عکس‌ها و اخبار ورزش لرستان

این وبلاگ در سال 1383 با هدف حمایت از ورزش و ورزشکاران لرستان ایجاد شده است

نتایج هفته هشتم دور دوم لیگ دسته سوم فوتبال ایران
ساعت ۱:٠٢ ‎ق.ظ روز یکشنبه ۱ خرداد ۱۳٩٠  کلمات کلیدی:

سایپامهر کرج 1 شهرداری لاهیجان 0

شهرداری بهشهر 1 نفت محمودآباد 3

گیتی‌پسند اصفهان 2 انتظام تهران 1

عمران کیش 2 آلومینیوم هرمزگان 1

حفاری اهواز 1 شهرداری زرند 0

گاز ایلام 0 داتیس خرم‌آباد 2

گل‌ها: سیدمهدی سهرابی(53 و 63)

 

سه رزمی کار لرستانی به اردوی تیم ملی دعوت شدند

مسوول روابط عمومی هیات ورزش‌های رزمی استان لرستان گفت: سه ورزشکار رزمی کار استان به اردوی انتخابی تیم ملی دعوت شدند. 

محمد میر افزود: مسابقات رزمی قهرمانی کشور سبک ووی نام انتخاب تیم ملی روز گذشته در اردبیل برگزار شد که تیم خرم آباد با 9 وزشکار در این مسابقات حضور داشت.

وی اظهار داشت: در این رقابت‌ها  میثم عباسی و مصطفی حسنوند مقام نخست و سجاد یاراحمدی مقام سوم را کسب و به اردوی تیم ملی جهت شرکت در مسابقات جهانی ویتنام دعوت شدند.

وی تصریح کرد:  عباسی و مصطفی حسنوند به ترتیب به عنوان پدیده مسابقات و فنی‌ترین رزمی‌کار معرفی شدند.

به گفته میر در رده‌بندی تیمی نیز تیم لرستان با مربیگری مهدی سلاطی پس از استان‌های تهران و اردبیل موفق به کسب مقام سوم شد.

 

 درخشش کشتی‌گیران دورود، بروجرد و الیگودرز

در مسابقات مقطع متوسطه آموزشگاه‌‌های استان

رضا جایدری: مسابقات کشتی آزاد مقطع متوسطه آموزشگاه‌های لرستان با شرکت 67 کشتی‌گیر از 12 شهر و منطقه استان در 6 دوره با انجام 89 کشتی در سالن شهید صالحی‌راد خرم‌آباد به پایان رسید. نفرات برتر:

50 کیلوگرم: 1- مسلم ناصری(الیگودرز) 2- حامد دالوند(دورود) 3- علی کشوری(ناحیه‌دو) و احد زبرجد(ناحیه‌یک)

55 کیلوگرم: 1- رضا شعبان(بروجرد)  2- علی‌اکبر هاشمی(الیگودرز) 3- سیدحسن جعفری(کوهدشت) و محمد گله‌دار(ناحیه‌یک)

60 کیلوگرم: 1- مصطفی موسوی(دورود) 2- حسین یغماعی(ناحیه‌یک) 3- احد شهریسوند(الیگودرز) و بهادر امرایی(کوهدشت)

66 کیلوگرم: 1- مصطفی قیاسی‌چکا(دورود) 2- محمدرضا قربانی(ناحیه‌یک) 3- امین شاه‌کرمی(ناحیه‌دو) و وحید بیرانوند(ناحیه‌دو)

74 کیلوگرم: 1- یونس مرادی(ناحیه‌یک) 2- علی میخک(ناحیه‌دو) 3- امیرمنصور میردریکوند(ناحیه‌دو) و فرید بیرانوند(زاغه)

84 کیلوگرم: 1- محمد کردی(بروجرد) 2- ابراهیم امیرعیوضی(ناحیه‌دو) 3- انوش مردانی(ناحیه‌یک) و مصطفی قائدرحمت(دورود)

96 کیلوگرم: 1- فردین شمس‌یگانه(بروجرد) 2- میلاد آرین(الیگودرز) 3- بهرام فیضی(کوهدشت) و عبدالرضا بسحاق(دورود)

120 کیلوگرم: 1- اشکان عسکری(الیگودرز) 2- فرهاد عبدی(دورود) 3- بهرام خندانی(ناحیه‌یک)

تیمی: 1- دورود 68 امتیاز 2- ناحیه‌یک خرم‌آباد 66 امتیاز 3- الیگودرز 61 امتیاز 4- ناحیه‌دو 49 امتیاز 5- بروجرد 42 امتیاز 6- کوهدشت 34 امتیاز

همچنین مسابقات کشتی فرنگی مقطع متوسطه آموزشگاه‌های لرستان نیز با شرکت 63 کشتی‌گیر از 10 شهر و منطقه استان در 4 دوره در سالن شهید صالحی‌راد خرم‌آباد به پایان رسید. نفرات برتر:

50 کیلوگرم: 1- سیدمهدی موسوی(دورود) 2- مجتبی یوسفوند(الشتر) 3- عزیزالله گودرزی(بروجرد) و امید آزادبخت(کوهدشت)

55 کیلوگرم: 1- محمدرضا عزیزی(ناحیه‌یک) 2- سیاوش کاظم‌نیا(ناحیه‌دو) 3- محسن حسینی(بروجرد) و روح‌الله ایتوندی(نورآباد)

60 کیلوگرم: 1- مصطفی حسنوندی(ناحیه‌یک) 2- میلاد بختیاری(بروجرد) 3- ایمان کرنوکر(دورود) و میلاد قلاوند(ناحیه‌دو)

66 کیلوگرم: 1- علی پاپی(دورود) 2- محسن اردشیری(ناحیه‌یک) 3- امین تیغ‌تیز(بروجرد) و قاسم صفری(ازنا)

74 کیلوگرم: 1- حمید یاراحمدی(دورود) 2- سید امیررضا نرگس‌مطلق(ناحیه‌یک) 3- سیدرضا موسوی‌زاهد(ناحیه‌دو) و بهمن یوسفوند(الشتر)

84 کیلوگرم: 1- افشین دلاوری(بروجرد) 2- کاوه عرب(دورود) 3- حسین قمری‌پور(ناحیه‌یک) و محمدصادق بالانی(ازنا)

96 کیلوگرم: 1- علی‌رضا دولتشاهی(ناحیه‌یک) 2- بهنام گرامی‌نژاد(ناحیه‌دو) 3- حامد فاضلی(کوهدشت) و رضا مؤمنی‌نژاد(بروجرد)

120 کیلوگرم: 1- رضا نیک‌خو سرناوه(ناحیه‌یک) 2- اصغر نبی‌پور(کوهدشت) 3- علی لک(دورود)

تیمی: 1- ناحیه‌یک خرم‌آباد 72 امتیاز 2- دورود 58 امتیاز 3- بروجرد 55 امتیاز 4- کوهدشت 47 امتیاز 5- ناحیه‌دو 43 امتیاز 6- الشتر 33 امتیاز

مسؤولین برگزاری مسابقات روح‌الله کریمی و مهرداد علی‌پناهی و داوران: محمود ستوده- مهدی توکلی و سجاد درویشی(ازنا)- حمزه‌علی یوسفوند- بهروز ندری- غلام‌رضا جوانمرد- عین‌الله کاکولوند(الشتر)- عبدالرضا نجفی- عباس و محمد دالوند- صادق آرمان‌فر- فرید بهرامی- محمد حمزه‌فر- امیر فره‌وشی(خرم‌آباد) عبدالحسین نظامی- بهروز خورزمان- کریم هوشیاری(بروجرد) احسان سلیمی- محمد پنجی‌پور- حمید هادی‌پناه(جدول) بودند.


جدول رده‌بندی لیگ فوتبال دسته دوم باشگاه‌های کشور 90-1389
ساعت ۱٢:۳٥ ‎ق.ظ روز جمعه ۳٠ اردیبهشت ۱۳٩٠  کلمات کلیدی:

جدول رده‌بندی گروه ب فوتبال دسته دوم باشگاه‌های کشور

رده

تیم

بازی

برد

مساوی

باخت

زده

خورده

امتیاز

1

استقلال‌جنوب‌تهران

30

17

10

3

42

16

61

2

نیروزمینی‌تهران

30

17

10

3

49

26

61

3

آریاناگسترکیش

30

16

6

8

51

32

54

4

پرسپولیس‌برازجان

30

15

6

9

47

41

51

5

نفت‌وگازگچساران

30

13

5

12

38

32

44

6

نفت امیدیه

30

12

8

10

33

27

44

7

فولادنوین‌اهواز

30

10

13

7

40

32

43

8

پاس‌نوین‌همدان

30

10

12

8

36

29

42

9

نفت‌نوین‌آبادان

30

10

7

13

48

41

37

10

کوثر لرستان

30

10

6

14

29

44

36

11

ذوب‌آهن‌نوین‌اصفهان

30

9

8

12

35

42

35

12

گلچین‌رباط‌کریم

30

8

10

12

33

41

34

13

بام‌ شهرکرد

30

9

7

14

34

45

34

14

مس‌سونگون‌وزرقان

30

7

12

11

31

41

33

15

پرسپولیس‌گناوه

30

9

6

15

36

47

33

16

بهزیستی‌همدان

30

3

4

23

28

74

13

 

 

پس از کسر 3 امتیاز از کوثر، جدول به این شکل تنظیم شد و نماینده لرستان به دسته 3 سقوط کرد:

 

