عکس‌ها و اخبار ورزش لرستان

این وبلاگ در سال 1383 با هدف حمایت از ورزش و ورزشکاران لرستان ایجاد شده است

اخبار ورزشی شهریورماه
ساعت ۱:٢٦ ‎ق.ظ روز پنجشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۸٩  کلمات کلیدی:

اخبار والیبال لرستان

1) اردوی تیم ملی بزرگسالان بانوان از 26 مرداد در محل آکادمی ملی المپیک با 15 بازیکن آغاز و تا 4 شهریور ادامه داشت. بهاره نیازی و نیلوفر حجتی از لرستان زیر نظر سیما صدیقی سرمربی تیم ملی در این اردو حضور داشتند. رقابت‌های قهرمانی آسیا اواخر شهریورماه در چین برگزار می‌شود.

2) 19 بازیکن رده سنی امید جهت شرکت در مسابقات والیبال آسیای مرکزی که از تاریخ 26 لغایت 29 شهریور در هندوستان برگزار خواهد شد به کنفدراسیون والیبال آسیا AVC معرفی شدند که 12 نفر از بین این 19 بازیکن برای شرکت در این مسابقات انتخاب خواهند شد. رضا صفایی و آرش کمالوند بازیکنان لرستانی اردو هستند.

3) آرش کمالوند به تیم ملی بزرگ‌سالان نیز دعوت شد. تیم ملی چند روز قبل از مسابقات جهانی ایتالیا در یک تورنمت در کشور اتریش که با شرکت تیم‌های اتریش، ایران، چین و پرتوریکو در روزهای 28 و 27 شهریور برگزار خواهد شد شرکت خواهد کرد. سرمربی تیم ملی حسین معدنی‌قره‌لر می‌باشد.

4) کادر فنی تیم ملی والیبال جوانان بانوان که خود جهت شرکت در مسابقات والبیال جوانان زن آسیا که از تاریخ 20 لغایت 28 مهر در کشور تایلند برگزار خواهد شد، در مرحله پنجم اردوی آماده‌سازی 15 بازیکن را دعوت نمود. محل تشکیل اردو آکادمی ملی المپیک و تاریخ آن از 25 مرداد لغایت 2 شهریور بود. سمیه سپهوند از لرستان در این اردو حضور داشت. سرمربی تیم ملی میترا شعبانیان است.

5) سکینه کشوری و اشرف شجاعی دو نفر از بانوان تیم والیبال نشسته بروجرد به چهارمین مرحله اردوی تیم ملی والیبال نشته بانوان دعوت شدند. این اردو از 20 الی 27 شهریورماه امسال به منظور شرکت در مسابقات آسیایی تهران برگزار می‌شود.

6) سعید مصطفی‌وند، والیبالیست لرستانی به تیم تازه لیگ برتری شده باریج اسانس کاشان پیوست. وی فصل پیش عضو تیم پرسپولیس تهران بود. همچنین آرش کمالوند، والیبالیست ملی‌پوش لرستانی که فصل قبل عضو تیم پیکان تهران بود به تیم سایپا تهران پیوست.

7) طی مراسمی که در دفتر چراغیان معاون ساسی استاندار لرستان برگزار شد از بازیکنان و مربیان تیم والیبال امید لرستان که به دور نهایی امید‌های کشور راه یافتند با اهدا هدایایی تقدیر به عمل آمد.

 

خرم‌آباد قهرمان فوتسال بانک‌ملی استان

یک‌دوره مسابقه فوتسال با حضور 8 تیم از کارکنان بانک‌ملی لرستان به مدت 3 هفته در سالن ورزشی بانک‌ملی واقع در خیابان شریعتی خرم‌آباد برگزار شد و با قهرمانی تیم شعبه خرم‌آباد پایان یافت.

در این دوره از مسابقات که به صورت دوره‌ای برگزار شد، تیم شعبه خرم‌آباد با 16 امیتاز قهرمان شو تیم‌های حوزه‌ی جنوب خرم‌آباد و امور شعب(‌الف) اداره با کسب 14 و 12 امتیاز به ترتیب دوم و سوم شدند.

