عکس‌ها و اخبار ورزش لرستان

این وبلاگ در سال 1383 با هدف حمایت از ورزش و ورزشکاران لرستان ایجاد شده است

نتایج هفته سوم دور دوم لیگ دسته سوم فوتبال کشور
ساعت ٤:۱٤ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۳۱ فروردین ۱۳٩٠  کلمات کلیدی:

گروه یک

نفت محمودآباد 1 شهرداری بهشهر 0

شهرداری لاهیجان 1 سایپا مهر کرج 2

انتظام تهران 1 گیتی‌پند اصفهان 1

رده‌بندی: 1- سایپا مهر کرج 9 امتیاز 2- شهرداری بهشهر 6 امتیاز 3- گیتی‌پسند اصفهان 4 امتیاز 4- نفت محمودآباد 4 امتیاز 5- انتظام تهران 1 امتیاز 6- شهرداری لاهیجان 1 امتیاز

گروه دو

آلومینیوم المهدی‌نوین هرمزگان 2 عمران خدمات شهری کیش 2

شهرداری زرند کرمان 1 ملی حفاری اهواز 1

داتیس لرستان 1 پالایش گاز ایلام 1

گل‌ها: مهدی مریدی 43 برای داتیس و سید اسماعیل موسوی مدافع داتیس 92 برای گاز

داتیس لرستان: اسماعیل میرزاپور، مجتبی صفریان، ایمان القاصی، مسعود برومند، احمد علیشاهی، یاسر حسنوند، علی نوری‌زاده، مهدی مریدی، رضا شرفی(سینا بسطامی 70)، مهدی سهرابی(سید اسماعیل موسوی 62)، حسین جودکی(سید مرتضی شاهرخی 80)، مربی: سعید سپهوند، سرپرست: سید قاسم طاهری

رده‌بندی: 1- ملی حفاری اهواز 5 امتیاز 2- داتیس لرستان 5 امتیاز 3- آلومینیوم هرمزگان 4 امتیاز 4- عمران کیش 3 امتیاز 5- شهرداری زرند 2 امتیاز 6- گاز ایلام 2 امتیاز


نتایج هفته بیست و ششم لیگ دسته دوم کشور
ساعت ٦:٤٧ ‎ب.ظ روز دوشنبه ٢٩ فروردین ۱۳٩٠  کلمات کلیدی:

کوثر مغرور شد و باخت!

۲۹ فروردین – دوشنبه:

   گسترش فولاد سهند2 - 3 آشیان گستران ورامین

   همای جوانرود1 - 0 چوکای تالش

   صنعت گاز سرخس2 - 3 شهرداری اردبیل

   شهرداری زنجان1 - 1 نوژن مازندران

   سایپای شمال1 - 2 شهرداری لنگرود

   داماش تهران1 - 0 گاز فجر جم بوشهر

   مقاومت تهران3 - 1 شموشک نوشهر

   گلچین رباط کریم0 - 1 نفت امیدیه

   نفت و گاز گچساران5 - 0 بهزیستی همدان

   بام شهرکرد2 - 2 مس سونگون ورزقان تبریز

   نیروی زمینی تهران2 - 1 پرسپولیس برازجان

   استقلال جنوب تهران0 - 0 صنعت نفت نوین آبادان

   فولادنوین خوزستان3 - 0 پرسپولیس گناوه

   ذوب آهن نوین اصفهان0 - 2 پاس نوین همدان

   آرمین قزوین1 - 0 شهرداری انزلی

کوثر لرستان 1 - 3 آریانا گستر کیش

گل‌ها: فرشیدصمدپور(3 و 60) و سید علی رضایی(55) برای آریاناگستر و فرزاد بهاری(9) برای کوثر

 

نفرات برتر کشتی فرنگی نوجوانان کشور مشخص شدند

نفرات برتر مسابقات انتخابی تیم کشتی فرنگی نوجوانان که با حضور 220 کشتی‌گیر از 31 استان طی 7 دور و انجام 276 کشتی در روزهای جمعه و شنبه 26 و 27 فروردین‌ماه در سالن شهدای هفتم تیر تهران برگزار شد مشخص شدند.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون کشتی، اسامی نفرات برتر اوزان مختلف به شرح زیر است:

39 کیلوگرم: 1- محمد سلطانی(خوزستان)

42 کیلوگرم: 1- امید امرایی(البرز) 2- محمد پیامنی(لرستان)

46 کیلوگرم: 1- ایوب ولی‌پور(خوزستان)

50 کیلوگرم: 1- علی ارسلان(مازندران)

