درباره آن خودداری می‌کنند.
در روزهای نقل و انتقالات لیگ برتر که رسانه ها مدام از یارگیری و برنامه‌ریزی و تقویت تیم ها حرف می‌زنند به صلاح نیست که تنها نماینده لرستان که حافظ آبروی استان در نخستین حضورش در لیگ خواهد بود به دور از هیاهوی یارگیری و تقویت تیم هنوز میان ماندن و رفتن، و بودن و نبودن معلق باشد.
خوشبختانه استاندار لرستان در برنامه ورزش و مردم دیروز (جمعه) تاکید کرد که به قولش مبنی بر ماندن گهر در جمع هواداران حقیقی اش وفادار است، وی هوشیارانه سخن از لزوم همیاری مسئولان در سطح ملی راند و از رئیس جمهور خواست به این مساله عنایت داشته باشد.

سخن از خروج تیم از استان پیامدهای ملی شومی خواهد داشت
فوتبال ایران یک فوتبال دولتی است، مشکلات آنهم مشکلات دولت است. همان طور که دولت برای استقلال و پرسپولیس خرج می کند باید برای منطقه ای مثل لرستان هم خرج کند. لحن مسئولانی که سخن از اسپانسر و ... برای تیمی مثل گهر در استانی مثل لرستان می کنند منصفانه نیست.
در هر حال اگر ادعای کفاشیان و بهروان راست باشد و خدای نکرده قصد انتقال تیم لرستان را داشته باشند باید منتظر فاجعه بود. ایشان باید بدانند سخن از یک کامیون هندوانه نیست بلکه بحث بر سر احساسات محلی و قومی بخشی از ملت ایران است. اساساَ برجستگی اساسی فوتبال در میان همه بازی ها و ورزش ها به همین درگیر بودن آن با احساسات و عواطف انسانی است.
واضح است نمی توان انتظار داشت جوان لری که اینگونه با احساساتش بازی شده است هنوز مثل قبل نسبت به تیم های تهرانی و ملی علاقمند باشد. جوانی که می بیند شیره جان مملکتش در حلق تیم های تهرانی و... ریخته می شوند که همیشه هم جز حاشیه و نا امیدی چیزی عاید ملت نمی کنند چرا باید هنوز مشوق آنها باشد، از برد آنها خوشحال شود و برای آنها کف بزند، در حالی که سهم او جز پاهای برهنه اش چیزی نخواهد بود.

گهر دورود لرستان به جای گهر زاگرس لرستان
پیامدهای روانی و عاطفی انتقال تیم از دورود به مرکز یا شهر دیگری در استان نیز هرگز نباید نادیده گرفته شود. لرستان استانی است که از ناحیه اختلافات داخلی و محلی همیشه آسیب پذیر بوده و هست. افزودن بر این اختلافات و دعاوی در درازمدت پیامدهای ناگواری بر همدلی مردم منطقه خواهد داشت.

اگر عملا امکان میزبانی لیگ برتر در شهر دورود فراهم نشود و یک جابجایی درون استانی صورت بگیرد، این انتقال باید موقت باشد و با کمترین آسیب صورت پذیرد. خوشبختانه ما اینجا می توانیم از الگوی مس سرچشمه که بازی های آن در لیگ برتر در مرکز استان انجام گرفت بهره ببریم، بدین معنی که مالکیت و نام تیم متعلق به شهرستان و مردمی باشد که صاحب اصلی آنند و تیم را به لیگ برتر آورده اند.
البته این امکان هست که نام تیم به خاطر ملاحظات اقتصادی و علاقه اسپانسر و... دستخوش دگرگونی قرار گیرد، اما در هر حال نباید فراموش کرد و در اطلاع رسانی رسانه ها باید تاکید شود مالکیت و نام این تیم حق مسلم "دورود" است و اگر خدای ناکرده از لیگ برتر سقوط کند و یا به امید خدا شرایط لیگ برتری در دورود ایجاد شود تیم باید به شهر اصلی خود بازگردد.

مس سرچشمه یا تراکتورسازی تبریز؟
"گهر دورود لرستان" اگر وجه اشتراکی با مس سرچشمه دارد و تیمی از یک شهر کوچک و کم امکانات به شمار می رود اما وجه اشتراکی هم با باشگاه موفق و قدرتمند تراکتورسازی تبریز دارد. ویژگی تراکتورسازی این است که تنها تیم غیر تهرانی است که در اغلب بازی هایش در خارج از خانه نیز احساس غریبی نمی کند زیرا خود را نماد و متعلق به سی میلیون ترک می داند. تراکتور سازی در چند سال اخیر حال و هوای متفاوتی به فوتبال ایرانی داده است، گهر هم می تواند خود را متعلق به پانزده میلیون لر ایران بداند.
همان طور که مناطق ترک نشین دیگری (از جمله خود شهر تبریز) تیم های دیگری داشته اند، استان های لرنشین هم تیم هایی در لیگ برتر داشته اند (مخصوصا در خوزستان)، اما آن ها هرگز نتوانسته اند هویت لری داشته باشند، گهر در این مدت کوتاه محبوب شدن خود، این بخت را داشته که تیمی متعلق به یک هویت قومی باشد. هنوز گهر گلی در لیگ برتر به ثمر نرسانده اصطلاح "لر گهری" مد شده است.
برنامه هفته گذشته نود با پخش صحنه شادی های هواداران گهر، نشان داد غیرت، طبیعت، فرهنگ و موسیقی لری چگونه می تواند یکنواختی فوتبال کشور را بازهم دستخوش تنوع و هیجانی کاملاً متفاوت کند. در همان برنامه صحنه های شادی قهرمانی تیم سپاهان را هم دیدیم و انصافا هر ایرانی بیننده ای گواهی می داد شادی گهر از صعود جاذبه اش کمتر از شادی اصفهانی ها از قهرمانی نبود.
فوتبال ایران می تواند شاهد تحول جدیدی با حضور نماینده لرستان باشد، افسوس هنوز کسی آن گونه که باید سلام گهر دورود لرستان را به لیگ برتر پاسخ نداده است.

  

 هفته هفتم لیگ دسته دوم فوتسال کشور
دومین پیروزی پولادگسترش رقم خورد
وبلاگ شن‌سا لرستان: هفته هفتم رقابت‌های فوتسال لیگ دسته دوم کشور در گروه جنوب با انجام شش مسابقه در شهرهای مختلف کشور پیگیری شد که در پایان نتایج زیر حاصل شد:
مقاومت چهارمحال و بختیاری ۲ - ۲  دایتی شیراز
بنیادمسکن هرمزگان  ۲ - ۲ گیتی پسند اصفهان
جام جم یزد ۷ - ۶ همیاری اراک
مس رفسنجان ۲ - ۳ پولادگسترش بروجرد
سجاد زابل ۱ - ۱ برق شیراز
شاهین لردکان  ۴  - ۱  کیان اصفهان
 

استاندار لرستان: گهر در دورود باقی می‌ماند
استاندار لرستان از باقی‌ماندن تیم فوتبال گهر زاگرس در شهر دورود خبر داد.
حبیب‌الله‌ ده‌مرده در برنامه جمعه 29 اردی‌بهشت ورزش و مردم در مورد وضعیت تیم فوتبال گهر دورود لرستان، اظهار داشت: من کتبی نوشته‌ام که تیم گهر در شهر دورود می‌ماند و پیش از این هم یکی از استان‌ها خواستار انتقال تیم بود که با استاندار آنجا حرف زدم.
وی افزود: تلاش می‌کنیم حداقل‌های لازم را برای تیم با کمک همه مسوولان و بخصوص رئیس جمهور فراهم کنیم. تلاش ما این است که امکانات ورزشی استان را ارتقا دهیم.
 

نتایج هفته نهم دور دوم لیگ دسته سوم فوتبال ایران
دارتاک با یک تساوی به لیگ دسته دو کشور صعود می‌کند
سپاهان‌نوین اصفهان 3 ذوب فلزات الوند بهار 0 (حاضر نشد)
صفاهان اصفهان 2 کارگر بنه‌گز  1
دارتاک خرم‌آباد 1 پرسپولیس گناوه 0
گل: مسعود حسنوند (89)

 

در حاشیه بازی- رضا جایدری:
*بیش از پانصد تماشاگر این بازی را از پشت فنس‌های زمین چمن مصنوعی ورزشگاه تختی خرم‌آباد به صورت ایستاده تماشا کردند. زمین شماره دو فاقد سکوی تماشاگران است.
* نیکوخصال مدیر کل ورزش و جوانان و مرآت ومعون ورزشی وی از تماشاگران ویژه بازی بودند. آن‌ها پس از پایان بازی در جمع کادر فنی و بازیکنان تیم دارتاک حضور یافتند و قول پاداش ویژه‌ای به خاطر این پیروزی دادند.

* دو نوازنده دهل و سرنا از ابتدا تا انتهای بازی جهت بالا بردن روحیه تیم نماینده لرستان و تماشاگران، به نوازندگی پرداختند که در نوع خود جالب توجه بود!
* بازیکنان دارتاک در این بازی بیش از آن که به فکر گل زدن باشند در فکر پنالتی گرفتن بودند! با کوچک‌ترین برخوردی درون محوطه جریمه حریف خود را روی زمین می‌انداختند بلکه پنالتی بگیرند!
* سرپرست پرسپولیس گناوه و سعید سپهوند سرمربی دارتاک به دلیل اخراج در بازی قبل، از پشت فنس‌ها نظاره‌گر تلاش بازیکنانشان بودند.
* صحنه گل: سانتر توپ توسط مصطفی ندری دارتاک به عمق خط دفاعی گناوه روی قوس 18 قدم با ضربه‌ی سر کامیار غلامرضایی به مسعود حسنوند مدافع پیش‌تاخته این تیم رسید تا این بازیکن با شلیکی سرضرب از فاصله‌ی 20 متری توپ را درون دروازه‌ی سرخ‌پوشان پرسپولیس گناوه جای دهد.

 

برنامه هفته دهم (پایانی) لیگ دسته 3
پنج‌شنبه 4 خرداد 1391 ساعت 17 (ذکر نتایج بازی دور رفت):
ذوب فلزات الوند بهار- پرسپولیس گناوه    0-4
کارگر بنه‌گز- سپاهان‌نوین اصفهان     1-2
صفاهان اصفهان- دارتاک خرم‌آباد     1-3
عملاً از بازی‌های این گروه فقط یک بازی باقی مانده و آن هم بین دارتاک و صفاهان‌نوین اصفهان است، چرا که تیم ذوب و فلزات الوند همدان به دلیل عدم حضور در دو بازی از جدول خارج شده، لذا پرسپولیس گناوه 3-0 برنده بازی با این تیم محسوب و به عنوان تیم اول صعود می‌کند.

به احتمال فراوان تیم سپاهان‌نوین اصفهان هم که شانسی برای صعود ندارد به بنه‌گز نخواهد رفت و کارگر بنه‌گز 3-0 برنده اعلام خواهد شد. در نتیجه تنها بازی حساس این هفته که سرنوشت تیم دوم صعود کننده را از بین دارتاک و صفاهان مشخص خواهد کرد، در ورزشگاه ملت اصفهان بین صفاهان و دارتاک برگزار می‌شود و حاصل زحمات یک فصل بازیکنان تیم خرم‌آبادی به ساق‌های بازیکنانش بستگی دارد، چرا که با یک تساوی در اصفهان هم می‌توانند جشن صعود بر پا کنند.

تصویر بازیکنان دارتاک قبل از بازی با سپاهان‌نوین در هفته هفتم - عکس از: محمود داودی‌نژاد

http://axlor.persianblog.ir    جدول گروه 2 دسته 3

 

تیم

بازی

برد

تساوی

باخت

زده

خورده

امتیاز

1

پرسپولیس گناوه

10

6

2

2

18

9

20

2

دارتاک خرم‌آباد

9

5

2

2

16

11

17

3

صفاهان اصفهان

9

4

3

2

24

13

 15

4

کارگر بنه‌گز

9

4

2

3

15

10

14

5

سپاهان‌نوین ‌اصفهان

9

3

3

3

14

14

12

6

ذوب‌فلزات الوند بهار

10

-

-

10

6

37

-

 

مسابقات ایت‌بال استان پایان یافت
سومین دوره مسابقات ایت‌بال قهرمانی استان گرامی‌داشت روز ملی خلیج فارس به مدت دو روز با حضور 32 نفر در شهرستان دورود زیر نظر هیأت بولینگ و کیواسپرت استان برگزار گردید.
به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان لرستان، در پایان این مسابقات رضا آسترکی و بهزاد بهاروند اول و دوم شدند و رامین نبی‌زاده و حسن زلقی  به طور مشترک در رده سوم قرار گرفتند.
این مسابقات زیر نظر عباس لرستانی‌زاده و ایمان ساکی برگزار شد.
همچنین یک دوره مسابقه اسنوکر استانی به میزبانی خرم‌آباد زیر نشر فرزین کشوری با حضور 32 نفر برگزار شد که در نهایت رامین نبی‌زاده با شکست دادن کلیه رقبایش به مقام نخست دست یافت و امین سنجایی و آرمان دیناروند هم دوم و سوم شدند.

 

بخش خصوصی لرستان از تیم گهر زاگرس دورود حمایت می‌کند
ایرنا: رییس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن شهرستان خرم‌آباد از حمایت ویژه بخش خصوصی از تیم فوتبال گهر زاگرس دورود به عنوان نماینده لرستان در لیگ برتر خبر داد.
حسین سلاحورزی با اعلام این خبر افزود: در صورت نگهداری تیم گهر زاگرس دورود در لرستان توسط مسوولان بخش خصوصی از نماینده لرستان در لیگ برتر حمایت می‌شود.
وی تصریح کرد: موفقیت و صعود تیم گهر زاگرس دورود به لیگ برتر مسابقات فوتبال، با کمترین امکانات و حداقل هزینه‌ها نشان از اراده قوی و پشتکار بازیکنان، مربیان و کادر فنی این تیم است.
وی ضمن تبریک این اتفاق و موفقیت بزرگ به همه دست‌اندرکاران و مردم ورزش‌دوست لرستان افزود: بدون شک لیگ برتر فوتبال یک عرصه حرفه‌ای است که حضور موفق در آن مستلزم فراهم آمدن شرایط ، امکانات و زیر ساخت‌های مورد نیاز است.
سلاحورزی افزود: به نظر می‌رسد با توجه به استعدادها و اراده ارکان تیم، در صورت حمایت و همراهی مسوولان، تیم فوتبال گهر دورود می‌تواند نماینده شایسته‌ای برای مردم لرستان در لیگ برتر فوتبال باشد.
وی اظهار داشت: در صورت وجود باور واقعی نگه‌داری تیم گهر دورود در استان لرستان توسط مسوولان و فراهم آوردن شرایط لازم، بخش خصوصی نیز از ماندگاری تیم گهر دورود به عنوان نماینده لرستان در لیگ برتر فوتبال حمایت خواهد کرد.
 

آیتم‌های این هفته برنامه نگاهی به ورزش لرستان (شبکه افلاک)
یک‌شنبه 31 اردی‌بهشت 1391 ساعت 18
تکرار: دوشنبه یکم خرداد 1391 ساعت 14:30
آیتم‌ها:
گزارشی از بسکتبال با ویلچر
معرفی نام‌آوران ورزش لرستان
پخش سخنان نیکوخصال مدیر کل ورزش و جوانان لرستان در مورد آخرین وضعیت تیم گهر دورود
پخش حرکات اصلاحی با اجرای استاد شرفی
دوربین پاسخگو: گفت‌وگو با سیدعبدالمناف موسوی سرپرست هیأت‌ موتورسواری و اتومبیل‌رانی لرستان

 


برگرفته از وبلاگ آقای مجید اصلانی از بوشهر http://aslani.blogfa.com
گهر لرستان: معمایی تازه برای فوتبال ایران!
مسعود فقیه: وقتی رخش را از رستم دزدیدند و رستم با زین وبرگ اسب در پشت به سوی دربار امیر سمنگان رفت گفت:
          چنین است رسم سرای درشت        گهی پشت زین و گهی زین به پشت
سه تیم شاهین بندر بوشهر و شهرداری تبریز پس از دو سال باز به گروه اول رفتند و مس سرچشمه کرمان که سال قبل به لیگ آمده بود و می‌خواستند امتیاز آن را بفروشند و سروصدای جراید و اعتراض‌ها با عث شد که این تیم هم‌چنان در سرچشمه کرمان بماند پس از یک سال کم‌کاری و بی‌توجهی مجددا برگشت سرجای اول !
احتمالا اینک مسوولین شرکت مس سرچشمه می‌گویند: ای کاش امتیازرا فروخته بودیم! علاوه براین که یک سال بیهوده خرج نکرده بودیم، پولی هم به شرکت می‌رسید .
اما سه تیمی که به لیگ برگشتند، اولی پیکان بود. پیکان زمانی در تهران جزو تیم های خوب لیگ به حساب می‌آمد. ابتدا بازیکنان شاهین که باشگاه‌شان به اتهام گرایش‌های سیاسی و مسایل جنبی دیگر تعطیل شده بود دست جمعی به پیکان رفتند و بعد از ان مدیر باشگاه تفریحی پرسپولیس آن‌ها را به عنوان تیم پرسپولیس در لیگ نگه داشت که تا امروز در امواج پرتلاطم - سیاسی هم چنان پابر جا مانده وبه عنوان پرطرفدارترین تیم های کشور شناخته شده است. پیکان با رفتن این گروه هم چنان به حیات خود ادامه داد و حتا یک دوره با سرمربی گری مرحوم پرویز دهداری به قهرمانی لیگ هم رسید . چند سال قبل در زمان علی آبادی که در یک تصمیم گیری اشتباه تیم هایی را به شهرستان ها فرستاد تیم پیکان را هم به قزوین گسیل داشت . هم چنان که پاس را به همدان فرستاد. از قضای روزگار چون به واقع این دو شهر ستان هنوز خود به چنین توفیقی نرسیده بودند نتوانستند از چنین امتیازی به درستی پاس داری کنند و هر دوتیم در لیگ برتر گرفتار سقوط شدند.
پیکان توانست از این سقوط نجات پیدا کند و مجددا به لیگ آمد و گویا مدیران این باشگاه مصمم هستند که مجددا تیم را به تهران عودت دهند که به واقع مثبت‌ترین کاری است که عمل خواهند کرد. ولی پاس با همه افتخاراتش هم چنان در سقوط از لیگ برتر مانده و عملا ناچار است هم چنان کنار آرامگاه باباطاهر به خواندن دو بیتی در مقام شوشتری مشغول باشد !

 

تیم سوم تیم گهر شهرستان دورود است که ابتدا متعلق به داماش بود ولی داماش آن را رها کرد و اگر چه مدیرعامل آن هم‌چنان فرزند مهندس عابدینی است اما به عنوان تیمی مستقل در شهرستان دورود به تلاش خود ادامه داد در شهرستانی که به جرات می‌توان گفت امکانات فوتبالی آن در حد صفر است اگر نگوییم زیر صفر !!
اول یادمان باشد که کهر باید تلفظ شود نه گهر، چرا که کهر نام دریاچه آب شیرین بسیار زیبا و مصفایی در ارتفاعات اشتران‌کوه است و در لرستان عنوان کهر بر بسیاری از صنایع اطلاق می‌شود از جمله ماکارونی کهر بسیار مرغوب است. کهر با کاف و فتح اول آن اتـکیت زیبایی وظریفی است بر آن چه طوایف لر ایران آن را دوست دارند. (البته بر خلاف نوشته آقای فقیه تلفظ صحیح در زبان لری همان گهر است و کسی این‌جا نمی‌داند کهر چیست! GAHAR)
تیم گهر در بازی پلی‌آف که بین دو تیم دوم گروه‌های لیگ دسته اول انجام شد (ایران‌جوان و گهر دورود) توانست به لیگ برتر راه یابد ولی بازی خودرا به سبب نداشتن زمین ورزشی مناسب در بروجرد برگزار کرد.
بماند که در اصل دورود دهستان کوچکی [به نام بحرین به معنای بین دو رودخانه] در لرستان بود و به سبب ایجاد ایستگاه راه‌آهن [در دهه 1310 توسط انگلیسی‌ها] مختصر رونقی گرفت و بعد از آن ایجاد کارخانه سیمان در کنار این شهر [در سال 1334] که اغلب هوای شهر را نیز آلوده می‌کند. باعث شد که خانواده‌های کارگران و مهندسان آن در دورود سکنا کنند با این همه شهری بسیار محروم است و از بسیاری امکانات شهرنشینی هنوز برخوردار نشده است .
نمی‌خواهیم بگوییم از هم‌اکنون صلای سقوط از لیگ دوازدهم را برای گهر می‌زنند، چرا که وقتی مس کرمان و شاهین بندر بوشهر با داشتن امکانات نسبی و درآمدی از منابع دولتی نتوانند یکی‌دو سال سال بیشتر دوام بیاورند. گهر بدون پشتیبان آن هم در یک شهر محروم فاقد حتا زمینی برای تمرین چگونه در برابر تیم‌های غنی و پرامکان می‌تواند مقاومت کند؟!
این فکر در مخیله مسوولان باشگاه داماش است که امتیاز آن را به بنیادی دارای امکانات مالی خوب و امکانات تمرینی مناسب واگذار کنند ولی مردم دورود را چه می‌توان کرد که تیم‌شان برنده شده و نام این منطقه محروم را که چه بسا بسیاری از ایرانیان نشنیده‌اند بر سر زبان‌ها انداخته است و فریاد می‌زنند: «خدا خودش می‌دونه، کهر برای دورود باید تو دورود بمونه.» حتا به نظر نمی‌رسد که مطبوعات با آگاهی از وضع این شهرستان کاری که سال گذشته برای مس کرمان کردند برای گهر بکنند.
رییس فدراسیون نیز در برابر فشار AFC که می‌خواهد باشگاه‌های فوتبال استاندارد باشند متحیر است که با این تیم چه کند؟ آن جا زمین ورزشگاه آزادی یا زمین ورزشگاه تختی وجود ندارد که به عنوان زمین اختصاصی استقلال و پرسپولیس جا بزنند!
تا آن جا که اطلاع داریم حتا یک هتل در دورود وجود ندارد که بتوان آن را خوابگاه تیم‌های مهمان جلوه داد و ... و .. و.. اصلاً در خود نفس 17 تیم دیگر برتر جای تردید است چه برسد به گهر! باید دید سرمایه‌داران لرستان و مردم دورود برای حفظ این افتخار در دیار خود تا چه اندازه حاضرند مایه بگذارند خدا می‌داند وگرنه آن چه البته جایی نرسد فریاد است ...

 

سرپرست گهر دورود 6 ماه محروم شد/ اعتراض ماشین‌سازی به کمیته استیناف رفت
 اعتراض باشگاه ماشین‌سازی مبنی بر حضور بازیکن سرباز در تیم تربیت یزد وارد دانسته نشد. رای صادره از سوی فدراسیون فوتبال منتشر شد که در آن آمده است که با توجه به این که ادعای باشگاه ماشین‌سازی مبنی بر غیرقانونی بودن حضور بازیکن مورد ادعا باید در نیروهای مسلح تایید گردد فعلا عمل تیم یزدی غیر قانونی نیست ولی رای صادره می‌تواند در کمیته استیناف مورد اعتراض قرار گیرد و اگر تا آن زمان مدرکی دال بر این امر از سوی تربیت‌بدنی نیروهای مسلح ارائه گردد بازی پلی‌آف مجدداً بین ایران‌جوان و ماشین‌سازی برگزار خواهد شد.
همچنین در این حکم اسماعیل حیدرپور سرپرست تیم گهر دورود به دلیل 6 دقیقه تاخیر عمدی تیم گهر در بازی با استقلال صنعتی اهواز 6 ماه از حضور در کلیه مسابقات فوتبال محروم و 2 میلیون تومان هم جریمه شده است.

تیم گهر هم به خاطر این تاخیر در ورود به زمین 2 میلیون تومان جریمه شده است.

 

  ___________________________________________

برای مشاهده یادداشت‌های ورزشی آقای فرهاد داودوندی و استفاده از آن‌ها، از وب‌سایت ایشان دیدن کنید:
http://www.farhad90.ir

      

لیگ  قهرمانان آسیا گروه A

 
 

تیم

بازی

برد

مساوی

باخت

زده

خورده

امتیاز

1

الجزیره امارات

6

5

1

0

18

10

16

2

استقلال ایران

6

3

2

1

8

3

11

3

الریان قطر

6

2

0

4

9

12

6

4

نسف‌قارشی‌ازبکستان

6

0

1

5

4

14

1

         

لیگ  قهرمانان آسیا گروه B

 
 

تیم

بازی

برد

مساوی

باخت

زده

خورده

امتیاز

1

الاتحاد عربستان

6

5

1

0

13

4

16

2

بنی‌یاس امارات

6

3

2

1

9

2

11

3

پاختاکور ازبکستان

6

2

1

3

6

10

7

4

العربی قطر

6

0

0

6

4

16

0

             

لیگ قهرمانان آسیا گروه C

 
 

تیم

بازی

برد

مساوی

باخت

 زده

خورده

امتیاز

1

سپاهان ایران

6

4

1

1

9

4

13

2

الاهلی عربستان

6

3

1

2

10

6

10

3

لخویا قطر

6

2

0

4

5

9

6

4

النصر امارات

6

2

0

4

6

11

6

             

لیگ  قهرمانان آسیا گروه D

 
 

تیم

بازی

برد

مساوی

باخت

 زده

 خورده

امتیاز

1

الهلال عربستان

6

3

3

0

10

7

12

2

پرسپولیس ایران

6

3

2

1

14

5

11

3

الغرافه قطر

6

1

3

2

7

10

6

4

الشباب امارات

6

0

2

4

5

14

2

 

 

سری  A ‌ایتالیا

بازی

برد

مساوی

باخت

 زده

خورده

امتیاز

1

یوونتوس

38

23

15

-

68

20

84

2

آث میلان

38

24

8

6

74

33

80

3

اودینزه

38

18

10

10

52

35

64

4

لاتزیو

38

18

8

12

56

47

62

5

ناپولی

38

16

13

9

66

46

61

6

اینترمیلان

38

17

7

14

58

55

58

7

آاس رم

38

16

8

14

60

54

56

8

پارما

38

15

11

12

54

53

56

9

بلونیا

38

13

12

13

41

43

51

10

کیه‌وو

38

12

13

13

35

45

49

11

کاتانیا

38

11

15

12

47

52

48

12

آتالانتا

38

13

13

12

41

43

46

13

فیورنتینا

38

11

13

14

37

43

46

14

سیه‌نا

38

11

11

16

45

45

44

15

کالیاری

38

10

13

15

37

46

43

16

پالرمو

38

11

10

17

52

62

43

17

جنووا

38

11

9

18

50

69

42

18

لچه

38

8

12

18

40

56

36

19

نوارا

38

7

11

20

35

65

32

20

چزنا

38

4

10

24

24

60

22


اخبار و مطالب دوشنبه 25 اردی‌بهشت 1391
ساعت ۱:٤٥ ‎ق.ظ روز دوشنبه ٢٥ اردیبهشت ۱۳٩۱  کلمات کلیدی:

 تیم گهر زاگرس
به نام دیگران و به کام دیگران!

خرم‌آباد- رضا جایدری: برای مردمی که همه چیزشان در نداشتن خلاصه شده، بسیار سخت است که تنها دارایی آن‌ها نیز به بهانه‌ای واهی از آنان گرفته شود!
منظورم وضعیت کنونی تیم گهر دورود لرستان است. تیمی که در آستانه‌ی لیگ برتری شدن، تنها دلخوشی جوانان دیار محروم لرستان به شمار می‌رود. استانی که مسوولان فدراسیون فوتبال، دو سه روز است معطل یافتن یک ورزشگاه استاندارد فوتبال در آن هستند و تا زمان نوشتن این متن، هنوز موفق به یافتن چنین ورزشگاهی در لرستان محروم ما نشده‌اند!
به که باید بگوییم درد خود را؟ چه کسی این نوشته را می‌خواند و کاری برای لرستانی‌های محروم می‌کند؟ کیست که ما را یاری کند؟ آن‌گاه که تهران را به خاطر وجود کارخانه‌های بی‌شمارش آلوده خواندید، حاضر شدیم به خاطر بقا و یافتن پیشه‌ای جهت کسب روزی حلال، آلودگی‌تان را به شهر و دیار ما بیاورید، اما هنوز هم شعار می‌دهید و آن را از ما دریغ می‌کنید!