مسؤولین برگزاری و داوران: حمید بیرانوند، مسعود فرج‌پور، قدرت‌الله مهرعلی‌زاده، انوشیروان ملک‌زاده و خدائی

تیم قهرمان: شمس‌الدین سپهوند، مسعود فرج‌پور، علی فرجی‌گودرزی، کورش تیموری، روح‌الله محمدی، ناصر حسنوند، سجاد خدادادی، احمد بلیل‌وند، مظفر بیرانوند، منصور باباخانی، ستار صیدی، عابدین کمانکش، سرپرست: علی یاراحمدی

 

ضیافت افطار هیأت دو و میدانی لرستان

ضیافت افطاری با حضور 56 نفر از اعضا و ورزشکاران هیأت دو و میدانی لرستان در محل هتل شقایق خرم‌آباد برگزار شد.

در این ضیافت علی حیدری رئیس هیأت، ایرج سپهوند دبیر هیأت، داریوش جودکی و علی سبزواری از اعضای هیأت رئیسه و جمعی از مربیان و قهرمانان این رشته حضور داشتند و قرار بر این شد در مراسم‌های بعدی، جهت جذب اسپانسر برای این رشته‌ی قهرمان‌پرور در لرستان اقداماتی صورت پذیرد.

 

افتتاح سالن ورزشی ده‌محسن خرم‌آباد

 طی مراسمی با حضور دکتر قره مشاور دکتر سعیدلو رییس سازمان تربیت‌بدنی و مدیر‌کل تربیت‌بدنی دانشگاه پیام نور کشور، سالاروند مدیر‌کل تربیت‌بدنی لرستان، بیرانوند بخشدار مرکزی خرم‌آباد و جمعی از اهالی ده‌محسن، دوشنبه 8 شهریور سالن ورزشی این منطقه به بهره‌برداری رسید.

این سالن دارای 1296 متر زیر‌بنا است و از مصوبات سفر دوم ریاست جمهوری به لرستان به‌شمار می‌رود که با مبلغ 350 میلیون تومان از محل کمک به عمران مناطق نفت‌خیز وزارت نفت، فقط ظرف مدت 4 ماه با حداقل هزینه احداث شده است.

 

جلگه‌خلج قهرمان فوتسال المپیاد روستایی و عشایری پلدختر شد

مسابقات فوتسال روستایی و عشایری شهرستان پلدختر با حضور 12 تیم به مدت 20 روز در سالن شهید نعمتی پلدختر برگزار شد.

در پایان این مسابقات تیم‌های روستاهای جلگه‌خلج، بابازید و چشمه‌شیرین به ترتیب اول تا سوم شدند. مسابقات زیر نظر مروت نصیری مسؤول هیأت ورزش‌های همگانی و عشایری پلدختر برگزار شد.

تیم شهدای جلگه‌خلج: سجاد بهاروند، فیروز میخک‌بیرانوند، فضل‌الله حاتمی، هادی گنجی، محمد و علی حقگوکرم‌وند، سجاد و صادق یاریاری، یحیی و حسین اسفندیاری، آرش افراخته، امین دریکوند، مربی: اسماعیل میخک‌بیرانوند، مربی: علی دریکوند

 

صدف قهرمان جام حذفی فوتبال نورآباد

مسابقات جام حذفی فوتبال نورآباد با حضور 16 تیم به مدت یک ‌ماه در ورزشگاه شهدای ورزشکار نورآباد برگزار شد که در نهایت 2 تیم صدف و صراط اندیشه به فینال این مسابقات راه پیدا کردند.

بازی فینال روز جمعه 5 شهریور برگزار شد و تیم صدف توانست با نتیجه پر گل 8-1 صراط اندیشه را شکست دهد و قهرمان جام حذفی نورآباد شود.

در پایان وحید خزایی از صدف به عنوان بهترین بازیکن این مسابقات انتخاب شد و حسن خزایی نیز آقای گل جام شد.

