عکس‌ها و اخبار ورزش لرستان

این وبلاگ در سال 1383 با هدف حمایت از ورزش و ورزشکاران لرستان ایجاد شده است

هفته دوازدهم لیگ دسته دوم
ساعت ۱٠:٠۱ ‎ب.ظ روز دوشنبه ٢٩ آذر ۱۳۸٩  کلمات کلیدی:

۲۸ آذر  - یک‌شنبه: 

     مس سونگون ورزقان تبریز 2 - 0 پرسپولیس گناوه

۲۹ آذر  - دوشنبه: 

     گلچین رباط کریم 1 - 2 صنعت نفت نوین آبادان

     ذوب آهن نوین اصفهان 0 - 0 آریانا گستر کیش

     آرمین قزوین 1 - 5 چوکای تالش

     آشیان گستران ورامین 2 - 0 شهرداری لنگرود

     همای جوانرود 1 - 3 گاز فجر جم بوشهر

     داماش تهران 4 - 2 نوژن مازندران

     مقاومت تهران 3 - 2 سایپای شمال

     نیروی زمینی تهران 1 - 0 نفت امیدیه

     بام شهرکرد 0 - 2 پاس نوین همدان 

     صنعت گاز سرخس 4 - 0 شهرداری انزلی

     گسترش فولاد نوین تبریز 1 - 1 شهرداری اردبیل

     شهرداری زنجان 3 - 2 شموشک نوشهر

     نفت و گاز گچساران 1 - 0 فولاد نوین خوزستان

     استقلال جنوب تهران 1 - 0 بهزیستی همدان

     کوثر لرستان 0 - 0 پرسپولیس برازجان

 

خانه رزمی قهرمان موی‌تای باشگاه‌های خرم‌آباد شد

محمد میر/ مسوول روابط عمومی هیأت ورزش‌های رزمی لرستان:رقابت‌های موی‌تای(تای بوکسینگ) قهرمانی باشگاه‌های خرم‌آباد با حضور 7 تیم در 4 رده‌ی سنی در خانه رزمی استان برگزار شد. نفرات برتر این مسابقات:

نونهالان: امیرحسین بازگیر، محمد کریمی، عارف صفربیرانوند، احمدرضا رامگان

نوجوانان: محسن و مهرداد بازگیر، پیام دریکوند، محمد عالی‌پور، محمدرضا و امیر بیرانوند، مجید اصغری، محسن میردریکوند، محمد رشنو و علی مرادعلی‌وند

جوانان: پوریا حیدری، محمد حیدری‌اصل، بهرام علی‌زاده، مهدی غفاری، میلاد خوش‌نام، بهزاد سگوند، محمد غلامرضایی، احمد قلندری، مهدی هاشمی و ابراهیم مرادی

بزرگسالان: نجم‌الدین مهری، سامان نظرنیا، مهران بازگیر، علی آریایی، سجاد خدادادی، سجاد میردریکوند، یدالله ستوده، مهران باباعلی

تیمی: 1- خانه رزمی با مربی‌گری محمدتقی زمانی 2- کانون شهید بهاروند با مربی‌گری مراد حیدری 3- باشگاه آیت‌الله کمالوند با مربی‌گری محمد بیرانوند


نتایج هفته یازدهم لیگ دسته سوم فوتبال ایران
ساعت ٢:٤٥ ‎ب.ظ روز دوشنبه ٢٩ آذر ۱۳۸٩  کلمات کلیدی:

گروه چهارم:

مقاومت موکریان مهاباد 1 پالایش گاز ایلام 0

خیبر متوسلیان پلدختر 1 داتیس لرستان 5

دارتاک لرستان 3 شهرداری شازند 0

وحدت ایوان‌غرب 1 احسان سپید نهاوند 1

 

رده

http://Axlor.persianbog.ir

بازی

بـرد

تساوی

باخت

زده

خورده

امتیاز

1

موکریان مهاباد

11

6

3

2

17

9

21

2

دارتاک لرستان

11

6

2

3

15

13

20

3

داتیس لرستان

10

5

3

2

21

9

18

4

وحدت ایوان‌غرب

11

4

4

3

15

14

16

5

پالایش‌گاز ایلام

10

4

3

3

11

6

15

6

رهپویان کرمانشاه

10

3

4

3

14

17

13

7

احسان‌سپیدنهاوند

11

2

6

3

13

19

12

8

خیبرمتوسلیان‌پلدختر

10

3

3

4

14

22

12

9

اوراز مریوان

9

3

2

4

15

13

11

10

شهرداری شازند

11

2

2

7

13

20

8

11

استقلال همدان

7

1

2

4

4

13

5


فرزاد سپهوند نوزدهمین طلایی ایران
ساعت ۳:٢٢ ‎ب.ظ روز شنبه ٢٧ آذر ۱۳۸٩  کلمات کلیدی:

عضو لرستانی تیم ملی دوومیدانی کشورمان در بازی‌های پاراآسیایی مدال طلای پرتاب دیسک این رقابت‌ها را برای کاروان ایران به ارمغان آورد.

فرزاد سپهوند ملی‌پوش پرتابگر دیسک کشورمان امروز در رقابت با سایر رقبای خود موفق شد با پرتابی به طول 52 متر و 60 سانتی متر ضمن کسب مدال طلای اولین دوره بازی‌های پاراآسیایی، نوزدهمین مدال طلای کاروان ایران را نیز به ارمغان آورد. در این رشته ورزشکارانی از کشور چین دوم و سوم شدند.

 

تمام ورزشکاران لرستانی در مسابقات گوانگژو مدال گرفتند

کامران شکری‌سالاری در ماده پرتاب نیزه در کلاس f42  رکورد 46 متر و 48 سانتی‌متر نشان طلا را صید نمود. محسن کائدی نیز در همین ماده و در کلاس f35  با پرتاب 42 متر و 47 سانتی‌متر به مدال نقره رسید. این ورزشکار لرستانی در پرتاب دیسک هم چهارم شد.

حمزه ندری جودوکار نابینای لرستانی در وزن باضافه 100 کیلوگرم به بیستمین مدال طلای کاروان ورزشی ایران دست یافت.

سکینه کشوری به همراه تیم والیبال نشسته بانوان کشورمان به مدال برنز رسید و محمدرضا رحیمی نیز به همراه تیم والیبال نشسته آقایان بر سکوی نخست مسابقات قرار گرفت.

 

چگنی اولین مدال جهانی پنچاک سیلات را به نام خود ثبت کرد

" افشین هادی‌چگنی " با کسب اولین نشان جهانی پنچاک سیلات نام خود را در لیست اولین‌های ورزش کشور ثبت کرد.

در مسابقات قهرمانی پنچاک سیلات جهان که با حضور نمایندگان بیش از 30 کشور در جاکارتا اندونزی برگزار شد، هادی‌چگنی در وزن 90- کیلوگرم به رغم برخورداری قرعه‌ای دشوار موفق شد با دو پیروزی و شکست برابر حریف قدرتمندی از کشور اندونزی به نشان برنز دست یابد تا اولین نشان پنچاک سیلات ایران در رقابتهای جهانی به نام او ثبت شود.

در حاشیه رقابت‌های جهانی پنچاک سیلات مجمع جهانی این رشته رزمی نیز برگزار شد که طی آن "سوهارتو" با کسب اکثریت آرا به جای "ادی نالاپرایا" به عنوان رییس جدید فدراسیون پنچاک سیلات جهانی انتخاب شد.

پنچاک سیلات یکی از رشته های رزمی است که از سال گذشته فعالیت رسمی خود در ایران زیر نظر فدراسیون کونگ فو آغاز کرده است. افشین هادی‌چگنی رزمی‌کار لرستانی چند سالی است به دلیل مشکلات کاری ساکن قزوین می‌باشد.

 

جدول رده‌بندی لیگ دسته دوم فوتبال ایران

خیر لرستانی 13 میلیارد ریال برای احداث استخر شنا در الیگودرز پرداخت کرد

عملیات ساخت استخر دانش‌آموزی شهرستان الیگودرز با اعتباری بالغ بر 13 میلیارد ریال توسط مهندس 'احمدرضا گودرزی' خیر مدرسه سازی لرستانی امروز دراین شهرستان آغاز شد. 

   مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس لرستان در این مراسم گفت: این استخر ورزشی در زمینی به مساحت سه هزار متر مربع و زیربنای یک هزار و 750 مترمربع احداث خواهد شد.

'حسین اسدی‌پور' افزود: برای ساخت این طرح بالغ بر 13 میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده که تمامی اعتبار موردنیاز اجرای این طرح آموزشی، ورزشی توسط مهندس گودرزی خیر مدرسه‌ساز استان لرستان تأمین و پرداخت شده است.