استانی که صنعت و کارخانه‌ای ندارد، چگونه می‌تواند ورزشگاهی استاندارد داشته باشد تا میزبانی آبرومند باشد برای مهمان‌های مایه‌دار و فربه‌اش که از سر سیری حرف دل مردم ما را نمی‌فهمند؟! چه کسی باید توازن و عدالت را در سراسر کشور برقرار کند؟ چه کسی باید این عقب‌نگه‌داشتگی صنعتی و محرومیت ورزشی را به مسوولان ارشد کشور منعکس نماید؟ چه کسی باید در جهت زدودن چهره‌ی کریه فقر از سیمای نگون‌بخت لرستان و مردمش تلاش نماید و اعتبار عمرانی کافی به فراوان پروژه‌های کلنگ‌خورده‌ی خطه‌ی آنان تخصیص دهد؟
منِ خبرنگار؟! شمای کارگر و کارمند هم‌استانی یا آن وکلائی که برای رسیدن به بهارستان سر و دست می‌شکنند و همین که پای‌شان به آن‌جا رسید، تلفن همراه‌شان را خاموش می‌کنند و دیگر کسی را به جای نمی‌آورند! همان‌ها که به جای قانون‌گزاری، قانون‌گریزی می‌کنند و تمام هم و غم‌ و انرژی‌شان صرف انتصاب وابستگان و نوچه‌های‌شان در ادارات استان می‌شود!
این‌جاست که وقتی همین چند نماینده‌ی ناکارآمد به جای جذب اعتبارات و تخصیص بودجه‌ به بدنه‌ی لرستان محروم، سرگرم عزل و نصب‌های داخلی  می‌شوند، سر و کله‌ی سودجویان متخلف و مختلف در سراسر کشور در این دیار پیدا شده و یکی برای تیم شهر دورود(بحرین سابق) لرستان نام بی‌مسمای گهر زاگرس را برمی‌گزیند و آن دیگری از دل گیلان، ادعای مالکیت تیمی را می‌کند که یک سال است به کل از احوالش بی‌خبر است و امروز که بوی کباب بدجور مشامش را آزرده، سعی دارد هزینه‌های سال آتی تیم داماش گیلان را با فروش امتیاز تیم فلک‌زده‌ی استان ما دست و پا کند!
خدمت انور مدیرعامل محترم مجموعه باشگاه‌های داماش عرض کنیم که سرکار حتماً به خاطر می‌آورید که در ازای انتقال یکی از تیم‌های فوتبال این مجموعه به شهرستان دورود در شهریور ۱۳۸۷، مسوولان آن زمان این باشگاه که اکنون مشغول میل کردن آب خنک هستند، چه مزایایی دریافت کرده‌اند و علاوه بر وام‌های کلان بانکی، زمین‌های مختلفی به بهانه‌ی احداث کارخانه مواد غذایی و همچنین ورزشگاه اختصاصی در اختیار گرفتند! این که شما در شهر یا استان‌تان چگونه معامله می‌کنید ما بی‌اطلاعیم، اما در استان لرستان که تا کنون بهایی چند برابر امتیاز یک تیم به پسله‌های سابق باشگاه داماش پرداخت کرده است، معامله‌ی پایاپای مرسوم بوده، لذا زیاده‌خواهی شما بی‌پایه و اساس است!
البته گاهی حریفان ما خارج استانی‌ها نیستند و کلی از وقت و انرژی‌مان را باید صرف مقابله با خودی‌ها نماییم. اینک که نتوانستیم فقر امکانات‌مان را برابر هم‌وطنان‌مان پنهان کنیم و ورزشگاهی آبرومند برای میزبانی مسابقات لیگ برتر در لرستان داشته‌ باشیم، چه نیک است از نمود عملکرد واقعی مسوولان و نمایندگان پر ادعای‌مان درس بگیریم و تازه بفهمیم که هیچیم، هیچ! شاید این زخم ناسور، چاره‌گشای فریادهای بی‌نتیجه‌ی ورزشکاران مستعدمان گردد و کسی آن بالا، دست‌های ما را جهت اجابت دعایی برای تکمیل چند پروژه‌ی ورزشی آبرومند در این استان بگیرد و برای داشتن یک ورزشگاه مجهز، کاری کند.
در زمینه‌ی امکانات ورزشی، از نداشته‌های استان محرومی چون لرستان نوشتن، مثنوی هفتاد من کاغذ می‌طلبد، اما به قصد تلنگر بر مسوولان استان‌مان، یکی از نشانه‌های محرومیت شهر به اصطلاح مرکز استان را روی کاغذ می‌آورم:
مسوولان عزیز لرستان و و نمایندگان محترم مجلس! سال ۱۳۴۵ جمعیت خرم‌آباد ۴۵ هزار نفر بوده است و در آن سال، شهروندان آن زمان خرم‌آباد شاهد تأسیس و بهره‌برداری یک مجموعه ورزشی بزرگ به نام تختی(منوچهرآباد) بوده‌اند. اینک با گذشت ۴۶ سال، جمعیت خرم‌آباد ۳۶۰ هزار نفر (۹ برابر) شده اما هنوز همان یک مجموعه‌ی ورزشی در این شهر وجود دارد و فقط چند سالن کوچک در نقاط مختلف خرم‌آباد احداث شده است!
منتظر می‌مانیم تا ببنیم عملکرد استاندار، شهردار و نمایندگان مردم خرم‌آباد در مجلس شورای اسلامی، پس از اتمام زمان مسوولیت‌شان، چه خواهد بود! آیا قادر هستند این طلسم عمرانی ورزشی را بشکنند یا همچون دیگر هم‌تایان‌شان، باید نام آنها را هم در فهرست ناتوانان ثبت کنیم ...

 

کسب 14 نشان کشوری توسط دختران نونهال کارته‌کای لرستانی کسب شد
مسابقات کاراته دختران نونهال و نوجوان کشور سبک شیتوریو یاشی‌ها با حضور 188 کاراته‌کا از استان‌های لرستان، تهران، مازندران، همدان، خوزستان، گیلان، اصفهان و کرمانشاه به مدت دو روز در تهران برگزار شد و تیم لرستان در این مسابقات 14 نشان نقره و برنز کسب کرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان لرستان، در این مسابقات زهرا شهبازی در بخش کمیته موفق به کسب نشان نقره شد و فاطمه مولوی، مریم و سحر معتمدی، ثنا گله‌دار، محیا امیری، کوثر نظرزاده، بهار دانشور، ناهید ابراهیمی، نیلوفر خورشیدی، نوشین غلامی، مریم خوانساری، فاطمه کرم‌پور و زهرا سهرابی نیز در اوزان مختلف مسابقات کمیته نشان برنز کسب کردند.
بهناز دولتشاه، فرنوش کدخدایی، سپیده رحیمیان، فاطمه نظری‌نسب، خدیجه حسنی‌زاده و فاطمه گراوند به مربیگری الهام علی‌زاده و سرپرستی زیبا زمانی سایر نفرات تیم لرستان در این مسابقات بودند.
شایان ذکر است تیم لرستان برای دومین سال پیاپی موفق با کسب کاپ اخلاق این دوره از مسابقات نیز گردید.

 

گهر دورود فروشی است اما نه به بوشهری‌ها!
سایت رسمی فرمانداری دورود از فروش امتیاز تیم گهر زاگرس خبر داده است. در این خبر که قبل از بازی پلی آف منتشر شده  آمده: پیرو مصوبه شورای اسلامی شهردورود، گروهی از مسوولین شهری مرکب از معاونت فرمانداری، ریاست شورای اسلامی شهر و تنی چند از اعضای شورا، شهردار، ریاست تربیت بدنی و هیات فوتبال طی جلسه‌ای که با مهندس عابدینی و پیرو آن با جناب آقای تورک معاونت محترم دادستانی تهران در تاریخ 28/1/91 در تهران داشتند نتایج ذیل حاصل گردید:
1- چنانچه این تیم در بازی آتی موفق به کسب امتیاز و ارتقاء به لیک برتری گردد تمام تلاش جهت فراهم نمودن زیر ساخت‌های لازم برای رسیدن به شرایط لیگ برتری در شهرستان به عمل خواهد آمد و چنانچه این امر محق نشده و مورد تائید ناظران A.F.C واقع نگردید سهمیه لیگ برتری توسط مدیران مربوطه و زیر نظردادستانی محترم کل کشور فروخته ویک امتیاز لیگ یکی به شهرستان هدیه می گردد.
2- چنانچه تیم موفق به کسب امتیاز لیگ برتری نگردید امتیاز فوق طبق نظر کارشناسی به شهرداری دورود فروخته وکلیه هزینه‌هایی که امسال در قبال این تیم توسط مسوولین شهرستانی و استانی و دیگر مراجع انجام گردیده از قیمت کارشناسی شده کسر و مابقی آن از شهرداری اخذ و تیم با رعایت ضوابط و مقررات قانونی به شهرداری دورود واگذار می‌گردد و به نام تیم فوتبال گهر شهرداری دورود به فعالیت خود در مسابقات لیگ یک ادامه خواهد داد.
با توجه به امکانات فعلی گهر و شهر دورود بعید است که ناظران A.F.C مهر تایید به این امکانات بزنند. در حالی که از حسین هدایتی و شرکت فولاد ماهان به عنوان خریداران احتمالی این تیم نام می‌برند اما حبیب‌الله دهمرده استاندار لرستان تلاش دارد که تیم در استان بماند. مدیران ماشین‌سازی و فولادگسترش تبریز هم برای خرید امتیاز تیم داوطلب شده‌اند و از سوی دیگر شیرازی‌ها هم بی‌میل نیستند برق را با این حربه به لیگ برتر برگردانند.
تکذیب خرید توسط شاهینی‌ها

برخی شایعات از خرید امتیاز گهر توسط بوشهری ها و در راس آن افراشته خبر می‌دهند. او در گفت و گو با سایت گل اعلام کرد: من هیچ تمایلی به حضور مجدد در فوتبال ندارم و اگر چنین پولی وجود داشت که ده میلیارد برای خرید امتیاز یک تیم بپردازیم همان مبلغ را خرج شاهین را می کردیم. شایعه هم اگر می‌سازند باید کمی با منطق جور باشد. از سوی دیگر رییسی‌نژاد رییس هیأت موسس شاهین هم خرید یا واگذاری امتیاز یک باشگاه لیگ برتری به بوشهر و ادامه فعالیت با نام شاهین را تکذیب کرد و گفت: هواداران به این شایعات توجه نکنند. تیم ما همان‌گونه که از لیگ استان خود را بالا کشید و به لیگ برتر رسید باز هم اوج می‌گیرد و نیازی به خرید امتیاز ندارد.

 

 بیانیه روزنامه‌نگاران ورزشی و لیدرهای فوتبال خرم‌آباد:
گهر باید در دورود بماند
جمعی از ورزشی‌نویسان خرم‌آبادی و لیدرهای تیم‌های فوتبال این شهر، اعلام حمایت قاطع خود را از حضور تیم فوتبال گهر در دورود اعلام کردند.
در بخشی از این بیانیه آمده است: در حالی که آرزوی دیرینه مردم دورود و لرستان با حمایت فوتبال‌دوستان دورودی تحقق یافته است، انصاف نیست امتیاز این تیم به استان دیگری فروخته شود.

بدون شک آن‌ها که در سرما و گرما یار و یاور بازیکنان تیم گهر دورود بوده‌اند، شایسته‌ترین‌ها برای مالکیت این تیم هستند، لذا ما که از رنج و مرارت‌های فوتبال‌دوستان دورودی ظرف چهار سال اخیر آگاهیم، تقاضامندیم در این زمینه عدالت اجرا شود و ظرف فرصت باقی‌مانده، نسبت به تأمین زیرساخت‌های لازم جهت ابقای تیم گهر در شهر زیبای دورود، مسوولان استان همت لازم را به خرج دهند.

 

عابدینی خبر داد:
فروش گهر دورود و داماش گیلان با دستور مقامات قضایی
مدیرعامل باشگاه داماش گیلان گفت: دو باشگاه گهر زاگرس و داماش گیلان متعلق به گروه امیر منصور آریا است و باید فروخته شوند.

امیر عابدینی در گفت و گو با خبرگزاری فارس در مورد وضعیت تیم فوتبال گهر زاگرس گفت: گهر زاگرس و داماش گیلان متعلق به گروه امیر منصور آریا است و با تصمیم و دستور مسوولان نظارتی و به خصوص قوه قضائیه هزینه ورزش در این دو باشگاه امکان ندارد و باید امتیاز آنها واگذار شود.

مشاور مدیرعامل گهر دورود اضافه کرد: وضعیت برد در کشور ما همین است و هزار پدر دارد اما شکست همیشه یتیم است. تا دیروز که بازیکنان تیم گهر زاگرس با اتوبوس شرکت واحد به تبریز می‌رفتند هیچ‌کس نمی‌گفت گهر متعلق به ما است اما امروز که این تیم به لیگ برتر آمده همه از آن سهم می‌خواهند. یکی می‌گوید باید به خرم آباد برود و آن دیگری می‌گوید به بروجرد اما این تیم متعلق به مردم دورود است و حتی اگر مردم دورود به ما هم سنگ زده‌اند، سنگ وفا زده‌اند و پای ما ایستاده‌اند. آن زمان که هیچ کس فکر نمی‌گرد گهر به لیگ برتر بیاید آنها به ما وفا کردند. پس این تیم برای مردم دورود است.

مدیرعامل داماش گیلان افزود: مدیرکل ورزش استان لرستان گفته ما به گهر کمک کرده‌ایم و یک سال خرج این تیم را داده‌ایم، می‌گوییم چقدر خرج کرده‌اید می‌گوید 700 میلیون تومان. این در حالی است که چنین رقمی در مقایسه با وظیفه برای ورزش جوانان و مردم استان رقمی محسوب نمی‌شود. ضمن این که فقط ارقام هزینه نمی‌تواند یک تیم را به لیگ برتر بیاورد همان طور که تیم‌های 5 برابر ما هزینه‌ کرده‌اند اما به لیگ برتر نیامدند. پس این تیم هدایت و مدیریت شده و دلسوزی شبانه‌روزی پای آن بوده است.

وی  که پسرش مدیرعامل باشگاه گهر است، تاکید کرد: اگر داود مهابادی را انتخاب نمی‌کردیم و اگر در اوج بی‌پولی من 100 میلیون به این تیم نمی‌دادم تیم اکنون وضعیت دیگری داشت. من هیچ‌وقت  نگفتم اولویت ما لیگ برتر و داماش گیلان است بلکه به لیگ یک و تیم گهر هم بها دادم. گهر زاگرس از نظر حقوقی متعلق به گروه امیرمنصور آریا است که باید واگذار شود و از نظر معنوی متعلق به مردم دورود است. اولویت واگذاری این تیم استان لرستان است.

عابدینی با اشاره به صحبت‌های رئیس فدراسیون فوتبال عنوان کرد: علی کفاشیان بحثی را مطرح کرد و گفت: برخی تیم‌ها مانند گهر بضاعت ماندگاری در لیگ برتر را ندارند و گهر باید به خرم‌آباد برود، می‌خواهم بدانم کفاشیان بر اساس کدام نظر کارشناسی چنین حرفی زده است؟ چه کسی را فرستاد تا دورود را ببینید و بعد بگوید ورزشگاه نداریم؟ ورزشگاه خوبی در دورود داریم که 8 هزار نفری است و فدراسیون می‌تواند ناظران خود را بفرستد و آن ورزشگاه را ارزیابی کند. زمین صنایع دفاع هم در اختیار ما است بنابراین مشکل زمین تمرین هم نداریم، فقط مسأله هتل می‌ماند که تیم‌های میهمان می‌توانند در هتل‌های بروجرد یا اراک ساکن شوند تا هتل‌های ما ساخته شود.

وی یادآور شد: اکنون در لیگ برتر در برخی شهرها هتل‌ها ظرفیت‌ تیم‌ها را ندارند و تیم‌ها مجبورند در 40 کیلومتری شهر مسابقه هتل بگیرند. در دورود هم می‌توانند این کار را کنند اما اگر قرار است بهانه گرفته شود در کل کشور می‌توان بهانه گرفت.
مشاور مدیرعامل گهر زاگرس با اشاره به نامه استاندار لرستان گفت: نامه رسمی آقای حبیب‌الله دهمرده را دارم که در آن نامه تاکید شده گهر زاگرس متعلق به مردم شهرستان دورود باقی می‌ماند. استاندار بر اساس ماده 4 اختیارات قانونی ریاست عالیه بر اداره‌های کل استان دارد پس اکنون نیکوخصال مدیر کل ورزش لرستان چه می‌گوید؟
وی گفت: دوست دارم گهر زاگرس در استان لرستان بماند با این پیش‌شرط که یک تیم لیگ دسته اولی در دورود باقی بماند. اگر خریدارانی در استان پیدا نشدند آن گاه گهر خارج از استان لرستان فروخته می‌شود و خریدارانی از اصفهان و مشهد خواهان خرید امتیاز گهر زاگرس هستند.

وی با اشاره به اختیارات قانونی خود گفت: نگویند عابدینی چه کاره است که این حرف‌ها را می‌زند. من مشاور مدیرعامل گهر هستم و از طرف مجمع و هیأت مدیره این باشگاه حق دارم که این صحبت‌ها را بکنم.

عابدینی در مورد وضعیت داماش گفت: داماش هم اکنون خریدار دارد. شورای شهر رشت خواهان خرید امتیاز این تیم است و حسین هدایتی هم که ما گاهی به او زنگ می‌زنیم و زحمت می‌دهیم هم مایل به خرید امتیاز داماش هست. تیم برای فروش به هدایتی زیاد است با این حال هدایتی به خاطر علاقه‌ای که به داماش دارد هنوز خواهان خرید امتیاز این تیم است. ضمن این که اکنون تیم راه آهن در تهران آماده فروش است و من شنیده‌ام صبای قم هم می‌خواهد امتیازش را بفروشد. برای گهر هم اگر در استان لرستان خریداری برای گهر زاگرس پیدا نشود، تیم به استان دیگری فروخته می‌شود. خریدارانی از مشهد و اصفهان خواهان امتیاز گهر هستند. البته در صورت فروش امتیاز این تیم، یک تیم لیگ دسته اولی باید در شهرستان دورود بماند.
هدایتی در مورد قیمت امتیاز تیم داماش گفت: قیمت کارشناسی 5 میلیارد و 600 میلیون تومان است که هزینه‌ها هم باید به آن اضافه کرد یعنی رقمی در حدود 11 میلیارد و 200 میلیون تومان قیمت‌گذاری شده که البته می‌توان هزینه‌ها را با رفاقت و خواهش و تمنا کم‌تر کرد.

× علاقه‌مندان فوتبال لرستان از آقای عابدینی که حالا نقش دایه مهربان تر از مادر را برای تیم گهر دورود بازی می‌کند این سوال را دارند: آقای عابدینی تا حالا کجا بوده‌ای و در طول بازی‌های این فصل چند مرتبه به ورزشگاه تختی دورود آمدی که حالا تقاضای ارث و میراث و سهم‌خواهی داری؟!

 

معاون استاندار لرستان: اجازه نمی‌دهیم گهر از لرستان خارج شود
معاون سیاسی‌امنیتی استاندار لرستان در خصوص آخرین وضعیت تیم گهر زاگرس دورود گفت: ما از همان ابتدا به مردم دورود قول دادیم که تیم گهر در این شهر خواهد ماند و با توجه به مدت زمان کوتاهی که تا حضور ناظران AFC در ایران داریم همه تلاش خود را خواهیم کرد تا زیرساخت‌های موردنظر آنها را فراهم کنیم.
حسن شریعت‌نژاد  با بیان این که تمام تلاش خود را خواهیم کرد تا تیم گهر در دورود بماند، افزود: ما قبل از آغاز رقابت‌های لیگ آزادگان اجازه ندادیم تا امتیاز تیم به ارومیه منتقل شود و حتی در آن زمان چک‌هایی نیز گرفته شده بود که بلافاصله دستور دادیم آنها پس داده شوند.
شریعت‌نژاد در پاسخ به این پرسش که اگر زیرساخت‌های مد نظر شما در دورود مورد تایید قرار نگیرد، چه خواهید کرد؟، گفت: از نظر مسوولان استان و استانداری، تیم گهر متعلق به مردم دورود است و ما همه تلاش خود را برای باقی ماندن این تیم در دورود با فراهم کردن زیرساخت‌های مورد نیاز آن خواهیم کرد اما اگر به هر دلیلی AFC شرایط تیم گهر را تایید نکرد، اجازه نخواهیم داد تا این تیم از استان لرستان خارج شود.
وی در خاتمه تصریح کرد: در حال حاضر مشکلاتی در خصوص مالکیت این باشگاه که هنوز در اختیار دادگاه است و همچنین یافتن اسپانسر مناسب برای تامین هزینه‌های تیم در رقابت‌های لیگ برتر وجود دارد که در صدد برطرف کردن آنها هستیم.

 

استاندار لرستان پیگیر ماندن تیم در استان است
منابع آگاه خبر دادند با وجود کارشکنی و فشارهای پشت پرده توسط امیر عابدینی مدیر عامل باشگاه داماش جهت خروج تیم از لرستان و فروش امتیاز آن، استاندار لرستان در حال رایزنی با چند نفر از افراد متمکن لرستان است بلکه از راه حمایت آنها، جبران نبود کارخانه و ارگان حمایت کننده در لرستان را برای این باشگاه بنماید.
اصلی‌ترین گزینه در این زمینه علی دولتشاهی عضو هیأت مدیره مؤسسه مالی و اعتباری فردوسی و مشاور اقتصادی فدراسیون کشتی ایران می‌باشد که اکنون در سفر حج به سر برده و هفته آینده به استان باز می‌گردد.

 

تیم گهر زاگرس در این فصل از شهرستان دورود لرستان به لیگ برتر صعود کرد و در حالی که مسوولان استانی در صورت فراهم نشدن شرایط در دورود خواهان انتقال تیم به خرم‌آباد هستند، گفته می‌شود امتیاز این تیم واگذار خواهد شد. نبود پرواز روزانه به خرم‌آباد باعث می‌شود تا این شهر شرایط لازم برای میزبانی را نداشته باشد.

 

 

وقتی هنر جشن گرفتن ورزشی را بلد نیستیم
بروجرد- فرهاد داودوندی: با صعود تیم گهر زاگرس دورود به لیگ برتر، تاریخ ورزش لرستان ورق خورده است!  از حالا به بعد  علاقه‌مندان به فوتبال کشور با نام و آوازه مردان بی‌ادعای گهر زاگرس دورود که رکورد بی‌پول‌ترین تیم صعود نموده به لیگ برتر را شکسته‌اند آشنا خواهند شد 
در حالی که تمامی جامعه فوتبال ایران به احترام این کار بزرگ به ما و جامعه فوتبال دیار ما احترام می‌گذارند و در حالی که بدون استثناء همه ما باید شاد باشیم ، به ناگاه همه شمشیر بازی با کلمات را از رو برای هم بسته و خواسته یا ناخواسته با  بیان این‌گونه کلمات منفی، زمینه شکست و درگیر نمودن تیم گهر زاگرس دورود در حاشیه‌ای ویرانگر را از هم اکنون در حال پی‌ریزی‌اش هستیم.
من نمی دانم چرا بزرگان ورزش استان یک‌بار و برای همیشه با گفتن چند جمله بسیار ساده جلوی حاشیه ها را نمی‌گیرند؟! جملاتی مبنی بر این که ، نام رسمی این تیم گهر زاگرس دورود است ، این تیم متعلق به مردم خوب دورود است، تیم از استان خارج نخواهد شد، دورودی ها هر چه سریع‌تر و طی یکی دو ماه آینده باید امکانات‌شان را استاندارد نمایند و به هیچ‌کدام از شهرهای استان تعلق ندارد، میزبانی بروجردی‌ها در فینال عالی بود، مسوولان ورزش و فوتبال استان و بروجرد برای برگزاری هر چه بهتر این مسابقات از تمام سعی و تلاش خود استفاده نمودند و همه ساکنین استان لرستان باید به این تیم‌شان افتخار نمایند.  گفتن چنین جملاتی آب به آتش اختلافات خواهد ریخت و همه را توجیه خواهد نمود که به این تیم افتخار کنند، نه این که طلب ارث بنمایند.
 اگر قرار است تیمی در لیگ برتر داشته باشیم و مردم خوب این شهر با مردم خوب آن شهر بد بشوند و یا فردا پس فردا همه در  استان و شهرهای همجوار جواب سلام همدیگر را ندهند، همان بهتر که بگوئیم: از طلا گشتن پشیمان گشته‌ایم مرحمت فرموده ما را مس کنید. 
قرار است با تیم گهر زاگرس دورود و حضورش در لیگ برتر فوتبال ایران، کمبودهای ورزشی‌مان را به رخ مسوولین ورزش کشور برسانیم! قرار است تیم گهر زاگرس دورود نماینده همه ساکنین این استان در کشور باشد ، باید شادی کنیم و از این موهبت الهی لذت ببریم، نه این که بعدها  در تاریخ بنویسند لرستانی‌ها بعد از صعود تیم گهر زاگرس دورود به لیگ برتر حتی هنر جشن گرفتن را هم بلد نبودند!
 

ورزش، غریب آشنای خرم آبادی‌ها
کرج- وهاب کریمی: بهار 87 یک بیکار به تمام معنا بودم: نه شغلی داشتم و نه پولی. کارم شده بود تلویزیون دیدن و از آن وضعیت خسته و افسرده بودم.
ناگهان اتفاقجالبی برایم افتاد: با دیدن مسابقات "احسان حدادی" به پرتاب دیسک علاقه‌مند شدم. به هیأت دوومیدانی کرج مراجعه کردم و مواد پرتابی و دوهای سرعت را زیرنظر استاد "فراز رضوانی" که قهرمانان کوچک و بزرگی را پرورش داده شروع کردم. البته برای تفریح و نه قهرمانی چون سنم از این حرف ها گذشته بود .
با این حال "آقا فراز"  هوایم را داشت وهمیشه تشویقم می‌کرد. هنوز هم وقتی سر میزنم می‌گوید: "نمیای تمرین مهندس؟" شاید فکر کنید کرج به واسطه نزدیکی به تهران امکانات ورزشی خوبی دارد . دریغ که چنین باشد . پیست هیأت دوومیدانی کرج خاکی بود و هنوز هم هست. سالن وزنه نداشتیم. برای یک جلسه تمرین ، آن هم به عنوان کسی حرفه‌ای نبود ، نمی‌شد از یک سمت کرج به سمت دیگر تهران رفت و خستگی مترو را بر خستگی تمرین افزود.
در همان زمین نزدیک به صد نفر تمرین می‌کردند. افرادی که اکنون از بین‌شان قهرمانان کشوری و جهانی ظهور کرده‌اند.  کرج نسبت به جمعیت جوانی که دارد ، امکانات ورزشی‌اش در حد صفر کلوین که نه ، در حد صفر سلسیوس است. آقا فراز آنچنان بدنم را به ورزش معتاد کرده بود که اگر یک روز ورزش نمی‌کردم، عذاب وجدان می‌گرفتم. این وضعیت ادامه داشت. تا این که شاغل شدم. به سبب تغییری که ورزش در من به وجود آورده بود، دل از آن نکندم.
تابستان سال بعد  یعنی 1388، برای انجام کارهای نظام وظیفه به خرم‌آباد ، محل تولدم، سفر کردم. فرزند یکی از اقوام را دیدم که اضافه وزن شدیدی داشت. برایم مایه تعجب بود، چون هم پدر و هم برادرش اهل ورزش‌اند. والدینش از من خواستند که او را اصطلاحا "به گود ببرم".
زمین تمرین خرم‌آباد را هم که می‌شناسید: استادیوم تختی. وقتی وارد پیست تارتان استادیوم شدم حس عجیبی داشتم. از یک طرف از این که بچه‌های شهرم پیست نسبتا خوبی دارند احساس آرامش عجیبی داشتم واز طرف دیگر از این که در بعداز ظهر تابستانی  شهرم ، مانند روزهای کودکی می‌خواستم بدوم ، لبریزاز هیجان شده بودم.
سعی می‌کردم این حس را به دوست نوجوانی که همراهم بود نیز القا کنم تا تشویق شود و شد. اما سوالات گزنده‌ای می‌پرسید :" چرا فقط ما و دو نفر دیگر داریم می‌دویم؟ نکند دویدن بی‌کلاس بازی باشد که کسی سمت پیست نمی‌آید؟ "بعد از دویدن، به قسمت پرتابی‌های پشت استادیوم رفتم. اتفاقا آن روز آقای "مهدی شاهرخی قهرمان پرتاب وزنه کشور" به همراه مربی اختصاصی خود، پدرش، آنجا بود و از دیدن پرتاب‌های او هم استفاده کردیم و هم لذت بردیم.
آن طرف‌تر مسابقه‌ی قویترین مردان بود. در آنجا آقای "حامد امیری" قویترین مرد لرستان، سرگرم داوری مسابقه بود. دیدن قهرمانان از نزدیک برای علاقه‌مندان ورزش و مخصوصا نوجوانان ،بسیار تشویق کننده است. تصادفا طوری شد که نوجوان همراه من جرقه‌ی ورزش در ذهنش زده شد و از خواب، بیدار.
در راه برگشت به منزل ایشان چندین سالن ورزش و باشگاه بدنسازی دیدیم. با خود فکر کردم با وجود این همه زمینه‌ی ورزش، چرا آمار خودکشی، افسردگی، اعیتاد، اضافه وزن و ... در خرم‌آباد کمتر که نشده ، بیشتر هم می‌شود. دوست ندارم فکر کنم مشکل از فرهنگ مردم است چون خرم‌آبادی‌ها مانند بقیه مردم غرب کشور، به علاقه به زور بازو و پهلوانی معروف‌اند. بیکاری هم همیشه علت مصائب نیست. گاهی بهانه‌ای است برای شروع ورزش و دوری از ناهنجاری‌های فردی و اجتماعی.
علت چیست؟ شاید دویدن بی‌کلاس بازی شده جدیدا !  الله اعلم.

