عکس‌ها و اخبار ورزش لرستان

این وبلاگ در سال 1383 با هدف حمایت از ورزش و ورزشکاران لرستان ایجاد شده است

انتصاب رئیس جدید هیأت رزمی بروجرد
ساعت ۱:۱٩ ‎ق.ظ روز پنجشنبه ٢٦ خرداد ۱۳٩٠  کلمات کلیدی:

محمد میر- روابط عمومی هیأت رزمی لرستان: طی حکمی از طرف ایرج محمدی رئیس هیات ورزش‌های استان لرستان، احمد کاکائی‌فرد که از ورزشکاران با اخلاق و قهرمانان ملی‌پوش رشته‌های رزمی شهرستان بروجرد می‌باشد به سمت رئیس هیات ورزش‌های رزمی بروجرد منصوب گردید.

همچنین هیأت ورزش‌های رزمی استان لرستان برای دومین سال پیاپی به عنوان هیات برتر کشور کشور معرفی شد که این موفقیت بزرگ را به فرهاد نیکوخصال  سرپرست  تربیت بدنی لرستان و  و دکتر رحیم میرنصور معاونت ورزش تربیت بدنی لرستان تبریک عرض می‌نمائیم.

 

نماینده مردم خرم‌آباد در مجلس:

مسائل جانبی موجب افت تیم‌های فوتبال استان شده است

ایسنا: در حالی که فوتبال به عنوان پر طرفدارترین رشته ورزشی درآمده و تمامی عوامل اجرایی استانها و شهرهای کشور به دنبال تیمهای لیگ برتری هستند، این رشته ورزشی در لرستان فراموش شده محض است .

فوتبال لرستان طی دو دهه اخیر به جای پیشرفت و حضور در سطح اول کشور در لیگهای دو و سه در رفت و آمد بوده و هیچ وقت نتوانسته انتظارات مردم فوتبال دوست استان را فراهم کند ؛ آیا حق ورزش دوستان لرستانی این است که با حسرت تنها در جعبه جادویی مسابقات فوتبال لیگ برتر را نظاره‌گر باشند و لرستان سهمی از این فوتبال نداشته باشد.

در این خصوص یکی از تماشاگران که برای تماشای دیدار منتخب لرستان و خوزستان به ورزشگاه تختی آمده بود به خبرنگار ایسنا گفت: از شهر پلدختر که در 110 کیلومتری خرم آبادی قرار گرفته برای تماشای بازی به این شهر آمده ام ؛ ورزشگاه تختی پس از چند سال دوباره شاهد حضور تماشاگران متعصب و خونگرم لرستانی است؛ آیا دیگر وقت آن نرسیده که مس<ولین بالاخص مدیریت ورزش، فوتبال و سایر کسانی که در این زمینه می‌توانند کمک کنند، وارد عمل شوند و به فوتبال لرستان جانی دوباره بخشند .

مهدی مرادی با تأکید بر این که فوتبال لرستان نیاز به احیاء و دمیدن جان تازه ای است ، افزود : می گویند داماش دورود ، نماینده لرستان در لیگ دسته اول باشگاههای کشور؛ این تیم تنها برای مسابقات به استان می آید ، سال گذشته نیز بیشتر بازیهای خود را در تهران انجام داد ؛ آیا باید باز گفت نماینده لرستان؟

وی با اشاره به این که نمایندگان خرم آباد در مجلس شورای اسلامی می توانند همانند نماینده های اراک، همدان و .... تیمهایی از لیگ برتری، نه لیگ برتری هم نخواستیم بلکه لیگ یکی به استان بالاخص خرم آباد بیاورند تا با نام پر افتخار لرستان و بهره گیری از بازیکنان بومی مستعد بازی و به لیگ برتر صعود کنند.

 وی بیان داشت: این بازی را مشاهده کنید، ما با وجود بازیکنانی همچون میرزاپور ، کوشکی ، کرم الهی ، کیوان امرایی ، حمید فتحی و .... که در سطح اول فوتبال کشور هستند از داشتن حتی یک تیم لرستانی در لیگ یک محروم هستیم ، آیا این لطمه به فوتبال پرآوازه لرستان نیست؟

 مجید الهیاری یکی دیگر از تماشاگران خرم‌آبادی این بازی با اشاره به اینکه همه می گویند فوتبال لرستان در سراشیبی سقوط قرار گرفته آیا کسی نیست که ناجی آن شود و باعث شود دوباره ورزشگاه تختی پذیرایی تماشاگران بی شمار باشد ، گفت: همه در استانهای دیگر دنبال امتیاز لیگ برتر فوتبال هستند ولی دریغ از یک لیگ یکی آن هم با نام لرستان در فوتبال کشور.

مجید الهیاری اظهار داشت: فوتبال الان تبدیل به صنعتی پر درآمد شده و به جرات می توان گفت ورود و توجه بیشتر به آن در لرستان می‌تواند بخشی از مشکل بیکاری جوانان را حل کند.

وی ادامه داد : چند سال پیش تیم لیگ یکی کوثر تهران را به لرستان آوردند ؛ علیرغم اینکه از بازیکنان بومی استفاده نمی کرد ولی تماشاگران بی شماری از سراسر استان به ورزشگاه تختی می آمدند ؛ ولی به علت کم توجهی الان به لیگ‌های پایین کشور سقوط کرده و دیگر نامی از آن نیست؟

 وی گفت: باید تیم به استان آورده شود و با حمایت تمام مسئولین و بهره‌گیری از بازیکنان شاخص بومی که حاضرند با مبالغ کمتر برای لرستان بازی کنند،فوتبال لرستان به سطح اول کشور بازگردانده شود.

این تماشاگر ادامه داد: در حال حاضر این آوازه فوتبال لرستانی که همه از آن یادی کنند ، حضور در لیگهای دو و سه کشور است؛ چه کسی پاسخگوی این مسأله است ، مدیریت فوتبال لرستان یا ... ؟

 با اظهار نظر این فوتبال دوستان استنباط می شود که لرستان با وجود بازیکنان سرشناس و متعدد که در لیگهای مختلف بازی می کنند باید به سطح اول فوتبال کشور برگردد و این امر نیازمند تلاش و پیگیری گشترده مسئولین ، نمایندگان مجلس و هیئت فوتبال است.

در این خصوص عضو انجمن ورزشی نویسان کشور به ایسنا گفت: با نگاهی به فوتبال غرب کشور در می‌یابیم لرستان به لحاظ وجود بازیکنان مستعد، کسب افتخار و کثرت تماشاگران علاقه‌مند، در بازه‌ی زمانی بین دهه‌های 40 تا 70 یک سر و گردن از استان‌های این منطقه هم‌چون کرمانشاه، ایلام، همدان و کردستان بالاتر بوده است.

رضا جایدری ادامه داد: در دهه‌ی 80 به دلیل وجود صنایع و ارگان‌های حمایت‌کننده و نفوذ دولت‌مردان برخی از استان‌های یاد داشته، آن‌ها موفق شدند تیمی در لیگ برتر فوتبال ایران داشته باشند در حالی که ما لرستانی‌ها، علی‌رغم شایستگی افزون‌تر، هم‌چنان در حسرت حضور در لیگ برتر می‌سوزیم!

وی ادامه داد: ورزش و فوتبال لرستان به دلیل عدم استفاده از دو فاکتور فوق، با وجود امتیازاتی از نظر سابقه و سرمایه‌های معنوی، سرش از این انتقال‌ها و منفعت‌ها بی‌کلاه مانده و دو تیم دسته اولی کوثر و داماش در شرایطی سال 87 سهم این استان شدند که به دلیل عدم تعهد به بومی‌گرایی بازیکنان و نیز مشکلات مالی، خیلی زود جایگاه‌شان را بین علاقه‌مندان فوتبال این خطه از دست دادند.

جایدری گفت: البته در این بین، مسوولین ورزش لرستان نیز مقصر اصلی به شمار می‌روند چرا که بستری مناسب برای تربیت بازیکنانی در سطح بالا در لرستان فراهم نیاورده و هنوز هم برنامه‌ای در این زمینه ندارند.

عضو انجمن ورزشی نویسان کشور افزود: به دلیل عدم برنامه‌ی آموزشی لازم برای بازیکنی که بتواند در سطح لیگ برتر یا دسته اول بازی کند و هم‌چنین به دلیل نبود امکانات سخت‌افزاری نظیر مربی سطح بالا، سالن بدن‌سازی با وسایل مجهز، مکان تمرینی مناسب و ... از قافله روز فوتبال کشور جا مانده و معدود استعدادهای خودروی لرستان، ناچار به مهاجرت به خارج استان و حضور در تیم‌های مختلف کشور می‌شوند.

