عکس‌ها و اخبار ورزش لرستان

این وبلاگ در سال 1383 با هدف حمایت از ورزش و ورزشکاران لرستان ایجاد شده است

وانان لرستان قهرمان مسابقات بوکس کشور شدند
ساعت ۳:۱٥ ‎ب.ظ روز جمعه ٢۸ امرداد ۱۳۸٤  کلمات کلیدی:

فدراسیون فوتبال ایران روز یکشنبه را آخرین مهلت بر تحویل مدارک بازیکنان تیمهای فوتبال شرکت کننده در لیگهای کشور قرار داده و از قوانین جدید لیگهای دسته اول تا سوم می توان به محرومیت در یک بازی به ازای 3 کارت زرد به جای 2 کارت اشاره نمود . مسئولین تیمهای لرستان هم با عجله مشغول جمه آوری مدارک هستند و این در حالیست که تیم خیبر هنوز مربی ندارد و بازیکنانش مشخص نیست و به 40 نفر از کسانی که عصرها به ورزشگاه تختی می آتیند گفته شده مدارک برای ارسال به فدراسیون بیاورید !

***

تیم مشت‌زنی جوانان لرستان به مقام قهرمانی کشور دست یافت . در این رقابتها که در شهر قم برگزار شد جوانان لرستانی با کسب 2 مدال طلا و 5 مدال برنز با برتری کامل به مقام قهرمانی کشور دست یافتند . در این رقابتها یداله رضائی در وزن ششم و محمد نوری در وزن هشتم برای لرستان طلا کسب نمودند . در سایر اوزان نیز ورزشکاران خوزستان ، قم ، مرکزی ، تهران و کردستان و گیلان به مدال طلا دست یافتند

***

مسابقات شطرنج بانوان ناشنوای استان لرستان با شرکت 20 نفر از بانوان ناشنوای لرستانی در محل خانه شطرنج خرم آباد برگزار شد که در پایان خانمها آذرنسب ، خلیل پور و نیازی با کسب عناوین برتر ، جواز حضور در رقابتهای شطرنج قهرمانی بانوان ناشنوای کشور که از یکم شهریورماه در مشهد آغاز می شود را بدست آوردند

***

مسابقات بسکتبال قهرمانی نوجوانان استان لرستان با شرکت 7 تیم از شهرستانهای استان در خرم آباد برگزار شد که در نهایت تیمهای نوجوانان خرم آباد ، نورآباد و الشتر در رده های اول تا سوم این رقابتها قرار گرفتند. تیم بسکتبال نوجوانان لرستان در مسابقات دسته دوم نوجوانان کشور که از 31 مرداد در یزد برگزار می شود شرکت خواهد کرد

***

پس از عدم توفیق در خرید سهمیه دسته اول لیگ فوتبال کشور توسط مسئولین ورزش استان ، تمرینات تیم خیبر خرم آباد برای شرکت در رقابتهای فوتبال دسته دوم کشور از هفته جاری با معرفی سرمربی تیم آغاز خواهد شد . این در حالیست که تنها 2 هفته به آغاز این رقابتها فرصت باقیست!

***

طی حکمی از سوی رضا محمدی اصل مدیر کل تربیت بدنی لرستان خانم وفائی بعنوان مسئول جدید ورزش بانوان لرستان انتخاب و مشغول بکار شد . پیش از ایشان خانم آذین ساکی به مدت ۱۰ سال عهده دار این سمت بودند 


قهرمان جهان در وطن خویش غریب است !
ساعت ۱۱:۳٩ ‎ب.ظ روز جمعه ٢۱ امرداد ۱۳۸٤  کلمات کلیدی:

  یک خبر ناراحت کننده شنیدم و اون این که روز سه شنبه عصر در محل اداره کل تربیت بدنی لرستان قرار بود از علی شاهرخی قهرمان پرتاب دیسک دانش‌آموزان جهان و برادرش مهدی شاهرخی قهرمان پرتاب وزنه جوانان آسیا در سال اخیر تقدیر به عمل بیاد . به همین منظور دعوت نامه ای برای مسئولین نهادها و اداره های خرم آباد و لرستان فرستاده شد تا در این مراسم شرکت کنند و هر کدوم در حد توانشون به این دو جوون افتخار آفرین که در حقیقت هرکولهای لرستان هستند هدایائی اهدا کنند اما متأسفانه از حدود 20 نهادی که دعوت شدند بجز آقای شجاع دریکوند فرماندار محترم و ورزشدوست خرم آباد که بارها و بارها حمایتش رو از ورزش و ورزشکار لرستانی با عمل ثابت کرده ، کسی از جماعت یاد شده نیومدن تا دل برادران شاهرخی بشکنه ! وقتی دیدند که از 50 صندلی حاضر در اتاق فقط 4-5 صندلی پر شده قیافه های بغض آلود این قهرمانان جهان به نوعی دیدنی بود .

آیا این پاداش کسب افتخار برای این جماعته ؟ از مسئولین استان لرستان یک سئوال دارم و اون اینه که : با وضع موجود بودن یا نبودن شما انسانهای ناکارآمد و بی معرفت برای مردم لرستان یکیست ! قبول دارید ؟ به یاد دارم در جلسه ای که 6 ماه پیش در استانداری لرستان برگزار شد از آرش میراسماعیلی تجلیل به عمل آمد و چون میراسماعیلی در اون موقع زیاد جلوی دوربین می رفت و برای خودش کسی بود و روی بورس بود این مسئولین سرجمع نزدیک به 50 میلیون تومان در اون جلسه کمکش کردند ! برای اینکه میراسماعیلی تحویلشون بگیره و باهاشون دست بده !

خبر دوم این که حمید رشیدی مدیرعامل سابق خیبر که از سوی استاندار لرستان مأمور شده سهمیه دسته اول فوتبال لیگ کشور بخره امروز جمعه از زنجان دست خالی برگشت چون زنجانی‌ها برای فروش تیم شهاب زیر قولشون زدند اما قصد داره فردا دوباره با مسئولین پاسارگاد که با خوزستانیها به توافق نرسیدن وارد مذاکره بشه .  باید دید این هفته تکلیف فوتبال لرستان مشخص می‌شه یا نه ؟

از اونطرف مسئولین فجر 24 بعثت بروجرد که به همراه پرسپولیس خرم آباد در دسته سوم کشور حضور دارند قصد دارن سهمیه این تیم رو بفروشند که با دخالت عده ای از ریش سفیدان و پیشکسوتان فوتبال بروجرد جلوی این عمل گرفته شده .

اما جالبه که بدونید صدای تیم‌ها و هیأتهای ورزشی به اداره تربیت بدنی لرستان به خاطر تبعیض در پرداخت یک درصد اعتبارات عمرانی از محل بند چ درومده و گفتن : مگر فقط فوتبال ورزشه ؟ یعنی بقیه ما حقی نداریم ؟

آخه فوتبال چه گلی به سر ورزش لرستان جز آبروریزی زده ؟

با وجودی که خودم فوتبالیست هستم اما با نظر اونها کاملاً موافقم چراکه ما در رشته های ورزشی رزمی و هندبال ، هاکی و دوومیدانی و ... ملی پوشان زیادی داریم که هنوز یک ریالی در عمرشون بابت قهرمانیهائی که برای لرستان کسب کردن ، دریافت نکردن اما بازیکنهای پارسال تیم خیبر معلوم نیست بنابر چه اساسی و به پاداش کدام موفقیت نفری یک و نیم میلیون تومن گرفتند ؟ تازه این جدای از پاداشهای پرداختی در ضمن فصل به اونهاست که اونهم بالغ بر یک میلیون تومان برای هر نفر می شه ! 


