عکس‌ها و اخبار ورزش لرستان

این وبلاگ در سال 1383 با هدف حمایت از ورزش و ورزشکاران لرستان ایجاد شده است

«شاهین ایران‌زمین» بر بلندای فوتبال خرم‌آباد
ساعت ۳:۳۸ ‎ب.ظ روز شنبه ۳٠ بهمن ۱۳۸٩  کلمات کلیدی:

محمود داودی‌نژاد: مسابقات فوتبال دسته اول باشگاه‌های خرم‌آباد با حضور 10 تیم به مدت 3 ماه در زمین چمن مصنوعی شماره 2 ورزشگاه تختی این شهر برگزار شد و با قهرمانی تیم شاهین ایران‌زمین پایان پذیرفت.

مسابقات این فصل از کیفیت بالایی برخوردار بود به طوری که در هفته‌ی پایانی به دلیل حساسیت و شانس قهرمانبی 5 تیم، بازی‌ها به صورت هم‌زمان در 2 زمین شماره یک و دو برگزار شد که تیم جوان شاهین ایران‌زمین توانست با پیروزی 4-0 در برابر استقلال صاحب عنوان قهرمانی شود.

تیم سپاهان خرم‌آباد که تا هفته جهارم در انتهای جدول قرار داشت در بازی پایانی 3-2 وحدت را شکست داد و نایب‌قهرمانی شد و به همراه شاهین به عنوان 2 نماینده‌ی خرم‌آباد به لیگ دسته دوم فوتبال لرستان صعود کرد.

تیم یاسین با هدایت کرم بیرانوند در بازی پایانی خود نتوانست در برابر امید اسدآبادی به پیروزی دست یابد و به مقام سوم بسنده کرد. تیم قدیمی آزادی با هدایت نجم‌الدین سیاح‌پوری با پیروزی 3-0 برابر فولاد در جایگاه چهارم قرار گرفت. پاس نیز که تا دو هفته به پایان مسابقات در صدر جدول قرار داشت با دو باخت متوالی در جایگاه ششم قرار گرفت. این تیم در بازی با هما 1-0 مغلوب شد. با این وجود روح‌الله جهان‌نژاد مربی این تیم زحمات زیادی متقبل شد.

در حاشیه این رقابت‌ها جدال سیدمحمد سجادی بازیکن پر آوازه فوتبال لرستان با 42 سال برابر مسلم پسر 18 ساله‌اش در دو تیم مدعی قهرمانی از دو نسل متفاوت فوتبال استان که البته نسل قدیمی نشان داد هنوز هم دود از کنده بلند می‌شود دیدنی بود!

در پایان دو تیم وحدت و فولاد به رقابت‌های دسته دوم باشگاه‌های خرم‌آباد سقوط کردند.

قضاوت بازی‌ها بر عهده جلال چراغی، اکبر بابایی‌راد، امیر صف‌آرا، عبدالرضا سپهوند، آیت صادقی، نریمان آزادیان، عنایت بهرامی، نعمت رومیانی، محسن دریکوند با نظارت سهراب مالمیر رییس و اردلان کاویانی دبیر کمیته داوران فوتبال خرم‌آباد بود.

این مسابقات به سرپرستی فنی ولی خسروی رییس هیأت فوتبال خرم‌آباد و قربان‌علی عزیزی مسوول کمیته مسابقات شهرستان برگزار گردید.

 

* شاهین  ایران‌زمین(قهرمان): بهرنگ امینی- حامد سرهنگی- پویا رضایی- محمد طولابی- فرشید حاتمی- وحید هدایت- احمد رستمی- محمد فرخی- محمد جودکی- آرمان بیرانوند- مجید بهاروند- مصطفی و مجتبی محمدی‌پورـ مصطفی رفیعی- محمد رک‌رک- سیروس سگوند- حامد مرادی- روح‌الله پاپی- یدالله مرادی- عارف ولدی- رضا محبی- احسان جمشیدی- حامد نجفیان- مجتبی صفرزاده- علی کشوری‌- مجید میرچگنی- مهدی محمدی‌پور ـ بهزاد شاکرمی- سرمربی: اسماعیل طولابی- مربی: صادق نادرپور- مدیر فنی: حمید خدامی

* سپاهان(نایب ‌قهرمان): سجاد یوسفی- امیر محمودی- آرش فتحی- وحید حسن‌پور- هادی کردی- یعقوب خیری- امیر جعفرزاده- امین حسنی- وحید زمانی- سجاد سپهوند- روح‌الله یاراحمدی- قاسم مرادپور- حمید رش‌جمشیدی- محمدعلی بلواسی- قدرت عباسی- سیاوش زینل‌زاده- سرمربی: نادر الماسی- سرپرست: عبدالرضا گودرزی- مدیر فنی: مجتبی ساکی

جدول لیگ دسته اول باشگاه‌های خرم‌آباد در سال  1389

رده

تیم

بازی

برد

مساوی

باخت

زده

خورده

امتیاز

1

 شاهین

9

5

2

2

19

9

17

2

 سپاهان

9

5

1

3

21

17

16

3

 یاسین

9

4

3

2

20

10

15

4  

 آزادی

9

4

3

3

14

10

15

5

 اسدآبادی

9

4

2

3

11

10

14

6

 پاس

9

4

1

4

11

13

13

7

 استقلال

9

3

3

3

15

16

12

8

 هما

9

2

4

3

11

14

10

9

 وحدت

9

1

4

4

11

17

7

10

 فولاد

9

1

2

6

9

25

5

 

4 نشان رزمی‌کاران لرستان در رقابت‌های کشوری

 پنجمین دوره رقابت‌های قهرمانی کشور در سبک نیپون‌کمپو کاراته، انتخابی تیم ملی با حضور 11 تیم  29 بهمن در تهران برگزار شد.

به گزارش محمد میر مسوول روابط عمومی هیأت ورزش‌های رزمی استان، تیم لرستان به مربی‌گری مهدی سلاطی در وزن 85 کیلوگرم توسط مهدی فرضی‌پوریان صاحب یک نشان طلا، در وزن 65 کیلوگرم توسط پیمان ساکی و در 56 کیلوگرم توسط احسان دلاویز به 2 نشان نقره و در 60 کیلوگرم توسط ایمان خادمی یک نشان برنز کسب کرد.

در این مسابقات تیم‌های گیلان و تهران به ترتیب اول و دوم شدند و تیم لرستان در جای سوم قرار گرفت.

لازم به ذکر است نفرات برتر اوزان مختلف به اردوی تیم ملی کشورمان در این سبک دعوت شدند.

 

برترین‌های مسابقات ژیمناستیک دانش‌آموزی استان مشخص شدند

مسابقات ژیمناستیک دانش آموزی 3 مقطع تحصیلی پسران استان پس از 2 روز رقابت در سالن ژیمناستیک مجموعه ورزشی صالحی‌راد خرم‌آباد با شناخت تیم‌های برتر به پایان رسید.

رئیس انجمن ژیمناستیک آمزشگاه‌های استان با بیان اینکه 15 تیم در این مسابقات حضور داشتند گفت: در مقطع ابتدایی بروجرد به مقام قهرمانی رسید و ناحیه 1 خرم‌آباد و نورآباد دوم و سوم شدند.

عالی‌پور افزود: در مقطع راهنمایی نیز بروجرد ناحیه 1 خرم‌آباد و نورآباد و در مقطع متوسطه نیز ناحیه 1 خرم‌آباد، بروجرد و نورآباد صاحب عنوان‌های برتر شدند.