وی اظهار داشت : درحال حاضر تعداد 550 خیر مدرسه ساز در استان لرستان در زمینه مدرسه سازی مشارکت دارند و از این تعداد 425 نفر مرد و 103 نفر زن و 22 خیر نیز دارای شخصیت حقوقی هستند.

به گفته وی، ازجمله خیرین همراه و همکار عرصه ساخت و توسعه فضاهای آموزشی استان مهندس 'احمدرضا گودرزی' است که علاوه بر ساخت این استخر شنا، یک باب مدرسه 20 کلاسه با اعتباری بالغ بر 15 میلیارد ریال را در شهرستان الیگودرز احداث کرده است.

اسدی‌پور گفت: سال آینده نیز با همت خیرین مدرسه‌ساز شاهد اجرای چندین طرح آموزشی و ورزشی در سطح استان لرستان خواهیم بود.

مدیر آموزش و پرورش الیگودرز نیز دراین مراسم گفت: شهرستان الیگودرز یکی از شهرستان‌های محروم کشور است که برای ساخت طرح های عمرانی بخصوص فضاهای آموزشی و ورزشی نیازمند کمک دولت و سرمایه گذاری بخش خصوصی و خیرین دارد.

'علی‌رضا توکلی' افزود: با عنایت دولت عدالت محور و اداره کل نوسازی مدارس لرستان در چند سال اخیر گامهای اساسی در ساخت و ساز و مقاوم سازی مدارس این شهرستان بر داشته شده است.

درپایان مراسم با اهدا لوح تقدیر از خدمات و تلاش های مهندس گودرزی خیر مدرسه‌ساز استان لرستان تقدیر و تشکر شد.

برای فهمیدن روح ورزش، درک فلسفه اصیل و اسلامی آن ضروری است

مدیرکل زندان های لرستان گفت: دینداری، تعهد، متخلق به اخلاق پسندیده، دستگیری و متواضع بودن از ویژگی‌های ورزشکاران نمونه هستند.

به گزارش خبرگزاری لرستان، محمدعلی محمدی در جمع اعضاء کاروان ورزشی استان لرستان که چندی پیش در جشنواره ورزشی کارکنان زندان‌های کشور شرکت کرده بودند گفت: در ارتباط با حوزه ورزش و به منظور درک بیشتر این مقوله می‌بایست به چند نکته توجه ویژه داشت که از آن دست می‌توان به تلاش برای پی بردن به ماهیت ورزش اشاره و پاسخ روشن به این که علت پرداختن به فعالیت‌های ورزشی چیست؟

وی افزود : اگر نگاهی توأم با دقت در دین اسلام و دستورات اسلامی داشته باشیم خواهیم دید که چه اندازه بزرگان ما بر حضور در این حوزه تأکید داشته‌اند.

وی گفت: اوج این اشارات درسخنان گوهربار پیامبراعظم(ص) به خوبی قابل مشاهده است که علاوه بر ارائه تعریفی علمی از ورزش، حتا سه رشته ورزشی شنا، تیراندازی و سوارکاری را نیز به عنوان نمونه در تأکیدات خود معرفی می‌کنند.

محمدی در ادامه ضمن تأکید بررعایت اصول اخلاقی و اسلامی ، خاطرنشان کرد : مردم به معنویات و ارزش‌ها توجه ویژه‌ای دارند و ورزشکاری که در این مسیر گام بردارد بدون شک در میان مردم چهره برتری خواهد داشت.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد : کسب این رتبه اول کارکنان در مسابقات فوتسال کشور باید پایه‌ای برای رسیدن به موفقیتهای بزرگتر باشد.

مدیرکل زندان‌های لرستان افزود: ورزشکار در ابتدا می‌بایست افق‌های بلندتر را در نظر داشته و دارای روحی بلند باشد و سپس با تمرین و ممارست و اراده ای پولادین بر همه موانع فائق آمده تا به اهداف بزرگی دست پیدا کند.

وی با اشاره به برنامه‌های سه‌گانه زمانی، تصریح کرد: طراحی‌های خوبی را برای ارتقاء کیفی و کمی رشته‌های مختلف ورزشی در زندان‌ها متصور هستیم که با سازماندهی و برنامه‌ریزی مناسب ان‌شاءالله نتایج ارزشمندی را نیز شاهد خواهیم بود.

وی لرستان را استانی ورزشی توصیف و خاطرنشان کرد: تعصب، تعهد، دین‌مداری، روح مبارزه‌جویی و منش پهلوانی از خصوصیات ورزشکاران لرستانی است و مجموعه این صفات پسندیده دلیلی بر حضور پررنگ جوانان غیرتمند لرستانی در عرصه‌های بین‌المللی است.

مدیرکل زندان‌های لرستان در پایان این دیدار طی مراسم ویژه‌ای از اعضاء کاروان ورزشی استان تقدیر به عمل آورد.


دیماه شماره 31 نشریه لرستان ورزشی منتشر می‌شود
ساعت ۱:٤۱ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ٢٤ آذر ۱۳۸٩  کلمات کلیدی:

www.Lorestanvarzeshi.com

تلفکس جدید نشریه:  4206106 – 0661

تلفن دفتر:  4234720 – 0661

تلفن هماهنگی:  7748 367 0916  و  ٧٣٨۶ ۶۶٣ ٠٩١۶

پست الکترونیک:  L_varzeshi@yahoo.com

Lorestanvarzeshi@Gmail.com

آدرس: خرم‌آباد، قاضی‌آباد، خیابان دانشگاه، نرسیده به بیمارستان توحید، پلاک 86

کد پستی: 6818719745


نتایج هفته یازدهم لیگ دسته دوم فوتبال ایران
ساعت ٥:٢٢ ‎ب.ظ روز دوشنبه ٢٢ آذر ۱۳۸٩  کلمات کلیدی:

۲۲ آذر  - دوشنبه:

   شهرداری اردبیل 3 - 1 صنعت گاز سرخس

   نفت امیدیه 1 - 0 گلچین رباط کریم

   پرسپولیس گناوه 0 - 1 فولادنوین خوزستان

   صنعت نفت نوین آبادان 1 - 2 استقلال جنوب تهران

   آریانا گستر کیش 3 - 0 کوثر لرستان (حاضر نشد)

   مس سونگون ورزقان تبریز 0 - 0 بام شهرکرد

   پرسپولیس برازجان 0 - 1 نیروی زمینی تهران

   شهرداری انزلی 1 - 0 آرمین قزوین

   چوکا تالش 2 - 1 همای جوانرود

   گاز فجر جم بوشهر 0 - 0 داماش تهران

   شموشک نوشهر 1 - 0 مقاومت تهران

   شهرداری لنگرود 0 - 2 سایپای شمال

   آشیان گستران ورامین 1 - 1 گسترش فولاد نوین تبریز


لرستان در رده‌ی چهارم کشتی فرنگی کشور
ساعت ٢:٥٩ ‎ب.ظ روز یکشنبه ٢۱ آذر ۱۳۸٩  کلمات کلیدی:

مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی بزرگسالان کشور یادواره 14600 شهید استان فارس با شرکت 34 تیم از 31 استان طی روزهای 18 و 19 آذرماه در سالن شهید دستغیب شیراز برگزار شد که در پایان تیم فارس به مقام قهرمانی دست یافت و تیم‌های خوزستان و تهران به ترتیب دوم و سوم شدند. رده‌بندی انفرادی:

55 کیلوگرم: 1- باقر توکلیان (فارس ب) 2- محمد فقیری (تهران) 3- مصیب اکبری (هرمزگان) و شیرزاد بهشتی طلا (کرمانشاه) 5- مهدی باستانی (خراسان جنوبی) و ایوب گراوند (لرستان)

60 کیلوگرم: 1- حمید زارع (فارس ب) 2- مجید یعقوبی (خراسان رضوی) 3- عبدالمحمد پاپی (خوزستان) و پژمان شاه‌بداغی (تهران) 5- محمد سلطانی (البرز) و رحیم گیوی (گلستان)

66 کیلوگرم: 1- علی محمدی (تهران) 2- مهدی زیدوند (آذربایجان شرقی) 3- سیدفاضل یعقوبی (فارس الف) و سید صابر میرزاده (مازندران) 5- مختار قهرمانی (خراسان شمالی) و حسین محمدی‌فرخی (لرستان)

74 کیلوگرم: 1- میلاد خسروی (لرستان) 2- بابک محبی (اردبیل) 3- کمال محمدعلیزاده (فارس ب) و محمد سرخه‌نژاد (خوزستان) 5- مسعود رشیدیان (خراسان رضوی) و سالار فاتحی (یزد)

84 کیلوگرم: 1- مجتبی کریم‌فر (فارس ب) 2- ایمان بهرام‌سری (خوزستان) 3- محسن نعمت‌پور (لرستان) و داود عابدین‌زاده (تهران) 5- جواد عارفی‌نیا (خراسان رضوی) و محمد شوان ویسی (کردستان)

96 کیلوگرم: 1- مهدی عسکری زاده (فارس ب) 2- مهدی علی‌یاری (هرمزگان) 3- مجتبی کبابی (خوزستان) و داود گیل‌نیرنگ (مازندران) 5- داود اخباری (البرز) و حمید سرشوق (اصفهان)

120 کیلوگرم: 1- بشیر باباجان‌زاده (مازندران) 2- حسن بیگدلی (هرمزگان) 3- علی خلج (قزوین) و امیر قاسمی منجزی (خوزستان) 5- شادمان عظیمی (فارس الف) و مهدی بابایی (البرز)

رده‌بندی تیمی:

1- فارس ب 52 امتیاز 2- خوزستان 41 امتیاز 3- تهران 36 امتیاز 4- لرستان 31 امتیاز 5- مازندران 26 امتیاز 6- هرمزگان 26 امتیاز

میلاد خسروی از لرستان به عنوان فنی‌ترین گشتی‌گیر این دوره از مسابقات انتخاب شد. گفتنی است تیم لرستان مهرماه سال گذشته در مسابقات قهرمانی کشتی فرنگی کشور که در خرم‌آباد برگزار شده، به مقام قهرمانی دست یافت.

