عکس‌ها و اخبار ورزش لرستان

این وبلاگ در سال 1383 با هدف حمایت از ورزش و ورزشکاران لرستان ایجاد شده است

اسامی داوران هفته پانزدهم لیگ یک
ساعت ۱۱:۳٥ ‎ب.ظ روز یکشنبه ٢٧ بهمن ۱۳۸٧  کلمات کلیدی:

اسامی داوران قضاوت کننده در مسابقات لیگ دسته یک باشگاههای کشور از هفته پانزدهم از سوی کمیته داوران اعلام شد:

 

چهارشنبه30/11/87- ساعت 14:30

آلومینیوم اراک- شهردای بندرعباس- امام خمینی- اراک

صالحی- قاسمی- بالاورد- کماسی

شهرداری تبریز- صنعت نفت آبادان- تختی- تبریز

وسیله بر- سلیمان نژاد- صفری- نوری

نساجی مازندران- پتروشیمی تبریز- شهید وطنی- قائمشهر

نیکو زاده –داعی- شیروانی- کاظمی

هما تهران-  استیل آذین- اختصاصی هما- تهران

اسدی- نقوی- کیوانی- میرزابیگی

 

پنجشنبه1/12/87-  ساعت 14:30

کوثر لرستان- شهرداری زنجان- تختی- خرم‌آباد

البرز حاجی‌پور- بیات- سواری- نورمحمد یوسف‌وند

مقاومت بسیج فارس- سپاهان نوین- حافظیه – شیراز

افشار- استادزاده- تومای- ظرافت

 

جمعه2/12/87 - ساعت 14:30

پیام مخابرات فارس- ماشین سازی تبریز- حافظیه- شیراز

احمدی- شعرانی- موسوس- فرهانی

شاهین اهواز- داماش لرستان- تختی- اهواز

حسن نوشه‌ور- رحیمی پور- بدری- رنجبر

تراکتور سازی تبریز- اتکا گلستان- اختصاصی- تبریز

حق وردی- عباسی- منصوری- رهبرفام

شاهین پارس جنوبی- نیروی زمینی - بهشتی- بوشهر

اکبریان- صفا- کناری- عامری

شیرین فراز کرمانشاه- دیهیم اهواز- آزادی- کرمانشاه

محبوبی- آل‌وردی- سلیمانی- اکرمی

آلومینیوم هرمزگان- شموشک نوشهر- تختی- بندرعباس

کرمانشاهی- طالقانی- ارومیه ای- ترابیان

گل گهر سیرجان- مهرکام پارس- اختصاصی گل گهر- سیرجان

نام بخش- انتظاری- مفتاح- دوستی پور

مس رفسنجان- تربیت یزد- شهدا نوش آباد- رفسنجان

سیف‌اله‌پور- شرقی- عطایی- محمدی

 

نتایج نوجوانان خیبر در لیگ دسته اول کشور

نوجوانان خیبر خرم‌آباد 2 سپاهان اصفهان 1

مهرآوران تالش 0 خیبر خرم‌آباد 4

 

جدول رده‌بندی گروه‌های چهارگانه لیگ دسته دوم فوتبال کشور:

الف:

1- نیرومحرکه قزوین-  تعدا بازی :10-  امتیاز:20

2- صنعتی کاوه تهران- تعداد بازی:11- امتیاز:20

3- پرسپولیس برازجان- تعدا بازی:10- امتیاز:17

4- افتخارخراسان جنوبی- تعداد بازی: 12-  امتیاز:17

5- شهرداری لاهیجان- تعدا بازی:10- امتیاز:14

6- صنعت گاز سرخس- تعداد بازی:11- امتیاز:11

7- پرسپولیس زاهدان- تعداد بازی:11- امتیاز:10

8- سازان راه قم- تعداد بازی:11- امتیاز: 6

ب:

1- ذوب آهن اردبیل- تعداد بازی:11- امتیاز:25

2- مس سرچشمه- تعداد بازی:12- امتیاز:22

3- آرمین تهران-  تعداد بازی:13- امتیاز:19

4- شهرداری انزلی-  تعداد بازی:11- امتیاز:18

5- شهرداری یاسوج-  تعداد بازی:12- امتیاز:17

6- شانیدر ارومیه-  تعداد بازی:12- امتیاز:14

7- داماش تهران-  تعداد بازی:12- امتیاز:13

8- هپکو اراک-  تعداد بازی:11- امتیاز:10

9- زاگرس کردستان-  تعداد بازی:8- امتیاز:1

ج:

1- نفت تهران-  تعداد بازی:13- امتیاز:32

2- مقاومت تهران-  تعداد بازی:1312- امتیاز:25

3- دانشگاه آزاد لنگرود-  تعداد بازی:13- امتیاز:21

4- ایارنجوان بوشهر-  تعداد بازی:12- امتیاز:19

5- فولاد یزد-  تعداد بازی:12- امتیاز:16

6- صنعت آرد گلستان -  تعداد بازی:13- امتیاز:16

7- تربیت بندر عباس-  تعداد بازی:12- امتیاز:10

8- شهرداری شهر کرد-  تعداد بازی:12- امتیاز:10

9- پالایش ایلام-  تعداد بازی:12- امتیاز:7

د:

