عکس‌ها و اخبار ورزش لرستان

این وبلاگ در سال 1383 با هدف حمایت از ورزش و ورزشکاران لرستان ایجاد شده است

وب‌سایت نشریه لرستان ورزشی
ساعت ۱:٥٧ ‎ب.ظ روز یکشنبه ٢۸ تیر ۱۳۸۸  کلمات کلیدی:

وب‌سایت نشریه لرستان ورزشی راه‌اندازی گردید

www.lorestanvarzeshi.com

لرستان ورزشی در ماه 2 بار منتشر می‌شود


جان باختن 4 ورزشکار لرستانی در سانحه هوایی
ساعت ۱:٠٤ ‎ق.ظ روز پنجشنبه ٢٥ تیر ۱۳۸۸  کلمات کلیدی:

تمامی اعضای اعزامی تیم ملی نوجوانان جودوی ایران که صبح چهارشنبه 24 تیر به منظور حضور در اردوی آماده‌سازی عازم ایروان ارمنستان بودند، در سقوط هواپیما به کشته شدند. سه ورزشکار لرستانی به اسامی محمد ملکشاهی در وزن 55 کیلوگرم، یحیی(وحید) باقرپور در وزن 81 کیلوگرم و مصیب(مجتبی) عزیزاللهی در وزن 90 کیلوگرم جزو سرنشینان این هواپیما بودند. این قهرمانان قرار بود 15 مرداد در بوداپست مجارستان همراه تیم ملی نوجوانان کشورمان در اولین دوره مسابقات جودوی نوجوانان جهان حضور یابند.

گفتنی است مجتبی عزیزاللهی سال گذشته در مسابقات المپیاد ایرانیان که در یزد برگزار شد، در وزن 90 کیلوگرم یک مدال طلا برای لرستان کسب نمود.

همچنین باقرپور قهرمان آموزشگاه‌های کشور نیز سال قبل در مسابقات المپیاد ایرانیان علاوه بر کسب مدال طلا برای لرستان به عنوان ستاره‌ی مسابقات برگزیده شد. توانایی این جوانان لر به حدی بود که مرحوم علی بهرامی سرمربی تیم ملی نوجوانان به خبرنگاران گفت: عزیزالهی شرایط شرکت در تیم جوانان را نیز دارد و اگر در آن‌جا انتخاب شود، اردوی تیم ملی نوجوانان را ترک خواهد کرد.

 

 

 

در عکس: عزیزالهی(نفر اول از راست)، باقرپور(نفر چهارم از راست) و ملکشاهی(نفر دوم نشسته از راست) در آخرین عکس تاریخ دوران ورزش خود قبل از اعزام به ارمنستان دیده می‌شوند

 

میراسماعیلی:

این حادثه شوک بزرگی به ورزش کشور بخصوص جامعه جودو بود

ضایعه دلخراش سقوط هواپیمای حامل جمعی از هموطنان و جودوکاران کشورمان شوک بزرگی به مردم بخصوص جامعه ورزش و خانواده جودو بود.

آرش میراسماعیلی قهرمان جودو جهان و سرمربی سابق تیم ملی که به دلیل شوک از دست دادن جودوکاران نوجوان در سانحه سقوط نمی‌توانست به خوبی صحبت کند، گفت: این بچه‌ها سرمایه‌های ورزش جودوی کشور بودند و در واقع سال‌ها طول کشید تا با زحمات والدین، مربیان و مسوولین ورزش به این حد رسیدند و ضایعه از دست دادنشان شوک بزرگی برای جامعه ورزش بخصوص خانواده‌ی آنها و جودوکاران است. امید می‌رفت آینده جودوی کشور با حضور آنها تضمین شود، ولی این ضایعه همه‌ی ما را داغدار کرد.

 

همچنین علی امیری کارمند حراست اداره کل تربیت‌بدنی لرستان نیز این تیم را همراهی می‌کرد. تصویر زنده‌یاد امیری:


اولین شماره‌ی لرستان ورزشی چاپ شد
ساعت ۱۱:٤٦ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۳ تیر ۱۳۸۸  کلمات کلیدی:

در سخن نویسندگان نشریه در این شماره می‌خوانیم:

خداوند بزرگ را شاکریم که آرزوی دیرنه‌ی ‌ما در ارتباط با راه‌اندازی نشریه‌ای ورزشی در استان برآورده نمود و فرصتی برای خدمت‌گزاری جامعه‌ی ورزشی استان پیش روی ما نهاد. امیدواریم  در این زمینه مثمر ثمر بوده و بتوانیم در حد توان برای ارتقاء جایگاه ورزش و ورزشکار لرستانی با قلب و قلممان کوشش نمائیم.

سال 1334 هفته‌نامه "کیهان ورزشی" به عنوان اولین نشریه‌ی تخصصی ورزش ایران متولد شد. پس از آن هفته نامه "دنیای ورزش" در سال 1349 راه‌اندازی شد. در دهه‌ی 60 اهمیت وجود نشریات ورزشی در کشور نمود بیش‌تری یافت و اینک پس از 54 سال از تأسیس اولین نشریه‌ی ورزشی ایران، لرستان نیز صاحب نشریه‌ای ورزشی شده که هدف غایی آن حمایت معنوی از ورزشکاران و قهرمانان لرستانی به واسطه‌ی فراهم آوردن بستری برای به اشتراک نهادن دل‌نوشته‌های شما عزیزان ورزش‌دوست و ورزشکار هم‌استانی است. این در حالی است که چند استان کشور نظیر مازندارن و اصفهان از مدت‌ها قبل دارای نشریات ورزشی بوده و با وجود مهیا بودن زمینه‌های مختلف مالی و فرهنگی در چنین استان‌هایی نسبت به لرستان، غیرت لری ما را وا داشت در دورانی که هنوز حمایت از ورزش و ورزشکار در این دیار جا نیفتاده، در این وادی گام نهیم، هر چند نسبت به همکارانمان در سایر استان‌ها از محدودیت‌ها و محرومیت‌های بیش‌تری رنج می‌بریم.

امیدی که دارم به لطف خداست

که بر سعی خود تکیه کردن خطاست

به یقین در این راه، گام‌های پر توان شما، نقشی اساسی در پیمودن مدارج موفقیت ورزش استان خواهد داشت، لذا استدعا داریم ما را از نقدها و نظرات و نوشته‌های سازنده‌ی خود محروم نسازید. امید که با تلاشی جمعی، دست به دست هم داده و برگی نو بر دفتر زرین ورزش لرستان بیفزائیم. میان ما و شما فقط فقط چند گام فاصله است! با هم بودن را تجربه کنیم برای سرافرزای ورزش لرستان و سلامتی لرستانی.