54 کیلوگرم: 1- رامین طاهری(خوزستان)

58 کیلوگرم: 1- یوسف حاج ابراهیم(خورستان)

63 کیلوگرم: 1- فرشاد بلفکه(لرستان) 2- سجاد فرج‌پور(مازندران)

69 کیلوگرم: 1- محمد ابراهیمی(کردستان) 2- فاضل غفاری(مازندران) 3- علی احسان‌پور(لرستان) و صائب دریایی(مازندران)

76 کیلوگرم: 1- دانیال اکبری(مازندران)

85 کیلوگرم: 1- امیرحسین خان‌پور(مازندران) 2- یونس زیدوند(خوزستان) 3- علی غفاری(خوزستان) و مجید محمودی(لرستان)

100 کیلوگرم: 1- آرش عرب(گلستان) 2- آرمان نظری(لرستان)

نفرات اول تا پنجم اوزان 46، 50، 54، 58، 63، 69، 76 و 85 کیلوگرم و نفرات اول تا سوم اوزان 39 و 42 کیلوگرم مجوز شرکت در جام روز جهانی کودک را به دست آوردند. شایان ذکر است به منظور پشتوانه‌سازی در وزن 42 کیلوگرم، مسابقات در اوزان 39 کیلوگرم نیز برگزار شد و همچنین با درخواست کادر فنی بین نفرات پنجم مشترک اوزان 46 تا 100 و نفرات سوم وزن 39 کیلوگرم نیز مسابقه برگزار شد.

 

سپهوند تنها مدال‌آور دو و میدانی لرستان

مسابقات دو و میدانی قهرمانی کشور انتخابی تیم ملی با حضور بهترین‌های این رشته در ورزشگاه حافظیه‌ی شیراز برگزار شد.

تیم 10 نفره‌ی لرستان با مربی‌گری ایرج و تورج سپهوند با ترکیبی از ورزشکاران جوان استان به منظور کسب تجربه برای حضور موفق در رقابت‌های آتی قدم به مسابقات نهاد که موفق شد توسط سیاوش سپهوند در ماده 110 متر یک مدال برنز کسب نماید.

در این ماده، احمدرضا خنفری از خوزستان با زمان 14 ثانیه و 59 صدم ثانیه اول شد. مرتضی حسینی از تیم فارس‌الف زمان 14 ثانیه و 82 صدم ثانیه را به ثبت رساند و دوم شد و سیاوش سپهوند از لرستان نیز با 15 ثانیه 63 صدم ثانیه به در جایگاه سوم ایستاد و به اردوی تیم ملی کشورمان دعوت شد.


نتایج هفته بیست و سوم لیگ دسته اول کشور
ساعت ٢:٥٠ ‎ب.ظ روز شنبه ٢٧ فروردین ۱۳٩٠  کلمات کلیدی:

۲۵ فروردین- پنج‌شنبه 

   پیام مخابرات شیراز1 - 1 ابومسلم مشهد

   شهرداری بندر عباس0 - 0 گل گهر سیرجان

   تربیت یزد3 - 0 کاوه تهران

۲۶ فروردین  - جمعه: 

   مقاومت سپاسی شیراز1 - 0 ماشین سازی تبریز

   داماش گیلان3 - 1 نفت مسجد سلیمان

   مس رفسنجان0 - 0 اتکا گرگان

   آلومینیوم هرمزگان1 - 2 گسترش فولاد تبریز

   فولاد نطنز1 - 2 پیام مشهد

   فولاد یزد1 - 1 برق شیراز

   صنعت ساری0 - 0 شیرین فراز کرمانشاه

   مس سرچشمه رفسنجان3 - 0 ایران جوان بوشهر

   شهرداری یاسوج0 - 0 همیاری اراک

سپیدرود رشت1 - 0 داماش لرستان

گل: میثم احمدی دقیقه 45

 

هفته دوم دور دوم لیگ دسته 3

خدمات شهری کیش ١ داتیس لرستان ١ 

جدول رده‌بندی گروه دوم:

 1- ملی حفاری اهواز 4 امتیاز    2- داتیس خرم‌آباد 4 امتیاز

 3- آلومینیوم هرمزگان 3 امتیاز   4- خدمات‌شهری کیش 2 امتیاز

 5- پالایش گاز ایلام یک امتیاز    6- شهرداری زرند یک امتیاز

 

 