سرنوشت جدید تیم خیبر خرم آباد
ساعت ٤:٤۸ ‎ب.ظ روز یکشنبه ٩ امرداد ۱۳۸٤  کلمات کلیدی:

 مسابقات بسکتبال با ویلچر منطقه 2 در خرم آباد با قهرمانی تیم هرمزگان خاتمه یافت . تیم لرستان نیز دوم شد و به اتفاق هرمزگان راهی مرحله بعد گردید . نتیجه دیدار پایانی : بهزیستی هرمزگان 44 لرستان 43 . تیمهای اردبیل و مازندران هم سوم و چهارم شدند

***

شایعاتی مبنی بر حضور 2 تیم نساجی قائمشهر و آرارات تهران که در بازیهای پلی اوت دسته اول کشور پس از اکباتان و نیروزمینی سوم و چهارم شده بودند در دسته اول کشور به گوش می رسد ! مسئولین خیبر هم که جدیداً پرکار شده اند و مدام روی این و آن اعتراض می کنند به فدراسیون فوتبال معترض شده اند که باید ما را هم در دسته اول جای دهید ! چندی قبل هم مسئولین خیبر بر روی تیم راه آهن تهران اعتراض کرده بودند و منتظر تصمیم فدراسیون فوتبال درباره اعلام نتیجه بازی این تیم و نفت آبادان هستند

***

امام یک خبر جدید اینکه حمید رشیدی مدیرعامل سابق خیبر شنبه را در زنجان به سر برد تا توافق نهائی را با مسئولین تیم شهاب زنجان برای خرید این تیم انجام دهد . گویا پس از جلسه هفته قبل در استانداری لرستان که با حضور مسئولین برای تعیین سرنوشت تیم خیبر تشکیل شد ، چنین تصمیمی گرفته شده است . از طرف دیگر مسئولین مخابرات نیز کماکان شر ط تیمداری را تقبل هزینه 25 درصدی از سوی استانداری با اختیار دادن تام به مخابرات اعلام نموده اند . گویا رشیدی پیش قسط 80 میلیونی را به شهابیها داده است . اگر این مهم میسر شود تیم مخابرات خرم آباد در دسته اول بازی میکند و سازمان همیاری شهرداری خرم آباد  هزینه تیم دسته دوم را که احتمالاْ  تیم خیبر باشد را از محل بند چ تقبل خواهد کرد . تا چهارشنبه این هفته تکلیف هر دو تیم مشخص خواهد شد .

***

اصغر بیرانوند کوهنورد لرستانی که به همراه اکیپ ۴۵ نفره لرستان برای فتح قله ۵۳۶۱ متری آرارات به ترکیه رفته بود در 40 متری قله به علت ایست قلبی جان سپرد ! روحش شاد و یادش گرامی

***

ناصر میرزائی مربی تیم خیبر در جلسه تمرین روز شنبه عنوان نمود که با این وضعیت بلاتکلیفی تا آخر این هفته بیشتر بر سر تمرینات تیم حاضر نخواهد شد چراکه مسئولین قولها و تعهداتی را که باید عملی می کردند (حتی پول قرارداد مربیگری سال 82 تیم تربیت لرستان را هم به او نداده اند) عملی نکرده اند . چند بازیکن خیبر نیز که در تمرینات تیمهائی نظیر دیهیم اهواز شرکت کرده بودند دیپورت شدند و به خرم آباد بازگشتند . اما فرزاد بهاری نیز پس از علی صدرا به سرخپوشان دلوار افزار تهران پیوست . سعید طیبی نیز آخرین مراحل پیوستن به عقاب تهران را می گذراند و به جای میرسلاو کلوزاک مهاجم خارجی این تیم که به تراکتورسازی رفته به عقاب می رود .

***

مهرداد خادمی و حمید فتحی دو بازیکن لرستانی تیمهای پیام ارتباطات مشهد و خیبر خرم آباد در جام سرداران شهید آذربایجان در تبریز بازیهای خوبی برای تیم ملی دانشجویان به نمایش گذاشتند و امید دارند که در ترکیب این تیم اواخر مردادماه به مسابقات جهانی دانشجویان (فیزو) در ترکیه اعزام شوند .