1- پرسپولیس قزوین-  تعداد بازی:13- امتیاز:22

2- استقلال جنوب تهران-  تعداد بازی:13- امتیاز:22

3- فولاد نوین اهواز-  تعداد بازی:12- امتیاز:21

4- صنایع طلایی سمنان-  تعداد بازی:13- امتیاز:19

5- سپیدرود رشت-  تعداد بازی:12- امتیاز:18

6- شهرداری کرمان-  تعداد بازی:13- امتیاز:13

7- پیام شهدای کلار آباد-  تعداد بازی:12- امتیاز:12

8- پاسارگاد بجنورد- تعدا بازی:12- امتیاز:10

9-  افلاک لرستان- تعدا بازی:12- امتیاز:10

 

برنامه هفته شانزدهم لیگ دسته دوم باشگاه‌های کشور:

چهارشنبه 7/12/87- ساعت 14:30

افتخار خراسان جنوبی- سازان راه قم- آزادی- بیرجند

صنعت گاز سرخس- پرسپولیس برازجان- 22بهمن- سرخس

شهرداری کرمان- پیام شهدای کلارآباد-  شهرداری- کرمان

صنعتی کاوه تهران- پرسپولیس زاهدان- سایپا دیزل-  کرج

داماش تهران- مس سرچشمه کرمان- سرداران شمیران- تهران

شهرداری لاهیجان- نیرو محرکه قزوین- تختی-  لاهیجان

هپکو راک- شانیدر ارومیه-  ورزشگاه 5مرداد- اراک

ذوب آهن اردبیل- شهرداری انزلی- علی دایی- اردبیل

مقاومت تهران-  آرد گلستان- شهدانیرو زمینی- جی- تهران

دانشگاه آزاد لنگرود- تربیت بندرعباس- شهدا- لنگرود

شهرداری شهر کرد- فولاد یزد- انقلاب- شهر کرد

پالایش گاز ایلام- ایرانجوان بوشهر- تختی- ایلام

استقلال جنوب تهران- صنایع طلائی سمنان- اتکا- تهران

افلاک لرستان- سپیدرود رشت- تختی- خرم آباد

فولادنوین اهواز- پاسارگاد بجنورد- اختصاصی فولاد- اهواز

 

با توجه به آغاز پخش ماهواره‌ای برنامه‌های شبکه افلاک از ١٩ بهمن ١٣٨٧ علاقمندان فوتبال در خارج از لرستان و خارج از کشور می‌توانند بازی تیم‌های کوثر و شهرداری زنجان را به صورت مستقیم روز پنجشنبه یکم اسفند ساعت دو و نیم از شبکه افلاک مشاهده نمایند


نتایج هفته چهاردهم لیگ یک
ساعت ٦:۱٧ ‎ب.ظ روز جمعه ٢٥ بهمن ۱۳۸٧  کلمات کلیدی:

گروه اول:

استیل‌آذین 1 گل‌گهر سیرجان 0     شهرداری بندرعباس 1 شهرداری تبریز 4

آلومینیوم اراک 0 مقاومت فارس 1      شهرداری زنجان 0 سپاهان‌نوین 3

نفت آبادان 1 هما تهران 2    صنعت مهرکام پارس 1 نساجی مازندران 0

گروه دوم:

اتکا گلستان 5 شاهین اهواز 0       نیروی زمینی تهران 0 تربیت یزد 1

شموشک نوشهر 0 تراکتور سازی 0    دیهیم اهواز 0 پیام مخابرات فارس 1

داماش لرستان 1 شیرین‌فراز 1       آلومینیوم هرمزگان 2 مس رفسنجان 2

تلافی پتروشیمی در تبریز

از هفته چهاردهم لیگ دسته یک باشگاه‌های کشور در ورزشگاه تختی تبریز، پتروشیمی مقابل کوثر لرستان با نتیجه یک بر صفر به پیروزی رسید.

در این دیدار دو تیم بازی متعادلی را به نمایش گذاشتند و نتوانستند از موقعیت‌های اندک خود برای گل‌زنی استفاده کنند اما در دقیقه 90 بازی اکبر صغیری با استفاده از تعلل خط دفاعی تیم حریف، توانست تک گل این دیدار را به ثمر برساند تا سه امتیاز شیرین برای پتروشیمی به ارمغان آورد. نکته‌ی جالب توجه این که بازی رفت 2 تیم در خرم‌آباد با تک گل دقیقه 90 حسین قهارپور که با ضربه‌ی سر به ثمر رسید، با نتیجه یک بر صفر به نفع کوثر خاتمه یافته بود.

داوری این دیدار که حدود دو هزار نفر تماشاگر داشت بر عهده‌ی جمشید دانش‌مهر از کرمانشاه بود که در طول بازی به امید خلیلی‌ارجمندی، محمدامین آرام‌طبع و مهرداد خادمی از تیم کوثر لرستان و محمد شجاع و احمد تقی‌پور از پتروشیمی تبریز کارت زرد نشان داد.  