تیم

بازی

برد

مساوی

باخت

زده

خورده

امتیاز

1

استقلال‌جنوب تهران

30

18

9

3

42

15

63

2

نیرو زمینی تهران

30

17

9

4

48

26

60

3

آریانا گسترکیش

30

16

6

8

51

32

54

4

پرسپولیس برازجان

30

15

6

9

47

41

51

5

نفت امیدیه

30

12

8

10

33

26

44

6

نفت و گاز گچساران

30

13

5

12

38

32

44

7

فولادنوین خوزستان

30

10

13

7

40

32

43

8

پاس‌نوین همدان

30

10

12

8

36

29

42

9

صنعت‌نفت‌نوین آبادان

30

10

7

13

48

41

37

10

ذوب‌آهن‌نوین اصفهان

30

9

8

13

35

42

35

11

گلچین رباط کریم

30

8

10

12

34

41

34

12

بام شهرکرد

30

9

7

14

33

45

34

13

پرسپولیس گناوه

30

9

6

15

36

47

33

14

مس سونگون‌ورزقان تبریز

30

7

12

11

30

41

33

15

کوثر لرستان

30

10

6

14

29

44

30

16

بهزیستی همدان

30

3

4

23

28

74

13

 

 

 

ناصر میرزایی در یک نگاه

ناصر میرزایی        نام پدر: خسرو

تولد: یکم فروردین 1333 خرم‌آباد

شروع ورزش: از آموزشگاه‌ها با رشته‌های تنیس روی میز و کشتی

اولین باشگاه: تیم محلی شاه‌آباد(مطهری) خرم‌آباد

اولین افتخار فوتبالی: کسب عنوان قهرمانی محلات خرم‌آباد با تیم شاه‌آباد

اولین افتخار رسمی: نایب‌قهرمانی مسابقات فوتبال جوانان کشور- مرداد 1353 به همراه جوانان لرستان پس از جوانان خوزستان

اولین باشگاه رسمی: پاس خرم‌آباد 1349 تا 1352

سال‌های 52 و 53: ایران‌نوین خرم‌آباد

سال‌های 53 تا 56: تراکتورسازی تبریز (لیگ تخت جمشید) به همراه این تیم سال 55 نایب‌قهرمان جام حذفی شد و در سال 1354 با این تیم به لیگ دسته اول صعود کرد

سال‌ 57: ماشین‌سازی تبریز (لیگ تخت جمشید)

سال 58: منتخب لرستان (به مقام سوم کشور در تهران دست یافت و تیم لرستان به عنوان نماینده ایران به جام آقاخان بنگلادش اعزام شد)

سال‌های 59 و 60: بوتان تهران

سال‌های 61 و 62: هما تهران

سال‌های 63 و 64: پیام تهران

سال‌های 65 و 66: راه‌آهن تهران

سال 67: عضو منتخب لرستان در لیگ قدس(آخرین سال بازی‌اش که در نیم‌فصل مربی این تیم نیز شد)

سال‌های 68 تا 70: مربی خیبر خرم‌آباد

سال‌های 71 و 73: مربی پیام خرم‌آباد

سال‌های 74 تا 7٨: مربی فجر خرم‌آباد

سال‌های 79 و 80: مربی مدارس فوتبال در تهران

سال 81: مربی خیبر خرم‌آباد

سال 82: مربی تربیت خرم‌آباد

سال 83: مربی خیبر خرم‌آباد

سال 84: مربی پیام خرم‌آباد

سال 85: مربی تربیت خرم‌آباد

سال 86: مربی افلاک خرم‌آباد

فروردین 87 ناصر میرزایی دچار عارضه مغزی شد و برای همیشه از میادین فوتبال دور گشت

فروردین 1390 متوجه شدند که وی دچار تومور مغزی بدخیم نیز شده است

دعوت به اردوی تیم ملی: از سال‌های 1357 تا 1360 به طور مستمر

بازی ملی(بزرگسالان): یک – در شیراز برابر تیم ملی عربستان مقدماتی جام جهانی 1978 آرژانتین که ایران 1-0 پیروز شد

عضو تیم ملی امید ایران در سال‌های 1356 تا  1359

اخذ مدرک مربی‌گری درجه A  آسیا در سال 1382

شاگردان‌مطرح: ابراهیم میرزاپور(فولاد خوزستان، پیکان قزوین و سایپا کرج)، بیژن کوشکی(ابومسلم مشهد، پاس و استقلال تهران)، حمید فتحی(مس کرمان و نفت تهران)، بهنام بیرانوند(تربیت یزد، پیکان و شهرداری تبریز)، مهرداد خادمی(پگاه گیلان و نفت مسجدسلیمان)، اصغر کرم‌الهی(صباباتری قم و مس سرچشمه) و ...

 

جدول رده‌بندی لیگ برتر فوتبال ایران ٩٠ - ١٣٨٩

  تیم بازی برد مساوی باخت زده خورده تفاضل امتیاز
1 سپاهان اصفهان  34 18 12 ۴ 56 29 27 66
2 استقلال تهران 34 18 11 5 55 34 21 65
3 ذوب آهن اصفهان 34 18 9 ٧ 49 31 18 63
4 پرسپولیس 34 17 7 10 50 36 14 58
5 تراکتورسازی‌تبریز 34 15 12 ٧  42 29 13 57
6 فولاد خوزستان 34 14 12 ٨  58 36 22 54
7 مس کرمان 34 13 13 ٨ 41 30 11 52
8 ملوان انزلی 34 13 9 12 33 32 1 48
9 نفت آبادان 34 13 3 18 36 54 18- 42
10 صبای قم 34 9 14 11 39 40 1- 41
11 سایپا کرج 34 8 13 13 42 47 5- 37
12 شهرداری‌تبریز 34 8 13 13 45 53 8- 37
13 نفت تهران 34 7 15 12 38 44 6- 36
14 شاهین‌بوشهر 34 8 11 15 31 37 6- 35
15 راه‌آهن تهران 34 8 11 15 29 39 10- 35
16 پاس همدان 34 8 11 15 30 48 18- 35
17 پیکان قزوین 34 9 6 19 38 60 22- 33
18 استیل‌آذین‌تهران 34 6 10 18 30 61 31- 28

استاندار به عیادت میرزایی رفت اما ...
ساعت ٢:٥۸ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ٢٩ اردیبهشت ۱۳٩٠  کلمات کلیدی:

ظهر روز چهارشنبه استاندار لرستان به عیادت ناصر میرزایی رفت.

در این دیدار که شریعت‌نژاد فرماندار خرم‌آباد، شیخ‌آزادی رئیس علوم پزشکی و خدمات درمانی لرستان و جمعی دیگر از مسؤولین، کارکنان استانداری و خبرنگاران دکتر دهمرده استاندار لرستان را همراهی می‌کردند، وی پس از استماع توضیحات مهوش میرزایی خواهر استاد ناصر میرزایی در مورد وضعیت وی، در سخنانی به خدمات ارزنده میرزایی برای استانش اشاره کرد و در ادامه خطاب به رئیس علوم پزشکی استان، خواستار رسیدگی به وضعیت وی شد.

ما نیز ضمن اشاره به وضعیت وخیم استاد میرزایی و پیشرفت سریع تومور مغزی وی، خواستار پی‌گیری سریع از سوی علوم پزشکی لرستان شدیم که متأسفانه همان لحظه خروج استاندار، رئیس علوم پزشکی استان ارسال مدارک را به فردا صبح موکول کرد! اکنون که ساعت 15 روز پنج‌شنبه است با خانواده استاد میرزایی تماس گرفتیم که عنوان نمودند پس از مراجعه به محل دفتر رئیس دانشگاه، وی تشکیل کمیسیون پزشکی را به روز شنبه موکول کرده و عنوان نموده در صورت تأیید کمیسیون مبنی بر اعزام استاد میرزایی به تهران وی در بیمارستان امام خمینی و نه بیمارستان ایران‌مهر که امکانات و پزشکان بهتری دارد بستری خواهد شد!

 

فوتسال بروجرد به لیگ دسته دوم کشور راه یافت

فرهاد داودوندی و حسین‌ زنده‌دلی: مرحله نهایی رقابت‌های زیرگروه لیگ دسته دوم فوتسال کشور با شرکت 8 تیم در 2 گروه برگزار شد که در گروه دوم که به میزبانی بروجرد برگزار شد، تیم پولادگسترش بروجرد با کسب رتبه دوم موفق به صعود به لیگ دسته دوم فوتسال کشور شد.

نتایج مسابقات:

مقاومت البرز 6-0 نبرد خرامه فارس

بازیافت مشهد 1-0 خالص سازان زنجان

علی‌صدر همدان 3-2 شاهین لردگان

پروفیل زالی مشهد 1-1 پولادگسترش بروجرد

مقاومت البرز 2-3 بازیافت مشهد

خالص سازان زنجان 10-5 نبرد خرامه فارس

پروفیل زالی مشهد 4-2 شاهین لردگان

پولاد گسترش بروجرد 2-1 علی‌صدر همدان

پروفیل زالی مشهد 3-1علی‌صدر همدان

شاهین لردگان 3-1 پولاد گسترش بروجرد

 

رده

http://Axlor.persianblog.ir

بازی

برد

مساوی

باخت

زده

خورده

امتیاز

1

 پروفیل‌زالی‌مشهد

3

2

1

-

8

4

7

2

پولادگسترش‌بروجرد

3

1

1

1

4

5

4

3

علی‌صدرهمدان

3

1

-

2

5

7

3

4

شاهین‌لردگان

3

1

-

2

7

8

3

 

بازیکنان پولادگسترش: حسین جوانمرد، نسیم حساوی، محسن دیناروند، اکبر گودرزی، احمد ساکی، مسلم جوانمرد، مسعود لک‌نژاد، سعید معظمی‌گودرزی، احمد لطفی، علی اشراقی، مصطفی هاشمی، امیر عزیزی، مصطفی سلیمانی، عباس پارسا، محمد علی‌پناه، وحید گودرزی، نعیم حساوی، معین منادی، مدیرعامل: سید کمال‌الدین حسینی، سرپرست: سید مهرداد حسینی، کادر فنی: محسن فروغی، ناصر حدادادی، محمود ترکاشوند، محمد قلعه‌دار، حسین ابوالفتحی، سید محمد حسینی و جعفر غلامی

در حاشیه:

محمود ترابی رئیس تربیت بدنی بروجرد، کلیه مسابقات فوتسال را از بین تماشاگران مشاهده کرد.