نماینده مردم خرم آباد در مجلس شورای اسلامی نیز دراین خصوص گفت: متاسفانه لرستان در همه زمینه ها جا مانده که فوتبال نیز یکی از آن زمینه هاست.

رضا رحیمی‌نسب افزود: لرستان از اولین استانهایی بود که تیم دسته اولی لیگ فوتبال آورد اما متاسفانه بدلیل عدم اسپانسر این تیم دچار افت شد؛ قطعا هر تیم دیگری را بیاوریم دچار همین تجربه خواهدشد.

وی با بیان این که اگر تیم‌های دسته سوم و چهارم خود استان را تقویت و حمایت کنیم خیلی به نفع استان خواهد بود اذعان داشت:متاسفانه لرستان در همه زمینه ها جا مانده که فوتبال نیز یکی از آن زمینه هاست ؛در استان صنایعی وجود ندارد که از ورزش ما حمایت کند و این موجب افت تیم‌ها می‌شود.

رحیمی‌نسب تصریح کرد: باید برای رسیدن به توسعه همه‌جانبه بخش صنعت را پویا کنیم که اگر این مهم محقق شود قطعا شاخصهای توسعه پشت سر هم می‌آیند.

وی با بیان این که پتانسیل لازم را استان درامرورزش دارد اما متاسفانه بخش خصوصی که تیمها را اسپانسر کند وجود ندارد متذکر شد: اگر پول باشد و فوتبال خرم آباد تغذیه و حمایت شود ظرف یک دوره 2 تا 3 ساله تیمهای استان به لیگ برتر می روند.

نماینده مردم خرم آباد در مجلس شورای اسلامی گفت: لرستان در همه زمینه های ورزشی دارای قابلیت و توانمندی‌های زیادی است اما مشکل ما تیمها نیستند بلکه نبود اسپانسر، سوء مدیریت، اختلاف نظر و مسائل جانبی موجب افت تیمهای فوتبال استان شده است.

  گفتنی است تلاش خبرنگار ایسنا برای پیگری این گزارش از هیأت فوتبال استان لرستان بی‌نتیجه ماند.

 

 

اردشیر کاظمی مربی تیم ملی دو و میدانی صحرانوردی دانش‌آموزی کشور شد

فرهنگی لرستانی به عنوان مربی تیم ملی دو و میدانی صحرانوردی دانش آموزی کشور انتخاب شد

طی حکمی از سوی اداره کل تربیت بدنی وزارت آموزش و پرورش، اردشیر کاظمی دبیر ورزش ناحیه 2 خرم آباد و رئیس انجمن دوومیدانس آموزشگاههای استان به عنوان مربی تیم ملی دوومیدانی صحرانوردی دانش آموزی کشورانتخاب شد.

لازم به ذکر است این انتخاب جهت اعزام  تیم ملی به مسابقات دوومیدانی دانش آموزان جهان در کشور مغولستان صورت گرفته است.

همچنین علی فهیمی دانش‌آموز لرستانی به اردوی تیم ملی دوومیدانی جهت شرکت در مسابقات جهانی لهستان دعوت شد.


فعال شدن سیستم عصبی، موجب تغییراتی امیدوارکننده در وضعیت جسمانی ناصر میرزایی شد
ساعت ٢:۳٧ ‎ب.ظ روز جمعه ٢٠ خرداد ۱۳٩٠  کلمات کلیدی:

با حضور جمعی از چهره‌های مطرح و شناخته شده فوتبال کشور که برای عیادت از 'ناصر میرزایی' به بیمارستان آمده بودند، ناگهان در یک واکنش غیرعادی سیستم عصبی میرزایی که در چند روز گذشته در حالت کما قرار داشت، به یک‌باره فعال شد که این موجب امر تعجب پزشکان شد. 

به گزارش خبرنگار ایرنا، ناصر میرزایی یکی از بزرگان فوتبال لرستان و ایران اوایل هفته جاری به دلیل وخامت بیماری دوباره در بیمارستان بستری شد و با بروز حالت کما به بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان تامین اجتماعی لرستان انتقال یافت.

 حضور جمعی از شاگردان و فوتباللیست های مطرح کشور برای عیادت وی در بیمارستان، موجب واکنش وی و باز شدن چشمان میرزایی شد.

رئیس بیمارستان تامین اجتماعی خرم‌آباد در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا گفت: با وجود علائم کما در وضعیت جسمی ناصر میرزایی امروز(پنج‌شنبه) پس از حضور دوستان و هواداران میرزایی در بیمارستان سیستم عصبی وی فعال شد و در یک عمل غیر قابل پیش‌بینی وضعت جدیدی در وی نمایان شد.

دکتر 'حسین جواهری' افزود: این وضعیت تا حدی خوشحال کننده بود که حاضرین را امیدوار کرد و به وجد آورد به طوری که میرزایی با چشمان باز با عیادت کنندگان ارتاط برقرار کرد.

وی با تشریح وضعیت قبلی و کنونی ناصر میرزایی گفت: ناصر در 19 فروردین سال 87 دچار عارضه مغزی شده و تا کنون به صورت مقطعی در بیمارستان و منزل بستری بوده است.

رئیس بیمارستان تامین اجتماعی خرم‌آباد اضافه کرد: متاسفانه تومور مغزی ناصر میرزایی از نوع بدخیم است و دارای سرعت رشد بالایی است.

جواهری با بیان این که پرسنل آی سی یو و مجموعه بیمارستان جهت ارائه خدمات پزشکی به میرزایی بیشترین توان خود را صرف کرده و خواهند کرد، گفت: متاسفانه در حال حاضر امکان عمل جراحی وجود ندارد.

سرمربی تیم تراکتور سازی تبریز نیز امروز با حضور در بیمارستان تامین اجتماعی خرم آباد و عیادت از میرزایی در گفت‌وگویی اختصاصی با ایرنا گفت: از عکس‌العمل ناصر میزایی نسبت به دیدن هوادارانش شوکه شدم!

'فراز کمالوند' با اشاره به بازی (دهه پنجاه) ناصر میرزایی در تیم تراکتور سازی تبریز افزود:مردم آذربایجان نسبت به این بزرگمرد مدیون هستند و حضور ما در خرم آباد نشانگر این مطلب است.

وی اضافه کرد: با وجود اینکه سال‌ها ار لرستان دور بوده ام، خودم را یک لرستانی می دانم و افتخارم این است که امروز بر بالین ناصر میرزایی حاضر شده ام.

وی از مردم خواست که برای سلامتی این مرد ارزشمند لرستانی از درگاه خداوند متعال دعا کنند.

فراز کمالوند و برادرش فرهاد، حسن آذر نیا و جمشید خطیبی نمایندگان باشگاه تراکتور سازی تبریز(باشگاه سابق ناصر میرزایی)،حسن حسین بیگی، احمد جاودانه و مسعود میرآقایی از پیشکسوتان فوتبال لرستان امروز از ناصر میزایی عیادت کردند.

روز چهارشنبه نیز عده دیگری از شاگردان میرزایی از جمله ابراهیم میرزاپور و بیژن کوشکی در بخش آی‌سی‌یو به عیادتش رفتند.

 

پخش بازی فوتبال به افتخار میرزایی از شبکه افلاک:

جمعه ٢٠ خرداد تمام بازی، یک‌شنبه 29 خرداد حواشی بازی

تهیه‌کننده برنامه‌های ورزشی شبکه استانی لرستان(افلاک) گفت: با مساعدت مدیر کل صدا و سیمای مرکز لرستان از ساعت 16 روز جمعه بازی تیم‌های لرستان و خوزستان که به افتخار استاد میرزایی برگزار شد، به صورت کامل از این شبکه پخش خواهد شد.

جمید لشنی افزود: حواشی جالب این بازی از جمله‌های گفته‌های بازیکنان دو تیم و مسؤولین و مراسم تجلیل از خانواده استاد میرزایی نیز عصر روز یک‌شنبه 29 خرداد در قالب برنامه نگاهی به ورزش استان از شبکه افلاک پخش می‌شود.


منخب لرستان سه بر یک خوزستان را شکست داد
ساعت ۱٢:٠٦ ‎ق.ظ روز جمعه ٢٠ خرداد ۱۳٩٠  کلمات کلیدی:

دیدار دوستانه دو تیم فوتبال منتخب استان لرستان و استان خوزستان که به افتخار 'ناصر میرزایی' اسطوره‌ی فوتبال لرستان برگزار شد، سه بر یک به سود تیم لرستان به پایان رسید. 