 

خسروی به آرزویش رسید

حضور در اردوهای آماده‌سازی تیم‌ملی و توجه محمد بنا سرمربی تیم‌ملی فرنگی به میلاد خسروی کشتی‌گیر جوان و آینده‌دار خرم‌آبادی به وی اعتماد به نفس بیشتری داد تا در مصاف با بزرگان خود در وزن 74 کیلوگرم مبارزه‌های خوبی را به نمایش بگذارد، کشتی‌گیر لرستانی که هدفش فقط اولی بود بعد از برتری مقابل افشین بیابانگرد کشتی‌گیر مطرح اردبیلی به خود باوری بیشتری رسید و همین برد دلچسب انگیزه او را بیشتر کرد که در نهایت توانست با برتری مقابل کمال محمد علی‌زاده کشتی‌گیر شیرازی نفر سوم جوانان جهان نیز برتر میدان باشد، او در مبارزه نهایی مقابل بابک محبی کشتی‌گیر قرص و محکم اردبیلی ابتدا در تایم اول 2 بر صفر روی بارانداز خود به پیروزی رسید سپس در تایم دوم در شرایطی که کشتی با نتیجه 2 بر 2 به اتمام رسید به دلیل اینکه او امتیاز آخر را گرفت از سد محبی گذشت و مدال طلا را برای لرستانی‌ها کسب کرد، کشتی‌گیر اردبیلی در جای دوم ایستاد مدال برنز همین وزن نصیب  کمال محمدعلیزاده از فارس‌ب و محمد سرخه‌نژاد از خوزستان شد.

 

نتایج هفته یازدهم دسته سوم کشور

دارتاک خرم‌آباد 3 وحدت ایوان‌غرب 1

رهپویان کرمانشاه 1 داتیس لرستان 1

خیبر متوسلیان پلدختر 1 شهرداری شازند 1

احسان سپید نهاوند 3 اوراز مریوان 3

 

چهار

Axlor.persianblog.ir

بازی

بـرد

تساوی

باخت

زده

خورده

امتیاز

1

موکریان مهاباد

10

5

3

2

16

9

18

2

دارتاک لرستان

10

5

2

3

12

13

17

3

داتیس لرستان

9

4

3

2

16

8

15

4

پالایش‌گاز ایلام

9

4

3

2

11

5

15

5

وحدت ایوان‌غرب

10

4

3

3

14

13

15

6

آراغرب کرمانشاه

10

3

4

3

14

17

13

7

خیبرمتوسلیان‌پلدختر

9

3

3

3

13

17

12

8

اوراز مریوان

9

3

2

4

15

13

11

9

احسان‌سپیدنهاوند

10

2

5

3

12

18

11

10

شهرداری شازند

10

2

2

6

13

17

8

11

استقلال همدان

7

1

2

4

4

13

5

 

مسابقات آمادگی جسمانی دانش‌آموزان استان برگزار شد

اکبر والی‌پور مسؤول انجمن آمادگی جسمانی دانش‌آموزان استان گفت: این مسابقات به مدت 3 روز در 3 مقطع ابتدایی، راهنمایی و متوسطه با شرکت 9 تیم ناحیه یک و ناحیه 2 خرم‌آباد، الشتر، بروجرد، کوهدشت، چغلوندی، الیگودرز، کاکاوند وطرهان در سالن یادگار امام خرم آباد برگزار شد.

در مقطع ابتدایی این مسابقات بروجرد به مقام قهرمانی رسید و ناحیه 2 خرم‌آباد و الشتر دوم و سوم شدند.

در مقطع راهنمایی نیز تیم الشتر عنوان نخست را کسب کرد و تیم های کوهدشت و ناحیه 2 خرم‌آباد عناوین بعدی را از آن خود کردند.

در مقطع متوسطه نیز پس از ناحیه 2 خرم‌آباد تیم طرهان دوم و کاکاوند نیز مقام سوم را به دست آورد.


نتایج هفته نهم لیگ دسته یک فوتبال کشور
ساعت ۱٠:٥٥ ‎ب.ظ روز جمعه ۱٩ آذر ۱۳۸٩  کلمات کلیدی:

۱۷ آذر  - چهارشنبه:

مقاومت سپاسی شیراز 1 - 0 پیام مشهد

گل گهر سیرجان 1 - 1 نفت مسجد سلیمان

شهرداری یاسوج 2 - 2 کاوه تهران

فولاد نطنز 2 - 0 همیاری اراک

۱۸ آذر  - پنج‌شنبه:

شهرداری بندرعباس 2 - 0 مس رفسنجان

فولاد یزد 1 - 2 پیام مخابرات شیراز

۱۹ آذر  هفته نهم – جمعه:

صنعت ساری 0 - 2 ایران‌جوان بوشهر

استقلال اهواز 1 - 0 گسترش فولاد تبریز

آلومینیوم هرمزگان 1 - 1 داماش لرستان

تربیت یزد 1 - 1 اتکا گرگان

داماش گیلان 1 - 1 ماشین‌سازی تبریز

مس سرچشمه رفسنجان 3 - 0 نساجی مازندران

برق شیراز 0 - 0 شیرین‌فراز کرمانشاه

 

دورود بر قله‌ی شطرنج آموزشگاه‌های استان قرار گرفت

مجید کرامتی: مسابقات شطرنج قهرمانی آموزشگاه‌های استان به مدت دو روز در خرم‌آباد برگزار شد که در پایان تیم‌ شطرنج دورود در هر سه مقطع ابتدایی، راهنمایی و متوسطه با اقتدار قهرمان شد.

در مقطع ابتدایی و در رده‌ی انفرادی آرش کیهان(بروجرد)، علی خورشیدوند(دورود)، امیرحسین ماکیانی(دورود)، امیرمحمد نوروزی(دورود) و علی موسوی(ناحیه‌یک خرم‌آباد) به ترتیب اول تا پنجم شدند. در امتیازات تیمی، دورود با 18، بروجرد با 5/15 و ناحیه‌دو خرم‌آباد با 13 اول تا سوم شدند.

در مقطع راهنمایی راهنمایی، هومن خادم(دورود)، علی جوکار(دورود)، محمد گودرزی(بروجرد)، محمدرضا درویشی(دورود) و معین آروان(دورود) به ترتیب اول تا پنجم شدند. در قسمت تیمی نیز دورود با 5/19، بروجرد با 5/16 و ناحیه‌یک خرم‌آباد با 14 امتیاز اول تا سوم شدند.

در مقطع متوسطه نیز علی یاراحمدی(دورود)، امیرحسین آروان(دورود)، پورغلام‌حسین و قاسمی(بروجرد) و کلانتری‌نژاد(پلدختر) به ترتیب اول تا پنجم شدند. در مجموع امتیازات تیمی این مقطع نیز دورود با 16 امتیاز اول شد و تیم‌های پلدختر با 5/14 و بروجرد با 5/13 امتیاز دوم و سوم شدند.

 

دو دانش‌آموز لرستان در اردوی تیم ملی دو و میدانی

دو دانش‌آموز لرستانی به مرحله‌ی دوم اردوی تیم ملی دو و میدانی دانش‌آموزان کشورمان دعوت شدند.

ذوالفقار آریانی و علی فهیمی دو دانش‌آموز لرستانی که در مسابقات المپیاد دانش‌آموزان کشور در مشهد موفق به کسب عنوان قهرمانی شده بودند پس از دعوت به اردوی تیم ملی دانش‌آموزی، با موفقیت به مرحله‌ی دوم این اردو راه یافتند.