نتایج هفته هفدهم دسته اول
ساعت ٦:٠٦ ‎ب.ظ روز جمعه ٢٩ بهمن ۱۳۸٩  کلمات کلیدی:

دومین باخت متوالی داماش دورود و تکرار نتیجه دور رفت

جمعه ۲۹ بهمن 

     شیرین فراز کرمانشاه 1 - 0 داماش لرستان

     برق شیراز 2 - 1 ابومسلم مشهد

     صنعت ساری 1 - 1 پیام مخابرات شیراز

     مس سرچشمه رفسنجان 2 - 0 سپیدرود رشت

     فولاد یزد 0 - 2 نساجی مازندران

     داماش گیلان 4 - 1 مس رفسنجان

     گل گهر سیرجان 1 - 0 اتکا گرگان

     نفت مسجدسلیمان 1 - 2 کاوه تهران

     فولاد نطنز 1 - 0 شهرداری یاسوج

     شهرداری بندر عباس 2 - 1 پیام مشهد

     ماشین سازی تبریز 1 - 1 همیاری اراک

     ایران جوان بوشهر 0 - 0 گسترش فولاد تبریز

 

جواد زرینچه سرمربی داماش دورود شد

در پی کسب نتایج ضعیف تیم داماش دورود، امیر عابدینی مدیر عامل این باشگاه دارکو دراژیچ مربی کروات این تیم را از کار برکنار کرد.

عابدینی به منظور جایگزینی مربی مناسب برای تیم داماش دورود، گزینه‌هایی را مد نظر داشت که پس از مشاوره با احمد بابایی‌راد، جواد زرینچه را علی‌رغم سابقه‌اش در تیم استقلال و رقابت دیرینه با تیم پرسپولیس که عابدینی مدت‌ها در رأس این باشگاه قرار داشت انتخاب نمود تا ثابت کند که به دور از تعصبات خاص، به فکر نتیجه‌گیری مناسب تیم داماش دورود است.

 

خرم‌آباد مقام سوم هندبال دسته یک کشور را کسب کرد

رضا جایدری: مسابقات هندبال لیگ دسته اول کشور با شرکت 11 تیم از استان‌های کشور در به مدت 6 روز در شهرستان دهدشت استان کهکیلوئیه و بویراحمد برگزار شد.

در این دوره از مسابقات که با حضور 11 تیم برگزار شد تیم‌ها در دو گروه 6 و 5 تیمی با هم رقابت پرداختند. در این مسابقات که در سالن شهید باهنر دهدشت برگزار شد تیم هیأت هندبال خرم‌آباد این نتایج را کسب کرد:

خرم‌آباد 32  معراج بم 29              خرم‌آباد 23 شهرداری بندر دیلم 27

خرم‌آباد 23 هیأت هندبال تفت یزد 23  خرم‌آباد 23 فولاد اکسین اهواز 23

نیمه‌نهایی:      خرم‌آباد 18 فلاورجان 29

رده‌بندی:      خرم‌آباد 25 اکسین اهواز 21

فینال:      فلاورجان 28 تربت‌جام 20

لازم به ذکر است دو تیم برتر این مسابقات راهی مرحله بعدی مسابقات ‌شدند.

تیم خرم‌آباد: سیدمهدی طاهری، مهدی عسکری، سجاد محمدی‌پور، کریم رهسپار، محمد داشاب، علی حداد، سبحان مولوی، محمد دوزنده، محمد مرادی، اویس سلاح‌ورزی، میثم کشوری، رحمان کارخانه، آرش مرادی، رضا متشی‌پور، مهدی بیرانوند، محمد بهاروند، احسان مرادپور، امین بنیادی، مربی: ناصر رحمانی، سرپرست: سهیل یوسفوند

 

برگزاری مسابقات فوتسال کارآموزان فنی و حرفه‌ای

مجتبی رومانی: یک‌ دوره مسابقات فوتسال بین کارآموزان مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای شماره یک شهرستان خرم‌آباد به مدت 4 روز در سالن مرکز 22 بهمن این شهرستان برگزار‌ شد.

عبدالحسین بهرامی مسؤول برگزاری این دوره از مسابقات گفت: در این دوره 6 تیم از کارآموزان کارگاه‌های برق صنعتی درجه 2، برق صنعتی طرح 18 ماهه، ابزار دقیق، جوشکاری آرگن و اتومکانیک در 2 گروه به رقابت پرداختند.

وی افزود: از گروه اول کارگاه برق صنعتی درجه 2 و از گروه دوم کارگاه جوشکاری آرگن به عنوان تیم اول به فینال این مسابقات راه پیدا کردند که در نهایت تیم جوشکاری آرگن توانست یک برصفر تیم برق صنعتی را شکست داده و مقام اول این دوره از مسابقات را از کسب نماید.

 

آموزش شنا به 20 هزار دانش‌آموز مقطع ابتدایی لرستان

مدیر کل آموزش و پرورش استان لرستان گفت: در حال حاضر 20 هزار و 330 دانش‌آموز مقطع ابتدایی استان تحت پوشش طرح آموزش رشته شنا سباح قرار دارند. 

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان لرستان، علی ماکنعلی افزود: از این تعداد دانش‌آموز 10 هزار و 527 نفر پسر و 9 هزار و 803 نفر نیز دختران دانش‌آموز هستند.

وی با بیان این که آموزش شنا به دانش‌آموزان پایه سوم ابتدایی یک طرح کشوری است، گفت: برای اجرای این طرح دو میلیارد و 160 میلیون ریال در استان هزینه خواهد شد.

وی اظهار داشت: در این راستا دانش‌آموان دوره ابتدایی شهرستان خرم‌آباد از استخر آموزش و پروش معلم و 8 شهرستان دیگر نیز با انعقاد قرارداد با بخش خصوصی آموزش شنا را فرا می‌گیرند.

وی تصریح کرد: در مرحله اول طرح سباح 3 هزار و 923 دانش‌آموز آموزش شنا را فرا گرفته‌اند و در مرحله دوم این طرح نیز که از 25 آذرماه سال جاری آغاز شده بیش از 4 هزار دانش آموز دیگر در حال فراگیری آموزش شنا هستند.

ماکنعلی افزود: آموزش کرال سینه و پای دوچرخه در 12 جلسه برای دانش‌آموزان شرکت کننده انجام می‌شود.

به گفته‌ی وی، طرح سباح هم اکنون در خرم‌آباد، بروجرد، دورود و ازنا، الیگودرز، کوهدشت، نورآباد، اشترینان و سیلاخور در حال اجرا است.


نتایج هفته نوزدهم لیگ دسته اول فوتبال ایران
ساعت ۳:٥٥ ‎ب.ظ روز دوشنبه ٢٥ بهمن ۱۳۸٩  کلمات کلیدی:

دومین پیروزی متوالی کوثر لرستان رقم خورد

دوشنبه 25 بهمن:

مس سونگون ورزقان تبریز0 - 1 فولاد نوین خوزستان

     شهرداری اردبیل2 - 1 شموشک نوشهر

     صنعت گاز سرخس0 - 0 شهرداری زنجان

     شهرداری انزلی0 - 1 نوژن مازندران

     گسترش فولاد سهند2 - 2 مقاومت تهران

     کوثر لرستان1 - 0 گلچین رباط کریم

     پرسپولیس برازجان2 - 2 نفت امیدیه

     پاس نوین همدان 1 - 0 بهزیستی همدان

     بام شهرکرد0 - 0 نفت و گاز گچساران

     شهرداری لنگرود1 - 1 همای جوانرود

     چوکای تالش1 - 1 گاز فجر جم بوشهر

     آشیان گستران ورامین1 - 2 سایپای شمال

     آریانا گستر کیش2 - 0 صنعت نفت نوین آبادان

     پرسپولیس گناوه1 - 1 نیروی زمینی تهران

     آرمین قزوین0 - 2 داماش تهران

     ذوب‌آهن‌نوین اصفهان1 - 2 استقلال جنوب تهران

 

نتایج هفته شانزدهم لیگ دسته سوم فوتبال کشور

گروه چهارم، یک‌شنبه 24 بهمن

پالایش گاز ایلام 1 داتیس خرم‌آباد 1

دارتاک خرم‌آباد 3 احسان‌سپید نهاوند 0 (حاضر نشد)

موکریان مهاباد 1 وحدت ایوان‌غرب 1


پایان مسابقات انتخابی تیم ملی بوکس
ساعت ۱٠:٥۸ ‎ب.ظ روز یکشنبه ٢٤ بهمن ۱۳۸٩  کلمات کلیدی:

رقابت‌های انتخابی تیم ملی بوکس در سالن شهید قاسمی بیرجند با برگزار شد.