جایگاه ویژه در سالن ولایت و استادیوم شهید بیات که باید مختص خبرنگاران ورزشی، مسؤولین ورزشی و مسؤولین شهر باشد، بعضی وقت‌ها این‌قدر افراد متفرقه را تحمل می‌کند که گوئی نکند جایگاه فرو بریزد! این انتقاد به مسؤولین سالن وارد است که باید مسؤولین محترم شهر را توجیه کنند که موقع حضور هر شخصیت مهم، اطرافیان بی‌شمارشان از سر و کول آن مسؤول که در جایگاه نشسته است بالا نروند زیرا منظره خوبی ندارد!

فعالیت اسکوربرد سالن ولایت، بسیار جالب است و جای تقدیر دارد.

احمد کردی رئیس هیات فوتبال بروجرد، موقع مسابقه تیم بروجرد چنان در حال و هوای بازی قرار می‌گیرد که اگر منعش نکنند برای بازی کردن وارد زمین خواهد شد!

دور تا دور سالن زیبای ولایت از پوسترها بازیکنان تیم فوتسال پولاد گسترش بروجرد بود که در نوع خود کاری ابتکاری و زیبایی خاصی در مجموعه ولایت به وجود آورد.

پخش نوار لری و آهنگ‌های ورزشی در زمان بین دو بازی و دو نیمه، باعث به وجود آمدن روحیه در تماشاگران بروجردی شده است که این کار هم در نوع خود  جلب توجه بود.

از دیگر افراد مسؤول که به محل مسابقات آمدند می‌توان به حضور موسی نیکوکار رئیس شورای اسلامی شهر بروجرد، علاءالدین بروجردی و هادی مقدسی نمایندگان مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی، فرهاد نیکوخصال مدیر کل تربیت بدنی استان لرستان، سجاد معین‌فارسانی فرماندار بروجرد اشاره نمود که به حق باعث دلگرمی ورزشکاران شد.

همچون دوره‌های گذشته دوباره شاهد پذیرایی خوب توسط شرکتهای تولیدی مواد غذایی از تماشاگران بودیم که البته با رضایت تماشاگران هم مواجه شد.

به نوبه خود صعود تیم پولادگسترش را به جامعه ورزش بروجرد و استان تبریک عرض می‌کنم


نتایج هفته سی‌ام (پایانی) لیگ دسته دوم فوتبال ایران
ساعت ٦:۱۳ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ٢٧ اردیبهشت ۱۳٩٠  کلمات کلیدی:

دوشنبه ۲۶ اردیبهشت: 

صنعت گاز سرخس 3 - 0 نوژن مازندران (حاضر نشد)

آرمین قزوین 3 - 0 شموشک نوشهر (حاضر نشد)

   داماش تهران 1 - 2 مقاومت تهران

   شهرداری اردبیل 0 - 1 شهرداری انزلی

   گسترش فولاد سهند 1  - 1 گاز فجر جم بوشهر

   شهرداری زنجان 5 - 1 شهرداری لنگرود

   آشیان گستران ورامین 4 - 2 چوکا تالش

   هما جوانرود 1 - 0 سایپا شمال

سه‌شنبه ۲7 اردیبهشت:

پاس‌نوین همدان 3 - 0 آریانا گستر کیش (حاضر نشد)

    ذوب‌آهن‌نوین اصفهان 3 - 0 صنعت نفت‌نوین آبادان

    بام شهرکرد 1 - 0 نفت امیدیه

    استقلال جنوب تهران 5 - 1 پرسپولیس گناوه

    نیروی زمینی تهران 3 - 1 فولادنوین خوزستان

    گلچین رباط کریم 1 - 0 نفت و گاز گچساران

    مس سونگون ورزقان تبریز3  - 1 پرسپولیس برازجان

کوثر لرستان 2 بهزیستی همدان 0

گل‌ها: فرزاد بهاری(49) و مهدی عبدی(55) 

گویا فدراسیون فوتبال 3 امتیازی را که از تیم کوثر کسر کرده بود، مجدداً به این تیم اضافه کرد و اگر این 3 امتیاز محسوب شود، کوثر سقوط نخواهد کرد. متاسفانه با وجودی که در سال ٢٠١١ میلادی هستیم، فدراسیون فوتبل هنوز سایت اطلاع‌رسانی که قوانین و آئین‌نامه مسابقات در آن باشد ندارد! حتا فدراسیون قادر نیست وبلاگی برای اعلام نتایج لیگ دسته دوم و سوم فوتبال کشور و لیگ‌های رده پایه راه‌اندازی کند و این مسابقات در بی‌خبری محض برگزار می‌شوند!

برنامه مسابقات هفته هشتم دور دوم لیگ دسته سوم

پنجشنبه 29 اردیبهشت  – ساعت 30/16

مهرکرج - شهرداری لاهیجان

گیتی پسند اصفهان - انتظام تهران

شهرداری بهشهر - نفت محمودآباد

جمعه 30 اردیبهشت  – ساعت 30/16

پالایش گاز ایلام - داتیس لرستان

عمران خدمات شهری کیش - آلومینیوم المهدی نوین هرمزگان

ملی حفاری اهواز - شهرداری زرند کرمان

 

 

 

برنامه مسابقات هفته نهم مرحله دوم لیگ دسته سه

چهارشنبه 4/3/90 – ساعت 30/16

شهرداری لاهیجان – گیتی پسند اصفهان – تختی لاهیجان

نفت محمودآباد – مهر کرج – مجتمع نفت – محمودآباد

انتظام تهران – شهرداری بهشهر – 5 آذر تهران

پنجشنبه 5/3/90 – ساعت 30/16

داتیس لرستان – عمران خدمات شهری کیش – تختی 2 خرم آباد

شهرداری زرند – پالایش گاز ایلام – سلیمی کیا کرمان

آلومینیوم المهدی نوین – ملی حفاری اهواز – تختی بندرعباس

 

جدول گلزنان برتر لیگ دسته سوم بزرگسالان کشور

   23 گل :

رسول ناظم‌الرعایا / بازیکن شماره 10 تیم  گیتی پسند اصفهان

 18 گل :

 افشین محمدی / بازیکن شماره 11 کارگربنه گز بوشهر

                      17 گل :                     

 وحید براتی / بازیکن شماره 10 تیم مهرکرج

15 گل :

 مسلم صالحی فرد( شماره 12 / سپاهان نوین اصفهان )

14 گل :

5- علی غلامرضا پور ( شماره 14 / سایپا برازجان )

12 گل:

جواد بابایی ( شماره 26 / هیات فوتبال کاشمر )

دانیال نوروزپور ( شماره 9 / پیام بابل )

پویا عالیخانی ( شماره 10 / داتیس لرستان )

حسن رمون زاده ( شماره 11 / آلومینیوم المهدی نوین هرمزگان )

امین قاسمی نژاد ( شماره 26 / نفت محمودآباد )

میلاد سلیمان فلاح ( شماره 25 / مهر کرج)

11 گل:

سید امین هاشمی ( شماره 10 / شهرداری بهشهر )

سید روح الله نعمتی ( شماره 17 / مهر کرج )

10 گل:

مجید مومیوند ( شماره 7 / احسان سپید نهاوند )

مسلم دریکوند ( شماره 20 / دارتاک لرستان )

عباس کریمی راد { شماره 9 / آراغرب ( رهپویان ) کرمانشاه }

سیدحمید حسینی ( شماره 15 / پیام بابل )

محمدعلی اکبرخواه ( شماره 9 / تلاش نظرآباد )

عزیز چنانی ( شماره 20 / عمران و خدمات شهری کیش )

سیدعیسی سعادت ( شماره 9 / شهرداری لاهیجان )


برنامه 90 خواستار تهیه گزارش از وضعیت استاد میرزایی شد
ساعت ۳:٢٥ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ٢٧ اردیبهشت ۱۳٩٠  کلمات کلیدی:

ناصر میرزایی روزهای بدی را سپری می‌کند. سه سال است که عارضه مغزی او را خانه‌نشین کرده و در این مدت، با توجه به محبوبیت فوق‌العاده او نزد مردم لرستان، عده‌ی زیادی به عیادتش رفتند. از آن جمله برخی مسؤولین که امید می‌رفت پس از مشاهده‌ی وضعیت ناصر، پی‌گیر کار درمانش باشند.

یکی از ارگان‌هایی که باید در این زمینه پا پیش می‌گذاشت، دانشگاه علوم پزشکی لرستان بود که متأسفانه متولیان آن نشان دادند که در عمل، توجهی به این مسأله و خواسته مردم استان ندارند.

ما نیز بر حسب رسالت خبری، سایر خبرنگاران را از حال وخیم استاد مطلع کردیم. جالب است بدانید انتشار خبر بستری شدن ناصر میرزایی برای مدت 48 ساعت در بیمارستان شهدای عشایر، پربیننده‌ترین خبر خبرگزاری‌های ایسنا و جمهوری اسلامی(ایرنا) لرستان بود که در متن این خبر به مسؤولان دانشگاه علوم پزشکی لرستان گوشزد شد در این زمینه اقدام کنند.

 با تلاش ستودنی دوستان‌مان در خبرگزاری‌ ایسنا، این مسأله در تهران نیز بازتاب یافت و دوشنبه‌ از برنامه پرطرفدار 90 تماس گرفتند و اعلام نمودند که حاضرند برای تهیه گزارشی از استاد میرزایی، پنج‌شنبه یا جمعه به خرم‌آباد بیایند بلکه او را در درمانش کمک کنند. باز هم گلی به جمال غریبه‌ها ...

شایان ذکر است به دنبال قطع امید پزشکان از درمان استاد میرزایی وی از عصر روز دوشنبه‌ به منزلش در خیابان شهید مطهری منتقل شد 

 

 

مسابقات فری کیک بوکسینگ بانوان استان برگزار شد

محمد میر/ روابط عمومی هیأت رزمی استان: مسابقات رزمی قهرمانی بانوان استان جهت شرکت در مسابقات بین‌المللی  ارمنستان در سبک فری کیک بوکسینگ با حضور 100 ورزشکار در قالب 10 تیم به میزبانی شهرستان خرم‌آباد در سالن خانه رزمی استان  برگزار گردید.