همچنین اردشیر کاظمی مسؤول انجمن دو و میدانی آموزشگاه‌‌های لرستان نیز به عنوان یکی از مربیان تیم ملی دانش‌آموزان کشورمان برگزیده شد.


بازگشت دوباره‌ی سرمربی کوثر
ساعت ۱:٢۳ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۱٧ آذر ۱۳۸٩  کلمات کلیدی:

قائم‌مقام باشگاه فرهنگی ورزشی کوثر لرستان گفت: فضل‌الله حیدری سرمربی تیم فوتبال کوثر که ابتدای فصل از این تیم جدا شده بود، امروز دوباره بر سر تمرینات کوثر حاضر شد و سکان هدایت این تیم را در دست گرفت.

امیرناصر غلامرضایی اظهار داشت: با توجه به این که حیدری از ابتدای فصل به عنوان سرمربی تیم به فدراسیون فوتبال معرفی شده بود و از بازی چهارم به دلایل شخصی تمرینات را ترک کرد، با نظر قاسمی رئیس هیأت مدیره باشگاه از امروز دوباره هدایت تیم را بر عهده گرفت.

وی افزود: متأسفانه مشکل مدیریتی کوثر هنوز حل نشده و این باشگاه در بلاتکلیفی به سر می‌برد؛ مهندس حسین قاسمی از ابتدای فصل تا کنون 16 میلیون تومان از هزینه‌های تیم را با مساعدت حیدری سرمربی کوثر تقبل نموده است در حالی که موسوی‌نیا مالک هتل تابان نیز به عنوان مدیرعامل ادعای مالکیت باشگاه را دارد و بازیکنان در این میان مانده‌اند که برای پی‌گیری مطالباتشان به چه کسی باید مراجعه نمایند؟!

غلامرضایی اظهار امیدواری کرد بازگشت حیدری، با توجه به انتخاب نفرات در ابتدای فصل توسط وی و شناختی که از تیم دارد، در دیدارهای آتی منجر به کسب نتایج مطلوب گردد و این تیم از میانه‌ی جدول به جمع بالانشینان بپیوندد.

 

مجمع عمومی سالانه هیأت ورزش‌های بیماران خاص و پیوند اعضاء

مجمع عمومی عادی سالانه هیأت ورزش‌های بیماران خاص و پیوند اعضاء استان لرستان برگزار می‌شود.

مجمع عمومی عادی سالانه هیأت ورزش‌های بیماران خاص و پیوند اعضاء استان لرستان در ساعت 11 روز پنج‌شنبه 18 آذرماه با حضور فاطمی‌نسب رئیس فدراسیون ورزش‌های بیماران خاص و پیوند اعضاء، سالاروند مدیرکل تربیت بدنی استان و سایر اعضاء با هدف بررسی عملکرد نه ماهه اول 89 و تبادل نظر پیرامون برنامه های اجرائی سال 1390 هیأت ورزش‌های بیماران خاص و پیوند اعضاء در سالن اجتماعات اداره کل تربیت بدنی لرستان برگزار خواهد شد.

 

معاون برنامه‌ریزی استانداری لرستان:

سرانه ورزشی لرستان کمتر از 50 سانتی‌متر است

معاون برنامه‌ریزی استانداری لرستان گفت: سرانه ورزشی در لرستان کم‌تر از 50 سانتی‌متر است.

محمدرضا ملکی‌راد عصر امروز در جلسه بررسی مسائل و مشکلات زیر ساختی ورزش لرستان که با حضور علی ترکاشوند مدیرعامل شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور برگزار شد، اظهار داشت: از این میزان حدود 10 سانتی‌متر آن شامل فضاهای ورزشی مسقف است که آن هم تنها ظرفیت حضور و فعالیت‌های ورزشی مردان را داشته و بانوان سهم بسیار اندکی از امکانات ورزشی استان را دارند.

وی ضمن تشریح وضعیت نامطلوب فضاهای ورزشی مسقف این استان افزود: با وجود اقدامات انجام شده سال‌های اخیر برای توسعه فضاهای ورزشی سرپوشیده در لرستان، همچنان بانوان لرستانی با مشکل جدی کمبود فضاهای ورزشی سرپوشیده و متناسب مواجه هستند و ناچار به تمرین در مکان‌های غیرمناسب و یا منازل هستند.

ملکی‌راد فراهم کردن زیر ساخت‌های ورزشی برای این استان را حداقل خواسته جوانان ورزش دوست این استان که همواره در ردیف ورزشکاران قهرمان رقابت‌های جهانی و آسیایی قرار دارند، دانست و گفت: اکثر مصوبات سفرهای دور اول و دوم هیئت دولت لرستان در بخش ورزش از پیشرفت متناسب و مطلوبی برخوردار نیستند.

معاون برنامه‌ریزی استانداری لرستان خواستار توجه ویژه شرکت توسعه و نگهداری فضاهای ورزشی کشور به استان لرستان شد و تصریح کرد: در تخصیص اعتبارات ورزشی به استان‌های کشور باید لرستان از جایگاه ویژه‌ای در زمینه رفع کمبودها و ضعف‌های موجود ورزشی برخوردار باشد.

وی استان لرستان را یک استان جوان و ورزش‌دوست عنوان کرد و گفت: خدمت به این‌گونه جوانان وظیفه همه مسوولان است.


نتایج هفته دهم لیگ دسته دوم فوتبال کشور
ساعت ٦:۳٦ ‎ب.ظ روز دوشنبه ۱٥ آذر ۱۳۸٩  کلمات کلیدی:

۱۵ آذر  - دوشنبه:

   نیرو زمینی تهران 1 - 1 آریانا گستر کیش

   استقلال جنوب تهران 3 - 0 نفت امیدیه

   نفت و گاز گچساران 0 - 0 صنعت نفت نوین آبادان

   فولاد نوین خوزستان 1 - 1 بهزیستی همدان

   ذوب آهن نوین اصفهان 0 - 0 مس سونگون ورزقان تبریز

   صنعت گاز سرخس 2 - 1 آشیان گستران ورامین

   آرمین قزوین 1 - 3 شهرداری اردبیل

   مقاومت تهران 2 - 1 نوژن مازندران

   گلچین رباط کریم 1 - 0 پرسپولیس برازجان

   کوثر لرستان 0 - 0 پاس نوین همدان

   داماش تهران 1 - 0 چوکای تالش

   بام شهرکرد 1 - 1 پرسپولیس گناوه

   سایپا شمال 2 - 0 شموشک نوشهر

   هما جوانرود 1 - 0 شهرداری انزلی

۱۳ آذر  - شنبه:

   گسترش فولادنوین تبریز 3 - 1 شهرداری لنگرود

   شهرداری زنجان1 - 0 گاز فجر جم بوشهر

 

مسابقات بدمینتون دانش آموزان دختر مقطع راهنمایی استان برگزار شد

مسابقات بدمینتون دختران دانش‌آموزان لرستان در مقطع راهنمایی با حضور 5 تیم ناحیه یک خرم‌آباد، بروجرد، پلدختر، معمولان و الشتر در سالن ورزشی حضرت معصومه خرم‌آباد به مدت یک روز برگزار شد.

در بخش انفرادی کیمیا پوراسماعیل از ناحیه یک خرم‌آباد، مائده ماکنانی از بروجرد اول و دوم شدند و نگین آیینی و زهرا حسینی مشترکاً مقام سوم را از آن خود کردند.

در بخش تیمی نیز بروجرد عنوان نخست را کسب کرد و تیم‌های ناحیه یک خرم آباد و پلدختر دوم و سوم شدند.

کسب 7 عنوان ووشوکاران کوهدشتی در مسابقات استانی

مسابقات ووشو استان در قسمت ساندا در دو بخش آقایان و بانوان به مدت یک روز در خرم‌آباد برگزار شد که ورزشکاران کوهدشت موفق به کسب 7 عنوان در این مسابقات شدند.

به گزارش سلکی مسؤول روابط عمومی اداره تربیت‌بدنی کوهدشت، فائزه شاهیوند تنها شرکت‌کننده‌ زن کوهدشتی موفق به کسب عنوان دوم در بخش بانوان شد و در بخش آقایان امین کرمی در 52 کیلوگرم مقام اول، بهمن دهقانی در 70 کیلوگرم مقام دوم و بهروز شابهروزی در 56 کیلوگرم، سید سیف‌اله نوربخش در 60، حمید کرمی در 70 و حجت رضایی در 75 کیلوگرم مقام سوم را کسب کردند.