 

دلایل عدم نتیجه‌گیری نماینده لرستان در لیگ دسته دوم فوتسال کشور
خرم‌آباد- امین سپهوند: استان لرستان در چند سال اخیر توانسته با درخشش در رده‌های مختلف سنی در میادین کشوری و بین‌المللی در رشته فوتسال نامی شایسته در میان مدعیان برای خود دست و پا کند.
قهرمانی تیم امید شن‌سا در لیگ دسته اول امید ایران، قهرمانی پولادگسترش در لیگ مناطق، قهرمانی تیم دانش‌آموزی در لیگ برتر دانش‌آموزی کشور و به دنبال آن قهرمانی این تیم در مسابقات جهانی دانش آموزی، درخشش تیم شاهین‌جوان کوهدشت در رقابت‌های لیگ مناطق و درخشش تیم امید دهیاران این شهر در لیگ مناطق امید کشور همه و همه نشان از مستعد بودن فوتسال این استان دارد.
 اما متاسفانه علی رغم این همه افتخار و شایستگی مشاهده می شود که بعضا نتیجه‌گیری‌های تیمهای لرستان مقطعی بوده به دنبال آن تیم‌ها دچار ناکامی‌هایی می‌شوند.
تیم پولادگسترش بروجرد وقتی توانست پرچم لرستان را بر فراز لیگ مناطق بزرگسالان کشور بر افرازد این امید را در دل همه اهالی فوتسال زنده کرد که ابز این پس لرستان میتواند در رده بزرگسالان هم در سطح اول فوتسال کشور تیم داشته باشد و جوانان فوتسالیست این استان با امید بیشتر به کار خود ادامه دهند.
اما نماینده لرستان شروع مناسبی در لیگ نداشته و با گذشت شش هفته از لیگ همچنان در رده های پایانی جدول حضور دارد و با این نتایج ضعیف هفته های آغازین گویا  این تیم باید برای سقوط نکردن بجنگد تا صعود کردن.
در نتیجه گیری و یا عدم نتیجه‌گیری یک تیم مسلما کادر اجرایی و مدیریتی تیم بیش‌تر از همه بر دلایل آن آگاهی دارند و میتوانند با شناسایی و مدیریت به موقع بحران در رفع آن تاثیرگذار باشند اما کسانی هم که در این قضایا خارج از گود هستند میتوانند با کارشناسی واقع بینانه و دلسوزانه در شناسایی و رفع نقاط ضعف تیم و تقویت نقاط قوت تاثیر گذار باشند.
در اینجا به برخی دلایل عدم نتیجه‌گیری نماینده لرستان اشاره مینتماییم امید است مسوولان این تیم در تحمل این اظهار نظرها سعه صدر به خرج داده و توجهی هرچند گذرا داشته باشند.
۱. انتخاب کادر فنی ـ در این که کادر فنی حاضر تیم بروجردی یکی از بهترین کادرهای فنی در بروجرد و حتی استان است شکی نیست ولی مسئولین این تیم باید توجه داشته باشند که در تیم‌های مشابه و لیگهای بالاتر معمولا از مربی استفاده می‌شود که دارای سابقه بیش‌تر در  رده های مختلف باشد چرا که این چنین مربی با توجه به سابقه ٫جدای از داشتن تجربه بیشتر با بازیکنان سطح بالای بیشری در ارتباط است که میتواند در به  خدمت گرفتن بازیکنان طراز بالاتر به مدیریت تیم کمک کند.
۲. اشتباه در استخدام بازیکن ـ تیم بروجردی در استخدام بازیکنان خود اشتباهات زیادی را داشته چرا که اکثر بازیکنان این تیم یا فاقد تجربه کافی برای این لیگ هستند و یا بازیکنان با تجربه ولی بازنشسته هستند که این امر موجب تضعیف این تیم و عدم نتیجه گیری شده است.
۳. استفاده ناصحیح از منابع مالی ـ تا جایی که ما اطلاع داریم نماینده لرستان از نظر مالی یکی از تیم‌های ثروتمند لیگ دسته دوم هستند و رقم قراردادهای بازیکنان این تیم بالاتر از حد متوسط لیگ دسته دوم میباشد که می شد در ابتدای فصل در با برنامه‌ریزی صحیح تر در استفاده بهینه از منابع مالی دقت نظر بیشتری به خرج داد.
۴. چندگانگی مدیریت فنی تیم ـ یکی از دلایل عدم نتیجه گیری یک تیم  وجود چندگانگی در امور فنی و دخالت در امور فنی تیم توسط عوامل غیر مسئول امر میباشد که ظاهرا تیم پولاد گسترش از این موضوع رنج میبرد و میبایست سرمربی تیم به دور از هرگونه دخالت توسط اطرافیان تیم در امور فنی دارای استقلال کامل باشد تا بتواند با آرامش خیال تمرینات و مسابقات پیش رو را برنامه ریزی کند.
۵. عدم استفاده بهینه از لیست تیمی ـ مدیریت تیم پولاد گسترش در ابتدای فصل بخش عمده ای از لیست خود را پر کرده و در صورت ادامه فصل بدین منوال مسلما نیاز با اضافه کردن بازیکنانی خواهد داشت که با توجه به محدودیت اضافه کردن بازیکن به مشکل بر خواهند خورد.
در پایان با درخواست پوزش از کادر فنی و مدیریتی تیم بدلیل اظهار نظر در خصوص این تیم امیدواریم نماینده لرستان هرچه سریعتر جایگاه واقعی خود را پیدا کرده و موجب دلگرمی اهالی فوتسال استان باشد.

 

 

لیگ‌برتریازدهم

بازی

برد

مساوی

باخت

 زده

خورده

امتیاز

1

سپاهان‌اصفهان

34

19

10

5

54

27

67

2

تراکتورسازی‌تبریز

34

19

9

6

57

32

66

3

استقلال‌ تهران

34

19

9

6

58

34

66

4

صبای قم

34

12

14

8

40

38

50

5

نفت تهران

34

13

10

11

36

38

49

6

ذوب‌آهن ‌اصفهان

34

9

18

7

29

33

45

7

داماش گیلان

34

11

11

12

34

38

44

8

سایپا کرج

34

10

13

11

50

39

43

9

مس کرمان

34

11

10

13

35

39

43

10

نفت آبادان

34

11

10

13

49

57

43

11

راه‌آهن تهران

34

9

15

10

43

42

42

12

پرسپولیس تهران

34

10

12

12

50

54

42

13

فجرسپاسی‌شیراز

34

10

11

13

31

38

41

14

فولاد خوزستان

34

10

10

14

35

37

40

15

ملوان انزلی

34

9

12

13

32

33

39

16

شهرداری تبریز

34

6

16

12

34

44

34

17

شاهین بوشهر

34

6

15

13

30

43

33

18

مس سرچشمه

34

5

9

20

23

54

24


حواشی بازی پلی‌آف
ساعت ۸:٢٠ ‎ب.ظ روز جمعه ٢٢ اردیبهشت ۱۳٩۱  کلمات کلیدی:

پرواز گهر دورود به لیگ برتر از باند ذوالفقار بروجرد


رضا جایدری: تیم‌ فوتبال گهر زاگرس دورود لرستان پس از تساوی بدون گل در بازی برگشت پلی‌آف لیگ برتر، جواز حضور در دوازدهمین دوره رقابت‌های لیگ برتر فوتبال ایران (فصل 92-1391)  را کسب کرد.
گهر با وجود تساوی بدون گل در این بازی، به خاطر تساوی یک بر یک در مسابقه رفت، با توجه به قانون گل زده در خانه حریف، موفق به کسب عنوان سوم لیگ دسته اول فوتبال ایران در فصل 91-1390 شد و پس از تیم‌های پیکان تهران و آلومینیوم المهدی هرمزگان به لیگ برتر فوتبال ایران صعود کرد.


دیدار برگشت مرحله پلی‌آف مسابقات فوتبال لیگ دسته اول باشگاه‌های کشور عصر چهارشنبه 20 اردی‌بهشت 1391 در زمین ذوالفقار شهرداری بروجرد با حضور بیش از 8 هزار لرستانی مشتاق از ساعت 16 آغاز شد و پس از 90 دقیقه با تساوی بدون گل خاتمه پذیرفت.

با این نتیجه، تیم گهر زاگرس دورود اولین تیم از استان لرستان است که ظرف 11 سال اخیر به مسابقات لیگ برتر فوتبال ایران راه می‌یابد.
این مسابقه به قضاوت علی‌رضا فغانی با کمک حسن کامرانی‌فر و بابک داوری برگزار شد و تورج حق‌وردی نیز به عنوان داور چهارم در امر قضاوت این دیدار حضور داشت.


رضا کاردوست، علی قربانی، محمد عصارحسنی، علی واقف و ایمان نعمت‌پور از تیم گهر و صادق گشنی، حسین خسروی و عبدالکریم کولی‌بالی از ایرانجوان با کارت زرد داور مواجه شدند.
 دو تیم ایرانجوان بوشهر و گهر زاگرس لرستان در بازی رفت به تساوی یک بر یک رسیده بودند. مهدی چاکوتا‌زاده در دقیقه 45 از روی نقطه پنالتی برای ایرانجوان و محمد غلامین دقیقه 52 برای گهر گل‌زنی کردند.


اسامی تیم گهر لرستان: پیمان شاملو، رضا جلالى(کاپیتان)، ایمان نعمت‌پور، منصور توحیدیان(محمد عصارحسنی 74)، رضا کاردوست، صادق کرمى، محمد غلامین(على قربانى 51)، محمد قاسمى‌نژاد(مجید خمیسى 89)، جواد مولایى، على واقف و حسین بابایى، سرمربى: داود مهابادی، ذخیره‌ها: سیدرسول حسینی، رضا عافیت‌طلب، سعید سلمان‌نوری، احسان خطایی
اسامی تیم ایرانجوان بوشهر: فابیو کاروالیو، دیگو ماکسیمو، محمد کوتى، یاسر میرفندرسکى، صادق گِشنى(ابراهیم صالحى 63)، رضا مردانى، خسرو پیروزان(مصطفى نجمى‌زاده 75)، حسین خسروى، محمد فعال، عبدالکریم کولى‌بالى و عزیز چنانى(حمید ذوهانى 74)، سرمربى: عبدالرحیم(گودرز) خرمزى، ذخیره‌ها: ناصر سالاری، محسن فیاض‌بخش، مهدی چاکوتا‌زاده و حسین پورامینی


حاشیه‌نگاری رضا جایدری از وقایع ورزشگاه ذوالفقار بروجرد هنگام بازی پلی‌آف:


* ورزشگاه ذوالفقار که گنجایش 2500 تماشاگر را دارد، در این روز متجاوز از 8 هزار نفر را با شرایط ویژه پذیرا شد! علاقه‌مندان فوتبال از فراز ساختمان‌های مجاور ورزشگاه، حاشیه بلوار مشرف به آن و همچنین از بالای تیرهای نورافکن‌ شاهد صعود نماینده لرستان به لیگ برتر بودند!


* حضور دختران و بانوان لرستانی نیز در خیابان غربی ورزشگاه ذوالفقار برای تماشای بازی جالب توجه بود. در حدود 40 نفر از از آن‌ها به زحمت از کنار جمعیت موفق به تماشای این بازی شدند.


* زمانی که بازیکنان دو تیم مشغول گرم کردن بودند، یکی از بازیکنان ایرانجوان در حالی که صورتش را با دست گرفته بود معترض شد که تماشاگران به سوی او سنگ پرتاب کرده‌اند! با دخالت یکی از کارکنان اداره ورزش و جوانان بروجرد و رد ادعای بازیکن بوشهری توسط او، خرمزی مربی ایرانجوان به سمت کارمند اداره ورزش و جوانان هجوم برد! کار می‌رفت که به جاهای باریک کشیده شود، اما با دخالت غلامرضا بهروان سرپرست سازمان لیگ، محسن زمانی ناظر بازی و نیروهای انتظامی، قائله ختم به خیر شد.


* پیش از آغاز بازی از جمع مسوولان استان فقط نیکوخصال مدیر کل ورزش و جوانان و معاونین وی، کمری رئیس صدا و سیمای مرکز لرستان، ترابی‌گودرزی رئیس ورزش و جوانان بروجرد، دالوند شهردار دورود، بهاروند رئیس هیأت فوتبال لرستان و کردی رئیس هیأت فوتبال بروجرد در ورزشگاه حضور داشتند، اما با شروع بازی رفته‌رفته دهمرده استاندار لرستان و شریعت‌نژاد معاون سیاسی امنیتی استاندار، معین‌فارسانی فرماندار ویژه بروجرد، غلام‌زاده جانشین فرمانده انتظامی لرستان، آریایی رئیس ستاد حوادث غیرمترقبه استان، بیرانوند منتخب مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی نیز به جمع تماشاگران بازی اضافه شدند. مدیر کل ورزش و جوانان بوشهر نیز در ورزشگاه حضور داشت.


* 30 نفر از عوامل صدا و سیمای مرکز لرستان در پخش زنده این بازی و حواشی آن از شبکه 3، شبکه افلاک، شبکه بوشهر و شبکه شما همت گماردند. بازی از حدود ساعت 16 و 10 دقیقه آغاز شد و در نیمه اول تیم آبی‌پوش گهر از شمال به جنوب ورزشگاه و تیم قرمزپوش ایرانجوان از جنوب به شمال توپ زدند.


* علاقه‌مندان و دوست‌داران تیم افتخارآفرین گهر، از اقصی‌نقاط استان برای تشویق آبی‌پوشان به ورزشگاه ذوالفقار بروجرد آمده بودند. چند نفر نیز از استان‌های همدان و مرکزی به تماشای این بازی آمده بودند.

 

* فضای محدود ورزشگاه باعث شد فضایی مناسب جهت قرار دادن SNJ پیدا نشود و به ناچار بخش شمال غربی زمین بازی همراه با یک دروازه‌بان برای دیش آن در نظر گرفته شد. اگر توپ به دیش برخورد می‌کرد، پخش زنده بازی قطع می‌شد!

 

* بهروز وثوقی‌راد لیدر سابق تیم‌های کوثر لرستان و استیل‌آذین تهران نیز با شکل و شمایل خاص خود، صبح چهارشنبه از تهران به بروجرد آمده بود تا یاور نماینده استانش باشد. وی پنج‌شنبه 21 اردی‌بهشت در ورزشگاه ولایت بروجرد به تشویق تیم فوتسال پولادگسترش ‌بروجرد که در لیگ دسته دوم کشور حضور دارد رفت و جمعه نیز در اهواز به تشویق پرسپولیس تهران پرداخت. خسته نباشید به لیدر مارکوپولو!

 

* اکثر تماشاگران این بازی دورودی‌ها بودند. آن‌ها با نصب پارچه‌نوشته‌ها و بنرهای مختلف، خواهان حمایت از تیم گهر و ماندن آن در شهر دورود بودند.


* حدود 45 خبرنگار و عکاس از تهران و لرستان پوشش این بازی را بر عهده داشتند. عوامل برنامه‌های دوربین خبرساز و 90 نیز در ورزشگاه حضور یافتند. نیمه دوم اختلاف نظر بین گزارشگر برنامه 90 با برخی عوامل اجرایی و نظارتی مسابقه روی داد که باعث شد گزارشگر 90 و تصویربردار همراهش با دلخوری از ضلع جنوبی ورزشگاه کارشان را دنبال کنند.


* رضا کاردوست بازیکن شماره 21 گهر اولین اخطاری این بازی بود. وی دقیقه 36 درون محوطه جریمه ایرانجوان زمین افتاد. داور حرکت او را با کارت زرد جریمه کرد.

 

* تیم ایرانجوان در طول بازی فقط یک موقعیت خطرناک روی دروازه گهر خلق کرد: دقیقه 77 حمید ذوهانی بازیکن شماره 39 که فقط 3 دقیقه از ورودش به میدان می‌گذشت، سانتر ارسالی از جناح چپ دروازه گهر را با ضربه سر به نیم متری تیرک عمودی دروازه گهر در زاویه مخالف فرستاد. ایرانجوان دو بار نیز در پشت محوطه‌ی جریمه‌ی تیم گهر صاحب ضربات ایستگاهی شد که از هیچ‌کدام استفاده‌ی مفیدی نبرد.


* بهترین موقعیت‌های تیم گهر در این بازی توسط ایمان نعمت‌خواه بازیکن شماره 7 این تیم در دقایق 53، 64 و 85 هدر رفت. او سه بار با فابیو کاروالیو دوسانتوز دروازه‌بان برزیلی ایرانجوان مصاف داد که در هر سه صحنه کاروالیو دروازه تیمش را نجات داد. جالب است بدانید کاروالیو دروازه‌بان سابق مس رفسنجان با یک دختر ایرانی ازدواج کرده و در ایران ماندگار شده است! زمانی که به اصفهان رفته بود با خانم جعفری کارمند روابط بین‌الملل باشگاه ذوب‌آهن آشنا شد و با او ازدواج نمود.

 

* یکی از مسوولان استان گفت: مهندس امیر(حسن) عابدینی مدیرعامل باشگاه داماش تلاش بسیاری نمود تا بازی برگشت پلی‌آف در ورزشگاه دستگردی تهران برگزار شود. وی به هر نحو ممکن سعی داشت برای فروش امتیاز این تیم و انتقال آن به خارج از استان مقدمه‌ای فراهم آورد. به همین دلیل به شدت با برگزاری بازی در ورزشگاه تختی خرم‌آباد مخالفت نمود و به حمایت بیش از 30 هزار تماشاگر لرستانی رضایت نداد! با سنگ‌اندازی‌های متعدد عابدینی، بازی در بروجرد برگزار شد و الحمدولله میزبانی شایسته مردم بروجرد نیز او را از هدفش دور کرد ...


* علی نیکجو از مسوولان اجرایی باشگاه راه‌آهن تهران همراه با سیدمهدی حیدری و کریم قربانی از هنرپیشه‌های کشورمان به دعوت داوود مهابادی جهت بالا بردن روحیه بازیکنان این تیم به بروجرد آمده بودند. حیدری علاوه بر هنرپیشگی، در دهه 50 و 60  بازیکن تیم‌های مطرح فوتبال کشور بوده و پس از آن نیز به عنوان مربی در فوتبال ایران حضور دارد. وی از آغاز تا پایان بازی با تعصبی خاص، نظاره‌گر تلاش شاگردان مهابادی بود. حیدری و قربانی در سریال طنز چاردیواری به کارگردانی سیروس مقدم که نوروز 1389 از شبکه یک سیما پخش شد در کنار بازیگرانی چون: امیر جعفری، سعید آقاخانی، بهنوش طباطبایی، مهران رجبی، مریم امیرجلالی به ایفای نقش پرداختند. سید مهدی حیدری به عنوان دستیار فیروز کریمی همراه با تیم راه‌آهن در فصل 84-1383 دسته اول کشور حضور داشت و همراه این تیم به لیگ برتر صعود کرد. 18 فروردین 1384 که راه‌آهن برابر خیبر خرم‌آباد به تساوی صفر بر صفر رسید، سیدمهدی حیدری، محمدرضا میرحسینی، ابراهیم تهامی و ساکت الهامی، تیم دستیاران فیروز کریمی را تشکیل می‌دادند که در خرم‌آباد نیز حضور یافتند.


* شلوغی و بی‌نظمی ورزشگاه مشکلات بسیاری برای عوامل اجرایی و خبرنگاران ایجاد کرده بود. یکی از خبرنگاران به دلیل نبودن فضا یا اتاقی مناسب، در ارتباط زنده با برنامه رادیو دچار مشکل شد: با توجه به تشویق‌های بی‌امان تماشاگران، صدای طرفین به هم نمی‌رسید! خبرنگاران و عکاسان بروجرد و دورود از جمله: فرهاد داودوندی، اصغر و پویا مرآت، یونس موسوی، مهدی گودرزی، ظفر پاپی و حسن دلیخون هم از ساعت‌ها قبل در ورزشگاه حضور داشتند و هنگام بازی به وضوح می‌شد خستگی را در سیمای آنان مشاهده کرد.


* ورزشگاه ذوالفقار فاقد سرویس آب‌خوری است، اما تماشاگران تشنه‌ی صعود لرستانی، تشنگی آب را بر جان خریدند و تا آخرین لحظه تیم‌شان را به شدت تشویق کردند.


* نیمه دوم این بازی از ساعت 17 و 10 دقیقه آغاز شد. داور مسابقه، سه دقیقه وقت تلف شده منظور کرد، اما تماشاگران از حدود دقیقه 85 با زدن سوت‌های ممتد خواهان اعلام پایان بازی بودند. پس از دمیدن داور در سوت خود به نشانه پایان بازی، پیر و جوان بلافاصله به درون زمین ریختند و با رقص‌ محلی و بوسیدن بازیکنان گهر به جشن و پایکوبی پرداختند!


* خرمزی سرمربی ایرانجوان پس از پایان بازی در مصاحبه با یکی از خبرنگاران گفت: مطمئن باشید اگر در طول بازی برگشت موفق به زدن گل به تیم گهر می‌شدیم، با جو حاکم بر ورزشگاه، از این‌جا سالم بیرون نمی‌رفتیم! باید از آقای رمزی پرسید: وجداناً  یک بار شنیدید این تماشاگران مودب و خونگرم به کسی توهین کنند؟ آن‌ها بیش از 2 ساعت در گرما فقط تیم خودشان را تشویق کردند ...

 

* بهروان سرپرست سازمان لیگ پس از بازی در رختکن تیم گهر حاضر شد و ورود آن‌ها به لیگ برتر را تبریک گفت.


* جام تیم سوم و مدال‌ها نیم ساعت پس از بازی توسط غلامرضا بهروان سرپرست سازمان لیگ، فرهاد نیکوخصال مدیر کل ورزش و جوانان لرستان و بهرام بیرانوند نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی به گهری‌ها اهدا شد.

 

______________________________________________

 

گزارش تصویری تقدیر از بازیکنان گهر دورود توسط مسوولان لرستان (کلیک کنید)

http://www.irna.ir/Display.aspx?NID=180125394

 

 

ایسنا: گزارش تصویری تقدیر از بازیکنان گهر دورود توسط مسوولان لرستان (کلیک کنید)

http://lorestan.isna.ir/Default.aspx?NSID=5&SSLID=46&NID=32442

 

بازیکنان تیم گهر دورود پنج شنبه شب در ضیافت شامی مهمان استاندئار لرستان بودند و پاداش بازی پلی‌آف به مبلغ 50 میلیون تومان بین آنها تقسیم شد.


اخبار و مطالب جمعه 22 اردی‌بهشت 1391
ساعت ۳:٢٢ ‎ق.ظ روز جمعه ٢٢ اردیبهشت ۱۳٩۱  کلمات کلیدی:

هفته ششم لیگ دسته دوم فوتسال کشور
پنج‌شنبه 21 اردی‌بهشت 1391:
از هفته ششم لیگ دسته دوم فوتسال کشور تیم فوتسال پولاد گسترش بروجرد در مجموعه ورزشی ولایت این شهر میزبان تیم بنیادمسکن هرمزگان بود.
به گزارش روابط عمومی اداره ورزش و جوانان بروجرد، این دیدار تا اواسط نیمه دوم با نتیجه تساوی یک بر یک جریان داشت که در این هنگام تیم پولاد گسترش صاحب یک ضربه پنالتی شد. بازیکنان این تیم قدر این فرصت را ندانستند و ضربه پنالتی را دروازه‌بان تیم هرمزگان مهار کرد و در ادامه تیم هرمزگان به یک گل رسید و این دیدار با نتیجه 2 بر یک به سود نماینده هرمزگان به پایان رسید.
قضاوت این دیدار بر عهده امید مصداقی، حمیدرضا قدسی و علی از همدان و فرامرز حسینی‌نژاد از لرستانب ود و احمد اسماعیلی از تهران نیز به عنوان نماینده فدراسیون بر بازی نظارت نمود.

 

  

تیم نوجوانان وحدت بروجرد از صعود به دور بعد باز ماند

بروجرد- حسین زنده‌دلی: مسابقات زیرگروه نوجوانان کشور به مدت 3 روز در ورزشگاه عضدی رشت برگزار گردید و این نتایج حاصل شد:

استقلال بجنورد 5 وحدت بروجرد 2             دخانیات گیلان 1 موعود زنجان 1

دخانیات گیلان 4 استقلال بجنورد 1            وحدت بروجرد 3 موعود زنجان 0

موعود زنجان 0 استقلال بجنورد 0              دخانیات گیلان 3 وحدت بروجرد 0

http://axlor.persianblog.ir    فوتبال نوجوانان کشور

 

تیم

بازی

برد

تساوی

باخت

زده

خورده

امتیاز

1

دخانیات ‌گیلان

3

2

1

-

8

2

7

2

استقلال ‌بجنورد

3

1

1

1

6

6

4

3

وحدت بروجرد

3

1

-

2

5

8

3

4

موعود زنجان

3

-

2

1

1

4

2

 

نتایج هفته هشتم دور دوم لیگ دسته سوم فوتبال ایران
پنج‌شنبه 21 اردی‌بهشت 1391:
کارگر بنه‌گز 4 دارتاک لرستان 1
ذوب فلزات الوند بهار 1 صفاهان اصفهان 7
پرسپولیس گناوه 2 سپاهان‌نوین اصفهان 1

http://axlor.persianblog.ir    جدول گروه 2 دسته 3

 

تیم

بازی

برد

تساوی

باخت

زده

خورده

امتیاز

1

پرسپولیس گناوه

8

5

2

1

15

8

17

2

کارگر بنه‌گز

8

4

2

2

14

8

14

3

دارتاک خرم‌آباد

8

4

2

2

15

11

14

4

صفاهان  اصفهان

8

3

3

2

22

12

12

5

سپاهان‌نوین ‌اصفهان

8

2

3

3

11

14

9

6

ذوب‌فلزات الوند بهار

8

-

-

8

6

31

-

 گزارش تصویری بازی دارتاک و کارگر بنه‌گز در آدرس زیر:

http://ptfbu.ir/3836/حرف-و-عکس/

 

بخش عمده موفقیت‌های ورزش لرستان مرهون حمایت رسانه‌هاست
مدیر کل ورزش و جوانان استان لرستان گفت: موفقیت‌های بی‌نظیری که اخیراً ورزشکاران و تیم‌های ورزشی لرستان در مسابقات کشوری و جهانی کسب کرده‌اند، تا حد زیادی مرهون زحمات رسانه‌های استان و خبرنگاران است.
فرهاد نیکوخصال در حاشیه مراسم تقدیر از بازیکنان تیم گهر دورود که در استانداری برگزار شد، به خبرنگار ما گفت: بدون شک حمایت‌های معنوی خبرنگاران از جامعه‌ی ورزش استان باعث ایجاد انگیزه میان ورزشکاران شده و همچنین موجب انعکاس تلاش‌ها و زحمات آن‌ها نزد مسوولان و مردم گشته است.
وی افزود: رسانه‌های استان لرستان از جمله صدا و سیما، مطبوعات و خبرگزاری‌ها، ظرف سال‌های اخیر به صورت ویژه به مقوله‌ی ورزش پرداخته‌اند که جا دارد از طرف خودم و همکارانم در مجموعه ورزش و جوانان، صمیمانه از زحمات آن‌ها تقدیر و تشکر نمایم.