نتایج هفته چهاردهم لیگ دسته دوم باشگاه‌هاى کشور:

هپکوى اراک 0 مس سرچشمه ۲      پالایش گاز ایلام ۱ مقاومت تهران ۷

پرسپولیس قزوین ۱ سپیدرود رشت 0       خیبر خرم‌آباد 1 صنایع‌ سمنان 1

هفته سیزدهم لیگ دسته سوم:

پرسپولیس خرم‌آباد ١ لوله‌سازی اهواز ٣ در خرم‌آباد

نفت‌نوین آبادان ١۴ شهدا کوهرنگ چهارمحال ٠

هفته چهاردهم لیگ دسته سوم:

استقلال یاسوج 2 پرسپولیس خرم‌آباد 2  در یاسوج

گردهمایی پیشکسوتان فوتبال خرم‌آباد برگزار شد

اولین گردهمایی پیشکسوتان فوتبال خرم‌آباد، جمعه 25 بهمن‌ماه با حضور بیش از 170 نفر در سالن شهید آوینی ارشاد برگزار شد. در این مراسم که بسیاری از فوتبالیست‌های دهه‌ی 30 تا 60 لرستان حضور داشتند، برخی مسئولین ورزشکار استان نظیر شریعت‌نژاد(فرماندار خرم‌آباد)، شلال‌نژاد(مدیر کل ثبت احوال لرستان)، غلام‌زاده(معاون تربیت‌بدنی لرستان) نیز حضور داشتند و عده‌ای از فوتبالیست‌های قدیمی نیز از نقاط دور نزدیک نظیر تهران، کرج، اصفهان و ... در این مراسم حضور یافتند.

در این مراسم سخنرانی برخی از مسئولین(در ارتباط با وضعیت فوتبال لرستان)، پیشکسوتان(در مورد خاطرات فوتبال گذشته) و پزشکان(درباره‌ی اهمیت ورزش برای افراد مسن) گرمی‌بخش محفل بود و در پایان حضار عکس یادبود گروهی به یادگار برداشتند.

 

رده‌بندی تیم‌های لیگ دسته اول استان فوتبال لرستان(با امتیازات آن‌ها):

١- شهرداری بروجرد  ٢٨         2_ صدف کوهدشت  ٢۶

٣- مالک اشتر دورود  ٢٢         4_ دارتاک خرم‌آباد  ٢١

۵- ایثار الشتر  ١٩              6_ منتخب نورآباد  ١٩

٧- شاهین پلدختر  ١٧        ٨- نفت خرم‌آباد  ١٧

٩- شاهین خرم‌آباد  ١١          10- بهزیستی خرم‌آباد  ١٠ 


اخبار کوتاه ورزشی
ساعت ۱٢:۱٢ ‎ق.ظ روز پنجشنبه ٢٤ بهمن ۱۳۸٧  کلمات کلیدی:

مسابقات بدمینتون آموزشگاه‌های لرستان

مسابقات استانی آموزشگاه‌های لرستان در رشته‌های بدمینتون پسران در خرم‌آباد برگزار شد. در پایان مسابقات رشته  بدمینتون که با حضور 7 تیم در سالن یادگار امام(ره) خرم‌آباد برگزار شد، میلاد حاجی از بروجرد، سهراب میرزایی و علی دولتشاهی از ناحیه‌یک خرم‌آباد، رامین صاحب‌زاده از بروجرد و فرشاد زینی‌وند از خرم‌آباد به ترتیب عناوین اول تا پنجم را به خود اختصاص دادند. در رده‌بندی تیمی نیز تیم‌های ناحیه‌یک خرم‌آباد، بروجرد و ناحیه‌دو خرم‌آباد به ترتیب اول تا سوم شدند.

فرید بهرامی مسئول انجمن بدمینتون آموزشگاه‌های استان گفت: رامین اسدزاده از ناحیه‌دو به اردوی تیم ملی بدمینتون کشورمان جهت شرکت در رقابت‌های غرب آسیا دعوت شد. علی دولتشاهی از ناحیه‌یک نیز به اردوی تیم ملی زیر 16 سال ایران دعوت شد. گفتنی است تابستان گذشته، میلاد حاجی از بروجرد در ترکیب تیم ملی کشورمان در رقابت‌هایی آسیایی مالزی حضور پیدا کرد. همچنین ارشیا والی‌زاده مربی خوب لرستانی نیز به عنوان مربی تیم ملی رده‌ی پایه برگزیده شد.

 

مسابقات شطرنج آموزشگاه‌های لرستان

مسابقات شطرنج مقطع متوسطه دانش‌آموزان پسر استان به مدت 3 روز در خانه‌ی شطرنج خرم‌آباد برگزار شد. در بخش انفرادی این رقابت‌ها سعید بیرانوند و رسول کرمی از ناحیه‌یک خرم آباد اول و دوم شدند و فرید مرادی و علی ممی‌وند هر دو از ناحیه‌یک خرم‌آباد به طور مشترک عنوان سوم را کسب کردند.

در بخش تیمی این رقابت‌ها نیز ناحیه‌یک خرم‌آباد به مقام قهرمانی رسید و تیم‌های دورود و سلسله به ترتیب به مقام دوم و سوم رسیدند.

 

آروین‌سازه خرم‌آباد قهرمان مسابقات لیگ والیبال لرستان

هفته ششم و پایانی مسابقات والیبال لیگ استان جام ولایت با برگزاری دو بازی در شهرهای کوهدشت و الشتر به پایان رسید. در این هفته تیم زاگرس پوش بروجرد با نتیجه 3 بر2 مقابل هیئت والیبال کوهدشت و آروین‌سازه خرم آباد با نتیجه 3 بر یک برابر هیئت والیبال الشتر به برتری دست یافت. با پایان این رقابت‌ها تیم آروین‌سازه با 18 امتیاز قهرمان، هیئت والیبال الشتر با 12 امتیاز دوم و زاگرس پوش بروجرد سوم شد.

در مسابقات لیگ والیبال بانوان استان نیز تیم کوثر خرم‌آباد به مقام قهرمانی رسید و تیم‌های ام‌.آر.آی تارخ خرم‌آباد و هیئت والیبال دورود دوم و سوم شدند.