اسامی نفرات برتر  در اوزان مختلف به شرح زیر است:

نونهالان: رومینا خادمی، آرمیتا شیراوند، آیدا بابایی، سیده زهرا موسوی، فاطمه بیرانوند، ریحانه میر، محدثه فتحی، فاطمه قوام، فاطمه مهراب‌نژاد، نیلوفر اسفندیاری، بیتا صفری، زینب قهرمانی، زینب شیربندی، انیس حیدرزاده، فایزه ولی‌منش

نوجوانان: معصومه محمدی، نازنین محمدیان‌فیض، فایزه نازاری، سعیده احمدپور، نسترن بابایی، زهرا عباسی‌فر، سوزان بیرانوند، نسیم بیرانوند، مهسا میرزاوند، شیوا باباعلی‌مقدم، نرگس رضایی

جوانان: شکوفه فروغی‌نسب، آرزو دالوند، زهرا فروغی‌نسب، سپیده خورشیدی‌زاده، مهسا صمدی، افسانه روستایی، فروزان قوامی

بزرگسالان: عاطفه صفایی، مینا سالاروند، ضیافت کولیوند، سمانه کاظمی، الهام شمس، احترام عبدی، سودابه امرایی، خدیجه سپهوند، فاطمه آقامیرزایی، زینب حسینی

در پایان  این  مسابقات تیم  خرم‌آباد با مربی‌گری زهرا خورشیدوند موفق به کسب مقام قهرمانی شد و تیم‌های دورود با مربی‌گری  محبیان و رومشکان با مربی‌گری صفایی به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را کسب نمودند.

 

***

 

رقابت‌های لیگ دسته دوم فوتبال لرستان و لیگ دسته دوم فوتبال خرم‌آباد این هفته به پایان می‌رسد. اگر مسؤولین کمیته مسابقات خودشان کوتاهی نکنند و جدول رده‌بندی نهایی و اسامی تیم قهرمان و مسؤولین برگزاری را به ما برسانند، آن را در وبلاگ قرار خواهیم داد و در نشریات مختلف استان منتشر خواهیم کرد.


نتایج هفته هفتم دور دوم مسابقات فوتبال دسته سوم باشگاه‌های کشور
ساعت ٢:۳٠ ‎ب.ظ روز یکشنبه ٢٥ اردیبهشت ۱۳٩٠  کلمات کلیدی:

نفت محمودآباد 0 گیتی‌پسند اصفهان 1

سایپامهر کرج 2 شهرداری بهشهر 0

پالایش گاز ایلام 1 ملی حفاری اهواز 2

شهرداری زرند کرمان  2 عمران خدمات شهری کیش 1

داتیس لرستان 3 آلومینیوم‌نوین المهدی 2

گل‌ها: اسناعیل موسوی(39)، رضا شریفی(46) و یاسر حسنوند(68) برای داتیس و علی ورمزیار(70) و علی سالاری(75) برای آلومینیوم‌نوین

داتیس: احسان کرامت‌فر، احمد علیشاهی، مجتبی اصغریان، ایمان القاسی، رضا شریفیان(امید رمضانی 68)، مهدی سهرابی(علی عزیزی 70)، مهدی مریدی(سینا بسطامی 78)، اسماعیل موسوی، حسین جودکی، یاسر حسنوند و مسعود برومند، سرمربی: سعید سپهوند، مربی: بهمن موسوی، سرپرست: قاسم طاهری

 

رده

http://Axlor.persianblog.ir

بازی

برد

مساوی

باخت

زده

خورده

امتیاز

1

 سایپامهر کرج

7

5

1

1

10

5

16

2

گیتی‌پسند‌اصفهان   

7

4

1

2

11

6

13

3

  شهرداری لاهیجان

7

3

2

2

9

7

11

4

  نفت محمودآباد

7

2

2

3

9

9

8

5

 شهرداری بهشهر

7

2

2

3

9

11

8

6

  انتظام تهران

7

-

2

5

6

16

2

 

رده

http://Axlor.persianblog.ir

بازی

برد

مساوی

باخت

زده

خورده

امتیاز

1

 ملی حفاری اهواز

7

3

4

-

11

8

13

2

 خدمات‌شهری‌کیش

7

2

4

1

13

9

10

3

 آلومینیوم‌نوین‌هرمزگان

7

3

1

3

11

10

10

4

 داتیس لرستان

7

2

4

1

8

8

10

5

 شهرداری زرند

7

2

2

3

9

10

8

6

 پالایش گاز ایلام

7

-

3

4

7

13

3

 

دهکده المپیک دانش‌آموزی در لرستان احداث می‌شود

رئیس اداره تربیت‌بدنی آموزش و پرورش لرستان گفت: به منظور برگزاری منظم و هر ساله‌ی رقابت‌های دانش‌آموزی در سطح استان و کشور، بالا بردن سرانه‌ی ورزشی آموزش و پرورش لرستان و همچنین امکان اسکان، تغذیه و برگزاری مطلوب مسابقات، دهکده‌ی المپیک دانش‌آموزی در زمین 9 هکتاری روبه‌روی اردوگاه آیت‌الله کمالوند خرم‌آباد احداث خواهد شد.

مجتبی کلانتری‌فرد اظهار داشت: این طرح که به اعتباری بالغ بر یک‌صد میلیارد ریال نیاز دارد شامل سالن 6 هزار نفری مسابقات، زمین چمن فوتبال، پیست استاندارد دوومیدانی، استخر، ‌سرویس غذاخوری، خوابگاه 500 نفری، نمازخانه، 15 سوئیت جهت اسکان عوامل اجرایی، دو سالن سقف‌بلند جهت برگزاری هم‌زمان مسابقات و عملیات حصارکشی و زیباسازی خواهد بود.

وی افزود: با توجه به وضعیت مناسب جغرافیایی و اقلیمی لرستان، با پیشنهاد اداره تربیت‌بدنی آموزش و پرورش استان به مسؤولین وزارت آموزش و پرورش و استانداری لرستان، اعتبار این طرح در کارگروه فرهنگی‌اجتماعی به تصویب رسید.

کلانتری‌فرد اظهار امیدواری کرد با احداث دهکده المپیک، لرستان علاوه بر میزبانی شایسه در رقابت‌های کشوری، به عنوان قطب ورزش قهرمانی کشور به خصوص در رده‌ی تیم‌های ملی دانش‌آموزی مطرح شود و بستر و زمینه‌ی شکوفایی استعدادهای ورزشی 390 هزار دانش‌آموز لرستانی به واسطه‌ی امکانات موجود در این مجموعه فراهم گردد.

 

دانش‌آموزان لرستان قهرمان تورنمت غرب کشور شدند

کردستان مقام نخست مسابقات چندجانبه کشتی فرنگی غرب کشور در رده‌ی بزرگسالان را که در سالن آزادی شهر سنندج برگزار شد به خود اختصاص داد. 

در این رقابت‌ها تیم‌های کرمانشاه و لرستان نیز به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را از آن خود کردند و جام اخلاق نیز به تیم مرکزی رسید.

در نتایج انفرادی و در رده‌ی‌ سنی بزرگسالان ئاکو نیک‌بین در وزن 55 کیلوگرم از کردستان، شیرزاد بهشتی در وزن 60 کیلوگرم از کرمانشاه، بابک فقیه‌سلیمانی در وزن 66 کیلوگرم از کردستان، سیروان فقیه‌سلیمانی در وزن 74 کیلوگرم، حمید احمدی در وزن 96 کیلوگرم و آزاد عبدالملکی در وزن 120 کیلوگرم هر سه از کردستان رتبه نخست رده سنی خود را به دست آوردند.

در رده سنی جوانان، سید احمد موسوی در وزن 46 تا 50 کیلوگرم از لرستان، دانیال نیک‌بین در وزن 55 کیلوگرم از کردستان، رضا حسن‌لو در وزن 60 کیلوگرم از قم، علی پاپی در وزن 66 کیلوگرم از لرستان، آرمان باباخانی در وزن 74 کیلوگرم از کردستان، علی زینتی‌رفاه در وزن 84 کیلوگرم از قم، ایمان شکربیگی در وزن 96 کیلوگرم از کرمانشاه و مهدی قسمتی در وزن 120 کیلوگرم از قم توانستند مقام اول را از آن خود کنند. در رده سنی جوانان تیم لرستان با مربی‌گری روح‌اله کریمی و مهرداد علی‌پناه به مقام قهرمانی دست یافت.

در این رقابت‌ها تیم‌هایی از استان های کرمانشاه، مرکزی، ایلام، قم، لرستان و کردستان حضور داشتند.