در این دوره 117 بوکسور از 26 استان کشور حضور داشتند و مدت 5 شب مبارزات ادامه یافت و در نهایت نفرات ذیل در اوزان ده‌گانه توانستند به عناوین اول و دوم دست یافته و به اردوی آمادگی تیم ملی بوکس کشورمان دعوت شوند:

49 کیلوگرم : 1- عثمان کریمی(کرمانشاه) 2- پوریا کامیارفر(خراسان جنوبی)

52 کیلوگرم : 1- ایمان طیبی(فارس) 2- شهرام نوحی(توابع تهران) 3- هادی دهقان(لرستان)

56 کیلوگرم : 1- آرمین امجدیان(کردستان) 2- علی گل‌قاسمی(آذربایجان شرقی)

60 کیلوگرم : 1- غلام‌رضا سوزنی(کرمانشاه) 2- حجت دهقان(لرستان)

64 کیلوگرم : 1- مصطفی زارع‌محمدیان(لرستان) 2- عبدالله رضایی(کرمانشاه)

69 کیلوگرم : 1- امین قاسمی‌پور(گیلان) 2- ناصر عباسی(چهارمحال و بختیاری) 3- ابراهیم بداق(لرستان)

75 کیلوگرم : 1- حسین‌علی بابایی(البرز) 2- علی نادوکی(خراسان جنوبی)

81 کیلوگرم : 1- مجید حاج‌عباسی(قزوین) 2- بیژن خجسته(آذربایجان غربی)

91 کیلوگرم : 1- محمد نوری‌پور(لرستان) 2- امید بابایی(توابع تهران)

91+ کیلوگرم: 1- رضا مرادخانی(لرستان) و علی سلمانی(گیلان)

 

نتایج هفته شانزدهم لیگ دسته اول فوتبال ایران

یک‌شنبه 24 بهمن:

کاوه تهران0 - 1 ماشین سازی تبریز

     گسترش فولاد تبریز1 - 1 نساجی مازندران

     ابومسلم مشهد1 - 2 شیرین فراز کرمانشاه

     شهرداری یاسوج2 - 1 مقاومت سپاسی شیراز

     فولاد نطنز1 - 1 شهرداری بندر عباس

     تربیت یزد0 - 0 داماش گیلان

     اتکا گرگان2 - 1 نفت مسجد سلیمان

     مس رفسنجان2 - 0 گل گهر سیرجان

     داماش لرستان 0 - 1 ایران جوان بوشهر

     استقلال اهواز0 - 1 فولاد یزد

     سپیدرود رشت1 - 1 صنعت ساری

     آلومینیوم هرمزگان1 - 0 مس سرچشمه رفسنجان

     پیام مخابرات شیراز0 - 0 برق شیراز

     همیاری اراک1 - 0 پیام مشهد

 

پولادگسترش بروجرد به دور بعد صعود کرد

حسین زنده‌دلی: مسابقات فوتسال لیگ دسته سوم کشور که با حضور 12 استان از تاریخ 16 بهمن به مدت 5 روز در سالن ولایت بروجرد برگزار گردید.

در پایان این رقابت‌ها چهار تیم پولادگسترش بروجرد، رنگین‌کمان اصفهان، بازیافت مشهد و خرامه فارس به عنوان تیم‌های برتر مسابقات به دور بعدی صعود نمودند.

نتایج تیم پولادگسترش نماینده لرستان:

پولاد گسترش ٣ پویا ورامین ٠

پولاد گسترش 1 کیان اصفهان 3

پولاد گسترش 3 سرپل ذهاب 0 (حاضر نشد)

پولاد گسترش ٣ سپاه سلماس 1

پولاد گسترش 5 مشعل آبیک قزوین 2

پولاد گسترش بروجرد: نسیم حساوی_ سعید معظمی‌گودرزی_ احمد لطفی_ حسن و مسلم جوانمرد_ مسعود لک‌نژاد_ مصطفی هاشمی_ محسن دیناروند_ محسن اسدی_ احمد ساکی_ حسین مقدسی_ محمد علی‌پناه_ علی اشراقی_ معین منادی_ امیر عزیزی، مربی: کمال‌الدین حسینی

 

روح‌الله داداشی قهرمان مسابقات قوی ترین مردان جهان شد

روح‌الله داداشی توانست به مقام قهرمانی مسابقات قوی‌ترین مردان جهان در جزیره قشم دست یابد.

مسابقات قوی ترین مردان جهان که با عنوان جام خلیج همیشه فارس با حضور 12 ورزشکار از 10 کشور دنیا و همچنین سه ورزشکار ایرانی در جزیره قشم آغاز شده بود در نهایت با قهرمانی روح‌الله داداشی از کشورمان پایان یافت.

روح‌الله داداشی توانست با کسب 125 امتیاز در فینال مسابقات قوی‌ترین مردان جهان در قشم به مقام قهرمانی این مسابقات دست یابد.

همچنین مسلم دارابی با 123 امتیاز و کریستوف رادزبکاوسکی از لهستان با 117 امتیاز توانستند به مقامهای دوم و سوم این مسابقات دست یابند.

مهرداد باجلان ورزشکار دورودی عضو تیم ملی کشورمان در فینال این مسابقات دچار آسیب‌دیدگی شد و با 23 امتیاز از ادامه این مسابقات انصراف داد.

 

دومین جشنواره مهارت‌های حرکتی پایه ژیمناستیک لرستان

مجتبی رومانی: در مصاحبه‌ای که با دبیر دومین جشنواره مهارت‌های حرکتی پایه ژیمناستیک صورت گرفت ایشان این جشنواره را یکی دیگر از رخدادهای مهم هیأت ژیمناستیک لرستان در شهرستان خرم‌آباد ایراد نمود.

عبدالحسین رشنو  گفت: این جشنواره که به مناسبت روز ملی ژیمناستیک هر ساله در 30 آذر برگزار می گردیدکه امسال به علت تقارن با ایام محرم و صفر به روز 29 بهمن موکول شد که این جشنواره در روز جمعه 29 بهمن‌ماه در سالن مسابقات مجموعه ورزشی تختی از ساعت 16 تا 18 با همکاری و شرکت 15 مهدکودک خصوصی شهرستان خرم‌آباد با تعداد 310نفر نوآموز صورت می‌گیرد.

وی هدف و رسالت این جشنواره را آشنایی خانواده و نوآموز با رشته ورزشی پایه و مادر،ژیمناستیک و همچنین قرارگرفتن این نوآموزان 4 تا6 ساله در اجتماعات گروهی دانست و از تمامی خانواده‌ها و مسؤولین برای شرکت در این جشنواره دعوت نمود.

 وی افزود: شرکت خانواده باعث می شود تا روند پیشرفت فرزندشان را از نزدیک ببینند و حامی این رشته باشند .

رشنو گفت: در نظر داریم در این روز جشنواره یک گروه آکروبات ژیمناستیک را ساماندهی کنیم تا با مربیگری استاد پیشکسوت استان مرتضی جزایری نمایشی درخور شرکت کنندگان و مدعوین نمایش داده شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: این جشنواره گامی بلند در راستای پیشبرد اهداف ورزشی استان به وسیله هیأت ژیمناستیک می‌باشد که با هرچه بهتر انجام شدن این جشنواره پله‌های ترقی ورزشی استان را با سرعت بیشتر طی می‌کنیم.