 

لرستان قهرمان گلف بانوان انتخابی تیم ملی شد
ایسنا: در رقابت‌های گلف قهرمانی بانوان کشور که با شرکت 11 تیم در مجموعه ورزشی انقلاب تهران برگزار شد، تیم لرستان در رده زیر 18 سال به مقام قهرمانی دست یافت. پس از لرستان، اردبیل و زنجان دوم و سوم شدند.
در انفرادی این رده سارا بهاروند مقام دوم و زهرا ویس‌کرمی سوم شد.
در رده بالای 18 سال نیز لرستان پس از تهران نایب‌قهرمان و اصفهان سوم شد.
در بخش انفرادی این رده زیبا مردانی دوم شد.

 

خرم‌آباد قهرمان بسکتبال نونهالان استان
رقابت‌های بسکتبال نونهالان استان با شرکت 7 تیم از خرم‌آباد، الیگودرز، بروجرد، دورود، ازنا، الشتر و نورآباد به مدت 2 روز به میزبانی ازنا برگزار شد و با قهرمانی خرم‌آباد پایان پذیرفت.
پس تیم خرم‌آباد، تیم‌های الیگودرز، ازنا و دورود نیز دوم تا چهارم شدند. برگزاری مسابقات با شرکت 7 تیم که تا کنون بی‌سابقه بوده، یکی از کارهای خوب هیأت بسکتبال لرستان لرستان به ریاست مجتبی کلانرتی‌فرد به شمار می‌رود که نشانه‌ی بارز توجه به بازیکنان رده پایه، دعوت 4 بازیکن لرستانی به نام‌های برنا پروری، امین عیدی، محمد یوسفوند و پرویز محمدی به اردوی تیم ملی نونهالان و نوجوانان بوده است.
برگزاری و قضاوت مسابقات بر عهده حشت شادابی، مهدی آقاجانی، حسین شیخی، مبین پور، سپه‌وند، حیدریان، روح‌الله موسوی، شیخ‌انصاری و علی‌حسینی بود.
تیم خرم‌آباد(قهرمان): کسرا دولتشاه، آیدین شیرازی، امیرحسین خوش‌کلام، رضا مرادی، امیرحسن کرباسچی، عرفان سپه‌وند، روزبه پورفرد، امیرحسین فتحی، محمدجواد انصاری، علی‌رضا حیدری، مربی: شاپور شیرازی

 

لرستان بر سکوی سوم پاهویوت کشور
تیم منتخب پاهویوت پارسیان هیأت رزمی  استان لرستان در مسابقات قهرمانی کشور و انتخابی  تیم ملی که با حضور 21 استان در4 رده سنی به میزبانی شهر بوکان  برگزار گردید، موفق به کسب عنوان سوم شد.
به گزارش روابط عمومی هیأت ورزش‌های رزمی استان، تیم لرستان در این رقابت‌ها با مربیگری محمدتقی زمانی موفق به کسب 8 مدال طلا،  4 مدال نقره و 5 مدال برنز شد. تیم‌های آذربایجان غربی و کردستان به ترتیب مقام‌های اول و دوم را کسب  نمودند.
برای تیم لرستان محمدرضا سگوند، رضا رحیمی، مصطفی خیری، محمد احمدی، پوریا چراغی، محمد عسگرپور، سید احمد موسوی، سید محراب شاهرخی نشان طلا، محمدتقی  کمالوند، عباس خوش‌نیا، مهدی غلامرضایی و امین بیرانوند نشان نقره و محمد رضائیان، رضا ملاحی، همت براکه‌زاده، میلاد شکری‌نژاد و وحید رضایی نشان برنز کسب کردند.


چهارشنبه 20 اردی‌بهشت 1391
ساعت ٧:٠٧ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ۱٩ اردیبهشت ۱۳٩۱  کلمات کلیدی:

پخش حواشی بازی گهر دورود لرستان و ایرانجوان بوشهر: پنج‌شنبه ساعت 21 شب از شبکه ماهواره‌ای استانی لرستان(افلاک) برنامه جام افلاک - تکرار این برنامه ظهر جمعه 22 اردی‌بهشت

 

به زودی اخبار و تصاویر حواشی بازی برگشت پلی‌آف در این وبلاگ قرار داده می‌شود

 

در  ملاقات دکتر دهمرده استاندار لرستان و علی کفاشیان رئیس فدراسیون فوتبال، بر حفظ  تیم گهر دورود در این شهرستان و یا در صورت مهیا نبودن شرایط و امکانات این شهر، در دیگر نقاط استان لرستان تاکید گردید و انتقال امتیاز آن به خارج از استان منتفی اعلام شد.

 

جدول رده‌بندی گروه سوم لیگ برتر فوتسال امید ایران تا پایان نیم فصل اول

 رده

تیم

برد

مساوی

باخت

زده

خورده

امتیاز

۱

ماکو جوان

۴

۱

-

۱۷

۵

۱۳

۲

میلاد تنکابن

۳

-

2

۶

۶

۹

۳

قدسیان‌رشت

۳

-

2

۱۰

۱۳

۹

۴

شن‌سالرستان

۲

۱

2

۹

۱۱

۷

۵

کوچک‌تبارقزوین

-

۳

2

۶

۸

۳

۶

آرا‌فرش ‌مشهد

-

۱

4

۶

۱۰

۱

برگرفته از وبلاگ خبری باشگاه شن‌سا لرستان

مطلبی در مورد صغر سنی در فوتبال کشور این‌جا بخوانید و تصاویری جالب ببینید از اختلاف قدی بازیکنان لرستان و حریفان‌شان:

http://shensalorestan.blogfa.com/post-224.aspx

 


اخبار و مطالب یک‌شنبه 17 اردی‌بهشت 1391
ساعت ٩:٢٢ ‎ب.ظ روز شنبه ۱٦ اردیبهشت ۱۳٩۱  کلمات کلیدی:

آخرین خبر
همایون بهاروند: دیدار گهر و ایرانجوان در بروجرد برگزار می‌شود
 رئیس هیات فوتبال لرستان گفت: دیدار گهر زاگرس و ایرانجوان بوشهر با توجه به شرایط خاص دورود با تصمیم‌گیری جدید در ورزشگاه شهرداری(ذوالفقار) بروجرد در کمربندی بروجرد- ملایر ابتدای شهرک اندیشه برگزار می‌شود.

این بازی از ساعت 16 چهار‌شنبه 20 اردی‌بهشت 1391 به طور زنده از شبکه سوم سیمای جمهوری اسلامی ایران، شبکه شما و همچنین شبکه استانی لرستان (افلاک) برای علاقه‌مندان پخش خواهد شد.

شایان ذکر است تیم ایرانجوان بوشهر از روز یک‌شنبه در بروجرد اردوی آمادگی خود را برای برگزاری بازی برگشت برابر گهر دورود برپا کرده است.

مصاحبه آقای فرهاد داودوندی را بر عبدالرحیم خرمزی سرمربی ایرانجوان این‌جا بخوانید:

http://www.farhad90.ir/post/3125

 

نورآباد قهرمان بسکتبال نوجوانان استان شد
مسابقات بسکتبال قهرمانی نوجوانان استان با قهرمانی تیم نورآباد پایان یافت.
رئیس هیأت بکستبال لرستان با بیان این خبر افزود: این مسابقات با شرکت 7 تیم از شهرهای بروجرد، خرم‌آباد، دورود،  الیگودرز، اشترینان، نورآباد و الشتر به  مدت دو روز در سالن آیت‌الله طالقانی بروجرد برگزار شد.
مجتبی کلانتری‌فرد اظهار داشت: پس از نورآباد، تیم‌های دورود، بروجرد و خرم‌آباد در رده‌های دوم تا چهارم قرار گرفتند.
وی در ادامه گفت: قضاوت و برگزاری این مسابقات بر عهده حشمت‌الله شادابی، ناصر پور، مبین پور، مهدی آقاجانی، حسین شیخی، امین تقوی، فرهاد ملک، مسعود موسوی، سیاوش سپهوند، امید گودرزی، علی ربیعی، مهران گلستان و علی ساکی بود.
کلانتری‌فرد در پایان افزود: بهترین‌های این مسابقات با تشخیص کمیته فنی هیأت بسکتبال استان، در مسابقات قهرمانی نوجوانان کشور شرکت می‌کنند.

 

دورود، خرم‌آباد و کوهدشت در صدر کشتی نونهالان استان
عبدالرضا سلیمانی: مسابقات کشتی آزاد دانش‌آموزان نونهال استان با شرکت 66 کشتی‌گیر از 9 شهرستان و منطقه در 4 دوره به مدت دو روز و با انجام 85 کشتی در سالن شهید صالحی‌راد خرم آباد با شناخت نفرات برتر زیر نظر ابراهیم بیرانوند مسوول انجمن کشتی آموزش و پرورش لرستان به پایان رسید:
32 کیلوگرم: 1- علی‌رضا مهراب(دورود) 2- فردین کپکی‌گندم‌بانی(بروجرد)
35 کیلوگرم: 1- اشکان کوشکی(بروجرد) 2- رضا ازنایی(ازنا)
38 کیلوگرم: 1- محمد محسن‌زاده(ناحیه‌دو) 2- مسعود ولی‌پور(ناحیه‌یک)
42 کیلوگرم: 1- احمد خسروی(دورود) 2- محمد خلیلی(ناحیه‌یک)
 47 کیلوگرم: 1- حمزه پولادوند(ناحیه‌دو) 2- میلاد آزادبخش(کوهدشت)
53 کیلوگرم: 1-  یاسین جان‌بزرگی(ازنا) 2- عارف ندری(ناحیه‌یک)
59 کیلوگرم: 1-  احسان ابراهیم‌وند(الیگودرز) 2- مسعود بیرانوند(ازنا)
66 کیلوگرم: 1-  امیر جعفروند(الیگودرز) 2- میثم بیرانوند(ناحیه‌یک)
73 کیلوگرم: 1- احمد آذرشب(الیگودرز) 2- فردین خرمی(دورود)
 تیمی کشتی آزاد: 1- دورود 69 امتیاز 2- ناحیه‌یک خرم‌آباد 65 امتیاز 3- کوهدشت 61 امتیاز 4- الیگودرز 60 امتیاز 5- بروجرد 59 امتیاز 6- ازنا 56 امتیاز
همچنین مسابقات کشتی فرنگی دانش‌آموزان نونهال استان با شرکت 69 کشتی‌گیر از 9 شهرستان و منطقه در 4 دوره به مدت دو روز و با انجام 87 کشتی در سالن شهید صالحی‌راد خرم آباد با شناخت نفرات برتر به پایان رسید:
32 کیلوگرم: 1- سعید زمانی(ناحیه‌یک) 2- محمد مهرابی(پل‌دختر)
35 کیلوگرم: 1- اشکان میرکاوی(پل‌دختر) 2- حمیدرضا امانی(ناحیه‌یک)
38 کیلوگرم: 1- علی‌رضا همتی(ناحیه‌یک) 2- میثم رضایی‌نژاد(پل‌دختر)
42 کیلوگرم: 1- اشکان سجادی‌فر(کوهدشت) 2- علی فضل‌الهی(ناحیه‌دو)
 47 کیلوگرم: 1- سیدمحمد موسوی(دورود) 2- فرهاد غلامی(ناحیه یک)
53 کیلوگرم: 1- علی ضرونی(کوهدشت) 2- محمد دالوندی(دورود)
59 کیلوگرم: 1- محمد جعفریان(نورآباد) 2-سعید انصاری‌پور(دورود)
66 کیلوگرم: 1- سبحان حسنوند(ناحیه‌یک) 2- مجید کاکیان(نورآباد)
73 کیلوگرم: 1- رضا محمدی(ناحیه یک) 2- سینا نوریانی(کوهدشت)
 تیمی کشتی فرنگی: 1- ناحیه‌یک خرم‌آباد 2- کوهدشت 53 امتیاز 3- دورود 64 امتیاز 4- نورآباد 46 امتیاز 5- پل‌دختر 35 امتیاز 6- ناحیه‌دو خرم‌آباد 35 امتیاز

 

توقعات از فوتبال لرستان بالا رفت !
بروجرد- فرهاد داودوندی: تا بازی برگشت تیم گهر دورود لرستان برای صعود به لیگ برتر دو روز باقی مانده است . هنوز نمی دانیم سرانجام این تیم برای صعود به کجا کشیده خواهد شد و اتفاقا زیبائی ورزش در همین نکات ریز و درشتی است که عدم حدس زدن صحیح نیز می تواند بر هیجان و زیبائی آن بیفزاید، اما از حالا به بعد توقعات از فوتبال لرستان حداقل در نزد علاقه‌مندان لرستانی بالا خواهد رفت !

اینک باید از حمایت جامعه فوتبال استان از دیگر تیم‌های لرستانی حاضر در لیگ دسته دوم و سوم کشوری سخن بر زبان راند! صمیمانه امیدواریم تیم گهر زاگرس دورود به لیگ برتر صعود نماید ، و جشن شادی را در فوتبال این استان برای همه علاقمندان به ارمغان بیاورد، اما چرا لرستان دو سه تیم در لیگ برتر نداشته باشد ؟! شاید این سخن در وهله نخست خنده‌دار به نظر بیاید ! اما مگر باشگاه داران ما در این استان چه چیزی از همتایان اصفهانی و آذربایجانی خود کمتر دارند ؟ چرا همیشه خودمان ، خودمان را دست کم می‌گیریم ؟! مگر مسئولین تیمهای فوتبال ایران در استان‌های دیگر خونشان از مسئولین تیم‌های فوتبال ما در لیگ های مختلف دسته یک ، دو و سه رنگین تر است ؟! بنظر نگارنده از حالا باید با دادن روحیه و حمایت همه جانبه از تیمهای داتیس ، دارتاک در رده بزرگسالان و تیمهای دیگر لرستانی در رده های نوجوانان و جوانان ، شرایط را برای صعود تیمهای فوتبال این استان به لیگ برتر مهیا نمود! شاید یکی از بهترین حُسن‌های صعود تیم گهر زاگرس دورود تا این‌جای کار، شکستن حصار شیشه ای عدم خود باوری در نزد جامعه فوتبال لرستان بود !

حالا دیگر هیچ مسئولی نمی تواند از کلمات مایوس کننده و منفی برای صعود تیمهای لرستانی به مراحل بالاتر سخن بگوید ! اگر با دید باز به نتایج تیم‌های فوتبال لرستانی حاضر در لیگ های مختلف فوتبال کشور نگاه کنیم ، تا اینجای کار  ثابت شده که در این استان انگیزه مسئولین باشگاه های فوتبال لرستان و نیروی ورزشی مستعد این استان برای حضور دررده های بالای فوتبال کشور به فراوانی پیدا میشود ، فقط باید این باشگاه ها به شدت مورد حمایت جامعه فوتبال استان قرار بگیرند! دور از ذهن نیست که لرستان در لیگ برتر دارای چند تیم و حتی شاید سه تیم باشد! سخنی که امروز شاید بسیار سنگین  و دور از ذهن باشد ، اما مطمئنم که با حمایت جامع و کامل در آینده نزدیک داتیس و دارتاک در کنار گهر زاگرس دورود آن را به عمل خواهند در آورد، بالطبع برای رسیدن به این مرحله، مسئولین ورزش و جامعه فوتبال استان، نباید سر سوزنی از حمایت شان از این تیمها کم بگذارند.

 

بزرگ‌ترین زورخانه غرب کشور در خرم‌آباد ساخته می‌شود
مدیر کل ورزش و جوانان استان لرستان از احداث بزرگترین زورخانه مسابقاتی کشور در خرم‌آباد خبر داد.
فرهاد نیکوخصال اظهار داشت: عملیات احداث این زورخانه با استفاده از طرح‌های معماری اصیل ایرانی و اسلامی در مساحت 600 متر مربع امسال آغاز خواهد شد.
وی تصریح کرد: با توجه به سازه و نمای زیبایی که این بنا خواهد داشت، برای احداث آن فضای اطراف آثار باستانی از جمله نزدیکی مناره آجری، زیباکنار کیو یا بخش جنوب غربی میدام امام خمینی(ره) خرم‌آباد پیشنهاد می‌شود و در صورت عدم امکان ساخت در این مناطق، زورخانه در یکی از ورزشگاه‌های خرم‌آباد ساخته می‌شود.
نیکوخصال با بیان این که اعتبارات لازم در این زمینه تأمین شده است، عنوان کرد: نقشه ساخت این زورخانه بزرگ نیز در استان تهیه و طراحی شده است و چون زورخانه‌ای خاص مسابقات است، جهت احداث آن بهتر است همه عوامل و مسوولان استان همکاری نمایند.
مدیر کل ورزش و جوانان لرستان افزود: همچنین برای سال جاری احداث زورخانه‌های بروجرد، الشتر و کوهدشت نیز در دستور کار این اداره کل قرار دارد.
 

صعود بلوران‌سازه و پرسپولیس احمد به دسته اول فوتبال خرم‌آباد

جدول فوتبال دسته دوم باشگاه‌های خرم‌آباد (فصل 91-90)

 

تیم

بازی

برد

تساوی

باخت

زده

خورده

امتیاز

1

بلوران‌سازه

۷

۵

2

-

۲۳

3

۱۷

2

پرسپولیس‌احمد

۷

۵

2

-

۲۰

۹

۱۷

3

کاسیت

۷

2

۴

1

۱۴

۱۲

۱۰

4

ایوانکوه

۷

2

3

۲

۱۳

۱۴

9

5

سایپا

۷

۲

2

3

۸

10

۸

6

فجــــر

۶

1

۲

3

۱۱

۲۱

۵

7

بهمن

۶

1

۱

۴

۶

۱۶

۴

8

المپیک

۷

1

-

۶

9

۱۸

3

برگرفته از وبلاگ سایپا لرستان

 

هیأت کشتی لرستان در رده سوم کشور ایستاد
هیأت کشتی لرستان در ارزیابی عملکرد هیات‌های کشتی استان‌های کشور در سال 1390، رده‌ی ششم را بین 31 استان کسب نمود.
به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان لرستان، هیأت کشتی لرستان پس از استان‌های مازندران، تهران، خوزستان، فارس  و البرز، مکان ششم ارزشیابی شاخص‌های مختلف کشتی کشور را کسب کرد.
بنا بر تقسیم‌بندی فدراسیون کشتی ایران، استان‌های اول تا دهم در رده‌ی A کشتی کشور قرار می‌گیرند و استان‌های یازدهم تا بیستم و بیست‌ویکم تا سی‌ویکم نیز در رده‌های B و C  این ارزیابی قرار می‌گیرند.
همچنین در در بخش دیگری از نامه ارزیابی فدراسیون کشتی به شماره 546/264 با توجه به کسب مقام‌های استان‌های کشور در 6 مسابقه‌ی قهرمانی کشور آزاد و فرنگی، تیم لرستان در مجوع با 148 امتیاز پس از تهران و مازندارن که با 180 و 174 امتیاز اول و دوم شده‌اند، در رده‌ی سوم قرار گرفته است.
فدراسیون کشتی کشور در این نامه تأکید کرده است که پذیرش میزبانی مسابقات، برگزاری اردوها و امتیازات کسب شده در طبقه‌بندی استان‌ها نقش عمده‌ای خواهد داشت.

 

مادر ناصر میرزایی درگذشت
مادر استاد ناصر میرزایی، غم هجران فرزند دلبندش را تاب نیاورد و 8 ماه پس از درگذشت او، به دیار باقی شتافت.
صبح روز شنبه 16 اردی‌بهشت 1391 مرحومه صدیقه الماسیان – مادر استاد ناصر میرزایی – به سن 88 سالگی در خرم‌آباد دار فانی را وداع گفت. وی مادر نصرت‌الله، ناصر، منصور و محسن(مصطفی) میرزایی بود که جملگی از فوتبالیست‌های سرشناس لرستان از اواخر دهه 40 تا اوایل دهه 70 به شمار می‌رفتند.

مرحومه صدیقه الماسیان خواهر دکتر حسین الماسیان است که در زمینه‌ی علوم روان‌‌کاوی و هیپنوتیزم از اساتید صاحب‌نام کشورمان محسوب می‌شود.

تصاویر حضور مرحومه صدیقه الماسیان در مراسم تشییع پیکر استاد ناصر میرزایی از ورزشگاه تختی خرم‌آباد به سوی قطعه‌ نام‌آوران 8/6/1390:

این مصیبت را از طرف خود و خبرنگاران لرستانی به خانواده مرحوم میرزایی و سایر وابستگان تسلیت عرض می‌نمایم


اخبار شنبه 16 اردی‌بشهت 1391
ساعت ۱:٤٦ ‎ب.ظ روز جمعه ۱٥ اردیبهشت ۱۳٩۱  کلمات کلیدی:

 تیم گهر دورود به هیچ عنوان از لرستان خارج نمی‌شود
هفته گذشته شایعه‌ی فروش امتیاز تیم گهر دورود و انتقال آن از لرستان به منظور تخریب روحیه بازیکنان و دلسرد نمودن هواداران این تیم مطرح شد.
مدیر کل ورزش و جوانان استان لرستان در این رابطه گفت: به علاقه‌مندان ورزش استان اطمینان می‌دهیم که تیم فوتبال گهر دورود به هیچ عنوان از استان خارج نمی‌شود.
فرهاد نیکوخصال اظهار داشت: این تیم چه به لیگ برتر صعود بکند و چه نکند، سال آینده در لرستان می‌ماند و امکان فروش امتیاز این تیم به خارج از استان وجود ندارد.
وی افزود: اولویت نگه‌داری از تیم گهر با شهرستان دورود است و اگر مسوولین این شهر از نگه‌داری آن انصراف دهند، در مورد سایر گزینه‌های میزبانی در استان تصمیم‌گیری خواهد شد.

 

دعوت 3 ورزشکار زن لرستانی به اردوی تیم ملی هاکی
سه ورزشکار زن لرستانی به اردوی تیم ملی هاکی داخل سالن بانوان کشور دعوت شدند.
به گزارش روابط عمومی هیات هاکی لرستان، از سوی فدراسیون هاکی کشورمان لیلا رحیمی، سمیه یوسفی و فرشته ابراهیمی به مرحله‌ی اول اردوی تدارکاتی تیم ملی هاکی بانوان کشور که از 20 تا 27 اردی‌بهشت در قائم‌شهر مازندران برگزار می‌شود دعوت شدند.
همچنین آذر تیموری‌طولابی از لرستان نیز به عنوان یکی از مربیان تیم ملی، در این اردو حضور خواهد داشت.
شایان ذکر است تیم ملی هاکی داخل سالن بانوان کشور مهرماه امسال در دومین دوره رقابت‌های جام ملت‌های آسیا حضور می‌یابد.

 

نتایج روز سوم رقابت‌های فوتسال لیگ برتر امید ایران

رقابت‌های فوتسال لیگ برتر امید ایران روز جمعه با برگزرای سه دیدار در سالن ۳۰۰۰ نفری خرم‌آباد پیگیری شد.

به گزارش روابط عمومی باشگاه شن‌سا لرستان، در اولین مسابقه تیم میلاد تنکابن توانست ۲ بر یک آرا فرش مشهد را از پیش رو بردارد و با ۶ امتیاز رده دوم جدول را از آن خود کند. در دیدار دوم ماکوجوان تیم اول جدول با ۵ گل تیم قدسیان رشت را مغلوب کرد تا با ۷ امتیاز در رده اول قرار گیرد.

در مسابقه سوم شن‌سا لرستان که تا دقیقه ۳۹ با یک گل از شهید کوچک‌تبار قزورین پیش بود در دقیقه پایانی یک گل از حریف خود دریافت کرد تا با ۴ امتیاز در رده سوم باقی بماند.

۱. ماکو جوان                                    ۷    امتیاز

۲. میلاد تنکابن                                  ۶    امتیاز

۳. شن‌سا لرستان                            ۴    امتیاز

۴. شهید کوچک‌تبار قزوین                   ۳   امتیاز

۵. قدسیان رشت                               ۳   امتیاز

۶. آرا فرش مشهد                              ۱   امتیاز

  

هفته پنجم لیگ دسته دوم فوتسال کشور

پولادگسترش بروجرد 0 گیتی‌پسندنوین اصفهان  3

 

 تیم

بازی

برد

تساوی

باخت

زده

خورده

امتیاز

1

همیاری اراک

5

4

-

1

14

10

12

2

گیتی‌پسنداصفهان

5

3

2

-

11

6

11

3

سجاد زابل

5

3

-

2

14

12

9

4

برق شیراز

5

2

2

1

17

15

8

5

بنیادمسکن‌هرمزگان

5

2

1

2

17

14

7

6

مقاومت شهرکرد

5

2

1

2

14

12

7

7

مس رفسنجان

5

2

1

2

11

9

7

8

کیان اصفهان

5

1

3

1

11

13

6

9

شاهین لردگان

5

2

-

3

7

10

6

10

دایتی شیراز

5

1

2

2

6

9

5

11

پولادگسترش‌بروجرد

5

1

1

3

12

15

4

12

جام جم یزد

5

-

1

4

8

17

1

 

برنامه نگاهی به ورزش استان
آیتم‌های برنامه نگاهی به ورزش لرستان که عصر یک‌شنبه 17 اردی‌بهشت ساعت 18:10 از شبکه افلاک پخش می‌شود و تکرار آن ساعت 14:30 دوشنبه 18 اردی‌بهشت روی آنتن خواهد رفت:
پخش گزارش کوه‌پیمایی عمومی در منطقه گهواره (شمال خرم‌آباد)
پخش بخش کارشناسی حرکات اصلاحی با اجرای استاد شرفی
پخش گزارشی از مسابقات بازی‌های بومی‌محلی عشایری لرستان در کوهدشت
معرفی یکی از چهره‌های برتر ورزش استان
آیتم دوربین پاسخگو (بخش جدیدی که هر هفته به یک هیأت ورزشی اختصاص می‌یابد و طی آن مسوولان هیأت ورزشی به سؤال‌های علاقه‌مندان ورزش استان پاسخ می‌دهند)
گزارشی از اجرای طرح اندام‌سنجی دانش‌آموزان با حضور مسوولان استان
عوامل برنامه نگاهی به ورزش استان که هفته‌ای یک بار به مدت 35 دقیقه از مهر 1381 تا کنون روی آنتن شبکه افلاک می‌رود:
تهیه‌کننده و کارگردان: علی‌رضا(حمید) زندلشنی
تصویربردار: فرهاد عیسایی
صدابردار: محمود نصرتی
تدوین‌گر: صفورا پاپی
نویسنده و مجری: رضا جایدری

 خبرنگاران و اکیپ‌ برنامه‌های ورزشی شبکه افلاک سه‌شنبه 19 اردی‌بهشت در دورود حضور می‌یابند تا بازی برگشت گهر دورود و ایران‌جوان بوشهر و حواشی کامل آن را به تصویر بکشند.