برنامه مسابقات لیگ دسته سوم کشور
ساعت ۱۱:۳٦ ‎ب.ظ روز شنبه ۱٩ بهمن ۱۳۸٧  کلمات کلیدی:

معوقه هفته پانزدهم: یکشنبه 20/11/87 ساعت 14

صنعت‌نفت‌نوین آبادان - شهدای کوهرنگ- تختی- آبادان

 

هفته شانزدهم: یکشنبه 20/11/87 ساعت 14

بهزیستی همدان -  سردار بوکان کارگران - همدان

آلومینیوم نوین اراک- شرکتهای ساختمانی سقز اختصاصی-اراک

شاهین بندرگز - سایپا شمال امام رضا (ع) - بندرگز

شهرداری شهر قدس - سالار شمیران شهدا - شهر قدس

اترک پتروشیمی بجنورد - درنا تهران تختی - بجنورد

صنعت مشهد - شهید کشوری کیاکلا تختی - مشهد

شاهد نجف‌آباد - آهن بافق یزد پاس - همدان

04 بیرجند -ذوب آهن نوین اصفهان بیرجند - خراسان جنوبی

مقاومت مازندران - نفتون تهران شهدا -  ساری

آریا خرمدره زنجان - احسان ری خرمی - خرم دره

آلوارس اردبیل - چوکا تالش تختی - اردبیل

سیمان خاش - پاس شیراز تختی - خاش

مس نوین کرمان - اروند هرمزگان سلیمی کیا - کرمان

گسترش فولاد تبریز- فجر (یگانه ) گیلان تختی– تبریز

 

هفته هفدهم: یکشنبه 20/11/87 ساعت 14

فجر شهید کلر - شهرداری اسلامشهر انقلاب - کرج

البرز قزوین - صندوق ذخیره رباط کریم شهرداری - محمدیه

ستاره شهرجدید هشتگرد - مهارت سمنان تختی - هشتگرد

 

برنامه مسابقات لیگ دسته اول نوجوانان کشور:

 

چهارشنبه:  23 /11/87-  معوقه هفته اول-  ساعت 14

دنیکو گلستان- فاتحان مازندران- فاضل آباد- 25 کیلو متری گرگان

 

یکشنبه:  27/11/87- معوقه هفته دوم- ‍ 14:00

استیل آذین مشهد- دنیکو گلستان- تختی- مشهد

 

پنجشنبه: 24/11/87- معوقه هفته ششم- ساعت 14:00

مس کرمان- مهر اوران تالش- سلیمی کیا- کرمان

زاگرس‌جوانرود کرمانشاه- سپاهان اصفهان- جوانرود- کرمانشاه

سپاهان نوین اصفهان- تراکتور سازی تبریز- پلی اکریل- اصفهان

فجر شهید سپاسی- صبای قم- اختصاصی فجر- شیراز

 

جمعه: 2/12/87-  معوقه هفته ششم- ساعت 14:00

فاتحان مازندران- دنیکو گلستان- اختصاصی فاتحان- ساری

 

یکشنبه: 4 /12/87 -  معوقه هفته ششم- ساعت 14:00

ذوب آهن اصفهان- استیل آذین- راه آهن- اصفهان

داماش گیلان- فولاد خوزستان- عضدی- رشت

 

یکشنبه: 4/12/87 -  معوقه هفته هفتم- ساعت 14:00

خیبر خرم آباد- زاگرس جوانرود کرمانشاه- تختی- خرم آباد

سپاهان اصفهان- مس کرمان- صفائیه -  اصفهان

 

جمعه 9/12/87 -  معوقه هفته هفتم- ساعت 14:00

دنیکو گلستان- استیل آذین- فاضل آباد- 25 کیلومتری گرگان

فاتحان مازندران- داماش گیلان- اختصاصی- ساری

فولاد خوزستان- ذوب آهن اصفهان- اختصاصی- اهواز

 

یکشنبه 4/12/87-  معوقه هفته هفتم- ساعت 14:00

شوشک نوشهر- فجر شهید سپاسی- شهدا- نوشهر

صبای قم- سپاهان نوین اصفهان- هلال احمر- قم

 

جمعه 9/12/87- معوقه هفته هشتم- ساعت 14:00

مس کرمان- خیبرخرم آباد- سلیمی کیا- کرمان

استیل آذین مشهد- فولاد خوزستان- تختی- مشهد

تراکتور سازی تبریز- صبای قم- اختصاصی تراکتور- تبریز

سپاهان نوین اصفهان- شموشک نوشهر- پلی اکریل- اصفهان

 

جمعه 16/12/87- معوقه هفته هشتم- ساعت 14:00

داماش گیلان- دنیکو گلستان- عضدی- رشت

ذوب آهن اصفهان- فاتحان مازندران- راه‌اهن- تهران


نتایج هفته سیزدهم لیگ دسته دوم باشگاه‌هاى کشور
ساعت ۱:٢۳ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ۱٧ بهمن ۱۳۸٧  کلمات کلیدی:

داماش تهران 0 هپکوى اراک 0

صنعتى کاوه تهران ۲ صنعت گاز سرخس 0

گل‌ها: على ابوالفتحى (  دقیقه ۲۰)، فرهاد بوستانى ( دقیقه ۸۰)