 


نتایج هفته هشتم لیگ دسته یک
ساعت ٤:٠٠ ‎ب.ظ روز شنبه ۱۳ آذر ۱۳۸٩  کلمات کلیدی:

۱۲ آذر  - جمعه:

همیاری اراک 1 - 0 مقاومت سپاسی شیراز

  کاوه تهران 1 - 1 فولاد نطنز

گسترش فولاد تبریز 0 - 0 مس سرچشمه رفسنجان

  داماش لرستان 0 - 1 استقلال اهواز

  نفت مسجدسلیمان 1 - 0 شهرداری بندر عباس

  پیام مخابرات شیراز 0 - 0 سپیدرود رشت

نساجی مازندران 1 - 0 صنعت ساری

ابومسلم مشهد 0 - 0 آلومینیوم هرمزگان

  اتکا گرگان 0 - 0 شهرداری یاسوج

  شیرین فراز کرمانشاه 0 - 0 فولاد یزد

  ایران جوان بوشهر 1 - 1 برق شیراز

۱۱ آذر  - پنج‌شنبه:

  ماشین سازی تبریز 1 - 1 گل گهر سیرجان

  پیام مشهد 1 - 0 داماش گیلان

 

هفته نهم لیگ دسته سوم کشور

داتیس لرستان 2 مقاومت موکریان مهاباد ٣

شهرداری شازند 1 رهپویان کرمانشاه 1

وحدت ایوان‌غرب 5 خیبر متوسلیان لرستان 1

اوارز مریوان 5 دارتاک لرستان 1


شهرداری بروجرد قهرمان لیگ استان شد
ساعت ۱٢:٢٥ ‎ق.ظ روز شنبه ۱۳ آذر ۱۳۸٩  کلمات کلیدی:

لیگ دسته اول استان در سال 89 با قهرمانی تیم شهرداری بروجرد پایان یافت. این تیم سال گذشته پس از دارتاک به مقام دوم لیگ استان رسیده بود. تیم‌های بسیج پلدختر و بوتان رومشکان هم به لیگ دسته دوم استان سقوط کردند.

 

رده

AXLOR.PERSIANBLOG.IR

بازی

بـرد

تساوی

باخت

زده

خورده

امتیاز

1

شهرداری بروجرد

16

12

-

4

42

25

36

2

شاهین پلدختر

16

9

2

5

21

11

29

3

بهزیستی خرم‌آباد

16

7

4

5

33

32

25

4

ایثار الشتر

16

6

3

7

21

39

21

5

سیمان دورود

16

6

2

8

48

43

20

6

پرسپولیس خرم‌آباد

16

6

2

8

37

41

20

7

بخشداری کوهدشت

16

5

4

7

15

17

19

8

بسیج پلدختر

16

5

2

9

22

27

17

9

بوتان رومشکان

16

4

4

8

31

35

16

 

 

 

 

 

 

  شهرداری بروجرد: آرمان احمدوند و حسام نجارپور(دروازه‌بان)، محسن دیناروند، اکبر و محسن گودرزی، مسلم جوان‌مرد، احمد ساکی، احمد لطفی، مجید خوش‌رفتار، محسن امین‌ذبیحی، امیر عزیزی، مهدی شاه‌محمدی، مصطفی ستایش، عباس محمدی، حامد ترکاشوند، محسن فروغی، مهرداد شاه‌کرم، سعید معظمی‌گودرزی، حمید صارمی، مهدی بیرانوند، سرمربی: نوراله رضایی، مربیان: حسین دارابی و ناصر حدادی

  

شاهین پلدختر(نایب قهرمان): محمدجعفر نورعلی‌وند- میلاد زینی‌وند- مهرداد درمنان- روح‌الله شرفی - محمد ولی‌پور- مجتبی مرادی- سجاد و ابوذر جوادی- یاسین ابراهیمی- علی رضوی- رضا و مصطفی عباس‌جودکی- میثم رشنو - شمس‌الدین پوررشنو - اصغر قدم‌پور- اکبر رضایی- حسین محمدی‌نژاد - سیروس حسین‌زاده - مربیان: روح‌الله رفیعی و شمس‌الدین پوررشنو

 

 

نفرات برتر مسابقات دوچرخه‌سواری خرم‌آباد شناخته شدند

یک‌دوره مسابقه دوچرخه‌سواری نیمه‌استقامت به مناسبت هفته بسیج در دو قسمت دوچرخه کورسی و کوهستان با شرکت 24 نفر در محل پارک کوهستانی خرم‌آباد برگزار شد.

در این مسابقات که زیر نظر هیأت دوچرخه‌سواری خرم‌آباد از محل شهر بازی تا باغ وحش پارک کوهستانی برگزار شد، ظهیر حیدری در بخش دوچرخه کورسی اول شد و در بخش دوچرخه کوهستان نیز علی دولتشاه، حامد شیری و طاهر دولتشاه به ترتیب اول تا سوم شدند.

در پایان توسط حیدر یاری رئیس هیأت دوچرخه‌سواری خرم‌آباد جوایز نفرات برتر به آن‌ها اهدا گردید. همچنین از عبدالله میرزایی پیشکسوت دوچرخه‌سواری استان نیز تقدیر به عمل آمد.


دعوت 5 هندبالیست جوان لرستانی به اردوی تیم ملی
ساعت ۱٢:۱٠ ‎ب.ظ روز جمعه ۱٢ آذر ۱۳۸٩  کلمات کلیدی:

سرپرست هیأت هندبال لرستان از دعوت 5 هندبالیست جوان لرستانی به اردوی تیم ملی هندبال کشورمان خبر داد.

ناصر رحمانی در این زمینه به خبرنگار خبرگزاری لرستان گفت: سبحان موسوی، حسین دلفان، محمد مرادی‌مطلق، علی حداد و علی شایسته نفراتی هستند که از 15 آذر به مدت یک هفته در تالار فدراسیون هندبال جهت برپایی دومین مرحله‌ی اردوی تیم ملی هندبال جوانان حضور خواهند یافت.

وی افزود: عزت‌الله رزمگر مربی لرستانی به همراه تقی ناری مربی‌گری تیم ملی هندبال جوانان کشورمان را بر عهده دارند.

 

 

بدمینتون پلدختر نیاز مند توجه مسؤولین است

پلدختر- عباس دارایی: ریس هیات بدمینتون شهرستان پلدختر در گفت‌وگو باخبرنگار ما گفت: بدمینتون شهرستان نیازمند توجه مسؤولین است.

وی افزود: هیأت بدمینتون پلدختر باهدف توسعه وگسترش این رشته دربین سنین پایین وبزرگسال دررده آقایان وبانوان تشکیل شده که مورد استقبال ورزشکاران شهرستان واقع ضشده است.

کاظم ایمانی گفت: با توجه به استعدادهای موجود شهرستان برنامه ریزی وارائه امکانات می تواند ضمن گسترش ورزش درتوسعه رشته بدمینتون شهرستان پلدختر موثر باشد.

رئیس هیات بدمینتون پلدختر اظهار داشت: با توجه به نوپا بودن این رشته در شهرستان رایزنی‌هایی با طولابی رئیس پرتلاش تربیت بدنی، اقبالی و بهرامی رئیس و دبیر هیأت بدمینتون استان لرستان صورت گرفته که با توجه به قول مساعد ایشان امیدواریم چشم انداز روشنی برای بدمینتون شهرستان پلدختر ترسیم ومحقق گردد.

کاظم ایمانی افزود: تخصیص اعتبار مناسب ،اعزام مربی برای برپایی کلاسهای آموزشی وخط کشی استاندارد زمین وجذب امکانات از جمله پایه تور استاندارد، راکت و تور و... از انتظارات هیات بدمینتون شهرستان در جهت شکوفایی و گسترش این رشته در پلدختر است.

ریس هیات بدمینتون پلدختر گفت: در مسابقات استان و دانش‌آموزان لرستان ورزشکاران ما شرکت کردند که با توجه به بضاعت و کمبود امکانات، توانستند بالاتر از حد انتظار ظاهر شوند.

وی افزود: استفاده از کارشناسان مجرب در بدنه هیات و برنامه‌ریزی برای برگزاری مسابقات داخلی و استانی از جمله برنامه‌های بدمینتون پلدختر در آینده است که امیدواریم با مساعدت و همکاری رئیس محترم تربیت‌بدنی شهرستان و هیات بدمینتون لرستان تحقق یابد.