بروجرد قهرمان فوتسال بسیج فرهنگیان استان شد

رقابت‌های فوتسال بسیج فرهنگیان لرستان با حضور 13 تیم از بروجرد، زاغه، کوهدشت، اداره کل آموزش و پرورش استان، نواحی یک ‌و دو خرم‌آباد، دورود، الیگودرز، چگنی، سپیددشت، نورآباد، الشتر و پلدختر به مدت 2 روز در سالن شهید توکل مصطفی‌زاده دره‌گرم خرم‌آباد برگزار شد

در این مسابقات 4 تیم بروجرد، زاغه، توابع اداره کل آموزش و پرورش استان و کوهدشت به مرحله‌ی نیمه‌نهایی رسیدند که در این مرحله بروجرد با نتیجه 6-0 زاغه را شکست داد و اداره کل نیز 4-1 بر کوهدشت غلبه نمود.

در بازی فینال تیم یک‌‌دست بروجرد با نتیجه 3-1 بر اداره کل استان غلبه کرد و به مقام قهرمانی دست یافت.

برگزاری و قضاوت مسابقات بر عهده شیرزاد غلام‌زاده، مجتبی کلانتری‌فرد، داوود حسنوند، ابوطالب صادقی، اکبر حسنوند، نریمان آزادیان، فرامرز یوسفوند، احمد موسیوند و محمد ماسوری بود.

 

بروجرد(قهرمان): سیدمحمد موسوی، مهدی طهرانی، مهدی اکبری، فرزاد خدارحمی، حسین کماسی، علی‌رضا خوشی، محسن فروغی، وحید کاکاوند، مربی: داریوش یوسفی، سرپرست: داوود ساریخانی

اداره کل آموزش و پرورش لرستان(دوم): بیژن احمدی، فرشاد نادری، نادر سماعی، مسعود بابایی، مهدی محمدی، قاسم رحمانی، رضا جایدری، پیمان بیرانوند، صادق یوسفی و محمد کشوری، مربی: داوود حسنوند، سرپرست: فرشاد کاوه


نتایج هفته بیست و پنجم لیگ دسته دوم کشور
ساعت ٦:٥٢ ‎ب.ظ روز دوشنبه ٢٢ فروردین ۱۳٩٠  کلمات کلیدی:

۲۲ فروردین- دوشنبه:

     آشیان گستران ورامین 1 - 1 صنعت گاز سرخس

     نوژن مازندران 1 - 0 مقاومت تهران

     شهرداری لنگرود1 - 2 گسترش فولاد سهند

     شهرداری انزلی 2 - 0 هما جوانرود

     گاز فجر جم بوشهر 1 - 0 شهرداری زنجان

     چوکا تالش 0 - 0 داماش تهران

     شهرداری اردبیل 2 - 1 آرمین قزوین

     آریانا گستر کیش 1 - 3 نیرو زمینی تهران

     پرسپولیس گناوه 2 - 0 بام شهرکرد

     نفت امیدیه 0 - 1 استقلال جنوب تهران

     پرسپولیس برازجان 2 - 1 گلچین رباط کریم

     صنعت نفت نوین آبادان 4 - 2 نفت و گاز گچساران

     مس سونگون ورزقان تبریز 1 - 1 ذوب آهن نوین اصفهان

     بهزیستی همدان 1 - 1 فولادنوین خوزستان

۲۱ فروردین- یک شنبه: 

   شموشک نوشهر 0 - 1 سایپای شمال

پاس نوین همدان 1 - 1 کوثر لرستان

گل‌ها: 23 مصطفی ندری برای کوثر و  56 محمد خدابنده‌لو برای پاس‌نوین


هفته بیست و دوم لیگ دسته اول فوتبال ایران
ساعت ٤:٠٧ ‎ب.ظ روز شنبه ٢٠ فروردین ۱۳٩٠  کلمات کلیدی:

۱۸ فروردین  - پنج شنبه:

مس رفسنجان0 - 0 شهرداری بندر عباس

ابومسلم مشهد3 - 0 سپیدرود رشت

ماشین سازی تبریز2 - 3 داماش گیلان

۱۹ فروردین – جمعه:   

نساجی مازندران1 - 1 مس سرچشمه رفسنجان

پیام مشهد2 - 1 مقاومت سپاسی شیراز

کاوه تهران3 - 0 شهرداری یاسوج

همیاری اراک1 - 3 فولاد نطنز

نفت مسجد سلیمان1 - 1 گل گهر سیرجان

گسترش فولاد تبریز2 - 1 استقلال اهواز

ایران جوان بوشهر0 - 0 صنعت ساری

شیرین فراز کرمانشاه1 - 1 برق شیراز

پیام مخابرات شیراز3 - 1 فولاد یزد

اتکا گرگان3 - 0 تربیت یزد

داماش لرستان2 - 1 آلومینیوم هرمزگان

 

داماش دورود  صدرنشین را نقره‌داغ کرد

تیم فوتبال داماش دورود در هفته بیست و دوم لیگ دسته اول فوتبال کشور موفق شد با نتیجه دو بر یک تیم آلومینیوم هرمزگان را شکست دهد. 