به گزارش خبرنگار ایرنا، این دیدار ساعت 17 روز پنج‌شنبه با حضور جمع کثیری از مردم و جوانان ورزش دوست و علاقه‌مند به فوتبال استان لرستان در ورزشگاه تختی خرم آباد آغاز شد.

تک گل تیم فوتبال خوزستان دراین دیدار را 'حسین کعبی' در دقیقه 35 بازی از روی نقطه پنالتی وارد دروازه منتخب لرستان کرد.

همچنین گل‌های تیم فوتبال لرستان را مهرداد خادمی، رضا شرفی و حمید فتحی در دقایق 64، 70 و 76 بازی (گل اول و سوم از روی نقطه پنالتی) وارد دروازه حریف شد.

این بازی به قضاوت عبدالله باعزم با کمک شمس‌الله خنجری و سهراب مالمیر در حضور بیش از 5 هزار تماشاگر برگزار شد.

در حاشیه:

* دهمرده استاندار لرستان، کمری مدیر کل صدا و سیما مرکز لرستان، نیکوخصال مدیر کل تربیت‌بدنی، شریعت‌نژاد فرماندار خرم‌آباد، پاگزاد فرمانده انتظامی خرم‌آباد، کلانتری‌فرد رئیس تربیت‌بدنی آموزش و پرورش لرستان و جمعی از مقامات و مدیران لرستان نیز برای تماشای این دیدار و تجلیل از فعالیت‌های ورزشی ناصر میرزایی به ورزشگاه آمده بودند.

* در بین دو نیمه این دیدار استاندار لرستان با اهدا لوح تقدیر و هدایایی به خانواده 'ناصر میرزایی' از سال‌ها تلاش و افتخار آفرینی اسطوره فوتبال لرستان در رقابت‌های فوتبال ملی و بین‌المللی قدردانی کرد که این اقدام با استقبال و تشویق گسترده تماشاگران این دیدار مواجه شد.

* نکته جالب توجه این که جلوی پیراهن بازیکنان دو تیم که اهدایی باشگاه تراکتورسازی تبریز بود، شماره 5 که شماره پیراهن استاد ناصر میرزایی در زمان بازی در تیم تراکتورسازی تبریز (سال‌های 1353 تا 1356) بود حک شد تا نمادی از حضور اسطوره فوتبال لرستان که خودش به هنگام بازی در بیمارستان بستری بود باشد. همچنین جلوی پیراهن‌ها این جمله نقش بسته بود: «ناصر میرزایی همیشه در قلب ماست»

* یکی از خبرنگاران گفت: ثروت واقعی هر فردی و از جمله استاد میرزایی همین مردم هستند که به عشق او چنین جمعیتی به ورزشگاه هجوم آورده است. وقتی وی از دیگران پرسید: به نظر شما آیا برای ثروتمندترین شخص خرم‌آباد از نظر مالی، اگر چنین فراخوانی داده شود، این جمعیت خواهد آمد؟ حرف وی مرا سخت به تفکر فرو برد...

* یکی دیگر از خبرنگاران در پایان بازی گفت: اگر این بازیکنان به اسم استان خودمان بازی می‌کردند، لرستان یکی از قدرت‌ها و قطب‌های فوتبال کشور به شمار می‌رفت. افسوس که اسپانسری این‌جا وجود ندارد...

منتخب خوزستان: حسن هوری(ابوالفضل بهادرانی 46)، کوشا بختیاری‌زاده، جاسم صادقی، محمد پورمند، علی ممبینی، سیامک سرلک، امیر خلیفه‌‌اصل(حشمت چهارمحالی 54)، حسین کعبی، عباس مرداسی، هادی خنیفر(عباس بلیوندی)، حکیم نصاری(یاشار چهارمحالی 85)، سرمربی: عبدالمجید باقری‌نیا، مربی: سیاوش بختیاری‌زاده

منتخب لرستان: ابراهیم میرزاپور(اصغر کرم‌الهی 51)، حمید فتحی، کیوان امرایی، بیژن کوشکی، مهرداد خادمی، رامبد عالیخانی(وحید امیری 53)، فرزاد بهاری(سعید بیات 48)، سجاد خسروی(رضا شرفی 68)،  فرشاد سالاروند(یدالله فرج‌زاده 78)، رضا کردی و حسین بهاروند، سرمربی: فراز کمالوند، مربی: حسن آذرنیا

 

 

دعوت بانوی اسنوکرباز لرستانی به اردوی تیم ملی

فرزین کشوری: رئیس هیأت بولینگ و کیواسپرست استان لرستان گفت: ساناز جوکار بانوی اسنوکرباز لرستانی به دنبال قرار گرفتن جزو 4 نفر برتر کشور به اردوی تیم ملی اسنوکر بانوان کشورمان دعوت شد.

مرتضی درویشی اظهار داشت: این اردو از 17 خردادماه در تهران آغاز شده و تا 3 تیرماه ادامه خواهد داشت و نفرات منتخب به مسابقات آسیایی این رشته راه خواهند یافت.

وی افزود: جوکار در مسابقات قهرمانی کشور که 7 خرداد در تهران پلیان یافت علاوه بر قرار گرفتن بر سکوی چهارم، کاپ اخلاق مسابقات را نیز ازآن خود کرد.

 

اعزام داور کشتی لرستان به اندونزی

محمودرضا ستوده داور بین‌المللی کشتی کشورمان از سوی فدراسیون کشتی جمهوری اسلامی ایران به همراه تیم ملی کشتی فرنگی‌ جوانان کشورمان سه‌شنبه شب وارد جاکارتا شد.

این داور ازنایی کشتی کشورمان علاوه بر قضاوت این رقابت‌ها در کلاس ارتقاء داوری در جاکارتا شرکت می‌کند.

رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی جوانان آسیا روزهای پنج‌شنبه و جمعه در شهر جاکارتای برگزار می‌شود و مسابقات آزاد هم روزهای شنبه و یک‌شنبه برگزار می‌شود که آزادکاران جوان نیز پنج‌شنبه راهی اندونزی شدند.


ناصر میرزایی 18 خرداد 1390
ساعت ٦:٤٠ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۱۸ خرداد ۱۳٩٠  کلمات کلیدی:

رئیس بیمارستان تأمین اجتماعی خرم‌آباد:

ناصر میرزایی در قلب لرستانی‌ها جای دارد

رضا جایدری: رئیس بیمارستان تأمین اجتماعی لرستان گفت: کادر مجرب درمانی این بیمارستان برای پرستاری از ناصر میرزایی پیشکسوت فوتبال لرستان بسیج شده‌اند.

دکتر حسین جواهری در جمع گروهی از مسؤولین فوتبال استان و بازیکنان لیگ‌ برتری این خطه اظهار داشت: متأسفانه وضعیت تومور استاد میرزایی به شکلی بود که در نیم‌کره سالم مغز ایشان رشد کرد، لذا کار درمان به توجه به گذشت زمان دشوار شده است.

وی ادامه داد: ظرف مدت بستری شدن ایشان، با وجودی که بیمارستان محدودیت‌هایی برای مراجعین و ملاقات‌کنندگان دارد اما به دلیل محبوبیت آقای میرزایی و این که ایشان در قلب لرستانی‌ها جای دارند، پرسنل بیمارستان در حد امکان با مراجعین و عیادت کنندگان همکاری نموده‌اند.

پس از پایان این نشست، اعضای گروه به اتفاق به بخش ICU بیمارستان تأمین اجتماعی خرم‌آباد رفتند و از ناصر میرزایی عیادت به عمل آوردند.

به گفته مسؤولین بخش، حال استاد میرزایی در اکثر زمان شبانه‌روز مساعد نیست و گه‌گاه اندکی بهبود می‌یابد. درجه هوشیاری وی بین 7 تا 9 از 15 درجه متغییر است.

جالب این جاست که به هنگان عیادت شاگردان مطرحش هم‌چون ابراهیم میرزاپور، بیژن کوشکی و مهرداد خادمی، گوشه‌ی چشمان استاد میرزایی برای لحظاتی گشوده شد و زمانی که بیژن کوشکی از وی پرسش نمود که آیا او را می‌شناسد، استاد با تأیید از طریق تکان دادن آرام سرش نشان داد که هنوز در مبارزه به تومور بدخیم مغزی از پای ننشسته است.

شایان ذکر است که به افتخار استاد میرزایی، ساعت 17 روز پنج‌شنبه 19 خردادماه، تیم‌های منتخب لرستان و خوزستان با بازیکنان نامدار و بلندآوازه‌شان در ورزشگاه تختی خرم‌آباد به مصاف هم خواهند رفت.