نتایج هفته پانزدهم دسته اول
ساعت ۱:٢۱ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ۱٩ بهمن ۱۳۸٩  کلمات کلیدی:

۱۷ بهمن- یک‌شنبه: 

     مقاومت سپاسی شیراز1 - 0 فولاد نطنز

     پیام مشهد2 - 1 کاوه تهران

     داماش گیلان4 - 3 شهرداری یاسوج

     ماشین سازی تبریز3 - 2 اتکا گرگان

     گل گهر سیرجان1 - 1 تربیت یزد

     نفت مسجد سلیمان0 - 0 مس رفسنجان

     فولاد یزد1 - 2 گسترش فولاد تبریز

     مس سرچشمه رفسنجان1 - 0 استقلال اهواز

     صنعت ساری1 - 1 آلومینیوم هرمزگان

     شهرداری بندر عباس1 - 0 همیاری اراک

     شیرین فراز کرمانشاه0 - 2 پیام مخابرات شیراز

     ایران جوان بوشهر1 - 2 ابومسلم مشهد

     برق شیراز1 - 1 سپیدرود رشت

نساجی قائمشهر- داماش لرستان

(به دلیل شرایط نامناسب زمین بازی لغو شد)

 

نتایج هفته هجدهم  دسته دوم 

۱۷ بهمن- یک‌شنبه: 

      نوژن مازندران2 - 0 شهرداری اردبیل

۱۸ بهمن – دوشنبه:

      مقاومت تهران1 - 0 صنعت گاز سرخس

      سایپای شمال1 - 0 گسترش فولاد سهند

      نفت امیدیه1 - 0 آریانا گستر کیش

      صنعت نفت نوین آبادان2 - 2 پاس نوین همدان 

لغو شد    گاز فجر جم بوشهر3 - 0 3 - 0 شهرداری انزلی

      چوکای تالش1 - 0 شهرداری لنگرود

      نفت و گاز گچساران0 - 1 ذوب‌آهن نوین اصفهان

      فولاد نوین خوزستان2 - 0 بام شهرکرد

      استقلال جنوب تهران1 - 2 کوثر لرستان

      بهزیستی همدان1 - 1 مس سونگون ورزقان تبریز

      شموشک نوشهر1 - 0 آشیان گستران ورامین

      گلچین رباط کریم1 - 2 نیروی زمینی تهران

      پرسپولیس برازجان2 - 0 پرسپولیس گناوه

 

نتایج روزهای اول و دوم فوتسال زیر گروه کشور  در بروجرد

عقاب برازجان٠-٠دخانیات گیلان

نبرد خرامه فارس٢-۴ صنعت مس رفسنجان

شهدای مقاومت٠-١باز یافت خراسان رضوی

کیان اصفهان١-١لوازم خانگی سر پل ذهاب

پویا ورامین٢-١سپاه سلماس

پولاد گسترش بروجرد۵-٢مشعل آبیک قزوین

صنعت مس رفسنجان ١-0 شهدای مقاومت

بازیافت خراسان رضوی 5-11 دخانیات گیلان

عقاب برازجان ٣- 2نبرد خرامه فارس

کیان اصفهان ۴- 4 پویا ورامین

لوازم خانگی سر پل ذهاب١-1 مشعل آبیک قزوین

پولاد گسترش بروجرد ٣-1 سپاه سلماس

 

مسابقات تیراندازی بانوان ایثارگر خرم‌آباد

به مناسبت گرامی‌داشت ایام‌الله دهه فجر، یک دوره مسابقه تیراندازی بین 36 نفر از همسران و فرزندان جانبازان و ایثارگران خرم‌آباد در 4 ماده زیر نظر خانم قاضی‌زاده برگزار شد که در پایان نفرات برتر به این شرح معرفی شدند:

تپانچه(فرزندان جانبازان): 1- ناهید خدادادی 2- فرخ یوسفیان 3- زهرا رشیدی

تپانچه(همسران جانبازان): 1- رخشنده میردریکوند 2- سکینه ملکی 3- زینب شکاری

تفنگ(فرزندان جانبازان): 1- شهناز نظرزاده 2- سوسن یوسفیان 3- زهرا عباس‌نژاد

تفنگ(همسران جانبازان): 1- فریبا سرابی 2- فاطمه فرهادی 3- پری اسکینی


فرهاد نیکوخصال سرپرست اداره کل تربیت‌‌بدنی استان لرستان شد
ساعت ٢:۳۱ ‎ب.ظ روز دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۸٩  کلمات کلیدی:

رضا جایدری: رییس سازمان تربیت‌بدنی در حکمی فرهاد نیکوخصال را به عنوان سرپرست اداره کل تربیت‌بدنی استان لرستان منصوب کرد.

در حکم علی سعیدلو برای فرهاد نیکوخصال آمده است: «با عنایت به تجارب و سوابق جنابعالی در بخش ورزش کشور، به موجب این ابلاغ به عنوان سرپرست اداره کل تربیت‌بدنی استان لرستان منصوب می‌شوید.

نظر به اهمیت و جایگاه ویژه ورزش در جامعه، امید است با اتکال به خداوند متعال و بهره‌گیری از کلیه ظرفیت ها و منابع در تحقق اهداف ورزش موفق و مؤید باشید.»

نیکوخصال اهل خرم‌آباد است که سابقه‌ی خدمت در بخش بازرسی سازمان تربیت‌بدنی ایران را در کارنامه دارد.

لازم به ذکر است پیش از این میرزاحسین سالاروند از 16 مهرماه 1387 تا بهمن‌ماه 1389 به عنوان مدیر کل تربیت‌بدنی لرستان، سکان هدایت ورزش استان را بر عهده داشت.

 

نتایج هفته هجدهم لیگ دسته سوم فوتبال کشور

شهرداری شازند 0 داتیس لرستان 1

دارتاک خرم‌آباد 1 پالایش گاز ایلام 1

احسان سپید نهاوند- خیبر متوسلیان پلدختر

(به دلیل بارندگی برگزار نشد)

 

آزمون الگوهای برتر تدریس معلمین تربیت‌بدنی لرستان برگزار شد

با شرکت 40 نفر از منتخبین معلم ورزش، آزمون الگوهای برتر تدریس معلمین تربیت بدنی به مدت 3 روز در سالن ورزشی شهید صالحی‌راد خرم آباد برگزار شد.

در این آزمون که در 3 مقطع تحصیلی جهت اعزام به رقابت‌های کشوری برگزار شد عبدالرضا فتوت‌گهر، علی اسدی، کامیار فرزاد، عزت‌اله علی‌زاده، همت‌یار ابدالی، صادق صیدی‌عبدلی، داوود ساریخانی، شاپور کاکولوند و محمدشریف باقری امتیازهای لازم را کسب کردند.


نفرات برتر کیک‌بوکسینگ بانوان استان معرفی شدند
ساعت ٤:٢٥ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۸٩  کلمات کلیدی:

به مناسبت گرامی‌داشت ایام‌الله دهه فجر و انتخاب تیم استان، رقابت‌های سوپرکنتاکت کیک‌بوکسینگ بانوان استان با حضور 120 نفر در قالب 8 تیم از سزاسر استان به مدت 2 روز در خانه‌ رزمی استان برگزار شد.

به گزارش محمد میر مسوول روابط عمومی هیأت رزمی استان، در پایان این رقابت‌ها که در 4 رده‌ی سنی مختلف برگزار شد، تیم خرم‌آباد به مربی‌گری معصومه بیرانوند مقام اول را کسب کرد و تیم‌های دورود و کوهدشت نیز به ترتیب دوم و سوم شدند.