   در این دیدار که به علت محرومیت داماش از بازی خانگی در ورزشگاه کارگران تهران برگزار شد تیم داماش دورود با گل‌های دقیقه 25 محمدمیرترابی و گل دقیقه 48 میلادنصرتی درمقابل تک گل دقیقه 48 فلاویو دیاز بازیکن خارجی تیم آلومینیوم هرمزگان، این تیم را شکست داد.

تیم داماش دورود با کسب این پیروزی و با 22 امتیاز به دلیل تفاضل گل بهتر نسبت به استقلال اهواز در رده دوازدهم گروه دوم قرار گرفت.

 

داتیس سرگروه شد و به دور دوم رفت

 

رده‌بندی گروه چهارم لیگ دسته سوم:

 1- داتیس ۴۴ امتیاز(١٣ برد- ۵ تساوی و ٢ باخت- ۴٣ گل زده و ١٣ گل خورده)

 2- گاز ایلام 36 امتیاز (١٠ برد- ۶ تساوی- ۴ باخت- ٣١ گل زده و ١٠ گل خورده)

 3- دارتاک لرستان 36 امتیاز (١١ برد- ٣ تساوی و ۶ باخت- ٣٠ گل زده و ٢۴ گل خورده)

تیم‌های استقلال همدان، احسان سپید نهاوند و خیبر متوسلیان پل‌دختر به دلیل عدم حضور در 2 بازی از جدول کنار گذاشته شدند.

دارتاک در لیگ دسته سوم ماندنی شد و یک سهمیه در سال آینده به لرستان در لیگ دسته سوم کشور اضافه شد. شایان ذکر است تیم متوسلیان پل‌دختر جزو سهمیه خوزستان(اندیمشک) محسوب می‌شود که به لیگ استان سقوط کرد

 

داتیس مرحله دوم را با پیروزی آغاز کرد

در اولین بازی مرحله دوم لیگ دسته سوم فوتبال کشور تیم فوتبال داتیس خرم آباد میزبان شهرداری زرند کرمان بود که در جریان این بازی موفق به غلبه بر حریف خود شد.

تیم داتیس روز پنج‌شنبه ساعت 16 در ورزشگاه تختی خرم آباد با شهرداری زرند کرمان دیدار کرد. در این دیدار داتیس خرم آباد دو بر یک برابر شهرداری زرند به پیروزی رسید. گل‌های داتیس خرم آباد را در این بازی رضا شرفی در دقیقه 8 و پویا عالیخانی در دقیقه 28 به ثمر رساندند. علی‌رضا نگاری هم دقیقه 52 تک گل شهرداری را وارد دروازه داتیس کرد.

همچنین در هفته اول مرحله دوم رقابتهای فوتبال لیگ دسته سوم باشگاه‌های کشور روز گذشته آلومنیوم اهواز دو بر یک بر حریف خود گاز ایلام غلبه کرد و تیم شرکت ملی حفاری اهواز و خدمات شهری کیش نیز به تساوی سه بر سه رضایت دادند.

تیم داتیس خرم آباد 24 فروردین جاری به مصاف تیم فوتبال خدمات شهری در کیش خواهد رفت.

 

شایان ذکر است مرحله دوم مسابقات فوتبال لیگ دسته سوم باشگاههای کشور با شرکت 12 تیم در دو گروه 6 تیمی برگزار می شود و در پایان تیم‌های اول و دوم هرگروه به صورت مستقیم به مسابقات لیگ دسته دوم باشگاه‌های کشور صعود خواهند کرد.

 

انتخاب مربی تیم دو صحرانوردی لرستان

از سوی تربیت بدنی وزارت آموزش و پرورش، اردشیر کاظمی، مربی تیم دو لرستان به عنوان مربی تیم ملی دو صحرا نوردی دانش آموزان معرفی شد.

تیم ملی دو صحرانوردی دانش آموزان خود را برای شرکت در مسابقه‌های دانش‌آموزان جهان که تیرماه امسال در بلغارستان برگزار خواهد شد آماده می کند.