به همین منظور، شامگاه چهارشنبه فراز کمالوند سرمربی لرستانی تیم تراکتورسازی تبریز به اتفاق برادرش فرهاد و حسن آذرنیا و جمشید خطیبی به نمایندگی از این باشگاه وارد خرم‌آباد شدند.

دکتر ده‌مرده استاندار لرستان نیز اعلام کرد که روز برگزاری مسابقه به احترام استاد میرزایی در ورزشگاه تختی خرم‌آباد حضور خواهد یافت.

***

میرزایی عمری ناصر فوتبال شهرمان بود، بیاییم برای چند روز  ناصرش باشیم


ناصر میرزایی 17 خرداد 1390
ساعت ۳:۱٥ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ۱٧ خرداد ۱۳٩٠  کلمات کلیدی:

تقدیم به ناصر عزیز که مرا الفبای عشق به وطن آموخت:

به من چیزی بگو شاید، هنوزم فرصتی باشه

هنوزم بین ما شاید، یه حس تازه پیدا شه

یه راهی رو به من وا کن، در این بی‌راهه‌ی بن‌بست

یه کاری کن برای ما، اگر مایی هنوزم هست

به من چیزی بگو از عشق، از این حالی که من دارم

من احساس فکر کردن، بدون تو بیزارم ...

_______________________________

آخرین مصاحبه ناصر میرزایی در دوره سلامتی‌اش (یک ماه قبل از بروز عارضه مغزی)

هفته‌نامه سیمره- دوشنبه 27 اسفند 1386 - صفحه 8 - شماره 87

گفت‌وگو با عشقِ فوتبال !

رضا جایدری: فوتبال لرستان را نسلی بلندآوازه نمودند که امروز از میان آن‌ها جز عده‌ی معدودی، اکثراً دور ورزش و فوتبال را خط کشیده‌اند و در هیاهوی زندگی گم گشته‌اند! از نفرات تیم جوانان لرستان که سال 1353 برای اولین بار این استان را در کشور صاحب عنوان دوم نمودند، هستند کسانی نظیر ناصر میرزایی، غلام‌رضا زینی‌وند و فضل‌الله حیدری که هنوز تار و پود زندگی آن‌ها با ورزش و امورات مربوط به آن گره خورده است.

ساعتی پای صحبت یکی از چهره‌ی نام‌آشنا و محبوب فوتبال لرستان نشستیم تا گوشه‌هایی از خاطرات او را به اتفاق مرور کنیم. کسی که مدافعین پاس تهران در دهه‌ی 50 به واسطه‌ی قدرتش در خط دفاع به او لقب «هیولا» را داده‌ بودند: ناصر میرزایی.

ناصر بین علاقه‌مندان فوتبال لرستان محبوبیت بالایی دارد. آن چه او را دوست داشتنی‌تر جلوه می‌دهد، مصاحبه‌ی معروف « غمخوار بزرگ ولایت » می‌باشد که 17 تیر 1357 در هفته‌نامه‌ی دنیای ورزش منتشر شد. ناصر اگر چه در تبریز بود ولی دلش در لرستان و برای دیارش می‌تپید ...

در آستانه‌ی نوروز مصاحبه‌ی متفاوتی با او ترتیب دادیم که امیدوارم مورد توجه شما قرار گیرد.

* ناصرخان! از خودت بگو! چند سال داری و کجا به دنیا آمدی؟

یکم فروردین 1333 در خرم‌آباد پای به عرصه‌ی گیتی نهادم. در خانواده‌ای ورزشکار که هر 3 برادرم (نصرت‌الله، منصور و محسن) نیز به فوتبال علاقه داشتند و افتخار عضویت در تیم‌های مختلف فوتبال لرستان را پیدا نمودند.

* چطور شد که ورزشکار شدی؟

اصولاً انسان گوشه‌گیری نبوده و نیستم. انسان‌ها را بسیار دوست دارم. این‌طور بار آمده‌ام که از ورزش کردن و در کنار ورزش بودن لذت برده و می‌برم. به نظر من ورزش فرصتی برای انسان فراهم می‌آورد تا بیش‌تر نزد سایرین حاضر و ناظر باشند. کودک که بودم، به قول معروف از دیوار راست بالا می‌رفتم. خستگی‌ناپذیر بودم! وقتی 22 کیلو داشتم کشتی‌گیر شدم و در مسابقات محلات خرم‌آباد شرکت کردم. مقام هم آوردم! نهر آبی کنار منزل‌مان در محله‌ی شاه‌آباد [مطهری کنونی] بود. مدام از روی آن می‌پریدم! دوران تحصیل به ورزش‌های تنیس روی میز، دو و میدانی، والیبال و بسکتبال هم روی آوردم. پس از آن فوتبال عشقم شد! اگر عاشق باشی می‌دانی دل کندن از معشوق چگونه است! اول بازیکن و بعد هم مربی! 42 سال! نمی‌توانم دل بکنم! دشوار است...

* از سال 1353 صحبت کنید. تیم جوانان لرستان و مقام دوم کشور در اصفهان برای اولین بار ...

به نظر من مهم‌ترین عامل موفقیت آن تیم، ارتباط چند ساله‌ی اکثر بازیکنان با هم بود. اردوی قبل از بازی و مربیان تیم نیز تأثیر به‌سزایی داشتند. یک‌دل بودن و رفاقت بچه‌ها با هم باعث شد تا مزد تلاش مسؤولین و خودمان را بگیریم و فقط در فینال مغلوب تیم هماهنگ خوزستان شدیم.

* ناصر میرزایی اوقات فراغتش را چگونه می‌گذراند؟

بیشتر با ورزش کردن(دویدن) و مطالعه‌ی نشریات، کتب علمی‌- ورزشی و رمان‌هایی که به دستم می‌رسد. گاهی هم فیلم می‌بینم و سینما می‌روم و گوش دل به موسیقی می‌سپارم. سعی می‌کنم با دوستان و آشنایان نیز در ارتباط باشم تا دچار یک‌نواختی نشوم.

 * پس فوتبال چی؟!

حرفه و کار من مربی‌گری است. مدتی است که در تیمی فعالیت ندارم. عواملی در این مسأله دخیل بوده که بهتر است فعلاً در این ارتباط حرفی نزنم...

* باز گردیم به گذشته. شما از سومین دوره‌ در لیگ معتبر تخت‌جمشید با پیراهن تراکتورسازی به عنوان بازیکن اصلی در ترکیب سرخ‌جامگان تبریز حضور داشتید. تفاوت آن لیگ با لیگ‌ برتر امروز چیست؟

فوتبال طی این سالیان با تحولات چشمگیری همراه بوده است. نمی‌توان امروز را با دیروز مقایسه کرد. جنس‌شان متفاوت است. لیگ امروز ایران دارای توقف‌های بی‌مورد فراوان است. برای این که از قافله‌ی روز جا نمانیم باید همه‌ی جوانب مؤثر را بسنجیم و آن‌ها را به کار گیریم. برگزاری منظم و داشتن برنامه‌ی سالانه مسابقات، علاوه بر تأثیر مستقیم بر روی بدن بازیکنان، تماشاگران را هم دچار ثبات خواهد نمود. به نظر من لیگ تخت‌جمشید منظم‌تر برگزار می‌شد. بازیکنان در آن دوره بیشتر به فکر فوتبال بودند نه به فکر حاشیه‌ی فوتبال. به همین خاطر، پس از چند سال برگزاری منظم، ایران یک سر و گردن از تیم‌هایی آسیایی پیش افتاد. امیدوارم امروز نیز تدابیری اندیشیده شود تا به جایگاه اصلی خودمان در آسیا بازگردیم. این آرزوی هر فوتبال‌دوست ایرانی است.

* خاطره‌ای هم از لیگ تخت‌جمشید نقل کنید.

بهترین خاطره‌ام این است که سال 1353 وقتی به تبریز رفتم با مردم حق‌شناس و بافرهنگی آشنا شدم که از آن‌ها چیزهای بسیاری برای زندگی آموختم. وقتی این رفتار را از مردم آن دیار دیدم، سعی کردم آن را به عنوان یک سرمشق نیک، سرلوحه‌ی زندگی خویش قرار دهم.