  

قهرمانان لرستانی فوتسال جهان: به ورزش استان‌مات بیش‌تر  توجه شود

از تیم فوتسال دانش‌آموزی تجلیل شد
تهران- خبرگزاری فارس: از تیم فوتسال دانش‌آموزی مدرسه امام خمینی(ره) خرم‌آباد که در مسابقات جهانی ترکیه مقام اول را کسب کرده بود، تجلیل به عمل آمد.
مراسم تجلیل از اعضای تیم فوتسال دانش‌آموزی لرستان که از رقابت‌های جهانی ترکیه به مقام قهرمانی رسیده بودند پیش از ظهر پنج‌شنبه 14 اردی‌بهشت به همت بانک پاسارگاد در تهران برگزار شد.
 در این مراسم حسین شمس مدیر فنی این تیم گفت: زمانی که در سال 2008 و پس از مسابقات جام جهانی از برزیل برگشتیم در حالی که مقام پنجم را کسب کرده بودیم کسی توجه چندانی به ما نکرد و سازمان تربیت‌بدنی درگیر کار خودش بود.
 در آن زمان بانک پاسارگارد وعده داده بود که اگر اول تا چهارم شویم از ما تقدیر خواهد کرد و پس از این که ما پنجم شدیم تصور کردیم که خبری از تقدیر نخواهد بود با این حال مدیران این بانک گفتند که به پاس خدمات و مقامی که آورده‌ایم از ما تقدیر می‌کنند و این کار را نیز انجام دادند.
 وی اضافه کرد: زمانی که با تیم دانش‌آموزی در ترکیه قهرمان شدیم التماس کردیم که به این تیم توجه شود، اما این اتفاق رخ نداد. برنامه 90 به کسی اجازه حضور نمی‌دهد و برنامه ورزش و مردم نیز دنبال سیاسی کاری‌های خودش است و این که مدیران پرسپولیس و استقلال را بیاورد.
 شمس خاطرنشان کرد: حمایت از تیم استان لرستان قهرمان شد جای تقدیر دارد. من معتقدم اگر کسی نوکری مردم را کند و بگوید من نوکر مردم هستم فراموش نمی‌شود. نتیجه نوکری مردم این است که تیم دانش آموزشی دبیرستان امام خمینی خرم آباد در جهان قهرمان می‌شود.
 سرمربی پیشین تیم ملی فوتسال ایران اظهار داشت: 12 میلیون فوتسالیست ثبت شده در ایران وجود دارد اما این حقش نیست که در یک اتاق زیر نظر یک فدراسیون اداره شود. فوتسال باید مستقل و حقش داده شود.
 مدیر فنی تیم فوتسال دانش آموزی گفت: بازیکنان این تیم در فینال مقابل دیدگان 5 هزار تماشاگر در ترکیه به صورت معجزه‌آسایی قهرمان شدند اما به آنها توجه نشده است. تیم فوتسال دختران دانش‌آموزان در رقابت‌های غرب آسیا قهرمان شد ولی کسی نامی نبرد. این در حالی است که برای قهرمانی تیم بسکتبال مهرام که به حق رخ داد نزدیک بود یک کشور را تعطیل کنند.
در ادامه این مراسم اعضای تیم فوتسال دانش‌آموزی صحبت‌های انجام دادند. داوود حسنوند سرمربی این تیم با تشکر از شمس گفت: اولین دوره لیگ دانش‌آموزی به ابتکار شمس به وجود آمد و این زمینه را فراهم کرد که فوتسال در لرستان پیشرفت کند. بازیکنان این تیم از نظر اخلاقی و تحصیلی در شرایط بسیار خوبی قرار دارند.
 وی ادامه داد: روزی که به مسابقات بازگشتیم استاندار از ما استقبال کرد و تماس‌های زیادی از سوی نمایندگان گرفته شد. وعده‌هایی داده شده اما تا امروز خبری نبوده است.
 در ادامه بازیکنان تیم در صحبت‌هایی از عدم توجه لازم به کسب این افتخار گلایه و آرزوهای‌شان را مطرح کردند از جمله آرزوهای این بازیکنان بازگشت حسین شمس به تیم ملی فوتسال ایران، داشتن یک تیم لیگ برتری در لرستان، توجه به بازیکنان این استان، پوشیدن پیراهن تیم ملی و رسیدن به مدارج بالاتر، بیمه شدن و ... بود.
 در ادامه مراسم قاسمی مدیر عامل بانک پاسارگاد با اشاره به قهرمانی این تیم عنوان کرد: شما در یک کشور غریبه قهرمان شدید و این به دلیل لطف خدا و تلاش خودشان بوده است هرگز از یاد خدا غافل نشوید و در زندگی‌تان توکل و تلاش را در کنار یک‌دیگر داشته باشید.
 وی افزود: صحبت‌های شما دل هر فردی را می‌لرزاند شما انتظاری نداشتید اما یادتان باشد آنچه به دست آورده‌اید و به ملت ایران و مسلمانان دنیا هدیه داده‌اید نتیجه لطف خدا بوده است. یادتان باشد همواره در زندگی با خدا معامله کنید و از بنده خدا توقع نداشته باشد. اگر این کار را کردید و مغرور نشدید و تواضع داشتید بدانید که خداوند الطاف خودش را شامل حال شما خواهد کرد.
 قاسمی گفت: همین جا اعلام می‌کنم همه اعضای این تیم تا زمانی که تحصیل می‌کنند از بورسیه بانک پاسارگاد برخوردار خواهند بود. امیدوارم در زندگی‌تان همواره امیدوار باشند و به موفقیت های بیشتری برسید.
در این مراسم پیراهن شماره 6 این تیم به عنوان یار ششم فوتسال به مدیر عامل بانک پاسارگارد اهداء شد و مسئولان این بانک با اهداء جوایزی از اعضای فوتسال دانش‌آموزی نیز قدر به عمل آوردند.

 

مراسم تجلیل از فوتسالیست‌های قهرمان لرستانی برگزار شد
تهران- خبرگزاری مهر: مراسم تجلیل از بازیکنان تیم فوتسال دبیرستان امام خمینی خرم‌آباد که عنوان قهرمانی مسابقات فوتسال دانش آموزی جهان را کسب کردند پیش از ظهر پنج‌شنبه 14 اردی‌بهشت در تهران برگزار شد.
در این مراسم که به همت بانک پاسارگاد حامی مالی تیم فوتسال دبیرستان امام خمینی خرم‌آباد برگزار شد، علاوه بر دکتر قاسمی، مدیر این بانک، حسین شمس مدیر فنی تیم و دیگر عوامل و بازیکنان خرم‌آبادی حضور داشتند.

حسین شمس مدیر فنی تیم فوتسال دبیرستان امام خمینی خرم‌آباد در ابتدای این مراسم گفت: این برای دومین بار است که مورد تقدیر بانک پاسارگاد قرار می‌گیریم. زمانی که تیم ما در سال 2008 در جام جهانی درخشید توسط این بانک مورد تقدیر قرار گرفتیم و امروز برای بار دوم است که ما در بانک پاسارگاد تقدیر می‌شویم.
وی با یادآوری این که از تیم ملی فوتسال کشورمان پس از درخشش در جام جهانی 2008 آنطور که شایسته بود قدردانی نشد و سازمان تربیت بدنی و فدراسیون فوتبال به دلیل دغدغه‌های خود از توجه به تیم ملی فوتسال خودداری کردند گفت: مدیریت بانک پاسارگاد وعده کرده بود اگر ما جزو 4 تیم برتر دنیا قرار گیریم از ما تقدیر کند. پس از این که به عنوان پنجم دست یافتیم بازیکنان و مربیان تیم ناامید بودند که مبادا این تقدیر از تیم صورت نگیرد اما دکتر قاسمی به وعده خود عمل کرده و آن‌طور که شایسته بازیکنان بود از آنها تقدیر کرد.
شمس با اشاره به چگونگی آشنایی خود با دکتر قاسمی و این که ایشان باز هم وعده کرده بود که اگر تیم فوتسال دانش‌آموزی ایران در جهان یکی از عناوین اول تا سوم را کسب کند مورد تقدیر قرار خواهد گرفت گفت: در شرایطی که مسئولان ورزش توجهی به تیم فوتسال دانش آموزی ندارند این که از این دانش‌آموزان حمایت می‌شود شایسته تقدیر است. متاسفانه در برنامه نود که به کسی اجازه حضور نمی‌دهند و در برنامه ورزش و مردم نیز هر چه التماس کردیم کسی به ما توجهی نکرد چرا که عوامل این برنامه دنبال سیاسی‌کاری خود بوده و هر هفته مدیران استقلال و پرسپولیس را بیاورند و از آنها حمایت کنند در این وضعیت حمایت از یک تیم دانش‌آموزی نوبر است.
شمس نوکری مردم را برای خود یک افتخار دانست و از شاگردانش خواست به مردم کرنش کرده و مقابل آنها سر تعظیم فرود آورند.

وی خطاب به تیم نوجوانان گفت: نباید با این قهرمانی به خود فخر بفروشید.
مدیر فنی تیم فوتسال دانش‌آموزی ایران همچنین از عواملی که به قهرمانی تیم فوتسال دانش‌آموزی در مسابقات قهرمانی جهان کمک کردند تشکر کرد و فوتسال را یک رشته مظلوم خواند.
شمس در این خصوص تصریح کرد: تیم دختران ایران قهرمان غرب آسیا شده اما احدی نفهمید این تیم به چه موفقیتی دست یافته است. در مقابل تیم مهرام به حق قهرمان مسابقات بسکتبال غرب آسیا شد و برای این قهرمانی نزدیک بود کشور را تعطیل کنند اینها نشان می‌دهد که فوتسال در ایران غریب و مظلوم است.
وی همچنین به آمار 12 میلیون فوتسالیست در ایران اشاره کرد و گفت: حق فوتسال با این همه علاقه‌مند نیست که در یک اتاق آن هم زیر نظر فدراسیون فوتبال فعالیت کنند و هر از گاهی که فوتسال به قهرمانی رسید فقط یک یاد کوچک از آنها شود. امیدوارم روزی برسد که فوتسال ایران صاحب فدراسیون شده و مستقل عمل کند.
شمس در خاتمه قهرمانی فوتسالیسات‌های دانش‌آموز را معجزه‌آسا خواند و برای بازیکنان این تیم آرزوی موفقیت کرد.
بر اساس این گزارش در ادامه مراسم دکتر قاسمی مدیر عامل بانک پاسارگاد به فعالیت 47 تیم مردان و 28 تیم بانوان در بخش فوتسال اشاره کرد و از اعضای تیم فوتسال دانش‌آموزی لرستان خواست نقطه نظرات خود را بیان کرده و از قهرمانی بگویند. در این بخش جواد فهیمی‌راد سرپرست تیم، داوود حسنوند سرمربی تیم از قهرمانی و درخشش شاگردان خود گفتند.
حسنوند که یک مربی زحمتکش در استان لرستان است در ابتدا از شمس به عنوان مربی و معلم خود یاد کرد و گفت: شمس با حضور خود فضای خوبی را در فوتسال دانش‌آموزی بوجود آورد و اولین لیگ فوتسال مدارس را راه اندازی کرد. خوشبختانه بازیکنان ما در این فضا خود را نشان داده و در شرایطی که از نظر درسی متوسط رو به بالا بوده  از نظر اخلاقی جزو بهترین‌ها هستند توانستند عنوان قهرمانی جهان را کسب کنند بدون شک اگر این بازیکنان به حال خود رها می‌شدند هرز می‌رفتند و امروز به چنین جایگاهی نمی‌رسیدند.
وی همچنین از برخی مسئولان استان و نمایندگان مجلس که به آنها وعده پشتیبانی و حمایت کرده بودند گلایه کرد و از مسئولان خواست به تیم‌‌هایی چون تیم فوتسال دبیرستان امام خمینی خرم‌آباد توجه کنند.
بازیکنان تیم فوتسال لرستان پس از صحبت‌های حسنوند یک به یک آنچه مورد نظرشان بود را بیان کردند. جالب این‌جاست که درخواست‌های آنان همانند روحیات‌شان پاک و خیلی معقولانه بود.
آنها از مسئولان امر درخواست توجه بیش‌تر، حضور در سطح اول فوتبال کشور و ... را داشتند و حتی زمانی که از بازیکنان تیم فوتسال دبیرستان امام خمینی خواسته شد آرزوهای خود را بگویند محجوبانه بزرگترین آرزوی خود را حضور در تیم ملی فوتسال و یا بازگشت دوباره حسین شمس به تیم ملی فوتسال عنوان می‌کردند.
 زمانی که یکی از بازیکنان تیم فوتسال دبیرستان امام خمینی یکی از آرزوهای خود را بازگشت حسین شمس را به تیم ملی فوتسال داشت سرمربی پیشین تیم ملی فوتسال اشک در چشمانش حلقه بست.
حسین شمس در بخش دیگری از مراسم پیراهن شماره 6 تیم ملی فوتسال را به رئیس بانک پاسارگاد تقدیم کرد. پس از آن دکتر قاسمی خطاب به بازیکنان تیم فوتسال دبیرستان امام خمینی خرم‌آباد گفت: شما در زمین غریبه به میدان رفتید و در شرایط سخت و دشوار و در مقابل 5 هزار تماشاگر قهرمان شدید. این نشان دهنده تلاش شما و زحمات مربیان و مربیانی بوده که شما را همراهی می کردند اما نباید از این غافل شوید که لطف خدا شامل حال‌تان شده که به این عنوان دست یافته‌اید.
وی از بازیکنان این تیم خواست از یاد خداوند غافل نشوند و گفت: هم توکل داشته باشید و هم تلاش کنید. در نهایت تسلیم امر الهی شوید و امیدوار به بهترین مقررات و راضی به آنچه که برای شما پیش خواهد آمد. قطعا هر چقدر بیشتر به خداوند توکل کنید خداوند هم بیش‌تر به شما لطف خواهد کرد.
قاسمی بازیکنان تیم فوتسال دانش‌آموزی را نمایندگان 75 میلیون ایرانی عاشق خواند و گفت: شما امروز در کمال صادقی و روحی زلال حرف‌هایی را زدید که دل هر کسی را می‌لرزاند. شما امروز به من چیزی نگفتید و حرفی نزدید.
وی گفت: آنچه به مردم هدیه کردید با خدا معامله کنید و انتظاری از بنده خدا نداشته باشد.
در خاتمه دکتر قاسمی مدیر کل بانک پاسارگاد اعلام کرد: تیم فوتسال دانش‌آموزی دبیرستان امام خمینی لرستان تا زمانی که ادامه تحصیل دهند تحت بورسیه این بانک خواهند بود و این بانک به عنوان حامی مالی کنار آنها خواهد بود.


اخبار و مطالب پنج‌شنبه 14 اردی‌بهشت 1391
ساعت ۱:٠٢ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳٩۱  کلمات کلیدی:

نتایج هفته هفتم دور نهایی لیگ دسته سوم فوتبال کشور
دارتاک لرستان به صدر رفت

پنج‌شنبه 14 اردی‌بهشت 1391:
دارتاک خرم‌آباد 3 سپاهان‌نوین اصفهان 2
صفاهان اصفهان 1 پرسپولیس گناوه 1
کارگر بنه‌گز بوشهر 3 ذوب فلزات الوند بهار 0 (حاضر نشد)

   هفته هشتم 21/2/1391 پنج‌شنبه: (برگرفته از وبلاگ  باشگاه کارگر بنه‌گز)

کارگر بنه‌گز- دارتاک خرم‌آباد (ورزشگاه اهرم تنگستان)

 

 حرکت غیر اخلاقی دیگری در فوتبال ایران:
سردبیر ایسنا لرستان با ضربه‌ی مشت مربی سپاهان‌نوین اصفهان بیهوش شد!خرم‌آباد- محمود داودی‌نژاد:
خبرنگاران که مظلوم‌ترین قشر جامعه ما خبرنگاران هستند هر بار مورد بی‌حرمتی و رفتار غیرانسانی قرار می‌گیرند.
در جریان دیدار دو تیم دارتاک خرم‌آباد و سپاهان‌نوین اصفهان از هفته هفتم دور دوم لیگ دسته سوم فوتبال ایران در ورزشگاه تختی خرم‌آباد، پس از سوت پایان دیدار دو تیم که با نتیجه 3 بر 2 به نفع دارتاک خاتمه پذیرفت، شاهد بروز رفتار زشت بازیکنان، مربیان و کادر فنی تیم اصفهانی بودیم که با حمله به داور بازی، درگیری بازیکنان دو تیم نمود آن آغاز شد.
محمد یاوری سرمربی سپاهان‌نوین (برادر محمود یاوری) که در طول بازی با حرکات زشت، پرحاشیه و ایجاد جنگ روانی سعی در برهم زدن نظم بازی داشت و بارها توسط ناظر بازی و داور با تذکر جدی مواجه شد، با مشت و لگد قصد مضروب نمودن دروازه‌بان دارتاک را  داشت که در این بین ابراهیم شریفی خبرنگار ایسنا قصد وساطت و جلوگیری از درگیری را نمود، اما با حمله مربی سپاهان نوین و ضربات مشت و لگد یاوری نقش بر زمین شد و پس از 10 دقیقه با مساعدت تیم پزشکی و 115 به بخش اورژانس بیمارستان شهدای عشایر خرم‌آباد منتقل شد!
وی مدت دو ساعت در حالت بیهوشی کامل به سر برد که با شکایت محمود داودی‌نژاد سرپرست انجمن نویسندگان و عکاسان ورزشی لرستان از یاوری سرمربی فاقد اخلاق سپاهان‌نوین، ماموران کلانتری 11 خرم‌آباد، او را بازداشت کردند.
خوشبختانه با تلاش تیم پزشکی بیمارستان شهدای عشایر و مساعدت و همکاری محمد سعیدیان و مهندس جافر دولتشاهی مسوولان باشگاه دارتاک در انتقال سریع شریفی به بیمارستان، وی از مرگ حتمی نجات یافت و پس از دو ساعت تلاش، با کمک پزشکان، سلامتی خود را 
 بازیافت.
با پادر میانی مسوولان هیات فوتبال لرستان و مربیان و کادر اجرایی باشگاه دارتاک در کلانتری 11 خرم‌آباد با توجه به خصلت مهمان‌نوازی و جوانمردی مردم شریف لرستان، به مربی بی‌اخلاق سپاهان‌نوین رضایت داده شد تا همراه تیم‌اش به شهر و دیارش بازگردد!

 عکس‌ها: عظیم شکوری و محمود داودی‌نژاد

 

نتایج فوتسال امیدهای کشور
دور رفت مسابقات فوتسال لیگ برتر امیدهای کشور به میزبانی خرم‌آباد چهارشنبه  13 اردی‌بهشت آغاز شد.
به گزارش روابط عمومی باشگاه شن‌سا لرستان، در این مسابقات تیم‌های به قدسیان رشت، آرا‌فرش‌ مشهد، شهید کوچک‌تبار قزوین، میلاد تنکابن و شن‌سا لرستان حضور دارند که در دور رفت به صورت دوره‌ای به میزبانی خرم‌آباد با هم پیکار می‌کنند.
مسابقات فوتسال لیگ برتر امیدهای کشور تا هفدهم اردی‌بهشت در سالن سه هزار نفری ولی‌عصر(ع) خرم‌آباد ادامه دارد.
نتایج روز اول و دوم:
ماکو جوان          ۲                ۰         میلاد تنکابن
آرا‌فرش مشهد   ۲                ۲         شهید کوچک‌تبار قزوین
شن‌سا لرستان ۲                ۳         قدسیان رشت
میلاد تنکابن      ۲                 ۱         قدسیان رشت
ماکو جوان         ۰                ۰         شهید کوچک‌تبار قزوین
شن‌سا لرستان ۱                ۰        آرا‌فرش مشهد
 

مسابقات کشتی آزاد و فرنگی نونهالان استان پایان یافت
این مسابقات که با شرکت 66 کشتی‌گیر از 9 شهرستان و منطقه به مدت دو روز در سالن کشتی شهید صالحی‌راد خرم‌آباد برگزار شد.
در کشتی آزاد: علی‌رضا مهرابی، اشکان کوشکی، محمد حسن‌زاده، احمدخسروی، حمزه پولادوند، یاسین جان‌بزرگی، احسان ابراهیم‌وند، امیر جعفروند و احمد آذرشب عنوان‌های نخست اوزان مختلف را کسب کردند.
همچنین در مسابقات کشتی فرنگی که با انجام 87 کشتی به پایان رسید و سعید زمانی، اشکان میرکاوی، علی‌رضا همتی، اشکان سجادی‌فر، سیدمحمد موسوی، علی ضرونی، محمد جعفریان، سبحان حسنوند و رضا محمدی حائز عناوین برتر شدند.

 

مسابقات بسکتبال نوجوانان استان
مسابقات بسکتبال قهرمانی نوجوانان استان در سالن آیت‌الله  طالقانی بروجرد آغاز شد.
به گزارش روابط عمومی هیات بسکتبال لرستان، در این مسابقات 7 تیم از شهرهای بروجرد، خرم‌آباد، دورود،  الیگودرز، اشترینان، نورآباد و الشتر به  مدت دو روز با هم  رقابت می‌کنند. در اولین دیدار این مسابقات تیم بروجرد 54 بر 51 تیم خرم‌آباد را شکست داد.
 تیم برتر این رقابت‌ها به مسابقات نوجوانان کشور راه می‌یابد.

 

دعوت دو بانوی ورزشکار لرستانی به اردوی تیم ملی سپک‌تاکرا
ازنا- مهسا امیری: تیم سپک‌تاکرای بانوان ازنا که به نمایندگی از استان لرستان در مسابقات قهرمانی کشور حضور یافته بود، موفق به کسب مقام سوم این رقابت‌ها شد.
رقابت‌های لیگ سپک‌تاکرای بانوان کشور با حضور 15 تیم به صورت رفت و برگشت با میزبانی اراک(دور رفت) و زنجان(دور برگشت) در دو بخش «رگو» و «هوپ» برگزار شد که در پایان تیم نوین‌سازه قابوس گلستان با کسب بالاترین رکورد مدال طلا را در بخش رگو تصاحب کرد و مدال نقره در بخش رگو به تیم گیلان رسید و تیم‌های شهرداری اراک و تیم انجمن‌های ورزشی ازنا نماینده لرستان با مربیگری سارا ساری نیز مشترکاً مدال برنز را کسب نمودند.
به دنبال درخشش بانوان لرستانی در این رقابت‌ها، سمانه نعمتی و مژگان لک از لرستان به اردوی تیم ملی سپک‌تاکرای بانوان کشور که با حضور 10 ورزشکار در تهران برگزار می‌شود دعوت شدند.
تیم ملی سپک‌تاکرای بانوان برای دومین بار در مسابقات قهرمانی جهان که تیرماه سال جاری برگزار می‌گردد شرکت خواهد نمود.سرپرست هیأت هاکی لرستان تعیین شد
با پیشنهاد اداره کل ورزش و جوانان لرستان و با تأیید فدراسیون هاکی، سرپرست جدید هیأت هاکی استان لرستان تعیین شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان لرستان، به موجب ابلاغیه فدراسیون هاکی با استناد به تبصره 3 ماده 2 آئین‌نامه هیأت‌های ورزشی استان‌ها، مسعود مختاری به عنوان سرپرست هیأت هاکی لرستان تعیین گردید.
در بخشی از حکم بهرام شفیع رئیس فدراسیون هاکی خطاب به مختاری آمده است: با اتکال به خداوند متعال، امید دارد با تلاشی مجدانه و با به کارگیری افراد متعهد و کارآمد و برابر مفاد ماده 4، بند 3، ماده 10 آئین‌نامه مذبور، نسبت به فراهم نمودن امکانات برگزاری مجمع عمومی انتخابات رئیس هیأت هاکی لرستان، حداکثر تا 3 ماه از تاریخ انتصاب فوق، با تنظیم صورت‌جلسه انتخابات مذکور و ارسال آن به پیوست نامه اداره کل ورزش و جوانان استان، اقدامات شایسته‌ای به عمل آورید.
مسعود مختاری شهردار سابق خرم‌آباد، از سال ۱۳۸۵ تا ۱۳۸۹ رئیس هیات قایق‌رانی لرستان نیز بوده  و اکنون مدیر کل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری لرستان است.
شایان ذکر است پیش از این، همایون مرآت معاون ورزشی اداره کل ورزش و جوانان استان، با حفظ سمت، به مدت 6 ماه سرپرستی هیأت هاکی لرستان را بر عهده داشت.
 


تقدیر از پینگ‌پنگ‌‌باز ملی‌پوش لرستانی
طی مراسمی که در دفتر مدیر کل ورزش و جوانان لرستان برگزار شد، از علی نظری پینگ‌پنگ‌باز نونهال و ملی‌پوش لرستانی تقدیر به عمل آمد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان لرستان، در این مراسم که با حضور اعضای خانواده‌ی وی برگزار شد، جوایزی توسط فرهاد نیکوخصال مدیر کل ورزش و جوانان لرستان و محسن اسدبیگی رئیس هیأت پینگ‌پنگ لرستان به این نونهال قهرمان لرستانی اهدا شد.
شایان ذکر است علی نظری در رقابت‌های انتخابی تیم ملی که در تهران برگزار شد با غلبه بر حریفانش موفق شد جواز حضور در مسابقات جهانی اتریش را کسب نماید.

 

دیدار دو مننخب مردم لرستان در مجلس با مدیر کل ورزش و جوانان استان
هفته گذشته دو نفر از منتخبین مردم شریف لرستان در نهمین دوره انتخابات مجلس اسلامی در اداره کل ورزش و جوان استان لرستان حضور یافتند و با مدیر کل ملاقات نمودند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان لرستان، ایرج عبدی منتخب مردم خرم‌آباد و الهیار ملکشاهی منتخب مردم کوهدشت و رومشکان ضمن بحث و تبادل نظر در مورد مسائل روز ورزش استان و امور مربوط به حوزه جوانان، بر لزوم حمایت‌های بیش‌تر از برنامه‌های عمرانی اداره کل از طریق افزایش اعتبارات عمرانی و تخصیص بودجه به این بخش تأکید نمودند.

آن‌ها همچنین بر لزوم آشنایی عموم مردم با مباحث علمی ورزش تاکید نموده و اعلام آمادگی خود را جهت مشارکت و حمایت از برنامه‌های علمی و اجرایی این اداره کل اعلام نمودند.

 

 

حاشیه‌های ورزشی که در لرستان و بروجرد پایانی ندارد !

بروجرد- فرهاد داودوندی: یکی از جذاب‌ترین بخش‌های ورزش در دنیا، حاشیه های همراه ورزش است !
حاشیه هائی که بعضی وقتها از اصل ورزش جذابتر می باشد، اما در استان لرستان و شهر ما اصل و فرع و حاشیه و غیر حاشیه برای یک ورزشی نویس درهم ریخته شده و برای هر خط نقد ورزشی باید به صدها نفر جواب پس بدهد ! نقدی بر یک هیات ورزشی می نویسم! مسئولین هیات ، دیگر جواب سلام مرا نیز نمی دهند ! مخالفین هیات هم از فرط شادی که من نقدی بر هیات مورد نظر آنها نوشته ام کلاه به آسمان پرتاب می کنند ! و عجیب است که توقعشان این است که من منتقد ، به شخصیت فردی مسئولین هیات مربوطه نیز بتازم ! از اینجا به بعد همه توقع دارند که منتقد ورزشی وارد مسائلی شود که به هیچ وجه به وی ربطی ندارد ! بعد از مدتی فشار از طرفین آنقدر بر من منتقد زیاد می شود که هر آن ممکن است سر رشته کلام نیز از دست در  برود ! و حتی اگر بتوانم در میان حواشی پیش آمده قافیه را نبازم !  بعد از مدتی اصل و حاشیه ورزش مورد نظر چنان در هم ریخته میشود که اصلا معلوم نیست اصل کدام بود و حاشیه کدام !
 به هر حال هیات هائی که در لرستان و یا بروجرد  مورد نقد ورزشی قرار می گیرند باید در جریان باشند که منتقد ورزشی با اسم و رسم مشخص  ، هیات آنها را نقد نموده و هیچگاه به خود اجازه نخواهد داد که با اسم مستعار یا گمنام دست به نقد ورزشی بزند ، بنابر این برای اینکه اذهان عمومی در مورد نقد های ورزشی منتقدین روشن گردند  ،  لازم است هیات ورزشی مورد نظر بصورت مکتوب برای هر نقد ورزشی جوابیه صادر نماید و علاوه بر روشن نمودن اذهان عمومی ، از در هم شدن حاشیه و اصل در ورزش به شدت بپرهیزند.