پرسپولیس زاهدان 0 افتخار خراسان جنوبى 0

صنعت آرد گلستان۲ دانشگاه آزاد لنگرود 0

گل ها: حمید کلاته ( دقیقه ۵۵)، محسن شرآئینى ( دقیقه ۷۰)

ایرانجوان بوشهر 0 نفت تهران یک

گل: داریوش میکائیلى ( دقیقه ۵۵)

فولادیزد ۴ تربیت بندرعباس 1

گل‌ها: سیدفراز فاطمى ( دقیقه ۳۴)، مصطفى چراغى ( دقایق ۴۲ و۸۰)، محمد پیکانى ( دقیقه ۹۱) براى فولاد یزد و حیدر کریمى (  دقیقه ۸۰) براى تربیت بندرعباس

مقاومت تهران 3  شهردارى شهرکرد 1

گل ها: فرشید خزایى ( پنالتى دقیقه ۱۰)، جواد مولایى ( دقیقه ۳۵)، پیمان صیفى ( دقیقه ۹۰) براى مقاومت تهران و یاسر عالى انورى ( پنالتى دقیقه ۲۵) براى شهردارى شهرکرد

پرسپولیس برازجان 4 سازان‌راه قم ۲

گل‌ها: رسول پور آزاد ( دقایق ۷ و ۷۰)، صادق گشنى ( دقایق ۲۰ و ۸۳) و مسعود راشکى ( دقایق ۲۰ و ۲۸) براى سازان‌راه قم

مس سرچشمه کرمان- زاگرس کردستان(زاگرس حاضر نشد)

شهردارى انزلى 1 آرمین تهران 1

گل‌ها: داود نظرمحمدى (پنالتى دقیقه ۷۵) براى شهردارى انزلى و بهرام برمکى ( دقیقه ۲۰) براى آرمین تهران

شانیدر ارومیه 1 شهردارى یاسوج ۳

گل‌ها: فرهاد فضلى ( پنالتى دقیقه ۴۵) براى شانیدر ارومیه و کوروش حیدرى ( دقایق ۶۵ و ۸۰) و یاسر حسن‌وند (دقیقه ۹۴) براى شهردارى یاسوج

صنایع طلایى سمنان ۳ شهردارى کرمان 1

گل‌ها: محمد حسین نوحى ( دقایق ۷۵ و۷۸ ) و حسین سهرابى ( دقیقه ۸۲) براى صنایع طلایى سمنان و آرمین غفارى ( دقیقه ۴۵ ) براى شهردارى کرمان

استقلال جنوب تهران ۳ خیبر(افلاک) لرستان 0

گل‌ها: محمد سوادکوهى ( دقایق ۱۰ و۲۰ و۳۲) در این بازى استقلال جنوب تا دقیقه ۷۳ پیش بود که تیم خیبر زمین را ترک کرد و داور بازى این بازى را به سود استقلال به پایان رساند.

 

برنامه هفته پانزدهم لیگ دسته اول:

 

* چهارشنبه 30/11/87- ساعت 14:30

آلومینیوم اراک- شهردای بندرعباس

شهرداری تبریز- صنعت نفت آبادان

نساجی مازندران- پتروشیمی تبریز

هما تهران- استیل آذین

 

* پنج‌شنبه1/12/87- ساعت 14:30

کوثر لرستان- شهرداری زنجان

گل گهر سیرجان- مهرکام پارس

مس رفسنجان- تربیت یزد

آلومینیوم هرمزگان- شموشک نوشهر

شیرین فراز کرمانشاه- دیهیم اهواز

مقاومت بسیج فارس- سپاهان نوین

 

* جمعه 2/12/87 - ساعت 14:30

شاهین پارس جنوبی- نیروی زمینی تهران

تراکتور سازی تبریز- اتکا گلستان

شاهین اهواز- داماش لرستان

پیام مخابرات فارس- ماشین سازی تبریز

 

برنامه هفته شانزدهم لیگ دسته اول:

 

* جمعه 9/12/87  ساعت 14:30

شهرداری بندرعباس- مقاومت بسیج فارس

سپاهان نوین اصفهان- کوثر لرستان

پتروشیمی تبریز- گل گهر سیرجان

شموشک نوشهر- مس رفسنجان

تربیت یزد- شاهین پارس جنوبی

اتکا گلستان- آلومینیوم هرمزگان

نیروی زمینی تهران- پیام مخابرات شیراز

داماش لرستان- تراکتور سازی تبریز

 

* شنبه10/12/87  ساعت 14:30

صنعت نفت آبادان- آلومینیوماراک

شهرداری زنجان- نساجی مازندران

استیل آذین- شهرداری تبریز

مهرکام پارس- هما تهران

ماشین سازی تبریز- شیرین فراز کرمانشاه

دیهیم اهواز- شاهین اهواز


نتایج هفته دوازدهم لیگ دسته دوم فوتبال ایران
ساعت ۱۱:۳۸ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ٩ بهمن ۱۳۸٧  کلمات کلیدی:

  افتخار خراسان جنوبى 0 صنعتى کاوه تهران ۱

گل: وحید جعفرى دقیقه ۳۷ (صنعتى کاوه)

شهردارى کرمان ۱ استقلال جنوب تهران ۱

گل‌ها: حمید مختارآبادى دقیقه ۱۴ (شهردارى کرمان) و آبراهام ادیوارد دقیقه ۷۰ (استقلال جنوب تهران)

صنعت گاز سرخس 0 شهردارى لاهیجان ۱

گل: محسن فکورى دقیقه ۶۰ (شهردارى لاهیجان)