نونهالان:

20 کیلو: 1- سانیا محمدیان 2- آیلین پورقاضی 3- مبینا داوودی

24 کیلو: 1- آیدا بابایی 2- ریحانه میر 3- حسنا صفری

28 کیلو: 1- محدثه فتحی 2- کیانا مرادی‌فر 3- فاطمه مهراب‌نژاد

32 کیلو: 1 – فائزه ولی‌منش 2- عاطفه حسنوند 3- آرزو پیرهادی

36 کیلو: 1- زینب قهرمانی 2- عارفه فیروزی‌راد 3- عارفه زمانی

40- کیلو: 1- معصومه وفایی‌نژاد 2- نیوشا آزادبخت 3- مریم یاراحمدی

40+ کیلو: ١- رضوان صفربیرانوند 2- پردیس دارایی‌زاده 3- فاطمه فتحی‌نورآبادی

نوجوانان:

35: 1- زینب شیروندی 2- معصومه مهری 3- سیده‌هانیه حسینی

40: 1- فائزه نازاری 2- الهه اصل‌مرز 3- کیمیا نورایی‌مطلق

45: 1- سعیده احمدپور 2- نازنین مهدیان‌فیض 3- رضوان حیدری

50: 1- شیوا باباعلی‌مقدم 2- نسترن بابایی 3- زهرا عباسی‌فر

55: 1- مهسا میرزاوند 2- کلثوم پرنیان 3- شکیبا کرمی

60-: 1- فاطمه امیدی 2- پریا قائدرحمت 3- فائزه سعادی

60+: 1- طیبه رضایی 2- ساهو پاپی

جوانان:

45: 1- سوزان بزن‌بیرانوند 2- شکوفه فروغی‌نسب 3- فاطمه فروتن

48: 1- سپیده خورشیدی‌زاده 2- زهرا فروغی‌نسب 3- زینب آزادبخت

51: 1- شمیم مهرپویا 2- عاطفه زمانی‌پور 3- صبا مرادی‌حسین‌آبادی

54: 1- مهسا صمدی 2- زهرا رفعتی 3- بهاره مرادیان

57: 1- محبوبه دالوند 2- افسانه روستایی 3- فاطمه ساکی

60-: 1- الهام شمسی 2- شیرین زرین‌جو 3- مهتاب زمانی‌راد

60+: 1- فاطمه زندلشنی 2- عاطفه بیرانوند 3- مریم دارخانی

بزرگسالان:

48: 1- صبا حیدرزاده 2- حدیث زمانیان 3- مژگان خاکیان

52: 1- اعظم چراغی 2- فاطمه کرمی 3- اعظم صالحی

56: 1- ضیافت کولی‌وند 2- فرزانه رهدارپور 3- زهرا پاپی

60: 1- سمانه کاظمی 2- فرزانه ساکی‌پور 3- ماندانا ولی‌زداه

65: 1- الهام یوسف‌وند 2- معصومه نوری 3- فاطمه بازگیر

70-: 1- فاطمه سالاروند 2- شیدا بیرانوند 3- فاطمه قائدرحمت

70+: 1- الهام رستگار 2- زینب حسینی 3- مریم صادقی‌نیا

 

 

دانشگاه لرستان قهرمان فوتسال منطقه 6 دانشگاه‌های کشور شد

تیم دانشگاه لرستان قهرمان مسابقات فوتسال منطقه 6 دانشگاه‌های کشور شد.

تیم فوتسال دانشگاه لرستان در سابقات فوتسال منطقه 6 دانشگاه‌های کشور که با حضور 6 تیم به مدت 4 روز در ورزشگاه کارگران خرم آباد برگزار شد، در رقابت فینال با نتیجه 5 بر 3 از سد تیم دانشگاه بوعلی همدان گذشت و بر سکوی نخست این مسابقات ایستاد.

تیم فوتسال پسران دانشگاه ملایر در دیدار رده‌بندی با نتیجه 3 بر صفر تیم صنعتی همدان را پشت سر گذاشت و به مقام سوم دست یافت.

قهرمان این مسابقات به عنوان نماینده منطقه 6 کشور در مسابقات المپیاد ورزشی که سال آینده برگزار می شود، اعزام خواهد شد.

اسامی تیم دانشگاه لرستان: محمد کیان‌مهر، سعید و رحیم چراغی، یوسف موسیوند، امین آدینه‌وند، حمید تونی، قاسم احمدی، محسن فدایی، داوود رحیمی، جلال حسنی‌راد، مجید فلاح، حشمت کوشکی، مربی: بهمن محمدی‌پور، سرپرست: بابک ماسوری

 

جشنواره حرکتی مهارت‌های پایه ژیمناستیک از 29 بهمن در خرم‌آباد آغاز می‌شود

نشست مطبوعاتی رئیس هیأت ژیمناستیک و اعضای این هیأت با خبرنگاران صدا و سیما، خبرگزاری‌ها و نشریات در خانه ژیمناستیک شهرستان خرم‌آباد برگزار گردید.

به گزارش مجتبی رومانی مسوول روابط عمومی هیأت ژیمناستیک استان لرستان، رئیس هیأت ژیمناستیک استان در این نشست گفت: در سالی که از سوی مقام معظم رهبری مزین شده به سال همت مضاعف و کار مضاعف، خانه ژیمناستیک استان پس از 3 سال تلاش بی‌وقفه اعضای هیأت و مساعدت‌های بی‌دریغ مدیر کل و معاونین و کارشناسان تربیت‌بدنی استان و فدراسیون ژیمناستیک کشور به بهره‌برداری رسید.

حمزه امین‌منش در ادامه افزود: خانه ژیمناستیک با مساحت بیش از یک هزار و 444 متر مربع زیربنا و اعتباری بالغ بر 550 میلیون تومان احداث گردیده است.

وی عنوان نمود: مدیر کل تربیت‌بدنی استان تا کنون  مبلغ 30 میلیون تومان را به هیأت کمک نموده است، ولی با این حال خانه ژیمناستیک نیازمند دو وسیله در بخش بانوان و وسایل کمک آموزشی می‌باشد.

امین‌منش در بخش دیگری از سخنان خود گفت: ژیمناستیک یکی از ورزش‌های پایه و پر مدال و المپیکی دنیا محسوب می‌شود ولی طی سالیان گذشته این ورزش در استان مظلوم واقعه شده و مورد بی‌مهری مسوولان وقت قرار گرفته است.

رئیس هیأت ژیمناستیک استان گفت: سابقه‌ی این ورزش در استان قریب به 40 سال بوده که فراز و نشیب‌های فراوانی داشته است ولی با ورود سید مرتضی جزایری  دهه 70، هیأت ژیمناستیک استان متحول و به اوج فعالیت خود رسید و لرستان جزو 3 استان برتر کشور بود و تیم زیر 10 سال استان مدال‌های رنگین فراوانی را به ارمغان آورد.

امین‌منش برنامه‌ی هیأت ژیمناستیک استان را در 3 بخش کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت چنین توصیف نمود: در برنامه کوتاه‌مدت حرکت‌های پایه و برگزاری جشنواره حرکت‌های پایه در استان، در برنامه میان‌مدت قهرمان‌پروری و شرکت در مسابقات کشوری و قرار گرفتن در رده‌های اول تا هفتم کشور و در برنامه بلندمدت مدال‌آوری را در رشته‌های مختلف ورزش ژیمناستیک پیش‌بینی و برنامه‌ریزی نموده‌ایم.

وی اظهار داشت: بازدید و بررسی مشکلات و مسائل هیأت‌های شهرستان و برگزاری دوره‌های آموزشی مربی‌گری درجه 3 آقایان و بانوان را در برنامه‌های آتی در  دستور کار  قرار داده‌ایم.

در ادامه‌ی این نشست، نایب‌رئیس هیأت ژیمناستیک استان اظهار داشت: سعی ما بر این است که  ژیمناستیک را وارد خانواده‌ها  کنیم چرا که ورزش ژیمناستیک می‌تواند به عنوان پایه ورزش‌های دیگر باشد و خردسالان و نوجوانان را برای ورزش‌های دیگر آماده تا این بتوانند رشته‌های ورزشی دلخواه خود را انتخاب نمایند.

 شکوه جان‌نثاری افزود: ما احداث خانه ژیمناسیتک در شهرستان‌ها و ناحیه دو آموزش و پرورش خرم‌آباد را در برنامه‌های آتی خود قرار دادیم.

مربی و پیشکسوت ورزش ژیمناستیک استان نیز در جمع خبرنگاران گفت: بعد از چندین سال دوری از ورزش ژیمناستیک استان وقتی از خانه ژیمناستیک بازدید نمودم که با تلاش و پشتکار اعضای هیأت چنین خانه‌ای با این زیبای و شکیلی بر خود لازم دانستم تا با همه دغدغه‌های زندگی، توان خود را صرف آموزش در این خانه نمایم.