 

دور رفت لیگ دسته دوم باشگاه‌های خرم آباد به پایان رسید

نیم فصل نخست رقابت‌های فوتبال لیگ دسته دوم خرم آباد با قهرمانی تیم پیام پایان یافت.

در هفته چهارم و پایانی این مسابقات، تیم فوتبال پیام خیرآباد با نتیجه 2 بر صفر بر تیم المپیک غلبه کرد و تیم بهمن 6 بر 2 برابر سایپا به برتری رسید.

همچنین تیم فوتبال پاسارگاد 4 بر یک از سد تیم فجر گذشت و تیم فوتبال شاهین نیز 2 بر یک تیم سرخپوشان را شکست داد.


نتایج هفته بیست و چهارم لیگ دسته دوم فوتبال کشور
ساعت ۱٠:٤٩ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ۱٦ فروردین ۱۳٩٠  کلمات کلیدی:

با این نتایج، کوثر لرستان دور برگشت در گروه خود اول است!

۱۵ فروردین – دوشنبه:

   شهرداری زنجان 0 - 0 چوکای تالش

   هما جوانرود 1 - 0 شهرداری اردبیل

   استقلال جنوب تهران 0 - 0 پرسپولیس برازجان

   بهزیستی همدان0 - 3 پرسپولیس گناوه

   نیروی زمینی تهران0 - 0 پاس نوین همدان

   صنعت گاز سرخس0 - 3 گسترش فولاد سهند

   سایپای شمال2 - 1 نوژن مازندران

   مقاومت تهران 1 - 0 گاز فجر جم بوشهر

   فولاد نوین خوزستان3 - 1 صنعت نفت نوین آبادان

   نفت و گاز گچساران1 - 0 نفت امیدیه

   داماش تهران 2 - 1 شهرداری انزلی

   ذوب‌آهن نوین اصفهان2 - 1 بام شهرکرد

   شموشک نوشهر 2 - 1 شهرداری لنگرود

   گلچین رباط کریم 1 - 2 آریانا گستر کیش

   آرمین قزوین 3 - 1 آشیان گستران ورامین

کوثر لرستان 1 - 0 مس سونگون ورزقان تبریز

گل: شجاع‌عزتی دقیقه  64


نتایج هفته چهاردهم لیگ دسته اول فوتبال کشور
ساعت ۱٢:٤۳ ‎ق.ظ روز شنبه ۱۳ فروردین ۱۳٩٠  کلمات کلیدی:

داماش دورود سال جدید را با شکست آغاز کرد

   اتکا گرگان 1 - 0 پیام مشهد

   شهرداری یاسوج 2 - 0 گل گهر سیرجان

   استقلال اهواز 0 - 1 صنعت ساری

   نساجی مازندران 2 - 0 داماش لرستان

 

حضور 3 لرستانی در اردوی تیم ملی هندبال جوانان

رقابت‌های هندبال قهرمانی جوانان کشور با شرکت 25 تیم در 2 سالن شهر آمل به مدت 6 روز برگزار شد. تیم لرستان در مرحله‌ی مقدماتی این رقابت‌ها به این نتایج دست یافت:    مس کرمان 22 لرستان 23

لرستان 24 ارومیه 22                        لرستان 18 تفت 29

از این گروه تیم‌های تفت و لرستان به جمع 16 تیم برتر کشور راه یافتند که در این مرحله طی یک رقابت فشرده و نزدیک، تیم لرستان با نتیجه 34-31 در پایان وقت اضافه مغلوب تیم تبریز شد و از دور مسابقات کنار رفت.

تیم لرستان: محمد مرادی‌مطلق، علی حداد، میثم کشوری، رضا متشی‌پور، محمد داشاب، آرش و سلمان مرادی، اویس سلاحورزی، مرتضی جهان‌نیا، حسین دلفان، امید نادری، علی شایسته، محمد گودرزی، مهدی الله‌یاری، محمد یوسفوند، فیروز ندری، مربی: محمد شیخی، سرپرست: امین ندری

همچنین ناصر رحمانی سرپرست هیأت هندبال لرستان از حضور سعید حیدری‌راد، مسلم کاظمی، سجاد ندری به مرحله‌ی اول اردوی تیم ملی جوانان خبر داد.

وی اظهار داشت: این اردو از 6 تا 11 فروردین با حضور 22 بازیکن در شهرستان آمل برگزار شد.

وی افزود: در این اردو، عزت‌الله رزمگر از لرستان به عنوان مربی در کنار نقی ناری سرمربی تیم ملی جوانان، کار هدایت جوانان کشورمان را بر عهده خواهد داشت.