سازان راه قم 0 نیرو محرکه قزوین 0

آرمین تهران ۱ مس سرچشمه کرمان ۱

گل‌ها: رضا طهماسبى دقیقه ۲۳ (آرمین تهران) و کاوه زنگیان دقیقه ۴۳ (مس سرچشمه کرمان)

دانشگاه آزاد لنگرود ۱ مقاومت تهران ۲

گل‌ها: حسین اصغرى دقیقه ۵۵ (دانشگاه آزاد لنگرود) و فرشید خزائى دقایق ۲۰ و ۸۵ (مقاومت تهران)

نفت تهران ۲ صنعت آرد گلستان 0

گل‌ها: داریوش میکائیلى دقیقه ۵۵ و هادى رکابى دقیقه ۷۳ (نفت تهران)

شهردارى یاسوج ۲ شهردارى انزلى 0

گل‌ها: اکبر صفرى ثانیه ۳۰ و دقیقه ۷۵ (شهردارى یاسوج)

هپکوى اراک 0 ذوب آهن اردبیل 0

پرسپولیس قزوین ۱ صنایع طلایى سمنان 0

گل: امیر طاهرى دقیقه ۳۰ (پرسپولیس قزوین)

زاگرس کردستان 0 داماش تهران 0

شهردارى شهرکرد ۲ پالایش گاز ایلام ۱

گل‌ها: علیرضا یونسى دقیقه ۳ و احسان جعفرى دقیقه ۷۵ (شهردارى شهرکرد و نواب لطفى دقیقه ۴ (پالایش گاز ایلام)

تربیت بندرعباس ۲ ایرانجوان بوشهر 0

گل‌ها: مهدى پیشکار دقیقه ۶۸ و ۸۰ (تربیت بندرعباس)

خیبر(افلاک) لرستان 0 فولادنوین اهواز  0

پیام شهداى کلارآباد مازندران ۲ پاسارگاد بجنورد ۲

گل‌ها: مجید خاکسار دقیقه ۱۵ و جواد مجازى دقیقه ۶۰ (پیام کلارآباد)

جدول رده‌بندی گروه چهارم لیگ دسته دوم فوتبال ایران: 

رده

نام تیم

بازی

برد

تساوی

باخت

زده

خورده

امتیاز

1

 پرسپولیس قزوین

11

4

7

-

16

8

19

2

 استقلال‌جنوب

11

5

4

2

15

14

19

3

 سپیدرود رشت

10

4

3

3

11

13

15

4

 فولاد نوین اهواز

11

4

6

1

15

5

14

5

 صنایع‌ سمنان

١١

4

3

4

13

13

11

6

 پیام  کلارآباد

11

2

6

3

9

11

11

7

 شهرداری کرمان

11

2

4

5

10

114

9

8

 خیبر خرم‌آباد

10

2

3

5

9

16

8

9

 پاسارگاد بجنورد

١٠

1

4

5

10

14

7

 

اولین گردهمایی پیشکسوتان فوتبال لرستان 

در اقدامی ستودنی، برای اولین بار، پیشکسوتان فوتبال لرستان گرد هم می‌آیند تا ضمن تجدید دیدار و زنده کردن خاطره‌ها، پیرامون مسائل مختلف فوتبال لرستان از جمله وضعیت پیشکسوتان اقداماتی مفید به عمل آورند.

این مراسم قرار است روز جمعه 25 بهمن‌ماه جاری رأس ساعت 10 صبح در سالن شهید آوینی ارشاد اسلامی لرستان واقع در میدان 22 بهمن(کیو) آغاز شود. آقای فتح‌الله کریمی از بانیان این گردهمایی، از کلیه‌ی فوتبالیست‌های لرستانی تقاضا نمود در این جلسه حضور به هم رسانند. متن دعوت‌نامه‌ی مجمع:

ای صمیمی، ای دوست! گاه و بی‌گاه، لب پنجره‌ی خاطره‌ام می‌آیی! ای قدیمی، ای خوب! تو مرا یاد کنی یا نکنی، من به یادت هستم!

دیرزمانی است دل هوای دوستان و یاران را نموده و دیدن و بوییدن شما، بوی عطر جوانی و شادابی می‌دهد. حال که آرزوی دیدن هم‌دیگر در دل نهفته است، شروعی نیاز است و همتی! قبل از دیدار در دیاری دیگر، بشتاب و جوانی‌ات را در چهره‌ی غمگنانه پیر یار قدیمی به تماشا بنشین. به بهانه‌ی ناصر [میرزایی] عزیز که می‌دانیم هر چند او را تسکین درد بوده‌ای، اما بی‌صبرانه و بی‌قرار دوست دارد و داریم که باز کنار هم باشیم. اگر نه در میان زمین بازی که در وجود خود، تو و او را حس کنیم تا چشمانم برق دوباره بگیرد.

شاید برای اولین بار مجمع فوتبال لرستان گرد هم آمده، اگر چه چند سال گذشته عده‌ای پایه‌گذار این دیدار و وصال بودند. پس: به امید دیدار!

خرم‌آباد قهرمان هندبال جوانان استان

رقابت‌های هندبال انتخابی جوانان استان با حضور آقایان عموشاهی(رییس هیئت) و بهمن نژاد(دبیر هیئت) برگزار گردید. رقابت فینال به قضاوت بهمن پشتدار، رضا ترابی، مسعود فتح‌اللهی، حامد احسان‌فر و عزت قنبرپور در سالن امام علی(ره) خرم‌آباد برگزار شد، تیم هندبال جوانان خرم‌آباد با نتیجه 31 بر 25 مقابل الشتر به برتری دست یافت و به عنوان نماینده‌ی لرستان در مسابقات کشوری شناخته شد.