 

بازی رفت پلی‌آف لیگ برتر
ایران‌جوان بوشهر 1 گهر دورود لرستان 1
گل‌ها: مهدی چاه‌کوتاه‌زاده(45 پنالتی) برای ایران‌جوان و محمد غلامین(53) برای گهر
سه‌شنبه 12 اردی‌بهشت 1391- ورزشگاه شهید بهشتی بوشهر
تماشاگر: حدود 6 هزار نفر
داور: سعید مظفری‌زاده با کمک حسین خانبان و علی‌رضا کهوری
اخطار: خسرو پیروزان، حسین خسروی، ماکسیمو(ایران‌جوان) جواد مولایی، علی واقف، حسن نجفی، صابر محمدی(گهر)
اخراج: داوود مهابادی مربی گهر در دقیقه 55
ایران‌جوان بوشهر: فابیو کاروالیو، دیه‌گو ماکسیمو، یاسر میرفندرسکی، خسرو پیروزان، مهدی چاه‌کوتاه‌زاده(60 عزیز چنانی)، صادق گشنی(88 رضا مردانی)، ابراهیم صالحی(79 حمیدرضا زوهانی)، محمد کوتی، عبدالکریم کولی‌بالی،محمد فعال و حسین خسروی، سرمربی: عبدالرحیم خرمزی
گهر دورود لرستان: پیمان شاملو، محمدرضا جلالی، محمدصادق کرمی، حسن نجفی، علی واقف، حسین بابایی(52 علی قربانی)، جواد مولایی، منصور توحیدیان(85 محمد عصار)، رضا کاردوست، محمد قاسمی‌نژاد و محمد غلامین(76 صابر محمدی)، سرمربی: داوود مهابادی

 

 

وبلاگ خبری اداره کل ورزش و جوانان لرستان:

http://evj.blogfa.com


اخبار و مطالب یک‌شنبه 11 اردی‌بهشت 1391
ساعت ۱٠:٠٤ ‎ب.ظ روز شنبه ٩ اردیبهشت ۱۳٩۱  کلمات کلیدی:

گهر دورود لرستان یا گهر زاگرس؟!
 روزهای فوتبالی لرستان و لزوم هوشیاری و همدلی اصحاب رسانه
دورود- ابراهیم خدایی: داشتن یک نماینده در لیگ برتر فوتبال چنان تاثیری در توسعه اجتماعی و اقتصادی یک استان خواهد داشت که نمی توان آن را منحصر به یک حادثه ورزشی دانست. گذشته از همه مزایا و کارکردهای چنان سرمایه ای، از منظر خبری و رسانه ای، داشتن یک تیم فوتبال می تواند یک منطقه را از انزوا و سکوت برهاند، نام شهر و استان را در روزنامه ها، سایت ها، وبلاگ ها، تلویزیون ها و.. به چرخش درآورد.
گهر دورود لرستان، که به خاطر یک کم کاری و بی توجهی رسانه های استان امروزه همه جا به اسم گهر زاگرس شناخته می شود، اینک در آستانه کسب موفقیتی بزرگ و حضور در لیگ برتر است، اگر این موفقیت حاصل شود که رسالت اهل رسانه لرستان دو چندان می شود و اگر نشود بازهم این تیم در لیگ یک بازی خواهد کرد و ما باید جبران مافات بکنیم و نام اشتباه و گُنگ را بیش از این به چرخش در نیاوریم.
دورود به جای زاگرس
اگر فهرست تیم های فوتبال دسته یکم در تله تکست تلویزیون خود را نگاه کنید مشاهده می کنید: آلومینیوم هرمزگان، گهر زاگرس، ماشین سازی تبریز، پاس همدان، نیروی زمینی تهران، نساجی قائم شهر و... یک درنگ کوتاه کافیست که دریابید در این لیست گهر زاگرس تنها تیمی است که هویت منطقه ای اش نامشخص است، یعنی معلوم نیست مال کدام شهر و استان است. بسیاری از هم وطنان و حتی اهالی فوتبال که خبر صعود تیم را می شنوند نمی دانند مال کدام دیار است و احتمال می دهند نام کارخانه ای در تهران باشد!
 این درحالی است که اتفاقا لرستان و مخصوصا شهر دورود خیلی بیش از هرمزگان، تبریز و تهران و... نیاز به این تیم دارند تا نامشان را در رسانه ها به گردش درآوردند و از انزواء و ناشناختگی خارج شوند!
بسیاری فکر می کنند گهرزاگرس نام کارخانه یا شرکتی حامی تیم است حال آنکه ترکیب "گهر زاگرس" یک ابداع عجیب الخلقه و بی قواره است، نام این تیم می توانست گهر دورود و یا زاگرس دورود باشد، اما ترکیب این دو کلمه "گهر" و "زاگرس" هیچ فلسفه و توجیهی ندارد!
در حال حاضر بیشتر رسانه های ملی اخبار این تیم را فقط با نام "گهر زاگرس" و رسانه های استان به اسم "گهر زاگرس لرستان" مخابره می کنند، در حالی که شهر دورود واقعا به دگرگون ساختن این نامگذاری نیازمند است تا از انزواء و ناشناختگی رهایی یابد. اصحاب رسانه لر می توانند همصدا و همدل شوند و این تیم را با نام "گهر دورود لرستان" نامور کنند.
انتقال تیم و یا فروش امتیاز آن
این روزها صاحبان حقیقی تیم گهر، حداقل هشت هزار جوان هوادار ثابت و همیشه در صحنه این تیم، روز و شب شان با این دلهره می گذرد که آیا بن بست آرزوهای ما صعود به لیگ برتر خواهد بود و فراتر از این سقف اجازه پرواز نخواهیم داشت؟ در حال حاضر اغلب مسئولان شهر دورود خود را در تکاپو برای حفظ تیم، در صورت صعود نشان می دهند، گرچه برخی از ایشان هیچ اطلاعی از احتیاجات یک شهر برای میزبانی لیگ برتر ندارند و هرگز یک استادیوم ورزشی را ندیده اند.
در حال حاضر شهرهایی مثل مرکز استان، بروجرد، اراک، باشگاه استیل‌آذین و... تمایل خود را برای خرید این تیم یا امتیاز آن (در صورت صعود) نشان می دهند. اگر حقیقتا برگزاری بازی لیگ برتری در شهر دورود غیر ممکن باشد –که به گفته بسیاری از کارشناسان هیچ مانعی بر سر راه آن نیست- منطقی ترین گزینه انتقال تیم به مرکز استان است. به عبارت دیگر می‌توان از "مس سرچشمه" و برگزاری بازی های آن در مرکز استان کرمان الگو گرفت.
اما نباید فراموش کرد احساسات حداقل هشت هزار جوان دورودی و ده ها هزار نفر علاقمند لرستانی با سرنوشت این تیم گره خورده است و این انتقال می تواند آزمونی برای همدلی و همیاری مردم منطقه باشد، در عین حال همین انتقال احتمالی ممکن است منشأ اختلاف و جرّ و بحث هایی بشود که تا سال ها دود آن به دیدگان لرستان برود.
اهل قلم و اصحاب رسانه لرستان، صرف نظر از هر اتفاقی که بیفتد، صعود صروت بگیرد و یا تیم در لیگ یک بماند، و هر تصمیمی که مسئولان بگیرند باید همدل و هوشیار باشند و در بازنشر و ویرایش اخبار دقت کنند، به همدلی ما خللی وارد نخواهد آمد اگر "گهر دورود لرستان" بازی هایش را در خرم آباد برگزار کند.
 

نتایج هفته هفته بیست و ششم(پایانی) لیگ دسته دوم فوتبال کشور
یک‌شنبه 10 اردی‌بهشت 1391:
فولادنوین خوزستان 3 مقاومت تهران 0
استقلال اهواز 1 نفت محمودآباد 1
ملی حفاری خوزستان 5  نفت و گاز گچساران 0
البدر بندرکنگ 3 شموشک نوشهر 0              (انصراف شموشک
گاز فجر جم 3 سپیدرود رشت 0            (غیبت سپیدرود
گیتی پسند اصفهان 2  شهرداری اردبیل 1
سیاه جامگان خراسان 0 ذوب آهن نوین اصفهان 0
نوژن شهرداری نوشهر 3 داتیس لرستان 0      (عدم حضور داتیس
 سایپامهر کرج 2 پرسپولیس برازجان 4
پرشین زنجان 0 نفت امیدیه 3              (انصراف پرشین
پاس نوین همدان 5 آشیان گستران ورامین 0
گسترش فولاد سهند 5 شهرداری دزفول 1
پیام خراسان 3 چوکا تالش 1     
 

 

تیم

بازی

برد

تساوی

باخت

زده

خورده

امتیاز

1

پاس نوین همدان

26

15

8

3

42

14

53

2

گسترش‌فولادتبریز

26

15

6

5

52

21

51

3

نفت امیدیه

26

13

11

2

37

20

50

4

نفت‌نوین آبادان

25

14

5

6

45

22

47

5

سایپا مهر کرج

25

12

8

5

41

27

44

6

شهرداری دزفول

26

12

6

8

39

26

42

7

داتیس لرستان

26

9

10

7

29

30

37

8

نوژن نوشهر

26

10

6

10

32

28

36

9

آشیان گستران

26

10

5

11

29

34

35

10

منطقه‌ویژه‌بندرعباس

25

5

10

10

19

25

25

11

چوکا تالش

26

6

8

12

28

39

23

12

پیام خراسان

26

4

9

13

26

38

21

13

پرسپولیس برازجان

25

3

9

13

29

45

18

14

پرشین زنجان

26

-

3

23

8

87

3

برگرفته از وبلاگ آقای رضا عصمتی

 

مقایسه برخورد استاندارهای لرستان و بوشهر با گهر دورود و ایرانجوان
استاندار بوشهر 200میلیون تومان پاداش برای ایران‌جوان در نظر گرفت
احمد قایدرحمت: خوشبختانه پس از ماه‌ها زجر و بی کسی تیم قهرمانان پابرهنه گهر دورود لرستان (نامی گویاتر از گهر زاگرس)، استاندار لرستان زحمت کشید و قدم‌رنجه کرد تا عرض تشکری کرده باشد از باشگاه گهر و مخصوصا کادر فنی و بازیکنان زحمت کش آن.

استاندار لرستان در این دیدار سخاوت هم به خرج دارد و سی میلیون تومان پاداش به مجموعه کادر فنی و بازیکنان عنایت کرد. جای سپاس دارد، آری بضاعت استان پابرهنگان قطعاَ بیش از این نیست. متن کامل گزارش این دیدار را از وبلاگ رضا جایدری دنبال کنید: http://axlor.persianblog.ir/post/547
مطلب زیر نوشته وبلاگ "ایرانجوان بوشهر" است:
 «جهانبخش استاندار بوشهر برای 4 بازی سرنوشت ساز دو تیم مطرح این استان مبلغ 400میلیون تومان پاداش تعیین کرد. او که برای بازی شاهین و مس 40میلیون، بازی با استقلال 60 و وبازی با سپاهان 100 پاداش تعیین کرده بود و البته عدم توفیق در این دیدارها باعث شد تا 200 میلیون از خزانه خارج نشود در برنامه رادیویی فوتبال بوشهری اعلام کرد: برای دو بازی آینده شاهین هر بازی 100 میلیون تومان و دو بازی رفت و برگشت پلی‌آف دسته اول هم برای ایرانجوانی‌ها هر بازی 100 میلیون (جمعا" 200 میلیون) در نظر گرفته تا این استان دو نماینده در لیگ برتر داشته باشد.»  http://iranjavane-bushehr.blogfa.com/post-594.aspx
بدین ترتیب وبلاگ‌ها و سایت‌هایی که یک صدا به نشریات ورزشی هجوم می‌برند که چرا تیتر می‌زنید: "پابرهنه‌ها در بهشت" عنایت کنند و بگویند آیا تیمی که برای تمام بازی‌هایش از استاندار 30 میلیون پاداش می‌گیرد چگونه باید کفشی بخرد که مناسب بازی مقابل تیمی باشد که برای هر برد صد میلیون خواهد گرفت!
البته شیران لرستان، با رهبری داود مهابادی هیچگاه چنین بی‌بضاعتی و پابرهنگی را بهانه ای برای نگذشتن از سد تیم های میلیاردری چون پاس همدان و ماشین‌سازی تبریز و ... نکرده‌اند و قطعا در مقابل ایرانجوان بوشهر هم کم نخواهند آورد.
این گهر دوروده / شایسته صعوده
شیر لرستان آمده / گهر به میدان آمده
وبلاگ گهر دورود لرستان؛ نامی گویاتر از گهر زاگرس: ttp://gahartim.blogfa.com/post-165.aspx

 
هیات شطرنج بروجرد کلیدها را تحویل داد !
بروجرد- فرهاد داودوندی: از آنجا که ما در هیات شطرنج بروجرد معتقدیم که هر سال باید دست مسوول  محترم  اداره ورزش و جوانان بروجرد را برای ابقا یا جایگزین نمودن افراد مثمر ثمرتر برای اداره شطرنج بروجرد باز گذاشت، لذا 9 اردیبهشت 1391 بنا به رسم یکی دو سال گذشته با حضور در دفتر محمود ترابی ریاست محترم اداره ورزش و جوانان بروجرد، توسط مهندس شیرزاد داودوندی مسئول هیات، ضمن ارائه گزارش فعالیت های یک سال گذشته از ریاست اداره درخواست گردید که برای جایگزین نمودن افراد دیگر در راس هیات هر طور که خودشان صلاح می‌دانند روال جایگزین نمودن را انجام دهند.
در قسمتی دیگر، ترابی پس از شنیدن سخنان دبیر هیات، با تعریف از فعالیت‌های بسیار مثبت هیات، آرزو نمود که کاش این گونه برخوردها از طرف کلیه مسوولین هیات‌های ورزشی انجام بگیرد.
وی در خاتمه تاکید نمود که هیات شطرنج بروجرد کاملا مورد تائید اداره ورزش و جوانان بروجرد بوده و از اعضا هیات درخواست نمود که همین گونه که تاکنون در عرصه ورزش شهر فعال بوده‌اند به فعالیت‌های شان ادامه بدهند و اداره ورزش و جوانان شهر نیز به صورت جدی از هیات شطرنج بروجرد حمایت به عمل می‌‌آورد.


نشسته از چپ : محمود ترابی رئیس اداره ورزش و جوانان بروجرد،
احد قاسمی از مسوولین اداره ، امیر پالیزوان و ناصر نیرومندی از مسوولین هیات
شطرنج بروجرد در روز افتتاحیه خانه مدرن شطرنج بروجرد در حال مسابقه سیمولتانه با
مهندس شیرزاد داودوندی رئیس هیات شطرنج بروجرد
( 29 مرداد 1390 )
 

  

کارنامه تیم فوتبال گهر دورود لرستان (به نقل از وبلاگ ایرانجوان بوشهر)

هـفـتـه

تاریخ

مـــــــــــســــابـــــقــــه

1

22/ 10 / 90

نساجی  مازندران  1 - 0 گهر

2

7/ 7 / 90

گهر  1 - 0 برق شیراز

3

22/ 7 / 90

آلومینیوم هرمزگان  1 - 0 گهر

4

28/ 7 / 90

گهر  3 - 1 تربیت یزد

5

12/ 8 / 90

ماشین‌سازی 2 - 1 گهر

6

19/ 8 / 90

گهر  1 - 1 نفت مسجد سلیمان

7

26/ 8 / 90

گل گهر سیرجان 0 - 0 گهر

8

3/ 9 / 90

گهر  3 - 1 شیرین فراز کرمانشاه

9

11/ 9 / 90

شهرداری  یاسوج  0 - 0 گهر

10

18/ 9 / 90

پاس همدان  1 - 2 گهر

11

24/ 9 / 90

گهر  1 - 1 صنعتی کاوه تهران

12

1/ 10 / 90

نیروی  زمینی تهران  0 - 1 گهر زاگرس

13

6/ 10 / 90

گهر  1 - 0 استقلال صنعتی خوزستان

14

26/ 10 / 90

گهر  0 - 0 نساجی مازندران

15

2/ 11 / 90

برق شیراز  0 - 1 گهر

16

7/ 11 / 90

گهر  0 - 1 آلومینیوم هرمزگان

17

13/ 11 / 90

تربیت یزد  2 - 0 گهر

18

20/ 11 / 90

گهر  3 - 1 ماشین‌سازی تبریز

19

27/ 11 / 90

نفت مسجدسلیمان 1 - 0 گهر

20

4/ 12 / 90

گهر  1 - 0 گل‌گهر سیرجان

21

10/ 12 / 90

شیرین‌فراز کرمانشاه 1 - 1 گهر

22

18/ 12 / 90

گهر  0 - 0 شهرداری یاسوج

23

26/ 12 / 90

گهر  1 - 1 پاس همدان

24

17/ 1 / 91

صنعتی کاوه تهران 0 - 0 گهر

25

25/ 1 / 91

گهر  1 - 0 نیرو زمینی

26

31/ 1 / 91

استقلال خوزستان 0 - 1 گهر

جمع بازی تساوی بدون گل ( 0 - 0 ) : 5 بازی

جمع بازی تساوی همراه با گل ( 1 - 1) : 4 بازی

جمع بازی برد ( 1 - 0 ) : 7 بازی

جمع بازی باخت ( 0 - 1 ) : 4 بازی

جمع بازی برد بیش از یک گل : 4 بازی

جمع بازی باخت بیش از یک گل : 2 بازی

جدول رده‌بندی گروه دوم فوتبال دسته یک باشگاه‌های کشور

رده

تیم

بازی

برد

مساوی

باخت

زده

خورده

امتیاز

1

آلومینیوم هرمزگان

26

15

7

4

28

12

52

2

گهردورودلرستان

26

11

9

6

23

16

42

3

ماشین‌سازی‌تبریز

26

11

8

7

32

25

41

4

پاس همدان

26

10

9

7

29

25

39

5

نساجی مازندران

26

10

7

9

26

26

37

6

استقلال‌ خوزستان

26

9

8

9

28

23

35

7

شهرداری یاسوج

26

10

5

11

24

27

35

8

نفت‌مسجدسلیمان

26

8

10

8

25

26

34

9

گل‌گهر سیرجان

26

9

6

11

28

28

33

10

نیرو زمینی تهران

26

7

11

8

23

24

32

11

شیرین‌فرازکرمانشاه

26

7

11

8

22

27

32

12

تربیت یزد

26

7

9

10

21

26

30

                 

13

کاوه تهران

26

7

8

11

24

23

29

                 

14

برق شیراز

26

4

6

16

12

37

18

جدول رتبه ایران‌جوان بوشهر و گهر دورود در گروه اول و دوم دسته یک لیگ آزادگان:

  تیم

رتبه

بازی

بـرد

مساوی

باخت

زده

خورده

امتیاز

میانگین

ایرانجوان‌بوشهر

2

26

13

9

4

31

16

48

1/84

گهردورود‌لرستان

2

26

11

9

6

23

16

42

1/61

مقایسه آماری بازی‌های خانگی وخارج از خانه گهر زاگرس در 26 بازی:

 

برد

مساوی

باخت

زده

خورده

امتیاز

میانگین‌امتیاز

بازی خانگی

7

5

1

16

7

26

2

بازی‌خارج‌‌ازخانه

4

4

5

7

9

16

1/23

جدول دقایق گل زده گهر دورود در 26 بازی:

جمع

90+

90 - 75

75 - 60

60 - 45

45 - 30

30 - 15

15 - 0

23

3

2

5

3

2

2

6

جدول نحوه گل‌های زده گهر دورود در 26 بازی :

جمع

گل‌به‌خودی

ضربه‌برگردان

ایستگاهی

 پنالتی

تک‌به‌تک

ضربه‌سر

بغل‌پا

 شوت

23

1

1

1

2

2

4

4

8

جدول دقایق گل‌های خورده گهر دورود در 26 بازی :

جمع

90+

90 - 75

75- 60

60 - 45

45- 30

30- 15

15- 0

16

0

0

2

5

5

3

1

جدول نحوه گل خورده گهر دورود در 26 بازی:

جمع

پنالتی

ریباند

بغل‌پا

تک‌به‌تک

ضربه سر

 شوت

16

1

1

2

3

4

5

کارنامه زمانی بازیکنان گهر دورود در فصل 91 - 90 :

 

نام بازیکن

بازی

کارت‌زرد

کارت‌قرمز

گل‌زده

پاس‌گل

جمع‌دقایق

1

پیمان شاملو

25

2

-

-

-

2250

2

محمدرضاجلالی

21

3

1

1

-

1877

3

ایمان نعمت‌پور

24

4

-

-

2

1747

4

علی واقف

20

4

-

1

4

1689

5

محمدغلامین

21

2

-

3

-

1585

6

علی قربانی

23

2

1

7

1

1474

7

رضاکاردوست

24

3

1

-

1

1463

8

منصور توحیدیان

19

1

1

1

1

1449

9

حسین بابایی

18

6

1

2

1

1445

10

محمدقاسمی‌نژاد

17

2

-

2

1

1430

11

رضا عافیت‌طلب

20

3

1

-

-

1418

12

سیدمحمد دامادی

16

1

-

-

1

1125

13

جلال کرمی

12

1

-

-

1

1080

14

محمدصادق‌کرمی

12

6

-

1

1

1030

15

حسن نجفی

18

2

-

1

2

994

16

صابر محمدی

15

2

-

1

-

938

17

جواد مولایی

12

1

-

1

1

767

18

محمد عصارحسنی

8

2

-

-

-

640

19

احسان خطایی

3

1

-

-

-

205

20

وحید همراز

2

-

-

-

-

150

21

رسول حسینی

1

-

-

-

-

90

22

سعید سلمانی‌نوری

4

-

-

1

-

65

23

محمدرضا‌الماس‌خاله

3

-

-

-

-

55

24

مجید خمیسی

5

-

-

-

-

45

25

فرید گودرزی

3

-

-

-

-

27

26

حسین بهاروند

1

-

-

-

-

25

27

حمید میردریکوند

1

-

-

-

-

20

سرمربی: داود مهابادی

سرپرست: اسماعیل حیدپور

بهترین گل‌زن : علی قربانی

بهترین پاسور : علی واقـــف

خشن‌ترین بازیکن : حسین بابایی

جمع کارت قرمز : 6 کارت

1- علی قربانی دقیقه 90 بازی گهر با ماشین سازی تبریز هفته پنجم

2- رضا کاردوست دقیقه 86 بازی گهر با گل‌گهر سیرجان هفته هفتم

3- حسین بابایی دقیقه 90 بازی گهر با آلومینیوم هرمزگان هفته شانزدهم

4- محمدرضا جلالی دقیقه 77 بازی گهر با تربیت یزد هفته هفدهم

5- منصور توحیدیان دقیقه 80 بازی گهر با ماشین سازی تبریز هفته هیجدهم

6 - رضا عافیت‌طلب دقیقه 90 بازی گهر با نفت مسجدسلیمان هفته نوزدهم


اخبارو مطالب شنبه 9 اردی‌بهشت 1391
ساعت ۱٢:٠٩ ‎ق.ظ روز شنبه ٩ اردیبهشت ۱۳٩۱  کلمات کلیدی:

برنامه نگاهی به ورزش استان
آیتم‌های برنامه نگاهی به ورزش لرستان که عصر یک‌شنبه 10 اردی‌بهشت از شبکه افلاک پخش شمی‌شود و تکرار آن، ظهر روز دوشنبه 11 اردی‌بهشت روی آنتن خواهد رفت:
پخش گزارش کاراته بانوان شهرستان نورآباد
پخش بخش کارشناسی حرکات اصلاحی
پخش گزارشی از وضعیت ورزش شهرستان دلفان
معرفی یکی از چهره‌های برتر ورزش استان
گزارشی از هندبال
آیتم دوربین پاسخگو (بخش جدیدی که هر هفته به یک هیأت ورزشی اختصاص می‌یابد و طی آن مسوولان هیأت ورزشی به سؤال‌های علاقه‌مندان ورزش استان پاسخ می‌دهند)
 

هفته ششم دور نهایی لیگ دسته سوم فوتبال کشور
جمعه 8 اردی‌بهشت 1391:
ذوب فلزات الوند بهار 0 دارتاک خرم‌آباد 2

گل‌ها: مسلم دریکوند ؛ اخراج: مجید یاری‌زاده از دارتاک

پرسپولیس گناوه 1 کارگز بنه‌گز 0

سپاهان‌نوین اصفهان 1 صفاهان اصفهان 1

http://axlor.persianblog.ir    جدول گروه 2 دسته 3 دور رفت

 

تیم

بازی

برد

تساوی

باخت

زده

خورده

امتیاز

1

پرسپولیس گناوه

6

4

1

1

12

5

13

2

دارتاک خرم‌آباد

6

3

2

1

10

5

11

3

سپاهان‌نوین ‌اصفهان

6

2

3

1

8

9

9

4

صفاهان اصفهان

6

2

2

2

15

10

8

5

کارگر بنه‌گز

6

2

2

2

7

6

8

6

ذوب‌فلزات الوند بهار

6

-

-

6

5

21

-

 

هفته چهارم لیگ دسته دوم فوتسال کشور

جمعه 8 اردی‌بهشت 1391:

دایتی شیراز 2 پولادگسترش بروجرد 1
جام‌جم یزد 1 شاهین شهرداری لردگان 2
گیتی‌پسند نوین 3 سجاد زابل 2
کیان اصفهان 4 بنیادمسکن هرمزگان 4 
برق شیراز 2 مس رفسنجان 2
همیاری اراک 3 مقاومت شهرکرد 2

 

شکست تیم گلف لرستان در بازی اول مقابل تهران
وحید کاظمی‌ذهابی: تیم گلف لرستان در مرحله نیمه نهایی مسابقات لیگ برتر کشور در بازی رده گروهی کار را به میزبان خود تهران واگذار کرد.
در این دیدار، دو نفر اول در مرحله ۱۸ و دو نفر دوم در مرحله ۱۶ بازی را به حریف باختند. روز شنبه بازی انفرادی بین دو تیم برگزار می‌شود. در صورتی که در مرحله انفرادی لرستان به پیروزی برسد کار دیدار رفت در مجموع به تساوی خواهد کشید، آن گاه در دیدار برگشت که لرستان میزبان خواهد بود با پیروزی بر حریف به فینال راه پیدا خواهد کرد.

 
بزرگانی که خودشان را وسط معرکه ورزش لرستان می‌اندازند!
بروجرد- فرهاد داودوندی: متاسفانه از آن‌جا که در ورزش ما در این استان و همچنین شهر ما خیلی از مسائل ورزشی در هم پیچیده شده، بزرگان مان نیز مدتهاست جایگاه شان را از دست داده و در عرصه ورزش بزرگی نمی کنند !
مدت‌هاست حرمت کوچک و بزرگی در میادین ورزشی از بین رفته، کوچک‌ترها با شرکت در یک مسابقه رده چندم ، جواب سلام زمین و زمان و بزرگان ورزش مان را هم نمی دهند، اما اگر از آن طرف قضیه به این معضل بنگریم باید بدانیم که بعضی از بزرگان ما در عرصه ورزش، خودشان با دست خودشان حرمت‌ها را شکسته و باعث گردیده‌اند که جایگاه‌شان در ورزش این دیار در معرض خطر قرار گرفته و دیگر کسی برای‌شان تره هم خرد نکند!
باید متاسف بود از این که این بزرگان، اینقدر در کارهای کوچک و پیش پا افتاده ورزشی دخالت نموده‌اند که حرف زدن و حتی چهره شان برای ورزشکاران جوان‌تر، تکراری شده است! اینقدر با موضع‌گیری‌های مبتدیانه در قبال تمامی حوادث ریز و درشت ورزشی شهر قد علم نموده اند که حرمت خود را از بین برده‌اند و جالب است که با این که خودشان در امر شکستن حرمت خودشان متهم ردیف اول هستند، ذره‌بین به دست به دنبال مقصر می‌گردند و همین استمرارشان در کنار حواشی ورزش باعث می‌‌‌شود که روز به روز بیشتر به کنار رانده شوند کاش از روز اول  در تعریف جایگاه ورزشی برای این بزرگان و موسپید کرده‌ها، به این نکته اشاره می‌شد که بزرگ باید خودش بزرگی کند تا بزرگی ببیند، نه این که در همه امور ورزشی که به آنها مربوط شده یا نشده دخالت نماید!
امید داریم که آغاز روند حفظ حرمت‌ها ، توسط خود مو سپید کرده‌های ورزش استارت بخورد و در آینده نزدیک شاهد باشیم که بزرگان ورزشی‌مان در لرستان و همین بروجرد خودمان، در جایگاه حَکَم ورزش نشسته و هر گاه ورزش ما در جائی به مشکل برخورد، با درایت و اندیشه درست‌شان، مشکلات و موانع اساسی ورزش را از سر راه بردارند، نه این که برای هر مورد بسیار جزئی خود را به وسط معرکه بیندازند!