نتایج هفته نهم لیگ دسته دوم فوتبال کشور
ساعت ۱:٤۸ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ٩ آذر ۱۳۸٩  کلمات کلیدی:

دوشنبه 8 آذر:

پاس نوین همدان 1 - 1 نیروی زمینی تهران

مس سونگون ورزقان تبریز 4 - 2 کوثر لرستان

  آریانا گستر کیش 2 - 0 گلچین رباط کریم

پرسپولیس برازجان 1 - 1 استقلال جنوب تهران

صنعت نفت نوین آبادان 0 - 1 فولاد نوین خوزستان

پرسپولیس گناوه 3 - 2 بهزیستی همدان

نوژن مازندران 2 - 2 سایپای شمال

شهرداری انزلی 1 - 1 داماش تهران

شهرداری اردبیل 0 - 0 همای تهران

آشیان گستران ورامین 1 - 0 آرمین قزوین

بام شهرکرد 2 - 0 ذوب آهن نوین اصفهان

نفت امیدیه 0 - 1 نفت و گاز گچساران

یک‌شنبه ۷ آذر: 

  شهرداری لنگرود 1 - 1 شموشک نوشهر

گاز فجر جم بوشهر 4 - 2 مقاومت تهران

چوکای تالش 2 - 0 شهرداری زنجان

  گسترش فولاد نوین تبریز 2 - 2 صنعت گاز سرخس

 

مسابقات فوتسال بسیج دانش‌آموزی خرم‌آباد

یک‌دوره مسابقه فوتسال به مناسبت گرامی‌داشت هفته بسیج بین دانش‌آموزان بسیجی مقطع متوسطه ناحیه‌دو خرم‌آباد با حضور 8 تیم در سالن شهید صالحی‌راد به مدت 2 روز برگزار شد.

در پایان این رقابت‌ها تیم‌های هنرستان خیام، دبیرستان علامه حلی و دبیرستان معارف شهید مطهری به ترتیب اول تا سوم شدند.

این مسابقات زیر نظر سروان مجید بیرانوند مسؤول بسیج دانش‌‌آموزی ناحیه‌دو و اردشیر کاظمی مسؤول تربیت‌بدنی بسیج این ناحیه با قضاوت اکبر حسنوند، نریمان آزادیان و کاظم طرهانی برگزار شد.

اسامی نفرات هنرستان خیام: کیوان جودکی، علی‌رضا قربانی، محمد و میثم صفار، وحید عباسی، یونس مرادی و میلاد حسین‌وند


وحدت قهرمان لیگ دسته اول فوتبال بروجرد شد
ساعت ۱٢:٢٤ ‎ق.ظ روز یکشنبه ٧ آذر ۱۳۸٩  کلمات کلیدی:

بروجرد- حسین زنده‌دلی: رقابت‌های لیگ دسته اول فوتبال بروجرد که با شرکت 8 تیم به صورت دوره‌ای برگزار شد با قهرمانی تیم وحدت خاتمه یافت.

در این دوره از مسابقات تیم وحدت با برتری کامل و کسب 7 پیروزی از 7 بازی و مجموع 21 امتیاز قهرمان شد و استقلال با 15 و استقلال‌جوان با 11 امتیاز دوم و سوم شدند.

تیم‌های پولادگسترش و شهدای سنایی نیز با قرار گرفتن در رده‌های هفتم و هشتم جدول به لیگ دسته دوم سقوط کردند. نتایج:

وحدت 1-0 پولاد گسترش                 استقلال جوان 1-0 پادگان

پولاد گسترش 4-3 استقلال جوان           استیل آذین 5-2 شهدان

شهدان 2-2 استقلال جوان              وحدت 1-0 استیل آذین

پادگان 3-2 شهدا سنایی             استقلال 2-0 پولاد گسترش

استقلال جوان 2-0 استیل آذین             شهدان ۵-3 شهدا سنایی

پادگان 3-2 پولاد گسترش                       وحدت 2-0 استقلال

شهدا سنایی 1-1 استقلال جوان            استقلال 4-2 استیل آذین

وحدت 2-0 پادگان                    شهدای سنائی 4-1 پولاد گسترش

استقلال جوان 2-0 استقلال                   استیل آذین 1-0 پادگان

وحدت 3-0 شهدان                             استقلال 9-1 شهدان

وحدت 2-1 استقلال جوان                       استقلال 1-0 پادگان

استیل‌آذین ٣-٠ شهدا سنایی               پولاد گسترش 4-3 استیل‌آذین

پادگان 1-0 شهدان                             شهدان 7-1 پولادگسترش

استقلال 3-0 شهدا سنائی                 وحدت 3-0 شهدای سنائی

رده

دسته‌‌اول‌بروجرد 89

بازی

بـرد

تساوی

باخت

زده

خورده

امتیاز

1

وحدت

7

7

-

-

14

1

21

2

استقلال

7

5

-

2

19

7

15

3

استقلال‌جوان

7

3

2

2

12

9

11

4

استیل‌آذین

7

3

-

4

14

13

9

5

پادگان

7

3

-

4

7

9

9

6

شهدان

7

2

1

4

17

24

7

7

پولادگسترش

7

2

-

5

12

23

6

8

شهدا سنایی

7

1

1

5

10

19

4

 

 

فرماندار پلدختر قهرمانی طالب نعمت‌پور در مسابقات گوانگجو را تبریک گفت

پلدختر - محسن مهرابی: فرماندار پلدختر در پیامی کسب مدال طلا "طالب نعمت‌پور" ورزشکار ملی‌پوش اعزامی استان لرستان  در وزن 84 کیلوگرم کشتی فرنگی در مسابقات آسیایی گوانگجو را تبریک گفت. 

"فریدون رشیدی" گفت: قهرمانی غرورآفرین و درخشش فرزندان ایران اسلامی در شانزدهمین دوره بازی‌های آسیایی گوانگجوی چین و اهتزاز پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران بار دیگر موجب مسرت و خشنودی مردم عزیزمان همزمان با جشن های دهه امامت و ولایت در آستانه عید سعید غدیرخم شد.

وی افزود: کسب مقام قهرمانی و مدال طلای طالب نعمت‌پور جوان شایسته کوهدشتی در رشته کشتی در شانزدهمین دوره بازی‌های آسیایی گوانگجوی چین با شایستگی تمام و با اتکال به خداوند و با پشتوانه راستین همت و غیرت به دست آمده است.

فرماندار پلدختر این موفقیت را به مردم قهرمان پرور و غیور کوهدشت، جامعه ورزش استان لرستان و خانواده این قهرمان تبریک گفت و از درگاه خداوند سبحان تداوم این توفیقات را در راه سربلندی و اعتلای ایران عزیز اسلامی مسألت کرد.

هفته هشتم لیگ دسته سوم فوتبال کشور:

خیبر متوسلیان پلدختر 2 اوراز مریوان 1

تیم‌های داتیس و دارتاک لرستان استراحت داشتند

تیم فوتبال استقلال همدان به دلیل عدم حضور در 3 بازی پیاپی از جدول مسابقات این گروه کنار گذاشته شد

 


آرش مردانی برای دومین سال متوالی پهلوان ایران شد
ساعت ٢:٤٢ ‎ب.ظ روز شنبه ٦ آذر ۱۳۸٩  کلمات کلیدی:

رضا جایدری: در چهارمین دوره مسابقات پهلوانی غدیر که در دو رشته کشتی پهلوانی 90+ و هنرهای فردی ورزش زورخانه‌ای (شامل میل گیری سنگین، چرخ تیز و چرخ چمنی، سنگ و کباده) برگزار شد 102 ورزشکار از 19 استان کشور از دو م آذرماه به مدت سه روز در سالن شهید بهشتی مشهد مقدس به رقابت پرداختند که در پایان اصفهان با 2 طلا، 1 نقره و 3 برنز قهرمان شد. لرستان با 1 طلا، 1 نقره و 1 برنز دوم شد و مرکزی با 1 طلا و 1 نقره به مقام سومی رسید.

آرش مردانی در چهارمین دوره مسابقات پهلوانی غدیر همانند سال پیش با مربی‌گری داریوش نظری بعد از غلبه بر تمامی حریفان خود قهرمان کشتی پهلوانی سنگین وزن شد و عنوان پهلوان سال 1389 ایران را از آن خود کرد. نتایج کامل مسابقات به شرح زیر است:

سنگ: 1) حمید رضا جوادیان(اصفهان) ، 2) حسین شاه‌پروری(تهران) ، 3) محمد باقری(لرستان)

کباده: 1) محمد بهرامیان (اصفهان)، 2) محمود چیزفهم(فارس) ، 3) تقی خراسانی(خراسان رضوی)

میل‌گیری سنگین: 1) یدالله زنگنه(تهران) ، 2) مهدی دهقان (چهارمحال بختیاری) ، 3) خسرو مشهودی(اصفهان)

میل بازی: 1) سیدحمیدرضا ترابی‌موسوی(کرمان) ، 2 ) رضا سفیددشتی(اصفهان) ، 3 )حسن پیش‌قدم(خراسان رضوی)

چرخ چمنی: 1) ابوالفضل رمضان‌نژاد(خراسان رضوی) ، 2) بهروز روشن(مرکزی)،‌3) محمد کوسنجی(اصفهان)

چرخ تیز: 1)بهروز روشن(مرکزی) ، 2) احمد پورمحمدحسین(مازندران)،‌ 3) رضا سفیددشتی(اصفهان)

کشتی پهلوانی: 1) آرش مردانی(لرستان)، 2) اشکان مردانی(لرستان)، 3) امیرحسین عسگریان(توابع تهران)

 

کوهدشت قهرمان کشتی فرنگی استان شد

مسؤول روابط عمومی اداره تربی‌بدنی کوهدشت از قهرمانی تیم کشتی فرنگی این شهرستان در تورنمنت عید غدیر ازنا خبر داد.