اسامی تیم هندبال جوانان خرم‌آباد: سامان حسنوند، کریم رهسپار، اتابک کدخدایی، شیرزاد نقدی، مهرداد محمودی، روح‌الله بهاروند، مجید دهقانکار، سجاد محمدپور، آرش مرادی، محمد بهاروند، محسن رضایی‌نیا، هادی عسکری، اشکان طولابی، مربیان: سعید احمدی و حمید پورخداداد؛ سرپرست: فریبرز ضرغامی

درگذشت پیشکسوت فوتبال لرستان

محمدکاظم خوشگوار(آریا) پیشکسوت فوتبال خرم‌آباد و لرستان درگذشت. مرحوم خوشگوار سال 1333 در خرم‌آباد دیده به جهان گشود. فوتبال را به صورت رسمی در اواخر دهه 40 از آموزشگاه‌های خرم‌آباد آغاز نمود و به عضویت تیم‌های منتخب آموزشگاه‌های لرستان و جوانان استان درآمد. سال 1353 به همراه تیم شگفتی‌ساز جوانان لرستان در اصفهان نایب‌قهرمان جام قهرمانی جوانان کشور(جام ولیعهد) شد. در رده‌ی باشگاهی عضو تیم‌های فرهنگ، پاس و ایران‌نوین خرم‌آباد بود. در سال 1355 راهی تهران شد و به استخدام نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران درآمد و چندی قبل با درجه‌ی سرهنگی بازنشست گردید.

تصویر تیم جوانان لرستان نایب قهرمان ایران در سال 1353 لحظاتی قبل از آغاز مسابقه با خوزستان؛ مرحوم خوشگوار نفر دوم نشسته از راست:

صحنه‌ای از بازی فینال جوانان کشور 1353 در اصفهان: محمد زراعتکار از خوزستان در میان حمید مهدی‌خانی و کاظم خوشگوار(شماره 5) از لرستان دیده می‌شود:

با تشکر از جناب آقای مهندس بهروز بیرانوند

نتایج هفته چهار دهم فوتبال لیگ دسته سوم ( گروه ۵) :

کارگر بنه گز ۰ نفت اهواز 0      لوله‌سازی اهواز ۲ پرسپولیس گناوه 1

ابوذر کنگان 3 پرسپولیس خرم آباد 0 ( حاضر نشد )

صنعت نوین آبادان 3 کوهرنگ شهرکرد 0 ( حاضر نشد )


برنامه مسابقات فوتبال لیگ دسته دوم باشگاه‌های کشور
ساعت ۱:٥٩ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ۸ بهمن ۱۳۸٧  کلمات کلیدی:

چهارشنبه ۱۶بهمن - هفته سیزدهم

داماش تهران - هپکو اراک- شهید هرندی-تهران

صنعتی کاوه تهران- صنعت گاز سرخس- شهید هرندی-تهران

پرسپولیس زاهدان- افتخار خراسان جنوبی-المپیک –زاهدان

پاسارگاد بجنورد- پرسپولیس قزوین-تختی-بجنورد

صنعت آرد گلستان- دانشگاه آزاد لنگرود-آزادی-گرگان

ایرانجوان بوشهر- نفت تهران-شهید بهشتی-بوشهر

فولاد یزد- تربیت بندرعباس-شهید پاک نژاد-یزد

مقاومت تهران- شهرداری شهر کرد- شهید دستگردی-تهران

پرسپولیس برازجان- سازان راه قم-تختی-برازجان

مس سرچشمه کرمان- زاگرس کردستان- زینلی- سرچشمه

شهرداری انزلی- آرمین تهران-تختی-انزلی

شانیدر ارومیه- شهرداری یاسوج-تختی-ارومیه

صنایع طلائی سمنان- شهرداری کرمان-تختی-سمنان

سپیدرود رشت- پیام شهدا کلار آباد-شهید عضدی-رشت

استقلال جنوب تهران- افلاک(خیبر) لرستان- اتکا-تهران

 

چهارشنبه  ۲۲بهمن - هفته چهاردهم

صنعت گاز سرخس- پرسپولیس زاهدان- ۲۲بهمن-سرخس

افتخار خراسان جنوبی- نیرو محرکه قزوین-آزادی-بیرجند

شهرداری کرمان- پاسارگاد بجنورد-شهرداری-کرمان

ذوب آهن اردبیل- داماش تهران-علی دایی-اردبیل

شهرداری لاهیجان- صنعتی کاوه تهران-تختی-لاهیجان

هپکو اراک- مس سرچشمه کرمان-پنج مرداد-اراک

افلاک لرستان- صنایع طلایی سمنان-تختی- خرم آباد

پالالیش گاز ایلام- مقاومت تهران-تختی- ایلام

نفت تهران-فولاد یزد- دانشگاه امیر آباد-تهران

شهرداری شهر کرد- صنعت آرد گلستان-انقلاب-شهر کرد

 دانشگاه آزاد لنگرود- ایرانجوان بوشهر-شهدا – لنگرود

فولاد نوین اهواز- استقلال جنوب تهران-اختصاصی -اهواز

پرسپولیس قزوین- سپید رود رشت- شهید رجایی-قزوین

 زاگرس کردستان- شهردرای انزلی- ۱۵هزار نفری-سنندج

آرمین تهران- شانیدر ارومیه- درفشی- تهران

 