پایان مرحله مقدماتی جام باشگاه‌های آسیا 2011
ساعت ٢:٥۳ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ٢٢ اردیبهشت ۱۳٩٠  کلمات کلیدی:

رده

گروه  A

بازی

برد

مساوی

باخت

زده

خورده

امتیاز

1

سپاهان ایران

6

4

1

1

14

5

13

2

الهلال‌عربستان

6

4

1

1

11

6

13

3

الغرافه قطر

6

2

1

3

6

7

7

4

الجزیره‌امارات

6

-

1

5

7

20

1

 

رده

گروه  B

بازی

برد

مساوی

باخت

زده

خورده

امتیاز

1

السد قطر

6

2

4

-

8

6

10

2

النصر عربستان

6

2

2

2

10

7

8

3

استقلال ایران

6

2

2

2

11

10

8

4

پاختاکورازبکستان

6

1

2

3

8

14

5

 

رده

گروه  C

بازی

برد

مساوی

باخت

زده

خورده

امتیاز

1

الاتحاد‌عربستان

6

3

2

1

10

5

11

2

بنیادکارازبکستان

6

2

3

1

8

6

9

3

الوحده امارات

6

1

3

2

6

8

6

4

پرسپولیس‌ایران

6

1

2

3

6

11

5

 

رده

گروه  D

بازی

برد

مساوی

باخت

زده

خورده

امتیاز

1

ذوب‌آهن ایران

6

4

1

1

7

3

13

2

الشباب‌عربستان

6

3

2

1

8

4

11

3

الامارات‌امارات

6

2

-

4

6

10

6

4

الریان قطر

6

1

1

4

4

8

4

 

برنامه تک بازی یک‌چهارم‌نهایی غرب آسیا

3  خرداد: سپاهان ایران- بنیادکار ازبکستان(اصفهان)

4  خرداد: ذوب‌آهن ایران- النصر عربستان(اصفهان)


داماش دورود با خوش‌شانسی در لیگ دسته اول ماندنی شد
ساعت ٦:٥٢ ‎ب.ظ روز دوشنبه ۱٩ اردیبهشت ۱۳٩٠  کلمات کلیدی:

با توجه به حکم کمیته انضباطی فدراسیون و ابلاغ آن به سازمان لیگ بنا بر شکایت حمیدرضا بابایی، سنگربان سابق استقلال اهواز بهمن ماه سال گذشته 3 امتیاز از استقلال اهواز کسر شد، اما از آنجایی که مسؤولان استقلال اهواز به این رأی اعتراض کردند، امتیازی از این تیم کسر نشد و رأی به کمیته استیناف ارجاع داده شد.

بر همین اساس با حکم کمیته استیناف که در واقع تأیید حکم کمیته انضباطی بود و امروز اعلام شد، استقلال اهواز با کسر شدن 3 امتیاز 21 امتیازی شد و به رده سیزدهم جدول گروه دوم رقابت‌های لیگ دسته اول نزول کرد.

به این ترتیب داماش دورود که تا پیش از این در گروه دوم در خطر سقوط قرار داشت علی‌رغم شکست روز آخر در تهران برابر نماینده یزد، با 25 امتیاز در لیگ دسته اول ماندنی شد. در گروه دوم دو تیم سپیدرود رشت و استقلال اهواز به لیگ دسته دوم سقوط کردند. 

نتایج هفته بیست و ششم(پایانی) لیگ دسته اول

دوشنبه ۱۹ اردیبهشت :

نساجی مازندران 4 - 0 پیام مخابرات شیراز

گسترش فولاد تبریز 1 - 0 ابومسلم مشهد

ایران جوان بوشهر 3 - 0 سپیدرود رشت(حاضر نشد)

شیرین فراز کرمانشاه 0 - 2 آلومینیوم هرمزگان

برق شیراز 4 - 1 استقلال اهواز

گل گهر سیرجان 4 - 1 فولاد نطنز

نفت مسجد سلیمان 0 - 0 شهرداری یاسوج

ماشین سازی تبریز 2 - 0 تربیت یزد

همیاری اراک 2 - 1 اتکا گرگان

کاوه تهران 0 - 1 شهرداری بندر عباس

داماش گیلان 3 - 2 مقاومت سپاسی شیراز

صنعت ساری 1 - 2 مس سرچشمه رفسنجان

پیام مشهد 2 - 0 مس رفسنجان

داماش لرستان 2 - 3 فولاد یزد

گل‌ها: محمد میرطرقی(58) و ولاتکو گروزدانوسکی(80) برای داماش و جعفر بذری(4 و 27) و مصطفی چراغی(70) برای فولاد

 

جدول رده‌بندی گروه الف فوتبال دسته یک باشگاه‌های کشور

رده

تیم

بازی

برد

مساوی

باخت

زده

خورده

امتیاز

1

داماش گیلان

26

13

9

4

39

24

48

2

مقاومت‌سپاسی‌شیراز

26

12

5

9

22

18

41

3

شهرداری یاسوج

26

11

6

9

25

26

39

4

شهرداری‌بندرعباس

26

9

8

9

26

26

35

5

نفت مسجدسلیمان

26

8

11

7

28

29

35

6

اتکاء گلستان

26

9

7

10

30

28

34

7

گل‌گهر سیرجان

26

8

10

8

29

27

34

8

تربیت یزد

26

6

15

5

26

22

33

9

مس رفسنجان

26

8

8

10

20

26

32

10

سازمان‌همیاری اراک

26

8

8

10

20

27

32

11

 صنعتی‌کاوه تهران

26

7

10

9

28

32

31

12

ماشین‌سازی تبریز

26

7

10

9

30

36

31

13

پیام مشهد

26

9

5

12

30

32

29

14

فولاد نطنز

26

6

10

10

30

36

28

از تیم پیام مشهد 3 امتیاز کسر شد

 

جدول رده‌بندی گروه ب فوتبال دسته یک باشگاه‌های کشور

رده

تیم

بازی

برد

مساوی

باخت

زده

خورده

امتیاز

1

مس‌سرچشمه‌کرمان

26

14

6

6

34

14

48

2

آلومینیوم هرمزگان

26

13

10

4

29

19

48

3

گسترش‌فولاد تبریز

26

14

6

6

28

22

48

4

نساجی مازندران

26

11

9

6

34

17

42

5

ابومسلم مشهد

26

11

9

6

28

20

42

6

ایران‌جوان بوشهر

26

8

11

7

20

19

35

7

شیرین‌فرازکرمانشاه

26

8

11

7

17

19

35

8

صنعت ساری

26

8

11

7

18

24

35

9

برق شیراز

26

7

11

8

24

25

32

10

پیام‌مخابرات فارس

26

5

12

9

20

22

27

11

فولاد یزد

26

7

6

13

23

38

27

12

داماش دورود

26

6

7

13

22

29

25

13

استقلال اهواز

26

6

6

14

20

33

21

14

سپیدرود رشت

26

4

8

14

21

39

20

از تیم استقلال اهواز 3 امتیاز کسر شد

 

 

کوثر لرستان به لیگ دسته سوم سقوط کرد

نتایج هفته بیست و نهم  لیگ دسته دوم 

یک‌شنبه ۱۸ اردیبهشت: 

گاز فجر جم بوشهر 3 - 0 صنعت گاز سرخس (حاضر نشد)

نوژن مازندران 3 - 0 آرمین قزوین (حاضر نشد)

    مقاومت تهران 2 - 1 شهرداری زنجان

    شهرداری انزلی 1 - 1 آشیان گستران ورامین

    سایپای شمال 1 - 0 داماش تهران

    شموشک نوشهر 1 - 0 همای جوانرود

    چوکای تالش 1 - 1 گسترش فولاد سهند

    شهرداری لنگرود 0 - 1 شهرداری اردبیل

دوشنبه  ۱۹ اردیبهشت:

    آریانا گستر کیش 2 - 1 مس سونگون ورزقان تبریز

    پرسپولیس گناوه 0 - 1 پاس نوین همدان 

    نفت و گاز گچساران 1 - 1 استقلال جنوب تهران

    پرسپولیس برازجان 3 - 2 بام شهرکرد

    بهزیستی همدان 1 - 5 نیرو زمینی تهران

    نفت امیدیه 2 - 0 ذوب آهن نوین اصفهان

    فولادنوین خوزستان 1 - 1 گلچین رباط کریم

    صنعت نفت نوین آبادان 6 - 0 کوثر لرستان

گل‌ها: 18 توفیق خذیراوی، 56 و 77 محمد جریحی، 84 فرهاد هالگی، 88 ناصر آل‌بکاف و 90 حسین چریم 


نتایج هفته ششم دور دوم مسابقات فوتبال دسته سوم باشگاه‌های کشور
ساعت ۱٢:۳٥ ‎ب.ظ روز دوشنبه ۱٩ اردیبهشت ۱۳٩٠  کلمات کلیدی:

انتظام تهران 2 نفت محمودآباد 5

گیتی‌پسند اصفهان 1 سایپامهر کرج 2

شهرداری بهشهر 1 شهرداری لاهیجان 3

عمران کیش 4 گاز ایلام 0

آلومینیوم‌نوین المهدی 2 شهرداری زرند 1

ملی حفاری اهواز 1 داتیس لرستان 1

گل‌ها: علی حسنی(71) برای حفاری و حسین جودکی (64) برای داتیس

اخراج: ابراهیم جلالی(حفاری)

 

همایش تجلیل از پیشکسوتان ورزش آموزشگاهی استان برگزار شد

طی مراسمی که 15 اردی‌بهشت‌ماه در جریان مسابقات کشتی آموزشگاهی استان در سالن کشتی صالحی راد خرم‌آباد برگزار گردید، از 30 پیشکسوت ورزش آموزشگاهی استان تجلیل به عمل آمد.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش لرستان، مجتبی‌ کلانتری‌فرد رئیس اداره تربیت بدنی آموزش و پرورش استان در این مراسم رشد و شکوفایی ورزش دانش‌آموزی را مرهون تلاش های پیشکسوتان این عرصه برشمرد و گفت: هم اکنون استان در بسیاری از رشته‌های ورزشی دانش‌آموزی همچون کشتی، فوتبال، فوتسال، دو و میدانی و والیبال از استان‌های موفق کشور است.

علی قربانی معاون پرورشی و تربیت‌بدنی آموزش و پرورش استان نیز ضمن خیر مقدم به پیشکسوستان ورزش، بزرگ‌ترین افتخار آنان را معلمی برشمرد و گفت: معلمان به ویژه معلمان ورزش، نقش مهمی در سلامت روح و جسم افراد در جامعه دارند.

در پایان این مراسم با اهداء هدایایی از پیشکسوتان ورزش در هفته معلم قدردانی شد. محمد کریمی، پرویز جایدری، حشمت‌الله شادابی، علی‌هاشم رضاپناه، حسن سپهوند، هوشنگ ماسوری و فرج‌الله فرید رؤسای قبلی تربیت‌بدنی آموزش و پرورش لرستان از جمله دعوت شدگان به این مراسم بودند که با اهداء هدایا از تلاش‌های آنان تجلیل شد.

