عکس‌ها و اخبار ورزش لرستان

این وبلاگ در سال 1383 با هدف حمایت از ورزش و ورزشکاران لرستان ایجاد شده است

فولاد نورآباد قهرمان سوپرلیگ لرستان
ساعت ٢:٥٢ ‎ق.ظ روز پنجشنبه ٢٥ خرداد ۱۳۸٥  کلمات کلیدی:

صعود کنندگان به لیگ دسته دوم کشور: گل‌گهر سیرجان- خورشید زریوار- پاس مشهد- نفت تهران

روزنامه‌ی ایران ورزشی:

  فدراسیون تبانى بین پیام‌ارتباطات(خیبر) خرم‌آباد و وحدت آبادان را پذیرفت!

 

در تب و تاب جام جهانى که فوتبال ایران و جهان را خیره به خودکرده، اتفاقى روى داد که اگرچه شفاف و روشن مورد بررسى قرار گرفت اما ابعاد و انعکاس آن کم و ناچیز بود. مازیران سارى تیمى که در رقابت هاى لیگ دسته دوم فوتبال کشور به دلیل تبانى تیم هاى پیام لرستان و وحدت آبادان از جدول حذف و به لیگ دسته سوم سقوط کرده بود با رأى قطعى قاضى شاه حسینى رییس شوراى عالى استیناف به این لیگ بازمى گردد. فدراسیون فوتبال پس از استماع نظرات و اعترافات مسؤولان باشگاه مازیران پذیرفت که با اشتباه خود فرصت را به ۲ تیم ضعیف تر لیگ ۲ داد تا در این مسابقات بمانند اما تیمى که با حذف فجر شهید سپاسى شیراز در جام حذفى معروف شده بود سقوط کند.

ماجرا از این قرار بود که مازیران سارى که به خاطر آوراژ گل بهتر نسبت به تیم هاى هم امتیاز خود پیام لرستان و وحدت آبادان در مکان دوم جدول رده بندى جاى داشت مجبور شد در بازیهاى پلى آف بازى کند. این در حالى بود که پلى آف میان ۲ تیم برگزار مى شود ولى فدراسیون هر ۳ تیم را در تهران گرد هم آورد تا دیدارهاى پلى آف را برگزار کنند. مازیران که قرعه اول را آورده بود پس از یک برد و یک باخت برابر پیام لرستان و وحدت آبادان در انتظار تساوى این تیم یا پیروزى وحدت یا پیروزى پرگل پیام لرستان نشست تا بقایش قطعى شود اما در آخرین دیدار پیام لرستان در یک بازى بحث برانگیز ۴-۵ وحدت آبادان را برد. شاه حسینى که در ورزشگاه شیرودى نظاره گر بازى بود مواردى را در دفترچه خود یادداشت کرد که چند روز بعد براى مازیران بسیار خوشحال کننده بود.

در آن بازى کذایى که فدراسیون نمى تواند از کلمه «تبانى» براى آن استفاده کند گل هایى رد و بدل شد که هر کس که تا به حال فوتبال ندیده باشد در مى یابد که به لطف حریف زده شده است.

مازیران پرونده اش را به دفتر دادکان، پهلوان و نوآموز برد و در همان جا بود که نظر موافق آنها در ارتباط با اینکه قربانى شده را جلب کرده است.

فدارسیون فوتبال پیش از آنکه مسابقات به پایان برسد اعلام کرد که در تعیین تیم هاى سقوط و صعودکننده به گل آوراژ یا بازى مستقیم توجهى ندارد و بازى پلى  آف مشخص مى کند که کدام یک از تیم ها در لیگ بقا مى یابند ولى در رقابت هاى پلى آف تعداد گل هاى زده از اهمیت زیادى برخوردار بود که این نقض آشکار قوانین است. گذشته از این مازیران به دلیل مکانى بهتر از تیم هاى پیام لرستان و وحدت آبادان نمى بایست که در پلى آف شرکت کند. پلى آف از سال ۱۹۸۲ تنها میان ۲ تیم برگزار مى شود که فیفا بر روى آن تأکید بسیار دارد ولى فدراسیون ناخواسته تن به اشتباهى بزرگ داد.

قبول اشتباهات از جانب فدراسیون فوتبال مى تواند اتفاق ویژه اى باشد و قاضى شاه حسینى ثابت کرد که تیم هاى ورزشى براى احقاق حق خود بدون شک به مشکل برنمى خورند. او توانسته یک شهر را شادمان کند. شنیده مى شود که فدراسیون فوتبال با اضافه کردن یک تیم به لیگ دسته دوم کشور مازیران را به این لیگ بازمى گرداند. این ارمغانى است که شاه حسینى براى فوتبال مازندران دارد.

 

                                                         ***

 

لرستان نایب‌قهرمان کشتی فرنگی پیشکسوتان ایران شد. این رقابتها با حضور ۴۰۰ نفر از سراسر کشور و به مدت ۳ روز در سالن تختی خرم‌آباد برگزار شد که تیم تهران نیز به مقام اول دست یافت. نادر ملوکی رئیس هیات زحمتکش کشتی لرستان در برگزاری این مسابقات سنگ تمام گذاشت.

******

فولاد نورآباد قهرمان سوپرلیگ استان شد. این رقابتها با حضور سه تیم فولاد نورآباد - فجر بروجرد و بهزیستی خرم‌آباد در دورود انجام پذیرفت. نتایج:

فجر بروجرد ۱ بهزیستی خرم‌آباد ۲        بهزیستی خرم‌آباد ۱ فولاد نورآباد ۲

فجر بروجرد ۰ فولاد نورآباد  ۳  (در اعتراض به قضاوت حاضر به انجام بازی نشدند)

به این ترتیب فولاد نورآباد سال جاری نماینده لرستان در مسابقات فوتبال لیگ مناطق خواهد بود.

***

در انتخابات هیات هندبال لرستان عزت‌الله عموشاهی با ۱۳ رای در برابر ۲ رای ناصر رحمانی موفق شد برای ۴ سال بر مسند ریاست هیات هندبال لرستان تکیه زند. یک رای هم ممتنع داده شد. امیدوارم هندبال لرستان به روزهای اوج خود بازگردد.

***

از اهالی فوتبال لرستان تا کنون که بنده اطلاع یافته‌ام بجز ابراهیم میرزاپور آقایان همایون بهاروند به عنوان رئیس هیات فوتبال لرستان از طرف فدراسیون فوتبال به آلمان اعزام شده‌اند و آقایان قدرت‌الله کاوه و فضل‌الله حیدری هم با هزینه شخصی عازم محل برگزاری مسابقات شده‌اند. امیدواریم تجربیات آن‌ها در آینده مورد استفاده‌ی اهالی فوتبال لرستان قرار گیرد