* خوب اگر مایل باشید بحث را کمی عوض کنیم! ناصر میرزایی به مطالعه‌ی چه کتاب‌هایی علاقه دارد؟

علاقه‌ی زیادی به سبک نوشتار نویسندگان آلمانی دوران جنگ جهانی دوم نظیر «گونز گراس و هاینریش بل» دارم. منتظرم که آخرین اثر گراس با نام «این پیاز را پوست بکن» ترجمه و وارد بازار شود.

* آخرین کتابی که خواندید چه بود؟

«اخلاق در مدیریت ورزشی» نوشته‌ی مشترک دنی روزنبرگ و جوی‌تی دی‌سن‌سی.

* میانه‌ی شما با شعر و ادبیات چگونه است؟ شاعر مورد علاقه‌ی شما کیست؟

چه کسی در ایران، دیار سعدی، حافظ، مولانا و فردوسی پیدا می‌شود که علاقه‌مند به شعر نبوده و ذوق این کار را نداشته باشد؟! از شاعران معاصر، نیما، شاملو، اخوان، ابتهاج، کسرایی و شهریار را می‌پسندم. ولی با توجه به این که همواره منتظر نسیمی بوده‌ام که از دیار آشتی آمده باشد، به شاعر آشتی، کوچه و مهتاب، زنده‌یاد «فریدون مشیری» علاقه‌ی بیشتری دارم.

در زیر این نیلی سپهر بی‌کرانه
چندان که یارا داشتم در هر ترانه
نام بلند عشق را تکرار کردم
با این صدای خسته شاید خفته‌ای را
در چارسوی این جهان بیدار کردم
من مهربانی را ستودم 
من با بدی پیکار کردم
پژمردن یک شاخه گل را رنج بردم
مرگ قناری در قفس را غصه خوردم
وز غصه مردم شبی صدبار مردم
شرمنده از خود نیستم گر چون مسیحا
آن‌جا که فریاد از جگر باید کشیدن 
من با صبوری بر جگر دندان فشردم ...

 

* ناصرخان به دنیای هنر هفتم برویم. به چه فیلم‌هایی علاقه دارید؟

فیلم‌هایی که «رابرت دنیرو» و «جک نیکلسون» در آن‌ها به ایفای نقش پرداخته باشند.

* و آخرین فیلمی که دیده‌اید؟

از خیابان عبور می‌کردم که سی‌دی فروش کنار خیابان یواشکی می‌گفت: فیلم «سنتوری» ! آن را خریدم و تماشا کردم. فیلم خوبی بود. نمی‌دانم چرا تا به حال مجوز اکران نگرفته است!

* روزهای آخر سال 86 است. بوی نوروز به مشام می‌رسد. دوست دارید نوروز کجا باشید؟

دوست داشتم به مسافرت بروم. اما پول چندانی ندارم تا در کنار خانواده عازم سفر شوم! با این وضع گرانی بلیط، سرویس ایاب و ذهاب، هتل، غذا و ... باید معدن طلا یا الماس داشت تا مسافرتی نوروزی نمود! بهتر است در خرم‌آباد بمانم.

* به خاطر دارید تا به امروز چند نوروز را در شهر خود تحویل نموده‌اید؟

در کودکی همراه خانواده به اصفهان، اهواز و آبادان می‌رفتم. بعدها به واسطه‌ی فوتبال سال‌های بسیاری در تبریز و تهران سال را تحویل نمودم. درست نمی‌دانم اما فکر کنم نصف بیشتر سال‌های زندگی‌ام در خرم‌آباد سال را آغاز کرده باشم.

* اگر سخن ناگفته‌ای باقی مانده، بفرمایید.

پیشاپیش نوروز را به هم‌استانی‌های خوبم تبریک عرض می‌نمایم. ان‌شاءلله سالی خوب، خوش و همراه با شادی و تندرستی داشته باشید، باشیم و باشند. از شما و جناب آقای رستمی و سایر دست‌اندرکاران نشریه‌ی خوب سیمره هم که زحمت این گفت‌وگو را تقبل نمودند، صمیمانه سپاسگزارم.

___________________________________________

_____________________________

روزنامه ایران- شماره 3904 - سه‌شنبه 27 فروردین 1387 (ضمیمه: ایران‌زمین)

دویدن در آفتاب  (نگاهی کوتاه به زندگی ناصر میرزایی)

مسعود یوسفی: «همواره منتظر نسیمی بوده‌ام که از دیار آشتی آمده باشد. پس به شاعر آشتی، کوچه و مهتاب، زنده‌یاد «فریدون مشیری» علاقه‌ی دارم.» این را ناصر میرزایی گفته است!

همان مدافع پرتوان، باتعصب و جنگنده‌ی سال‌های دور تراکتورسازی و ماشین‌سازی تبریز، پیام و راه‌آهن تهران که چند بار هم به اردوی تیم‌های ملی و امید کشور دعوت شده است. همو که بازیکنان تیم پاس در دهه‌ی 50 به خاطر مو، ریش انبوه و قد و قواره‌ی پرهیبتش به او لقب «هیولا» داده بودند.

او حتا از این هم فراتر می‌رود و در گفت‌وگو با دوست عزیز و روزنامه‌نگارم آقای رضا جایدری در شماره 87 نشریه سیمره لرستان می‌گوید به سبک نویسندگان آلمانی‌زبان بسیار علاقه‌مند است و بی‌صبرانه منتظر است تا آخرین اثر «گونتز کراس» با نام «این پیاز را پوست بکن» به بازار بیاید تا آن را تهیه کند و بخواند که البته برای پی بردن به این حرف ناصر میرزایی، تنها باید خواننده‌ی جدی و حرفه‌ای رمان باشی تا بفهمی او چه گفته است.

حالا اما، این غول زیبا روی تخت بیمارستان شهدای عشایر خرم‌آباد خوابیده است و تلاش پزشکان و کادر درمانی این بیمارستان برای بهبود او ادامه دارد و مردم قدرشناس خرم‌آباد و دوستان و آشنایانش، سلامت او را از درگاه ایزد منان  به دعا می‌خواهند.

دوشنبه‌ی پیش(19 فروردین 1387) وقتی که ناصر میرزایی چون هر روز صبح از منزل بیرون می‌زند تا به ورزش و نرمش بپردازد، در راه بازگشت به منزل و در نقطه‌ای خارج از شهر به عارضه مغزی دچار و بعد از آن از سوی اورژانس 115 به بیمارستان شهدای عشایر خرم‌آباد منتقل و در بخش مراقبت‌های ویژه بستری می‌شود. هم‌اکنون(26 فروردین 1387) هوشیاری او 7 از 15 است و لذا باید هم‌چنان تحت مراقبت‌های ویژه باشد.

ناصر میرزایی متولد یکم فروردین 1333 در شهرستان خرم‌آباد است. او در خانواده‌ای ورزشکار به دنیا آمده و کودکی پرجنب‌وجوشی داشته است. ابتدا به ورزش کشتی و بعد از آن به ورزش‌هایی هم‌چون تنیس روی میز، دو و میدانی، والیبال و بسکتبال و بالاخره فوتبال روی می‌آورد و از آن پس به مدت 42 سال با عشق و علاقه‌ی بسیار، چه به عنوان بازیکن و چه در کسوت مربی‌گری به این رشته‌ی ورزشی می‌پردازد و افتخارات بسیاری را برای خود و استان لرستان کسب می‌کند.

ناصر میرزایی پیوستن به تیم تراکتورسازی تبریز در سال 1353 را نقطه‌ی عطفی در زندگی خود می‌داند و از مردم حق‌شناس این دیار به نیکی یاد می‌کند.

در همین دوران است که خبرنگار هفته‌نامه‌ی باسابقه‌ی دنیای ورزش درباره‌ی او می‌نویسد: «ناصر میرزایی از آن جوانان خرم‌آبادی است با وجود کوچ ناگزیر از زادگاه و تن در دادن به زندگی‌ای که هرگز به آن عادت نکرده بود، همان خرم‌آبادی استبا همان خصایص و مختصات یک خرم‌آبادی اصیل، پایبند به اصالت‌ها و سنن بومی، جسور، شجاع و متعصب در برابر شهر و دیار، صادق و روراست.»

این روزها هر جا صحبتی از ناصر میرزایی به میان می‌آید، خاطره‌ی نیک‌نفسی‌ها و مردم‌داری‌هایش نیز به یاد آورده می‌شود.