 

 

 

مسابقات فوتبال آموزشگاه‌های استان به پایان رسید

در مقطع ابتدایی این مسابقات که با حضور 6 تیم برگزار شد نورآباد به مقام قهرمانی رسید و تیم‌های ناحیه‌دو و ناحیه‌یک دوم و سوم شدند.

در مقطع راهنمایی نیز که با شرکت 7 تیم انجام شد تیم ناحیه یک خرم‌آباد با غلبه بر حریفان خود عنوان نخست را از آن خود کرد و تیم‌های نورآباد و پل‌دختر عناوین بعدی را کسب کردند.

در مقطع متوسطه نیز 12 تیم با هم به رقابت پرداختند که در پایان ناحیه‌یک خرم‌آباد به مقام قهرمانی رسید و پل‌دختر و نورآباد دوم و سوم شدند.

 

تیم نونهالان دوومیدانی لرستان قهرمان غرب کشور شد

رقابت‌های دوومیدانی نونهالان قهرمانی کشور که در کرمانشاه برگزار شد که با قهرمانی تیم لرستان پایان یافت و تیم‌های کرمانشاه و همدان در مکانهای بعدی ایستادند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تربیت‌بدنی لرستان، برای تیم لرستان در 400 متر و پرش طول امیر سیاهپوش اول شد.

در پرتاپ دیسک امیرحسین بازگیر اول شد و پوریا سوری در پرتاپ وزنه و پرش ارتفاع یک مدال طلا و یک مدال برنز کسب کرد. فیاض چراغی در سه‌گانه امیرحسین پارپیان در پرش ارتفاع و محمدحسین محمودی در ماده 100 متر صاحب 2 مدال نقره شدند تا لرستان بر سکوی قهرمانی بایستد.

علی‌رضا نیازیان و کیارش کاوه نیز در رده پنجم پرتاب دیسک، پرتاب وزنه و 100 متر قرار گرفتند.

 

 

جوانان بروجرد از صعود به مرحله بعد باز ماندند

حسین زنده‌دلی: مسابقات فوتبال مرحله اول جوانان منطقه 4 کشور  که به میزبانی بروجرد در استادیوم شهید علی بیات این شهرستان برگزار گردید به پایان رسید که در پایان دو تیم نفت امیدیه و استانداری کرمانشاه با کسب امتیازات لازم مجوز حضور در مرحله بعدی مسابقات را به دست آوردند. نتایج روز پایانی مسابقات:

علوی ایلام 0 شهید کاووسی فرخ‌شهر 3

شهرداری‌کرمانشاه 3 هیأت‌فوتبال کاشان 1

شهرداری بروجرد 1 نفت امیدیه 1

شایان ذکر است بازی بین تیم‌های علوی ایلام و فرخ‌شهر چهارمحال به علت حاضر نشدن تیم علوی ایلام 3 بر 0 به سود حریف اعلام گردید. تیم سرخپوشان سهند تهران نیز از حضور در این مسابقات انصراف داد.

تیم بروجرد در بازی‌های قبلی به این نتایج دست یافته بود:

شهرداری بروجرد 2 استانداری کرمانشاه 3

شهرداری بروجرد 3 علوی ایلام 3

شهرداری بروجرد 1 کاووسی فرخ‌شهر 2

شهرداری بروجرد 1 شهرداری کاشان 0

 

 

رده

جوانان‌کشور

بازی

بـرد

تساوی

باخت

زده

خورده

امتیاز

1

نفت‌امیدیه

5

3

1

1

12

6

10

2

هیأت‌کرمانشاه

5

3

1

1

10

7

10

3

کاوسی‌فرخ‌شهر

5

2

2

1

9

8

8

4

شهرداری‌کاشان

5

2

1

2

9

8

7

5

شهرداری‌بروجرد

5

1

2

2

8

9

5

6

علوی‌ایلام

5

-

1

4

4

14

1


نتایج هفته بیست و پنجم لیگ دسته اول
ساعت ٢:۳٦ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳٩٠  کلمات کلیدی:

۱۲ اردیبهشت -  دوشنبه:

   شهرداری یاسوج3 - 0 ماشین سازی تبریز

   فولاد یزد1 - 2 صنعت ساری

   سپیدرود رشت1 - 2 نساجی مازندران

   ابومسلم مشهد1 - 0 داماش لرستان

   مقاومت سپاسی شیراز2 - 0 گل گهر سیرجان

   شهرداری بندر عباس1 - 0 داماش گیلان

   اتکا گرگان1 - 0 کاوه تهران

   مس رفسنجان0 - 1 همیاری اراک

   فولاد نطنز3 - 5 نفت مسجد سلیمان

   تربیت یزد2 - 1 پیام مشهد

   پیام مخابرات شیراز1 - 2 گسترش فولاد تبریز

   آلومینیوم هرمزگان2 - 1 ایران جوان بوشهر

   مس سرچشمه رفسنجان1 - 1 برق شیراز

   استقلال اهواز0 - 1 شیرین فراز کرمانشاه

 

نتایج هفته بیست و هشتم لیگ دسته دوم

۱۲ اردیبهشت- دوشنبه:

  گسترش فولاد سهند0 - 0 شهرداری انزلی

   مقاومت تهران2 - 1 شهرداری لنگرود

   صنعت گاز سرخس2 - 3 چوکای تالش

   آرمین قزوین0 - 1 گاز فجر جم بوشهر

   همای جوانرود1 - 0 نوژن مازندران

   داماش تهران0 - 0 شموشک نوشهر

   ذوب آهن نوین اصفهان5 - 0 پرسپولیس برازجان

   کوثر لرستان0 - 2 نفت امیدیه

   نیروی زمینی تهران1 - 1 صنعت نفت نوین آبادان

   بام شهرکرد1 - 3 آریانا گستر کیش

   مس سونگون ورزقان تبریز3 - 2 پاس نوین همدان

   نفت و گاز گچساران2 - 1 پرسپولیس گناوه

   استقلال جنوب تهران0 - 0 فولاد نوین خوزستان

   گلچین رباط کریم1 - 3 بهزیستی همدان

   آشیان گستران ورامین1 - 0 شهرداری اردبیل

   شهرداری زنجان0 - 0 سایپای شمال


پایان دور رفت لیگ دسته سوم فوتبال کشور
ساعت ۱:٢٩ ‎ب.ظ روز دوشنبه ۱٢ اردیبهشت ۱۳٩٠  کلمات کلیدی:

دور رفت مرحله دوم مسابقات لیگ دسته سوم فوتبال ایران، با صدرنشینی تیم‌های گیتی‌پسند اصفهان و ملی حفاری اهواز پایان پذیرفت. تیم داتیس لرستان در گروه دوم با 3 امتیاز اختلاف با تیم صدرنشین، هنوز بخت صعود به لیگ دسته دوم فوتبال کشور را دارد.

شایان ذکر است از هر گروه 2 تیم(مجموعاً 4 تیم) به لیگ دسته دوم فوتبال کشور صعود می‌کنند. نتایج هفته پنجم:

نفت محمودآباد 2 انتظام تهران 2

مهر کرج 0 گیتی‌پسند اصفهان 1

شهرداری لاهیجان 1 شهرداری بهشهر 1

داتیس لرستان 1 ملی حفاری اهواز 1

گل‌ها: پویا عالیخانی(83) برای داتیس و محمد زرشکی(37) برای ملی حفاری

پالایش گاز ایلام 1 خدمات شهری کیش 1

شهرداری زرند 2 آلومینیوم‌نوین 1

 

جدول رده‌بندی گروه یک و دو:

رده

http://Axlor.persianblog.ir

بازی

برد

مساوی

باخت

زده

خورده

امتیاز

1

 گیتی‌پسند‌ اصفهان

5

3

1

1

9

4

10

2

   سایپامهر کرج

5

3

1

1

6

4

10

3

  شهرداری بهشهر

5

2

2

2

8

6

8

4

  نفت محمودآباد

5

1

2

2

4

6

8

5

  شهرداری لاهیجان

5

1

2

2

3

6

5

6

  انتظام تهران

5

-

2

3

4

8

2

 

 

رده

http://Axlor.persianblog.ir

بازی

برد

مساوی

باخت

زده

خورده

امتیاز

1

 ملی حفاری اهواز

5

2

3

-

8

6

9

2

 خدمات‌شهری کیش

5

1

4

-

8

7

7

3

 آلومینیوم‌نوین‌هرمزگان

5

2

1

2

7

6

7

4

 داتیس لرستان

5

1

3

1

4

5

6

5

 شهرداری زرند

5

1

2

2

6

7

5

6

 پالایش گاز ایلام

5

-

3

2

5

7

3

 

 

مراسم تقدیر از 29 پیشکسوت تربیت‌بدنی آموزش‌و‌پرورش استان

در مراسمی باشکوه از 29 نفر از پیشکسوتان تربیت‌بدنی آموزش و پرورش لرستان تقدیر خواهد شد.

 

رئیس گروه تربیت‌بدنی و تن‌درستی آموزش و پرورش لرستان با اعلام این خبر گفت: در هفته‌ی معلم به منظور ارج نهادن به زحمت پیشکسوتان تربیت‌بدنی آموزش و پرورش و مقام شامخ معلم، به هنگام برگزاری مسابقات کشتی آموزشگاه‌های لرستان برای اولین بار در تاریخ آموزش و پرورش استان، از این عزیزان با اهدا لوح سپاس و هدایایی، تقدیر به عمل می‌آید.

 

مجتبی کلانتری‌فرد اظهار داشت: این مراسم ساعت 10 صبح روز پنج‌شنبه  15 اردی‌بهشت در سالن شهید صالحی‌راد مجموعه ورزشی تختی برگزار می‌شود و به این منظور از چراغیان معاون سیاسی‌امنیتی استانداری، شریعت‌نژاد فرماندار خرم‌آباد، ماکنعلی مدیر کل آموزش و پرورش استان، رشیدی شهردار، نیکوخصال مدیر کل تربیت‌بدنی لرستان، آذری رئیس شورای اسلامی شهر، اسدی‌پور مدیر کل نوسازی مدارس، شلال‌نژاد مدیر کل ثبت احوال، حسنوند و سپهوند رؤسای آموزش و پرورش نواحی یک و دو خرم‌آباد و تعدادی از مسؤولان نهادهای دیگر دعوت به عمل آورده‌ایم.