نتایج هفته چهاردهم و پانزدهم فوتبال دسته سوم کشور:

 

پاس‌شیراز 1 اروندهرمزگان 1    پرسپولیس‌قائمشهر 0 شهیدکشوری‌کیاکلا 1

صنعت مشهد 1 سایپا شمال 0       پرسپولیس خرم‌آباد 1 نفت‌نوین آبادان 2

البرز قزوین 4 پردیس قم 2        ساختمان سقز 0 روزنامه‌بیستون کرمانشاه 1

صندوق رباط‌کریم 1 مهارت‌سمنان 1   ستاره‌هشتگرد 1 شهرداری‌اسلامشهر 0

شهرداری همدان 3 مکریان مهاباد 1    سردار بوکان 1 آلومینیوم‌ب اراک 2

 

 

گفتنی است تیم فوتبال کوهرنگ چهارمحال از ادامه‌ی رقابت‌ها انصراف داد. تیم پرسپولیس خرم‌آباد نیز به دلیل مشکلات مالی به احتمال زیاد برای انجام بازی به بوشهر نخواهد رفت. جدول رده‌بندی لیگ دسته سوم فوتبال ایران:

 

لیگ دسته اول نوجوانان کشور:

زاگرس جوانرود 4 خیبر خرم‌آباد 0       خیبر خرم‌آباد 0 مس کرمان 1

برنامه دیدارهاى معوقه لیگ دسته اول: 

چهارشنبه ۹ بهمن :

پتروشیمى تبریز- آلومینیوم اراک (معوقه از هفته ششم)

 

پنجشنبه 10 بهمن :

شهردارى تبریز - هماى تهران (معوقه از هفته یازدهم)

 

شنبه 12 بهمن :

ماشین سازى تبریز- آلومینیوم هرمزگان (معوقه از هفته ششم)

 

یکشنبه 13 بهمن :

شیرین فراز کرمانشاه- مس رفسنجان (معوقه از هفته هشتم)

 

سه شنبه 15 بهمن :

گل گهر سیرجان- نساجى مازندران (معوقه از هفته هفتم)

 

جمعه 18 بهمن :

شیرین فراز کرمانشاه- شموشک نوشهر (معوقه هفته دوازدهم)

نتایج بازی‌های معوقه لیگ یک:

نیروى زمینى ۱ شیرین‌فراز کرمانشاه ۱       استیل آذین ۳ سپاهان‌نوین ۲

شاهین اهواز 1 مس رفسنجان 1          ماشین‌سازی 2 دیهیم اهواز 0


کوثر پس از 9 هفته باز هم طعم پیروزی را چشید
ساعت ۱٢:۳٩ ‎ق.ظ روز جمعه ٤ بهمن ۱۳۸٧  کلمات کلیدی:

نتایج هفته سیزدهم لیگ دسته اول فوتبال ایران:

ماشین‌سازی تبریز 2 تربیت یزد 1

مقاومت بسیج فارس 1 شهرداری زنجان 1

پتروشیمی تبریز 2 سپاهان‌نوین اصفهان 0

شهرداری بندرعباس 2 هما تهران 0

مهرکام پارس تهران 1 کوثر لرستان 2

صنعت نفت آبادان 3 گل گهر سیرجان 1

استیل آذین تهران 3 نساجی مازندران 1

مس رفسنجان 1 نیروی زمینی تهران 0

شموشک نوشهر 2 شاهین اهواز 0

دیهیم اهواز 1 شاهین پارس جنوبی بوشهر 3

اتکا گلستان 1 شیرین فراز کرمانشاه 1

داماش لرستان 2 پیام مخابرات فارس 1

آلومینیوم اراک- شهرداری تبریز (لغو شد)

 

برای مشاهده جدول رده‌بندی لیگ یک اینجا کلیک کنید

 

برنامه بازی‌های معوقه هفته 11 تا 15 لیگ دسته سوم فوتبال ایران:

 

سه‌شنبه 8/11/87

پاس شیراز – اروند هرمزگان 14 دستغیب – شیراز

پرسپولیس قائمشهر- شهید کشوری کیاکلا 14 وطنی – قائمشهر

صنعت مشهد – سایپا شمال 14 تختی – مشهد

البرز قزوین – پردیس قم 14 شهرداری – محمدیه

صندوق ذخیره رباط کریم- مهارت سمنان 14 درخشان – رباط کریم

ستاره شهر جدید هشتگرد- شهرداری اسلامشهر 14– تهران

سردار بوکان– آلومینیوم‌سازی‌نوین اراک 14 وحدت – بوکان

شرکت‌های ساختمانی سقز– روزنامه بیستون کرمانشاه 14 سقز

 

چهارشنبه 9/11/87

کارگر بنه‌گز بوشهر – نفت اهواز 14 اهرم – تنگستان

لوله‌سازی اهواز – پرسپولیس گناوه 14 اختصاصی لوله‌سازی – اهواز

 

پنج‌شنبه 10/11/87

صنعت‌نفت‌نوین آبادان- شهدا کوهرنگ 14 تختی – آبادان

ابوذر کنگان بوشهر – پرسپولیس خرم‌آباد 14 فرحی – کنگان

آریامینو خرم‌دره زنجان- مقاومت مازندران 14 خرمی – خرم‌دره