با این همه، ناصر میرزایی نیز هم‌چون هر جوانمرد دیگری که عمر و جوانی خود را وقف سربلندی و پیشرفت مردم جامعه‌ی خود کرده، بهای سنگینی به این منظور پرداخته است که همانا نامناسب بودن وضع مالی و معیشتی اوست. حرفه‌ی او مربی‌گری است و چون این اواخر در هیچ تیمی فعالیت نداشته، لذا بی‌کار بوده است، اما مناعت طبع، غیرت و مردانگی‌اش مانع از آن شده تا دم برآورد و بهتر آن دیده تا هم‌صدا با شاعر محبوب و مورد علاقه‌اش فریدون مشیری، بسراید که:

در زیر این نیلی سپهر بی‌کرانه
چندان که یارا داشتم در هر ترانه
نام بلند عشق را تکرار کردم
با این صدای خسته شاید خفته‌ای را
در چارسوی این جهان بیدار کردم
من مهربانی را ستودم 
من با بدی پیکار کردم
پژمردن یک شاخه گل را رنج بردم
مرگ قناری در قفس را غصه خوردم
وز غصه مردم شبی صدبار مردم
شرمنده از خود نیستم گر چون مسیحا
آن‌جا که فریاد از جگر باید کشیدن 
من با صبوری بر جگر دندان فشردم ...

 


بازی به افتخار ناصر میرزایی
ساعت ٤:۳٦ ‎ق.ظ روز یکشنبه ۱٥ خرداد ۱۳٩٠  کلمات کلیدی:

به افتخار استاد ناصر میرزایی اسطوره‌ی محبوب فوتبال لرستان، پنج‌شنبه ساعت 16 تیم منتخب بازیکنان لرستانی در لیگ‌های کشور به مصاف منتخب خوزستان خواهد رفت.

مهرداد خادمی بازیکن تیم دسته اولی نفت مسجدسلیمان و کاپیتان سابق کوثر لرستان با اعلام این خبر اظهار داشت: بازیکنانی نظیر ابراهیم میرزاپور، بیژن کوشکی، اصغر کرم‌الهی، بهنام بیرانوند، حمید فتحی و ... به افتخار ناصر میرزایی که روزی شاگردش بوده‌اند همگی در خرم‌آباد حضور می‌یابند تا به افتخار مربی و استاد خود به میدان بروند.

وی گفت: مربی‌گری تیم لرستان بر عهده فراز کمالوند مربی لرستانی‌الاصل تراکتورسازی تبریز خواهد بود.

خادمی افزود: از علاقه‌مندان فوتبال لرستان دعوت می‌کنیم به ورزشگاه تختی بیایند تا به منظور قدردانی از خدمات میرزایی به ورزش و فوتبال لرستان، روزی به یاد ماندنی رقم بزنیم.

 

سرنوشت دردناک اسطوره فوتبال لرستان:

ناصر میرزایی به کما رفت

ناصر میرزایی پیشکسوت فوتبال لرستان که از محبوبیت بالایی بین علاقه‌مندان فوتبال و ورزش لرستان برخوردار است از روز جمعه در حال کما است.

برادر استاد میرزایی در این زمینه گفت: به دنبال تشدید بیماری ناصر، حال وی از روز جمعه رو به وخامت نهاد و به ناچار به بخش ICU بیمارستان تأمین اجتماعی لرستان انتقال یافت.

نصرت‌الله میرزایی با بیان این خبر افزود: درجه هوشیاری ناصر روی 9 است و در حالت بی‌هوشی به سر می‌برد.

وی در پایان متذکر شد: جا دارد از مساعدت‌ و پی‌گیری دکتر سیدمجید صادقی‌راد مدیریت محترم تأمین اجتماعی لرستان که ظرف دو هفته اخیر همه‌گونه همکاری از قبیل اعزام پزشک به منزل، در اختیار نهادن آمبولانس و بستری نمودن ناصر را داشتند، صمیمانه تقدیر و تشکر نمایم.

شایان ذکر است به علت وجود تومور بدخیم مغزی و ضعف بدنی استاد میرزایی، امکان عمل جراحی بر روی او غیرممکن است و تنها امید وی و خانواده‌اش، دعای خیر مردم و عنایت خداوند متعال می‌باشد.

 

ناصر میرزایی مظهر غیرت و تعصب فوتبال لرستان

مدافعی با تعصب و فداکار که بر خلاف اکثر فوتبالیست‌های کنونی هیچ‌وقت معنویات را فدای مادیات نکرد. به همین سبب نویسندگان ورزشی کشور به او لقب « شیر لرستان » را دادند و بازیکنان ملی‌پوش پاس تهران در دهه 50 به این مدافع قدرتمند فوتبال ایران لقب « هیولا » را دادند.

اکنون (15 خرداد 1390) شیر پیر لرستان به حال کما در بخش آی‌سی‌یو بیمارستان تأمین اجتماعی خرم‌آباد با مرگ دست و پنجه نرم می‌کند.

این عکس مربوط به سال 1363 قبل بازی با پرسپولیس تهران است. ناصر با بینی و سر شکسته نیز هم‌تیمی‌هایش را تنها نمی‌گذاشت ...


3 لرستانی به اردوی تیم ملی امید هاکی دعوت شدند
ساعت ٥:٠٩ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ۱٢ خرداد ۱۳٩٠  کلمات کلیدی:

رئیس هیأت هاکی لرستان گفت: دومین مرحله اردوی آماده‌سازی و انتخابی تیم ملی امید هاکی کشور از تاریخ 16 خردادماه جاری به مدت یک هفته به میزبانی کرمانشاه برگزار خواهد شد.

حمیدرضا گودرزی اظهار داشت: در این مرحله از اردو 30 هاکی‌باز از سراسر کشور شرکت می‌کنند تا زیر نظر  مربیان تیم ملی پس از کسب آمادگی مطلوب در ترکیب اصلی تیم ملی قرار گیرند.

وی بیان کرد: شایان بزرگ‌زاده، محمد کریمی و علی‌رضا سلطانی نفرات منتخب لرستان برای شرکت در این اردو هستند.

گودرزی افزود: تیم ملی امید هاکی خود را برای حضوری موفق در مسابقات امیدهای آسیا که مردادماه سال جاری و به میزبانی هنگ کنگ برگزار شود آماده می‌سازد.

 

پایان لیگ دسته سوم فوتبال ایران 90 - 1389

سایپامهر کرح، نفت محمودآباد، حفاری اهواز و داتیس خرم‌آباد به لیگ دسته دوم فوتبال کشور صعود کردند

 تیم داتیس در آخرین بازی با این ترکیب به میدان رفت: احسان کرامت‌فر، ایمان القاصی، مجتبی اصغریان، یاسر حسنوند، احمد علیشاهی، مهدی مریدی(پویا عالیخانی ٧۴)، علی نوری‌زاده، رضا شرفی، اسماعیل موسوی(امید رمضانی ٨١)، مهدی سهرابی(سینا بسطامی ٧٨)، حسین جودکی

سایر بازیکنان: اسماعیل میرزاپور، علی نیازی، مجتبی اصغریان، سعید بیات، مرتضی شاهرخی، وحید طولابی، مصطفی میرزایی، سجاد مولایی، حسین ملکی

سرمربی: سعید سپهوند، مربیان: بهمن موسوی و علی‌احمد علی‌پور، سرپرست: قاسم طاهری، تدارکات: اکبر دولتشاه، مدیر عامل: مسعود عبدی، قائم‌مقام: شمس‌الدین سپهوند، هیأت مدیره: نصیرمقدم، آقایی، ملک‌زاده و رجبی

رده

گروه دو

بازی

برد

مساوی

باخت

زده

خورده

امتیاز

1

ملی‌حفاری‌اهواز

10

5

4

1

15

11

19

2

داتیس‌خرم‌آباد

10

4

5

1

12

9

17

3

آلومینیوم‌هرمزگان

10

5

1

4

18

16

16

4

عمران‌کیش

10

3

4

3

15

12

13

5

شهرداری‌زرند

10

3

3

4

16

14

12

6

گاز ایلام

10

-

3

7

11

24

3

 

رده

گروه یک

بازی

برد

مساوی

باخت

زده

خورده

امتیاز

1

سایپامهرکرج

10

7

1

2

16

8

22

2

نفت‌محمودآباد

10

5

2

3

14

8

17

3

گیتی‌پسند‌اصفهان

10

5

2

3

13

9

17

4

شهرداری‌لاهیجان

10

4

2

4

10

9

14

5

شهرداری‌بهشهر

10

3

3

4

16

16

12

6

انتظام تهران

10

-

2

8

8

28

2

 عکسی که چندی قبل از بازیکنان داتیس گرفتم: (برای دیدن در سایز بزرگ آن را ذخیره کنید)

 

خودروی پراید برنده نداشت !