 

وی در پایان اسامی پیشکسوتان را به این شرح اعلام نمود: محمد کریمی، پرویز جایدری، حشمت شادابی، هوشنگ ماسوری، علی‌هاشم رضاپناه، فرج‌الله فرید، خانواده مرحوم ولی جوزی‌پور، خانواده مرحوم حجت‌الله صادقی، مهدی لطیفی، حسین سرشار، هادی محمدی، جمال دلوجی، سعید ضیایی، محمدحسن سپهوند، عباس دالوند، کاظم طرهانی، احمد ساکی، قاسم دیده‌پور، هاشم حسنوند، حجت‌الله طولابیان، اسفندیار مریدی، اسماعیل بهاران، سید علی جزایری، عبدالرضا دستگیر، روح‌الله کریمی، عباس فلاحیان، کریم هوشیاری، توکل زیودار و مرتضی حقیقتی

 

لرستان در سوپرساباکی غرب کشور دوم شد

محمد میر: مسابقات قهرمانی غرب کشور در سبک سوپر ساباکی با حضور 150 ورزشکار در قالب 8 تیم به میزبانی شهرستان امیدیه برگزار گردید.

درپایان این مسابقات تیم استان خوزستان با کسب 35مدال مقام نخست، تیم لرستان با مربی‌گری مصطفی کریمیان با کسب 30 مدال مقام دوم و تیم استان

اصفهان مقام سوم را کسب نمودند. اسامی مدال‌آوران استان  به شرح زیر می‌باشد:

نونهالان: 1- احمدرضا حبیب‌وند(طلا)2- میلاد نورپور(طلا)3- محمد سبزوار(طلا)4- حمید اسدی(نقره)5- حسین محمدی(نقره)

نوجوانان: 1- محمد رحمتی(طلا)2- امید فولادوند(نقره)3- علی شاکرمی(نقره)4- محسن رحمانی(نقره)5- عرفان حجازی(نقره)6- سعید برفی(برنز)

7- رسول ولی‌نژاد(برنز) 8- رضا سوری(برنز)9- عرفان حسنوند(برنز)10- رامین نظری(برنز)11- احسان کریمی(برنز)

جوانان: 1- پوریا کاکولوند(طلا)2- نوید میری(طلا)3- حسین احمدزاده(نقره)4- محمد نورپور(نقره)5- محمد کوه‌گرد(نقره)6- افشین ولی‌نژاد(برنز)

7- مهدی نظری(برنز) 8- پیمان خدائی‌مقدم(برنز)

بزرگسالان:1- افشین امیری(طلا)2- رحیم کریمی‌نسب(طلا)3- مهدی حسنوند(طلا)4- ایمان محبی(طلا)5- ناصر کرم‌زاده(نقره)6- مصطفی رحمانی‌طلب(برنز)


نتایج هفته چهارم دور دوم لیگ دسته سوم فوتبال ایران
ساعت ٢:٢٢ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ٦ اردیبهشت ۱۳٩٠  کلمات کلیدی:

دوشنبه 5 اردی‌بهشت 1390

گروه یک

گیتی‌پسند اصفهان 3 نفت محمودآباد 1

انتظام تهران 0 شهرداری لاهیجان 1

شهرداری بهشهر 2 سایپامهر کرج 2

گروه دوم

ملی حفاری اهواز 2 پالایش گاز ایلام 1

خدمات شهری کیش 2 شهرداری زرند 1

آلومینیوم‌نوین هرمزگان 2 داتیس لرستان 0

گل‌ها: حسن رمون‌زاده (3 و 91)

در دقیقه 71 این دیدار شوت حسین جودکی از داتیس به تیر افقی آلمومینویم برخورد کرد. با این نتیجه داتیس به رده چهارم گروه دوم سقوط کرد

دعوت 8 ملی‌پوش لرستانی به اردوی تیم ملی در کرمانشاه

سرمربی تیم هاکی لرستان از دعوت 8 هاکی‌باز لرستانی اردوی آمادگی تیم ملی هاکی چمنی زیر 21 سال کشورمان خبر داد.

سید یدالله قیاسیان با بیان این خبر افزود: این اردو با حضور 85 نفر از 4 تا 10 اردی‌بهشت در کرمانشاه برگزار می‌شود و ورزشکاران زیر نظر کمیته مربیان تیم‌های ملی متشکل از ابوالفضل یوسفی، اسفندیار صفایی و مهدی نیلوفرزاده مورد ارزیابی قرار می‌گیرند تا برترین‌ها به مرحله‌ی بعد راه یابند.

وی اظهار داشت: احسان یوسفوند، محمد کریمی، شایان بزرگ‌زاده، مسعود اعرابی، علی سلطانی، صادق صنعتی، مرتضی بازگیر و رضا اسکندری نفرات منتخب تیم لرستان هستند.

قیاساین هم‌چنین به تصمیم خوب اداره کل تربیت‌بدنی استان در مورد واگذاری سالن فریبز فرشاد به هیأت‌های هاکی و بسکتبال لرستان اشاره کرد و گفت: با نظر فرهاد نیکوخصال مدیر کل تربیت‌بدنی لرستان، این سالن جهت پایگاه استعدادیابی در اختیار هاکی لرستان که پر افتخارترین ورزش گروهی استان است قرار گرفت.


نتایج هفته بیست و هفتم لیگ دسته دوم فوتبال ایران
ساعت ۱:٤٧ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ٦ اردیبهشت ۱۳٩٠  کلمات کلیدی:

۴ اردیبهشت- یک شنبه: 

   نوژن مازندران0 - 0 داماش تهران

   آریانا گستر کیش4 - 0 ذوب آهن نوین اصفهان

   بهزیستی همدان0 - 4 استقلال جنوب تهران

۵ اردیبهشت- دوشنبه:

   شهرداری انزلی2 - 1 صنعت گاز سرخس

   شهرداری اردبیل3 - 0 گسترش فولاد سهند

   شهرداری لنگرود2 - 1 آشیان گستران ورامین

   شموشک نوشهر1 - 0 شهرداری زنجان

   نفت امیدیه0 - 1 نیروی زمینی تهران

   فولاد نوین خوزستان1 - 0 نفت و گاز گچساران

   چوکای تالش0 - 1 آرمین قزوین

   صنعت نفت نوین آبادان1 - 1 گلچین رباط کریم

   سایپای شمال0 - 0 مقاومت تهران

   پاس نوین همدان 3 - 0 بام شهرکرد

   گاز فجر جم بوشهر4 - 0 همای جوانرود

   پرسپولیس گناوه2 - 2 مس سونگون ورزقان تبریز

پرسپولیس برازجان 1 - 0 کوثر لرستان

گل: اصغر بحرانی‌نژاد(69)

 

مسابقات انتخابی کشتی آزاد نوجوانان کشور

با پایان یافتن این مسابقات که طی روزهای پنج‌شنبه و جمعه 1 و 2 اردیبهشت‌ماه و با حضور 285 کشتی‌گیر در سالن خلیج فارس خرمشهر برگزار شد نفرات برتر مشخص شدند. به گزارش روابط عمومی فدراسیون کشتی، رده‌بندی نفرات برتر این مسابقات به شرح زیر است:

39 کیلوگرم: 1- خیرالله قهرمانی(کرمانشاه)

42 کیلوگرم: 1- امین خدابخش(خراسان رضوی)

46 کیلوگرم: 1- محمد میریانچی(تهران)

50 کیلوگرم: 1- حسین یزدانی(مازندران) ... 5- علی‌اکبر هاشمی(لرستان)

54 کیلوگرم: 1- ایمان صادقی(مازندران) ... ۵- مرتضی قیاسی(لرستان)

58 کیلوگرم: 1- علی علی‌زاده(مازندران) 2- پیمان یاراحمدی(لرستان)

63 کیلوگرم: 1- مهران بابایی(خراسان رضوی)

69 کیلوگرم: 1- محمد عظیمی(همدان)

76 کیلوگرم: 1- محراب غلامی(کرمانشاه)

85 کیلوگرم: 1- حاتم علی‌اکبرزاده(تهران)

100 کیلوگرم: 1- امیر امامی(تهران)

  

مسابقات انتخابی بوکس نوجوانان کشور

نخستین دوره پیکارهای انتخابی تیم ملی نوجوانان بوکس کشور با معرفی افراد برتر اوزان مختلف در قم به کار خود پایان داد.

این مسابقات با شرکت 125 بوکسور از 28 استان کشور در سالن دو هزار نفری مجموعه ورزشی شهید حیدریان قم در 13 وزن برگزار شد.

بوکسورهای نوجوان شرکت کننده در این دوره از پیکارها در اوزان منهای 46، 48، 50، 52، 54، 57، 60، 63، 66، 70، 75، 80 کیلوگرم و به اضافه 80 کیلوگرم با یک‌دیگر به رقابت پرداختند و در نهایت برترین‌های هر وزن جواز حضور در تیم ملی را به دست آوردند.

تیم لرستان در این مسابقات سه  فینالیست داشت که امیر کنعانی بوکسور کرمانشاهی در وزن منهای 52 کیلوگرم با غربه بر حسین رضایی از لرستان قهرمان شد.

در دیدار نهایی وزن منهای 57 کیلوگرم نیز پیروزی علی کرمی از کرمانشاه مقابل حسین عزیزی از لرستان رقم خورد تا تیم اعزامی بوکس نوجوانان استان کرمانشاه به نخستین دوره پیکارهای انتخابی تیم ملی بوکس نوجوانان در قم عملکرد موفقی به ثبت رسانده و به طلای دیگری دست یابد.