سلکی با اعلام این مطلب افزود: این مسابقات 4 و 5 آذر در ازنا برگزار شد که تیم کشتی فرنگی بزرگسالان کوهدشت با 64 امتیاز قهرمان مسابقات شد و تیم‌های خرم‌آباد با 45 و نورآباد با 35 امتیاز دوم و سوم شدند.

وی افزود: در این مسابقات برای تیم کوهدشت ایوب گراوند در 50 کیلوگرم سوم، آیت رضایی در 60 کیلوگرم دوم، حسین محمدی در 66 اول، سهیل نعمتی در 74 دوم، محسن نعمت‌پور در 84 اول، حامد طهماسبیان در 96 دوم و وریا نادری در 120 کیلوگرم اول شدند.


ایران در بازی‌های آسیایی 2010 چهارم شد
ساعت ۸:٢٤ ‎ب.ظ روز جمعه ٥ آذر ۱۳۸٩  کلمات کلیدی:

پرونده کاروان ورزش ایران در شانزدهمین دوره بازی‌های آسیایی در حالی با کسب 20 مدال طلا، 14 مدال نقره و 25 مدال برنز و عنوان چهارمی قاره‌کهن بسته شد که کمتر کسی به طور قاطع پیش بینی می کرد کاروان کشورمان بتواند با چنین عنوان شایسته‌ای به کار خود پایان دهد.

کاروان ورزشی ایران با 370 ورزشکار در شانزدهمین دوره بازیهای آسیایی حضور پیدا کرد و توسط احسان پیغمبری عضو تیم ملی ووشو به نخستین مدال خود دست پیدا کرد و تیم ملی والیبال با شکست برابر ژاپن در بازی فینال، آخرین مدال‌آور این کاروان بود.

در مجموع این رقابت‌ها کاروان ورزشی ایران با کسب 20 مدال طلا، 14 مدال نقره و 25 برنز و با کسب 59 مدال در رده چهارم جدول توزیع مدال ها قرار گرفت. این بهترین مقام کاروان ورزش ایران در بازیهای آسیایی پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی است.

کاروان ورزشی کشورمان در پانزدهمین دوره بازیهای آسیایی که در دوحه قطر برگزار شده بود 11 مدال طلا کسب کرد و در جایگاه ششم قرار گرفت. در زیر نگاهی خواهیم داشت به مدال آوران ایران در شانزدهمین دوره بازیهای آسیایی که از 21 آبان تا 6 آذرماه در گوانگجو چین برگزار شد:

مدال طلا:

1- سجاد مرادی - دوی 800 متر      2- احسان حدادی - پرتاب دیسک

3- احمدرضا طالبیان - کایاک قایقرانی      4- جاسم ویشگاهی - کاراته

5- ذبیح‌الله پورشیب – کاراته         6- محسن شادی - قایقرانی

7- محمد باقری معتمد – تکواندو         8- علیرضا نصرآزادانی - تکواندو

9- یوسف کرمی – تکواندو          10- بهداد سلیمی - وزنه برداری

11- امید نوروزی - کشتی فرنگی  12- سعید عبدولی - کشتی فرنگی

13- طالب نعمت‌پور - کشتی فرنگی  14- بابک قربانی - کشتی فرنگی

15 - جمال میرزایی - کشتی آزاد       16- صادق گودرزی - کشتی آزاد

17 - رضا یزدانی - کشتی آزاد            18- محمد سیفی - ووشو

19 - حمیدرضا قلی پور – ووشو          20 - خدیجه آزادپور - ووشو

مدال نقره:

1- سجاد مرادی - دوی 1500 متر       2- کاوه موسوی - پرتاب چکش

3- محمدرضا رودکی – جودو           4- الهه احمدی - تیراندازی

5- راحله آسمانی – تکواندو                6- پریسا فرشیدی - تکواندو

7- مرتضی رضائیان – وزنه‌برداری        8- اصغر ابراهیمی - وزنه برداری

9- شاهو ناصری - کانوی قایقرانی      10- مهدی تقوی - کشتی آزاد

11- تیم ملی هندبال            12- تیم ملی کبدی مردان

13- تیم ملی والیبال           14- تیم تیراندازی بانوان

مدال برنز:

1- محمد ستارپور - بوکس 2- علی مظاهری - بوکس 3- روح الله حسینی - بوکس 4- محمد صمیمی - پرتاب دیسک 5- تیم ملی بسکتبال 6- تیم چهار نفره کایاک قایقرانی 7- حسین عسگری - دوچرخه سواری 8- مهدی سهرابی - دوچرخه سواری 9- تیم اسپرینت دوچرخه سواری 10- محمدرضا رودکی جودو 11- تیم ملی کبدی بانوان 12- فاطمه چالاکی - کاراته 13- سمیرا ملکی پور - کاراته 14- تیم چهار نفره روئینگ قایقرانی زنان 15- تیم تفنگ سه وضعیت بانوان 16- ساراخوش جمال فکری - تکواندو 17- سمانه شش پری - تکواندو 18 - سوسن حاجی پور - تکواندو 19- فرزاد عبداللهی - تکواندو 20- سجاد انوشیروانی - وزنه برداری 21- فرشاد علیزاده - کشتی فرنگی 22- فردین معصومی - کشتی آزاد 23- احسان پیغمبری - ووشو 24- سجاد عباسی - ووشو 25- الهه منصوریان - ووشو

اسامی مدا‌ل‌آوران ایران در کلیه ادوار بازی‌های آسیایی را در ادامه مطلب مشاهده کنید:


بانوان لرستان نایب‌قهرمان کیک‌بوکسینگ کشور شدند
ساعت ٧:٤٥ ‎ب.ظ روز جمعه ٥ آذر ۱۳۸٩  کلمات کلیدی:

مسؤول روابط عمومی هیأت رزمی استان لرستان از کسب 22 نشان توسط تیم کیک‌بوکسینگ بانوان استان در مسابقات قهرمانی کشور خبر داد. 

محمد میر گفت: این مسابقات با شرکت 21 تیم در چهار رده سنی در تهران برگزار شد.

وی اظهار داشت: تمامی 22 ورزشکار اعزامی استان لرستان موفق به کسب عناوین و نشان‌های برتر در 4 رده سنی این رقابت ها شدند.

میر تصریح کرد: در این دوره از رقابت‌ها بانوان رزمی‌کار لرستانی با مربی‌گری ماریا دولتشاه 6 نشان طلا، 7 نشان و 9 نشان برنز را از آن خود کردند.

وی افزود: همچنین در رده‌بندی تیمی نیز تیم بانوان لرستان پس از استان اصفهان موفق به کسب عنوان نایب قهرمانی این مسابقات شد. مدال‌آوران تیم لرستان:

طلا: مژگان خاکیان، مهدیه دوستی، زینب و فاطمه آقامیرزایی، پروانه محمودی، معصومه جاودانی

نقره: مرجان خاکیان، صبا مرادیان، مریم بهاروند، اعظم چراغیان، زینب حاتمی، سمیرا مدهنی، لیلا قاسمی

برنز: مهشید دارابیان، هانیه زمانی، فاطمه فتحی، راضیه شهبازی، پردیس دارایی‌زاده، نسیم کریمی‌صابر، زهره جمال‌زاده، معصومه نوری، سمانه خورشیدوند

همچنین تیم 13 نفره رزمی کام کاندالین استان لرستان با کسب 13 مدال با اقتدار به مقام قهرمانی کشور دست یافت. 

مسابقات رزمی کام کاندالین قهرمانی کشور هفته جاری با حضور 15 تیم در تهران برگزار شد که بانوان رزمی‌کار استان در این مسابقات موفق به کسب 3 نشان طلا، 7 نقره و 3 برنز شدند.