سید مرتضی جزایری در ادامه عنوان نمود: همه ورزش ژیمناستیک را به عنوان مادر ورزش‌ها می‌دانند ولی تصور من از ورزش ژیمناستیک این است که ورزش ژیمناستیک یک ورزش پایه برای رشته‌های ورزشی دیگر است.

جزایری در ادامه خواستار حمایت اصحاب رسانه از هیأت ژیمناستیک شد.

در ادامه این نشست، مسؤول کمیته انضباطی هیأت ژیمناستیک استان لرستان  و دبیر جشنواره حرکتی مهارت‌های پایه در خصوص برگزاری جشنواره اظهار داشت: جشنواره حرکتی مهارت‌های پایه با حضور 300 نوآموز در  15 مهد کودک سطح شهرستان خرم‌آباد 29 بهمن سال جاری در سالن تختی این شهرستان برگزار می‌گردد.

عبدالحسین رشنو افزود: هدف از برگزاری این جشنواره حرکتی مهارت‌های پایه نهادینه کردن ورزش ژیمناستیک بین خانواده‌ها و نمایش حرکت‌های پایه و اصولی بین خردسالان بین 4 تا 6 سال می‌باشد.


نتایج هفته هفدهم لیگ دسته دوم فوتبال کشور
ساعت ٤:۳٩ ‎ب.ظ روز دوشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۸٩  کلمات کلیدی:

دوشنبه 1۱ بهمن:

   شهرداری اردبیل 0 - 0 گاز فجر جم بوشهر

    صنعت گاز سرخس 0 - 1 سایپای شمال

    مس سونگون ورزقان تبریز 2 - 1 صنعت نفت نوین آبادان

    بام شهرکرد 5 - 0 بهزیستی همدان

    نیروی زمینی تهران 1 - 1 استقلال جنوب تهران

    آشیان گستران ورامین 1 - 2 نوژن مازندران

    شهرداری لنگرود 0 - 2 داماش تهران

    آرمین قزوین 1 - 0 مقاومت تهران

    شهرداری انزلی 3 - 2 چوکای تالش

    آریانا گستر کیش 2 - 0 پرسپولیس برازجان

    ذوب آهن نوین اصفهان 1 - 1 فولاد نوین خوزستان

    پرسپولیس گناوه 2 - 0 گلچین رباط کریم

    پاس‌نوین همدان 1 - 0 نفت امیدیه

    کوثر لرستان 2 - 2 نفت و گاز گچساران


نتایج هفته پانزدهم لیگ فوتبال دسته سوم
ساعت ۱٢:٤٤ ‎ق.ظ روز دوشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۸٩  کلمات کلیدی:

شنبه 9 بهمن:

* خیبر متوسلیان پل‌دختر 2 دارتاک خرم‌آباد 0

گل‌ها: مهدی محمودی دقیقه 50 و هادی شیرازی در دقیقه 71

داوران: محمد ریاحی، علی حاتمیان و امین قشقایی

* داتیس خرم‌آباد 3 وحدت ایوان‌غرب 2

گل‌ها: حسین جودکی (2 گل) و پویا عالیخانی برای داتیس و سالار عباسی و فرهاد مرادی برای وحدت

داوران: عباس راکی، ولی‌الله رضایی و عظیم صفریان

* رهپویان کرمانشاه 2 احسان سپید نهاوند 3

* پالایش گاز ایلام 3 شهرداری شازند 0

برنامه هفته شانزدهم

شنبه 16 بهمن ساعت 14

دارتاک خرم‌آباد- پالایش گاز ایلام(شماره 2 تختی خرم‌آباد)

شهرداری شازند- داتیس خرم‌آباد(فتح‌المبین شازند)

احسان‌سپید نهاوند- خیبرمتوسلیان پل‌دختر(علی‌مرادیان نهاوند)

 

نتایج روز دوم فوتبال دانشجویان منطقه 6:

همدان 5 کرمانشاه 2

کردستان 1 ملایر 1

همدان 2 ملایر 2

فینال روز دوشنبه 11 بهمن:

لرستان- همدان  ساعت 11


هفته چهاردهم لیگ دسته اول فوتبال کشور
ساعت ٥:۳٦ ‎ب.ظ روز جمعه ۸ بهمن ۱۳۸٩  کلمات کلیدی:

جمعه 8 بهمن 1389:

مقاومت شهید سپاسی شیراز 1 -  0 شهرداری بندرعباس

شهرک صنعتی کاوه تهران 2 -  1 فولاد نطنز 1 -  1 داماش گیلان

مس رفسنجان 1 -  0 ماشین سازی تبریز

تربیت یزد 1 -  1 نفت مسجد سلیمان

ابومسلم مشهد 1 -  0 نساجی مازندران

داماش دورود 0 -  0 گسترش فولاد تبریز

آلومینیوم هرمزگان 2 -  0 برق شیراز

سپیدرود رشت 0 -  0 شیرین فراز کرمانشاه

 

جدول رده‌بندی گروه الف فوتبال دسته یک باشگاه‌های کشور

رده

تیم

بازی

برد

مساوی

باخت

زده

خورده

امتیاز

1

داماش گیلان

14

5

7

2

14

11

22

2

شهرک‌صنعتی‌کاوه‌تهران

14

5

7

2

18

16

22

3

مقاومت‌سپاسی‌شیراز

14

6

4

4

10

8

22

4

گل گهر سیرجان

13

5

5

3

17

13

20

5

نفت مسجد سلیمان

14

5

5

4

16

15

20

6

مس رفسنجان

14

6

2

6

14

16

20

7

تربیت یزد

14

3

10

1

15

10

19

8

شهرداری یاسوج

13

5

4

4

14

13

19

9

پیام مشهد

13

4

4

5

14

11

16

10

شهرداری بندرعباس

14

4

4

6

15

17

16

11

فولاد نطنز

14

3

6

5

15

17

15

12

سازمان همیاری‌اراک

14

3

5

6

10

17

14

                 

13

ماشین‌سازی تبریز

14

2

7

5

14

18

13

                 

14

اتکاء گلستان

13

2

6

5

13

17

12

 

جدول رده‌بندی گروه ب فوتبال دسته یک باشگاه‌های کشور

رده

تیم

بازی

برد

مساوی

باخت

زده

خورده

امتیاز

1

آلومینیوم هرمزگان

14

7

5

2

12

9

26

2

مس‌سرچشمه‌کرمان

13

7

3

3

18

6

24

3

ابومسلم مشهد

14

6

6

2

13

9

24

4

ایران‌جوان بوشهر

13

6

3

4

20

12

21

5

نساجی مازندران

14

6

3

5

17

11

21

6

گسترش فولاد تبریز

14

6

3

5

12

14

21

7

استقلال اهواز

13

5

2

6

12

14

17

8

صنعت ساری

13

4

5

4

7

13

17

9

داماش دورود

14

3

7

4

13

12

16

10

فولاد یزد

13

4

4

5

10

15

16

11

شیرین‌فراز‌کرمانشاه

14

3

6

5

6

9

15

12

برق شیراز

14

3

5

6

10

15

14

                 

13

پیام‌مخابرات فارس

13

2

6

5

7

9

12

                 

14

سپیدرود رشت

14

2

4

8

10

19

10

 

نتایج روز اول مسابقات فوتسال دانشجویان در خرم‌آباد

لرستان 5 کرمانشاه 0

ملایر 1 کردستان 1


رده‌بندی مسابقات لیگ دسته دوم باشگاه‌های کشور تا هفته شانزدهم
ساعت ۱:٥٦ ‎ق.ظ روز پنجشنبه ٧ بهمن ۱۳۸٩  کلمات کلیدی:

گروه الف:

سایپا شمال 33 امتیاز

داماش ایرانیان 30 امتیاز

مقاومت تهران 20 امتیاز

آشیان گستران ورامین 27 امتیاز

چوکا تالش 26 امتیاز

گسترش فولادنوین بناب 25 امتیاز

شهرداری اردبیل 23 امتیاز

شموشک نوشهر 22 امتیاز

گاز فجر جم بوشهر 20 امتیاز

نوژن شهرداری نوشهر 20 امتیاز

شهرداری انزلی 16 امتیاز

صنعت گاز سرخس 13 امتیاز

هما جوانرود 12 امتیاز (کسر 6 امتیاز ا اعمال رای کمیته انضباطی)

آرمین قزوین 11 امتیاز

شهرداری لنگرود 8 امتیاز

 

گروه ب:

استقلال جنوب تهران 35 امتیاز

نیروی زمینی تهران 32 امتیاز

آریانا گستر کیش 29 امتیاز

پرسپولیس برازجان 27 امتیاز

نفت و گاز گچساران 26 امتیاز

بام شهرکرد 25 امتیاز

گلچین رباط کریم 23 امتیاز

نفت امیدیه 23 امتیاز

نفت نوین آرادن 21 امتیاز

فولاد نوین آبادان 21 امتیاز

پرسپولیس گناوه 18 امتیاز

ذوب آهن اصفهان 17 امتیاز

پاس نوین همدان 16 امتیاز

مس سونگون ورزقان 15 امتیاز

کوثر لرستان 12 امتیاز (کسر 3 امتیاز با اعمال رای کمیته انضباطی)

بهزیستی همدان 8 امتیاز

 

جدول رده‌بندی تیم‌های حاضر در گروه‌های شش‌گانه لیگ دسته سوم فوتبال ایران 1389:

 

یک

Axlor.persianblog.ir

بازی

بـرد

تساوی

باخت

زده

خورده

امتیاز

1

پارس‌آباد مغان

16

8

4

4

26

18

28

2

شمس خوی

16

7

7

2

20

17

28

3

شهرداری لاهیجان

14

8

3

3

30

21

27

4

شاهین تهران

16

7

6

3

21

14

27

5

البرز قزوین

16

7

5

4

20

18

26

6

انتظام تهران

14

7

3

4

24

12

24

7

چی‌چست ارومیه

15

6

3

6

24

21

21

8

باران انزلی

14

5

6

3

14

12

21

9

شهرداری‌نوین‌تبریز

16

2

8

6

19

25

14

10

استوآبیک قزوین

15

3

3

9

17

28

12

11

پاسارگاد تهران

15

1

5

9

9

23

8

12

ستاره‌سرخ‌زنجان

13

-

5

8

9

24

5

 

 

دو

Axlor.persianblog.ir

بازی

بـرد

تساوی

باخت

زده

خورده

امتیاز

1

شهرداری بهشهر

16

7

7

2

27

16

28

2

هیأت‌فوتبال کاشمر

16

8

3

5

24

16

27

3

پرسپولیس‌قائمشهر

16

8

3

5

21

17

27

4

نفت محمودآباد

16

7

5

4

23

15

27

5

نفتون تهران

16

6

7

3

20

13

25

6

شهرداری‌اسلامشهر

15

7

3

5

30

16

24

7

دهداری مشهد

15

5

6

4

21

15

21

8

راه‌آهن‌نوین ری

15

5

4

6

15

18

19

9

کشاورز گرگان

16

6

1

9

19

24

19

10

عشایری نور

16

4

5

7

17

28

17

11

هیأت‌خراسان‌شمالی

13

2

4

7

11

22

10

12

مختومقلی‌بندرترکمن

16

2

4

10

14

44

10

 

 

سه

Axlor.persianblog

بازی

بـرد

تساوی

باخت

زده

خورده

امتیاز

1

مهر کرج

16

12

-

4

48

14

36

2

پیام بابل

16

11

3

2

34

9

36

3

گیتی‌پسنداصفهان

16

10

2

4

29

19

32

4

سپاهان‌نوین‌اصفهان

16

8

5

3

31

10

29

5

تلاش نظرآباد

16

8

3

5

28

23

27

6

هپکو اراک

15

7

1

7

22

27

22

7

ارم‌ساز قم

15

6

3

6

19

20

21

8

هودکن باباخانی

13

5

3

5

18

13

18

9

آبفا تهران

14

5

1

8

12

21

16

10

جاوید کرج

16

4

4

8

12

31

16

11

مهارت‌مهدی‌سمنان

15

4

3

8

15

32

15

12

آریاسپاهان قم

16

-

2

14

9

51

2

 

 

چهار

Axlor.persianblog.ir

بازی

بـرد

تساوی

باخت

زده

خورده

امتیاز

1

داتیس خرم‌آباد

12

7

3

2

25

9

24

2

پالایش‌گاز ایلام

14

6

4

4

16

9

22

3

مکریان مهاباد

14

6

4

4

19

14

22

4

وحدت ایوان‌غرب

13

6

4

3

21

17

22

5

دارتاک خرم‌آباد

13

7

1

5

17

17

22

6

رهپویان کرمانشاه

13

4

6

3

20

18

18

7

شهرداری شازند

13

4

5

4

16

18

17

8

خیبرمتوسلیان‌پلدختر

12

5

2

5

16

24

17

9

اوراز مریوان

12

3

2

7

16

21

11

10

احسان‌سپیدنهاوند

13

2

3

8

21

30

9

 

 

پنج

Axlor.persianblog

بازی

بـرد

تساوی

باخت

زده

خورده

امتیاز

1

آلومینیوم‌نوین‌هرمزگان

16

12

4

-

35

11

40

2

شهرداری زرند

15

10

4

1

27

10

33

3

مس‌ شهربابک

16

9

4

3

24

12

31

4

نازسرام میبد

16

8

5

3

18

14

26

5

مس‌نوین کرمان

15

5

6

4

23

17

22

6

پاس بیرجند

16

5

6

5

17

20

21

7

صنایع اردکان

16

5

3

8

23

20

19

8

امیدسرامیک میبد

13

4

4

5

19

22

16

9

پرسپولیس زاهدان

15

4

2

9

20

23

14

10

خاتم اردکان

15

4

2

9

14

23

14

11

شهرداری قائن

15

2

4

9

12

30

10

12

نیروگاه ایرانشهر

16

1

3

12

14

45

6

 

 

شش

Axlor.persianblog

بازی

بـرد

تساوی

باخت

زده

خورده

امتیاز

1

خدمات‌شهری‌کیش

15

8

4

3

24

13

28

2

بهمن شیراز

14

8

2

3

23

11

27

3

کارگر بنه‌گز

15

8

1

6

30

16

25

4

شهرداری دزفول

14

7

3

4

23

14

24

5

میلاد دزفول

15

7

4

5

16

16

24

6

سایپا برازجان

13

6

5

2

20

13

23

7

حفاری اهواز

13

6

4

3

19

13

22

8

پرسپولیس شیراز

14

3

4

7

15

19

13

9

استقلال دهدشت

14

3

1

10

10

33

10

10

فولاد بروجن

14

2

3

9

13

29

9

11

عشایری یاسوج

11

1

3

7

15

28

6

 

تیم‌های استقلال همدان در گروه چهارم و شهرداری ماهشهر در گروه ششم از ادامه رقابت‌ها انصراف داده و از جدول مسابقات کنار گذاشته شدند.