همایش بزرگ پیاده‌روی صبح جمعه 6 خرداد خرم‌آباد برنده‌ خودرو نداشت! در تماس تلفنی که با یکی از کارکنان اداره تربیت بدنی استان داشتم وی اظهار داشت: به دلیل این که فرد برنده که یک خانم به نام مریم سپهوند بود موفق نشد ظرف مهلت داده شده، مدارک خود را ارائه نماید، جایزه ویژه (خودروی پراید) به وی تعلق نگرفت.

وی افزود: گویا هویت این فرد با مدارکی یکه بعداً هم ارائه کرد هم‌خوانی نداشت. متاسفانه نحوه توزیع برگه‌های شرکت مناسب نبود و برخی بیش از هزار برگه به نام خود ثبت کردند که نتیجه‌اش هم همین می‌شود ...

امیدواریم برای برنامه‌های بعدی، روال مناسب‌تری به کار گرفته شود.


داتیس خرم‌آباد به لیگ دسته دوم کشور صعود کرد
ساعت ۱٢:٤۳ ‎ق.ظ روز پنجشنبه ۱٢ خرداد ۱۳٩٠  کلمات کلیدی:

تیم فوتبال داتیس لرستان با تساوی در شهر زرند برابر تیم شهرداری این شهر، مستقیماً جواز حضور در لیگ دسته دوم فوتبال کشور را همراه با تیم ملی حفاری اهواز کسب کرد. گل اول بازی را مجید بهروزبرشته دقیقه ۴٣ برای زرند به ثمر رساند. گل تساوی داتیس توسط پویا عالیخانی در دقیقه 93 از روی نقطه پنالتی وارد دروازه میزبان شد تا بازی 1-1 خاتمه پذیرد. تیم آلومینیوم‌نوین هرمزگان نیز به بازی پلی‌آف راه یافت.

حفاری اهواز ١ عمران کیش ٠         گاز ایلام ٢ آلومینیوم هرمزگان ٣

صعود تیم داتیس به عنوان دومین تیم تاریخ‌ساز فوتبال لرستان به تمامی علاقه‌مندان فوتبال استان تبریک عرض می‌کنم. شایان ذکر است که پیش از این در سال 1382 تیم تربیت خرم‌آباد به عنوان تنها تیمی که موفق شده بود از لیگ دسته دوم به دسته اول کشور صعود کند، نامش را در تاریخ فوتبال لرستان به ثبت رسانده بود.

 

لرستان میزبان مسابقات المپیک دانش‌آموزی کشور

رئیس اداره تربیت‌بدنی آموزش و پرورش لرستان از میزبانی لرستان در دو رشته فوتسال و هندبال در دومین دوره المپیک دانش‌آموزی کشور خبر داد.

مجتبی کلانتری‌فرد اظهار داشت: رقابت‌های فوتسال و هندبال دومین دوره المپیک دانش‌آموزی با حضور 700 ورزشکار در سه مقطع ابتدایی، راهنمایی و متوسطه از هشتم لغایت سی‌ویکم تیرماه به میزبانی استان لرستان برگزار خواهد شد.

وی گفت: حدود 240 نفر به عنوان عوامل اجرایی در برگزاری هر چه بهتر مسابقات حضور خواهند داشت و استمداد ما از شرکت‌ها، نهادها و ارگان‌های استان این است که در برگزاری هر چه بهتر این مسابقات یاری‌گر آموزش و پرورش استان باشند.

کلانتری‌فرد در پایان افزود: هدف اصلی از میزبانی رشته‌های مطرحی چون فوتسال و هندبال، معرفی توانمندی‌های لرستان به ورزشکاران و مسوولین تیم‌های شرکت کننده و همچنین استفاده از فرصت میزبانی جهت کسب افتخار برای استان است.

شایان ذکر است استان لرستان سال قبل میزبان مسابقات کشتی آزاد و فرنگی دانش‌آموزان کشور بود که موفق شد در مقطع متوسطه در هر دو رشته آزاد و فرنگی به عنوان قهرمانی کشور دست یابد.


برد داتیس برابر خدمات عمران کیش و یک گام تا لیگ دو
ساعت ٢:٥٠ ‎ب.ظ روز جمعه ٦ خرداد ۱۳٩٠  کلمات کلیدی:

تیم فوتبال داتیس لرستان با شکست خدمات عمران کیش، گام محکمی برای صعود به لیگ دسته دوم باشگاه‌های کشور برداشت.

به گزارش ایسنا، در ادامه رقابت‌های لیگ دسته سوم فوتبال باشگاه‌های کشور و از هفته نهم مرحله دوم، تیم داتیس لرستان در روزی که دو هزار تماشاگر خرم‌آبادی با تشویق‌های خود بازیکنان را روحیه دو چندان می‌دادند، توانست در ورزشگاه تختی خرم‌آباد تیم مدعی خدمات عمران کیش را باشکست بدرقه کند.

در این دیدار که به قضاوت علی سیدعلی برگزار شد تیم داتیس با تک گل دقیقه 49 یاسر حسنوند توانست تیم کیش را شکست و گام محکمی برای صعود به لیگ دسته دوم بردارد. همچنین مهاجمان داتیس لرستان موقعیت‌های متعددی را از دست دادند و تنها یک توپ از خط دروازه کیش گذشت.

در دقیقه 93 این دیدار داور بازی یک پنالتی به نفع تیم کیش گرفت که  ضربه سامان موسوی با درخشش احسان کرامت‌فر دروازه‌بان داتیس مهار شد.

از نکات حاشیه‌ای این بازی درگیری حسین رازافشار، ناظر بازی با رئیس هیأت فوتبال استان لرستان و خبرنگاران بود که این امر اعتراض شدید اصحاب رسانه را به همراه داشت.

نکته قابل توجه دیگر این بازی حساس، برپایی جشن زودهنگام صعود داتیس توسط تماشاگران بود که پس از دو سال با فوتبال استان آشتی کرده بودند. داتیس لرستان با این پیروزی که در واقع حکم 6 امتیاز را داشت، 16 امتیازی شد و در گروه  خود به دلیل تفاضل کمتر پس از گروه ملی حفاری در رده دوم قرار گرفت.

لازم به ذکر است تیم داتیس لرستان در هفته پایانی این رقابت‌ها روز سه‌شنبه هفنه آینده در کرمان به مصاف شهرداری زرند تیم پنجم جدول این گروه خواهد رفت که در صورت کسب تنها یک امتیاز به صورت مستقیم به لیگ دسته دوم صعود خواهد کرد.

سایر نتایج:

شهرداری زرند 6 پالایش گاز ایلام 2

آلومینیوم‌نوین هرمزگان 3 ملی حفاری اهواز 2

***

جوکار در مسابقات گرامی‌داشت آزادسازی خرمشهر

فرزین کشوری: اولین دوره رقابت‌های اسنوکر بانوان گرامی‌داشت آزادسازی خرمشهر در پایگاه قهرمانی ورزشگاه آزادی تهران از 4 تا 7 خرداد برگزار می‌شود.

ساناز جوکار تنها نماینده استان لرستان در این مسابقات خواهد بود. 

 

***

هیأت رزمی و کیک‌بوکسینگ لرستان برای دومین سال پیاپی رتبه برتر کشور را کسب کرد. این موفقیت بزرگ را به تمامی رزمی‌کاران استان تبریک عرض می‌نمایم.

رده

تیم

بازی

برد

مساوی

باخت

زده

خورده

امتیاز

1

ملی‌حفاری‌اهواز

9

4

4

1

14

11

16

2

داتیس‌خرم‌آباد

9

4

4

1

11

8

16

3

عمران‌کیش

9

3

4

2

15

11

13

4

آلومینیوم‌هرمزگان

9

4

1

4

15

14

13

5

شهرداری‌زرند

9

3

2

4

15

13

11

6

گاز ایلام

9

-

3

6

9

21

3


داتیس خرم‌آباد چشم‌انتظار صعود
ساعت ۱۱:٢٢ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ٤ خرداد ۱۳٩٠  کلمات کلیدی:

پنج‌شنبه 5 خرداد رأس ساعت 16 در ورزشگاه تختی خرم‌آباد، پیکار حساس تیم‌‌های داتیس خرم‌آباد و خدمات شهری کیش از هفته نهم دور دوم لیگ دست سوم فوتبال کشور آغاز خواهد شد.

تیم داتیس در شرایطی به مصاف خدمات شهری کیش می‌رود که با کسب پیروزی در این دیدار به احتمال 90 درصد مستقیماً راهی لیگ دسته دوم فوتبال کشور خواهد شد.