تیم لرستان به مربی‌گری صغری محبیان‌راد در 4 رده سنی بازی‌های قابل قبولی به نمایش گذاشت. تیم‌های کام کاندالین استان های کرمانشاه و البرز پس از لرستان به ترتیب در رده‌های دوم و سوم قرار گرفتند. مدال‌آوران لرستان:

طلا: فاطمه قائرحمت، سمانه کاظمی، آرزو دالوند

نقره: شیرین دالوند، فاطمه لشنی، ساحره و زهرا پاپی، زینب رضایی، آرزو قائدرحمت، نسترن پیری

برنز: پرستو مرزبان، طیبه رضایی، زهرا کرنوکر

 

نتایج هفته هفتم لیگ دسته اول فوتبال کشور

پنج‌شنبه  04/09/1389

برق شیراز 1 - 0 نساجی مازندران

جمعه  05/09/1389

نفت مسجد سلیمان 3 - 1 ماشین‌سازی تبریز

گل گهرسیرجان 3 - 3 پیام مشهد

فولاد نطنز 0 - 0 اتکا گرگان

داماش گیلان 2 - 0 همیاری اراک

مقاومت سپاسی شیراز 0 - 0 کاوه تهران

فولاد یزد 2 - 0 سپیدرود رشت

شیرین فراز کرمانشاه 0 - 1 ایران جوان بوشهر

آلومینیوم هرمزگان 1 - 0 پیام مخابرات شیراز

استقلال اهواز 1 - 2 ابومسلم مشهد

صنعت ساری 2 - 1 گسترش فولاد تبریز

مس سرچشمه رفسنجان 2 - 1 داماش لرستان

شهرداری یاسوج- مس رفسنجان(به تعویق افتاد)

گروه اول

 

سرمربی تیم فوتبال کوثر لرستان:

حکم از سوی دو مدیرعامل دارم!

سرمربی تیم فوتبال کوثر لرستان گفت: برای شرکت در مسابقات لیگ دسته دوم فوتبال کشور، پول و حتی لباس بازی نداریم!

شمس‌الدین سپهوند در گفت‌وگوی اختصاصی به خبرنگار خبرگزاری لرستان اظهار داشت: مشخص نیست مدیر باشگاه کوثر کیست؛ برای بازی با ذوب‌آهن‌نوین اصفهان با 12 بازیکن و پس از 14 ساعت تأخیر حرکت کردیم. با وجود این همه مشکل تا دقایق پایانی نیز یک بر صفر از حریف پیش بودیم، ولی به دلیل نداشتن بازیکن بر روی نیمکت ذخیره نوانستیم این برتری را حفظ کنیم و ظرف 5 دقیقه 2 گل خوردیم!

وی افزود: هزینه‌های حضور در بازی‌های خارج از خانه را آقایان قاسمی و موسوی‌نیا پرداخت می‌کنند، اما بچه‌های تیم هنوز حقوق نگرفته‌اند؛ بازیکنان کوثر اکثراً شغلی ندارند یا دانشجو هستند. ما 8 بازیکن غیر خرم‌آبادی داریم که از تهران، کرمانشاه یا سایر شهرهای استان به این‌جا آمده‌اند و پول توجیبی هم ندارند!

سپهوند در مورد مالک واقعی باشگاه کوثر گفت: آقایان سهراب موسوی‌نیا و حسین قاسمی هر کدام ادعای مدیرعاملی این باشگاه را دارند و ما هم هنوز نمی‌دانیم مدیرعامل واقعی باشگاه کوثر کیست؛ هر دو نفر با ما در ارتباط هستند و من به عنوان سرمربی از سوی هر دو نفر حکم گرفته‌ام!

وی در مورد مبلغ قراردادش اظهار کرد: قرارداد من به عنوان مربی مبلغ ناچیزی است که می‌دانم آن را هم پرداخت نمی‌کنند. من 30 سال است به فوتبال استانم خدمت می‌کنم و چشم‌داشت مادی نداشته‌ام.


بررسی مشکلات ورزشی‌نویسان لرستانی
ساعت ٩:٢۸ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۳ آذر ۱۳۸٩  کلمات کلیدی:

با حضور دو نفر از ورزشی‌نویسان لرستانی، مشکلات این قشر در برنامه‌ی عصر ورزش مطرح می‌شود.

برنامه‌ی عصر ورزش که اختصاص به بررسی مسائل ورزش لرستان دارد و عصر چهارشنبه‌ها از شبکه استانی لرستان(افلاک) پخش می‌شود، در برنامه‌ی چهارشنبه 10 آذر به بررسی عملکرد ورزشی‌نویسان استان و جایگاه مطبوعات ورزشی در ورزش لرستان خواهد پرداخت.

برنامه‌ی دایره‌ی ورزش هر هفته به مدت 35 دقیقه از حدود ساعت 19:40 با تهیه‌کنندگی علی‌رضا زندلشنی از شبکه افلاک به روی آنتن می‌رود.

 

 

مسابقه فوتسال کارکنان ناحیه یک خرم‌آباد

کارمندان اداری آموزش و پرورش ناحیه یک خرم آباد به مناسبت هفته بهداشت روان مسابقه فوتسال برگزار نمودند.

با حضور 4 تیم در سالن مجموعه ورزشی شهید صالحی‌راد مسابقات فوتسال به مناسبت هفته بهداشت روان بین تیم های اداری آموزش و پرورش ناحیه یک برگزار شد.

در این مسابقات تیم معاونت پرورشی و تربیت‌بدنی با 7 امتیاز اول و تیم معاونت مالی با 5 امتیاز دوم شد.

تیم معاونت پرورشی: صیدطاهر مرادی، اکبر حسنوند، مصطفی جوانمرد، بهرام حیدری، احمد کاظمی، خدایار نظری، رضا جلالی، مهرداد آزادبخت، محمد صوفی، حسین پیریان

چهار

Axlor.persianblog.ir

بازی

بـرد

تساوی

باخت

زده

خورده

امتیاز

1

داتیس لرستان

7

4

2

1

13

4

14

2

موکریان مهاباد

8

4

2

2

13

7

14

3

دارتاک لرستان

8

4

2

2

8

7

14

4

پالایش‌گاز ایلام

8

3

3

2

9

5

12

5

پرسپولیس ایلام

7

3

3

1

8

5

12

6

خیبرمتوسلیان‌پلدختر

6

2

2

2

9

10

8

7

آراغرب کرمانشاه

7

2

2

3

8

9

8

8

اوراز مریوان

6

2

1

3

6

7

7

9

احسان‌سپیدنهاوند

8

2

1

5

13

15

7

10

شهرداری شازند

7

2

2

3

10

16

5

11

استقلال همدان

7

1

2

4

4

13

5


نتایج هفته هشتم لیگ دسته دوم فوتبال کشور
ساعت ٤:٢٠ ‎ب.ظ روز دوشنبه ۱ آذر ۱۳۸٩  کلمات کلیدی:

دوشنبه یکم آذر 1389

نیرو زمینی تهران 1 - 0 مس سونگون ورزقان تبریز

  گلچین رباط کریم 2 - 2 پاس‌نوین همدان 

  نفت و گاز گچساران 3 - 0 پرسپولیس برازجان

  صنعت گاز سرخس 0 - 0 شهرداری لنگرود

  شهرداری زنجان 0 - 0 شهرداری انزلی

  داماش تهران 1 - 0 شهرداری اردبیل

  مقاومت تهران 2 - 0 چوکای تالش

  همای تهران 0 - 0 آشیان گستران ورامین

 آرمین قزوین 1 - 1 گسترش فولاد نوین تبریز

  شموشک نوشهر 0 - 0 نوژن مازندران

  ذوب آهن نوین اصفهان 0 - 2 پرسپولیس گناوه

  کوثر لرستان 0 - 0 بام شهرکرد

  بهزیستی همدان 2 - 1 صنعت نفت نوین آبادان

  استقلال جنوب تهران 0 - 0 آریانا گستر کیش

  فولادنوین خوزستان 3 - 2 نفت امیدیه

  سایپا شمال 1 - 0 گاز فجر جم بوشهر

 

 

دلاور کوهدشتی طلای‌ بازی‌های آسیایی را صید کرد

کشتی‌گیر لرستانی وزن 84 کیلوگرم تیم ملی کشتی فرنگی ایران با غلبه بر حریفی از کره جنوبی خود در دیدار فینال، یازدهمین مدال طلای کاروان ورزشی ایران در بازیهای آسیایی 2010 گوانگجو را بر گردن آویخت. 

 

نعمت‌پور فرنگی‌کار شایسته تیم ملی کشورمان موفق شد در فینال وزن 84 کیلوگرم بازیهای آسیایی سی‌یئول‌لی از کره جنوبی را در دو تایم با نتایج یک بر صفر و دو بر صفر شکست دهد و سومین مدال طلای کشتی فرنگی و یازدهمین طلای کاروان ورزشی ایران را به ارمغان آورد.

نعمت‌پور در دور اول و دوم رقابت‌های کشتی فرنگی بازیهای آسیایی موفق شد کشتی‌گیرانی از قطر و قرقیزستان را شکست دهد و ‌در مرحله نیمه‌نهایی نیز بر مانوج کومار از هند غلبه کرد.

طالب نعمت‌پور در دور اول و دوم مسایقات موفق شد کشتی‌گیرانی از قطر و قرقیزستان را شکست دهد.