مسابقات انتخابی کشتی فرنگی یادگار امام(ره)
ساعت ٤:۱٠ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ٥ بهمن ۱۳۸٩  کلمات کلیدی:

مسابقات انتخابی کشتی فرنگی جام بین‌المللی یادگار امام (ره) با شرکت 183 کشتی گیر از 26 استان به مدت 3 روز در مجموعه ورزشی ولایت بروجرد طی 6 دوره با انجام 219 کشتی برگزار گردید:

وزن 55 کیلوگرم: 1- محسن رحمتی(لرستان) 2- یاسین بهرامی پور(کرمانشاه) 3- علی اطرافچی(خوزستان) ۴- مهرداد مردانی(خوزستان) 5- محمد دهقان(لرستان) و حمیدرضا خامسی(لرستان)

وزن 60 کیلوگرم: 1- محسن حاجی‌پور(مازندران) 2- ابوذر نورزاد(اردبیل) 3- امین سوری(خوزستان) ۴- محمد نوربخش(تهران) 5- محمدرضا مستعان(اردبیل) و صادق کونانی(لرستان)

وزن 66 کیلوگرم: 1- عباس محب‌تاش(فارس) 2- افشار خسروی(لرستان) 3- بهمن لری(تهران) و حسین محمدی‌فرخی(لرستان) 5- امید شلالوند(لرستان) و محمد کریمی(البرز)

وزن 74 کیلوگرم: 1- خلیل عبدالهی(تهران) 2- محسن قاسمی(لرستان) 3- یوسف اخباری(تهران) ۴- محسن مهدی‌زاده(تهران) 5- مهرزاد زارع(فارس) و میلاد چمن‌گلی(آذربایجان غربی)

وزن 84 کیلوگرم: 1- علی قیطاسی(فارس) 2- مهدی محمدی(البرز) 3- مسلم رنجبر(تهران) ۴- میلاد مجیدی(گیلان) 5- شهرام مهدی‌زاده(تهران) و امیر صفری(تهران)

وزن 96 کیلوگرم: 1- داود هداوند(لرستان) 2- حمید سرشوق(اصفهان) 3- رضا فرضی زاده(اردبیل) ۴- ابراهیم تختا(تهران) 5- محسن آقاولی(تهران) و فرزاد اصلانی(اردبیل)

وزن 120 کیلوگرم: 1- اسماعیل نظری(تهران) 2- بهنام مهدی‌زاده(تهران) 3- سعید حسین‌نژاد(مازندران) ۴- شادمان عظیمی(فارس) 5-محسن شبیخی(خراسان رضوی)

نفرات اول تا سوم به اردوی مسابقات جام بین المللی یادگار امام(ره) راه یافتند.

در ضمن فینال وزن 74 کیلوگرم به علت آسیب دیدگی محسن قاسمی کشتی‌گیر لرستانی از طرف مسؤولین برگزاری مسابقات از برگزاری مسابقه جلوگیری به عمل آمد.

 

نگاه آماری به بازی ایران و کره

بازیکنان تیم ایران 5 کیلومتر کمتر از کره‌ای‌ها دویدند

بازیکنان تیم ملی فوتبال ایران درمرحله یک چهارم پایانی جام ملت های آسیا، پنج کیلومتر کمتر از بازیکنان تیم کره جنوبی دویدند.

کمیته برگزاری این مسابقه ها آمار دیدار دو تیم ایران و کره جنوبی را اعلام کرد که ملی‌پوشان ایرانی در مجموع 120 دقیقه بازی 137 کیلومتر و 138 متر دویدند، اما بازیکنان تیم کره جنوبی در این دیدار 142 متر و 832 متر دویدند تا گام به مرحله نیمه پایانی بگذارند. آمار کلی دیدار دو تیم ایران و کره جنوبی به شرح زیر است:

 

ایران

کره‌جنوبی

شوت به سمت دروازه

2

3

شوت‌خارج‌ازچارچوب

11

9

کرنر

2

6

خطا

27

29

کارت زرد

2

3

آفساید

5

2

مالکیت توپ

50

50

گل

-

1

 

تیم ملی فوتبال ایران شنبه شب با شکست یک بر صفر مقابل کره جنوبی از راهیابی به مرحله نیمه پایانی پانزدهمین دوره جام ملت های آسیا باز ماند.

 

نتایج هفته سیزدهم لیگ دسته اول فوتبال کشور

۲۳ دی:

شهرداری بندر عباس 1 - 3 کاوه تهران

فولاد یزد 0 - 0 داماش لرستان

مقاومت سپاسی شیراز 0 - 1 داماش گیلان

مس رفسنجان 0 - 2 پیام مشهد

۲۴ دی:

اتکا گرگان4 - 1 همیاری اراک

استقلال اهواز2 - 3 برق شیراز

ابومسلم مشهد3 - 0 گسترش فولاد تبریز

آلومینیوم هرمزگان1 - 0 شیرین فراز کرمانشاه

فولاد نطنز1 - 2 گل گهر سیرجان

شهرداری یاسوج3 - 1 نفت مسجد سلیمان

تربیت یزد2 - 2 ماشین سازی تبریز

سپیدرود رشت3 - 2 ایران جوان بوشهر

مس سرچشمه رفسنجان4 - 0 صنعت ساری

پیام مخابرات شیراز1 - 1 نساجی مازندران

 

برنامه هفته چهاردهم (8 بهمن ساعت 14):

     مقاومت سپاسی شیراز -  شهرداری بندر عباس

     ابومسلم مشهد -  نساجی مازندران

     کاوه تهران -  همیاری اراک

     فولاد نطنز -  داماش گیلان

     اتکا گرگان -  پیام مشهد

     شهرداری یاسوج -  گل گهر سیرجان

     مس رفسنجان -  ماشین سازی تبریز

     تربیت یزد -  نفت مسجد سلیمان

     داماش لرستان -  گسترش فولاد تبریز

     استقلال اهواز -  صنعت ساری

     آلومینیوم هرمزگان -  برق شیراز

     سپیدرود رشت -  شیرین فراز کرمانشاه

     مس سرچشمه رفسنجان -  فولاد یزد

     پیام مخابرات شیراز -  ایران جوان بوشهر

 

نتایج هفته شانزدهم لیگ دسته دوم فوتبال کشور

۲ بهمن: 

شموشک نوشهر 0 - 1 صنعت گاز سرخس

۱۰ بهمن:

۰۳ بهمن  هفته شانزدهم 

     نوژن مازندران2 - 0 گسترش فولاد سهند

     چوکای تالش1 - 0 شهرداری اردبیل

     مقاومت تهران4 - 3 همای جوانرود

     گاز فجر جم بوشهر0 - 1 آشیان گستران ورامین

     آریانا گستر کیش3 - 2 پرسپولیس گناوه

     استقلال جنوب تهران0 - 0 گلچین رباط کریم

     پرسپولیس برازجان1 - 0 پاس نوین همدان 

     نفت و گاز گچساران1 - 2 نیروی زمینی تهران

     صنعت نفت نوین آبادان2 - 0 بام شهرکرد

     نفت امیدیه0 - 0 مس سونگون ورزقان تبریز

     بهزیستی همدان1 - 2 ذوب آهن نوین اصفهان

     شهرداری انزلی0 - 0 شهرداری لنگرود

     شهرداری زنجان1 - 1 داماش تهران

     سایپای شمال1 - 0 آرمین قزوین

     فولاد نوین خوزستان3 - 1 کوثر لرستان

 

برنامه هفته هفدهم دسته دوم(۱۰ بهمن ساعت 14): 

      گسترش فولاد سهند - شموشک نوشهر

      مس سونگون ورزقان تبریز - صنعت نفت نوین آبادان

۱۱ بهمن :

      شهرداری اردبیل - گاز فجر جم بوشهر

      آشیان گستران ورامین - نوژن مازندران

      شهرداری لنگرود - داماش تهران

      همای جوانرود - شهرداری زنجان

      آرمین قزوین - مقاومت تهران

      صنعت گاز سرخس - سایپای شمال

      شهرداری انزلی - چوکای تالش

      آریانا گستر کیش - پرسپولیس برازجان

      پاس نوین همدان  - نفت امیدیه

      بام شهرکرد - بهزیستی همدان

      ذوب آهن نوین اصفهان - فولاد نوین خوزستان

      کوثر لرستان - نفت و گاز گچساران

      نیروی زمینی تهران - استقلال جنوب تهران

      پرسپولیس گناوه - گلچین رباط کریم

     گسترش فولاد سهند -شموشک نوشهر

     مس سونگون ورزقان تبریز -صنعت نفت نوین آبادان

 

 لیگ دسته سوم کشور

مقاومت موکریان مهاباد 3 دارتاک خرم‌آباد 0