در مسابقه پایانی وزن منهای 63 کیلوگرم پیروزی علی پیری از لرستان مقابل آرمین بادپو از آذربایجان غربی سبب شد تا عنوان قهرمانی و نشان طلای این وزن به نماینده تیم بوکس نوجوانان استان لرستان برسد.

 

صعود مقتدرانه پولادگسترش بروجرد

فرهاد داودوندی و حسین زنده‌دلی: مرحله دوم  مسابقات فوتسال دسته سوم کشور با برگزاری 12 مسابقه بین 8 تیم در سالن بین‌اللملی ولایت بروجرد خاتمه یافت.

در این رقابت‌ها تیم فوتسال پولادگسترش بروجرد با کسب 3 پیروزی و 9 امتیاز مقتدرانه به مقام اول گروه خود دست یافت و به همراه تیم نبرد فارس از گروه اول و دو تیم بازیافت مشهد و شاهین لردگان از گروه دوم به مرحله پایانی مسابقات راه یافت.

نتایج روز اول:

سازمان‌بازیافت خراسان‌رضوی 7-1 شاهین لردگان

رنگین شاهین‌شهر 2-2 آرمن میناسیان رشت

نبرد خرامه فارس 6-2 پیام مخابرات هرمزگان

پولادگسترش بروجرد 4-1 نگین کلاردشت

روز دوم:

بازیافت خراسان رضوی 2-1 آرمن میناسیان رشت

شاهین لردگان 5-5 رنگین شاهین‌شهر

نگین کلاردشت 5-5 نبرد خرامه فارس

پولادگسترش بروجرد 11-4 پیام مخابرات هرمزگان

روز سوم:

بازیافت خراسان رضوی 4-4 رنگین شاهین‌شهر

شاهین لردگان 2-1 آرمن میناسیان رشت

نگین کلاردشت 4-2 پیام مخابرات هرمزگان

پولادگسترش بروجرد 3-2 نبرد خرامه فارس

در حاشیه:

* محسن دیناروند، سعید معظمی، مصطفی هاشمی، امیر عزیزی و احمد ساکی از بهترین‌های پولادگسترش در این دوره بودند. سرپرستی تیم پولادگسترش و سرپرستی مسابقات بر عهده سید کمال‌الدین حسینی بود.

* در پایان این رقابت‌ها نماینده فدارسیون، ناظر داوری و همچنین ورزشکاران تیم‌های مهمان از امکانات و نحوه برخورد مسؤولین شهرستان بروجرد تشکر کردند.

* حضور پرشور تماشگران فهیم بروجردی باعث رونق هرچه بیشتر این مسابقات گردید.در طول برگزاری این مسابقات بارها از تماشگران پذیرایی صورت گرفت.

*بر خلاف دور قبل مسابقات فوتسال تعامل مسؤولین اعزامی فدارسیون فوتبال با اصحاب رسانه بهتر بود تا جایی که در روز اول مسابقات از بی‌توجهی خبرنگاران ورزشی شکایت داشتند.

* چند روز قبل از ورود تیم‌های و مسؤولین اجرایی مسابقات هماهنگی‌های لازم برای پذیرایی مطلوب صورت پذیرفت.

* متاسفانه هنوز شاهد خراب بودن تابلوی وقت سالن بودیم که هنوز تعمیر نشده است.

* در روز پایانی مسابقات فوتسال شاهد سرد شدن فضای سالن به علت بارندگی در بیرون سالن بودیم.

* با هماهنگی به عمل آمده با مسؤولین اداره تربیت‌بدنی، حضور بانوان برای تماشای این مسابقات آزاد اعلام شد.

* شرکت اتوبوس‌رانی شهرستان بروجرد با قرار دادن دو خط ویژه اتوبوش همگانی جهت عزیمت به سالن ولایت باعث تسهیل در رفت و آمد تماشگران شده بود.


نتایج هفته بیست و چهارم لیگ دسته اول فوتبال ایران
ساعت ٧:٥٠ ‎ب.ظ روز جمعه ٢ اردیبهشت ۱۳٩٠  کلمات کلیدی:

۲ اردیبهشت- جمعه:

   ایران‌جوان بوشهر 0 - 0 استقلال اهواز

   نساجی مازندران 1 - 1 آلومینیوم هرمزگان

   ابومسلم مشهد 3 - 1 فولاد یزد

   نفت مسجد سلیمان 1 - 0 مقاومت سپاسی شیراز

   اتکا گرگان 3 - 1 شهرداری بندرعباس

   کاوه تهران 1 - 1 مس رفسنجان

   همیاری اراک 0 - 0 تربیت یزد

   ماشین‌سازی تبریز 2 - 2 فولاد نطنز

   گل‌گهر سیرجان 0 - 0 داماش گیلان

   پیام مشهد 2 - 0 شهرداری یاسوج

   برق شیراز 1 - 0 صنعت ساری

   شیرین‌فراز کرمانشاه 2 - 1 مس سرچشمه رفسنجان

داماش لرستان 1 - 0 پیام مخابرات شیراز

گل: میلاد نصرتی دقیقه 15

تیم داماش به دلیل حساسیت بازی‌های باقی مانده را تهران برگزار می‌کند. مسوولین باشگاه داماش به بهانه القا استرس و فشار روحی تماشاگران دورودی به بازیکنان این تیم و انتظاری که برای برد دارند، بازی‌های خانگی را در تهران برگزار می‌کنند!

 

تفاهم‌نامه تربیت‌بدنی آموزش و پرورش و هیأت ژیمناستیک لرستان

به منظور توسعه ورزش ژیمناستیک در مدارس استان، تفاهم‌نامه همکاری بین تربیت‌بدنی آموزش و پرورش استان و هیأت ژیمناستیک لرستان به امضاء رسید.

بنا بر این تفاهم‌نامه سالن‌های ورزشی آموزش و پرورش ساعاتی را به رشته‌ی پایه ژیمناستیک اختصاص خواهند یافت و در عوض این هیأت مربیان مجرب خود را در امر آموزش دانش‌آموزان به کار خواهد گمارد.

هم‌چنین کلانتری‌فرد رئیس گروه تربیت‌بدنی و تن‌درستی از ابلاغ دستورالعملی مبنی بر خریداری 4 تخته تشک با ابعاد یک در دو متر برای انجام حرکات ژیمناستیک در مدارس ابتدایی استان خبر داد و اظهار امیدواری کرد با اجرای تصمیمات فوق، تحولی بزرگ در ورزش پایه ژیمناستیک به خصوص بین دانش‌آموزان لرستانی ایجاد شود.

 

 

اجرای برنامه‌های ورزشی به مناسبت هفته معلم

رئیس گروه تربیت‌بدنی و تن‌درستی آموزش و پرورش لرستان از اجرای برنامه‌های متنوع ورزشی به مناسبت گرامی‌داشت هفته معلم خبر داد.

مجتبی کلانتر‌ی‌فرد اظهار داشت: مسابقه بزرگ دوچرخه‌سواری با شعار «سپاس معلم» از میدان کیو تا میدان شقایق خرم‌آباد برای دانش‌آموزان برگزار می شود.

وی به خبرنگار اقتصاد لرستان گفت: به همین مناسبت، روز جمعه راه‌پیمایی خانوادگی از محل پارک معلم در جوار اداره کل تربیت‌بدنی استان تا ستاد نماز جمعه در مصلی برگزار می‌شود که جوایز نفیسی به شرکت‌کنندگان داده خواهد شد.

کلانتری‌فرد افزود: همچنین برای اولین بار مراسم تجلیل از 20 نفر از دبیران تربیت‌بدنی بازنشسته استان را در زمان برگزاری مسابقات کشتی آموزشگاه‌های استان خواهیم داشت.

 

 

ناحیه‌دو خرم‌آباد قهرمان والیبال بسیج فرهنگیان استان شد

رقابت‌های والیبال فرهنگیان بسیجی استان با حضور 6 تیم در سالن شهید صالحی‌راد مجموعه ورزشی تختی خرم‌آباد برگزار شد و با قهرمانی تیم ناحیه‌دو خرم‌آباد پایان پذیرفت.

تیم ناحیه‌دو در بازی فینال با نتیجه 2-1 الشتر را مغلوب کرد و قهرمان شد. تیم الشتر دوم شد و تیم‌های اداره کل استان و زاغه نیز مشترکاً در جایگاه سوم قرار گرفتند.

برگزاری و قضاوت مسابقات بر عهده شیرزاد غلام‌زاده، رمضان کولیوند، ابوطالب صادقی، محمد یاری، رضا جوکار، علی بارانی، محمد سوخته زاری و برزو حسنی بود.

ناحیه‌دو(قهرمان): تورج و عابدین دریکوند، علی متقی، چنگیز نعمتی، رضا فتحی، محمد و قباد امیری، رضا و محسن دریکوند، گودرز سلیمانی، مصطفی ایمانی و کرم‌رضا یوسفی، مربی: محمد کشوری، سرپرست: محمد میرهاشمی

 

تجلیل از پیشکسوتان و قهرمانان دوومیدانی استان

هیآت دوومیدانی لرستان طی مراسمی از پیشکسوتان، قهرمانان، داوران، مربیان و رؤسای هیأت‌های شهرستان‌ها تجلیل به عمل آورد.

در این مراسم که در سالن هلال‌احمر برگزار شد از 68 نفر توسط هیأت دوومیدانی لرستان تجلیل به عمل آمد و به آن‌ها وجه نقدی و تقدیرنامه اهدا شد.

جوایز نفرات منتخب توسط علی حیدری(رئیس هیأت دوومیدانی لرستان)، داریوش جودکی(مدیر کل تعزیرات حکومتی استان)، بهرام عزیزی(مدیر کل تعاون لرستان)، علی‌حسین فاضلی‌فرد(معاون ورزشی اداره کل تربیت‌بدنی لرستان) و سرهنگ پاسدار سیدعبدالله سوری به آن‌ها اهدا شد.