اخبار و مطالب پنج‌شنبه 7 اردی‌بهشت 1391
ساعت ٢:٤٠ ‎ب.ظ روز دوشنبه ٤ اردیبهشت ۱۳٩۱  کلمات کلیدی:

 استاندار لرستان با اعضای تیم  فوتبال گهر دورود ملاقات کرد
یک هفته مانده به برگزاری بازی رفت پلی‌آف لیگ برتر، استاندار و جمعی از مسوولان استان در سالن اجتماعات صنایع زرهی قمر بنی‌هاشم دورود با اعضای کادر فنی و بازیکنان تیم گهر دورود ملاقات کردند.
دکتر دهمرده در جمع بازیکنان گهر اظهار داشت: لرستان در عرصه‌های مختلف از جمله ورزش، دارای جوانان مستعد و برومندی است که همواره توانایی‌شان را با افتخارآفرینی‌های بزرگ نظیر کسب عنوان قهرمانی در مسابقات دانش‌آموزان جهان به هم‌وطنان‌مان نشان داده‌اند.
وی در ادامه بر لزوم حمایت از تیم‌های ورزشی لرستان اشاره کرد و گفت: باید فرهنگ حمایت از تیم‌های ورزشی در لرستان تقویت شود، در این راستا از زمانی که در استان حضور یافته‌ام به تیم‌های ورزشی کمک کرده‌ام و راغبم که بیش‌تر هم کمک کنم.
استاندار لرستان در ادامه‌ی سخنانش، خطاب به بازیکنان تیم گهر زاگرس دورود بیان داشت: از این که چنین موفقیتی را با توجه به محرومیت‌های ورزش لرستان کسب کرده‌اید بسیار خرسندم و مطمئنم که این موفقیت در برابر توانایی شما چیزی نیست و قادر هستید در سطوح بالاتر نیز افتخارآفرینی کنید.
وی افزود: امیدوارم با کسب سهمیه لیگ برتر، علاوه بر شاد کردن دل مردم لرستان، یک افتخار تاریخی را نیز برای این استان رقم بزنید، اما فراموش نکنید که همیشه در ورزش روح جوانمردی را پیشه کنید و با الگو قرار دادن حضرت علی علیه السلام، در همه حال ورزشکار‌انی بااخلاق و نمونه باشید.
در پایان این مراسم که جمعی از مسوولان عالی‌رتبه استان از جمله شریعت‌نژاد معاون سیاسی‌امنیتی، هادی‌چگنی معاون برنامه‌ریزی و نیکوخصال مدیر کل ورزش و جوانان لرستان استاندار را همراهی می‌کردند، مبلغ 300 میلیون ریال پاداش به خاطر کسب پیروزی در آخرین بازی از طرف استاندار به اعضای کادر فنی و بازیکنان تیم گهر زاگرس اهدا شد.

 

 

عکس‌ها: علی‌رضا رادان

 

کوهدشت قهرمان فوتسال بانوان لرستان شد
مهسا امیری: رقابت‌های فوتسال بانوان استان با شرکت 8 تیم خیبر و پیام خرم‌آباد، کوهدشت، پل‌دختر، دورود، ازنا و الیگودرز در 2 گروه به مدت 2 روز در خرم‌آباد برگزار شد
در مرحله نیمه‌نهایی این رقابت‌ها تیم فوتسال بانوان کوهدشت 3 بر یک ازنا را شکست داد و پیام خرم‌آباد نیز 3 بر 2 برابر تیم همشهری‌اش یعنی خیبر صاحب برتری شد.
در بازی رده‌بندی تیم ازنا در وقت اضافه 2 بر یک خیبر خرم‌آباد را شکست داد و در بازی فینال نیز کوهدشت با غلبه 3 بر صفر مقابل پیام خرم‌آباد همچون سال قبل، عنوان قهرمانی استان را کسب کرد.
 در حاشیه:
در مرحله مقدماتی با وجود غلبه الیگودرز مقابل ازنا، به دلیل استفاده غیرقانونی الیگودرزی‌ها از یک بازیکن که از باشگاه قبلی‌اش رضایت‌نامه نداشت، نتیجه 3 بر صفر به نفع ازنا اعلام شد.
 غیبت تیم الشتر نایب‌قهرمان سال قبل، در این دوره سؤال‌برانگیز بود!
تیم بانوان کوهدشت: نیلوفر کونانی، نسیم دلفانی، مریم گرانمایه، لیلا الیاسی، زینب اولادقباد، زینب نظری، مریم خوشنام‌وند، زهرا قاسمی، سمیرا شفیعی، زهرا ابدالیان، معصوم یاراحمدی، معصومه آقاخانی، روح‌انگیز مؤمنی، سرمربی: کبری آزادبخت

 

 لرستان در دوومیدانی دختران روستایی و عشایری یک نشان نقره کسب کرد
 نفرات برتر مسابقه انتخابی دو استقامت دختران روستائی و عشایری کشور با شرکت 230 نفر در پیست دو و میدانی ورزشگاه یادگار امام  قم مشخص شدند.
 به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان لرستان، در این مسابقات دو و میدانی‌‌کاران شرکت‌کننده در رشته‌های 1200 و 2000 متر با یک‌دیگر رقابت کردند.
 در رقابت‌های ماده 1200 متر رده سنی نوجوانان زهرا انوشه‌پور از استان البرز بالاتر از سایر رقبای خود موفق به کسب مقام قهرمانی شد. در این ماده فائزه حسن‌پور از تیم لرستان در جایگاه دوم ایستاد و شبنم بهشت از کهگیلویه و بویر احمد به مقام سوم دست یافت.
 

سه لرستانی به عضویت تیم ملی هاکی امید درآمدند
تیم ملی هاکی چمنی ایران با بهره‌گیری از 3 بازیکن لرستانی جمعه 8 اردی‌بهشت ماه عازم مالزی می‌شود.
به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان لرستان، تیم ملی هاکی روی چمن کشورمان به منظور حضور در هفتمین دوره رقابت‌های قهرمانی زیر 21 سال آسیا عازم مالزی خواهد شد و محمد کریمی، علی‌رضا سلطانی و شایان بزرگ‌زاده جزو 18 بازیکن این تیم به مسابقات اعرام می‌شوند.
این مسابقات از تاریخ 14 تا 24 اردیبهشت‌‌ماه در کشور مالزی شهر ملاکا برگزار می‌شود.
تیم اعزامی ایران در گروه الف با تیم‌های کره جنوبی، مالزی و ژاپن به رقابت خواهد پرداخت و در گروه ب تیم‌های پاکستان، هند،چین و سریلانکا به مصاف هم خواهند رفت.
اسفدیار صفایی به عنوان سرمربی و علی اکبر دهخدا به عنوان مربی و نادر فروتنیان به عنوان سرپرست ملی‌پوشان را همراهی خواهند کرد.
شایان ذکر است هفتمین دوره رقابت‌های قهرمانی زیر 21 سال آسیا حکم رقابت‌های انتخابی جام جهانی را دارد.
 

برای تیم فوتبال گهر زاگرس دورود: رسیده بود بلائی به خیر گذشت!
فرهاد داودوندی - بروجرد: در حالی که هفته  گذشته، همه فوتبال‌دوستان این دیار، از صعود تیم فوتبال گهر زاگرس دورود خوشحال شده بودند و این تیم را در یک قدمی لیگ برتر می‌دیدند، اعتراض تیم شهرداری تبریز به یک بازیکن تیم یزد ،  همه علاقمندان واقعی به ورزش استان را در یک شوک فرو برد!
شوکی که در چند روز گذشته توام با بهت و حیرت بود و باعث شده بود که همه منتظر نظر فدراسیون فوتبال باشند، لحظه ها برای هواداران پرشور این تیم بسیار دیر می گذشت ! تا اینکه شب قبل در برنامه تلویزیونی 90 سخنان یکی از مسئولین  در رابطه با رد اعتراض تیم شهرداری تبریز، باعث گردید که تیم گهر زاگرس دورود و علاقمندان به این تیم فعلا نفس راحتی بکشند!
البته در این فوتبال باری به هر جهت ما ، نمی‌توان به این خبر خوش هم آنچنان با نظر مثبت نگریست، زیرا هر لحظه احتمال رایزنی‌های بیش‌تر توسط تیم شهرداری برای حذف تیم گهر دورود  می رود ! با اینکه فعلا خطر از بالای سر تیم فوتبال گهر زاگرس گذشته، اما تا وقتی که بازیکنان این تیم با حضور در اولین بازی مقابل ایران جوان بوشهر در چمن سیز ورزشگاه حاضر نشوند، باید همه گونه احتمالی را مد نظر داشت!
البته ما مثبت اندیشی نموده و همچنان بی‌صبرانه منتظر حضور این تیم خوب  در لیگ برتر فوتبال کشور هستیم.

 

کسب 6 نشان برای ژیمناست‌های لرستانی
وحید کاظمی‌ذهابی: طبق دعوت هیأت ژیمناستیک استان کرمانشاه تیم زیر 12 سال استان جهت حضور در مسابقات 3 جانبه این استان راهی شهرستان کنگاور شد.
در این دوره از رقابت‌ها تیم‌های همدان، لرستان و کرمانشاه و به دلیل میزبانی این استان یک تیم از کرمانشاه و یک تیم از کنگاور به نام تیم‌های (الف،ب) حضور داشتند.
 تیم لرستان با سرپرستی سید مرتضی جزایری و مربیانی چون سیدایمان موسوی و سامان سیاه منصور در این دوره از مسابقات شرکت کردند. تیم‌ها در سه گروه سنی (6 تا 8، 8 تا 10و 10 تا 12 سال) در 4 وسیله تخصصی رشته ژیمناستیک شامل: پرش، خرک، پارالل، خرک حلقه و حرکات زمینی به رقابتی سالم پرداختند، که در گروه سنی 10 تا 12 سال شهاب بیرانوند در حرکات زمینی مقام اول و پویا عباسی نیز مقام سوم را کسب نمود.
در گروه سنی 8 تا 10 سال سید امیررضا شاهرخی به تنهایی در وسیله پارالل مقام اول، پرش خرک مقام دوم و در حرکات زمینی مقام دوم و یک مقام سوم مجموع تیمی را نیز کسب نمود. و با خوش درخشیدن خود توانست عنوان سوم قهرمان قهرمانان‌ها را نیز در رده سنی خود کسب کند.
در مجموع تیم استان در این پیکار توانست با دو نشان طلا و دو نشان نقره و دو نشان برنز به کار خود در این پیکارها خاتمه دهد.

 

لرستان میزبان لیگ برتر فوتسال امید ایران
روابط عمومی باشگاه شن‌سا لرستان: طبق اعلام سازمان لیگ فوتسال مرحله رفت رقابت‌های فوتسال لیگ برتر امید کشور از روز چهار شنبه 13 اردی‌بهشت در 3 گروه بصورت همزمان در شهرهای اهواز، کرمان و لرستان برگزار خواهد شد.
باشگاه شن سا لرستان میزبان گروه اول این رقابتها میباشد که در گروه خود با تیم‌های فرش آراء مشهد، شهروند قزوین، ماکو جوان، میلاد تنکابن و قدسیان رشت هم گروه میباشد
این رقابت‌ها در سالن سه هزار نفری خرم‌آباد برگزار می‌شود و برنامه مسابقات همراه با گزارش تکمیلی متعاقبا درج خواهد شد.

 

بازیکن لرستانی تیم شهرداری تبریز: دلالی در فوتبال ایران بیداد می‌کند
مهران مریدی: بازیکن شهرداری تبریز که هفته گذشته در چند خبرگزاری راجع به بحث دلالی صحبت کرده بود، در جدیدترین ‎اظهاراتش گفت: از سال گذشته این باشگاه با دلال معروف تبریزی قطع همکاری کرده است.
بهنام بیرانوند افزود: از فصل گذشته که به این تیم آمدم وقتی مسوولان باشگاه متوجه شدند شخصی که اطراف باشگاه بود دلالی است، دیگر به او اجازه ندادند در امور باشگاه دخالت کند.
وی ادامه داد: این شخص دنبال درصد خودش بود و به هیچ وجه وابسته به باشگاه شهرداری تبریز نبود و مسوولان باشگاه روحشان از کارهای وی خبردار نبود.
بیرانوند تصریح کرد: باشگاه شهرداری متعلق به مردم تبریز است و نیازی به دلال ندارد.
بازیکن شهرداری تبریز در خصوص دیدار با استقلال تهران عنوان کرد: چون چیزی برای از دست دادن نداریم در این دیدار انتحاری بازی می‎کنیم و برای کسب 3 امتیاز به میدان می‎رویم.
بیرانوند در پایان گفت: با روی کار آمدن آقای عزیزی تیم از نظر بدنی، روحی و روانی در شرایط ایده‏آلی به سر می‏برد و تلاش می‏کنیم در لیگ برتر بمانیم.
 

راه‌پیمایی عمومی به مناسبت هفته معلم
رئیس اداره تربیت‌بدنی آموزش و پرورش لرستان گفت: اداره تربیت‌بدنی آموزش و پرورش لرستان به مناسبت هفته معلم همایش راه‌پیمایی عمومی با شرکت فرهنگیان محترم لرستانی و اعضای خانواده آن‌ها برگزار می‌کند.
مجتبی کلانتری‌فرد اظهار داشت: این همایش در رأس ساعت 10 و 30 دقیقه صبح روز هشتم اردی‌بهشت از پارک معلم خرم‌آباد به سمت مصلی نماز جمعه برگزار خواهد شد.
وی افزود: به 100 نفر از شرکت‌کنندگان به قید قرعه جوایزی اهدا خواهد شد.

 

مسابقات دوومیدانی دانش‌آموزان پسر استان پایان یافت

مسابقات دو و میدانی آموزشگاه‌های پسرانه استان در سه مقطع ابتدایی، راهنمایی و متوسطه با 8 تیم از بروجرد- نواحی یک و دو خرم‌آباد- الشتر- الیگودرز- بیرانشهر (چغلوندی)- اشترینان- کوهدشت به مدت ۳ روز در پیست دو و میدانی خرم‌آباد برگزار گردید.

از نکات قابل توجه رکوردشکنی رضا سلیمی با عبور از 85/1 در پرش ارتفاع بود که رکورد جدیدی را کسب نمود. این مسابقات زیر نظر اردشیر کاظمی مربی تیم ملی دانش‌آموزان کشور و مسوول انجمن دو و میدانی آموزشگاه‌های استان برگزار گردید.

 نفرات برتر ابتدایی:

100 متر

1- بهنام فاضل

بروجرد

۱۴/۵۰

2- محمدهادی دهنادی

ناحیه 2

۱۶/۱۵

3- علی‌رضا گودرزی

اشترینان

۲۵/۱۵

 

200 متر

1- بهنام فاضل

بروجرد

۳۱/۳۲

2- امیرحسین دیناروند

بروجرد

۳۲/۰۰

3- یاسین بازرگان

الشتر

۳۲/۳۴

 

800 متر

1- مجتبی جدیدنیا

بروجرد

۲/۴۷/۱۰

2- شاهین ولی‌پوری

اشترینان

۲/۵۳/۱۰

3- فرهاد عباسی

ناحیه 2

۲/۵۴/۰۰

 

1500 متر

 

1- ایمان کلهری

اشترینان

۵/۳۳/۱۰

2- فرزاد عباسی

ناحیه 2

۵/۳۹/۰۱

3- حسین گودرزی

اشترینان

۵/۴۲/۰۰

 

100× 4 متر

1- بروجرد

۱/۰۳/۳۰

2- ناحیه دو

۱/۰۳/۳۵

3- اشترینان

۱/۰۵/۸۱

 

60 متر با مانع

1- سینا شاهوردی

بروجرد

۱۱/۰۰

2- محمدهادی دهنادی

ناحیه 2

۱۱/۶۰

3- علی بیاتی

بروجرد

۱۲/۱۵

 

پرش طول

1- رضا نظری

الشتر

۴/۰۰

2- فرهاد عباسی

ناحیه 2

۳/۹۸

3- امیرحسین دیناروند

بروجرد

۳/۸۰

 

پرتاب توپ

1- رضا نظری

الشتر

۴۰/۸۰

2- علی عزین

کاکاوند

۳۸/۰۰

3- علی بهرامی

ناحیه 2

۳۶/۵۰

 

پرتاب وزنه

1- بنیامین گودرزی

بروجرد

۸/۵۰

2- علی بهرامی

ناحیه 2

۷/۷۴

3- محمد صالحی

ناحیه 2

۶/۹۰

 

نتایج تیمی:

1- بروجرد 58 امتیاز

2- ناحیه دو 45 امتیاز

3- اشترینان 27 امتیاز

4- الشتر 24 امتیاز

5- الیگودرز 20 امتیاز

6- ناحیه یک 15 امتیاز

 

نفرات برتر راهنمایی:

110 متر با مانع

1- حسین جودکی

بروجرد

۱۸/۳۵

2- کامیار گودرزی

بروجرد

۱۸/۹۰

3- مراد حیدری

عشایری

۲۴/۹۷

 

400 متر

1- محمد صابونچی

بروجرد

۵۹/۴۰

2- حسین صوفی‌پور

ناحیه یک

۱/۰۲/۲۶

3- مهدی سلطانی

الیگودرز

۱/۰۴/۰۳

 

پرتاب دیسک

1- رسول یوسفوند

الشتر

۲۶/۰۰

2- سامان چراغی

عشایری

۲۲/۶۵

3- علی بهرامی

ناحیه 2

۲۱/۷۰

 

پرتاب وزنه

 

1- احمد آذرشب

الیگودرز

۹/۸۰

2- علی کرمی

ناحیه 2

۸/۷۶

3- علی میرزائی

عشایری

۸/۵۱

 

پرتاب نیزه

1- علی گودرزی

اشترینان

۲۷/۰۰

2- مهدی امانی

ناحیه یک

۲۵/۷۰

3- مهدی فولادی

الشتر

۲۰/۶۵

 

پرش ارتفاع

1- کامیار گودرزی

بروجرد

۱/۵۰

2- حسین زنگنه

اشترینان

۱/۵۰

3- حسین جودکی

بروجرد

۱/۴۰

 

پرش طول

1- حسین شمس‌بیرانوند

ناحیه یک

۵/۰۵

2- میلاد حاجی نژاد

کوهدشت

۵/۰۵

3- مصطفی گرایی

الشتر

۴/۸۳

 

800 متر

1- مصطفی گرایی

الشتر

۲/۲۵

2- امیرمهدی صابونچی

بروجرد

۲/۲۵

3- وحید فرخی

ناحیه 1

۲/۴۱

 

3000 متر

1- محمد چگنی

بروجرد

۱۵/۴۴/۱۰

2- فرود ملکی

کوهدشت

۱۲/۵۸/۱۰

3- کامران کوروئی

الیگودرز

۱۶/۲۳/۱۱

 

ریله تیمی

۱- بروجرد

۲/۲۷/۴۰

۲- کوهدشت

۲/۳۳/۱۶

۳- الیگودرز

۲/۳۷/۱۲

 

100 متر

1- حسین زنگنه

اشترینان

۱۲/۲۰

2- رضا جعفری

کوهدشت

۱۲/۲۲

3- احمد آذرشب

الیگودرز

۱۲/۶۰

 

نتایج تیمی

۱- بروجرد

333

امتیاز

۲- الیگودرز

226

امتیاز

۳- کوهدشت

206

امتیاز

 

 

نفرات برتر متوسطه:

رده

نام

ماده

رکورد

منطقه

 

1

2

3

پوریا سوری

مصطفی گودرزی

مجید ولی‌نژاد

پرتاب نیزه

پرتاب نیزه

پرتاب نیزه

۴۵/۳۷ متر

۳۳/۹۰ متر

۳۲/۷۰ متر

ناحیه یک

اشترینان

ناحیه یک

 

 

 

1

2

3

حسین موسوی

امیرحسین بازگیر

علی روزبیانی

پرتاب دیسک

پرتاب دیسک

پرتاب دیسک

۴۴/۰۰ متر

۴۰/۹۰ متر

۲۶/۰۰ متر

ناحیه یک

ناحیه دو

اشترینان

 

 

 

1

2

3

رضا صفربیرانوند

علی جعفرآبادی

علی ترکاشوند

پرتاب وزنه

پرتاب وزنه

پرتاب وزنه

۱۴/۸۲متر

۱۳/۱۴متر

۱۲/۳۲متر

ناحیه یک

بروجرد

اشترینان

 

 

 

1

2

3

علی احمدی‌یگانه

فرشید بهرامی

علی بازگیر

پرش سه گام

پرش سه گام

پرش سه گام

۱۱/۳۱متر

۱۰/۵۲ متر

۱۰/۴۲متر

ناحیه یک

الشتر

ناحیه 2

 

 

 

1

2

3

رضا سلیمی

اشکان گودرزی

سعید ساکی‌پور

پرش ارتفاع

پرش ارتفاع

پرش ارتفاع

۱/۸۵ متر

۱/۴۰ متر

خطا

اشترینان

بروجرد

ناحیه 2

 

 

 

1

2

3

میثم امیری

رضا سلیمی

مسعود یاری‌پور

110 بامانع

110 بامانع

110 بامانع

۱۸/۹۵

۲۰/۸۱

۲۱/۸۸

الشتر

اشترینان

کوهدشت

 

 

 

1

2

3

کیهان رحیمی

مصطفی گل‌پیرا

فرزاد گودرزی

3000 متر

3000 متر

3000 متر

۴۲/۱۰

۴۲/۱۱

۴۸/۱۲

کوهدشت

الیگودرز

اشترینان

 

 

1

2

3

فرشاد اداوی

محمدامین نظامی

یاسر ترکاشوند

100 متر

100 متر

100 متر

۱۰/۹۳

۱۱/۹۷

۱۲/۴۰

الیگودرز

بروجرد

اشترینان

 

 

 

1

2

3

ضیامن چراغی

علی احمدی‌یگانه

کامیار صانعی

200 متر

200 متر

200 متر

۲۳/۷۸

۲۳/۹۱

۲۴/۴۷

ناحیه یک

ناحیه یک

بروجرد

 

 

 

1

2

3

عباس تودوی

محمد سعادتی

میلاد گودرزی

400 متر

400 متر

400 متر

۵۴/۸۲

۵۴/۹۷

۵۵/۷۲

الیگودرز

ناحیه یک

اشترینان

 

 

 

1

2

3

امید سیاه‌پوش

فرشید بهرامی

سجاد شهبازیان

800 متر

800 متر

800 متر

۲/۰۶

۲/۲۷

۲/۵۱

ناحیه یک

الشتر

کوهدشت

 

 

 

1

2

3

میلاد بیرانوند

سعید ساکی‌پور

امین طاهری

1500 متر

1500 متر

1500 متر

۴/۴۴

۵/۰۱

۵/۳۴

بروجرد

ناحیه دو

کوهدشت

 

 

 

1

2

3

ناحیه یک

بروجرد

ناحیه 2

ریله

ریله

ریله

۲/۱۳

۲/۲۶

۲/۳۱

ناحیه یک

بروجرد

ناحیه 2

 

 

نتایج تیمی:

1- ناحیه یک امتیاز 583

2- بروجرد امتیاز 477

3- الیگودرز امتیاز 474

4- اشترینان امتیاز 385

5- ناحیه دو امتیاز 359

6- کوهدشت امتیاز 313

7- چغلوندی امتیاز 120

 

راه‌اندازی وبلاگ خبری اداره کل ورزش و جوانان لرستان
اداره کل ورزش و جوانان استان در نظر دارد بخش اطلاع‌رسانی و تصاویر ورزش استان را به صورت وسیع‌تر پوشش دهد. به همین خاطر ظرف 3 ماه آینده وب‌سایت خبری جدید این اداره کل که دارای امکانات بیش‌تری است، به بهره‌برداری می‌رسد.

علاقه‌مندان می‌توانند تا آن تاریخ، به صورت موقت اخبار را از وبلاگ خبری زیر دریافت دارند: http://evj.blogfa.com
سید حامد رجایی (مدیر روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان لرستان)

 

احتمال حذف گهر  دورود از پلی‌آف
محمود داودی‌نژاد: مدیر عامل باشگاه ماشین‌سازی تبریز با توجه به مستندات ارائه شده به کمیته انضباطی خواستار لغو دیدار پلی اف لیگ دسته اول شد. 
افشین دبیری با ارائه بخشنامه‌ای از ستاد کل نیروهای مسلح که تصویر آن در اختیار رسانه‌های گروهی قرار گرفت رسماً اعلام کرد بازیکن شماره ۱۳ تربیت یزد به صورت غیرقانونی در بازی با ماشین‌سازی به میدان رفته است .
 مدیرعامل ماشین‌سازی روز شنبه قصد جلوگیری از برگزاری مراسم قرعه کشی پلی‌آف را داشت ولی به خاطر وعده کفاشیان از این کار امتناع کرد. کفاشیان به دبیری گفته بود که اگر سندی مستدل ارائه کند از برگزاری بازی‌ها جلوگیری خواهد شد.
مسوولان ماشین‌سازی سندی دال بر غیرقانونی بودن مجوز بازیکن سرباز تربیت یزد رو کردند که به احتمال فراوان باعث بر هم خوردن پلی آف لیگ بر‌تر خواهد شد. افشین دبیری با ارائه بخش‌نامه‌ای از ستاد کل نیروهای مسلح که تصویر آن در اختیار رسانه‌های گروهی قرار گرفت رسما اعلام کرد بازیکن شماره ۱۳ تربیت یزد به صورت غیرقانونی در بازی با ماشین سازی به میدان رفته و اگر هم مجوز بازی به این بازیکن داده شده باشد نقض مسلم قانون نیروهای مسلح بوده که از یک تا سه سال حبس برای آن در نظر گرفته شده است.
وی اعلام کرد طبق قانون فدراسیون فوتبال این بازی باید به دلیل استفاده غیرقانونی از بازیکن سرباز، سه بر صفر به سود نماینده تبریز اعلام شود. ماشین سازان که به گفته خود چشمشان از بلایی که فصل گذشته سر تیم گسترش‌فولاد تبریز آمده ترسیده، جدای از شکایت به کمیته انضباطی پای حراست را هم به این پرونده باز کردند تا مسوولان حراست فدارسیون فوتبال نیز جداگانه به بررسی این اتفاق ورود کنند.
این بازیکن تربیت یزد از تاریخ ۱۸ فرورین ۹۱ سرباز شده و هم‌اکنون در پادگان مالک اشتر تهران مشغول به انجام دوران آموزشی خود در نیروی زمینی است. مسوولان ماشین‌سازی اعلام کرده‌اند بنا به این بخش‌نامه، دادن بازیکن سرباز به باشگاه‌های خصوصی ممنوع است. روزبهانی سرمربی تیم فوتبال نیروی زمینی نیز از این که این بازیکن به باشگاه نیروی زمینی منتقل نشده ابراز تعجب کرده است.

_________________________________________ 

رد ادعای باشگاه ماشین‌سازی

در برنامه تلویزونی 90 دوشنبه‌شب 4 اردی‌بهشت 1391 سردار چشمه‌باران مسوول تربیت‌بدنی نیروهای مسلح عنوان نمود که شکایت ماشین‌سازی وارد نیست و مجوز حضور بازیکن تربیت یزد  برای این بازی از سوی تربیت‌بدنی نیروهای مسلح صادر شده و مشکلی وجود ندارد.

لذا نتیجه بازی‌  تربیت و ماشین‌سازی همان یک بر یک است و گهر دورود باید در پلی‌آف با ایرانجوان بوشهر مصاف دهد.


اخبار و مطالب یک‌شنبه 3 اردی‌بهشت 1391
ساعت ٩:۳٩ ‎ب.ظ روز شنبه ٢ اردیبهشت ۱۳٩۱  کلمات کلیدی:

 مطلب زیر را یکی از فعالان مطبوعاتی لرستان برای من ایمیل کرد. با تشکر از ایشان:

صعود تیم لرستانی و تیترسازی یک سایت/ شیرینی که به کام مردم تلخ شد

 صعود تیم فوتبال گهر زاگرس دورود به مرحله پلی‌آف و انتخاب تیتر توهین‌آمیز "پابرهنه‌ها در بهشت" در یکی از وب‌سایت‌های خبری(خبر آنلاین) موجب ناراحتی اکثر مردم استان شد.