صدف(قهرمان جام حذفی): سلمان سالاری- حسن خزایی- وحید خزایی- صادق نجفی- علی امیدی- سعید زمانی- سبحان محمدی- میثم مرادی- محسن عباس‌پور- علی حیدری- علی خزایی- احسان محمدی

 

معرفی نفرات دارتاک در لیگ‌ کشور

تیم دارتاک یکی از 3 نماینده لرستان در مسابقات لیگ دسته سوم کشور با این نفرات قرارداد بسته است: سیدعلی موسوی، مهدی هدایتی‌نیا، مهدی کیا، حمزه داوودی، امیر عالی‌نژاد، مسلم دریکوند، میلاد میردریکوند، حسن منصوری، اکبر پروانه، روح‌الله زینی‌وند، اکبر رنجبریان، محمد خرم‌شاهی، محمد حسنوندیان، اسماعیل قیاسی، احسان بهاروند، افشین صادقیان، افشین نظری، بهرام قدم زاده، امین حسنوند، رضا چنگایی، بهروز رستگار، عارف حیدری و علی مریدی، سرمربی: اکبر حسنوند، مربیان: علی‌رضا قربانی و حمید خدامی، سرپرست: محمد سعیدیان، مدیرعامل: مهندس جافر دولت‌شاهی

این تیم 3 مهر در اولین دیدارش در اراک به مصاف نماینده استان مرکزی می‌رود و در بازی دوم با داتیس پیکار می‌کند.

 

بازیکنان داتیس لرستان معرفی شدند

بازیکنان تیم فوتبال داتیس یکی از 3 نماینده لرستان در لیگ دسته 3 کشور معرفی شدند: مهرداد و سیامک خادمی، ظفر مرادی، مهدی مریدی، مجتبی اصغریان، وحید امیری، وحید طولابی، پویا عالیخانی، احسان کرامت‌فر، رضا شرفی، امید رمضانی، سجاد مولایی، فرهاد یعقوبی، علی عزیزی، فرشاد جمالی، شهاب محاوری، مجید و رضا بیرانوند، محسن شفیع‌پور، سنا بسطامی، حسین ملکی، احمد آوری، علی نوری‌زاده و مسعود برومند، سرمربی: سعید سپهوند، مربی: حامد بهرامی، سرپرست: قاسم طاهری، مدیرعامل: مهندس مسعود عبدی

این تیم 3 مهر در اولین بازی برابر هم‌شهری‌اش خیبر قرار خواهد گرفت و در بازی دوم نیز به مصاف دارتاک لرستان خواهد رفت.

 

گروه‌بندی جام باشگاه‌های اروپا

قرعه‌کشی فصل جدید رقابت‌های جام باشگاه‌های اروپا در زوریخ سوییس برگزار شد. رقابت‌های جام باشگاه‌های اروپا با حضور 32 تیم در 8 گروه برگزار می‌شود که در نهایت 2 تیم برتر هر گروه به مرحله‌ی حذفی صعود می‌کنند. این مسابقات از 23 شهریور آغاز خواهد شد:

گروه 1: اینترمیلان ایتالیا، وردربرمن آلمان، تاتنهام انگلیس و تونته هلند

گروه 2: لیون فرانسه، بنفیکا پرتغال، شالکه آلمان، هاپوئل اسرائیل

گروه 3: منچستریونایتد انگلیس، والنسیا اسپانیا، گلاسکورنجرز اسکاتلند و بورسااسپور ترکیه

گروه 4: بارسلونا اسپانیا، پاناتینایکو یونان، کوپنهاگن دانمارک و رابین‌قازان روسیه

گروه 5: بایرن‌مونیخ آلمان، آث‌رم ایتالیا، اف‌ث‌بازل سوئیس و کولوج رومانی

گروه 6: چلسی انگلیس، المپیک مارسی فرانسه، اسپارتاک مسکو روسیه و زیلینا اسلواکی

گروه 7: آث‌میلان ایتالیا، رئال‌مادرید اسپانیا، آژاکس آمستردام هلند و اوسر فرانسه

گروه 8: آرسنال انگلیس، شاختار دونتسک اوکراین، براگا پرتغال و پارتیزان بلگراد صربستان