به جاست تماشاگران و علاقه‌متدان خونگرم فوتبال خرم‌آباد و حتا استان، فردا این تیم را تنها نگذارند و برای حمایت از تیمی که تمام بازیکنان آن بومی و اهل لرستان هستند به ورزشگاه بروند.

اگر داتیس موفق به صعود به لیگ دسته دوم کشور شود، پس از تیم تربیت خرم‌آباد که در سال 1382 از لیگ دسته دوم کشور به دسته اول صعود کرد، دومین تیمی در تاریخ فوتبال لرستان خواهد بود که به چنین افتخاری دست یافته است.

شایان ذکر است که تیم فوتبال مجتمع گوشت خرم‌آباد نیز سال 1357 تا پایان هفته هجدهم صدرنشین گروه دوم لیگ دسته دوم فوتبال ایران بود و در شرایطی که فقط 4 هفته تا پایان این رقابت‌ها باقی بود، مسابقات تعطیل شد.

 

روزهای دشوار برای ناصر میرزایی

ساعت 20 چهارشنبه 4 خرداد 1390 برای کسب اطلاع از وضعیت استاد ناصر میرزایی به عیادتش رفتم. در شرایطی که وی حدود دو هفته است که دیگر قادر به تکلم نیست و از دو روز قبل هم مواد غذایی را از طریق سرم به یدن ایشان تزریق می‌کنند، از خانواده‌اش در مورد آخرین وضعیت درمانی او سؤال کردم.

خواهر استاد میرزایی پاسخ داد: با مساعدت و پی‌گیری آقایان فتاحی(مشاور رسانه‌ای استاندار) و رشیدی‌نیا(مدیر کل حوزه استاندار)، پس از رایزنی با مدیریت درمان تأمین اجتماعی، مساعدت‌های لازم توسط دکتر سیدمجید صادقی‌راد مدیر درمان تأمین اجتماعی لرستان صورت پذیرفت و به دستور ایشان دو پزشک، دیروز ناصر را معاینه کردند و متأسفانه پاسخ دادند که در صورت جراحی نیز تومور مغزی استاد میرزایی مجدداً عود خواهد کرد.

وی افزود: همچنین دکتر صادقی‌راد اعلام کرد که حاضر است در صورت نیاز به بستری یا اعزام، کلیه‌ی هزینه‌ها و عوامل لازم را در اسرع وقت برای رفاه حال ناصر و خانواده‌اش فراهم آورد که جا دارد صمیمانه از ایشان تقدیر و تشکر نماییم.

 

آموزش‌وپرورش 30 مدرسه ورزشی در 10 شهر استان تأسیس کرد

رئیس اداره تربیت‌بدنی آموزش و پرورش استان لرستان از برپایی 30 مدرسه ورزشی در رشته‌های بسکتبال، والیبال و کشتی در 10 شهر استان خبر داد.

مجتبی کلانتری‌فرد با بیان این خبر افزود: به منظور اجرای طرح استعدادیابی، هر یک از این مدارس در رشته‌های بسکتبال و والیبال موظف به جذب 30 دانش‌آموز بلندقد در پایه اول راهنمایی هستند.

وی اظهار داشت: دوره اول این کلاس‌ها از اول اردی‌بهشت تا شروع امتحانات خردادماه برگزار شد و پس از امتحانات ادامه کلاس‌ها در طول سال تداوم خواهد یافت.

کلانتری‌فرد گفت: در این کلاس‌ها وسائل آموزشی از قبیل توپ، لباس و CD آموزشی از طرف آموزش و پرورش در اختیار دانش‌آموزان قرار داده می‌شود و قرار است هر 6 ماه یک‌بار با برگزاری مسابقه بین 10 شهرستان استان، میزان پیشرفت آن‌ها محاسبه شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: امیدواریم طی یک برنامه 7 ساله، از 300 نفر حاضر در هر رشته، 10 درصد آن‌ها در تیم‌های ملی کشورمان حضور داشته باشند.


گهر زاگرس دورود و المپیک الشتر لیگ برتری شدند
ساعت ۱٢:۱۸ ‎ق.ظ روز دوشنبه ٢ خرداد ۱۳٩٠  کلمات کلیدی:

رضا جایدری: مرحله‌ی مقدماتی رقابت‌های لیگ دسته دوم فوتبال لرستان که با حضور 12 تیم در جریان بود با شناخت 4 تیم برتر پایان یافت.

 

گروه الف فوتبال دسته دوم لرستان http://axlor.persianblog.ir

رده

تیم

بازی

برد

مساوی

باخت

زده

خورده

امتیاز

1

ایثار پل‌دختر

10

5

3

2

14

6

18

2

پرسپولیس‌الیگودرز

10

5

2

3

22

12

17

3

شاهین‌خرم‌آباد

10

4

5

1

16

11

17

4

پیروزی‌الشتر

10

4

3

4

16

14

15

5

استقلال‌کوهدشت

10

2

2

5

10

22

8

6

شهرداری‌معمولان

10

1

3

6

9

28

6

 

 

گروه ب فوتبال دسته دوم لرستان  http://axlor.persianblog.ir

رده

تیم

بازی

برد

مساوی

باخت

زده

خورده

امتیاز

1

گهرزاگرس‌دورود

10

7

2

1

21

11

23

2

المپیک‌الشتر

10

7

1

2

27

10

22

3

نیرو ازنا

10

4

2

4

17

18

14

4

افلاک‌خرم‌آباد

10

4

1

5

20

23

13

5

مقاومت‌چغلوندی

10

2

2

6

16

18

8

6

یاسین‌خرم‌آباد

10

1

-

9

8

34

3

 

در پایان این مرحله، دو تیم ایثار پل‌ختر و پرسپولیس الیگودرز از گروه یک و گهر زاگرس دورود و المپیک الشتر از گروه دو به مرحله نیمه‌نهایی راه یافتند. در بازی‌های ضربدری برای تعیین دو تیم فینالیست و صعودکننده به لیگ دسته اول لرستان که از سال آینده با نام لیگ برتر استان برگزار می‌شود، این نتایج حاصل شد:

پرسپولیس الیگودرز 2 گهر زاگرس 3

گهر زاگرس 11 پرسپولیس الیگودرز 1

                              برنده: گهر زاگرس با مجموع 13 بر 3

ایثار پل‌دختر 2 المپیک الشتر 1

المپیک الشتر 3 ایثار پل‌دختر 0

                             برنده: المپیک با مجموع 4 بر 2

مسوولیت برگزاری و نظارت مسابقات بر عهده‌ی همایون بهاروند، مجید یاراحمدی، حسن حسین‌عربستانی، بهمن محدی‌پور، محمد رضایی، علی‌رضا کرمی و نصرالله ضرونی بود و قضاوت مسابقات را حسین عیسی‌وند، اکبر بابایی راد، جلال چراغی، عبدالرضا سپهوند، نریمان آزادیان، کیومرث ضرونی، غفور محمدی، علی‌همت رشنو، حسن عبدولی، آیت صادقی، محسن دریکوند، امیر صف‌آرا، هادی علی‌نیا، علی صباحی، حسین زنده‌دلی، مهدی معماری، عنایت بهرامی، علی‌رضا ملکی، نعمت رومیانی، مسعود عسکری، حبیب‌الله شکارچی و علی یوسفوند بر عهده داشتند.

* گهر زاگرس دورود: حسن محمدی، رضا احمدوند، سیاوش کاویان، علی قائدرحمت، سجاد حسنی، علی فلاح، محسن خان‌جمالی، محسن لشنی، سجاد طاهرنیا، بهنام بهلولی، داریوش شاهی، سالار نصرتی، محسن زمانی، علی ساکی، سجاد دالوند، امین صالحی، حسین موسوی، حامد دالوندی، احسان پارسا، مهرداد سالاروند، عبدالله کریمی، مربی: محمد یاراحمدی

* المپیک الشتر: محمد و سجاد نورمحمدی، علی محمودیان، سلمان و حجت یوسفوند، مهدی مرادپور، مصطفی رضایی، مهرشاد عزیزی، یاسر امیری، حامد یوسفوند، رحیم نوری‌زاده، وحید کرم‌پوری، محسن حسنوند، صمد سبزواری و پویا جوانمرد، مربی: عبدالرضا اسدی

به گفته مجید یاراحمدی مسوول کمیته مسابقات لیگ استان، به احتمال زیاد برنده‌ی بازی دو تیم ایثار پل‌دختر و پرسپولیس الیگودرز که این هفته برگزار می‌شود نیز به عنوان تیم سوم، سال آینده در رقابت‌های لیگ برتر فوتبال لرستان حضور خواهد داشت.