 تیم فوتسال گهر زاگرس دورود با همه بی بضاعتی و کمبودهایی که وجود داشت با دعای مردم لرستان و حمایت بی دریغ لرستانی‌ها در جای‌جای کشورمان، راهی مرحله پلی‌آف شد تا تنها یک قدم با لیگ برتر فوتبال ایران فاصله داشته باشد.

 صعود این تیم به مرحله پلی آف موجی از خوشحالی در لرستان به دنبال داشت به طوری که پیامک‌های تبریک برای صعود تیم گهر زاگرس دورود در میان هزاران لرستانی رد و بدل شد.

 و اما تنها ساعتی از صعود شیرین گهر زاگرس دورود گذشته بود که تیترسازی یک سایت خبری زمینه ناراحتی مردم این استان را فراهم کرد تا شیرینی این صعود در کام مردم تلخ شود. این وب‌سایت خبری در تیتری با اشاره به صعود تیم لرستانی به مرحله پلی‌آف با تیتر دوم "پابرهنه‌ها در بهشت" لطف خود را در حق تیم بی‌بضاعت گهر زاگرس تمام کرد.

 این که تیم گهر زاگرس دورود همان‌گونه که در متن خبر این سایت نیز آمده با کمبود امکانات و مشکلات زیادی به این مرحله رسیده است انکار شدنی نیست ولی انتخاب عنوان "پابرهنه‌ها" برای مردمی که با همان بضاعت اندک تیم خود را تنها نگذاشتند کمی دور از انصاف است.

 مردم استان لرستان با وجود همه کمبودها و محرومیت‌ها در کنار تیم گهر زاگرس دورود بودند و در تک‌تک لحظات بازی‌ها با این تیم اشک ریختند و در اوج شادی صعود نیز سرشار از شوق شدند.

 حال اتلاق عنوان "پابرهنه‌ها" به مردمی که این‌گونه عاشقانه در اوج بضاعت اندک خود برای تیم‌شان به آب و آتش زدند توجیه‌ناپذیر است.

 این که لرستان دارای فقر امکانات در بخش‌های مختلف از جمله ورزش است انکار شدنی نیست، این که در این استان حمایت چندانی از تیم های ورزشی صورت نمی‌گیرد هم قبول؛ این که تیم لرستانی گهر زاگرس دورود با سختی به این‌جا رسیده هم مورد تایید است ولی این که از عنوان "پابرهنه‌ها" برای این تیم لرستانی استفاده شود مورد تایید هیچ لرستانی نیست.

 اول این که اصطلاح "پابرهنه" برای مردمی به فرهنگ و تمدن لرستان به نظر خالی از توهین نیست، دوم این که ریشه‌یابی فقر و محرومیت لرستان ما را به چه نقطه‌ای خواهد رساند؟

 آیا مقصر این محرومیت مردم نجیب لرستان هستند و یا این که باید در جای دیگری دنبال علت بود؟ با این تفاسیر آیا مردم لرستان با این نجابت و غیرت مستحق اتلاق عنوان پابرهنه به سبب محرومیتی که خود در آن چندان دخیل نبوده‌اند، هستند؟

مردم این استان با علاقه ای وصف ناپذیر به ورزش فوتبال امروز باید قرارگیری در آستانه صعود به لیگ برتر را جشن می گرفتند ولی متاسفانه باید هم‌چنان داغ برچسب "پابرهنه" آزارشان دهد که چون به لحاظ امکانات و زیرساخت‌های ورزشی در محرومیت هستند شایستگی حضور در لیگ برتر را ندارند و اگر هم با تلاش به این نقطه رسیده اند باید با زبان تحقیر با آنها سخن گفت!

 مردم استان لرستان هنوز فراموش نمی‌کنند که سال‌ها پیش زمانی که خیبر خرم‌آباد برای حضور در بازی‌های لیگ در میان مشکلات مالی دست و پا می‌زد باز هم همین مردم بودند که با بضاعت اندک خود تیم را تنها نگذاشتند تا جایی که این تیم با کمک‌های مردمی به مسابقات اعزام می شد.

 حال مقصر این محرومیت کیست؟ مقصر کمبود زیرساخت‌های ورزشی و امکانات در این استان چه کسی است؟ آیا مردم مقصرند که به آنها عنوان "پابرهنه" بدهیم، مردمی که از مال و توان خود برای تیم‌های لرستانی مایه گذاشته اند؟

 چرا هنگامی که لرستان پس از سه دهه در آستانه صعود به لیگ برتر قرار می‌گیرد به جای این  که از مسوولان بخواهیم حمایت‌های خود را متوجه این استان محروم کنند بازهم با زبان تحقیر این تلاش بی‌اندازه لرستانی‌ها را به سخره می‌گیریم؟

 مگر نه این که لرستان با قدمت چندین هزار ساله به عنوان یکی از قدیمی‌ترین تمدن‌ها با فرهنگی غنی در صحنه ایران اسلامی و در برهه‌های مختلف نقش‌آفرینی کرده است؟ حال با این همه جانفشانی و ایثار و غیرتمندی سهم مردم این استان از نگاه رسانه به یک سال تلاش اتلاق عنوان "پابرهنه" است؟

 هر چند که حتم داریم در لوای این اتلاق جز کج سلیقگی در انتخاب تیتر شاید منظور دیگری نهفته نباشد ولی آیا در برخورد با اقوام مختلف ایران زمین در این برهه حساس کنونی که رهبر معظم انقلاب همگان را دعوت به وحدت و احترام به اقوام می‌کند توجیه‌پذیر است؟

 مردم استان لرستان از نجیب ترین اقوامی هستند که سال‌هاست جز ولایتمداری و غیرتمندی و ایثار برای کشورمان مسأله دیگری نداشته اند، حال جواب این نجابت اتلاق عنوان پابرهنگی و به سخره گرفتن محرومیت‌های این دیار است.

 کاش نگارنده مطلب همان طور که در متن خود به حق به چال‌شهای موجود بر سر راه تیم گهر زاگرس اشاره کرده است از مسوولان امر در سطح ملی می‌خواست حال که این تیم با این بضاعت اندک به این مرحله رسیده است به حمایت از این تیم لرستانی بپردازند تا فردا روزی که گهر زاگرس راهی لیگ برتر می‌شود به دلیل کمبود امکانات تنها سهم لرستان از لیگ برتر از مردم این استان ستانده نشود.

 به هر روی انتخاب چنین تیترهایی در آستانه بازی حساس تیم گهر زاگرس دورود برای صعود به لیگ برتر جز دلسردی مردم لرستان و بازیکنان تیم و به ناراحت کردن یک قوم با عظمت نتیجه دیگری ندارد که امید می‌رود رسانه مورد نظر ضمن اصلاح تیتر خود بابت سوء تفاهمی که برای مردم لرستان به وجود آمده است عذرخواهی کند.

   

همه چیز برای صعود گهر مهیاست:
نماینده لرستان میزبان بازی برگشت پلی‌آف لیگ برتر شد
تیم فوتبال گهر زاگرس میزبان دیدار برگشت پلی‌آف لیگ دسته اول شد.
قرعه‌کشی میزبان دیدار رفت و برگشت پلی‌آف لیگ دسته اول شنبه در محل فدراسیون فوتبال بین تیم‌های ایران‌جوان بوشهر و گهر زاگرس برگزار شد و بر همین اساس ایران‌جوان در بازی رفت در بوشهر میزبان این دیدار شد و گهر نیز بازی برگشت را در دورود لرستان میزبانی خواهد کرد.
همچنین تاریخ این دیدار نیز به‎ خاطر برگزاری مرحله دوم انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی در لرستان و بوشهر دچار تغییر شد و در حالی‌ که قرار بود این دیدارها ۸ و ۱۴ اردیبهشت برگزار شود به ساعت 17 روزهای سه‌شنبه ۱۲ و ۱۹ اردیبهشت موکول شد.

 

رئیس فدراسیون فوتبال به لرستان می‌آید
فدراسیون فوتبال با برگزاری مجمع انتخاباتی هیات فوتبال استان لرستان روز دوشنبه 18 اردیبهشت ماه 91 موافقت کرد.
مجمع انتخاباتی هیات فوتبال استان لرستان 18 اردیبهشت در خرم آباد برگزار خواهد شد و علی کفاشیان رئیس فدراسیون فوتبال در این مجمع حضور خواهد یافت. اگر فرصت شود، کفاشیان تماشاگر ویژه بازی برگشت تیم‌های گهر دورود و ایرانجوان بوشهر در بازی برگشت پلی‌آف لیگ برتر که روز سه‌شنبه 19 اردی‌بهشت هم خواهد بود.
در حال حاضر حیدر(همایون) بهاروند رئیس هیات فوتبال لرستان است و ثبت نام نامزدها برای شرکت در این انتخابات به صورت رسمی توسط اداره کل ورزش و جوانان لرستان آغاز شده است.

 

بازی داتیس لغو شد
سازمان مسابقات از لغو شش دیدار رقابتهای لیگ دسته دو خبر داد.
مهدی محمدنبی دبیرکل فدراسیون فوتبال، در نامه‌ای به روسای هیات‌های فوتبال هرمزگان، گیلان، خوزستان، خراسان رضوی، آذربایجان شرقی، لرستان، البرز، مازندران، همدان، بوشهر و تهران اعلام کرد با توجه به برنامه رقابت‌های لیگ دسته دوم و باز بودن پرونده بازی روز دوشنبه 28 فروردین 91 بین تیم های نفت نوین آبادان و مهرکرج از هفته 25 لیگ دسته دوم نزد کمیته انضباطی و همچنین لزوم و اهمیت برگزاری مسابقات در هفته پایانی به طور همزمان، همه دیدارهای روز یک‌شنبه سوم اردیبهشت 91 در گروه ب لغو می‌شود. لذا تاریخ برگزاری دیدارهای فوق‌‌الذکر دهم اردی‌بهشت تعیین می‌گردد:
منطقه ویژه بندرعباس – نفت نوین آبادان
نوژن شهرداری نوشهر- داتیس لرستان
مهر کرج – پرسپولیس برازجان
پاس نوین همدان – آشیان گستران ورامین
گسترش فولادسهند تبریز –شهرداری دزفول
پیام خراسان- چوکای تالش

 

در غوغای روزمره ورزش لرستان: لطفا تیم دارتاک فراموش نشود!
فرهاد داودوندی- بروجرد: خوشبختانه تیم گهر دورود توانست خودش را مسابقه حذفی لیگ دسته اول فوتبال کشور برساند و اگر بتواند در این دو دیدار باقیمانده با تیم ایرانجوان بوشهر نتیجه ایده آل را کسب نماید، مستقیما به لیگ برتر راه پیدا خواهد نمود که ما هم صمیمانه آرزوی تحقق این صعود را داریم.
اما نکته‌ای که در لابه‌لای خبر های ورزش استان به چشم نمی آید، موفقیت های تیم فوتبال دارتاک است که بی سر و صدا در حال صعود به لیگ دسته دوم فوتبال ایران است.
متاسفانه در خبرها آن‌چنان که باید و شاید به این تیم خوب لرستانی بها داده نمی‌شود در حالی که هم اکنون تیم فوتبال دارتاک در پایان دور رفت از گروه دوم لیگ دسته سوم کشور در مقام دوم جدول جایگاه بسیار مناسب خود را تثبیت نموده است.
به هر حال به جاست که با یادآوری صعود بسیار مشکل دارتاک تا اینجای کار ، یاد آوری نمود که در لیگ دسته سوم، کار بسیار سخت تر از دیگر لیگ ها بوده و یک تیم برای اینکه خود را به لیگ دسته دوم فوتبال ایران برساند باید از هفت خوان رد شود که خوشبختانه تا اینجای کار تیم دارتاک توانسته موانع بسیاری را پشت سر بگذارد.
برای دست‌اندرکاران این باشگاه آرزوی موفقیت در مرحله برگشت مسابقات و همچنین برای مسوولین ورزش استان نیز آرزوی پشتیبانی از این تیم بسیار خوب و منسجم را داریم و بی صبرانه منتظر خبر صعود تیم دارتاک به لیگ دسته دوم فوتبال ایران می‌مانیم. 

 

تسلیت

هفته گذشته اخوان قیاسیان که از چهره‌های شناخته شده ورزش لرستان در ورزش‌های کشتی و هاکی هستند در غم از دست دادن مادرشان عزادار شدند. همچنین غلام‌رضا آیت‌الله‌زاده مدیرعامل سابق تیم فوتبال کوثر لرستان نیز در سوگ والده‌ی گرامی‌اش به عزا نشست.

از طرف انجمن ورزشی‌نویسان لرستان، به این عزیزان تسلیت عرش نموده و برای آن‌ها و سایر بازماندگان از درگاه ایزد منان صبر و شکیبایی تقاضامندیم.


اخبار و مطالب جمعه یکم اردی‌بهشت 1391
ساعت ۳:٢٢ ‎ب.ظ روز جمعه ۱ اردیبهشت ۱۳٩۱  کلمات کلیدی:

اولین پیروزی پولادگسترش بروجرد
فرهاد داودوندی- بروجرد: در هفته سوم مسابقات لیگ دسته دوم فوتسال کشور تیم پولادگسترش بروجرد نماینده لرستان از ساعت 15:30 جمعه یکم اردی‌بهشت در سالن ولایت این شهر برابر مهمانش کیان اصفهان قرار گرفت و موفق شد با نتیجه 5 بر 2 به برتری دست یابد.
گل‌های بروجرد: امیر عزیزی (2 گل)، عباس کندلو، وحید کندلو، مسعود لک‌نژاد
داورها: جواد وحیدی‌فر، علیرضا بیت‌سیاح، امین باوی، گودرز جهانگیری
ناظر فدراسیون: اسد اسدی
بازی بسیار زیبا و حضور تماشاگران علاقه‌مند جلوه خاصی به سالن ولایت بروجرد، میزبان مسابقه تیم فوتسال پولاد گسترش بروجرد با تیم فوتسال کیان اصفهان داده بود.

بر خلاف جهت بازی، این تیم اصفهان بود که به گل اول دست یافت، اما در ادامه بروجردی‌ها با حمایت تماشاگران پرشور خود موفق شدند دو گل به تیم اصفهان بزنند تا نیمه اول با نتیجه 2 بر 1 بنفع پولاد گسترش خاتمه پیدا نماید.
با شروع نیمه دوم تیم بروجرد بازی سراسر هجومی را به نمایش  گذاشت تا جائی که تیم کیان اصفهان با بیرون کشیدن دروازه بان و افزودن مهاجم قصد مقابله و عقب راندن تیم بروجرد را داشت که دقیقا بخاطر همین نقطه ضعف تیم اصفهان، بازیکنان بروجرد سه گل دیگر به ثمر رسانیده و در نیمه دوم فقط یک گل دیگر دریافت نمایند و مسابقه با نتیجه 5 بر 2 خاتمه پیدا نماید .

با این پیروزی شیرین، امیدها برای صعود به صدر جدول برای تیم فوتسال پولادگسترش  زنده شد. به هر حال بعد از دو هفته ناکامی، این برد در خانه  برای علاقه‌مندان پرشور بروجردی بسیار جالب توجه بود.


پولادگسترش بروجرد: مسلم جوانمرد، نسیم حساوی، سیدمصطفی هاشمی، مسعود لک‌نژاد، میثم نیکومنش، محسن اسدی، محمد علی‌پناه، علی‌قاسم جوکار، اسماعیل رشنو، امیر مولائی، هومن دالوند، سعید گودرزی، عباس و وحید کندلو، سرمربی: سید کمال‌الدین حسینی، مربی: محسن فروغی، تدارکات: رضا کردستانی

http://axlor.persianblog.ir    جدول گروه یک دسته 2 فوتسال

 

تیم

بازی

برد

تساوی

باخت

زده

خورده

امتیاز

1

همیاری اراک

3

3

-

-

10

5

9

2

برق شیراز

3

2

1

-

13

9

7

3

گیتی‌پسند اصفهان

3

2

1

-

7

3

7

4

مس رفسنجان

3

2

-

1

8

5

6

5

سجاد زابل

3

2

-

1

8

6

6

6

مقاومت شهرکرد

3

1

1

1

8

7

4

7

بنیادمسکن‌هرمزگان

3

1

-

2

10

9

3

8

پولادگسترش‌بروجرد

3

1

-

2

11

13

3

9

دایتی شیراز

3

-

2

1

3

5

2

10

کیان اصفهان

3

-

2

1

5

8

2

11

جام‌جم یزد

3

-

1

2

4

11

1

12

شاهین لردگان

3

-

-

3

2

8

-

 

بیرانوند در رده چهاردهم شطرنج جوانان کشور
مجید کرامتی‌مقدم: شطرنج‌باز لرستانی در رده‌ی چهاردهم مسابقات شطرنج قهرمانی جوانان کشور قرار رگفت.
این مسابقات در رده‌ی سنی زیر 20 سال به مدت 4 روز در زنجان برگزار شد و سعید بیرانوند از لرستان با کسب 5 امتیاز در بین 33 شرکت‌کننده، در رده‌ی چهاردهم قرار گرفت. در پایان این رقابت‌ها علی فقیرنواز از استان گیلان با 5/6 امتیاز قهرمان شد.
مسابقات در 9 دور به روش سوئیسی در 2 بخش پسران و دختران برگزار شد که در رده دختران، لرستان نماینده‌ای نداشت.
همچنین دومین دوره لیگ شطرنج خرم‌آباد یادواره علی‌محمد فلاح‌زاده و مراد نوری هفته سوم خود را پشت سر گذاشت و در این هفته نتایج زیر به دست آمد:
بانک ملی1 فرهنگیان2            آی‌پارا 3 نونهالان 0
راه و ترابری 3 کاف 0              رخ‌سپید 3 مدرسه شطرنج ایرانیان 0
فیل‌سپید 2 اسب‌سپید 1
در این دور تیم آب منطقه ای استراحت داشت.
لازم به ذکر است این مسابقات به صورت دوره‌ای(رفت و برگشت) با حضور 11 تیم در مدرسه شطرنج ایرانیان و به قضاوت عبدالله مصباحی برگزار می‌شود.

 

لرستان یعنی تیم فوتبال گهر دورود!
فرهاد داودوندی - بروجرد: فقط دو بازی رفت و برگشت برای تیم گهر دورود باقی مانده تا بعد از سال‌ها لرستان درسطح بالای فوتبال ایران حضور پیدا نماید. جمعا 180 دقیقه باقی‌مانده تا شاهین خوشبختی بر روی شانه فقیرترین تیم فوتبال دسته یک ایران بنشیند!
تا این‌جای کار هم معجزه رخ داده، اما معجزه خوشبختی فوتبال شهرستان دورود و لرستان 180 دقیقه طلائی پیش رو دارد!

در فوتبالی که از در و دیوارش دلال و حاشیه می‌بارد، بدون هیچ‌گونه رودربایستی و مخفی کاری باید گفت مطمئناً از هم اکنون رایزنی‌های پشت پرده توسط دست‌های پشت پرده برای صعود آن تیمی که وضع مالی‌اش بهتر است شروع شده است و همه ما می‌دانیم که تیم فوتبال گهر دورود در کفه دیگر ترازو  که نامش بی‌پولی است دست و پا می‌زند!
اینک که رئیس هیأت فوتبال استان در هیأت‌رئیسه فدراسیون فوتبال دارای کرسی شده باید از تمامی نفوذ قانونی خود برای احقاق حق و ضایع نشدن حق تیم فوتبال گهر دورود استفاده نماید، مسوولین ورزش استان از تمامی ابزار قانونی خود برای حمایت همه‌جانبه از نماینده مظلوم لرستان استفاده نمایند، برای یکی دو هفته آینده ورزش لرستان باید در تیم گهر دورود خلاصه بشود، تیم گهر دورود نماینده تمامی هم‌استانی‌های ما می‌باشد، هر مسوولی هر چه در توان دارد باید برای حمایت از این تیم به کار ببرد  فقط 180 دقیقه تا نشان دادن توان جوانان این دیار در لیگ برتر کشور باقی‌مانده است، مربیان و بازیکنان تیم گهر دورود حکایت دونده خسته‌ای را دارند که در دو قدمی خط پایان به تشویق احتیاج دارند تا روحیه مضاعف بگیرند.
برای سلام نمودن به لیگ برتر فوتبال ایران، تا پایان بازی برگشت با تیم ایران‌جوان بوشهر در تاریخ 14 اردیبهشت، لرستان یعنی  تیم فوتبال گهر دورود!
 

پارکور در لرستان
چندی پیش در پارک زیبای کیو خرم‌آباد چند جوان همشهری دیدم که با انجام حرکات زیبای ورزشی که ترکیبی از آمادگی جسمانی و ورزش‌های رزمی بود، به تمرین مشغول بودند و مردم نیز پس از تماشای کار آن‌ها، مهارت‌شان را در انجام حرکات آکروباتیک می‌ستودند.
بی‌مناسبت ندیدم در این وبلاگ ورزشی، فعالیت آن‌ها را منتشر کنم بلکه حمایتی از آن‌ها کرده باشم، لذا در کنار انعکاس کار آن‌ها به جستجو در فضای مجازی پرداختم و اطلاعات جالبی در مورد پارکور کسب کردم:
پارکور Parkour لغتی فرانسوی به معنای هنر جابه‌جایی L'art du déplacement یا شهرنوردی است. راهی نوین برای تعامل با محیط اطراف فقط با استفاده از توانایی‌های انسان است.
داوید بل، بنیان‌گذار پارکور در فرانسه می‌گوید: «جنبه فیزیکی پارکور، غلبه‌کردن بر تمامی موانع پیش رو است، درست مانند این‌که در شرایط اضطراری گیر کرده باشید.»
پارکور فقط صرف حرکات نیست، بلکه مجموعه‌ای هدفمند و دارای فلسفه‌ای خاص خویش است. پس هدف پارکور، رسیدن به مقصد با استفاده از کاراترین، روان‌ترین و مستقیم‌ترین مسیر و مناسب‌ترین حرکات است که می‌تواند شامل دویدن، پریدن، بالا رفتن و خزیدن باشد.»


«کارایی» یکی از مهم‌ترین مشخصه‌های پارکور است و به این معنی است که لازم نیست حرکات سریع‌ترین باشند، بلکه باید مستقیم‌ترین و با صرف انرژی کمتری انجام شوند و همچنین مانع آسیب‌دیدگی دراز مدت یا کوتاه‌مدت شوند.
بسیاری پس از آشنایی با پارکور، اصول آن را در زندگی خود نیز به کار می‌برند. به کسانی که از اصول پارکور در زندگی خود بهره می‌برند «تراسور» گفته می‌شود. هنر پشت سر گذاشتن موانع، با به چالش کشیدن فیزیکی و جسمی خود باعث می‌شود که با موقعیت‌های زندگی روزانه آسان‌تر کنار بیاییم. وقتی که یک مانع یا به عبارتی وضعیتی دشوار در زندگی ما پدیدار شود، یک تراسور همان‌گونه که در پارکور یاد گرفته، سریع و کارا بر آن غلبه می‌کند و بدون تغییر مسیر به راه خود ادامه می‌دهد.
جدا از حرفه‌ای شدن در حرکات، قسمت اصلی آموزش و تمرین صحیح پارکور، توانایی غلبه بر ترس و استفاده از آن در زندگی است، چرا که ابتدا باید بتوان بر ذهن و تفکر خود چیره شد تا توانایی حرفه‌ای شدن در پارکور در ما بوجود آید.
پارکور حرکات آکروباتیک، بدل کاری، رقص، حرکات احمقانه بدون توجه به عواقب آن و پرش‌های بلند بدون دلیل نیست. هم چنین پارکور «حرکت‌های دلخواه» نیست بلکه مجموعه‌ای از حرکات از پیش تعریف شده و هدفمند است.
این رشته حدود 4 سال در لرستان قدمت دارد و گروه پارکور افلاک خر‌م‌آباد که در این زمینه به فعالیت می‌پردازند عبارتند از: محمد فلاح‌نژاد، عزیز و محمد نظری، داود نصیری و جواد دارایی که در حقیقت بینیان‌گذاران پارکور لرستان نیز به شمار می‌روند.
متأسفانه در این روز دوربین دیجیتال عکاسی همراه نداشتم تا تصاویری مناسب از اجرای پارکور بچه‌های خرم‌آباد بگیرم، به ناچار با دوربین موبایل چند تصویر از حرکات زیبای آن‌ها در پارک کیو برداشتم:

 

چهلمین روز درگذشت نصرالهی
مراسم چهلمین روز درگذشت استاد عبدالرضا نصرالهی پیشکسوت فوتبال لرستان با حضور جمعی از ورزشکاران و علاقه‌مندان ورزش استان بر مزارش واقع در آرامستان صالحین خرم‌آباد برگزار شد.
مرحوم نصرالهی 25 اسفند 1390 در سن 61 سالگی بر اثر عارضه قلبی دار فانی را وداع گفت.
وی سال‌های 1346 تا 1352 در تیم‌های منتخب جوانان و آموزشگاه‌های لرستان، تاج(استقلال) و پاس خرم‌آباد عضویت داشت و از سال 1353 به صورت رسمی به جرگه‌ی داوران استان پیوست.
در سال‌های 1359 و 1383 رئیس کمیته داوران هیأت فوتبال لرستان بود و به عنوان ناظر در رقابت‌های لیگ‌های مختلف کشور نیز با فدراسیون فوتبال همکاری می‌کرد.

 ×××××××××××××××××××

خبر آنلاین  به لرستانی‌ها توهین کرد!

پس از معجزه‌ای که 31 فروردین در یزد و اهواز ظرف 5 دقیقه روی داد و منجر به صعود تیم گهر دورود به پلی‌آف لیگ برتر شد، تحلیل‌گر خبری فوتبال خبرآنلاین هم خیر سرش آمده به لرستانی‌ها عزت و احترام بگذارد، با زدن تیتر «پابرهنه‌ها در بهشت» به نوعی ما را با این تیتر چند پهلو و منفی، زیر سؤال برده است! متن خبر منتشره در خبرآنلاین:

لرستان در آستانه لیگ برتری شدن / پا برهنه‌ها در بهشت!
خبرآنلاین:
تیم فوتبال گهر زاگرس لرستان توانست استقلال صنعتی را شکست دهد تا به مرحله پلی‌آف رقابت‌های لیگ برتر راه پیدا کند.
گهر زاگرس که با هدایت داوود مهابادی تا آخرین هفته جنگید، تلاش کرد و بالاتر از حریفان قدرتمندی چون پاس همدان و ماشین‌سازی تبریز قرار گرفت در هفته آخر رودر روی استقلال صنعتی صف‌آرایی کرد. آنها برای صعود به مرحله پلی‌آف لیگ برتر نیاز به دو عامل اساسی داشتند. یکی پیروزی مقابل استقلال صنعتی و دومی تساوی و یا شکست خوردن تیم ماشین‌سازی تبریز از تربیت یزد. دو اتفاقی که هم‌زمان افتاد تا زحمات تیمی که با کمترین سرمایه‌گذاری و البته تلاش و غیرت بازیکنانش به این‌جا رسیده بود بی‌نتیجه نماند.
در این بین نباید از زحمات شبانه‌روزی مهابادی و اسماعیل حیدرپور گذشت. آنها با دست خالی تیمی را روانه میدان کردند که زنگ خطری بود برای تمام تیم‌های لیگ یکی. گهر زاگرس اگر همین روند را ادامه بدهد شکی وجود ندارد که می‌تواند جواز صعود به لیگ برتر را هم کسب کند.
آنها که حتی در طول فصل و به دلیل مشکلات مالی تا آستانه انحلال هم پیش رفتند حالا فقط یک گام دیگر تا لیگ برتری شدن فاصله دارند. نماینده لرستان برای رسیدن به لیگ برتر باید به مصاف تیم ایران‌جوان بوشهر برود. تیمی که در گروه «الف» رقابت‌های لیگ یک به مقام دوم رسیده است و از تیم‌های پر قدرت لیگ دسته اول به حساب می‌آید.
 بازی پلی‌آف برای گهر زاگرس و مردم لرستان اهمیت بالایی دارد. آنها می‌توانند پس از سال‌ها و بدون هیچ پارتی و خرید تیم از شهرهای دیگر نماینده‌ای در لیگ برتر باشگاه‌های ایران داشته باشند.